Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 września 2013 r.
20:02
Edytuj ten wpis

Do mostu w Puławach ekspresówką. Będzie przetarg na dojazd do S17

0 12 A A
Razem z mostem na Wiśle powstała obwodnica Puław. Teraz wiadomo, że będzie miała ciąg dalszy (Maciej
Razem z mostem na Wiśle powstała obwodnica Puław. Teraz wiadomo, że będzie miała ciąg dalszy (Maciej

Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej od trasy S17 do mostu
na Wiśle w Puławach – ogłosił wczoraj poseł Włodzimierz Karpiński. To inwestycja, na którą mieszkańcy Puław czekają już od pięciu lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obwodnica Puław przez wielu mieszkańców miasta jest nazywana złośliwie obwodnicą Góry Puławskiej. Bo tak naprawdę kończy się w połowie, w pobliżu Zakładów Azotowych. I ciężarówki mimo zaleceń, aby jeździć przez Żyrzyn, w dalszym ciągu pokonują trasę w kierunku Lublina przez centrum Puław.

– Trasa musi powstać, zanim rozpocznie się budowa drogi ekspresowej S17 od Kurowa w kierunku Warszawy. Jeśli tak się nie stanie, to jedyna alternatywna droga z Lublina do stolicy będzie wiodła przez Puławy – ostrzegał kilka dni temu prezydent Puław Janusz Grobel podczas spotkania z mieszkańcami. Wspomniał też wtedy, że przetarg na budowę trasy jest już szykowany.

Wczoraj informacją pochwalił się także minister skarbu Włodzimierz Karpiński. – W najbliższych dniach ogłoszone będą przetargi na odcinek dojazdowy do mostu w Puławach – zapowiedział poseł PO z Puław. To nie wszystko. Poseł zapowiada także drugi przetarg, który ma być ogłoszony równolegle, czyli odcinek S17 z Kurowa do granicy województwa.

Według nieoficjalnych informacji, przetargi miałyby być ogłoszone już 20 września. – Te inwestycje są zapisane w programie rządowym, więc będą realizowane. Ale o dokładnych terminach poinformujemy, kiedy przetargi będą gotowe do ogłoszenia – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

A stary most dla marszałka

Posłowie podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu znowelizowali Ustawę o drogach publicznych.

– To dobra wiadomość dla gminy Puławy i miasta Puławy – komentuje minister Włodzimierz Karpiński. Bo to właśnie te gminy przejęły od GDDKiA stary i wymagający pilnego remontu most na Wiśle.

– Prace kosztowałyby naszą gminę ponad 10 milionów złotych. Nie było nas na to stać. Teraz sprawiedliwości stało się zadość – cieszy się Krzysztof Brzeziński, wójt gminy Puławy.

Po nowelizacji ustawy most trafi do samorządu województwa. – Nie byliśmy na to gotowi, ale oczywiście będziemy musieli zmierzyć się z tym zadaniem – mówi Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego
w Lublinie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 26 września 2013 o 08:28
0

Cytat: "Według nieoficjalnych informacji, przetargi miałyby być ogłoszone już 20 września." - to rzeczywiście były nieoficjalne informacje, bo coś o przetargach CISZAAA!!!

Cytat: "Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej od trasy S17 do mostu
na Wiśle w Puławach – ogłosił wczoraj poseł Włodzimierz Karpiński" - mija już prawie 2 tygodnie panie (p)ośle i co???

Cisza z przetargami!!!

Coś nas pan minister buja, ale to już "nasza" władza tak ma (żeby nie było - każda władza).

Cytat: "Według nieoficjalnych informacji, przetargi miałyby być ogłoszone już 20 września." - to rzeczywiście były nieoficjalne informacje, bo coś o przetargach CISZAAA!!!

Cytat: "Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej od trasy S17 do mostu
na Wiśle w Puławach – ogłosił wczoraj poseł Włodzimierz Karpiński" - mija już prawie 2 tygodnie panie (p)ośle i co???

