Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 kwietnia 2016 r.
15:58

Jest uchwała ws. nowej hali w Puławach. Kibice zdopingowali radnych do głosowania

0 9 A A

Takich tłumów na sesji rady miasta nie było od dawna. Głosowanie w sprawie rozpoczęcia starań o budowę nowej hali sportowej obserwowali kibice, działacze i sympatycy piłki ręcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas środowej sesji radni podjęli stanowisko w sprawie budowy nowego obiektu sportowego przy ul. Lubelskiej. Poparcie rady umożliwia podjęcie przez prezydenta kolejnych kroków. Chodzi m.in. o przygotowanie dokumentacji, w tym projektu oraz doprowadzenie do uzyskania pozwolenia na budowę.

– To przedsięwzięcie jest możliwe tylko przy wspomaganiu zewnętrznym. Odbyłem w tej sprawie spotkanie z wiceministrem sportu. Jeśli hala znajdzie się na liście ważnych inwestycji ministerstwa, mamy szansę na pokrycie do 50 procent kosztów – wyjaśniał prezydent Janusz Grobel, który zapewniał, że wraz z pracownikami urzędu, analizował różne możliwości, m.in. przebudowę starej hali, czy budowę nowej w kilku lokalizacjach. – Analiza ekonomiczna wykazuje, że przebudowa starej hali przy koszcie na poziomie 20-25 mln złotych byłaby dla miasta nieopłacalna. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy zbudować nowy obiekt, a stary należy sprzedać – dodał prezydent.

Najpierw hala, potem pływalnia

Nowa hala może kosztować do 20 mln złotych. Miasto, na podstawie sugestii z ministerstwa, prawdopodobnie będzie chciało na początku postawić budynek areny sportowej z widownią na około 2,5 tys. miejsc, a w latach następnych dobudować do niej pływalnię. Niebawem powstać ma zespół doradczy, w skład którego wejdą przedstawiciele Urzędu Miasta, rady, klubu Azoty oraz środowiska kibiców. W imieniu tych ostatnich głos zabrał Grzegorz Sierocki, który od lat walczy o budowę nowej hali.

– Brawa, które słyszymy to odpowiednie podziękowanie, a ilość osób, które są obecne na tej sali świadczą o tym, że jest to ważny temat dla całej społeczności miasta. Liczę także na to, że za tymi słowami pójdą czyny, a hala naprawdę będzie służyła mieszkańcom Puław.

Do podziękowań dołączyli sportowcy. – Cieszę się, że będziemy mogli grać na nowej hali. Dziękuję w imieniu piłkarzy. Myślę, że będziemy godnie reprezentować Puławy na arenie sportowej – powiedział Paweł Grzelak.

Stara hala na sprzedaż

Według założeń, budowa nowej hali w miejscu starego tartaku może potrwać dwa lata, a samo skompletowanie dokumentacji może kosztować nawet 2 mln złotych. Prezydent jednocześnie odrzuca możliwość utrzymywania dwóch obiektów. Hala przy al. Partyzantów w przyszłości ma zostać sprzedana. Atrakcyjnie położona działka może stać się łakomym kąskiem dla deweloperów. Jej wartość szacowana jest na 6 do 7 mln złotych, a kilka kolejnych wart jest sam budynek.

Miasto wniosek o dofinansowanie hali może złożyć w marcu przyszłego roku. Wtedy ma ruszyć nabór wniosków w resorcie sportu.

Sonda: Co sądzisz o budowie nowej hali sportowej w Puławach?

Liczba głosów: 151
37.09%
Nowa hala musi powstać, nawet bez pieniędzy z ministerstwa
34.44%
Miasta nie stać na nową halę
28.48%
Hala powinna powstać, ale tylko z zewnętrznym dofinansowaniem

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:17
0
po 22 miesiącach okazało się, że nowa hala może kosztować - nie do 20mln - a od 80mln do 120mln zł, przy czym odcinając skrajne oferty złożone w przetargu - jej koszt budowy to wg oferentów kwota ok.90mln... (((( ******dziennikwschodni.pl/pulawy/nowoczesna-hala-za-droga-dla-miasta-kwota-za***yla-urzednikow,n,1000213120.html ))))
Avatar
Mieszkaniec Puław / 6 kwietnia 2016 o 11:36
0

Wam to nigdy nic nie pasuje!!

