Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 czerwca 2015 r.
21:00

Były naciski podczas kontroli w Muzeum Nadwiślańskim?

0 15 A A
Muzeum Nadwiślańskie
Muzeum Nadwiślańskie

Pracownicy Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie poskarżyli się marszałkowi na swojego przełożonego. Według nich Jan Strojnowski, zastępca dyrektora tego departamentu, miał wpływać na treść protokołu z kontroli w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Po tym jak wpłynęła skarga od pracowników, marszałek poprosił dyrektora Strojnowskiego o złożenie wyjaśnień w tej sprawie. Są one w trakcie analizy przez departament organizacyjno-prawny – informuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego. – Żadne decyzje personalne na razie nie zapadły.

Jan Strojnowski nie chciał komentować sprawy. – Czekam na decyzję marszałka – ucina.

Kontrola w Muzeum Nadwiślańskim była kompleksowa i dotyczyła m.in. gospodarki finansowej, przestrzegania procedur zamówień publicznych, kwestii kadrowych i organizacyjnych, gospodarowania mieniem. Miała też wyjaśnić sprawę doniesień złożonych przez pracowników.

Szefowa departamentu przyznaje, że kontrolerzy wykryli nieprawidłowości, ale o szczegółach nie chciała rozmawiać. – Nie możemy na razie ujawnić, o jakie nieprawidłowości chodzi, bo jesteśmy na etapie analizowania zastrzeżeń, które złożyła do naszego protokołu dyrektor muzeum – tłumaczy Magdalena Urbaś, dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego. 

Dodaje, że kontrola była zaplanowana, ale nie z powodu konfliktu części pracowników z dyrekcją, który trwa w muzeum od ponad roku.

