Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 maja 2009 r.
13:14
Edytuj ten wpis

Chcą wstrzymania budowy stadionu

0 16 A A

Członkowie stowarzyszenia "Nasze Puławy" dążą do zablokowania budowy stadionu. Ale na ich drodze stanęli miejscy prawnicy: - Nasz projekt uchwały obywatelskiej nie podoba się władzom miasta - skarżą się członkowie stowarzyszenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tłumaczą to tym, że ich uchwała zakładająca wstrzymanie budowy puławskiego stadionu już ponad dwa miesiące nie może doczekać się rozpatrzenia.

Możliwość przygotowywania uchwał obywatelskich zaproponował Dziennik Wschodni.

Po zmianie statutu przez radnych, jako pierwsi z tej możliwości skorzystali członkowie stowarzyszenia "Nasze Puławy”. Skrytykowali plany przebudowy stadionu MOSiR w obecnej formie. W przygotowanej przez nich uchwale zapisali wstrzymanie remontu.

Projekt uchwały wraz z ok. 700 podpisami mieszkańców Puław stowarzyszenie złożyło w urzędzie na początku marca. Przewodniczący rady miasta odesłał jednak projekt twierdząc, że nie posiada wskazanej podstawy prawnej. Stowarzyszenie prosiło o pomoc urzędników, ale bezskutecznie.

Kiedy podstawa prawna została wpisana pojawiły się kolejne problemy. Zgodnie z przepisami projekt uchwały powinien posiadać parafkę prawnika. - Komisja budżetu i finansów zawnioskowała, żeby projekt poddać ocenie prawnej radców prawnych urzędu - informuje Zbigniew Śliwiński, przewodniczący rady miasta.

Dlaczego prawnicy urzędu nie chcą pomóc uchwale obywatelskiej? Czytaj na www.mmpulawy.pl

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ruwny / 27 maja 2009 o 09:40
0
edziu napisał:
Większy stadion- więcej kiboli się pojawi, bo jeśli nawet Wisła awansuje do wyższej ligi to kibole znajdą więcej okazji do zadym, a co za tym idzie policja będzie zmuszona obstawiać mecze, a kto za to będzie płacił- społeczeństwo oczywiście!!! no i do tego jeszcze ogromne koszty samego utrzymania stadionu.

Masz strasznie moherowe podejście do tematu. Nie przesadzaj z tymi kibolami bo ta garstka dzieci to jest zabawna tylko posypią się mandaty to się raz dwa uspokoją

Masz strasznie moherowe podejście do tematu. Nie przesadzaj z tymi kibolami bo ta garstka dzieci to jest zabawna tylko posypią się mandaty to się raz dwa uspokoją rozwiń
Avatar
edziu / 26 maja 2009 o 22:35
0
Większy stadion- więcej kiboli się pojawi, bo jeśli nawet Wisła awansuje do wyższej ligi to kibole znajdą więcej okazji do zadym, a co za tym idzie policja będzie zmuszona obstawiać mecze, a kto za to będzie płacił- społeczeństwo oczywiście!!! no i do tego jeszcze ogromne koszty samego utrzymania stadionu.
Avatar
Gordon / 26 maja 2009 o 21:53
0
I bardzo dobrz,
ten stadion to potrzebny jak dziura w moście za ta kase to by mogli w koncu ruszyc te swoje pier**** dupy i łache w parku doprowadzic do użytku a nie stadionu im sie zachcialo ktory bedzie stal i syfem zachodził komus za bardzo natym zalezy zeby powstal ten niby "stadion" kasa rządzi i tyle
Avatar
olo / 26 maja 2009 o 06:49
0
Trzeba przyznać, że ten idiota ze zdjęcia jest odważny, bo ma przesrane chyba u każdego kibica z Puław....

Osobiście uważam, że blokowanie budowy stadionu jest blokowaniem rozwoju miasta. Bo co to za liczące się miasto, które nawet porządnego stadionu nie ma? A ten PIENIACZ ze zdjęcia jest dobry do.... polityki. Bo ma tupet.
Avatar
osia / 26 maja 2009 o 06:25
0
benek napisał:
Ci idioci z tego stowarzyszenia tylko szkądzą miastu:/ zamiast iść do przodu i się rozwijać, przyciągać inwestycje do miasta to najlepiej się ograniczyć, schować głowę w piasek i nic nie robić. Palanty!!!


