Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 sierpnia 2014 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Dyscyplinarka za alkohol w muzeum

4 13 A A

Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego twierdzi, że Waldemar Odorowski, szef oddziału Kamienica Celejowska, był w pracy pijany. Odorowski zaprzecza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyrektorka chce zwolnić Odorowskiego w trybie dyscyplinarnym. - Taką możliwość daje mi art. 52 Kodeksu Pracy, który mówi o łamaniu podstawowych obowiązków pracowniczych, w tym przebywania w stanie nietrzeźwym - tłumaczy dyr. Zadura. I przekonuje: - Pan Odorowski przebywał w muzeum w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Świadkiem tego było kilka osób, w tym gość z Warszawy, który przyjechał porozmawiać o ewentualnej współpracy.

Potwierdzają to nagrania z monitoringu, że przyszedł o godz. 9 i był do 14. Kiedy chciałam wezwać policję, pan Odorowski powiedział, że nie będzie w ten sposób rozmawiał i wyszedł z pracy.

Waldemar Odorowski wszystkiemu zaprzecza. - Nie byłem pod wpływem alkoholu, ale jakie znaczenie mają teraz moje tłumaczenia, skoro jestem w trakcie procedury zwolnienia z pracy? Do tej pory do mojego zachowania nie było żadnych zastrzeżeń. Nigdy nie miałem żadnego upomnienia ani nagany - zapewnia.

Podkreśla, że w dniu o którym mówi dyrektorka, był na zwolnieniu lekarskim. - Do muzeum zajrzałem, aby przekazać koledze obowiązki - tłumaczy. - Wezwany przez panią dyrektor wyszedłem z jej gabinetu po tym, jak próbowała wezwać policję. Poczułem się upokorzony - komentuje.

Odorowski podkreśla, że do zdarzenia doszło dzień po opublikowaniu przez związki zawodowe listu otwartego z zarzutami wobec pani dyrektor. - Można sądzić, że to nie przypadek, że te zdarzenia łączą się ze sobą.

Związkowcy zarzucili szefowej muzeum m.in. nieumiejętne zarządzanie, narzucanie koncepcji, które przynoszą straty wizerunkowe i finansowe oraz tworzenie sytuacji konfliktowych i atmosfery zastraszania.

- Straty wizerunkowe spowodowało zachowanie pana Odorowskiego - replikuje dyr. Zadura. - W mojej ocenie ktoś, kto został odznaczony medalem zasłużonego dla kultury nie powinien się tak skandalicznie zachowywać. Kompetencje do kierowania oddziałem muzeum to nie tylko wiedza, którą pan Odorowski niewątpliwie posiada. To także odpowiednia reprezentacja muzeum poprzez zachowanie. Pan Odorowski całkowicie zignorował to zdarzenie, nawet nie próbował tego wyjaśnić. W tej sytuacji muszę podjąć kroki prawne - dodaje dyr. Zadura. 

Odorowski jest pracownikiem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym od 36 lat (z przerwami). Od ponad 10 lat kieruje oddziałem Kamienica Celejowska.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2014 o 07:58
0

Jaki gospodarz taka zagroda. Ponad dwa lata nikt się nie upijał i nie chodził do sklepu. A tu nagle po liście z prośbą o odwołanie nieudolnej dyrektorki okazuje się, że Sodoma i Gomora. Wcześniej to dyrektorce nie przeszkadzało. W ciebie bije wszystko co mówisz. Skończ waść, wstydu oszczędź.

Avatar
z miasteczka malarzy i.... / 3 sierpnia 2014 o 23:08
0

Panie Odorowski, bezczelność Pana i pana zony sięga zenitu. Przecież pól Kazimierza widziało już pana zalanego w "sztok", a że w pracy? Co tam. Podpisywani decyzji administracyjnych gdy był Pan konserwatorem przy kawiarnianym stoliku przy niejednym głębszym. Zapomniał Pan? Przecież wie to cały Kazimierz i wszyscy opowiadają to sobie jako anegdoty. Taki stosunek do pracy to u Pana norma. Wstyd. Pośmiewisko dla muzeum. 36 lat pracy w muzeum?  O 20 lat za długo tolerancji dla Pana zachowań.

Uznanie i podziw dla kobiety, która próbuje przerwać ten ciąg zakłamania i arogancji. Poprzednicy pani Zadury nie mieli chyba tyle odwagi. I to jest diagnoza obecnej sytuacji w Muzeum. Lęk przed zmianami. Wieloletnia degrengolada w wielu dziedzinach funkcjonowania tej placówki. Oczywiscie nie wszystko jest złe, ale takie zachowania? Szkoda więej słów.  

Panie Odorowski, bezczelność Pana i pana zony sięga zenitu. Przecież pól Kazimierza widziało już pana zalanego w "sztok", a że w pracy? Co tam. Podpisywani decyzji administracyjnych gdy był Pan konserwatorem przy kawiarnianym stoliku przy niejednym głębszym. Zapomniał Pan? Przecież wie to cały Kazimierz i wszyscy opowiadają to sobie jako anegdoty. Taki stosunek do pracy to u Pana norma. Wstyd. Pośmiewisko dla muzeum. 36 lat pracy w muzeum?  O 20 lat za długo tolerancji dla Pana zachowań.

Uznanie i podziw dla kob... rozwiń

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2014 o 22:32
0

Droga Pnai Babo-dyrektorze bez dowodu ewidentnego ma Pani przegrany proces w sądzie na 90 %

Proces jest przegrany na 100%. Odorowski był tego dnia na urlopie. Mógł mieć nawet 10 promili, gdyby chciał, bo nie był w pracy. Zadzwoniła po niego to przyszedł, bo to dobrze wychowany człowiek. Niestety pani dyrektor zaliczyła koszmarną wpadkę - nie dość, że knuje intrygi grubymi nićmi szyte, to jeszcze nie zna prawa

Avatar
Observer / 3 sierpnia 2014 o 13:40
0

Uważam, że każdy dyrektor, który biega do mediów z taką sprawą daje tym samym dowód na to, że nie nadaje się na dyrektora.

Avatar
Porady dla Pani baby / 3 sierpnia 2014 o 12:02
0

Droga Pnai Babo-dyrektorze bez dowodu ewidentnego ma Pani przegrany proces w sądzie na 90 %

Avatar
hieronim / 3 sierpnia 2014 o 09:10
0

"– Wezwany przez panią dyrektor wyszedłem z jej gabinetu po tym, jak próbowała wezwać policję. Poczułem się upokorzony – komentuje."

Miał okazję udowodnić że jest trzeźwy.

Wtedy rozniosłoby się dookoła, że został pomówiony i ta kobieta sama by się ośmieszyła.

Ale on uciekł w te pędy przed alkomatem, bo "poczuł się upokorzony". :lol:

Musiał być na niezłej bańce.

Avatar
leser / 3 sierpnia 2014 o 08:33
0

Za małe koryto dla starej kliki a żarcie w nim przepyszne.Sprzedać za złotówkę filipińczykowi z chorą golenią a pasibrzuchów wysłać do kamieniołomów.

Avatar
ja / 2 sierpnia 2014 o 22:09
0

Jak to "załatwili"?!?!?!

Chyba są jakieś zasady obsadzania tego typu stanowisk. Jeśli to załatwili, to faktycznie powinni z muzeum wylecieć!!!!

Avatar
HT / 2 sierpnia 2014 o 21:18
0

Odorowscy "załatwili" jej stanowisko, a ona nie chce tańczyć jak zagrają. Co za wredota! ;-)

Avatar
HT / 2 sierpnia 2014 o 21:01
0

Narody klekajcie...

Pierwsza, która nie boi się strącać z piedestału świętych kazimierskich (pijanych) krów!

Avatar
Gość / 5 sierpnia 2014 o 07:58
0

Jaki gospodarz taka zagroda. Ponad dwa lata nikt się nie upijał i nie chodził do sklepu. A tu nagle po liście z prośbą o odwołanie nieudolnej dyrektorki okazuje się, że Sodoma i Gomora. Wcześniej to dyrektorce nie przeszkadzało. W ciebie bije wszystko co mówisz. Skończ waść, wstydu oszczędź.

