Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 lutego 2016 r.
11:58

Była dyrektor muzeum ma poparcie Fundacji Czartoryskich. Ale będzie konkurs

0 19 A A

Fundacja XX. Czartoryskich w Krakowie wspiera Dorotę Święcicką-Odorowską, byłą szefową oddziału Muzeum Czartoryskich w Puławach, w walce o powrót na to stanowisko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem głęboko przeświadczony o tym, że pani Święcicka-Odorowska nadaje się do pełnienia tej funkcji. Mogę to stwierdzić na podstawie naszej wieloletniej współpracy – mówi Marian Wolski, prezes Fundacji XX. Czartoryskich. Wolski napisał w tej sprawie do prezydenta Puław i marszałka województwa lubelskiego. Poleca ją na stanowisko dyrektora placówki, którą za kilka miesięcy ma przejąć miasto.

Jak jednak informuje Jolanta Wróbel, kierownik wydziału kultury w Urzędzie Miasta Puławy, dyrektor muzeum zostanie wyłoniony w ogłoszonym wkrótce konkursie.

– Podobnie jak to robimy w przypadku innych miejskich jednostek. Może do niego przystąpić każdy – tłumaczy Jolanta Wróbel. – Mamy nadzieję, że uda się przejąć placówkę w połowie roku. Obecnie czekamy na akceptację projektu jej statutu przez ministra kultury.

Przypomnijmy, że w grudniu Dorota Święcicka-Odorowska została odwołana ze stanowiska szefowej oddziału Muzeum Czartoryskich w Puławach. Jak tłumaczyła Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego, którego częścią jest puławski oddział, jej odwołanie nie miało nic wspólnego z trwającym ponad rok konfliktem między dyrekcją, a częścią pracowników.

– Odwołanie było związane ze zmianą regulaminu organizacyjnego muzeum, w którym nie ma już stanowiska zastępcy dyrektora ds. oddziału – tłumaczyła Zadura. – Nie mam zwyczaju podejmować decyzji związanych z muzeum kierując się osobistymi sympatiami bądź antypatiami.

Była szefowa puławskiego muzeum w to nie wierzy. – Rozumiem, że jest nowy regulamin, ale wszyscy pracownicy, którzy byli w podobnej sytuacji, dostali porozumienia zmieniające warunki pracy. Tylko mnie tego nie zaproponowano – mówi Święcicka-Odorowska. – A moje kwalifikacje są bardzo wysokie. To nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również specjalistyczne menadżerskie studia na SGH.

W obronie Święcickiej-Odorowskiej wystąpiło Towarzystwo Przyjaciół Puław. W piśmie do marszałka akcentowało dużą rolę byłej szefowej w utworzeniu i działalność Muzeum Czartoryskich w Puławach i prosiło, aby nadal pozostała pracownikiem muzeum. Co na to marszałek?

– Marszałek nie odnosi się do takich kwestii. Decyzje personalne należą do dyrektora placówki – mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka. – Wczoraj zarząd wyraził tylko zgodę na procedowanie podziału muzeum, w konsekwencji czego puławską placówkę przejmie miasto.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 20:07
0
Pani Dorotka powinna przypomnieć sobie raczej jaka była sytuacja z Dyrektorem Serafinowiczem :))) Kto mieczem wojuje ...
Avatar
znajomy / 18 lutego 2016 o 21:03
0

Pani Doroto niech sobie Pani przypomni jaka była sytuacja z Dyrektorem Malawskim? Czyż nie taka sama jak z Panią ?

