Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 kwietnia 2015 r.
16:00
Edytuj ten wpis

Droga S12 z Puław do Radomia będzie ekspresówką?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A

Według senatora Wojciecha Skurkiewicza (PiS), droga krajowa 12 z Puław do Radomia będzie ekspresówką. Ministerstwo tego nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że droga krajowa numer 12 na odcinku od obwodnicy Puław do Radomia będzie ekspresówką, senator Wojciech Skurkiewicz poinformował na swoim blogu.

– W informacji, które otrzymałem od zaprzyjaźnionych osób pracujących w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju wynika, że w najbliższych tygodniach zostanie przyjęta ostateczna wersja Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 (PBDK), a na liście podstawowej zadań inwestycyjnych znajdzie się budowa drogi S12 na odcinku Radom - obwodnica Puław – napisał senator.

Tych informacji nie potwierdza, ale i też im nie zaprzecza rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

– Obecnie są prowadzone prace analityczne nt. możliwości rozszerzenia listy zadań ujętych w projekcie PBDK na lata 2014-2023. Analizy dotyczą również przebiegu S12 na odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim, a granicą z Ukrainą. Na obecnym etapie prac jest za wcześnie aby potwierdzić czy ten odcinek DK/S12 zostanie uwzględniony w programie na lata 2014-2023 – mówi Piotr Popa, rzecznik prasowy resortu.

Program jest już po konsultacjach publicznych, podczas których do MIiR spłynęło wiele wniosków.

– Także w stosunku do tego odcinka drogi. Samorządy bardzo aktywnie postulowały budowę ekspresówki Puławy-Radom – mówi Stanisław Żmijan, poseł PO z Lubelskiego. – Jest to w końcu kontynuacja już realizowanej inwestycji, czyli drogi ekspresowej S12 między węzłem Kurów Zachód i nowym mostem przez Wisłę w Puławach.

Lubelskie pewniaki w PBDK 2014-2023

Droga ekspresowa S17
Powstanie 126,8 km drogi w województwach mazowieckim i lubelskim. To południowa obwodnica Warszawy (pomiędzy węzłami Drewnica-Zakręt) oraz trasa od Zakrętu do węzła Kurów Zachód (ten odcinek realizuje już lubelski oddział GDDKiA, trwają procedury przetargowe). Odcinek S17 Piaski-Hrebenne jest na 11. miejscu na liście rezerwowej.

Droga ekspresowa S19
Program zakłada budowę 157,5 km przez Lubelskie i Podkarpackie: odcinek Lublin-Rzeszów i zachodnią część obwodnicy Lublina (w budowie). Na liście rezerwowej (8. miejsce) znajduje się odcinek Lublin-Lubartów

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
witek / 30 października 2018 o 17:37
0
Przekaż, podaj dalej ten wpis: Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, Huta, Dobrzelów, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Najuciążliwszy przejazd przez centrum Gomulina, w pobliżu sklepy, szkoła. Trzeba bardzo uważać. ***i67.tinypic.com/16gwkn4.png Optujmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
Przekaż, podaj dalej ten wpis: Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, Huta, Dobrzelów, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Najuciążliwszy przejazd przez centrum Gomulina, w pobliżu sklepy, szkoła. Trzeba bardzo uważać. ***i67.tinypic.com/16gwkn4.png Optujmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szcz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2015 o 14:27
0

Na EURO 2112 powinni zdążyć.

Avatar
niepatriota / 22 kwietnia 2015 o 11:15
0

Be ze dura, cytując lubelski kabaret. Co ma zakres dat programu budowy dróg w całym kraju, do daty zakończenia konkretnej drogi? Jakby tak było, to wszystkie drogi z tego programu budowano by 9 lat.

OK, w programie budowy dróg przyjętym przez rząd w 2006 roku droga S17 miała być gotowa w 2012 roku! I figa. W 2013 roku GDDKiA zapewniało, że w 2014 roku zostaną podpisane umowy z wykonawcami na wykonanie wszystkich odcinków drogi od Kurowa do południowej obwodnicy Warszawy. I co? W czerwcu tego roku dopiero mamy poznać oferty na wybudowanie dwóch pierwszych odcinków (Kurów - Ryki, Ryki - Garwolin). A kiedy zostaną podpisane umowy? Realizacja tych odcinków ma trwać 37 miesięcy nie licząc okresów zimowych.  Dzisiaj mamy koniec kwietnia 2015 roku i Ty wierzysz, że droga ekspresowa do Warszawy zostanie w całości oddana do użytku w 2019 roku? A kiedy powstanie obwodnica Warszawy, w 2022? I dopiero wówczas będziemy realnie połączeni z siecią TENT

OK, w programie budowy dróg przyjętym przez rząd w 2006 roku droga S17 miała być gotowa w 2012 roku! I figa. W 2013 roku GDDKiA zapewniało, że w 2014 roku zostaną podpisane umowy z wykonawcami na wykonanie wszystkich odcinków drogi od Kurowa do południowej obwodnicy Warszawy. I co? W czerwcu tego roku dopiero mamy poznać oferty na wybudowanie dwóch pierwszych odcinków (Kurów - Ryki, Ryki - Garwolin). A kiedy zostaną podpisane umowy? Realizacja tych odcinków ma trwać 37 miesięcy nie licząc okresów zimowych.  Dzisiaj mamy... rozwiń

Avatar
Mc / 22 kwietnia 2015 o 08:57
0

W tej informacji ważne są daty 2014 - 2023 czyli innymi słowy droga ekspresowa do Warszawy będzie gotowa nie w 2019 roku jak niedawno obiecywano ale 4 lata później.

