Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 czerwca 2015 r.
18:35

Gm. Puławy: Dyrektorzy szkół walczą o pięciolatki

0 11 A A
Obecnie w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej z Zarzeczu uczy się 25-cioro pięciolatków (Fot. Radosław Szczęch)
Obecnie w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej z Zarzeczu uczy się 25-cioro pięciolatków (Fot. Radosław Szczęch)

Jeśli radni nie znajdą w budżecie około pół miliona złotych na remonty czterech oddziałów przedszkolnych, dzieci będą musiały zostać przeniesione do innych miejscowości. A przyszłość małych podstawówek może być zagrożona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od września 2016 roku w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące warunków przeciwpożarowych w placówkach oświatowych. Dotychczasowe oddziały przedszkolne dla 5-latków zostaną rozwiązane. W ich miejsce powstać mają przedszkola, a te muszą spełniać inne, ostrzejsze warunki przeciwpożarowe. Dla małych szkół oznacza to duży wydatek. Dyrekcja szkoły w Zarzeczu, w gminie Puławy posiada już wstępny kosztorys niezbędnego remontu, który opiewa na około 80 tys. zł. Podobne wyliczenia wykonano także w Leokadiowie, Opatkowicach i Bronowicach.

Trzeba m.in. wykonać nowe wyjścia ewakuacyjne, szatnie, czy łazienki. Placówki muszą też posiadać odpowiedni metraż – minimum 2,5 mkw. na każde dziecko. Czasu na wykonanie prac jest coraz mniej, bo jedynym terminem, w jakim możliwe są remonty to przerwa wakacyjna. Ta już niedługo się rozpoczyna, a organ prowadzący szkoły, jakim jest gmina nie podjął jeszcze żadnych decyzji. Nie ma więc jeszcze projektu, a nawet zabezpieczonych pieniędzy w budżecie gminy.

– Jeżeli nie spełnimy tych warunków do września 2016 roku, nie będziemy mogli przekształcić naszego oddziału przed-szkolnego w przedszkole i dzieci nie będą mogły tutaj uczęszczać. Organ prowadzący będzie musiał wtedy zapewnić im inne miejsce na terenie gminy – wyjaśnia Iwona Krzyżanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarzeczu.

Dyrektorzy szkół ponadto obawiają się, że dzieci które trafiłyby do innych placówek, po ukończeniu przedszkola niekoniecznie wróciłyby do szkoły w swojej rodzinnej miejscowościach. Mniejsza liczba dzieci w szkołach to zaś groźba zamknięcia placówek. Właśnie dlatego dyrektorzy małych szkół w gminie Puławy wspólnie walczą o to, by 5-latki zostały u nich.

Szkołę w Zarzeczu oglądali już radni, wójt oraz pracownicy urzędu gminy. Urzędnicy przygotowują własne wyliczenia kosztów niezbędnych do spełnienia nowych przepisów. – Ten temat jest mi znany. Dyskusja o tym co należy zrobić w tej sprawie toczy się w radzie gminy i to radni podejmą ostateczną decyzję – mówi Beata Niedziałek, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Gminie Puławy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 21:00
0
Info z dzisiejszej sesji. Radni znów się popisali i nie uchwalili tym razem regulaminu korzystania ze świetlic wiejskich, chociaż jak przeczytał przewodniczący, na komisji głosowali za tą uchwałą. Teraz będzie potrzebna chyba już trzecia kolejna komisja w tej samej sprawie, płatna jeśli dobrze pamiętam po 200 zł od osoby, a radnych jest 15. A pani radna z Zarzecza (która głosowała przeciw przyjęciu uchwały) zrobiła wykład o tym, że trzeba szukać oszczędności w budżecie...
Avatar
Janowa / 16 czerwca 2015 o 17:45
0

akurat o kasie w gminie decydują radni, nie wójt. I to już się staje nudne...

A teraz po kolei

1. Jak można małe dzieci odwozić? Całe życie moje dzieci dojeżdżały z Matyg do Gołębia, później do Puław. Daliśmy radę. Dzieci nie ucierpiały, a nauczyły się odpowiedzialności i punktualności

2. Małe szkoły nie gwarantują odpowiedniego poziomu nauczania. Pani Kasia, Basia czy inna Marysia jest w takiej szkole do wszystkiego. A wiadomo-jak w reklamie- jak coś jest do wszystkiego...I nie jest prawdą że prywatne szkły czy przedszkola są gorsze. Wręcz przeciwnie- prywatny musi sie czymś wykazać i czymś zachęcić, aby ktoś z jego usług skorzystał!

