Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 grudnia 2009 r.
16:37
Edytuj ten wpis

Galeria Zielona ścigana przez urzędników o pół miliona

0 7 A A

475 tysięcy złotych niezapłaconego czynszu. Tyle domaga się od Galerii Zielonej puławski magistrat. – Nie płacimy, bo urząd nie przedstawił aktualnej wyceny nieruchomości – odpowiadają przedstawiciele Galerii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegłym tygodniu Galeria Zielona dostała pozew sądowy w tej sprawie. Chodzi czynsz za dzierżawę od miasta gruntów, na których stoi kompleks. Galeria twierdzi, że miesięcznie płaci miastu 20 tys. zł, tymczasem Urząd Miasta od początku roku nalicza aż 64 tys. złotych.

– Chcielibyśmy płacić czynsz w takiej wysokości, jaka będzie wynikać z prawidłowo wykonanej wyceny gruntów – mówi Adam Wicher, dyrektor Galerii Zielonej. – Kłopot w tym, że urząd do tej pory takiej nam nie przedstawił.

Bo wysokość czynszu zależy od wartości gruntu, na którym stoi Galeria. W ubiegłym roku urząd przygotował taką wycenę. Prawnicy Galerii wytknęli jednak, że była ona zrobiona nieprawidłowo. Powstała kolejna wycena. – Ale i ta nie została zaakceptowana przez spółkę – informuje Magdalena Zarychta, rzecznik prezydenta Puław.

Dlaczego? – Wykonano ją w lipcu tego roku, a dotyczy stanu z listopada ubiegłego roku. Nasi prawnicy stwierdzili, że taki dokument musi być aktualny. Wtedy zaakceptowalibyśmy go bez mrugnięcia okiem. Dlatego ciągle czekamy na wycenę gruntu, która będzie zgodna z umową dzierżawy – mówi Wicher.

W całej sprawie czas ma bardzo istotne znaczenie. Od listopada 2008 do lipca 2009 roku ceny nieruchomości znacznie spadły. Różnica byłaby więc także w czynszu, wyliczonym na podstawie aktualnej wartości gruntu.

Jeszcze w listopadzie doszło do spotkania miasta z przedstawicielami Galerii. – Ale w sprawie wysokości czynszu za dzierżawioną działkę nie zapadły wiążące decyzje. Dlatego miasto będzie dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej – mówi Zarychta.

Przedstawiciele Galerii Zielonej są pewni swoich racji. Urząd będzie w sądzie reprezentowała zewnętrzna kancelaria adwokacka. Dlaczego, skoro w samym urzędzie również pracują prawnicy? – Od wielu lat korzystamy z usług jednej z kancelarii prawnych. Obsługuje ona m.in. wszystkie sprawy związane z obrotem nieruchomościami. Prowadzenie sprawy Galerii Zielonej nie wiązało się z żadną dodatkową opłatą – wyjaśnia Zarychta.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~piko~ / 23 grudnia 2009 r. o 13:43
0
Nie znacie sprawy a się wypowiadacie! Poczekajcie na wyrok sądu i wtedy zobaczymy kto ma rację.
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 r. o 21:24
0
fifi napisał:
Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere rozwiń
Avatar
fifi / 16 grudnia 2009 r. o 15:38
0
H2O2 napisał:
Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere. rozwiń
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 r. o 14:31
0
ixi napisał:
Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.
Avatar
ixi / 15 grudnia 2009 r. o 08:37
0
puławiak napisał:
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej? rozwiń
Avatar
puławiak / 15 grudnia 2009 r. o 07:08
0
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób ... rozwiń
Avatar
za / 15 grudnia 2009 r. o 06:12
0
Nie najlepiej zaczyna się dziać w UM w Puławach,wiele spraw jest przez urzędników wykonanych niechlujnie i niezgodnie z prawem.Czy jest to efekt zatrudniania "klanów rodzinnych" i stąd ta niekompetencja czy jakieś drugie dno.
Avatar
~piko~ / 23 grudnia 2009 r. o 13:43
0
Nie znacie sprawy a się wypowiadacie! Poczekajcie na wyrok sądu i wtedy zobaczymy kto ma rację.
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 r. o 21:24
0
fifi napisał:
Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere rozwiń
Avatar
fifi / 16 grudnia 2009 r. o 15:38
0
H2O2 napisał:
Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere. rozwiń
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 r. o 14:31
0
ixi napisał:
Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.
Avatar
ixi / 15 grudnia 2009 r. o 08:37
0
puławiak napisał:
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej? rozwiń
Avatar
puławiak / 15 grudnia 2009 r. o 07:08
0
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób ... rozwiń
Avatar
za / 15 grudnia 2009 r. o 06:12
0
Nie najlepiej zaczyna się dziać w UM w Puławach,wiele spraw jest przez urzędników wykonanych niechlujnie i niezgodnie z prawem.Czy jest to efekt zatrudniania "klanów rodzinnych" i stąd ta niekompetencja czy jakieś drugie dno.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska pokona Hiszpanię. Suczka Dziama wytypowała wynik drugiego meczu Biało-Czerwonych na Euro 2020
film

Polska pokona Hiszpanię. Suczka Dziama wytypowała wynik drugiego meczu Biało-Czerwonych na Euro 2020

Drugie spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2020 już dziś o godz. 21.00. Biało-Czerwoni zagrają w Sewilli z Hiszpanią.