Be ze dura, cytując lubelski kabaret. Co ma zakres dat programu budowy dróg w całym kraju, do daty zakończenia konkretnej drogi? Jakby tak było, to wszystkie drogi z tego programu budowano by 9 lat.

Avatar
niepatriota / 22 kwietnia 2015 o 08:35
0

W tej informacji ważne są daty 2014 - 2023 czyli innymi słowy droga ekspresowa do Warszawy będzie gotowa nie w 2019 roku jak niedawno obiecywano ale 4 lata później. Jeszcze 9 lat stania w korku w Kołbieli. Jeszcze 9 lat nasz region będzie odcięty od europejskiego systemu komunikacyjnego TENT. W ciągu 9 lat cywilizacja ucieknie nam na dobre, w ciągu 9 lat wyjedzie większość młodych i chętnych do pracy. 

Avatar
Gość / 22 kwietnia 2015 o 08:06
0

Najpierw niech dokończą to co pozaczynali budować. W 2012 r. już jeden mądry krzyczał że wybuduje s17 od Sielc aż do Warszawy. Odcinek Puławy - Sielce też już powstaje wystarczająco długo.

Avatar
pogromca kretynów / 21 kwietnia 2015 o 23:59
0
Droga S12 z Puław do Radomia będzie ekspresówką?

Panie autorze Pawle Puzio!

Niechże przestanie pan kompromitować się swoim nieuctwem!!

Jeśli droga nazywa się "S12" - to oznacza, że jest drogą ekspresową, jeśli zaś droga ta nie jest drogą ekspresową lecz zwykłą drogą krajową - to nazywa się "DK12"!

Doprawdy - trzeba być idiotą, by zadać pytanie: "Czy droga ekspresowa będzie drogą ekspresową" w aspekcie podwyższenia kategorii drogi - a pan takie pytanie zadał...

O tempora, o mores!

Panie autorze Pawle Puzio!

Niechże przestanie pan kompromitować się swoim nieuctwem!!

Jeśli droga nazywa się "S12" - to oznacza, że jest drogą ekspresową, jeśli zaś droga ta nie jest drogą ekspresową lecz zwykłą drogą krajową - to nazywa się "DK12"!

Doprawdy - trzeba być idiotą, by zadać pytanie: "Czy droga ekspresowa będzie drogą ekspresową" w aspekcie podwyższenia kategorii drogi - a pan takie pytanie zadał...

O tempora, o mores!

rozwiń
Avatar
RS / 21 kwietnia 2015 o 21:38
0

Co za głupi tytuł. No jeśli w nazwie jest S to musi być ekspresówką, więc po co ten znak zapytania na końcu ?

Avatar
niemiec / 21 kwietnia 2015 o 18:40
0

Ciekawe czy w innych miejscach wokół Lublina robią się takie korki, jak ostatnio przed wjazdem do Niemiec od strony Lublina? Coś mi się wydaje, że chyba nigdzie kierowcy tak nie klną jak właśnie przed Niemcami. I ogólnie na trasie Lublin - Lubartów.....

Avatar
da / 21 kwietnia 2015 o 17:26
0

południowa obwodnica Warszawy (pomiędzy węzłami Drewnica-Zakręt) ?

Chyba jednak wschodnia, geografie !

Avatar
witek / 30 października 2018 o 17:37
0
Przekaż, podaj dalej ten wpis: Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, Huta, Dobrzelów, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Najuciążliwszy przejazd przez centrum Gomulina, w pobliżu sklepy, szkoła. Trzeba bardzo uważać. ***i67.tinypic.com/16gwkn4.png Optujmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
Przekaż, podaj dalej ten wpis: Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, Huta, Dobrzelów, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Najuciążliwszy przejazd przez centrum Gomulina, w pobliżu sklepy, szkoła. Trzeba bardzo uważać. ***i67.tinypic.com/16gwkn4.png Optujmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szcz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2015 o 14:27
0

Na EURO 2112 powinni zdążyć.

Avatar
niepatriota / 22 kwietnia 2015 o 11:15
0

Be ze dura, cytując lubelski kabaret. Co ma zakres dat programu budowy dróg w całym kraju, do daty zakończenia konkretnej drogi? Jakby tak było, to wszystkie drogi z tego programu budowano by 9 lat.