3. radni obecnej kadencji nie potrafią podjąć żadnej racjonalnej decyzji. Komisje obradują do ciemnej nocy po kilka razy na ten sam temat, a ztych obrad niewiele wynika. Z warszawsko-klikawskiej strony idzie przekaz "utrudniać co można", no to ci komitetowi i ci rzekomo niezależni utrudniają jak potrafią.

Żal tylko, że na tym cierpią i dzieci, i cała gmina!

akurat o kasie w gminie decydują radni, nie wójt. I to już się staje nudne...

A teraz po kolei

1. Jak można małe dzieci odwozić? Całe życie moje dzieci dojeżdżały z Matyg do Gołębia, później do Puław. Daliśmy radę. Dzieci nie ucierpiały, a nauczyły się odpowiedzialności i punktualności

2. Małe szkoły nie gwarantują odpowiedniego poziomu nauczania. Pani Kasia, Basia czy inna Marysia jest w takiej szkole do wszystkiego. A wiadomo-jak w reklamie- jak coś jest do wszystkiego...I nie jest prawdą że prywatne szkły czy przed... rozwiń

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 16:35
0
Dajcie spokój, pan wójt postawił na kulturę społeczeństwa i ściąga wam gwiazdy światowego formatu - jak np. Bayer Full - a Wy się czepiacie jakiś pierdół! WON od Wójta!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 16:05
0
Panie wójcie jakto jest, że na edukację dzieci nie ma, a na inne rzeczy są pieniądze?!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 14:04
0

Aha - czyli kolejne oszczędności na edukacji dzieci. Szkoły przekazywane dla osób prywatnych ? Gratulujemy propozycji Radnych. Czy wtedy jak przekażecie przedszkola osobom prywatnych to osoby prywatne zrobią Wam remont ? Czyli gmina najlepiej by oddała swoje wszystkie obowiązki osobom prywatnym, a sami Radni, Urzędnicy i Wójt by brali pieniądze nie wiadomo za co ? Co za bzdurę proponujecie !!!

Proponuję więcej odpowiedzialności za edukację, a nie pozbywanie się swoich obowiązków.

Zdecydowanie wolałbym, żeby zamiast Święta Propagandy Wójta i Urzędu czyli Truskawki moje dzieci mogły bezpiecznie uczęszczać do bezpiecznej i blisko położonego przedszkola i szkoły.

Aha - czyli kolejne oszczędności na edukacji dzieci. Szkoły przekazywane dla osób prywatnych ? Gratulujemy propozycji Radnych. Czy wtedy jak przekażecie przedszkola osobom prywatnych to osoby prywatne zrobią Wam remont ? Czyli gmina najlepiej by oddała swoje wszystkie obowiązki osobom prywatnym, a sami Radni, Urzędnicy i Wójt by brali pieniądze nie wiadomo za co ? Co za bzdurę proponujecie !!!

Proponuję więcej odpowiedzialności za edukację, a nie pozbywanie się swoich obowiązków.