Ci co w Puławach na stałe nie mieszkają to w ogóle nie powinni mieć prawa głosu,je jestem mieszkańcem i mi pasuje że nowa hala powstanie właśnie w tym miejscu bo będę miał dużo do nie bliżej

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 07:02
0
A co z sekcją podnoszenia ciężarów w starej hali? Chyba nie rozwalicie jej. Tyle młodych talentów z zapałem tam trenuje....
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 21:39
0
Nie no pomysł pierwsza klasa. Nowa hala za taką kasę i to w dodatku w takim miejscu!!! Szkoda, że nie dalej za wiaduktem, tak pomiędzy Końskowolą a Puławami!!!! Wtedy na bank przyjdzie mecz oglądać i popływać niezliczona osób Już jest stadion, Marina i proszę zobaczyć jakie dzikie tłumy tam się garną. Oj ale ktoś w tym mieście ma dużo oleju w głowie. A Sierocki to chyba z tymi kibicami co na sesję przyszli zamierza chodzić na tą nową halę. Jeszcze niech ustali ceny biletów - nie mniej niż 100 zł i parkingi płatne - nie mniej niż 50 zł/h.....Oj głupie i biedne to moje byłe miasto. Na szczęście odwiedzam go dwa razy w roku na tydzień bo dłużej tam się nie da przebywać.....
Nie no pomysł pierwsza klasa. Nowa hala za taką kasę i to w dodatku w takim miejscu!!! Szkoda, że nie dalej za wiaduktem, tak pomiędzy Końskowolą a Puławami!!!! Wtedy na bank przyjdzie mecz oglądać i popływać niezliczona osób Już jest stadion, Marina i proszę zobaczyć jakie dzikie tłumy tam się garną. Oj ale ktoś w tym mieście ma dużo oleju w głowie. A Sierocki to chyba z tymi kibicami co na sesję przyszli zamierza chodzić na tą nową halę. Jeszcze niech ustali ceny biletów - nie mniej niż 100 zł i parkingi płatne - nie mniej niż 50 zł/h....... rozwiń
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 11:31
0

Na pewno będę latał popływać czy poćwiczyć na obrzeża miasta. Komu przeszkadza obecne połozenie hali?

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 11:28
0

Chyba mamy naprawde duzo pieniedzy i zawrotnie rosnąca liczbe mieszkancow miasta, zeby hala byla wykorzytana i zarabiała na siebie. 

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 11:24
0

Przy jakiej ul. Lubelskiej? kto tam bdzie chodzil plywac? Młodzierz szkolna w ramach lekcji korzysta z obecnej, super polozonej hali! Nowa hala powinna powstac w tym samym miejscu!

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 20:28
0
zbyt dużo wątpliwości i brak konkretów a przede wszystkim analiz ekonomicznych, niestety wygląda to jedynie na propagandę pisowską i przykrywanie ważnych zmian i to nie tych dobrych - zmiany w Grupie Azoty
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 18:06
0
Hala jak najbardziej potrzebna od zaraz, ale na ul. Komunalnej, dużo miejsca do zagospodarowania pod inwestycję, parkingi i drogi dojazdowe do obiektu . Lokalizacja na ul. Lubelskiej to nieporozumienie ciekawe gdzie będą kibice parkować zakładając, że będziemy gościć imprezy rangi międzynarodowej? Bo chyba nie na parkingu zdemolowanej stacji PKP Puławy drewniane?
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:17
0
po 22 miesiącach okazało się, że nowa hala może kosztować - nie do 20mln - a od 80mln do 120mln zł, przy czym odcinając skrajne oferty złożone w przetargu - jej koszt budowy to wg oferentów kwota ok.90mln... (((( ******dziennikwschodni.pl/pulawy/nowoczesna-hala-za-droga-dla-miasta-kwota-za***yla-urzednikow,n,1000213120.html ))))
Avatar
Mieszkaniec Puław / 6 kwietnia 2016 o 11:36
0

Wam to nigdy nic nie pasuje!!

