Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 marca 2016 r.
17:49

Dyrektor MOSiR: Zburzmy starą halę i zbudujmy nową. Za 40 mln zł

0 49 A A
Antoni Rękas twierdzi, że nowa hala powinna stanąć przy Al. Partyzantów, w miejscu obecnej hali (fot. Radosław Szczęch)
Antoni Rękas twierdzi, że nowa hala powinna stanąć przy Al. Partyzantów, w miejscu obecnej hali (fot. Radosław Szczęch)

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach proponuje zburzenie starej hali sportowej przy Al. Partyzantów i budowę nowego obiektu za 40 mln złotych. Według osób związanych z klubem Azoty Puławy, nową halę można postawić dwa razy taniej, bez likwidowania obecnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hala sportowa z basenem przy al. Partyzantów ma już ponad 40 lat. Nie spełnia nowych norm i zaleceń przeciwpożarowych, jest słabo wentylowana i ciasna, a jednocześnie droga w utrzymaniu (3,5 mln zł rocznie). Jednym z jej największych mankamentów jest ilość miejsc na trybunach, która ma się nijak do potrzeb występującego w ekstraklasie klubu piłki ręcznej KS Azoty Puławy. O tym, że coś należy z nią zrobić wiadomo od dawna. Powstał nawet komitet budowy nowej hali, ale jak dotąd żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

Dyrektor puławskiego MOSiR-u Antoni Rękas przeprowadził własne analizy. Proponuje cztery warianty.

1. Lekki retusz

Pierwszy z nich to remont starej hali polegający na remoncie dachu, okien, dociepleniu ścian, poprawie systemu wentylacji oraz dostosowania obiektu do przepisów przeciwpożarowych. Plusem tego rozwiązania jest cena szacowana przez dyrektora na około 15 mln złotych. Minusem – zmniejszenie ilości miejsc na trybunach związane z koniecznością poszerzenia przejść pomiędzy sektorami.

2. Rozbudowa

Drugi wariant to znaczna rozbudowa starej hali, na którą zgodę wyraził już jej projektant, dr inż. Wojciech Zabłocki. Budynek rozrósłby się z trzech stron o jakieś 10 metrów, a od strony Al. Partyzantów nawet o 15. Dach od strony kortów tenisowych zostałby znacznie podwyższony. W sali gier trybuny umieszczone po dwóch stronach pomieściłyby w sumie ok 1,7 tys. osób. Część z nich mogłoby być składana. Nowe byłoby także oświetlenie. Szacowany koszt tego rozwiązania to około 27-30 mln złotych. Sporo, ale plusem jest to, że hala zostałaby w centrum Puław. Remont mógłby też doprowadzić do częściowego obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem.

3. Nowa hala przy ul. Lubelskiej

Trzeci wariant to budowa zupełnie nowej hali w miejscu targowiska przy ul. Lubelskiej. Trybuny miałyby około 2 tysięcy miejsc. Obiekt byłby przeznaczony głównie na potrzeby piłki ręcznej. Antoni Rękas koszt szacuje na około 20 mln złotych. Należy jednak doliczyć do tego koszt budowy dróg dojazdowych i całej infrastruktury wokół hali, której w proponowanym miejscu nie ma (np. parkingi). Zaletą tego rozwiązania jest cena – niższa od rozbudowy starego obiektu. Wadą byłaby konieczność utrzymywania dwóch hal sportowych, bo stary MOSiR nie zostałby zamknięty, oraz gorsze położenie na obrzeżach miasta. Za tym rozwiązaniem opowiada się Społeczny Komitet KS Azoty Puławy. Przeciw jest dyrektor ośrodka sportu.

4. Nowa hala w miejscu starej

Czwarty wariant to najnowszy pomysł Antoniego Rękasa. Chodzi o zburzenie starej hali przy al. Partyzantów i postawie-nie w jej miejsce zupełnie nowej, dużej i bogato wyposażonej hali widowiskowo-sportowej z nowym, znacznie mniejszym basenem, salą konferencyjną, siłownią, dwoma saunami, salonami masażu, odnową biologiczną, salonami fryzjerskimi i kawiarnią. Trybuny w sali gier pomieściłyby od 2 do 2,5 tys. osób. Byłoby miejsce dla spikera, nowe tablice wyników, szatnie, a parkiet na mecze pokrywałaby specjalna wykładzina. W części basenowej znalazłaby się 25 metrowa pływalnia z ośmioma torami, wanny z hydromasażem, 90-metrowa zjeżdżalnia, brodziki, a klienci korzystaliby z elektronicznego pomiaru czasu i płacili tylko za wykorzystane minuty. Koszt, który jest jednocześnie główną wadą tego założenia to około 40 mln złotych. Samo burzenie starej hali pochłonęłoby około miliona, a drużyna Azotów przez dwa lata musiałaby grać gdzie indziej, np. na lubelskim Globusie.