Skoro jesteś taki bardzo za tp ciekawe czy wiesz za jaką kasę nasz prezydent i cały UM chce wybudować ten stadion?
Jak się już dowiesz to również ciekawe czy stwierdzisz, że nasze miasto i mieszkańców stać na aż taką inwestycję!
Swoją drogą to troszkę niesprawiedliwe! Dleczego piłkarze nożni mają mieć stadion za taką kasę skoro grają... w którejś tam z kolei lidzie, a co z naszymi piłkarzami ręcznymi???


Skoro jesteś taki bardzo za tp ciekawe czy wiesz za jaką kasę nasz prezydent i cały UM chce wybudować ten stadion?
Jak się już dowiesz to również ciekawe czy stwierdzisz, że nasze miasto i mieszkańców stać na aż taką inwestycję!
Swoją drogą to troszkę niesprawiedliwe! Dleczego piłkarze nożni mają mieć stadion za taką kasę skoro grają... w którejś tam z kolei lidzie, a co z naszymi piłkarzami ręcznymi??? rozwiń
Avatar
benek / 26 maja 2009 o 01:17
0
Edziu, przykład Górnika Łęczna, dopiero po wybudowaniu stadionu górnik znalazł się w wyższych klasach rozgrywkowych. Myślę że sama budowa stadionu zoboziązała by do występu Wisły minimum w pierwszej lidze. LM to zostawmy dużym miastom typu Wrocław, Kraków, Poznań. Sam stadion ma słóżyć również sportom lekkoatletycznym, włącz myślenie Edziu....
Avatar
edziu / 25 maja 2009 o 22:46
0
benek napisał:
Edziu, ja wiem że cię twoja głupota nie boli i piszesz takie pierdoły. Jak może być drużyna w dobrej lidze, jak mogą się odbywać poważne sportowe imprezy i gdzie mają przychodzić kibice jak nie ma stadionu??? No bo stadion na Hauke-Bossaka to napewno miejscem na imprezy sportowe nie jest. To tylko zapyziali pierdziele z Puław nie chcą budowy tego stadionu, ci co kupili se cyfre albo n i siedzą w ciepłe dnie przed tv.


Myślę,że jak wybudują nowy stadion to Wisła napewno wejdzie do Ligi Mistrzów..


Myślę,że jak wybudują nowy stadion to Wisła napewno wejdzie do Ligi Mistrzów.. rozwiń
Avatar
wik / 25 maja 2009 o 19:08
0
Mimo, iż nie znam tego pana ze zdjęcia to myśle,że mają racje!! po co tyle kasy wydawać na stadion z którego zwykli mieszkańcy nie korzystają. Mozna zmodernizować ten co jest a nie budowac nowy. Gdyby nie Euro 2012 nikt by nie wpadł na taki durny pomysł, a tak MOOOOOŻE jakaś drużyna przyjedzie, zagra mecz i wyjedzie. tez mi atrakcje. Tylko zamieszanie. Na remont MOSIRu nie ma pieniędzy a na nowy stadion sie znajdą. Głupota. jak nie Hala na Piaskowej, "miasteczko holenderskie" to stadion. Zgroza!!!!!!! I jeszcze UM nie potrafi sie pogodzic z tym że są tacy którzy nie chcą tego stadionu - nie na taką skale. Kto bedzie spłacał zadłużenie miasta, oczywiście mieszkańcy - i tak co krok rosną ceny a o prace dobrze płatną w Puławach trudno. No chyba że sprzatacz stadionu bedzie zarabiał 3000zł. Wydawało mi sie że Grobel i spółka są ok, ale te pomysły.... szkoda słów
Mimo, iż nie znam tego pana ze zdjęcia to myśle,że mają racje!! po co tyle kasy wydawać na stadion z którego zwykli mieszkańcy nie korzystają. Mozna zmodernizować ten co jest a nie budowac nowy. Gdyby nie Euro 2012 nikt by nie wpadł na taki durny pomysł, a tak MOOOOOŻE jakaś drużyna przyjedzie, zagra mecz i wyjedzie. tez mi atrakcje. Tylko zamieszanie. Na remont MOSIRu nie ma pieniędzy a na nowy stadion sie znajdą. Głupota. jak nie Hala na Piaskowej, "miasteczko holenderskie" to stadion. Zgroza!!!!!... rozwiń
Avatar
kuba / 25 maja 2009 o 18:31
0
Nocek sie obudzil a myslalem ze juz dal sobie siana.Zburzyc galerie zielona to i nocek straci swoje legowisko i poleci z wiatrem.
Avatar
michał / 25 maja 2009 o 17:40
0
Tylko oszołom albo nawiedzony człowiek protestuje przeciw temu co może przynieść miastu same korzyści.Piękny obiekt przyciągnie ludzi na wiele imprez.Z takim obiektem nawet ludzie niezbyt przychylni łożenia na sport zmienią zdanie i 161 piękny stadion zarobi na siebie na pewno...
Avatar
Ruwny / 27 maja 2009 o 09:40
0
edziu napisał:
Większy stadion- więcej kiboli się pojawi, bo jeśli nawet Wisła awansuje do wyższej ligi to kibole znajdą więcej okazji do zadym, a co za tym idzie policja będzie zmuszona obstawiać mecze, a kto za to będzie płacił- społeczeństwo oczywiście!!! no i do tego jeszcze ogromne koszty samego utrzymania stadionu.

