Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 lutego 2017 r.
17:08

Bieg "Tropem Wilczym" w Puławach. "Spełniamy obowiązek w stosunku do bohaterów"

61 28 A A

Blisko 150 zawodników stanęło w niedzielę na starcie puławskiego biegu "Tropem Wilczym" poświęconego pamięci niezłomnych żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W całym kraju w podobnych wydarzeniach wzięło udział około 60 tysięcy ludzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już od godz. 11:00 zbierali się uczestnicy tego sportowo-patriotycznego wydarzenia. Większość zawodników przyjechała z Puław, ale nie brakowało także biegaczy z całego powiatu i okolicznych miast.

– Bardzo lubię biegać, a poza tym jestem patriotką. Uważam, że takich świąt, jak to, które będziemy obchodzić 1 marca, powinno być więcej. Do startu skłoniła mnie także fajna atmosfera oraz to, że można poznać tutaj ciekawych ludzi – mówi Ewa Skrzypiec, młoda dziewczyna, która na puławski stadion przyjechała z Dęblina.

Na miejscu faktycznie można było poczuć wyjątkową atmosferę. Z głośników płynął patriotyczny hip hop spod znaku Tadka i Firmy, a na czarnych koszulkach wielu zawodników można było dostrzec wizerunki Danuty Siedzikówny "Inki", mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i innych bohaterów Armii Krajowej.

– Ten bieg to wdzięczność dla ludzi, w imieniu których dzisiaj tutaj jesteśmy, czyli Żołnierzy Wyklętych. Dystans 1963 metrów to honor, data śmierci ostatniego z nich (Józefa Franczaka "Lalka" red.) – wyjaśnia Marian Struski, jeden ze starszych biegaczy, który przyznaje, że bieg traktuje także jako rozgrzewkę przed nowym sezonem. – Nie jestem wyczynowcem, bo mam już swoje lata, ale te 5-10 km dla relaksu jeszcze jestem w stanie pobiec – dodaje puławianin.

Ambasadorem biegu był wokalista Krzysztof Cugowski. – Sam wiem, co to znaczy zapomnienie. O tym, że mój ojciec był ochotnikiem i walczył w wojnie w 1920 roku, dowiedziałem się dopiero, gdy miałem 15 lat. Rodzice wcześniej nie chcieli mi o tym powiedzieć z obawy przed konsekwencjami, jakie mogłyby nas spotkać, gdybym się tym przypadkiem pochwalił. Dzisiaj spełniamy obowiązek w stosunku do bohaterów i chwała Bogu, że możemy to robić – mówił gość specjalny puławskich uroczystości, który wystąpił w roli startera.

"Tropem Wilczym" wspiera także Krzysztof Szulowski, poseł PiS z Puław. – Serce się raduje, jak się patrzy na tych ludzi. Cieszy fakt, że jest ich coraz więcej. Myślę, że to oznaka zwycięstwa Żołnierzy Wyklętych po latach. Oni byli pokoleniem tragicznym, nie mogli wygrać, ale teraz są zwycięzcami. Prawda o nich zwyciężyła i dzisiaj są naszymi bohaterami – mówił poseł.

Zawodnicy mogli liczyć na pamiątkowe koszulki i medale oraz ciepły posiłek przygotowany przez uczniów klas mundurowych. Po zakończeniu biegów lokalny koordynator imprezy, Marcin Mizera, zaprosił wszystkich na projekcję filmu dokumentalnego o bohaterach walczących o wolną Polskę po zakończeniu II wojny światowej.

W biegu głównym, na trasie 5 km, najlepsi byli ex equo Stanisław Marzec z Nałęczowa oraz Kamil Borucki z Puław. Na dystanie honorowym najszybszy był natomiast Szymon Gałązka, również z Puław.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 13:50
0
Obecnie, dla Arabów, Dzihadyści to tacy żołnierze wyklęci.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 21:30
0
Świetna impreza i dobra promocja dla miasta. Gratulację dla p. Marcina Mizery i Krzysztofa Cugowskiego. W końcu go poznałam. Bardzo dziękuję !!!!
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 03:17
0
Bandziorów obowiązują ....."STATUTY KALISKIE".....
Avatar
woody / 27 lutego 2017 o 22:21
0
uczestnik napisał:
Gdyby nie pan/i z psem wbiegli byśmy grupą w ślepą uliczkę, więc nie tylko ja byłem w tej grupie, a szlaban jednak trochę nas zmylił. Dopiero przy drugim okrążeniu dało się zaóważyć zaczepioną taśmę.  Wiadamomo że w tej imprezie chodziło o pamięć a nie o koszulki,medale czy ludzi ale nie tylko ja byłem zdegustowany organizacją. Może za rok będzie lepiej. Ps. nie każdy ma możliwość przybycia dzień przed imprezą po pakiet, a lista zamknięta była chyba ok tyg przed biegiem tak więc organizator wiedział ile bedzie mężczyzn a ile kobiet. No i mylisz sie, bo ja zapisałem np. cztery osoby dwa dni przed biegiem i nie podawałem płci. Kolega tez zapisał rodzinę i nie podawał, że on i dwóch synów tylko 3 osoby. A zatem organizator nie zna ilosci kobiet, mężczyzn czy dziecii. Poza tym pakiety na ten bieg zamawia się w fundacji dwa - trzy miesiące przed tym terminem, więc nie ma możliwości przewidzieć takich szczegółów. Zamawiasz liczbę np 150 i nie masz pojęcia co dostajesz. A co do trasy, to było mówione jasno - w Lokajskiego i w las. Taśmy było widać z daleka. Ja nie mialem problemu. Poza tym była w necie mapka
rozwiń
Avatar
qwerty / 27 lutego 2017 o 17:21
0
dumny ojciec napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"zabijać kapitał polityczny"? naucz się pisać, a potem pluj jadem. Super impreza. Dzięki. Przeżyliśmy z dzieciakami wspaniały dzień. Było miło i z sensem. Dobre tempo i pyszna woskowa grochówa. Fajna leśna trasa. A medal wręczony przez Cugowskiego moja córka zapamięta na zawsze. No i już w internecie szuka wiadomości o Dance, z której wizerunkiem dostała koszulkę. Przyjemne z pożytecznym. Oby więcej takich wydarzeń.
Współczuję tej woskowej grochówki. Widzisz jak karma wraca.
Współczuję tej woskowej grochówki. Widzisz jak karma wraca. rozwiń
Avatar
uczestnik / 27 lutego 2017 o 15:28
0
Gdyby nie pan/i z psem wbiegli byśmy grupą w ślepą uliczkę, więc nie tylko ja byłem w tej grupie, a szlaban jednak trochę nas zmylił. Dopiero przy drugim okrążeniu dało się zaóważyć zaczepioną taśmę.  Wiadamomo że w tej imprezie chodziło o pamięć a nie o koszulki,medale czy ludzi ale nie tylko ja byłem zdegustowany organizacją. Może za rok będzie lepiej. Ps. nie każdy ma możliwość przybycia dzień przed imprezą po pakiet, a lista zamknięta była chyba ok tyg przed biegiem tak więc organizator wiedział ile bedzie mężczyzn a ile kobiet.
Avatar
dumny ojciec / 27 lutego 2017 o 15:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mizera to ten co mu zabrali prawko a potem wpadł na jeździe bez dokumentów? Boże co to za ludzie?! Mizera, Szulowski i jemu podobni próbują zabijać kapitał polityczny na wykletych...
"zabijać kapitał polityczny"? naucz się pisać, a potem pluj jadem. Super impreza. Dzięki. Przeżyliśmy z dzieciakami wspaniały dzień. Było miło i z sensem. Dobre tempo i pyszna woskowa grochówa. Fajna leśna trasa. A medal wręczony przez Cugowskiego moja córka zapamięta na zawsze. No i już w internecie szuka wiadomości o Dance, z której wizerunkiem dostała koszulkę. Przyjemne z pożytecznym. Oby więcej takich wydarzeń.
"zabijać kapitał polityczny"? naucz się pisać, a potem pluj jadem. Super impreza. Dzięki. Przeżyliśmy z dzieciakami wspaniały dzień. Było miło i z sensem. Dobre tempo i pyszna woskowa grochówa. Fajna leśna trasa. A medal wręczony przez Cugowskiego moja córka zapamięta na zawsze. No i już w internecie szuka wiadomości o Dance, z której wizerunkiem dostała koszulkę. Przyjemne z pożytecznym. Oby więcej takich wydarzeń. rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 14:44
0
Mizera to ten co mu zabrali prawko a potem wpadł na jeździe bez dokumentów? Boże co to za ludzie?! Mizera, Szulowski i jemu podobni próbują zabijać kapitał polityczny na wykletych...
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 14:26
0
Bohaterom chwała, ale bandytom - zapomnienie i wieczna pogarda Trzeba odróżnić jedno od drugiego. Nie można mordować niewinnych ludzi w imię przez siebie wyznaczonych wyższych celów. To zwykły bandytyzm któremu należy się tylko potępienie.
Avatar
potomek wołyniaków / 27 lutego 2017 o 13:47
0
Krzysztof napisał:
uczestnik napisał:
impreza ok , bieg ok ale sama organizacja po raz kolejny DNO. Panie Mizera , mizerny z Pana organizator. Po raz kolejny dla ludzi zabrakło medali, faceci biegali w damskich koszulkach a Pan Cugowski zamiast być "dostępny" dla ludzi to żeście go schowali w hotelu jak by był waszą własnością, o oznaczeniu trasy przy szlabanie juz nie wspomne  gdzie ludzie się "motali" kórędy biec ......... Głupoty opowiadasz. Cugowski był przez całą imprezę na stadionie. Wręczał medale. Każdy kto chiał dostał autograf i zrobił sobie zdjęcie. Fantastyczny facet. W hotelu był 5 min, żeby wpisać się do pamiątkowej księgi. Medale były dla wszyskich, którzy się zapisali i zapłacili pakiet startowy. Jak ktoś wpadł na minutę przed startem to się nie ma co dziwić. Puławy dostały określoną ilość pakietów i tyle. Tego się nie dostaje ile kto chce. Co do koszulek to można było przyjść dzień wcześniej, tak jak było na stronie organizatora i wybierać do woli. W dniu biegu też nie było problemu. Ja dostałem męską jak chciałem. Na samym końcu zostało 10 damskich to można było wziąć dla żony i córki. Tu chyba nie chodzi o koszulkę tylko żeby oddać hołd bohaterom. Zamawiając pakiety w fundacji nie masz pojęcia jakie koszulki ci przyślą. Nie możesz zamówić 100 męskich czy 50 damskich. Co przychodzi to jest. A ludziom nigdy nie dogodzi. Co do trasy to jakoś 100 osób się nie pomyliło tylko ty jeden biedaku. Była bardzo dobrze oznaczona taśmami, w newralgicznych punktach stali młodzi ludzie w mundurach i kierowali. Bardzo miła impreza. Jak na Pułąwy to rewelacja. No i obecność mega gwiazdy - ogromna niespodzianka.
Pani od historii napisał:
Gosc napisał:
Dla nas Polaków najważniejsze są Bóg, Honor i Ojczyzna. Nie dziwią mnie komentarze ludzi którzy nie wpełni znają historię żołnierzy którzy nie mogli się pogodzić ze Polska ma nowego okupanta. Odbieranie godności żołnierzom którzy złożyli swe życie za swoją ojczyznę jest nie eteczne i niemoralne bo my Polacy wiemy że ich ofiara nie poszła na marne. My Polacy wiemy też kto i z jakiej nacji byli sędziowie którzy wsposob bezwzględny z całą zaciekloscia umacniali władze ludowa mordując bohaterów polskich ludzi wykształconych kochających swój kraj. I tylko w jednym celu objąć władze która ich potomkowie sprawują do dziś. Czemu żaden rząd nie rozliczył zbrodniarzy stalinowskich morderców Polaków? Odpowiedź jest prosta była czy obecna władza nie będzie ruszać swoich. Ale przyjdzie taki czas że Polacy podniosą się z kolan i będą gospodarzami swojego kraju. Maariv 21.07.1971. Polacy pamiętają. Lekcje odrobione.Siadaj.Bardzo dobry.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
18 lat LALUS walczył z sowieckimi zdrajcami kbw, milicji i zomo. 18 lat mieszkańcy okolicznych wsi udzielali mu schronienia, karmili i ubierali. Komunisci nie mogli tego wytrzymać. To było dla nich nie do zniesienia. Brawa za odwagę dla ludzi, którzy mu pomagali.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pytam z kom walczyli  mowicie ze  z okupantem to powinni uderzyc za zwiazek radziecki a nie mordowac polakow to ze ruskie nas przejely po woinie to wina jalty i ukladu miedzy zachodem i rosja  zachod mial nas w *** i dalej ma  a wy  miejcie nadzieje
Ktoś jeden mądry zabrał głos.Trzeba niektórych poduczyć historii,żeby dowiedzieli się jak zakończyła się II wojna światwa.
rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 13:50
0
Obecnie, dla Arabów, Dzihadyści to tacy żołnierze wyklęci.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 21:30
0
Świetna impreza i dobra promocja dla miasta. Gratulację dla p. Marcina Mizery i Krzysztofa Cugowskiego. W końcu go poznałam. Bardzo dziękuję !!!!
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 03:17
0
Bandziorów obowiązują ....."STATUTY KALISKIE".....
Avatar
woody / 27 lutego 2017 o 22:21
0
uczestnik napisał:
Gdyby nie pan/i z psem wbiegli byśmy grupą w ślepą uliczkę, więc nie tylko ja byłem w tej grupie, a szlaban jednak trochę nas zmylił. Dopiero przy drugim okrążeniu dało się zaóważyć zaczepioną taśmę.  Wiadamomo że w tej imprezie chodziło o pamięć a nie o koszulki,medale czy ludzi ale nie tylko ja byłem zdegustowany organizacją. Może za rok będzie lepiej. Ps. nie każdy ma możliwość przybycia dzień przed imprezą po pakiet, a lista zamknięta była chyba ok tyg przed biegiem tak więc organizator wiedział ile bedzie mężczyzn a ile kobiet. No i mylisz sie, bo ja zapisałem np. cztery osoby dwa dni przed biegiem i nie podawałem płci. Kolega tez zapisał rodzinę i nie podawał, że on i dwóch synów tylko 3 osoby. A zatem organizator nie zna ilosci kobiet, mężczyzn czy dziecii. Poza tym pakiety na ten bieg zamawia się w fundacji dwa - trzy miesiące przed tym terminem, więc nie ma możliwości przewidzieć takich szczegółów. Zamawiasz liczbę np 150 i nie masz pojęcia co dostajesz. A co do trasy, to było mówione jasno - w Lokajskiego i w las. Taśmy było widać z daleka. Ja nie mialem problemu. Poza tym była w necie mapka
rozwiń
Avatar
qwerty / 27 lutego 2017 o 17:21
0
dumny ojciec napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"zabijać kapitał polityczny"? naucz się pisać, a potem pluj jadem. Super impreza. Dzięki. Przeżyliśmy z dzieciakami wspaniały dzień. Było miło i z sensem. Dobre tempo i pyszna woskowa grochówa. Fajna leśna trasa. A medal wręczony przez Cugowskiego moja córka zapamięta na zawsze. No i już w internecie szuka wiadomości o Dance, z której wizerunkiem dostała koszulkę. Przyjemne z pożytecznym. Oby więcej takich wydarzeń.
Współczuję tej woskowej grochówki. Widzisz jak karma wraca.
Współczuję tej woskowej grochówki. Widzisz jak karma wraca. rozwiń
Avatar
uczestnik / 27 lutego 2017 o 15:28
0
Gdyby nie pan/i z psem wbiegli byśmy grupą w ślepą uliczkę, więc nie tylko ja byłem w tej grupie, a szlaban jednak trochę nas zmylił. Dopiero przy drugim okrążeniu dało się zaóważyć zaczepioną taśmę.  Wiadamomo że w tej imprezie chodziło o pamięć a nie o koszulki,medale czy ludzi ale nie tylko ja byłem zdegustowany organizacją. Może za rok będzie lepiej. Ps. nie każdy ma możliwość przybycia dzień przed imprezą po pakiet, a lista zamknięta była chyba ok tyg przed biegiem tak więc organizator wiedział ile bedzie mężczyzn a ile kobiet.
Avatar
dumny ojciec / 27 lutego 2017 o 15:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mizera to ten co mu zabrali prawko a potem wpadł na jeździe bez dokumentów? Boże co to za ludzie?! Mizera, Szulowski i jemu podobni próbują zabijać kapitał polityczny na wykletych...
"zabijać kapitał polityczny"? naucz się pisać, a potem pluj jadem. Super impreza. Dzięki. Przeżyliśmy z dzieciakami wspaniały dzień. Było miło i z sensem. Dobre tempo i pyszna woskowa grochówa. Fajna leśna trasa. A medal wręczony przez Cugowskiego moja córka zapamięta na zawsze. No i już w internecie szuka wiadomości o Dance, z której wizerunkiem dostała koszulkę. Przyjemne z pożytecznym. Oby więcej takich wydarzeń.
"zabijać kapitał polityczny"? naucz się pisać, a potem pluj jadem. Super impreza. Dzięki. Przeżyliśmy z dzieciakami wspaniały dzień. Było miło i z sensem. Dobre tempo i pyszna woskowa grochówa. Fajna leśna trasa. A medal wręczony przez Cugowskiego moja córka zapamięta na zawsze. No i już w internecie szuka wiadomości o Dance, z której wizerunkiem dostała koszulkę. Przyjemne z pożytecznym. Oby więcej takich wydarzeń. rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 14:44