Kto za to zapłaci?

– To byłaby hala na miarę naszych możliwości, obiekt z prawdziwego zdarzenia, miejsce spotkań mieszkańców Puław i sportowo-kulturalne centrum miasta. Centrum, którego obecnie nie mamy – mówi Antoni Rękas. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Dyrektor podpowiada.

– Trzeba powołać nowy komitet, w którym znalazłby się prezydent miasta, prezes klubu, prezes Zakładów Azotowych, szefowie innych firm, a być może także miejsce w nim znalazłoby się dla dyrektora MOSiR-u. Uważam, że działania tego komitetu powinny być skierowane na zewnątrz, by poszukiwać środków wszędzie, gdzie to możliwe: w ministerstwie, w bankach, w Urzędzie Marszałkowskim, w Totalizatorze Sportowym, ale także w budżecie miasta. Może udałoby jakieś środki zdobyć także od związku piłki ręcznej – mówi Rękas.

Dla kibiców

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa klubu Azoty Puławy. – Klub nie jest od tego, by wypowiadać się na temat wariantów budowy hali. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że obywatele, mieszkańcy Puław zasługują na to, by mogli oglądać mecze w przyzwoitych warunkach. Żeby nie musieli jeździć do Lublina, a gdy kupią bilet, powinni mieć pewność, że miejsce na trybunach mają zagwarantowane – mówi Jerzy Witaszek.

Zdaniem osób związanych z klubem najlepszym wyjściem byłaby budowa nowej, ale niezbyt drogiej hali sportowej, z odpowiednią ilością miejsc na trybunach oraz wystarczająco pojemnymi parkingami. Bez drogiego zaplecza i nowego basenu. Jako jeden z przykładów podają obiekt w Białej Podlaskiej, którego to roczne utrzymanie nie przekracza kilkuset tysięcy złotych. Burzenie starego obiektu, także ze względu na środki, jakie dotychczas przeznaczono na jego remonty, według nich nie ma żadnego uzasadnienia.

Cisza w samorządzie

O poparciu rady miasta dla działania w kierunku poprawy warunków w hali sportowej przekonuje m.in. Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta. – Widzimy taką potrzebę, ale na razie żadnych rozmów na ten temat jeszcze nie było – przyznaje.

Władze miasta nie podjęły żadnych kluczowych decyzji w tej sprawie. Nadal nie wiadomo więc, czy i gdzie powstanie nowa hala. W tegorocznym budżecie nie zabezpieczono żadnych środków nawet na przygotowanie jej wstępnej koncepcji architektonicznej. Niewiele też wskazuje na to, żeby takowy zapis znalazł się w przyszłym.

Czytaj więcej o:

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 26 marca 2016 o 16:06
0

Zburzyć tak piękną halę? Kogoś pogrzało?

Żadne miasto tej wielkości nie utrzyma dwóch hal sportowych. Do istniejącej dopłacamy kupę kasy. Hale nie są w stanie się utrzymać same, no bo z czego? Z biletów na basen?

Avatar
gość / 26 marca 2016 o 16:04
0

Wszystko pięknie. Tylko Puławy wycpykały się z kasy. Drogie mariny z cieknącym dachem, skwerek z błotnistymi alejkami czy stadion na którym ciągle trzeba coś poprawiać. Kasa się skończyła moi drodzy. W tym roku na wszystkie inwestycje zaplanowano w budżecie miasta zaledwie 13 milionów złotych. Jeśli hala ma kosztować 40 baniek to trzeba budować przez 3 lata i wstrzymać wszystkie inne inwestycje!