Zdecydowanie wolałbym, żeby zamiast Święta Pr... rozwiń

Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 23:04
0
1. Mogą być oddziały przedszkolne albo punkty przedszkolne prowadzone przez osoby prywatne - Rada Gminy musi to najpierw rozstrzygnąć, od tego zależy, jaki zakres prac trzeba wykonać w budynkach do września 2016 r. 2. Czepianie się Święta Truskawki jest już nudne, wiadomo że takiej imprezy nie da się zrobić za darmo, ale mieszkańcom raz w roku też chyba się należy jakaś rozrywka. Kto był ten wie jak dużo było wczoraj ludzi na stadionie w Górze Puławskiej do późnego wieczora.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:53
0
na święto truskawki wójt wydał tyle to na to też powinna znalezc się kasa
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 18:49
0
Na promocję wójt wydaje tyle pieniędzy to chyba nie będzie problemu ze znalezieniem środków na dzieci
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 15:33
0
Kwoty wymienione w artykule są nieprawdziwe i mocno przesadzone poza tym cóż jest to za wydatek kiedy za jeden dzień święta truskawki wydaje się ok 80000 zł. Jak w ogóle można zakładać że malutkie dzieci można dowieźć do pobliskiej miejscowości.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2015 o 23:53
0
Pytanie do wszystkich odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży . Mam pytanie , kiedy zostanie wydłużony okres nauki dla tych dzieciaków rozpoczynających naukę w wieku 6 lat. Ministerstwo nie martwi się losem ucznia tylko losem kadry nauczycielskiej . Ja osobiście kiedyś w wieku 6 lat i 4 miesięcy byłem uczniem 1 klasy .Gdybym w tamtych latach chciał po podstawówce rozpoczą Dziś przy obecnym systemie nauczana 3 lata opis w klasie 1-3 dalej podstawowa 3-6 , niestety ten dzieciak w wieku niespełna 12 lata może skończyć szkołę podstawowa w wieku niespełna 15 lat gimnazjum i w wieku 17 lat i kilku miesięcy kończy liceum i musi podjąć decyzje a co gorsz zdać egzamin dojrzałości .
Pytanie do wszystkich odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży . Mam pytanie , kiedy zostanie wydłużony okres nauki dla tych dzieciaków rozpoczynających naukę w wieku 6 lat. Ministerstwo nie martwi się losem ucznia tylko losem kadry nauczycielskiej . Ja osobiście kiedyś w wieku 6 lat i 4 miesięcy byłem uczniem 1 klasy .Gdybym w tamtych latach chciał po podstawówce rozpoczą Dziś przy obecnym systemie nauczana 3 lata opis w klasie 1-3 dalej podstawowa 3-6 , niestety ten dzieciak w wieku niespełna 12 lata może skończyć szkołę pods... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 21:00
0
Info z dzisiejszej sesji. Radni znów się popisali i nie uchwalili tym razem regulaminu korzystania ze świetlic wiejskich, chociaż jak przeczytał przewodniczący, na komisji głosowali za tą uchwałą. Teraz będzie potrzebna chyba już trzecia kolejna komisja w tej samej sprawie, płatna jeśli dobrze pamiętam po 200 zł od osoby, a radnych jest 15. A pani radna z Zarzecza (która głosowała przeciw przyjęciu uchwały) zrobiła wykład o tym, że trzeba szukać oszczędności w budżecie...
Avatar
Janowa / 16 czerwca 2015 o 17:45
0

akurat o kasie w gminie decydują radni, nie wójt. I to już się staje nudne...

A teraz po kolei

1. Jak można małe dzieci odwozić? Całe życie moje dzieci dojeżdżały z Matyg do Gołębia, później do Puław. Daliśmy radę. Dzieci nie ucierpiały, a nauczyły się odpowiedzialności i punktualności

2. Małe szkoły nie gwarantują odpowiedniego poziomu nauczania. Pani Kasia, Basia czy inna Marysia jest w takiej szkole do wszystkiego. A wiadomo-jak w reklamie- jak coś jest do wszystkiego...I nie jest prawdą że prywatne szkły czy przedszkola są gorsze. Wręcz przeciwnie- prywatny musi sie czymś wykazać i czymś zachęcić, aby ktoś z jego usług skorzystał!

3. radni obecnej kadencji nie potrafią podjąć żadnej racjonalnej decyzji. Komisje obradują do ciemnej nocy po kilka razy na ten sam temat, a ztych obrad niewiele wynika. Z warszawsko-klikawskiej strony idzie przekaz "utrudniać co można", no to ci komitetowi i ci rzekomo niezależni utrudniają jak potrafią.

Żal tylko, że na tym cierpią i dzieci, i cała gmina!

akurat o kasie w gminie decydują radni, nie wójt. I to już się staje nudne...

A teraz po kolei

1. Jak można małe dzieci odwozić? Całe życie moje dzieci dojeżdżały z Matyg do Gołębia, później do Puław. Daliśmy radę. Dzieci nie ucierpiały, a nauczyły się odpowiedzialności i punktualności

2. Małe szkoły nie gwarantują odpowiedniego poziomu nauczania. Pani Kasia, Basia czy inna Marysia jest w takiej szkole do wszystkiego. A wiadomo-jak w reklamie- jak coś jest do wszystkiego...I nie jest prawdą że prywatne szkły czy przed... rozwiń

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 16:35
0
Dajcie spokój, pan wójt postawił na kulturę społeczeństwa i ściąga wam gwiazdy światowego formatu - jak np. Bayer Full - a Wy się czepiacie jakiś pierdół! WON od Wójta!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 16:05
0
Panie wójcie jakto jest, że na edukację dzieci nie ma, a na inne rzeczy są pieniądze?!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 14:04
0

Aha - czyli kolejne oszczędności na edukacji dzieci. Szkoły przekazywane dla osób prywatnych ? Gratulujemy propozycji Radnych. Czy wtedy jak przekażecie przedszkola osobom prywatnych to osoby prywatne zrobią Wam remont ? Czyli gmina najlepiej by oddała swoje wszystkie obowiązki osobom prywatnym, a sami Radni, Urzędnicy i Wójt by brali pieniądze nie wiadomo za co ? Co za bzdurę proponujecie !!!

