Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 września 2018 r.
21:44

Puławy: Budżet mało obywatelski. Projekt najpierw zaakceptowany, nagle zniknął z listy

23 33 A A
Urząd Miasta Puławy
Urząd Miasta Puławy

Jeden z obywatelskich projektów, który pozytywnie przeszedł weryfikację dwóch komisji i znalazł się na liście do głosowania – nagle z niej zniknął. Chodzi o podświetlany napis „Puławy”, który mógł stanąć na miejscu rozebranego pomnika przy tzw. rondzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym tygodniu okazało się, że procedury dotyczące budżetu obywatelskiego są bardziej elastyczne, niż mogłoby się wydawać. Na tydzień przed głosowaniem, komisja do spraw budżetu wyjęła z zamkniętej listy jeden z pomysłów, który przeszedł wcześniej całą procedurę weryfikacyjną. Został zarejestrowany i pozytywnie rozpatrzony przez komisję prezydencką, a następnie komisję złożoną z radnych. Gdy jednak okazało się, że ten obywatelski projekt nie spodobał się środowiskom kombatanckim, radni po prostu go skreślili.

Chodzi o projekt dotyczący budowy podświetlanej instalacji składającej się na wyraz „Puławy”, która miałaby stanąć na miejscu rozebranego pomnika polskiego i radzieckiego żołnierza. W dobrze eksponowanym miejscu, u zbiegu głównych arterii miasta, napis mógłby stać się nowym symbolem Puław oraz ciekawą formą promocji. Jego wartość urzędnicy oszacowali na 350 tys. złotych. Mieszkańcy nie będą jednak mieli okazję oddać na niego głosu, bo projekt decyzją komisji kierowanej przez radną Halinę Jarząbek (PiS), trafił do zamrażarki. Do przewodniczącej komisji, mimo kilku prób, nie udało nam się dodzwonić.

O powody tej decyzji zapytaliśmy radnego Ignacego Czeżyka, który również opowiedział się za wycofaniem budowy napisu „Puławy” z tegorocznego budżetu obywatelskiego.

– Otrzymaliśmy liczne prośby ze strony puławskich środowisk kombatanckich, które w tym miejscu chcieliby budowy pomnika mjra Mariana Bernaciaka „Orlika” lub innego pomnika o charakterze niepodległościowym – przyznaje radny Czeżyk, który podkreśla, że istnieją również inne argumenty przeciwko budowie napisu „Puławy”.

Samorządowiec przyznaje, że napis jest pomysłem interesującym, ale tłumaczy, że jego powstanie we wskazanym miejscu może być niezgodne z planami przebudowy układu komunikacyjnego.

– Istnieją perspektywy połączenia historycznej osi al. Królewskiej z al. Partyzantów i chodzi o to, żeby nie wydawać 350 tys. złotych na witacz, który w przyszłości będzie musiał być stamtąd usuwany. Poza tym nie wiemy, czy jego podświetlenie nie przeszkadzałoby kierowcom. Kolejna rzecz, którą musimy brać pod uwagę, to kodeks reklamowy i związane z nim obostrzenia. Nie mamy pewności, czy napis spełniałby te wytyczne – tłumaczy samorządowiec. ­ Dlatego nasza komisja podjęła decyzję, żeby w tym roku tego w ogóle nie poddawać pod głosowanie – dodaje.

Z kolei Ryszard Stępień, radny PSPP, jest zdania, że zarówno napis, jak i pomnik, to pomysły nietrafione. – Moim zdaniem budowa napisu „Puławy” w centrum miasta jest bez sensu i nie wiem czemu miałaby służyć. Równie złe są pomysły, by zbudować tam pomnik „Orlika”, który pasowałby bardziej do Ryk, niż Puław, bo historycznie związany był bardziej z tamtymi stronami. Pomników nie stawia się z powodu politycznych trendów, czy aktualnie panującej mody. Nie róbmy w tym miejscu polityki – przekonuje samorządowiec.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 00:02
+17
To jakiś żart? Lamusy w rodzaju groblowego lizotyłka Czeżyka, Jarząbkowej która z puławskich urzędów zrobiła prywatny, nepotyczny folwark, obsadzając je całą swoją rodzinką, oraz ubeckiego donosiciela, sypacza Kraszewskiego, który w stanie wojennym sprzedał 16 osób, w tym nawet swoja dziewczynę, zdefraudował pieniądze Solidarności, a teraz co miesiąc donosicielowi i złodziejowi  każdy z nas funduje prawie 500zl zadośćuczynienia jako niby represjonowanemu. Takie kloaki niszczą nasze piękne miasto.
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 02:34
+9
Im tez ktoś wreszcie wystawi pomnik. Pomnik hańby
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 00:22
+9
Juz raz Jarząbek z Januszem opluli budżet obywatelski i unieważniła nasze glosowanie. Miejskie pieniądze poszły na powiatowy szpital. Niezgodnie z naszą decyzją. Jestem pełna obrzydzenia dla działania tych …..
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 23:46
+8
Pani Jarząbkowa zrobiła bagno z BO, dość już pisowskiej i groblowskiej degradacji tej cennej inicjatywy obywatelskiej.
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 11:02
+4
Niestety radni PiS pokazali, że nie rozumieją idei BO. Głupia decyzja
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 10:05
+4
To albo są procedury albo robimy wolna amerykanka - a po głosowaniu jednak coś władzy się przypomni albo przemyśla jeszcze i kolejne projekty będą uwalac! Hello coś tu nie gra z tym BO
Avatar
ogfds / 15 września 2018 o 00:59
+4
Pani Jarząbkowa zrobiła bagno z BO, dość już pisowskiej i groblowskiej degradacji tej cennej inicjatywy obywatelskiej.[/quote]   [quote]Juz raz Jarząbek z Januszem opluli budżet obywatelski i unieważniła nasze glosowanie. Miejskie pieniądze poszły na powiatowy szpital. Niezgodnie z naszą decyzją. Jestem pełna obrzydzenia dla działania tych …..
  Pieniądze zostały nam bandycko ukradzione. W białych rękawiczkach.
Avatar
Cezary Kruk / 14 września 2018 o 23:49
+4
Pani Jarząbkowa zrobiła bagno z BO, dość już pisowskiej i groblowskiej degradacji tej cennej inicjatywy obywatelskiej.
 Pani Halina JARZĄBEK jest na CZARNEJ LIŚCIE! Za całokształt! Cezary Kruk, tel. 518-482-726
Avatar
zatroskany obywatel towarzysz / 14 września 2018 o 22:38
+4
brawo budżet obywatelski! o ile jest zgodny z linią partii... pomyślmy o tym przy wyborach. a pan radny Czeżyk jak zwykle jest za ale...
Avatar
gość / 15 września 2018 o 22:04
+3
PiS Puławy moim zdaniem ma się tak do PiSu w Polsce jak pięść do nosa. Jeżeli w wyborach samorządowych na nich nie zagłosujemy to może Kaczyński zauważy na tle innych powiatów Lubelszczyzny, że coś jest "nie tak". Utrata władzy w powiecie puławskim i połowa radnych mniej w mieście może Kaczyńskiego zmusi do rozwiązania struktur PiS Puławy i nabór ludzi, którzy mają lepsze pojęcie o Puławach i powiecie puławskim. Bo PiS Puławy zawiódł mnie i wielu moich znajomych po całości.
Avatar
Michał / 20 września 2018 o 08:19
+1
Zachęcam do głosowania na projekt ogólnomiejski nr 1: APLIKACJA MOBILNA MIASTA PUŁAWY. Aplikacja zawierająca informacje o bieżących wydarzeniach sportowych i kulturalnych, informująca jak i gdzie załatwić sprawę urzędową czy na co można dostać dofinansowanie i wiele innych ciekawych wiadomości. Proszę o głosy na aplikację, przydatną zarowno młodym jak i dojrzałym mieszkancom naszego miasta. Strona do głosowania: wibo.um.pulawy.pl
Avatar
V / 16 września 2018 o 18:06
+2
Ta kobieta jest antyspołeczna
Avatar
!!! / 16 września 2018 o 12:51
0
w swoim przemówieniu podkreślał wagę  wiarygodności  w życiu publicznym. Zaznaczył, że sprzyjają temu kontrole, bo - dodał - "każda władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie". Dlatego - wskazywał - "kontrola jest absolutnie potrzebna".
Avatar
Skandal / 16 września 2018 o 12:19
0
Głosowanie za usunięciem projektu: 4 ZA (Jarząbek, Śmich, Bojarska i Czeżyk) 2 PRZECIW (Sadurski i Kwapiński) 1 WSTRZYMUJĄCY (Szymańska)
Czyli pisowsko-groblowska koalicja uwaliła kolejny raz BO w Puławach.
Wszystko jasne - tylko dwóch radnych zachowało się jak trzeba i już wiadomo na kogo warto glosować
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 10:06
+1
Głosowanie za usunięciem projektu: 4 ZA (Jarząbek, Śmich, Bojarska i Czeżyk) 2 PRZECIW (Sadurski i Kwapiński) 1 WSTRZYMUJĄCY (Szymańska)
 Czyli pisowsko-groblowska koalicja uwaliła kolejny raz BO w Puławach. 
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 09:54
0
Głosowanie za usunięciem projektu: 4 ZA (Jarząbek, Śmich, Bojarska i Czeżyk) 2 PRZECIW (Sadurski i Kwapiński) 1 WSTRZYMUJĄCY (Szymańska)
Avatar
Victoria / 16 września 2018 o 08:32
0
Właśnie takim krukom, bez wyobrażni politycznej uprawiajacym pomówienia, propagandę (nazywaną polityką historyczną) daleką od wiedzy, dzielącym ludzi, bez wyobrażni humanistycznej, bez wykształcenia historycznego należy podziękować. Tapetowanie miasta nie pomoże, pomimo że młodzież wyjeżdża z miasta to w Puławach jest dużo wykształconych i mądrych ludzi. 
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 16 września 2018 o 01:37
0
Za kombatantów AK robią w Puławach towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR, Małgorzata Górska Lenartowicz zwana PLAGIATORKĄ, Józef Sidoruk z komunistycznej Alternatywy, Marek Chrzanowski porywający się pod Klub Historyczny Grota, Kazimierz Dmowski ze stazem 40 lat w PZPR, Tomasz Kraszewski zwany SYPACZEM, Halina Jarząbek znana z zalatwiania stołków urzędniczych dla calej swojej Rodzinki. Tacy to są Ci kombatanci AK! Cezary Kruk
Dobrze Pan pisze! Bezkompromisowo i bez ogródek. Tak trzeba w dzisiejszych czasach, gdy farbowanych lisów się porobiło (a kolory ich czupryn są iście rude, wie Pan co co chodzi...). Proszę się trzymać i nie dać się zaszczuć tej antypolskiej nagonce!
 Kolego! Jestem bardzo odporny psychicznie na agresję i nienawiść z jaką spotykam się co chwila! Po prostu ja mówię jedynie prawdę! Każdą próbę sprawy karnej przyjmę z uśmiechem! Ostatnio miałem poluzowane wszystkie śruby w moim samochodzie! Cezary Kruk, tel. 518-482-726
 Kolego! Jestem bardzo odporny psychicznie na agresję i nienawiść z jaką spotykam się co chwila! Po prostu ja mówię jedynie prawdę! Każdą próbę sprawy karnej przyjmę z uśmiechem! Ostatnio miałem poluzowane wszystkie śruby w moim samochodzie! Cezary Kruk, tel. 518-482-726 rozwiń
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 16 września 2018 o 01:31
0
Za kombatantów AK robią w Puławach towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR, Małgorzata Górska Lenartowicz zwana PLAGIATORKĄ, Józef Sidoruk z komunistycznej Alternatywy, Marek Chrzanowski porywający się pod Klub Historyczny Grota, Kazimierz Dmowski ze stazem 40 lat w PZPR, Tomasz Kraszewski zwany SYPACZEM, Halina Jarząbek znana z zalatwiania stołków urzędniczych dla calej swojej Rodzinki. Tacy to są Ci kombatanci AK! Cezary Kruk
Dobrze Pan pisze! Bezkompromisowo i bez ogródek. Tak trzeba w dzisiejszych czasach, gdy farbowanych lisów się porobiło (a kolory ich czupryn są iście rude, wie Pan co co chodzi...). Proszę się trzymać i nie dać się zaszczuć tej antypolskiej nagonce!--
 Dzięki kolego! Cezary Kruk, tel. 518-482-726
 Dzięki kolego! Cezary Kruk, tel. 518-482-726 rozwiń
Avatar
młody patryjota / 15 września 2018 o 22:43
+1
Za kombatantów AK robią w Puławach towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR, Małgorzata Górska Lenartowicz zwana PLAGIATORKĄ, Józef Sidoruk z komunistycznej Alternatywy, Marek Chrzanowski porywający się pod Klub Historyczny Grota, Kazimierz Dmowski ze stazem 40 lat w PZPR, Tomasz Kraszewski zwany SYPACZEM, Halina Jarząbek znana z zalatwiania stołków urzędniczych dla calej swojej Rodzinki. Tacy to są Ci kombatanci AK! Cezary Kruk
 Dobrze Pan pisze! Bezkompromisowo i bez ogródek. Tak trzeba w dzisiejszych czasach, gdy farbowanych lisów się porobiło (a kolory ich czupryn są iście rude, wie Pan co co chodzi...). Proszę się trzymać i nie dać się zaszczuć tej antypolskiej nagonce!
 Dobrze Pan pisze! Bezkompromisowo i bez ogródek. Tak trzeba w dzisiejszych czasach, gdy farbowanych lisów się porobiło (a kolory ich czupryn są iście rude, wie Pan co co chodzi...). Proszę się trzymać i nie dać się zaszczuć tej antypolskiej nagonce! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 0

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 4 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 14 3

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 2

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 1

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 35 4

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 36 34

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 2 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.