Panie Maj zamiast marudzić niech pan błyśnie intelektem i podpowie jak znaleźć kasę. Grobel to potrafi. Skoro jeździła w tej sprawie do ministerstwa to znaczy, ze ma plan i wie, jak to zrobić. Można go nie lubić, ale kasę pozyskiwać potrafi jak mało kto. A w mieście inwestycji nie trzeba wstrzymywać, bo tu już wszystko zrobione. Mało które miasto ma tak dobrą infrastrukturę

Panie Maj zamiast marudzić niech pan błyśnie intelektem i podpowie jak znaleźć kasę. Grobel to potrafi. Skoro jeździła w tej sprawie do ministerstwa to znaczy, ze ma plan i wie, jak to zrobić. Można go nie lubić, ale kasę pozyskiwać potrafi jak mało kto. A w mieście inwestycji nie trzeba wstrzymywać, bo tu już wszystko zrobione. Mało które miasto ma tak dobrą infrastrukturę

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 13:01
0
Zburzyć tak piękną halę? Kogoś pogrzało?
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:17
0
K : Czyli najprostszą i najlepszą opcją jest wymiana dyrektora (bo takiego steku bzdur, w tym o burzeniu starej hali dawno nie czytałem) i budowa nowej hali w innym miejscu. To, że jest źle zarządzana to akurat problem przyspawanych na stołkach tych samych osób od lat.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 17:20
0
Piłkarze ręczni chcą hali tylko dla siebie a nie mieszkańców Puław. Prezes mówił, że taką można wybudować za 25milinonów ale bez ,, zaplecza i nowego basenu'' bo po jaką cholerę jest im potrzebny basen i zaplecze. Tą dla mieszkańców można zmodernizować z 15 milionów. A jak Witaszek wprowadzi bilety to dla wszystkich wystarczy miejsca. Rękas jako jedyny przedstawił różne koncepcje rozwiązania problemu i za to należy się jemu pochwała. Najważniejsze, że pokazał rożne sposoby rozwiązania problemu a nie chował głowę w piasek jak wielu bezradnych radnych.
Piłkarze ręczni chcą hali tylko dla siebie a nie mieszkańców Puław. Prezes mówił, że taką można wybudować za 25milinonów ale bez ,, zaplecza i nowego basenu'' bo po jaką cholerę jest im potrzebny basen i zaplecze. Tą dla mieszkańców można zmodernizować z 15 milionów. A jak Witaszek wprowadzi bilety to dla wszystkich wystarczy miejsca. Rękas jako jedyny przedstawił różne koncepcje rozwiązania problemu i za to należy się jemu pochwała. Najważniejsze, że pokazał rożne sposoby rozwiązania problemu a nie chował głowę w piasek jak wielu ... rozwiń
Avatar
K / 23 marca 2016 o 14:12
0

Do K: To można wybudować halę w innym miejscu, specjalnie przeznaczoną dla piłkarzy ręcznych. Po co rozwalać obecną - dobrą? Czy miasto z dwoma halami sportowymi nie prezentowałoby się lepiej? Stara hala jest dobra i użyteczna - to, że tylko i wyłącznie piłkarzom ręcznym nie pasuje, nie kwalifikuje jej do rozbiórki. Żadne sensowne miasto nie brałoby takiej propozycji na poważnie!

Ja nie mówię o zburzeniu starej. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudować nową halę, ale z przeznaczeniem dla wszystkich, nie tylko dla piłki ręcznej. Nie widzę sensu w budowie takiego obiektu z przeznaczeniem tylko dla jednej dyscypliny. Jako kibic, ale przede wszystkim mieszkaniec miasta chcę korzystać z tego obiektu.
Dla mnie istotną kwestią jest basen. Uważam, że ten na hali mimo, że piękny i wyremontowany to w ogóle nie przyciąga ludzi ze względu na to jak jest zarządzany. Wieczorem odbywają się lekcje pływania, przez co zmniejsza się ilość torów, a co za tym idzie? 4-5 osób na torze. Stałe godziny otwarcia basenu, wejście tylko na 45 min (wtf?). Chcąc popływać trochę dłużej, albo w innych godzinach nie mam takiej możliwości. Jeżeli MOSiR ma problem z normalnym podejściem do ludzi (patrz: problem z oświetleniem stadionu), to jak najbardziej wybudujmy nową halę z której będą zadowoleni wszyscy: klub i przede wszystkim ludzie. Tylko niech zarządza nią ktoś inny.