Pogrzeb płk Mariana Pawełczaka ps. Morwa "Pomimo bólu rozstania nie należy rozpaczać”
galeria

Pogrzeb płk Mariana Pawełczaka ps. Morwa "Pomimo bólu rozstania nie należy rozpaczać”

Należał do wspaniałego pokolenia odrodzonej Niepodległej, uformowanego w duchu służby ojczyźnie – tak o płk Marianie Pawełczaku ps. Morwa napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości pogrzebowych żołnierza.

Biała Podlaska: Ponad 400 chętnych na 11 wakatów w GITD. Ile zarobią nowi pracownicy?

Biała Podlaska: Ponad 400 chętnych na 11 wakatów w GITD. Ile zarobią nowi pracownicy?

Ponad 400 chętnych zgłosiło się w rekrutacji na 11 wolnych stanowisk w bialskim oddziale Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Do końca roku w placówce ma już pracować 150 osób.

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]

Bogato zdobione maski, a do tego kolorowe, wytworne suknie. Obok idą żonglerzy z flagami i tancerze. IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu rozpoczął się w piątek w Lublinie. Na początek - barwny korowód, dzięki któremu można było poczuć się jak w epoce odrodzenia

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne są dostępne nawet dla osób o bardzo niskich dochodach. Dwie osoby z minimalnym wynagrodzeniem mogą pożyczyć nawet 380 tys. zł. Niestety, przy takiej kwocie rata pochłonie blisko połowę dochodu takiej pary.

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Trzy firmy chcą się podjąć remontu ul. Namysłowskiego od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do posesji nr 32

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę
Magazyn

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę

Piłkarze Górnika Łęczna mają ogromną szansę na wywalczenie drugiego z rzędu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W poprzednim sezonie zespół trenera Kamila Kieresia wywalczył promocję do Fortuna I Ligi, a w bieżące rozgrywki może zakończyć awansem do PKO BP Ekstraklasy.

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Spektakle, nocne seanse kinowe, koncerty, pokazy, sesja jogi na trawie, potańcówka w plenerze, pokaz laserów i nocne loty symulatorem. Świdnik przygotowuje się do Nocy Kultury 26 czerwca.

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Wykryty po raz pierwszy w Indiach wariant Delta koronawirusa staje się dominujący na świecie z powodu swojej wysokiej zakaźności - poinformowała w piątek na konferencji prasowej w Genewie główna specjalistka naukowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Soumya Swaminathan.

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]
galeria

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]

Lublin świętuje rocznicę, jaką nie może się pochwalić żadne miasto w Polsce. Sto lat temu wystartował pierwszy samolot produkcji krajowej. Było to na pasie startowym lubelskiej fabryki samolotów. Teraz powstaje tu izba pamięci

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu
20 czerwca 2021, 14:00

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy "Romantyzm i nostalgia. Obraz kresów w malarstwie polskim". Otwarcie ekspozycji nastąpi 20 czerwca o godz. 14.

Jak Zamość okrąża polityczny kłopot z rondem. Otrzyma ono nazwę "im. Marii i Lecha Kaczyńskich"?

Jak Zamość okrąża polityczny kłopot z rondem. Otrzyma ono nazwę "im. Marii i Lecha Kaczyńskich"?

Jest projekt uchwały o zamiarze nadania nazwy planowanemu rondu w Zamościu im. Marii i Lecha Kaczyńskich. To próba rozwiązania kłopotliwej sytuacji, jaka powstała podczas poprzedniej sesji. Wówczas pojawił się kontrowersyjny pomysł na uhonorowanie państwa Kaczyńskich na innym rondzie. Niewiele brakowało, a radni PiS by musieli głosować, że nie chcą upamiętniać w Zamościu pary prezydenckiej

Prezydent i szef MON na zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych [zdjęcia]
galeria

Prezydent i szef MON na zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych [zdjęcia]

Prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak byli dzisiaj w Wólce Konopnej (pow. łukowski), gdzie uczestniczyli w zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych Dragon 21. Wydarzenie to było połączone z certyfikacją 18. Dywizji Zmechanizowanej

Biała Podlaska: Tabliczka z nazwą ulicy. Ustawiona tak, by nikt jej nie zobaczył

Biała Podlaska: Tabliczka z nazwą ulicy. Ustawiona tak, by nikt jej nie zobaczył

Mieszkańca ulicy Zawilcowej bardzo zdziwił sposób ustawienia nowej tablicy z nazwą jego ulicy. – Tablica dla nikogo nie jest widoczna – zaalarmował nas kilka dni temu Czytelnik. Gdy zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta, tablica została przeniesiona na drugą stronę ulicy.

W czwartek ostateczna decyzja w sprawie stadionu żużlowego w Lublinie

W czwartek ostateczna decyzja w sprawie stadionu żużlowego w Lublinie

Już w czwartek ma zapaść ostateczna decyzja o lokalizacji nowego stadionu żużlowego. Tego dnia radni mają głosować nad planem zagospodarowania terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Właśnie tam miałby być budowany taki obiekt

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!