Masz strasznie moherowe podejście do tematu. Nie przesadzaj z tymi kibolami bo ta garstka dzieci to jest zabawna tylko posypią się mandaty to się raz dwa uspokoją

Masz strasznie moherowe podejście do tematu. Nie przesadzaj z tymi kibolami bo ta garstka dzieci to jest zabawna tylko posypią się mandaty to się raz dwa uspokoją rozwiń
Avatar
edziu / 26 maja 2009 o 22:35
0
Większy stadion- więcej kiboli się pojawi, bo jeśli nawet Wisła awansuje do wyższej ligi to kibole znajdą więcej okazji do zadym, a co za tym idzie policja będzie zmuszona obstawiać mecze, a kto za to będzie płacił- społeczeństwo oczywiście!!! no i do tego jeszcze ogromne koszty samego utrzymania stadionu.
Avatar
Gordon / 26 maja 2009 o 21:53
0
I bardzo dobrz,
ten stadion to potrzebny jak dziura w moście za ta kase to by mogli w koncu ruszyc te swoje pier**** dupy i łache w parku doprowadzic do użytku a nie stadionu im sie zachcialo ktory bedzie stal i syfem zachodził komus za bardzo natym zalezy zeby powstal ten niby "stadion" kasa rządzi i tyle
Avatar
olo / 26 maja 2009 o 06:49
0
Trzeba przyznać, że ten idiota ze zdjęcia jest odważny, bo ma przesrane chyba u każdego kibica z Puław....

Osobiście uważam, że blokowanie budowy stadionu jest blokowaniem rozwoju miasta. Bo co to za liczące się miasto, które nawet porządnego stadionu nie ma? A ten PIENIACZ ze zdjęcia jest dobry do.... polityki. Bo ma tupet.
Avatar
osia / 26 maja 2009 o 06:25
0
benek napisał:
Ci idioci z tego stowarzyszenia tylko szkądzą miastu:/ zamiast iść do przodu i się rozwijać, przyciągać inwestycje do miasta to najlepiej się ograniczyć, schować głowę w piasek i nic nie robić. Palanty!!!


Skoro jesteś taki bardzo za tp ciekawe czy wiesz za jaką kasę nasz prezydent i cały UM chce wybudować ten stadion?
Jak się już dowiesz to również ciekawe czy stwierdzisz, że nasze miasto i mieszkańców stać na aż taką inwestycję!
Swoją drogą to troszkę niesprawiedliwe! Dleczego piłkarze nożni mają mieć stadion za taką kasę skoro grają... w którejś tam z kolei lidzie, a co z naszymi piłkarzami ręcznymi???