Ja nie mówię o zburzeniu starej. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudować nową halę, ale z przeznaczeniem dla wszystkich, nie tylko dla piłki ręcznej. Nie widzę sensu w budowie takiego obiektu z przeznaczeniem tylko dla jednej dyscypliny. Jako kibic, ale przede wszystkim mieszkaniec miasta chcę korzystać z tego obiektu.
Dla mnie istotną kwestią jest basen. Uważam, że ten na hali mimo, że piękny i wyremontowany to w ogóle nie przyciąga ludzi ze względu na to jak jest zarządzany. Wieczorem odbywają się lekcje pływ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 13:35
0
Ogłosić konkurs na dyrektora!
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 12:36
0
Do K: To można wybudować halę w innym miejscu, specjalnie przeznaczoną dla piłkarzy ręcznych. Po co rozwalać obecną - dobrą? Czy miasto z dwoma halami sportowymi nie prezentowałoby się lepiej? Stara hala jest dobra i użyteczna - to, że tylko i wyłącznie piłkarzom ręcznym nie pasuje, nie kwalifikuje jej do rozbiórki. Żadne sensowne miasto nie brałoby takiej propozycji na poważnie!
Avatar
K / 23 marca 2016 o 10:04
0

Niektórzy widać nie zdają sobie sprawy, że w Puławach grają reprezentanci Polski a klub rozwija się z roku na rok. W tym roku zadebiutowali w prestiżowych EUROPEJSKICH rozgrywkach- Pucharze EHF. Ten klub powinien być wizytówką miasta i jego ogromną promocją, nie tylko w Polsce. Ale widać że Urząd Miasta nie jest zainteresowany, żeby to wykorzystać. Zamiast współpracować z korzyścią dla obu stron, lepiej rzucać kłody pod nogi. Sensu- brak.
W takim mieście jak Puławy porządna hala jest potrzebna. Nie chodzi tylko o piłkę ręczną, ale też basen z którego można byłoby normalnie (!) korzystać. Bo to co jest teraz, czyli 45 min po kilka osób na jednym torze to jakieś nieporozumienie. Zdecydowanie zniechęca do korzystania.
Chcemy zachęty do aktywnego trybu życia? Taka hala by nią była według mnie. Skorzystaliby z tego wszyscy- basen, sauna, siłownia (Ci którzy chcą oczywiście, bo sceptycy zapewne wolą siedzieć w domu), a dzieci miały by wzór w osobie popularnych i odnoszących sukcesu sportowców. Ale tu trzeba chęci a z tym bywa różnie.

Niektórzy widać nie zdają sobie sprawy, że w Puławach grają reprezentanci Polski a klub rozwija się z roku na rok. W tym roku zadebiutowali w prestiżowych EUROPEJSKICH rozgrywkach- Pucharze EHF. Ten klub powinien być wizytówką miasta i jego ogromną promocją, nie tylko w Polsce. Ale widać że Urząd Miasta nie jest zainteresowany, żeby to wykorzystać. Zamiast współpracować z korzyścią dla obu stron, lepiej rzucać kłody pod nogi. Sensu- brak.
W takim mieście jak Puławy porządna hala jest potrzebna. Nie chodzi tylko o piłkę ręczną, ale też... rozwiń

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 08:27
0
Zburzyć stary ośrodek , na tym miejscu wybudować nowy obiekt z basenem , hydromasażem saunami ,kawiarnia ,nowoczesny system do kontroli czasu spędzonego na basenie. 30mln zł pochłonie remont i rozbudowa starego obiektu , w tym samym miejscu można wybudować nowoczesny obiekt wpisujący sie w architekturę miasta , a stare po remoncie jednak zawsze będzie stare.
Avatar
gość / 26 marca 2016 o 16:06
0

Zburzyć tak piękną halę? Kogoś pogrzało?

Żadne miasto tej wielkości nie utrzyma dwóch hal sportowych. Do istniejącej dopłacamy kupę kasy. Hale nie są w stanie się utrzymać same, no bo z czego? Z biletów na basen?