Sprawy nie chce również komentować Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego. – Złożyłam zastrzeżenia do protokołu i czekam na stanowisko urzędu marszałkowskiego i ostateczny protokół z kontroli – zaznacza Zadura.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 00:32
0
A Marszałek grozi kontrolerom a Strojnowski jest ok.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:33
0
Żenujące co się dzieje w Polsce, gospodarce, finansach, służbie zdrowie, kulturze,wszystko wymaga zmiany.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:22
0
Ludzie na to wszystko patrzą - furka gnoju i wywózka już niedługo
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 00:37
0
Panie Sosnowski Pan nie tylko Strojnowskiego powinien wyrzucić ale i kolegę Grabczuka - te same powiązania z Panią Zadurą ,,,,i z doświadczenia wiem, że jak nie oni to Pan poleci ,,,ktoś musi,,,taki trend Panie w Polityce dzisiaj 330 stron protokołu nie łatwo ukryć,,,,szczególnie ze tam te jak to nazwali NIEPRAWIDŁOWOŚCI to nadają się do prokuratury dlatego zespół kontrolny się przestraszył i nie uległ - swoją drogą BRAWO koledzy!BRAWO
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 19:32
0
Zastanawiam się tylko dlaczego w tym Panstwie nikt nie chce ponosić odpowiedzialności za swoje błędy?Moze czas rozliczenia wreszcie nadszedł?Niech moze Marszałek weźmie przykład z Pani premier....
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 18:36
0
Właściwie to p. Jana Strojnowskiego należałoby pochwalić. Wykazał się rzeczywistą lojalnością, pytanie tylko wobec kogo ? Wobec p. A Zadury z pewnością tak, stara znajomość, w tym lansowanie p. A. Zadury przez żonę p. Jana, Henrykę Strojnowską aż do dyrektorskiego stanowiska w Muzeum Nadwiślańskim nie zardzewiała. Co jednak z lojalnością wobec swoich pracodawców, a jeszcze bardziej wobec swoich obowiązków – gdzie tu elementarne zasady etyki pracy? Tym bardziej godna uznania jest postawa pracowników p. J. Strojnowskiego, którzy przeprowadzili kontrolę w Muzeum Nadwiślańskim. Postawa, dla której trudno znaleźć precedens. Całą sprawa pozwala też właściwie zrozumieć słowo: nieprawidłowość. Ileż w tym słowie się mieści, w tym jednak przypadku mamy do czynienia z czymś podobnym do zdarzenia: udusił człowieka ale w skutek nieprawidłowości w zastosowaniu sztucznego oddychania.
Właściwie to p. Jana Strojnowskiego należałoby pochwalić. Wykazał się rzeczywistą lojalnością, pytanie tylko wobec kogo ? Wobec p. A Zadury z pewnością tak, stara znajomość, w tym lansowanie p. A. Zadury przez żonę p. Jana, Henrykę Strojnowską aż do dyrektorskiego stanowiska w Muzeum Nadwiślańskim nie zardzewiała. Co jednak z lojalnością wobec swoich pracodawców, a jeszcze bardziej wobec swoich obowiązków – gdzie tu elementarne zasady etyki pracy? Tym bardziej godna uznania jest postawa pracowników p. J. Strojnowskiego, którzy przeprowadzili... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 17:20
0
Jaja jakieś. Jak to jest możliwe, że jednostka organizacyjna, której zadaniem jest walka z nieprawidłowościami, patologią, działaniami poza granicami prawa, ma w swojej strukturze, ba na czele, człowieka który z tych wszystkich zasad jawnie kpi. I co on ma niby napisać w wyjaśnieniach? Że przez przypadek próbował wpływać na wynik kontroli, niechcący, albo źle zinterpretował fakty? W tym momencie ten straciłem zaufanie do tego samorządowca. Dlaczego marszałek jako pracodawca zaufania do swojego podwładnego jeszcze nie stracił? Czyżby to było drobne przewinienie w skali patologii jaka toczy władzę? Szkoda że to nie czasy II RP. Wtedy jak ktoś próbował ukręcić coś dla siebie i sprawa się wydał, to albo przepraszał i odchodził, albo strzelał sobie w łeb. Ale do tego trzeba mieć krztynę honoru i przynajmniej jedno jajo.
Jaja jakieś. Jak to jest możliwe, że jednostka organizacyjna, której zadaniem jest walka z nieprawidłowościami, patologią, działaniami poza granicami prawa, ma w swojej strukturze, ba na czele, człowieka który z tych wszystkich zasad jawnie kpi. I co on ma niby napisać w wyjaśnieniach? Że przez przypadek próbował wpływać na wynik kontroli, niechcący, albo źle zinterpretował fakty? W tym momencie ten straciłem zaufanie do tego samorządowca. Dlaczego marszałek jako pracodawca zaufania do swojego podwładnego jeszcze nie stracił? Czyżby to było... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 16:24
0
A dlaczego wyrzucono mój komentarz, że takich ludzi jak Ci kontrolerzy jest coraz mniej? Kto wyrzucił?
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 15:37
0
To chyba nie były tylko nieprawidłowości. Czy wtedy kontrolerzy tak mocno stanęliby przeciwko swojemu zwierzchnikowi? Pani rzecznik Urzędu Marszałkowskiego nie chce rozwijać tego wątku, może dlatego, że p. Jan Strojnowski zrobił jak widać wiele, by wątek ten zwinąć jak najciaśniej. A wszystko w obronie p. A. Zadury, dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego... Pracownicy muzeum od ponad roku zwracali uwagę na sposób działania dyrektor A. Zadury, wyjątkowo szkodliwy dla tej placówki. Próbowano to bagatelizować a teraz co? Dywan okazał się zbyt mały by zmieścić pod nim śmieci, wyprodukowane przez p. A. Zadurę.
To chyba nie były tylko nieprawidłowości. Czy wtedy kontrolerzy tak mocno stanęliby przeciwko swojemu zwierzchnikowi? Pani rzecznik Urzędu Marszałkowskiego nie chce rozwijać tego wątku, może dlatego, że p. Jan Strojnowski zrobił jak widać wiele, by wątek ten zwinąć jak najciaśniej. A wszystko w obronie p. A. Zadury, dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego... Pracownicy muzeum od ponad roku zwracali uwagę na sposób działania dyrektor A. Zadury, wyjątkowo szkodliwy dla tej placówki. Próbowano to bagatelizować a teraz co? Dywan okazał się zbyt mały... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 15:22
0
Skandal, że ta sprawa tyle się ciągnie. Już po pierwszych doniesieniach przez pracowników powinno się wyjaśnić kto i za czym stoi. Najdziwniejsze jest w tym wszystkim stanowisko marszałka... Przecież on własną twarzą reprezentuje ten bałagan, nie potrafi nad tym zapanować więc albo niech zwolni miejsce albo się za to weźmie.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 00:32
