Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 kwietnia 2016 r.
11:20

Coraz mniej pracowników w szpitalu w Puławach. A dyrektor milczy

0 49 A A

W tym tygodniu wypowiedzenia otrzymało dziewięciu ratowników, którzy znaleźli się na liście osób przeznaczonych do zwolnienia. Według tych, którzy jeszcze pracują, to dopiero początek czekającej SP ZOZ, restrukturyzacji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek rano siedmiu pracowników puławskiego pogotowia ratunkowego otrzymało wypowiedzenia. W następnych dniach dokumenty oznaczające utratę pracy wręczono następnym dwóm ratownikom. Według związkowców, to nie koniec zwolnień, a ich początek. Mariusz Przewłoka ze związku zawodowego „Solidność” mówi, że to efekt rozpoczynającej się głębokiej restrukturyzacji całego puławskiego SP ZOZ.

– Moi koledzy otrzymali wezwanie do kierownika, który wręczył im wypowiedzenia. Oficjalnym powodem zwolnień najczęściej jest likwidacja miejsca pracy, ale są także kuriozalne powody dodatkowe, jak brak odpowiednich kwalifikacji, czy niska dyspozycyjność. Jeden z moich kolegów dowiedział się w ten sposób, że posiada inne źródło dochodu, o którym do tej pory nic nie wiedział. W mojej ocenie to wszystko nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zwolnienia są efektem zredukowania liczby osób w karetkach i kontraktów, na które godzi się część ratowników – tłumaczy Mariusz Przewłoka.

Zdaniem ratownika, po tym, jak część załogi przystała na nowe warunki (większą ilość godzin), automatycznie zabrakło miejsca dla innych. Mało tego, ratownicy spodziewają się, że trzymiesięczne wypowiedzenia niebawem może otrzymać jeszcze od 10 do 15 z nich.

– To wynika z planu naprawczego, podobnie jak to, że w całym SP ZOZ może zostać zwolnionych nawet 150 osób, ale dyrektor tego nie przyzna. My nadal pracujemy, ale żaden z nas nie jest pewny nawet następnego dnia – dodaje pracownik pogotowia.

Informację o tym, że 9 ratowników otrzymało wypowiedzenia potwierdza dyrektor Piotr Rybak, który o następnych decyzjach kadrowych mówić nie chce. – Ja mówię tylko o faktach, nie o zamierzeniach – stwierdził dyrektor puławskiego SP ZOZ.

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miasto wymiera / 20 kwietnia 2016 o 15:48
0

Puławy. Miasto rodzin i
ludzi w podeszłym wieku więc szpital niepotrzebny. Wykwalifikowany Personel ? Niepotrzebny. Bezrobocie? Pewnie niema. Ratownicy medyczni, pielegniarki a po co. Do niemiec niech jadą. Miasto z zaledwie 50 tyś zaludnieniem a dotego ,posłowie w każdej kadencji, demokracja, brak wojny, cwaniaków bez liku i nikt nie umie zadbać o szpital ? To co byłoby jakby doszło do jakiejś katastrofy albo do wojny? To nie mieści się w głowie. Normalne ludojady jakieś żyją. Żeby przy takich możliwościach, o wspólny cel i ludzi nie umieć zadbać?! Program naprawczy typu zwolnić ludzi i będzie ok? Kpina.

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

rozwiń
Avatar
miasto wymiera / 20 kwietnia 2016 o 15:48
0

Puławy. Miasto rodzin i
ludzi w podeszłym wieku więc szpital niepotrzebny. Wykwalifikowany Personel ? Niepotrzebny. Bezrobocie? Pewnie niema. Ratownicy medyczni, pielegniarki a po co. Do niemiec niech jadą. Miasto z zaledwie 50 tyś zaludnieniem a dotego ,posłowie w każdej kadencji, demokracja, brak wojny, cwaniaków bez liku i nikt nie umie zadbać o szpital ? To co byłoby jakby doszło do jakiejś katastrofy albo do wojny? To nie mieści się w głowie. Normalne ludojady jakieś żyją. Żeby przy takich możliwościach, o wspólny cel i ludzi nie umieć zadbać?! Program naprawczy typu zwolnić ludzi i będzie ok? Kpina.

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 15:45
0

a gdzie jest obrończyni wszystkich tych co mało zarabiają, są zwalniani i molestowani w szpitalu pani radna przewodnicząca oddziałowa? gdzie radny doktór chirurg? gdzie obrońca szpitala SAK? gdzie komitet obrony szpitala? czy otrzymali już coś za bycie cicho i popieranie skandalicznego zachowania dyrektora w szpitalu?

siedzą cichutko jak ten z Kacperkiem.

Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 19:35
0
a szef komitetu obrony szpitala szuka roboty w azotach, o przepraszam koryta, dla potwierdzenia oprowadzał się w garniturze z przewodniczącym związku zmianowego
Avatar
obserwator / 14 kwietnia 2016 o 16:13
0

Owszem dyrektor Rybak zwalnia ludzi a na ich miejsce zatrudnia nowych, swoich, albo poleconych przez wicestarostę, czy też członka zarządu. I jeszcze jedno dyrektor, tak jak to robi władza na szczeblu centralnym, nie odpowiada na żadne pytania, chociażby radnych powiatowych reprezentujących opozycję, Ot taki cyrk.

A panu wicestaroście to wszystko odpowiada bo przecież to on jest ojcem chrzestnym dyrektora Rybaka. 

Zastanawiające jest dlaczego pracownicy, w tym szczególnie pielęgniarki, godzą się na niszczenie swoich miejsc pracy.

A gdzie jest komitet obrony szpitala i radni powiatowi pani oddziałowa i doktor? 

Dziwne że jeszcze nikt nie zapytał dyrektora dlaczego zatrudnił nowe osoby w administracji?????????

No właśnie panie Starosto może wreszcie weżmie pan się do sprawdzenia tych informacji a nie wierzy pan ślepo RYBAKOWI który oszukuje wszystkich od samego początku

rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 12:29
0
No właśnie panie Starosto może wreszcie weżmie pan się do sprawdzenia tych informacji a nie wierzy pan ślepo RYBAKOWI który oszukuje wszystkich od samego początku
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 21:08
0
Dziwne że jeszcze nikt nie zapytał dyrektora dlaczego zatrudnił nowe osoby w administracji?????????
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 19:45
0

Przecież powiat dział, wręcz celowo, tak aby doprowadzić do przejęcia szpitala przez pewnego współpracownika szpitala. Nie jest to przecież żadną tajemnicą bo dla średnio rozgarniętego śledczego amatora fakty i wypowiedzi odpowiednich osób na to wskazują.

A z radną oddziałową przewodniczącą to jednak ma to coś wspólnego.

To akurat nie ma nic wspólnego z przewodniczącą oddziałowa radną tylko to pisze zwykły pracownik który jest do zwolnienia przez dyrektora.Na takie poczynania pozwolił powiat.I ciekawa jestem co zrobi jak szpital upadnie lub przejmie większy wierzyciel.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 18:53
0
To akurat nie ma nic wspólnego z przewodniczącą oddziałowa radną tylko to pisze zwykły pracownik który jest do zwolnienia przez dyrektora.Na takie poczynania pozwolił powiat.I ciekawa jestem co zrobi jak szpital upadnie lub przejmie większy wierzyciel.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 15:52
0

Widzę że już retoryka godna radnej oddziałowej przewodniczącej. Zastraszyć ludzi i manipulować nimi. To właśnie model rządzenia pislamu.

Wczoraj rozmawiała z koleżanką która pracuje w starostwie w Rykach.Podobna mieli sytuacje w szpitalu w Rykach.Może nie tak często zmiany dyrektora,ale przez prywatyzację szpital był bardzo zadłużony. Groziła nawet likwidacja szpitala ,ale jakoś się udało przejąć przez wierzyciela szpital i jako tako cipie,ale tez mówiła ze jeśli szpital upadnie to Puławy nie będą powiatem. Aby dane miasto było powiatem musi mieć na swoim terenie szpital.Radni powiatu zrobia wszystko aby szpital upadl i dlatego pozwolili dyrektorowi na zwolnienia ratownikow i administracji oraz pilegniarek i poloznych ZROBMY WSZYSTKO ABY PULAWY NIE STRACIŁO SZPITAL I NADAL BYŁO POWIATEM!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
miasto wymiera / 20 kwietnia 2016 o 15:48
0

Puławy. Miasto rodzin i
ludzi w podeszłym wieku więc szpital niepotrzebny. Wykwalifikowany Personel ? Niepotrzebny. Bezrobocie? Pewnie niema. Ratownicy medyczni, pielegniarki a po co. Do niemiec niech jadą. Miasto z zaledwie 50 tyś zaludnieniem a dotego ,posłowie w każdej kadencji, demokracja, brak wojny, cwaniaków bez liku i nikt nie umie zadbać o szpital ? To co byłoby jakby doszło do jakiejś katastrofy albo do wojny? To nie mieści się w głowie. Normalne ludojady jakieś żyją. Żeby przy takich możliwościach, o wspólny cel i ludzi nie umieć zadbać?! Program naprawczy typu zwolnić ludzi i będzie ok? Kpina.

