Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [11-13.03]
11 marca 2022, 8:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [11-13.03]

Na ekrany lubelskich kin trafia familijna animacja "To nie wypada". W wybranych instytucjach będzie też można zobaczyć film "Najgorszy człowiek na świecie". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Lubelskie. Ukraińskie sieroty pod opieką pastora - radykała

Lubelskie. Ukraińskie sieroty pod opieką pastora - radykała

Do hotelu „Dom Dziennikarza” przebyło 63 dzieci z domu dziecka w Mariupolu na Ukrainie oraz amerykańscy wolontariusze z teksańskiej fundacji zajmującej się adopcją. Mieszkańcy regionu chcą wiedzieć, czy dzieciom nie dzieje się krzywda, ale urzędnicze kontrole nie podobają się Amerykanom.

Ukraińcy, którzy zatrzymali się w gminie, chętnie korzystają z organizowanych przez Marcina Pisulę wycieczek po mieście. Poznają historię i zabytki Kazimierza, odrywając się na chwilę od problemów związanych z ucieczką przed wojną

Uchodźcy turystami nie są, ale mają z kim zwiedzać Kazimierz Dolny

Rośnie popularność bezpłatnych wycieczek po Kazimierzu Dolnym, które z myślą o ukraińskich dzieciach, organizuje samorządowiec, nauczyciel i przewodnik Marcin Pisula. W jego spotkaniach bierze udział kilkadziesiąt osób.

Wiktoria i Olena to mamy, które pomagają w opiece nad dziećmi z Ukrainy w nowo otwartej świetlicy dla rodzin uchodźców w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny. Ukraińskie przedszkole w ośrodku kultury

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki tymczasowo pełni funkcję ukraińskiego przedszkola i świetlicy. To efekt licznej grupy uchodźców, rodzin z Ukrainy, które znalazły schronienie w całej gminie.

Dzieci z Ukrainy chcą uczyć się w Kazimierzu Dolnym. Pełnoprawnymi uczniami miejscowej podstawówki zostaną dopiero we wrześniu. Na razie mogą korzystać z zajęć świetlicowych oraz nauki języka polskiego

W Kazimierzu Dolnym zajęcia dla dzieci z Ukrainy. Najpierw język polski

Od poniedziałku dzieci i młodzież z Ukrainy korzysta z zajęć świetlicowych w szkołach powiatu puławskiego. Największa, 23 osobowa grupa, trafiła do Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. We wtorek rozpoczęły się lekcje języka polskiego, w prowadzeniu których pomagają ukraińskie wolontariuszki.

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem w Kazimierzu Dolnym
12 marca 2022, 16:00

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem w Kazimierzu Dolnym

Dariusz Rosiak będzie kolejnym gościem Kazimierskich Spotkań Literackich. Wydarzenie z jego udziałem zaplanowano na 12 marca o godz. 16. Organizatorzy zapraszają do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12).

Plakat wygląda jak część szerszej kampanii, ale to prywatna inicjatywa szefa lokalnego stowarzyszenia zaangażowanego w pomoc charytatywną dla poszkodowanych w wyniku rosyjskiej agresji

Putinowi nie spodoba się baner w małej wsi w Lubelskiem

Putin idi na ch**!!! - baner o takiej treści kilka dni temu pojawił się przy drodze wojewódzkiej w Wierzchoniowie w gminie Kazimierz Dolny. To inicjatywa prezesa lokalnego stowarzyszenia, którego zainspirowała odezwa ukraińskich żołnierzy do rosyjskiego okrętu wojennego.

Koncert Orkiestry Dętej Gminy Kurów
12 marca 2022, 17:00

Koncert Orkiestry Dętej Gminy Kurów

W sobotę, 12 marca o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie (ul. Kilińskiego 2) odbędzie się koncert Orkiestry Dętej.

W Kurowie zagrają dla pogorzelców
13 marca 2022, 17:00

W Kurowie zagrają dla pogorzelców

Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie zaprasza na koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych w pożarze. 13 marca o godz. 17 na scenie GOK wystąpi Artur Tuźnik.