Avatar
z miasteczka malarzy i.... / 3 sierpnia 2014 o 23:08
0

Panie Odorowski, bezczelność Pana i pana zony sięga zenitu. Przecież pól Kazimierza widziało już pana zalanego w "sztok", a że w pracy? Co tam. Podpisywani decyzji administracyjnych gdy był Pan konserwatorem przy kawiarnianym stoliku przy niejednym głębszym. Zapomniał Pan? Przecież wie to cały Kazimierz i wszyscy opowiadają to sobie jako anegdoty. Taki stosunek do pracy to u Pana norma. Wstyd. Pośmiewisko dla muzeum. 36 lat pracy w muzeum?  O 20 lat za długo tolerancji dla Pana zachowań.

Uznanie i podziw dla kobiety, która próbuje przerwać ten ciąg zakłamania i arogancji. Poprzednicy pani Zadury nie mieli chyba tyle odwagi. I to jest diagnoza obecnej sytuacji w Muzeum. Lęk przed zmianami. Wieloletnia degrengolada w wielu dziedzinach funkcjonowania tej placówki. Oczywiscie nie wszystko jest złe, ale takie zachowania? Szkoda więej słów.  

Panie Odorowski, bezczelność Pana i pana zony sięga zenitu. Przecież pól Kazimierza widziało już pana zalanego w "sztok", a że w pracy? Co tam. Podpisywani decyzji administracyjnych gdy był Pan konserwatorem przy kawiarnianym stoliku przy niejednym głębszym. Zapomniał Pan? Przecież wie to cały Kazimierz i wszyscy opowiadają to sobie jako anegdoty. Taki stosunek do pracy to u Pana norma. Wstyd. Pośmiewisko dla muzeum. 36 lat pracy w muzeum?  O 20 lat za długo tolerancji dla Pana zachowań.

Uznanie i podziw dla kob... rozwiń

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2014 o 22:32
0

Droga Pnai Babo-dyrektorze bez dowodu ewidentnego ma Pani przegrany proces w sądzie na 90 %

Proces jest przegrany na 100%. Odorowski był tego dnia na urlopie. Mógł mieć nawet 10 promili, gdyby chciał, bo nie był w pracy. Zadzwoniła po niego to przyszedł, bo to dobrze wychowany człowiek. Niestety pani dyrektor zaliczyła koszmarną wpadkę - nie dość, że knuje intrygi grubymi nićmi szyte, to jeszcze nie zna prawa

Avatar
Observer / 3 sierpnia 2014 o 13:40
0

Uważam, że każdy dyrektor, który biega do mediów z taką sprawą daje tym samym dowód na to, że nie nadaje się na dyrektora.

Avatar
Porady dla Pani baby / 3 sierpnia 2014 o 12:02
0

Droga Pnai Babo-dyrektorze bez dowodu ewidentnego ma Pani przegrany proces w sądzie na 90 %

Avatar
hieronim / 3 sierpnia 2014 o 09:10
0

"– Wezwany przez panią dyrektor wyszedłem z jej gabinetu po tym, jak próbowała wezwać policję. Poczułem się upokorzony – komentuje."

Miał okazję udowodnić że jest trzeźwy.

Wtedy rozniosłoby się dookoła, że został pomówiony i ta kobieta sama by się ośmieszyła.

Ale on uciekł w te pędy przed alkomatem, bo "poczuł się upokorzony". :lol:

Musiał być na niezłej bańce.

Avatar
leser / 3 sierpnia 2014 o 08:33
0

Za małe koryto dla starej kliki a żarcie w nim przepyszne.Sprzedać za złotówkę filipińczykowi z chorą golenią a pasibrzuchów wysłać do kamieniołomów.

Avatar
ja / 2 sierpnia 2014 o 22:09
0

Jak to "załatwili"?!?!?!

Chyba są jakieś zasady obsadzania tego typu stanowisk. Jeśli to załatwili, to faktycznie powinni z muzeum wylecieć!!!!

Avatar
HT / 2 sierpnia 2014 o 21:18
0

Odorowscy "załatwili" jej stanowisko, a ona nie chce tańczyć jak zagrają. Co za wredota! ;-)

Avatar
HT / 2 sierpnia 2014 o 21:01
0

Narody klekajcie...

Pierwsza, która nie boi się strącać z piedestału świętych kazimierskich (pijanych) krów!

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 2 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 16 7

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 3 1

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 5

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!