Avatar
gość / 26 marca 2016 o 16:04
0

Wszystko pięknie. Tylko Puławy wycpykały się z kasy. Drogie mariny z cieknącym dachem, skwerek z błotnistymi alejkami czy stadion na którym ciągle trzeba coś poprawiać. Kasa się skończyła moi drodzy. W tym roku na wszystkie inwestycje zaplanowano w budżecie miasta zaledwie 13 milionów złotych. Jeśli hala ma kosztować 40 baniek to trzeba budować przez 3 lata i wstrzymać wszystkie inne inwestycje!

Panie Maj zamiast marudzić niech pan błyśnie intelektem i podpowie jak znaleźć kasę. Grobel to potrafi. Skoro jeździła w tej sprawie do ministerstwa to znaczy, ze ma plan i wie, jak to zrobić. Można go nie lubić, ale kasę pozyskiwać potrafi jak mało kto. A w mieście inwestycji nie trzeba wstrzymywać, bo tu już wszystko zrobione. Mało które miasto ma tak dobrą infrastrukturę

Panie Maj zamiast marudzić niech pan błyśnie intelektem i podpowie jak znaleźć kasę. Grobel to potrafi. Skoro jeździła w tej sprawie do ministerstwa to znaczy, ze ma plan i wie, jak to zrobić. Można go nie lubić, ale kasę pozyskiwać potrafi jak mało kto. A w mieście inwestycji nie trzeba wstrzymywać, bo tu już wszystko zrobione. Mało które miasto ma tak dobrą infrastrukturę

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 13:01
0
Zburzyć tak piękną halę? Kogoś pogrzało?
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:17
0
K : Czyli najprostszą i najlepszą opcją jest wymiana dyrektora (bo takiego steku bzdur, w tym o burzeniu starej hali dawno nie czytałem) i budowa nowej hali w innym miejscu. To, że jest źle zarządzana to akurat problem przyspawanych na stołkach tych samych osób od lat.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 17:20
0
Piłkarze ręczni chcą hali tylko dla siebie a nie mieszkańców Puław. Prezes mówił, że taką można wybudować za 25milinonów ale bez ,, zaplecza i nowego basenu'' bo po jaką cholerę jest im potrzebny basen i zaplecze. Tą dla mieszkańców można zmodernizować z 15 milionów. A jak Witaszek wprowadzi bilety to dla wszystkich wystarczy miejsca. Rękas jako jedyny przedstawił różne koncepcje rozwiązania problemu i za to należy się jemu pochwała. Najważniejsze, że pokazał rożne sposoby rozwiązania problemu a nie chował głowę w piasek jak wielu bezradnych radnych.
Piłkarze ręczni chcą hali tylko dla siebie a nie mieszkańców Puław. Prezes mówił, że taką można wybudować za 25milinonów ale bez ,, zaplecza i nowego basenu'' bo po jaką cholerę jest im potrzebny basen i zaplecze. Tą dla mieszkańców można zmodernizować z 15 milionów. A jak Witaszek wprowadzi bilety to dla wszystkich wystarczy miejsca. Rękas jako jedyny przedstawił różne koncepcje rozwiązania problemu i za to należy się jemu pochwała. Najważniejsze, że pokazał rożne sposoby rozwiązania problemu a nie chował głowę w piasek jak wielu ... rozwiń
Avatar
K / 23 marca 2016 o 14:12
0

Do K: To można wybudować halę w innym miejscu, specjalnie przeznaczoną dla piłkarzy ręcznych. Po co rozwalać obecną - dobrą? Czy miasto z dwoma halami sportowymi nie prezentowałoby się lepiej? Stara hala jest dobra i użyteczna - to, że tylko i wyłącznie piłkarzom ręcznym nie pasuje, nie kwalifikuje jej do rozbiórki. Żadne sensowne miasto nie brałoby takiej propozycji na poważnie!

Ja nie mówię o zburzeniu starej. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudować nową halę, ale z przeznaczeniem dla wszystkich, nie tylko dla piłki ręcznej. Nie widzę sensu w budowie takiego obiektu z przeznaczeniem tylko dla jednej dyscypliny. Jako kibic, ale przede wszystkim mieszkaniec miasta chcę korzystać z tego obiektu.
Dla mnie istotną kwestią jest basen. Uważam, że ten na hali mimo, że piękny i wyremontowany to w ogóle nie przyciąga ludzi ze względu na to jak jest zarządzany. Wieczorem odbywają się lekcje pływania, przez co zmniejsza się ilość torów, a co za tym idzie? 4-5 osób na torze. Stałe godziny otwarcia basenu, wejście tylko na 45 min (wtf?). Chcąc popływać trochę dłużej, albo w innych godzinach nie mam takiej możliwości. Jeżeli MOSiR ma problem z normalnym podejściem do ludzi (patrz: problem z oświetleniem stadionu), to jak najbardziej wybudujmy nową halę z której będą zadowoleni wszyscy: klub i przede wszystkim ludzie. Tylko niech zarządza nią ktoś inny.