O Pierścień Księżnej Izabeli - konkurs tańców w Puławach
12 marca 2022, 10:00

O Pierścień Księżnej Izabeli - konkurs tańców w Puławach

W dniach 12-13 marca w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych w Puławach odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli". Do rywalizacji przystąpi ponad 200 tancerzy.

Warsztaty technologiczne w Puławach
12 marca 2022, 8:00

Warsztaty technologiczne w Puławach

12 marca w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym (ul. Mościckiego 1) odbędą się kolejne warsztaty z cyklu Innowacja-Edukacja realizowane w ramach Strefy Pomysłodawcy.

Wieczór z folkiem w Kazimierzu. Koncert Martti Makkeli
12 marca 2022, 20:00

Wieczór z folkiem w Kazimierzu. Koncert Martti Makkeli

Fiński piosenkarz Martti Makkela wystąpi 12 marca w bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Koncert zaplanowano na godz. 20.

Wala, Natasza, Polina, Natasza, Svieta i Yegor z Agnieszką Matras, menedżerką ośrodka wypoczynkowego "U Błażeja" w Drzewcach. W obiekcie przebywa obecnie 55 uchodźców z Ukrainy

Już ponad 1000 uchodźców z Ukrainy w powiecie puławskim

Wystarczyło kilka godzin, żeby zapełnić udostępniony w poniedziałek hotel "Olimpic" w Puławach. Pełna jest także bursa Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, a w kazimierskim "Domu Dziennikarza" goście ze Wschodu zajęli już 135 miejsc. Uchodźców przyjmują także kwatery prywatne. "U Błażeja" w Drzewcach jest już 55 osób, komplet.

Cysterna zderzyła się z busem na "ekspresówce". Jedna osoba w szpitalu

Cysterna zderzyła się z busem na "ekspresówce". Jedna osoba w szpitalu

Kierowca cysterny, przewożącej olej spożywczy, jechał zbyt blisko busa, przez co doprowadził do wypadku. Taką wersję wtorkowego zdarzenia w miejscowości Jaworów (pow. puławski) podaje policja. Ranna została jedna osoba

To będzie wyzwanie. Bieg Zielonych Sznurowadeł w Puławach
13 marca 2022, 8:00

To będzie wyzwanie. Bieg Zielonych Sznurowadeł w Puławach

Błoto, korzenie, piach i dzikie zwierzęta - tak opisują trasę półmaratonu organizatorzy kolejne edycji Biegu Zielonych Sznurowadeł w Puławach. - To propozycja dla odważnych - dodają. Chętni pobiegną już 13 marca.

Strażacy z Góry Puławskiej zdecydowali się oddać swojego stara stronie ukraińskiej. Samochód, który nad Wisłą służył przez ostatnie 22 lata, ostatni w środę po raz ostatni opuści miejscową remizę
galeria

Lubelskie. OSP oddają swoje wozy Ukrainie

Dwa wozy strażackie, które dotychczas służyły druhom z Góry Puławskiej i Czołny w gminie Baranów, wkrótce trafią zza naszą wschodnią granicę. Nasi ochotnicy chcą w ten sposób pomóc kolegom z ukraińskiej straży pożarnej.

Ciężarówka z pomocą humanitarną dla mieszkańców ukraińskiej Bojarki w niedzielę wyjechała z Puław

Dary z Puław wyruszyły w stronę Bojarki - miasta partnerskiego

Na polsko-ukraińską granicę w niedzielę wyjechał TIR z darami od trzech gmin: Czarnkowa, Odolanów i Miasta Puławy. Pomoc humanitarna ma dotrzeć do Bojarki w obwodzie kijowskim na Ukrainie, miasta partnerskiego polskich samorządów.