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 19:32
0
O ile w pozostałych filiach Muzeum Nadwiślańskiego dużo się działo, o tyle w puławskim oddziale była ciągła stagnacja. Zero inicjatyw, zajęć dla dzieci, spotkań, dosłownie nic, tylko naburmuszone panie dokooła.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:33
0
" A moje kwalifikacje są bardzo wysokie. To nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również specjalistyczne menadżerskie studia na SGH". KOBIETO LITOŚCI !!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:29
0
Tam się na początku coś fajnego działo, a później nastąpiła zupełna martwota- zero edukacji, spotkań z ciekawymi ludzmi, konkursów, czegokolwiek! Tylko raz do roku był koncert, ale niestety ciągle tej samej grupy. Czas chyba podziękować tej pani, która w czasie pracy załatwia swoje sprawy prywatne.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:08
0
Niech się Fundacja przyjrzy lepiej jak amatorsko wyeksponowane są ich dzieła sztuki. To katastrofa i narażanie polskiego dziedzictwa narodowego na niebezpieczeństwo! Kto aranżował tą wystawe???
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:05
0
Nie dość, że wystawa wystartowała z półrocznym opóźnieniem, to okazała się wystawienniczym bublem. Jeżeli ktoś się chce dowiedzieć jak nie aranżować wystawy, to powinien tam się wybrać. Wszystko zrobione najtańszym kosztem, tandetnie, fatalne oświetlenie, zagrażające cennym zbiorom, złe zabezpieczenie eksponatów. Narracja jakaś i jest, ale w sumie sami opiekunowie ekspozycji nie potrafili wyjaśnić, jaki jest do niej klucz. To muzeum zasługuje na kogoś, kto ma wiedzę i będzie potrafił je wypromować swoją działalnością merytoryczną.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 12:09
0
Wystarczy popatrzeć na ludzi którzy pracowali pod skrzydełkami Pani Odorowskiej. Ludzie po studiach artystycznych, poloniści, kulturoznawstwo. Muzealników tam w zasadzie nie ma. To świadczy tylko o kompetencjach Pani Odorowskiej. Nie wspomnę już o nie odpowiednim eksponowaniu zabytków. Za dużo luksów w oświetleniu itd. Nowa ekspozycja o której ktoś napisał że to zasługa Pani Odorowskiej. To przypomnę tylko że jest to wystawa która wisiał już w różnych muzeach w Polsce, gdyż kolekcją tą wypuszczono na czas remontu Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Ciekaw jestem co się stanie z tymi eksponatami gdy skończy się w/w remont. Jakby ktoś chciał wiedzieć to Czartoryscy już się upomnieli o część muzealiów z dolnej sali. Uważam osobiście że Pani Odorowska jest zaprzeczeniem muzealnictwa i jej ewentualne dyrektorownie w Puławach to polityczna zagrywka.
Wystarczy popatrzeć na ludzi którzy pracowali pod skrzydełkami Pani Odorowskiej. Ludzie po studiach artystycznych, poloniści, kulturoznawstwo. Muzealników tam w zasadzie nie ma. To świadczy tylko o kompetencjach Pani Odorowskiej. Nie wspomnę już o nie odpowiednim eksponowaniu zabytków. Za dużo luksów w oświetleniu itd. Nowa ekspozycja o której ktoś napisał że to zasługa Pani Odorowskiej. To przypomnę tylko że jest to wystawa która wisiał już w różnych muzeach w Polsce, gdyż kolekcją tą wypuszczono na czas remontu Muzeum Czartoryskich w Krako... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 12:12
0
Na SGH uczą jak wyprowadzać kasę z muzeów? Wow!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 12:09
0
A to dziwne, bo ja mam wrażenie, że Muzeum Nadwiślańskie doskonale sobie teraz radzi. Mają świetną ofertę edukacyjną, dobre wystawy i wiele ciekawych wydarzeń. A to, że pozbywają się pseudomuzealników i kombinatorów, to wyjdzie tej instytucji tylko na korzyść! Każdy w środowisku zna merytoryczne "możliwości" p. Dorotki, Honoratki i Agatki. I jedźcie koniecznie do Kazimierza, Żmijowisk i Janowca! :))
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 20:07
0
Pani Dorotka powinna przypomnieć sobie raczej jaka była sytuacja z Dyrektorem Serafinowiczem :))) Kto mieczem wojuje ...
Avatar
znajomy / 18 lutego 2016 o 21:03
0

Pani Doroto niech sobie Pani przypomni jaka była sytuacja z Dyrektorem Malawskim? Czyż nie taka sama jak z Panią ?

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 19:32
0
O ile w pozostałych filiach Muzeum Nadwiślańskiego dużo się działo, o tyle w puławskim oddziale była ciągła stagnacja. Zero inicjatyw, zajęć dla dzieci, spotkań, dosłownie nic, tylko naburmuszone panie dokooła.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:33
0
" A moje kwalifikacje są bardzo wysokie. To nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również specjalistyczne menadżerskie studia na SGH". KOBIETO LITOŚCI !!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:29
0
Tam się na początku coś fajnego działo, a później nastąpiła zupełna martwota- zero edukacji, spotkań z ciekawymi ludzmi, konkursów, czegokolwiek! Tylko raz do roku był koncert, ale niestety ciągle tej samej grupy. Czas chyba podziękować tej pani, która w czasie pracy załatwia swoje sprawy prywatne.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:08
0
Niech się Fundacja przyjrzy lepiej jak amatorsko wyeksponowane są ich dzieła sztuki. To katastrofa i narażanie polskiego dziedzictwa narodowego na niebezpieczeństwo! Kto aranżował tą wystawe???
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:05
0
Nie dość, że wystawa wystartowała z półrocznym opóźnieniem, to okazała się wystawienniczym bublem. Jeżeli ktoś się chce dowiedzieć jak nie aranżować wystawy, to powinien tam się wybrać. Wszystko zrobione najtańszym kosztem, tandetnie, fatalne oświetlenie, zagrażające cennym zbiorom, złe zabezpieczenie eksponatów. Narracja jakaś i jest, ale w sumie sami opiekunowie ekspozycji nie potrafili wyjaśnić, jaki jest do niej klucz. To muzeum zasługuje na kogoś, kto ma wiedzę i będzie potrafił je wypromować swoją działalnością merytoryczną.
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 12:09
0
Wystarczy popatrzeć na ludzi którzy pracowali pod skrzydełkami Pani Odorowskiej. Ludzie po studiach artystycznych, poloniści, kulturoznawstwo. Muzealników tam w zasadzie nie ma. To świadczy tylko o kompetencjach Pani Odorowskiej. Nie wspomnę już o nie odpowiednim eksponowaniu zabytków. Za dużo luksów w oświetleniu itd. Nowa ekspozycja o której ktoś napisał że to zasługa Pani Odorowskiej. To przypomnę tylko że jest to wystawa która wisiał już w różnych muzeach w Polsce, gdyż kolekcją tą wypuszczono na czas remontu Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Ciekaw jestem co się stanie z tymi eksponatami gdy skończy się w/w remont. Jakby ktoś chciał wiedzieć to Czartoryscy już się upomnieli o część muzealiów z dolnej sali. Uważam osobiście że Pani Odorowska jest zaprzeczeniem muzealnictwa i jej ewentualne dyrektorownie w Puławach to polityczna zagrywka.
Wystarczy popatrzeć na ludzi którzy pracowali pod skrzydełkami Pani Odorowskiej. Ludzie po studiach artystycznych, poloniści, kulturoznawstwo. Muzealników tam w zasadzie nie ma. To świadczy tylko o kompetencjach Pani Odorowskiej. Nie wspomnę już o nie odpowiednim eksponowaniu zabytków. Za dużo luksów w oświetleniu itd. Nowa ekspozycja o której ktoś napisał że to zasługa Pani Odorowskiej. To przypomnę tylko że jest to wystawa która wisiał już w różnych muzeach w Polsce, gdyż kolekcją tą wypuszczono na czas remontu Muzeum Czartoryskich w Krako... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 12:12
0
Na SGH uczą jak wyprowadzać kasę z muzeów? Wow!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 12:09
0
A to dziwne, bo ja mam wrażenie, że Muzeum Nadwiślańskie doskonale sobie teraz radzi. Mają świetną ofertę edukacyjną, dobre wystawy i wiele ciekawych wydarzeń. A to, że pozbywają się pseudomuzealników i kombinatorów, to wyjdzie tej instytucji tylko na korzyść! Każdy w środowisku zna merytoryczne "możliwości" p. Dorotki, Honoratki i Agatki. I jedźcie koniecznie do Kazimierza, Żmijowisk i Janowca! :))
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 0 1

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 6 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 45 10

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 14 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 6

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2