Proponuję więcej odpowiedzialności za edukację, a nie pozbywanie się swoich obowiązków.

Zdecydowanie wolałbym, żeby zamiast Święta Propagandy Wójta i Urzędu czyli Truskawki moje dzieci mogły bezpiecznie uczęszczać do bezpiecznej i blisko położonego przedszkola i szkoły.

Aha - czyli kolejne oszczędności na edukacji dzieci. Szkoły przekazywane dla osób prywatnych ? Gratulujemy propozycji Radnych. Czy wtedy jak przekażecie przedszkola osobom prywatnych to osoby prywatne zrobią Wam remont ? Czyli gmina najlepiej by oddała swoje wszystkie obowiązki osobom prywatnym, a sami Radni, Urzędnicy i Wójt by brali pieniądze nie wiadomo za co ? Co za bzdurę proponujecie !!!

Proponuję więcej odpowiedzialności za edukację, a nie pozbywanie się swoich obowiązków.

Zdecydowanie wolałbym, żeby zamiast Święta Pr... rozwiń

Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 23:04
0
1. Mogą być oddziały przedszkolne albo punkty przedszkolne prowadzone przez osoby prywatne - Rada Gminy musi to najpierw rozstrzygnąć, od tego zależy, jaki zakres prac trzeba wykonać w budynkach do września 2016 r. 2. Czepianie się Święta Truskawki jest już nudne, wiadomo że takiej imprezy nie da się zrobić za darmo, ale mieszkańcom raz w roku też chyba się należy jakaś rozrywka. Kto był ten wie jak dużo było wczoraj ludzi na stadionie w Górze Puławskiej do późnego wieczora.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:53
0
na święto truskawki wójt wydał tyle to na to też powinna znalezc się kasa
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 18:49
0
Na promocję wójt wydaje tyle pieniędzy to chyba nie będzie problemu ze znalezieniem środków na dzieci
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 15:33
0
Kwoty wymienione w artykule są nieprawdziwe i mocno przesadzone poza tym cóż jest to za wydatek kiedy za jeden dzień święta truskawki wydaje się ok 80000 zł. Jak w ogóle można zakładać że malutkie dzieci można dowieźć do pobliskiej miejscowości.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2015 o 23:53
0
Pytanie do wszystkich odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży . Mam pytanie , kiedy zostanie wydłużony okres nauki dla tych dzieciaków rozpoczynających naukę w wieku 6 lat. Ministerstwo nie martwi się losem ucznia tylko losem kadry nauczycielskiej . Ja osobiście kiedyś w wieku 6 lat i 4 miesięcy byłem uczniem 1 klasy .Gdybym w tamtych latach chciał po podstawówce rozpoczą Dziś przy obecnym systemie nauczana 3 lata opis w klasie 1-3 dalej podstawowa 3-6 , niestety ten dzieciak w wieku niespełna 12 lata może skończyć szkołę podstawowa w wieku niespełna 15 lat gimnazjum i w wieku 17 lat i kilku miesięcy kończy liceum i musi podjąć decyzje a co gorsz zdać egzamin dojrzałości .
Pytanie do wszystkich odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży . Mam pytanie , kiedy zostanie wydłużony okres nauki dla tych dzieciaków rozpoczynających naukę w wieku 6 lat. Ministerstwo nie martwi się losem ucznia tylko losem kadry nauczycielskiej . Ja osobiście kiedyś w wieku 6 lat i 4 miesięcy byłem uczniem 1 klasy .Gdybym w tamtych latach chciał po podstawówce rozpoczą Dziś przy obecnym systemie nauczana 3 lata opis w klasie 1-3 dalej podstawowa 3-6 , niestety ten dzieciak w wieku niespełna 12 lata może skończyć szkołę pods... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 64 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!