Puławski szpital i przychodnie publiczne SP ZOZ świadczą usługi medyczne także dla uchodźców z Ukrainy

Puławski SP ZOZ otwarty na pacjentów z Ukrainy. Wystarczy paszport

Puławski SP ZOZ przyjmuje nie tylko polskich, ale także ukraińskich pacjentów. Pomoc medyczna uchodźcom udzielana jest bezpłatnie na podstawie dokumentów potwierdzających przekroczenie granicy.

Prawie 50 kartonów z darami od pracowników puławskich Azotów

Prawie 50 kartonów z darami od pracowników puławskich Azotów

Do magazynu zbierającego dary dla Ukraińców w Lublinie w piątek dotarł transport z puławskich Zakładów Azotowych. Pracownicy chemicznego giganta przywieźli kartony wypełnione żywnością, lekarstwami itp. To nie jedyna forma wsparcia ze strony przedsiębiorstwa.

Prezydent chciał połączyć dwie szkoły, a jedną z nich przeznaczyć na pomoc uchodźcom

Prezydent chciał połączyć dwie szkoły, a jedną z nich przeznaczyć na pomoc uchodźcom

Z powodu nieustającego napływu uchodźców z Ukrainy, w całym powiecie puławskim do ich przyjmowania włączane są kolejne lokalizacje. Własny punkt z miejscami noclegowymi stworzyć chciał także prezydent Puław. Zaproponował Szkołę Podstawową nr 3. Po krytyce ze strony rodziców z tego planu się wycofał.

Autokar ZPK z darami od mieszkańców powiatu puławskiego wyjechał w piątek z Puław na Ukrainę. Paczki przekazały obydwa puławskie samorządy

Autokary z pomocą nie robią przerw. "Nie ma czasu do stracenia"

W piątek z parkingu hali MOSiR przy al. Partyzantów w Puławach na Ukrainę wyjechał wypełniony darami autokar fundacji Związku Polaków miasta Kijowa. To już kolejny taki kurs. Dzięki poprzednim, do Polski udało im się przywieźć setki osób, w tym dzieci i młodzież puławskich szkół.

Miłośnicy motocyklowych rajdów od lat angażują się w akcje charytatywne. Na Ukrainę co roku wożą świąteczne paczki, sprzątają polskie mogiły na Wołyniu. Dzisiaj swoją pomoc oferują naszym sąsiadom

Kazimierscy motocykliści pierwsi do pomocy uchodźcom z Ukrainy

Członkowie stowarzyszenia "Wołyński Rajd Motocyklowy" co roku jeżdżą na Ukrainę, dbając o polskie mogiły. Od tygodnia kazimierscy motocykliści angażują się w pomoc naszym sąsiadom. Wożą leki, zbierają środki opatrunkowe, organizują zbiórki i transport uchodźców do Polski.

Okolice Chełma, Puław, Świdnika i Tomaszowa Lubelskiego. Cztery zatrzymania za przestępstwa z nienawiści
galeria

Okolice Chełma, Puław, Świdnika i Tomaszowa Lubelskiego. Cztery zatrzymania za przestępstwa z nienawiści

Lubelscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy na portalach społecznościowych nawoływali do przestępstw z nienawiści i ataków na uchodźców.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [04-06.03]
4 marca 2022, 10:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [04-06.03]

Na ekrany lubelskich kin trafi w nadchodzący weekend kolejna filmowa odsłona przygód komiksowego Batmana. W wybranych instytucjach będzie można także zobaczyć nowość z Peterem Dinklage'em "Cyrano". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Centrum spontanicznej pomocy na S17. "To wszystko przywożą nam ludzie z okolic" [zdjęcia]
galeria

Centrum spontanicznej pomocy na S17. "To wszystko przywożą nam ludzie z okolic" [zdjęcia]

Miejsce Obsługi Podróżnych w Markuszowie od soboty działa jako pomocowy hub, w którym wolontariusze przez całą dobę zaopatrują zatrzymujących się tutaj uchodźców z Ukrainy. Ludzie skrzyknęli się, bo chcą pomagać. To mieszkańcy okolicznych miejscowości od Puław po Lublin.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium