Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 maja 2018 r.
16:12

Co z budową nowej hali sportowej w Puławach? Jest deklaracja

0 42 A A

Nie odstępujemy od budowy hali sportowej – potwierdza Ireneusz Rzepkowski, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w puławskiej radzie miasta. Tak zdecydowano na zebraniu koalicjantów z udziałem prezydenta i jego zastępców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkanie radnych PiS i PSPP, kolegium prezydenckiego i skarbnika miało charakter zamknięty. Jak mówi wiceprezydent Puław, Tadeusz Kocoń, chodziło o szczerą, męską rozmowę o tym, jak rozwiązać problem z wysokim kosztem budowy nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Lubelskiej.

Samorządowcy zastanawiali się nad tym, czy dążyć do jej powstania, płacąc za to ponad 90 mln złotych, czy zrezygnować z tej inwestycji oraz uzyskanego już dofinansowania.

Po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw”, koalicjanci doszli do wniosku, że rezygnacja z tego przedsięwzięcia byłaby błędem.

– Mogę potwierdzić, że nie odstępujemy od budowy hali i jesteśmy skłonni rozstrzygnąć trwający przetarg. Wiemy, że kolejny, biorąc pod uwagę sytuację na rynku, mógłby przynieść jeszcze wyższe ceny. Nie mamy żadnej gwarancji, że uda się ten obiekt zbudować taniej. Decyzji oficjalnie jeszcze nie ma, ale obecnie tak to wygląda. Jesteśmy zgodni, że nową halę należy zbudować – mówi Ireneusz Rzepkowski, przewodniczący klubu PiS w puławskiej radzie miasta.

Jeśli obecny przetarg wygra firma, która złożyła najniższą cenę, wykonawcą zostanie radomska Rosa-Bud, a inwestycja pochłonie ponad 84 mln złotych. Odejmując od tej kwoty 17 mln zł ministerialnej dotacji oraz 16 mln z tytułu spodziewanego zwrotu podatku VAT, zostaje ok. 50 mln złotych. Co ciekawe, władze miasta mają pomysł na uzyskanie kolejnego wsparcia ze źródła, o którym na razie nie chcą mówić.

– Mogłaby być to suma porównywalna z ministerialną dotacją, ale na razie nie wiemy, czy uda nam się ją zdobyć – przyznaje Rzepkowski. Jeśli i to się uda, koszt dla budżetu spadłby do ok. 35 mln zł. Jest jeszcze pytanie, czy i ile mogłyby dołożyć Zakłady Azotowe „Puławy”, sponsor klubu KS Azoty. Na razie żadne konkrety w tej sprawie nie padły.

– Uważam, że Puławy po prostu zasługują na nową halę. Tak naprawdę nie stać nas na remont starej, a to byłaby konieczność, jeśli zrezygnowalibyśmy z tej inwestycji. Ponieślibyśmy wtedy ogromne koszty, porównywalne z budową nowej – tłumaczy Paweł Matras (PiS), przewodniczący komisji sportu.

