Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 maja 2015 r.
12:20

Chce od powiatu prawie milion zł za wraki stojące na jego działce

0 16 A A
Właściciel firmy Am-Ekspert chce sprzedać działkę, na której znajduje się parking
Właściciel firmy Am-Ekspert chce sprzedać działkę, na której znajduje się parking

Jerzy Jabłonka żąda od powiatu puławskiego, by zajął się samochodami, które od lat zalegają na jego działce. To auta odebrane właścicielom i usunięte z dróg. Urzędnikom daje czas do końca maja. I wystawia słony rachunek – prawie milion złotych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jerzy Jabłonka nie żartuje. – Jeżeli będę do tego zmuszony, to zrobię spektakularną akcję i zawiadomię wszystkie media – straszy właściciel firmy Am-Ekspert.

Pojazdy usunięte z puławskich dróg zalegają na prywatnym parkingu od 2006 r. Jak obliczył Jabłonka, koszt składowania wraków na jego działce, z każdym rokiem rośnie o kilkadziesiąt tysięcy złotych.Za usunięcie i przechowywanie około 30 samochodów i motocykli domaga się od powiatu puławskiego niemal miliona złotych.

Urzędnicy zasłaniają się brakiem dokumentów dotyczących pojazdów oraz nakazujących zapłatę wyroków sądowych. Takie wyjaśnienie przedsiębiorcy nie przekonuje.

– To niczego nie tłumaczy. Na większość pojazdów mam dokumenty - dyspozycje usunięcia pojazdów wydane przez puławską komendę policji. Wraz z pismami (było ich około 40) przesłałem je staroście. Odpowiedź dostałem dopiero po dwóch latach – opowiada Jabłonka.

– W podobnej sytuacji jak ja jest jeszcze kilku innych przedsiębiorców z terenu powiatu puławskiego i kilkuset w całej Polsce. Odwoływaliśmy się do Sądu Administracyjnego, Kolegium Odwoławczego, pisałem skargę na bezczynność starosty do wojewody. Wszystkie okazały się zasadne – mówi przedsiębiorca.

Władze powiatu puławskiego zapłaciły ostatnio firmie Jabłonki 15 tys. zł za przechowywanie przez osiem lat (od 2006 do 2014 r.) citroena c15 (wrak jest dziś warty kilkaset złotych). Drugie tyle ma zapłacić przedsiębiorcy Skarb Państwa. Na wydatek ten zwrócił uwagę podczas ostatniej sesji radny powiatowy Zbigniew Kiełb.

– Takie wydatki są kuriozalne – stwierdził radny. – Nie rozumiem dlaczego ta sprawa ciągnęła się tak długo, że teraz trzeba wypłacić tak wysoką kwotę.

– Dopiero latem ubiegłego roku dostaliśmy od policji niezbędne dokumenty dotyczące tego pojazdu – wyjaśniała Anna Krzysztofik, skarbnik powiatu puławskiego.

Decyzja o tym, czy Jerzy Jabłonka otrzyma pieniądze za pozostałe samochody zalegające na jego działce jeszcze nie zapadła. Obecnie zarząd powiatu przygotowuje oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Bubel prawny?

Pomysł zabierania pijanym kierowcom rowerów, motocykli czy samochodów na poczet przyszłych kosztów i grzywien, okazał się prawnym bublem - pojazdy zabezpieczano na parkingach, ale nie orzekano ich przepadku. I tak wraki stoją na parkingach, bo ich właściciele nie chcąc ponosić kosztów, odmawiali ich odebrania. Według ustawodawcy, po pół roku automatycznie właścicielem porzuconych aut staje się Skarb Państwa.

Do 2010 roku w jego imieniu działały Urzędu Skarbowe i system funkcjonował poprawnie. Kłopoty zaczęły się, gdy obowiązek prowadzenia spraw o przepadek mienia oraz płacenia za usługi związane z przechowywaniem pojazdów spadł na powiaty.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 10:52
0
Ten Pan to dobry cwaniak, kto go nie zna???
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 08:40
0
Tez tak uważam ...należy karać niekompetentnych urzędników. Maja służyć państwu a państwo to my a nie oni.
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 07:56
0
Wysoka kara pieniezna i kary indywidualne dla urzednikow. Moze zrozumieja jak sie czuje szary czlowiek kontra panstwo.
Avatar
Rzemyk / 7 maja 2015 o 07:22
0

Wydział Ochrony Środowiska powinien się tym "Parkingiem" - niby wybetonowany, ale popękany - nic nie chroni przed przenikaniem płynów eksploatacyjnych do gleby. Jedna kropla oleju silnikowego może zatruć 3000 l wody. A tu pełno wraków. Facet postawił kilka wraków na placu ..poczekał 5 lat i teraz woła o kasę. Ciekawe czy co roku się upominał i nie chciano mu wypłacić czy to celowe czekanie? Pewnie to drugie...

Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 21:31
0
Nie spadły na powiaty tylko na konkretnych ludzi, którzy za działanie tych powiatów odpowiadają. To powinien być kryminał dla konkretnych ludzi marnotrawiących obywateli pieniądze.
Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 19:40
0
Jeśli tak wygląda parking płatny, to ja dziękuję. Butla LPG ze zdjęcia aż wyblakła od słońca, powierzchnia nie chroni przed przenikaniem płynów eksploatacyjnych do gruntu. Czy ten "parking" spełniał jakiekolwiek wymagania? Pan pewnie zdjął dres do zdjęcia.
Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 19:10
0
"Ten pan wiedział co robi i czekał na chwilę, kiedy będzie domagać się odszkodowania. Kuty to on jest..." To kto w końcu powinien być kuty? Urzędnik czy obywatel tego państwa? Nie doceniasz starosty i skarbnika, oni nie wypłaciliby ani jednej złotówki przedsiębiorcy, gdyby ten nie była na prawie, a myślę, że nie zapłaciłby mu też ani jednej złotówki więcej gdyby np. ten przetrzymał samochód choćby o jeden dzień dłużej. Starosta jest kontrolowany przez NIK i RIO i takie sprawy szybciutko by wychwycili. To wszystko wina procedur i niedorobionego prawa. Dura lex sed lex Mówi ci to coś?
"Ten pan wiedział co robi i czekał na chwilę, kiedy będzie domagać się odszkodowania. Kuty to on jest..." To kto w końcu powinien być kuty? Urzędnik czy obywatel tego państwa? Nie doceniasz starosty i skarbnika, oni nie wypłaciliby ani jednej złotówki przedsiębiorcy, gdyby ten nie była na prawie, a myślę, że nie zapłaciłby mu też ani jednej złotówki więcej gdyby np. ten przetrzymał samochód choćby o jeden dzień dłużej. Starosta jest kontrolowany przez NIK i RIO i takie sprawy szybciutko by wychwycili. To wszystko wina procedur i ni... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 19:02
0
"Nie dość że ściąga wszystkie samochody po kolizyjne z miasta i okolicy pobiera pieniądze z oc sprawcy to jeszcze po kolizji policja wzywa na holowanie jego firmę ... czemu ktoś inny nie może na tym zarobić ? czyty zysk a tu jeszcze odszkodowanie i to jakie??" "Dobrze zorientowany szaraku". Jesteś w błędzie, od kilku dobrych lat ta firma nie wykonuje już usług dla policji tylko dla firm assistance właśnie z OC i AC, natomiast dla policji robią to inni przedsiębiorcy i nie biorą podwójnych wynagrodzeń, bo to z pewnością nie jest możliwe, no chyba, że ty to robisz, to gratuluję ci zaradności. Zbędny jad!
"Nie dość że ściąga wszystkie samochody po kolizyjne z miasta i okolicy pobiera pieniądze z oc sprawcy to jeszcze po kolizji policja wzywa na holowanie jego firmę ... czemu ktoś inny nie może na tym zarobić ? czyty zysk a tu jeszcze odszkodowanie i to jakie??" "Dobrze zorientowany szaraku". Jesteś w błędzie, od kilku dobrych lat ta firma nie wykonuje już usług dla policji tylko dla firm assistance właśnie z OC i AC, natomiast dla policji robią to inni przedsiębiorcy i nie biorą podwójnych wynagrodzeń, bo to z pewnością n... rozwiń
Avatar
szarak / 6 maja 2015 o 18:41
0

Nie dość że ściąga wszystkie samochody po kolizyjne z miasta i okolicy pobiera pieniądze z oc sprawcy to jeszcze po kolizji policja wzywa na holowanie jego firmę ... czemu ktoś inny nie może na tym zarobić ? czyty zysk a tu jeszcze odszkodowanie i to jakie??

Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 16:45
0
Ten pan wiedział co robi i czekał na chwilę, kiedy będzie domagać się odszkodowania. Kuty to on jest...
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 10:52
0
Ten Pan to dobry cwaniak, kto go nie zna???
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 08:40
0
Tez tak uważam ...należy karać niekompetentnych urzędników. Maja służyć państwu a państwo to my a nie oni.
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 07:56
0
Wysoka kara pieniezna i kary indywidualne dla urzednikow. Moze zrozumieja jak sie czuje szary czlowiek kontra panstwo.
Avatar
Rzemyk / 7 maja 2015 o 07:22
0

Wydział Ochrony Środowiska powinien się tym "Parkingiem" - niby wybetonowany, ale popękany - nic nie chroni przed przenikaniem płynów eksploatacyjnych do gleby. Jedna kropla oleju silnikowego może zatruć 3000 l wody. A tu pełno wraków. Facet postawił kilka wraków na placu ..poczekał 5 lat i teraz woła o kasę. Ciekawe czy co roku się upominał i nie chciano mu wypłacić czy to celowe czekanie? Pewnie to drugie...

Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 21:31
0
Nie spadły na powiaty tylko na konkretnych ludzi, którzy za działanie tych powiatów odpowiadają. To powinien być kryminał dla konkretnych ludzi marnotrawiących obywateli pieniądze.
Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 19:40
0
Jeśli tak wygląda parking płatny, to ja dziękuję. Butla LPG ze zdjęcia aż wyblakła od słońca, powierzchnia nie chroni przed przenikaniem płynów eksploatacyjnych do gruntu. Czy ten "parking" spełniał jakiekolwiek wymagania? Pan pewnie zdjął dres do zdjęcia.
Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 19:10
0
"Ten pan wiedział co robi i czekał na chwilę, kiedy będzie domagać się odszkodowania. Kuty to on jest..." To kto w końcu powinien być kuty? Urzędnik czy obywatel tego państwa? Nie doceniasz starosty i skarbnika, oni nie wypłaciliby ani jednej złotówki przedsiębiorcy, gdyby ten nie była na prawie, a myślę, że nie zapłaciłby mu też ani jednej złotówki więcej gdyby np. ten przetrzymał samochód choćby o jeden dzień dłużej. Starosta jest kontrolowany przez NIK i RIO i takie sprawy szybciutko by wychwycili. To wszystko wina procedur i niedorobionego prawa. Dura lex sed lex Mówi ci to coś?
"Ten pan wiedział co robi i czekał na chwilę, kiedy będzie domagać się odszkodowania. Kuty to on jest..." To kto w końcu powinien być kuty? Urzędnik czy obywatel tego państwa? Nie doceniasz starosty i skarbnika, oni nie wypłaciliby ani jednej złotówki przedsiębiorcy, gdyby ten nie była na prawie, a myślę, że nie zapłaciłby mu też ani jednej złotówki więcej gdyby np. ten przetrzymał samochód choćby o jeden dzień dłużej. Starosta jest kontrolowany przez NIK i RIO i takie sprawy szybciutko by wychwycili. To wszystko wina procedur i ni... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 19:02
0
"Nie dość że ściąga wszystkie samochody po kolizyjne z miasta i okolicy pobiera pieniądze z oc sprawcy to jeszcze po kolizji policja wzywa na holowanie jego firmę ... czemu ktoś inny nie może na tym zarobić ? czyty zysk a tu jeszcze odszkodowanie i to jakie??" "Dobrze zorientowany szaraku". Jesteś w błędzie, od kilku dobrych lat ta firma nie wykonuje już usług dla policji tylko dla firm assistance właśnie z OC i AC, natomiast dla policji robią to inni przedsiębiorcy i nie biorą podwójnych wynagrodzeń, bo to z pewnością nie jest możliwe, no chyba, że ty to robisz, to gratuluję ci zaradności. Zbędny jad!
"Nie dość że ściąga wszystkie samochody po kolizyjne z miasta i okolicy pobiera pieniądze z oc sprawcy to jeszcze po kolizji policja wzywa na holowanie jego firmę ... czemu ktoś inny nie może na tym zarobić ? czyty zysk a tu jeszcze odszkodowanie i to jakie??" "Dobrze zorientowany szaraku". Jesteś w błędzie, od kilku dobrych lat ta firma nie wykonuje już usług dla policji tylko dla firm assistance właśnie z OC i AC, natomiast dla policji robią to inni przedsiębiorcy i nie biorą podwójnych wynagrodzeń, bo to z pewnością n... rozwiń
Avatar
szarak / 6 maja 2015 o 18:41
0

Nie dość że ściąga wszystkie samochody po kolizyjne z miasta i okolicy pobiera pieniądze z oc sprawcy to jeszcze po kolizji policja wzywa na holowanie jego firmę ... czemu ktoś inny nie może na tym zarobić ? czyty zysk a tu jeszcze odszkodowanie i to jakie??

Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 16:45
0
Ten pan wiedział co robi i czekał na chwilę, kiedy będzie domagać się odszkodowania. Kuty to on jest...
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!