Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 czerwca 2016 r.
12:10

Gmina Puławy. Powstanie ponad 30 latarni

0 9 A A

Ponad trzydzieści nowych latarni stanie w tym roku w Matygach i Niebrzegowie. Inne sołectwa również potrzebują nowego oświetlenia, a ich mieszkańcy cierpliwie czekają na pozytywne rozpatrzenie składanych wniosków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku ogłoszono przetargi na inwestycje w Matygach i Niebrzegowie. W pierwszej z tych miejscowości staną 24 nowe latarnie, w drugiej będzie ich 8. Sodowe lampy o mocy 100 Watt powinny znacznie poprawić komfort poruszających się po drogach.

Rozstrzygnięcia obu przetargów można się spodziewać na przełomie czerwca i lipca. Budowa nowej linii w Niebrzegowie potrwa miesiąc, w Matygach zakończy się po sześciu tygodniach.

Jak przyznaje Radosław Kosmala z Urzędu Gminy w Puławach, to ostatnie inwestycje oświetleniowe w gminie zaplanowane na ten rok. Zdaniem części radnych, podejmowane przez gminę działania są nieadekwatne do potrzeb.

– Nie możemy się doprosić o te latarnie. Oświetlenia nie ma np. część Kochanowa, Obłap, Klikawy, czy Dobrosławowa. Zdarza się, że mieszkańcy mniejszych miejscowości kilka lat czekają na zamontowanie dwóch, czy trzech lamp. W innych wioskach oświetlenia nie mają całe ulice i dzieci muszą w ciemności chodzić do szkoły – mówi Mariola Antoniak, radna z Zarzecza.