Ci co w Puławach na stałe nie mieszkają to w ogóle nie powinni mieć prawa głosu,je jestem mieszkańcem i mi pasuje że nowa hala powstanie właśnie w tym miejscu bo będę miał dużo do nie bliżej

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 07:02
0
A co z sekcją podnoszenia ciężarów w starej hali? Chyba nie rozwalicie jej. Tyle młodych talentów z zapałem tam trenuje....
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 21:39
0
Nie no pomysł pierwsza klasa. Nowa hala za taką kasę i to w dodatku w takim miejscu!!! Szkoda, że nie dalej za wiaduktem, tak pomiędzy Końskowolą a Puławami!!!! Wtedy na bank przyjdzie mecz oglądać i popływać niezliczona osób Już jest stadion, Marina i proszę zobaczyć jakie dzikie tłumy tam się garną. Oj ale ktoś w tym mieście ma dużo oleju w głowie. A Sierocki to chyba z tymi kibicami co na sesję przyszli zamierza chodzić na tą nową halę. Jeszcze niech ustali ceny biletów - nie mniej niż 100 zł i parkingi płatne - nie mniej niż 50 zł/h.....Oj głupie i biedne to moje byłe miasto. Na szczęście odwiedzam go dwa razy w roku na tydzień bo dłużej tam się nie da przebywać.....
Nie no pomysł pierwsza klasa. Nowa hala za taką kasę i to w dodatku w takim miejscu!!! Szkoda, że nie dalej za wiaduktem, tak pomiędzy Końskowolą a Puławami!!!! Wtedy na bank przyjdzie mecz oglądać i popływać niezliczona osób Już jest stadion, Marina i proszę zobaczyć jakie dzikie tłumy tam się garną. Oj ale ktoś w tym mieście ma dużo oleju w głowie. A Sierocki to chyba z tymi kibicami co na sesję przyszli zamierza chodzić na tą nową halę. Jeszcze niech ustali ceny biletów - nie mniej niż 100 zł i parkingi płatne - nie mniej niż 50 zł/h....... rozwiń
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 11:31
0

Na pewno będę latał popływać czy poćwiczyć na obrzeża miasta. Komu przeszkadza obecne połozenie hali?

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 11:28
0

Chyba mamy naprawde duzo pieniedzy i zawrotnie rosnąca liczbe mieszkancow miasta, zeby hala byla wykorzytana i zarabiała na siebie. 

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 11:24
0

Przy jakiej ul. Lubelskiej? kto tam bdzie chodzil plywac? Młodzierz szkolna w ramach lekcji korzysta z obecnej, super polozonej hali! Nowa hala powinna powstac w tym samym miejscu!

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 20:28
0
zbyt dużo wątpliwości i brak konkretów a przede wszystkim analiz ekonomicznych, niestety wygląda to jedynie na propagandę pisowską i przykrywanie ważnych zmian i to nie tych dobrych - zmiany w Grupie Azoty
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 18:06
0
Hala jak najbardziej potrzebna od zaraz, ale na ul. Komunalnej, dużo miejsca do zagospodarowania pod inwestycję, parkingi i drogi dojazdowe do obiektu . Lokalizacja na ul. Lubelskiej to nieporozumienie ciekawe gdzie będą kibice parkować zakładając, że będziemy gościć imprezy rangi międzynarodowej? Bo chyba nie na parkingu zdemolowanej stacji PKP Puławy drewniane?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 9 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!