Jeśli zapadnie decyzja, że należy rozstrzygnąć przetarg, wyłonić wykonawcę i podpisać z nim umowę, prace budowlane mogłyby się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 10:46
0
Nowa Hala jest potrzebna nie ma co się oszukiwać mamy drużynę która gra nie tylko w superlidze ale i w pucharach o czym mowa. Tylko Azoty Puławy nie mają hali w całej stawce. Drugi temat jak wejść na mecz na starą halę odpowiedź nie da się bo biletów nie ma wszystkie miejsca są na wejściówki więc jak zwykły kowalski ma pójść z dziećmi na mecz no pytam się jak. Jeżeli chodzi o młodych co wyjeżdżają to ani nowa hala ani puławskie błonie w nowej odsłonie ani kolejny skwer czy pomnik ich nie przyciągną DAJCIE LUDZIOM PRACE!!!!!! Godną pracę z godnymi zarobkami. Na azotach całymi rodzinami siedzą i nie ma możliwości się tam dostać tylko przez znajomości i co pozostaje supermarkety i banki taka to praca i rzeczywistość w Puławach. Pozdrawiam.
Nowa Hala jest potrzebna nie ma co się oszukiwać mamy drużynę która gra nie tylko w superlidze ale i w pucharach o czym mowa. Tylko Azoty Puławy nie mają hali w całej stawce. Drugi temat jak wejść na mecz na starą halę odpowiedź nie da się bo biletów nie ma wszystkie miejsca są na wejściówki więc jak zwykły kowalski ma pójść z dziećmi na mecz no pytam się jak. Jeżeli chodzi o młodych co wyjeżdżają to ani nowa hala ani puławskie błonie w nowej odsłonie ani kolejny skwer czy pomnik ich nie przyciągną DAJCIE LUDZIOM PRACE!!!!!! Godną pracę z go... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2018 o 00:09
0
O planowanym SPA dowiaduje się z komentarza. Mam pytanie -czy to SPA jest związane z budynkiem hali, czy mowa o SPA w planowanym do rozbudowy hotelu Pikul? A wizualizacja hali w artykule nie pokazuje boiska wielofunkcyjnego. Jestem w błędzie ? Czekam na odpowiedź
Avatar
major Yossarian / 19 maja 2018 o 18:58
0
poznaniak z lub.... napisał:
Budujcie tą Hale widowiskowo sportowąproszę zobaczyć jak Faworyzowane   jest   Podkarpacie 1 .Stadion   Stali Staowa  Wola i Akademie pilkarską finansuje z     Budżetu    Centralnego ponad 50 procent2.Ogrzewanie  około 3 miliona złotych   murawy stadionu Stali Mielec 3.Rozbudowa   hali na Podpromiu z 4.3 tysiąca widzówz do 6.9 tys widzów  minister Bańka dokłada10 mil złotych,pytam Puławskich mieszkańców nie Idiotów dlaczego niewykorzystać 17 milionów  złotych na budowe hali bez podziału na sale konferencyjne  czy wspinaczke lub inne przegródki ,tak aby koszty były mniejsze  Piszę to mieszkaniec z regionu Lubelskiego a mieszkający w Poznaniu ,gdziePoznańmyśli o budowie nowej hali bo Arena Poznań za mała napoważneimprey
 Ależ oczywiscie, że masz rację. Hala ma być po pierwsze wielofunkcyjna: dla sztangistów (tu wyniki też są super), sporty walki, duża powierzchnia parkietu (koncerty, targi itd). Więc argumenty komentujących, że to tylko dla ręcznych nietrafione. Po drugie przy hali w przyszłości zaplanowano także SPA, więc argumenty, że dalej trzeba będzie jeździć do Kozienic także nietrafione. Ale oczywiście nie wszystko od razu. No a argument, że lepiej byłoby wydać te pieniądze na marketing miasta, bo miasto się wyludnia i trzeba przyciągać ludzi, to już zwykła głupota. Do czego przyciągać? Krzyczą, że PPNT niepotrzebny, hala niepotrzebna, Marina do dupy itd itd, ale chcą wydawać kasę na przyciąganie mieszkańców... Gdzie tu logika? Ludzie zostają w mieście, przynajmniej ci z rodzinami, gdy ich dzieci mają co robić w takim mieście, mają wybór: sport, kulturę, możliwość rozwijania jakichś pasji itd itd. Tak działa miasto, a nie że ktoś ma widzimisię, postawi pomnik smoleński i będzie go podziwiał i czekał na turystów. Skoro komuś nic w mieście nie jest potrzebne, czemu jeszcze nie mieszka na wsi?