Żeby przyspieszyć proces rozbudowy linii, konieczne są decyzje o przygotowaniu dokumentacji technicznej dla konkretnych miejscowości. W ubiegłym roku takie dokumenty powstały dla Matyg i Niebrzegowa. Wygląda na to, że pozostałe miejscowości na swoją kolej będą musiały zaczekać.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 08:00
0
Wiadomość dnia. 30 latarni to w innych krajach stawia się bez szumu medialnego. Bo to normalne, jak stawianie pały gdy trzeba.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 23:25
0
Niesamowite wydarzenie - warte uwagi jak w krajach 3go świata.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 21:38
0
Najpierw niech zrobią to oświetlenie a później niech się chwalą.
Avatar
GOSC / 22 czerwca 2016 o 19:04
0
A ja ci  proponuje, żebyś zmienił komputer podczas pisania kolejnego komentarza. Napisałeś 3 (słownie : trzy) komentarze i myślisz, że nikt nie wie  jaki jest twoj IP komputera?  Czepiasz się radnej bo co, mówi prawdę, wytyka wójtowi i nie boi się się z nim stanąć w szranki?  Nie każdy tak potrafi, a ty to już na bank byś w gacie narobił. Bardzo dobrze, że są tacy odważni ludzie jak radna Antoniak. Jak widać czasami kobieta ma "większe jaja"  niż niektórzy
Avatar
richman / 22 czerwca 2016 o 17:12
0
Proponuję jeszcze, żeby pani radna Antoniak przejechała się na te słynne Obłapy, to może zacznie myśleć zdroworozsadkowo. Dla niewtajemniczonych: Obłapy to taka wieś nad Wieprzem, koło Niebrzegowa, gdzie na stałe mieszka 2 (słownie: dwie) osoby. Poza tym jest kilka domków rekreacyjnych lekarzy z Dęblina. Był już temat dociągnięcia wody do Obłap, teraz kilka latarni dla 2 osób.... Sam gospodarz który tam mieszka powiedział radnym poprzedniej kadencji, że jemu to nie potrzebne, ale jak doktory przyjadą i wieczorem na spacer nad Wieprz idą, to by im się światło przydało.... Teraz pytanie: w czyim interesie wobec tego działa pani radna? Mieszkańców czy doktorków?
Proponuję jeszcze, żeby pani radna Antoniak przejechała się na te słynne Obłapy, to może zacznie myśleć zdroworozsadkowo. Dla niewtajemniczonych: Obłapy to taka wieś nad Wieprzem, koło Niebrzegowa, gdzie na stałe mieszka 2 (słownie: dwie) osoby. Poza tym jest kilka domków rekreacyjnych lekarzy z Dęblina. Był już temat dociągnięcia wody do Obłap, teraz kilka latarni dla 2 osób.... Sam gospodarz który tam mieszka powiedział radnym poprzedniej kadencji, że jemu to nie potrzebne, ale jak doktory przyjadą i wieczorem na spacer nad Wieprz idą, ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 16:05
0
Ale populizm pani radnej. Wiadomo że w tak dużej gminie nie da się od razu zrobić wszystkich dróg, oświetleń, szkół, placów zabaw, boisk czy świetlic. Zaciągając wielomilionowe kredyty można szybko doprowadzić gminę do bankructwa - pewnie byłoby to na rękę niektórym, bo jako winnego oczywiście możnaby wskazać wójta. Dobrze że co roku coś się dzieje w inwestycjach, a bycie specjalistą od krytyki wszystkiego jest zawsze najłatwiejsze i ludzie to widzą
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 16:01
0
Niech się lepiej wójt weźmie za uzupełnienie oznakowania pionowego w gminie Puławy. Bo jak widać na dziwne znaki typu ,,Wita Gmina Puławy " który jest ustawiony np. w Zarzeczy przy skrzyżowaniu na Anielin to były pieniążki a np.w Anielinie czy Zarzeczu bo póki co na tych wąskich drogach można jeździć tam 90 km/h !!!
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 13:23
0
Ludzie dajcie spokój " Ch.... Polski Wschodniej " przecież się zasłużył dla Waszego miasta, a wy co tak się mu odwdzięczacie , ale żeby aż 30 ?????????? ;-)
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 12:45
0
Pani Radna to już krytykuje dla zasady. Zapomniała dodać, że Gmina, czy Wojt realizuje te inwestycje, które Rada Zabezpieczyła w budżecie. Przecież gdyby tylko wykonał cokolwiek innego natychmiast dyscyplina finansowa i wreszcie pani by miała powód by głosować przeciw absolutorium. A w tym roku zapędziła się i komentowała ze w Zarzeczu to nic i takie tam. A tam najpiękniejszy orlik, boisko do koszykówki, płac zabaw... Oj Pani Mariolu, może by tak wreszcie coś konstruktywnego, coś dla mieszkańców i Gminy a nie tylko krytyka i krytyka która niczego nie wnosi.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 08:00
0
Wiadomość dnia. 30 latarni to w innych krajach stawia się bez szumu medialnego. Bo to normalne, jak stawianie pały gdy trzeba.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 23:25
0
Niesamowite wydarzenie - warte uwagi jak w krajach 3go świata.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 21:38
0
Najpierw niech zrobią to oświetlenie a później niech się chwalą.
Avatar
GOSC / 22 czerwca 2016 o 19:04
0
A ja ci  proponuje, żebyś zmienił komputer podczas pisania kolejnego komentarza. Napisałeś 3 (słownie : trzy) komentarze i myślisz, że nikt nie wie  jaki jest twoj IP komputera?  Czepiasz się radnej bo co, mówi prawdę, wytyka wójtowi i nie boi się się z nim stanąć w szranki?  Nie każdy tak potrafi, a ty to już na bank byś w gacie narobił. Bardzo dobrze, że są tacy odważni ludzie jak radna Antoniak. Jak widać czasami kobieta ma "większe jaja"  niż niektórzy
Avatar
richman / 22 czerwca 2016 o 17:12
0
Proponuję jeszcze, żeby pani radna Antoniak przejechała się na te słynne Obłapy, to może zacznie myśleć zdroworozsadkowo. Dla niewtajemniczonych: Obłapy to taka wieś nad Wieprzem, koło Niebrzegowa, gdzie na stałe mieszka 2 (słownie: dwie) osoby. Poza tym jest kilka domków rekreacyjnych lekarzy z Dęblina. Był już temat dociągnięcia wody do Obłap, teraz kilka latarni dla 2 osób.... Sam gospodarz który tam mieszka powiedział radnym poprzedniej kadencji, że jemu to nie potrzebne, ale jak doktory przyjadą i wieczorem na spacer nad Wieprz idą, to by im się światło przydało.... Teraz pytanie: w czyim interesie wobec tego działa pani radna? Mieszkańców czy doktorków?
Proponuję jeszcze, żeby pani radna Antoniak przejechała się na te słynne Obłapy, to może zacznie myśleć zdroworozsadkowo. Dla niewtajemniczonych: Obłapy to taka wieś nad Wieprzem, koło Niebrzegowa, gdzie na stałe mieszka 2 (słownie: dwie) osoby. Poza tym jest kilka domków rekreacyjnych lekarzy z Dęblina. Był już temat dociągnięcia wody do Obłap, teraz kilka latarni dla 2 osób.... Sam gospodarz który tam mieszka powiedział radnym poprzedniej kadencji, że jemu to nie potrzebne, ale jak doktory przyjadą i wieczorem na spacer nad Wieprz idą, ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 16:05
0
Ale populizm pani radnej. Wiadomo że w tak dużej gminie nie da się od razu zrobić wszystkich dróg, oświetleń, szkół, placów zabaw, boisk czy świetlic. Zaciągając wielomilionowe kredyty można szybko doprowadzić gminę do bankructwa - pewnie byłoby to na rękę niektórym, bo jako winnego oczywiście możnaby wskazać wójta. Dobrze że co roku coś się dzieje w inwestycjach, a bycie specjalistą od krytyki wszystkiego jest zawsze najłatwiejsze i ludzie to widzą
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 16:01
0
Niech się lepiej wójt weźmie za uzupełnienie oznakowania pionowego w gminie Puławy. Bo jak widać na dziwne znaki typu ,,Wita Gmina Puławy " który jest ustawiony np. w Zarzeczy przy skrzyżowaniu na Anielin to były pieniążki a np.w Anielinie czy Zarzeczu bo póki co na tych wąskich drogach można jeździć tam 90 km/h !!!
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 13:23
0
Ludzie dajcie spokój " Ch.... Polski Wschodniej " przecież się zasłużył dla Waszego miasta, a wy co tak się mu odwdzięczacie , ale żeby aż 30 ?????????? ;-)
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 12:45
0
Pani Radna to już krytykuje dla zasady. Zapomniała dodać, że Gmina, czy Wojt realizuje te inwestycje, które Rada Zabezpieczyła w budżecie. Przecież gdyby tylko wykonał cokolwiek innego natychmiast dyscyplina finansowa i wreszcie pani by miała powód by głosować przeciw absolutorium. A w tym roku zapędziła się i komentowała ze w Zarzeczu to nic i takie tam. A tam najpiękniejszy orlik, boisko do koszykówki, płac zabaw... Oj Pani Mariolu, może by tak wreszcie coś konstruktywnego, coś dla mieszkańców i Gminy a nie tylko krytyka i krytyka która niczego nie wnosi.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 6 15

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!