Skoro jesteś taki bardzo za tp ciekawe czy wiesz za jaką kasę nasz prezydent i cały UM chce wybudować ten stadion?
Jak się już dowiesz to również ciekawe czy stwierdzisz, że nasze miasto i mieszkańców stać na aż taką inwestycję!
Swoją drogą to troszkę niesprawiedliwe! Dleczego piłkarze nożni mają mieć stadion za taką kasę skoro grają... w którejś tam z kolei lidzie, a co z naszymi piłkarzami ręcznymi??? rozwiń
Avatar
benek / 26 maja 2009 o 01:17
0
Edziu, przykład Górnika Łęczna, dopiero po wybudowaniu stadionu górnik znalazł się w wyższych klasach rozgrywkowych. Myślę że sama budowa stadionu zoboziązała by do występu Wisły minimum w pierwszej lidze. LM to zostawmy dużym miastom typu Wrocław, Kraków, Poznań. Sam stadion ma słóżyć również sportom lekkoatletycznym, włącz myślenie Edziu....
Avatar
edziu / 25 maja 2009 o 22:46
0
benek napisał:
Edziu, ja wiem że cię twoja głupota nie boli i piszesz takie pierdoły. Jak może być drużyna w dobrej lidze, jak mogą się odbywać poważne sportowe imprezy i gdzie mają przychodzić kibice jak nie ma stadionu??? No bo stadion na Hauke-Bossaka to napewno miejscem na imprezy sportowe nie jest. To tylko zapyziali pierdziele z Puław nie chcą budowy tego stadionu, ci co kupili se cyfre albo n i siedzą w ciepłe dnie przed tv.


Myślę,że jak wybudują nowy stadion to Wisła napewno wejdzie do Ligi Mistrzów..


Myślę,że jak wybudują nowy stadion to Wisła napewno wejdzie do Ligi Mistrzów.. rozwiń
Avatar
wik / 25 maja 2009 o 19:08
0
Mimo, iż nie znam tego pana ze zdjęcia to myśle,że mają racje!! po co tyle kasy wydawać na stadion z którego zwykli mieszkańcy nie korzystają. Mozna zmodernizować ten co jest a nie budowac nowy. Gdyby nie Euro 2012 nikt by nie wpadł na taki durny pomysł, a tak MOOOOOŻE jakaś drużyna przyjedzie, zagra mecz i wyjedzie. tez mi atrakcje. Tylko zamieszanie. Na remont MOSIRu nie ma pieniędzy a na nowy stadion sie znajdą. Głupota. jak nie Hala na Piaskowej, "miasteczko holenderskie" to stadion. Zgroza!!!!!!! I jeszcze UM nie potrafi sie pogodzic z tym że są tacy którzy nie chcą tego stadionu - nie na taką skale. Kto bedzie spłacał zadłużenie miasta, oczywiście mieszkańcy - i tak co krok rosną ceny a o prace dobrze płatną w Puławach trudno. No chyba że sprzatacz stadionu bedzie zarabiał 3000zł. Wydawało mi sie że Grobel i spółka są ok, ale te pomysły.... szkoda słów
Mimo, iż nie znam tego pana ze zdjęcia to myśle,że mają racje!! po co tyle kasy wydawać na stadion z którego zwykli mieszkańcy nie korzystają. Mozna zmodernizować ten co jest a nie budowac nowy. Gdyby nie Euro 2012 nikt by nie wpadł na taki durny pomysł, a tak MOOOOOŻE jakaś drużyna przyjedzie, zagra mecz i wyjedzie. tez mi atrakcje. Tylko zamieszanie. Na remont MOSIRu nie ma pieniędzy a na nowy stadion sie znajdą. Głupota. jak nie Hala na Piaskowej, "miasteczko holenderskie" to stadion. Zgroza!!!!!... rozwiń
Avatar
kuba / 25 maja 2009 o 18:31
0
Nocek sie obudzil a myslalem ze juz dal sobie siana.Zburzyc galerie zielona to i nocek straci swoje legowisko i poleci z wiatrem.
Avatar
michał / 25 maja 2009 o 17:40
0
Tylko oszołom albo nawiedzony człowiek protestuje przeciw temu co może przynieść miastu same korzyści.Piękny obiekt przyciągnie ludzi na wiele imprez.Z takim obiektem nawet ludzie niezbyt przychylni łożenia na sport zmienią zdanie i 161 piękny stadion zarobi na siebie na pewno...
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 1 0

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 12 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 13 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 148 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 17 8

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!