Cisza z przetargami!!!

Coś nas pan minister buja, ale to już "nasza" władza tak ma (żeby nie było - każda władza).<... rozwiń

Avatar
begro / 16 września 2013 o 20:40
0

Notowania lecą to trzeba w końcu coś zrobić

no nie wiem... biorąc pod uwagę, że cała trasa s17 była zaplanowana już dawno i jest w trakcie budowy, więc sondaże nie mają z tym nic wspólnego, jedno jest faktem, że s12 w planach nie było, ale aktywność ludzi z puław i to, że karpiński jest w rządzie doprowadziły do tego, że puławy przy okazji budowy s17 zyską sprawne połączenie z lublinem i stolicą, kolejne powinny być przetargi na s19 i dalsze na s12

no nie wiem... biorąc pod uwagę, że cała trasa s17 była zaplanowana już dawno i jest w trakcie budowy, więc sondaże nie mają z tym nic wspólnego, jedno jest faktem, że s12 w planach nie było, ale aktywność ludzi z puław i to, że karpiński jest w rządzie doprowadziły do tego, że puławy przy okazji budowy s17 zyską sprawne połączenie z lublinem i stolicą, kolejne powinny być przetargi na s19 i dalsze na s12

rozwiń
Avatar
WojtekL / 15 września 2013 o 16:29
0

Chyba: omamić. Poza tym, problemem w realizacji projektów drogowych w Polsce bywa kryterim najniższej ceny, dopuszczanie do przetargów firm bez wymaganego doświadczenia i / lub potencjału wykonawczego, źle przygotowana dokumentacja, wreszcie bankructwa GW lub ich międzynarodowych "matek". Nigdy brak zapewnionego finansowania ze strony GDDKiA.

Avatar
Mieszkaniec / 15 września 2013 o 15:59
0

Kolejna obiecanka tchórzów PO-PSL chcą zbić smietankę wyborczą i ogłaszają przetarg bez pieniędzy.Chcą jeszcze jakąs firmę budowlaną omanić.

Avatar
mm / 15 września 2013 o 14:14
0
Notowania lecą to trzeba w końcu coś zrobić
Avatar
Gość / 15 września 2013 o 13:26
0

Cwiczenia, czy nie wypadek, ale ilustrację artykułu to chyba warto przemyśleć zanim się coś opublikuje.

Avatar
A s / 15 września 2013 o 13:12
0

No to czekamy jeszcze na Zachodnią Obwodnicę Lublina (S19) z w. L-n Sławinek - w. Konopnica, to w kolejności najważniejszy odcinek w woj. lubelskim, a później S19 Lubartów-Kraśnik-Nisko, S17 Piaski-Hrebenne, i S12 Piaski-Dorohusk

Avatar
Gość / 15 września 2013 o 12:26
0

Kieyd w końcu ta S-19 z Lubartowa do Kraśnika?

Avatar
A / 15 września 2013 o 00:38
0

No i dobrze niech ogłaszają przetargi na te połączenie z S17 i S17 do granicy woj. , jeszcze tylko z najważniejszych tras  została Zachodnia Obwodnica Lublina, oczywiście inne odcinki S-19 i S-17 też są ważne ,ale mowa o tych najbardziej obciążonych...

mam nadzieje że ten rząd i kryzys już tych trzech inwestycji nie zatrzyma...

Avatar
123456 / 14 września 2013 o 21:11
0

to nie wypadek tylko ćwiczenia :]

Avatar
ja / 26 września 2013 o 08:28
0

Cytat: "Według nieoficjalnych informacji, przetargi miałyby być ogłoszone już 20 września." - to rzeczywiście były nieoficjalne informacje, bo coś o przetargach CISZAAA!!!

Cytat: "Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej od trasy S17 do mostu
na Wiśle w Puławach – ogłosił wczoraj poseł Włodzimierz Karpiński" - mija już prawie 2 tygodnie panie (p)ośle i co???

Cisza z przetargami!!!