OK, w programie budowy dróg przyjętym przez rząd w 2006 roku droga S17 miała być gotowa w 2012 roku! I figa. W 2013 roku GDDKiA zapewniało, że w 2014 roku zostaną podpisane umowy z wykonawcami na wykonanie wszystkich odcinków drogi od Kurowa do południowej obwodnicy Warszawy. I co? W czerwcu tego roku dopiero mamy poznać oferty na wybudowanie dwóch pierwszych odcinków (Kurów - Ryki, Ryki - Garwolin). A kiedy zostaną podpisane umowy? Realizacja tych odcinków ma trwać 37 miesięcy nie licząc okresów zimowych.  Dzisiaj mamy koniec kwietnia 2015 roku i Ty wierzysz, że droga ekspresowa do Warszawy zostanie w całości oddana do użytku w 2019 roku? A kiedy powstanie obwodnica Warszawy, w 2022? I dopiero wówczas będziemy realnie połączeni z siecią TENT

OK, w programie budowy dróg przyjętym przez rząd w 2006 roku droga S17 miała być gotowa w 2012 roku! I figa. W 2013 roku GDDKiA zapewniało, że w 2014 roku zostaną podpisane umowy z wykonawcami na wykonanie wszystkich odcinków drogi od Kurowa do południowej obwodnicy Warszawy. I co? W czerwcu tego roku dopiero mamy poznać oferty na wybudowanie dwóch pierwszych odcinków (Kurów - Ryki, Ryki - Garwolin). A kiedy zostaną podpisane umowy? Realizacja tych odcinków ma trwać 37 miesięcy nie licząc okresów zimowych.  Dzisiaj mamy... rozwiń

Avatar
Mc / 22 kwietnia 2015 o 08:57
0

W tej informacji ważne są daty 2014 - 2023 czyli innymi słowy droga ekspresowa do Warszawy będzie gotowa nie w 2019 roku jak niedawno obiecywano ale 4 lata później.

Be ze dura, cytując lubelski kabaret. Co ma zakres dat programu budowy dróg w całym kraju, do daty zakończenia konkretnej drogi? Jakby tak było, to wszystkie drogi z tego programu budowano by 9 lat.

Avatar
niepatriota / 22 kwietnia 2015 o 08:35
0

W tej informacji ważne są daty 2014 - 2023 czyli innymi słowy droga ekspresowa do Warszawy będzie gotowa nie w 2019 roku jak niedawno obiecywano ale 4 lata później. Jeszcze 9 lat stania w korku w Kołbieli. Jeszcze 9 lat nasz region będzie odcięty od europejskiego systemu komunikacyjnego TENT. W ciągu 9 lat cywilizacja ucieknie nam na dobre, w ciągu 9 lat wyjedzie większość młodych i chętnych do pracy. 

Avatar
Gość / 22 kwietnia 2015 o 08:06
0

Najpierw niech dokończą to co pozaczynali budować. W 2012 r. już jeden mądry krzyczał że wybuduje s17 od Sielc aż do Warszawy. Odcinek Puławy - Sielce też już powstaje wystarczająco długo.

Avatar
pogromca kretynów / 21 kwietnia 2015 o 23:59
0
Droga S12 z Puław do Radomia będzie ekspresówką?

Panie autorze Pawle Puzio!

Niechże przestanie pan kompromitować się swoim nieuctwem!!

Jeśli droga nazywa się "S12" - to oznacza, że jest drogą ekspresową, jeśli zaś droga ta nie jest drogą ekspresową lecz zwykłą drogą krajową - to nazywa się "DK12"!

Doprawdy - trzeba być idiotą, by zadać pytanie: "Czy droga ekspresowa będzie drogą ekspresową" w aspekcie podwyższenia kategorii drogi - a pan takie pytanie zadał...

O tempora, o mores!

Panie autorze Pawle Puzio!

Niechże przestanie pan kompromitować się swoim nieuctwem!!

Jeśli droga nazywa się "S12" - to oznacza, że jest drogą ekspresową, jeśli zaś droga ta nie jest drogą ekspresową lecz zwykłą drogą krajową - to nazywa się "DK12"!

Doprawdy - trzeba być idiotą, by zadać pytanie: "Czy droga ekspresowa będzie drogą ekspresową" w aspekcie podwyższenia kategorii drogi - a pan takie pytanie zadał...

O tempora, o mores!

rozwiń
Avatar
RS / 21 kwietnia 2015 o 21:38
0

Co za głupi tytuł. No jeśli w nazwie jest S to musi być ekspresówką, więc po co ten znak zapytania na końcu ?

Avatar
niemiec / 21 kwietnia 2015 o 18:40
0

Ciekawe czy w innych miejscach wokół Lublina robią się takie korki, jak ostatnio przed wjazdem do Niemiec od strony Lublina? Coś mi się wydaje, że chyba nigdzie kierowcy tak nie klną jak właśnie przed Niemcami. I ogólnie na trasie Lublin - Lubartów.....

Avatar
da / 21 kwietnia 2015 o 17:26
0

południowa obwodnica Warszawy (pomiędzy węzłami Drewnica-Zakręt) ?

Chyba jednak wschodnia, geografie !