 Ależ oczywiscie, że masz rację. Hala ma być po pierwsze wielofunkcyjna: dla sztangistów (tu wyniki też są super), sporty walki, duża powierzchnia parkietu (koncerty, targi itd). Więc argumenty komentujących, że to tylko dla ręcznych nietrafione. Po drugie przy hali w przyszłości zaplanowano także SPA, więc argumenty, że dalej trzeba będzie jeździć do Kozienic także nietrafione. Ale oczywiście nie wszystko od razu. No a argument, że lepiej byłoby wydać te pieniądze na marketing miasta, bo miasto się wyludnia i trzeba przyciąga... rozwiń
Avatar
Marek / 18 maja 2018 o 23:02
0
Budowanie wielkiej hali sportowej na obrzeżach miasta, gdzieś na wypizdowie, za miliony, które wszyscy będziemy musieli wyłożyć ze swoich podatków na jej budowę. W mieście, z którego każdy kto ma trochę oleju w głowie wyjeżdża, w którym prawie nie ma młodych ludzi, co widać przechadzając się przez centrum. Lepiej wydajcie te pieniądze na promocję miasta, bo za 10 lat będą tutaj same domy spokojnej starości, apteki, prywatne przychodnie i banki. Stara hala w centrum w zupełności wystarcza!
Avatar
Użytkownik niezarejestrowany / 18 maja 2018 o 22:56
0
Pany, róbmy zrzutkę! 90mln./50tys. mieszkańców= 1800zł na łebka. Zobaczymy, ilu osobom tak naprawdę potrzebna ta hala...
Avatar
Gość / 18 maja 2018 o 22:50
0
zbyt wielcy by upaŚĆ??? - ***s://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ostrowice-znikna-z-map-obawy-mieszkancow,838210.html
Avatar
Zet / 18 maja 2018 o 22:38
0
Naszczęście hala utopi populistów. W Toruniu koszty utrzymania hali to ok. 4,5 miliona rocznie.
Avatar
Halówka / 18 maja 2018 o 13:24
0
Nowa hala owszem ale poszerzyć jej funkcjonalność bo stawianie hali za 100 patyków tylko pod kątem piłkarzy ręcznych mija sie z celem. Nie wierzę w to że ta hala będzie zapełniona chociaż w 1/3 na ligowych meczach jeżeli trzeba będzie po 10 zł za wejście dać, więc jak ma być niech też w jakiś sposób zarabia na siebie w postaci basenu czy jakiegoś lodowiska czegoś takiego co przyciągnie ludzi do nie j
Avatar
Gość / 18 maja 2018 o 12:28
0
Lolek, pokaz mi te hale w Lublinie za 52 miliony :)
Avatar
Gość / 18 maja 2018 o 11:26
0
Po pierwsze to błędem było szarpanie się na stadion za kupę kasy, z nadzieją, że Angole sobie na nim potrenują. Trochę drogie to boisko treningowe jak na kilka meczów... Wisła gra taki piach, że wyląduje w III lidze i długo się z niej nie wydostanie, natomiast KS Azoty to marka sama w sobie, z wynikami, samoistny marketing miasta w Europie, w tej chwilii już większą publicznością niż piłkarze nożni. W ogóle nie ma co porównywać tych dwóch klubów. Żeby Azoty mogły nadal krok po kroku się rozwijać, hala jest niezbędna, bo zawodnicy też patrzą na infrastrukturę przy kontraktach.W końcu może być taki syf, że Tarnów będzie grał za puławskie pieniądze w Superlidze i EHF. Halę już sobie kończą i pną się do superligii...
Po pierwsze to błędem było szarpanie się na stadion za kupę kasy, z nadzieją, że Angole sobie na nim potrenują. Trochę drogie to boisko treningowe jak na kilka meczów... Wisła gra taki piach, że wyląduje w III lidze i długo się z niej nie wydostanie, natomiast KS Azoty to marka sama w sobie, z wynikami, samoistny marketing miasta w Europie, w tej chwilii już większą publicznością niż piłkarze nożni. W ogóle nie ma co porównywać tych dwóch klubów. Żeby Azoty mogły nadal krok po kroku się rozwijać, hala jest niezbędna, bo zawodnicy też patrzą ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 10:46
0