0
A Marszałek grozi kontrolerom a Strojnowski jest ok.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:33
0
Żenujące co się dzieje w Polsce, gospodarce, finansach, służbie zdrowie, kulturze,wszystko wymaga zmiany.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:22
0
Ludzie na to wszystko patrzą - furka gnoju i wywózka już niedługo
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 00:37
0
Panie Sosnowski Pan nie tylko Strojnowskiego powinien wyrzucić ale i kolegę Grabczuka - te same powiązania z Panią Zadurą ,,,,i z doświadczenia wiem, że jak nie oni to Pan poleci ,,,ktoś musi,,,taki trend Panie w Polityce dzisiaj 330 stron protokołu nie łatwo ukryć,,,,szczególnie ze tam te jak to nazwali NIEPRAWIDŁOWOŚCI to nadają się do prokuratury dlatego zespół kontrolny się przestraszył i nie uległ - swoją drogą BRAWO koledzy!BRAWO
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 19:32
0
Zastanawiam się tylko dlaczego w tym Panstwie nikt nie chce ponosić odpowiedzialności za swoje błędy?Moze czas rozliczenia wreszcie nadszedł?Niech moze Marszałek weźmie przykład z Pani premier....
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 18:36
0
Właściwie to p. Jana Strojnowskiego należałoby pochwalić. Wykazał się rzeczywistą lojalnością, pytanie tylko wobec kogo ? Wobec p. A Zadury z pewnością tak, stara znajomość, w tym lansowanie p. A. Zadury przez żonę p. Jana, Henrykę Strojnowską aż do dyrektorskiego stanowiska w Muzeum Nadwiślańskim nie zardzewiała. Co jednak z lojalnością wobec swoich pracodawców, a jeszcze bardziej wobec swoich obowiązków – gdzie tu elementarne zasady etyki pracy? Tym bardziej godna uznania jest postawa pracowników p. J. Strojnowskiego, którzy przeprowadzili kontrolę w Muzeum Nadwiślańskim. Postawa, dla której trudno znaleźć precedens. Całą sprawa pozwala też właściwie zrozumieć słowo: nieprawidłowość. Ileż w tym słowie się mieści, w tym jednak przypadku mamy do czynienia z czymś podobnym do zdarzenia: udusił człowieka ale w skutek nieprawidłowości w zastosowaniu sztucznego oddychania.
Właściwie to p. Jana Strojnowskiego należałoby pochwalić. Wykazał się rzeczywistą lojalnością, pytanie tylko wobec kogo ? Wobec p. A Zadury z pewnością tak, stara znajomość, w tym lansowanie p. A. Zadury przez żonę p. Jana, Henrykę Strojnowską aż do dyrektorskiego stanowiska w Muzeum Nadwiślańskim nie zardzewiała. Co jednak z lojalnością wobec swoich pracodawców, a jeszcze bardziej wobec swoich obowiązków – gdzie tu elementarne zasady etyki pracy? Tym bardziej godna uznania jest postawa pracowników p. J. Strojnowskiego, którzy przeprowadzili... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 17:20
0
Jaja jakieś. Jak to jest możliwe, że jednostka organizacyjna, której zadaniem jest walka z nieprawidłowościami, patologią, działaniami poza granicami prawa, ma w swojej strukturze, ba na czele, człowieka który z tych wszystkich zasad jawnie kpi. I co on ma niby napisać w wyjaśnieniach? Że przez przypadek próbował wpływać na wynik kontroli, niechcący, albo źle zinterpretował fakty? W tym momencie ten straciłem zaufanie do tego samorządowca. Dlaczego marszałek jako pracodawca zaufania do swojego podwładnego jeszcze nie stracił? Czyżby to było drobne przewinienie w skali patologii jaka toczy władzę? Szkoda że to nie czasy II RP. Wtedy jak ktoś próbował ukręcić coś dla siebie i sprawa się wydał, to albo przepraszał i odchodził, albo strzelał sobie w łeb. Ale do tego trzeba mieć krztynę honoru i przynajmniej jedno jajo.
Jaja jakieś. Jak to jest możliwe, że jednostka organizacyjna, której zadaniem jest walka z nieprawidłowościami, patologią, działaniami poza granicami prawa, ma w swojej strukturze, ba na czele, człowieka który z tych wszystkich zasad jawnie kpi. I co on ma niby napisać w wyjaśnieniach? Że przez przypadek próbował wpływać na wynik kontroli, niechcący, albo źle zinterpretował fakty? W tym momencie ten straciłem zaufanie do tego samorządowca. Dlaczego marszałek jako pracodawca zaufania do swojego podwładnego jeszcze nie stracił? Czyżby to było... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 16:24
0
A dlaczego wyrzucono mój komentarz, że takich ludzi jak Ci kontrolerzy jest coraz mniej? Kto wyrzucił?
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 15:37
0
To chyba nie były tylko nieprawidłowości. Czy wtedy kontrolerzy tak mocno stanęliby przeciwko swojemu zwierzchnikowi? Pani rzecznik Urzędu Marszałkowskiego nie chce rozwijać tego wątku, może dlatego, że p. Jan Strojnowski zrobił jak widać wiele, by wątek ten zwinąć jak najciaśniej. A wszystko w obronie p. A. Zadury, dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego... Pracownicy muzeum od ponad roku zwracali uwagę na sposób działania dyrektor A. Zadury, wyjątkowo szkodliwy dla tej placówki. Próbowano to bagatelizować a teraz co? Dywan okazał się zbyt mały by zmieścić pod nim śmieci, wyprodukowane przez p. A. Zadurę.
To chyba nie były tylko nieprawidłowości. Czy wtedy kontrolerzy tak mocno stanęliby przeciwko swojemu zwierzchnikowi? Pani rzecznik Urzędu Marszałkowskiego nie chce rozwijać tego wątku, może dlatego, że p. Jan Strojnowski zrobił jak widać wiele, by wątek ten zwinąć jak najciaśniej. A wszystko w obronie p. A. Zadury, dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego... Pracownicy muzeum od ponad roku zwracali uwagę na sposób działania dyrektor A. Zadury, wyjątkowo szkodliwy dla tej placówki. Próbowano to bagatelizować a teraz co? Dywan okazał się zbyt mały... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 15:22
0
Skandal, że ta sprawa tyle się ciągnie. Już po pierwszych doniesieniach przez pracowników powinno się wyjaśnić kto i za czym stoi. Najdziwniejsze jest w tym wszystkim stanowisko marszałka... Przecież on własną twarzą reprezentuje ten bałagan, nie potrafi nad tym zapanować więc albo niech zwolni miejsce albo się za to weźmie.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 18 2

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 4

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 9

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 51 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 99 12

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!