0
Mizera to ten co mu zabrali prawko a potem wpadł na jeździe bez dokumentów? Boże co to za ludzie?! Mizera, Szulowski i jemu podobni próbują zabijać kapitał polityczny na wykletych...
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 14:26
0
Bohaterom chwała, ale bandytom - zapomnienie i wieczna pogarda Trzeba odróżnić jedno od drugiego. Nie można mordować niewinnych ludzi w imię przez siebie wyznaczonych wyższych celów. To zwykły bandytyzm któremu należy się tylko potępienie.
Avatar
potomek wołyniaków / 27 lutego 2017 o 13:47
0
Krzysztof napisał:
uczestnik napisał:
impreza ok , bieg ok ale sama organizacja po raz kolejny DNO. Panie Mizera , mizerny z Pana organizator. Po raz kolejny dla ludzi zabrakło medali, faceci biegali w damskich koszulkach a Pan Cugowski zamiast być "dostępny" dla ludzi to żeście go schowali w hotelu jak by był waszą własnością, o oznaczeniu trasy przy szlabanie juz nie wspomne  gdzie ludzie się "motali" kórędy biec ......... Głupoty opowiadasz. Cugowski był przez całą imprezę na stadionie. Wręczał medale. Każdy kto chiał dostał autograf i zrobił sobie zdjęcie. Fantastyczny facet. W hotelu był 5 min, żeby wpisać się do pamiątkowej księgi. Medale były dla wszyskich, którzy się zapisali i zapłacili pakiet startowy. Jak ktoś wpadł na minutę przed startem to się nie ma co dziwić. Puławy dostały określoną ilość pakietów i tyle. Tego się nie dostaje ile kto chce. Co do koszulek to można było przyjść dzień wcześniej, tak jak było na stronie organizatora i wybierać do woli. W dniu biegu też nie było problemu. Ja dostałem męską jak chciałem. Na samym końcu zostało 10 damskich to można było wziąć dla żony i córki. Tu chyba nie chodzi o koszulkę tylko żeby oddać hołd bohaterom. Zamawiając pakiety w fundacji nie masz pojęcia jakie koszulki ci przyślą. Nie możesz zamówić 100 męskich czy 50 damskich. Co przychodzi to jest. A ludziom nigdy nie dogodzi. Co do trasy to jakoś 100 osób się nie pomyliło tylko ty jeden biedaku. Była bardzo dobrze oznaczona taśmami, w newralgicznych punktach stali młodzi ludzie w mundurach i kierowali. Bardzo miła impreza. Jak na Pułąwy to rewelacja. No i obecność mega gwiazdy - ogromna niespodzianka.
Pani od historii napisał:
Gosc napisał:
Dla nas Polaków najważniejsze są Bóg, Honor i Ojczyzna. Nie dziwią mnie komentarze ludzi którzy nie wpełni znają historię żołnierzy którzy nie mogli się pogodzić ze Polska ma nowego okupanta. Odbieranie godności żołnierzom którzy złożyli swe życie za swoją ojczyznę jest nie eteczne i niemoralne bo my Polacy wiemy że ich ofiara nie poszła na marne. My Polacy wiemy też kto i z jakiej nacji byli sędziowie którzy wsposob bezwzględny z całą zaciekloscia umacniali władze ludowa mordując bohaterów polskich ludzi wykształconych kochających swój kraj. I tylko w jednym celu objąć władze która ich potomkowie sprawują do dziś. Czemu żaden rząd nie rozliczył zbrodniarzy stalinowskich morderców Polaków? Odpowiedź jest prosta była czy obecna władza nie będzie ruszać swoich. Ale przyjdzie taki czas że Polacy podniosą się z kolan i będą gospodarzami swojego kraju. Maariv 21.07.1971. Polacy pamiętają. Lekcje odrobione.Siadaj.Bardzo dobry.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
18 lat LALUS walczył z sowieckimi zdrajcami kbw, milicji i zomo. 18 lat mieszkańcy okolicznych wsi udzielali mu schronienia, karmili i ubierali. Komunisci nie mogli tego wytrzymać. To było dla nich nie do zniesienia. Brawa za odwagę dla ludzi, którzy mu pomagali.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pytam z kom walczyli  mowicie ze  z okupantem to powinni uderzyc za zwiazek radziecki a nie mordowac polakow to ze ruskie nas przejely po woinie to wina jalty i ukladu miedzy zachodem i rosja  zachod mial nas w *** i dalej ma  a wy  miejcie nadzieje
Ktoś jeden mądry zabrał głos.Trzeba niektórych poduczyć historii,żeby dowiedzieli się jak zakończyła się II wojna światwa.
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 23 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!