Ja nie mówię o zburzeniu starej. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudować nową halę, ale z przeznaczeniem dla wszystkich, nie tylko dla piłki ręcznej. Nie widzę sensu w budowie takiego obiektu z przeznaczeniem tylko dla jednej dyscypliny. Jako kibic, ale przede wszystkim mieszkaniec miasta chcę korzystać z tego obiektu.
Dla mnie istotną kwestią jest basen. Uważam, że ten na hali mimo, że piękny i wyremontowany to w ogóle nie przyciąga ludzi ze względu na to jak jest zarządzany. Wieczorem odbywają się lekcje pływ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 13:35
0
Ogłosić konkurs na dyrektora!
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 12:36
0
Do K: To można wybudować halę w innym miejscu, specjalnie przeznaczoną dla piłkarzy ręcznych. Po co rozwalać obecną - dobrą? Czy miasto z dwoma halami sportowymi nie prezentowałoby się lepiej? Stara hala jest dobra i użyteczna - to, że tylko i wyłącznie piłkarzom ręcznym nie pasuje, nie kwalifikuje jej do rozbiórki. Żadne sensowne miasto nie brałoby takiej propozycji na poważnie!
Avatar
K / 23 marca 2016 o 10:04
0

Niektórzy widać nie zdają sobie sprawy, że w Puławach grają reprezentanci Polski a klub rozwija się z roku na rok. W tym roku zadebiutowali w prestiżowych EUROPEJSKICH rozgrywkach- Pucharze EHF. Ten klub powinien być wizytówką miasta i jego ogromną promocją, nie tylko w Polsce. Ale widać że Urząd Miasta nie jest zainteresowany, żeby to wykorzystać. Zamiast współpracować z korzyścią dla obu stron, lepiej rzucać kłody pod nogi. Sensu- brak.
W takim mieście jak Puławy porządna hala jest potrzebna. Nie chodzi tylko o piłkę ręczną, ale też basen z którego można byłoby normalnie (!) korzystać. Bo to co jest teraz, czyli 45 min po kilka osób na jednym torze to jakieś nieporozumienie. Zdecydowanie zniechęca do korzystania.
Chcemy zachęty do aktywnego trybu życia? Taka hala by nią była według mnie. Skorzystaliby z tego wszyscy- basen, sauna, siłownia (Ci którzy chcą oczywiście, bo sceptycy zapewne wolą siedzieć w domu), a dzieci miały by wzór w osobie popularnych i odnoszących sukcesu sportowców. Ale tu trzeba chęci a z tym bywa różnie.

Niektórzy widać nie zdają sobie sprawy, że w Puławach grają reprezentanci Polski a klub rozwija się z roku na rok. W tym roku zadebiutowali w prestiżowych EUROPEJSKICH rozgrywkach- Pucharze EHF. Ten klub powinien być wizytówką miasta i jego ogromną promocją, nie tylko w Polsce. Ale widać że Urząd Miasta nie jest zainteresowany, żeby to wykorzystać. Zamiast współpracować z korzyścią dla obu stron, lepiej rzucać kłody pod nogi. Sensu- brak.
W takim mieście jak Puławy porządna hala jest potrzebna. Nie chodzi tylko o piłkę ręczną, ale też... rozwiń

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 08:27
0
Zburzyć stary ośrodek , na tym miejscu wybudować nowy obiekt z basenem , hydromasażem saunami ,kawiarnia ,nowoczesny system do kontroli czasu spędzonego na basenie. 30mln zł pochłonie remont i rozbudowa starego obiektu , w tym samym miejscu można wybudować nowoczesny obiekt wpisujący sie w architekturę miasta , a stare po remoncie jednak zawsze będzie stare.
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 0 0

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 2

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 13 3

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 7 10

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 26 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 18 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 6

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 2

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 20 3

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 35 4

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.