Nowa Hala jest potrzebna nie ma co się oszukiwać mamy drużynę która gra nie tylko w superlidze ale i w pucharach o czym mowa. Tylko Azoty Puławy nie mają hali w całej stawce. Drugi temat jak wejść na mecz na starą halę odpowiedź nie da się bo biletów nie ma wszystkie miejsca są na wejściówki więc jak zwykły kowalski ma pójść z dziećmi na mecz no pytam się jak. Jeżeli chodzi o młodych co wyjeżdżają to ani nowa hala ani puławskie błonie w nowej odsłonie ani kolejny skwer czy pomnik ich nie przyciągną DAJCIE LUDZIOM PRACE!!!!!! Godną pracę z godnymi zarobkami. Na azotach całymi rodzinami siedzą i nie ma możliwości się tam dostać tylko przez znajomości i co pozostaje supermarkety i banki taka to praca i rzeczywistość w Puławach. Pozdrawiam.
Nowa Hala jest potrzebna nie ma co się oszukiwać mamy drużynę która gra nie tylko w superlidze ale i w pucharach o czym mowa. Tylko Azoty Puławy nie mają hali w całej stawce. Drugi temat jak wejść na mecz na starą halę odpowiedź nie da się bo biletów nie ma wszystkie miejsca są na wejściówki więc jak zwykły kowalski ma pójść z dziećmi na mecz no pytam się jak. Jeżeli chodzi o młodych co wyjeżdżają to ani nowa hala ani puławskie błonie w nowej odsłonie ani kolejny skwer czy pomnik ich nie przyciągną DAJCIE LUDZIOM PRACE!!!!!! Godną pracę z go... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2018 o 00:09
0
O planowanym SPA dowiaduje się z komentarza. Mam pytanie -czy to SPA jest związane z budynkiem hali, czy mowa o SPA w planowanym do rozbudowy hotelu Pikul? A wizualizacja hali w artykule nie pokazuje boiska wielofunkcyjnego. Jestem w błędzie ? Czekam na odpowiedź
Avatar
major Yossarian / 19 maja 2018 o 18:58
0
poznaniak z lub.... napisał:
Budujcie tą Hale widowiskowo sportowąproszę zobaczyć jak Faworyzowane   jest   Podkarpacie 1 .Stadion   Stali Staowa  Wola i Akademie pilkarską finansuje z     Budżetu    Centralnego ponad 50 procent2.Ogrzewanie  około 3 miliona złotych   murawy stadionu Stali Mielec 3.Rozbudowa   hali na Podpromiu z 4.3 tysiąca widzówz do 6.9 tys widzów  minister Bańka dokłada10 mil złotych,pytam Puławskich mieszkańców nie Idiotów dlaczego niewykorzystać 17 milionów  złotych na budowe hali bez podziału na sale konferencyjne  czy wspinaczke lub inne przegródki ,tak aby koszty były mniejsze  Piszę to mieszkaniec z regionu Lubelskiego a mieszkający w Poznaniu ,gdziePoznańmyśli o budowie nowej hali bo Arena Poznań za mała napoważneimprey
 Ależ oczywiscie, że masz rację. Hala ma być po pierwsze wielofunkcyjna: dla sztangistów (tu wyniki też są super), sporty walki, duża powierzchnia parkietu (koncerty, targi itd). Więc argumenty komentujących, że to tylko dla ręcznych nietrafione. Po drugie przy hali w przyszłości zaplanowano także SPA, więc argumenty, że dalej trzeba będzie jeździć do Kozienic także nietrafione. Ale oczywiście nie wszystko od razu. No a argument, że lepiej byłoby wydać te pieniądze na marketing miasta, bo miasto się wyludnia i trzeba przyciągać ludzi, to już zwykła głupota. Do czego przyciągać? Krzyczą, że PPNT niepotrzebny, hala niepotrzebna, Marina do dupy itd itd, ale chcą wydawać kasę na przyciąganie mieszkańców... Gdzie tu logika? Ludzie zostają w mieście, przynajmniej ci z rodzinami, gdy ich dzieci mają co robić w takim mieście, mają wybór: sport, kulturę, możliwość rozwijania jakichś pasji itd itd. Tak działa miasto, a nie że ktoś ma widzimisię, postawi pomnik smoleński i będzie go podziwiał i czekał na turystów. Skoro komuś nic w mieście nie jest potrzebne, czemu jeszcze nie mieszka na wsi?