Coś nas pan minister buja, ale to już "nasza" władza tak ma (żeby nie było - każda władza).

Cytat: "Według nieoficjalnych informacji, przetargi miałyby być ogłoszone już 20 września." - to rzeczywiście były nieoficjalne informacje, bo coś o przetargach CISZAAA!!!

Cytat: "Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej od trasy S17 do mostu
na Wiśle w Puławach – ogłosił wczoraj poseł Włodzimierz Karpiński" - mija już prawie 2 tygodnie panie (p)ośle i co???

Cisza z przetargami!!!

Coś nas pan minister buja, ale to już "nasza" władza tak ma (żeby nie było - każda władza).<... rozwiń

Avatar
begro / 16 września 2013 o 20:40
0

Notowania lecą to trzeba w końcu coś zrobić

no nie wiem... biorąc pod uwagę, że cała trasa s17 była zaplanowana już dawno i jest w trakcie budowy, więc sondaże nie mają z tym nic wspólnego, jedno jest faktem, że s12 w planach nie było, ale aktywność ludzi z puław i to, że karpiński jest w rządzie doprowadziły do tego, że puławy przy okazji budowy s17 zyską sprawne połączenie z lublinem i stolicą, kolejne powinny być przetargi na s19 i dalsze na s12

no nie wiem... biorąc pod uwagę, że cała trasa s17 była zaplanowana już dawno i jest w trakcie budowy, więc sondaże nie mają z tym nic wspólnego, jedno jest faktem, że s12 w planach nie było, ale aktywność ludzi z puław i to, że karpiński jest w rządzie doprowadziły do tego, że puławy przy okazji budowy s17 zyską sprawne połączenie z lublinem i stolicą, kolejne powinny być przetargi na s19 i dalsze na s12

rozwiń
Avatar
WojtekL / 15 września 2013 o 16:29
0

Chyba: omamić. Poza tym, problemem w realizacji projektów drogowych w Polsce bywa kryterim najniższej ceny, dopuszczanie do przetargów firm bez wymaganego doświadczenia i / lub potencjału wykonawczego, źle przygotowana dokumentacja, wreszcie bankructwa GW lub ich międzynarodowych "matek". Nigdy brak zapewnionego finansowania ze strony GDDKiA.

Avatar
Mieszkaniec / 15 września 2013 o 15:59
0

Kolejna obiecanka tchórzów PO-PSL chcą zbić smietankę wyborczą i ogłaszają przetarg bez pieniędzy.Chcą jeszcze jakąs firmę budowlaną omanić.

Avatar
mm / 15 września 2013 o 14:14
0
Notowania lecą to trzeba w końcu coś zrobić
Avatar
Gość / 15 września 2013 o 13:26
0

Cwiczenia, czy nie wypadek, ale ilustrację artykułu to chyba warto przemyśleć zanim się coś opublikuje.

Avatar
A s / 15 września 2013 o 13:12
0

No to czekamy jeszcze na Zachodnią Obwodnicę Lublina (S19) z w. L-n Sławinek - w. Konopnica, to w kolejności najważniejszy odcinek w woj. lubelskim, a później S19 Lubartów-Kraśnik-Nisko, S17 Piaski-Hrebenne, i S12 Piaski-Dorohusk

Avatar
Gość / 15 września 2013 o 12:26
0

Kieyd w końcu ta S-19 z Lubartowa do Kraśnika?

Avatar
A / 15 września 2013 o 00:38
0

No i dobrze niech ogłaszają przetargi na te połączenie z S17 i S17 do granicy woj. , jeszcze tylko z najważniejszych tras  została Zachodnia Obwodnica Lublina, oczywiście inne odcinki S-19 i S-17 też są ważne ,ale mowa o tych najbardziej obciążonych...

mam nadzieje że ten rząd i kryzys już tych trzech inwestycji nie zatrzyma...

Avatar
123456 / 14 września 2013 o 21:11
0

to nie wypadek tylko ćwiczenia :]

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!