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

rozwiń
Avatar
miasto wymiera / 20 kwietnia 2016 o 15:48
0

Puławy. Miasto rodzin i
ludzi w podeszłym wieku więc szpital niepotrzebny. Wykwalifikowany Personel ? Niepotrzebny. Bezrobocie? Pewnie niema. Ratownicy medyczni, pielegniarki a po co. Do niemiec niech jadą. Miasto z zaledwie 50 tyś zaludnieniem a dotego ,posłowie w każdej kadencji, demokracja, brak wojny, cwaniaków bez liku i nikt nie umie zadbać o szpital ? To co byłoby jakby doszło do jakiejś katastrofy albo do wojny? To nie mieści się w głowie. Normalne ludojady jakieś żyją. Żeby przy takich możliwościach, o wspólny cel i ludzi nie umieć zadbać?! Program naprawczy typu zwolnić ludzi i będzie ok? Kpina.

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

50 tys to było dawno teraz z 47 tys

rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 15:45
0

a gdzie jest obrończyni wszystkich tych co mało zarabiają, są zwalniani i molestowani w szpitalu pani radna przewodnicząca oddziałowa? gdzie radny doktór chirurg? gdzie obrońca szpitala SAK? gdzie komitet obrony szpitala? czy otrzymali już coś za bycie cicho i popieranie skandalicznego zachowania dyrektora w szpitalu?

siedzą cichutko jak ten z Kacperkiem.

Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 19:35
0
a szef komitetu obrony szpitala szuka roboty w azotach, o przepraszam koryta, dla potwierdzenia oprowadzał się w garniturze z przewodniczącym związku zmianowego
Avatar
obserwator / 14 kwietnia 2016 o 16:13
0

Owszem dyrektor Rybak zwalnia ludzi a na ich miejsce zatrudnia nowych, swoich, albo poleconych przez wicestarostę, czy też członka zarządu. I jeszcze jedno dyrektor, tak jak to robi władza na szczeblu centralnym, nie odpowiada na żadne pytania, chociażby radnych powiatowych reprezentujących opozycję, Ot taki cyrk.

A panu wicestaroście to wszystko odpowiada bo przecież to on jest ojcem chrzestnym dyrektora Rybaka. 

Zastanawiające jest dlaczego pracownicy, w tym szczególnie pielęgniarki, godzą się na niszczenie swoich miejsc pracy.

A gdzie jest komitet obrony szpitala i radni powiatowi pani oddziałowa i doktor? 

Dziwne że jeszcze nikt nie zapytał dyrektora dlaczego zatrudnił nowe osoby w administracji?????????

No właśnie panie Starosto może wreszcie weżmie pan się do sprawdzenia tych informacji a nie wierzy pan ślepo RYBAKOWI który oszukuje wszystkich od samego początku

rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 12:29
0
No właśnie panie Starosto może wreszcie weżmie pan się do sprawdzenia tych informacji a nie wierzy pan ślepo RYBAKOWI który oszukuje wszystkich od samego początku
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 21:08
0
Dziwne że jeszcze nikt nie zapytał dyrektora dlaczego zatrudnił nowe osoby w administracji?????????
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 19:45
0

Przecież powiat dział, wręcz celowo, tak aby doprowadzić do przejęcia szpitala przez pewnego współpracownika szpitala. Nie jest to przecież żadną tajemnicą bo dla średnio rozgarniętego śledczego amatora fakty i wypowiedzi odpowiednich osób na to wskazują.

A z radną oddziałową przewodniczącą to jednak ma to coś wspólnego.

To akurat nie ma nic wspólnego z przewodniczącą oddziałowa radną tylko to pisze zwykły pracownik który jest do zwolnienia przez dyrektora.Na takie poczynania pozwolił powiat.I ciekawa jestem co zrobi jak szpital upadnie lub przejmie większy wierzyciel.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 18:53
0
To akurat nie ma nic wspólnego z przewodniczącą oddziałowa radną tylko to pisze zwykły pracownik który jest do zwolnienia przez dyrektora.Na takie poczynania pozwolił powiat.I ciekawa jestem co zrobi jak szpital upadnie lub przejmie większy wierzyciel.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 15:52
0

Widzę że już retoryka godna radnej oddziałowej przewodniczącej. Zastraszyć ludzi i manipulować nimi. To właśnie model rządzenia pislamu.

Wczoraj rozmawiała z koleżanką która pracuje w starostwie w Rykach.Podobna mieli sytuacje w szpitalu w Rykach.Może nie tak często zmiany dyrektora,ale przez prywatyzację szpital był bardzo zadłużony. Groziła nawet likwidacja szpitala ,ale jakoś się udało przejąć przez wierzyciela szpital i jako tako cipie,ale tez mówiła ze jeśli szpital upadnie to Puławy nie będą powiatem. Aby dane miasto było powiatem musi mieć na swoim terenie szpital.Radni powiatu zrobia wszystko aby szpital upadl i dlatego pozwolili dyrektorowi na zwolnienia ratownikow i administracji oraz pilegniarek i poloznych ZROBMY WSZYSTKO ABY PULAWY NIE STRACIŁO SZPITAL I NADAL BYŁO POWIATEM!!!!!!!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!