 Ależ oczywiscie, że masz rację. Hala ma być po pierwsze wielofunkcyjna: dla sztangistów (tu wyniki też są super), sporty walki, duża powierzchnia parkietu (koncerty, targi itd). Więc argumenty komentujących, że to tylko dla ręcznych nietrafione. Po drugie przy hali w przyszłości zaplanowano także SPA, więc argumenty, że dalej trzeba będzie jeździć do Kozienic także nietrafione. Ale oczywiście nie wszystko od razu. No a argument, że lepiej byłoby wydać te pieniądze na marketing miasta, bo miasto się wyludnia i trzeba przyciąga... rozwiń
Avatar
Marek / 18 maja 2018 o 23:02
0
Budowanie wielkiej hali sportowej na obrzeżach miasta, gdzieś na wypizdowie, za miliony, które wszyscy będziemy musieli wyłożyć ze swoich podatków na jej budowę. W mieście, z którego każdy kto ma trochę oleju w głowie wyjeżdża, w którym prawie nie ma młodych ludzi, co widać przechadzając się przez centrum. Lepiej wydajcie te pieniądze na promocję miasta, bo za 10 lat będą tutaj same domy spokojnej starości, apteki, prywatne przychodnie i banki. Stara hala w centrum w zupełności wystarcza!
Avatar
Użytkownik niezarejestrowany / 18 maja 2018 o 22:56
0
Pany, róbmy zrzutkę! 90mln./50tys. mieszkańców= 1800zł na łebka. Zobaczymy, ilu osobom tak naprawdę potrzebna ta hala...
Avatar
Gość / 18 maja 2018 o 22:50
0
zbyt wielcy by upaŚĆ??? - ***s://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ostrowice-znikna-z-map-obawy-mieszkancow,838210.html
Avatar
Zet / 18 maja 2018 o 22:38
0
Naszczęście hala utopi populistów. W Toruniu koszty utrzymania hali to ok. 4,5 miliona rocznie.
Avatar
Halówka / 18 maja 2018 o 13:24
0
Nowa hala owszem ale poszerzyć jej funkcjonalność bo stawianie hali za 100 patyków tylko pod kątem piłkarzy ręcznych mija sie z celem. Nie wierzę w to że ta hala będzie zapełniona chociaż w 1/3 na ligowych meczach jeżeli trzeba będzie po 10 zł za wejście dać, więc jak ma być niech też w jakiś sposób zarabia na siebie w postaci basenu czy jakiegoś lodowiska czegoś takiego co przyciągnie ludzi do nie j
Avatar
Gość / 18 maja 2018 o 12:28
0
Lolek, pokaz mi te hale w Lublinie za 52 miliony :)
Avatar
Gość / 18 maja 2018 o 11:26
0
Po pierwsze to błędem było szarpanie się na stadion za kupę kasy, z nadzieją, że Angole sobie na nim potrenują. Trochę drogie to boisko treningowe jak na kilka meczów... Wisła gra taki piach, że wyląduje w III lidze i długo się z niej nie wydostanie, natomiast KS Azoty to marka sama w sobie, z wynikami, samoistny marketing miasta w Europie, w tej chwilii już większą publicznością niż piłkarze nożni. W ogóle nie ma co porównywać tych dwóch klubów. Żeby Azoty mogły nadal krok po kroku się rozwijać, hala jest niezbędna, bo zawodnicy też patrzą na infrastrukturę przy kontraktach.W końcu może być taki syf, że Tarnów będzie grał za puławskie pieniądze w Superlidze i EHF. Halę już sobie kończą i pną się do superligii...
Po pierwsze to błędem było szarpanie się na stadion za kupę kasy, z nadzieją, że Angole sobie na nim potrenują. Trochę drogie to boisko treningowe jak na kilka meczów... Wisła gra taki piach, że wyląduje w III lidze i długo się z niej nie wydostanie, natomiast KS Azoty to marka sama w sobie, z wynikami, samoistny marketing miasta w Europie, w tej chwilii już większą publicznością niż piłkarze nożni. W ogóle nie ma co porównywać tych dwóch klubów. Żeby Azoty mogły nadal krok po kroku się rozwijać, hala jest niezbędna, bo zawodnicy też patrzą ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 95 21

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 82 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 113 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 33 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!