Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2018 r.
19:15

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

28 54 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorządy powiatu puławskiego uchwały ustalające wynagrodzenie włodarzy mają już za sobą. Jako ostatni, uchwałę w tej sprawie w ostatni wtorek, 11 grudnia podjęła rada miasta w Puławach. Na podstawie dostępnych danych przygotowaliśmy zestawienie miesięcznych zarobków brutto, na jakie w nowej kadencji mogą liczyć nowo wybrani włodarze miast i gmin powiatu puławskiego.

Najwięcej zarabiać będzie nowy starosta puławski - Danuta Smaga. Rada powiatu zdecydowała, że będzie to 10 620 zł (brutto).
Niewiele mniej od niej dostaną doświadczeni wójtowie z gmin Żyrzyn, Janowiec i Puławy. Wynagrodzenie Andrzeja Bujka, Jan Gędka i Krzysztofa Brzezińskiego wyniesie tyle samo - 10 180 zł.

To więcej niż stawka przygotowana dla nowego prezydenta Puław. Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem uchwały, Paweł Maj będzie otrzymywał 9 798 zł. Dla porównania, uposażenie jego poprzednika, Janusza Grobla w ostatnich miesiącach wynosiło 9 940 zł (nie licząc dodatku za wysługę lat). Uchwała w sprawie wynagrodzenia nowego prezydenta przeszła 17 głosami, przy 3 wstrzymujących się. 

Z zestawienia wynika, że w uzyskaniu korzystniejszych stawek pomaga dłuższy staż na zajmowanym stanowisku. Dowodem na to są wysokie zarobki włodarzy rozpoczynających swoje kolejne kadencje. Mniej dostaną debiutanci - nowo wybrani na swoje stanowiska wójtowie Markuszowa czy Kurowa.

Od tej zasady są jednak dwa wyjątki. Pierwszym jest rozpoczynająca swoją pierwszą kadencję na stanowisku starosty Danuta Smaga. Drugi to wynagrodzenie Stanisława Gołębiowskiego. Wójt gminy Końskowola, który debiutantem nie jest, nową kadencję rozpocznie jako najgorzej opłacany włodarz gminy w powiecie puławskim.

Ile dostaną nowo wybrane władze?

Danuta Smaga, starosta puławski - 10 620 zł*
Andrzej Bujek, wójt gm. Żyrzyn - 10 180 zł
Jan Gędek, wójt gm. Janowiec - 10 180 zł
Krzysztof Brzeziński, wójt gm. Puławy - 10 180 zł
Paweł Maj, prezydent m. Puławy - 9 798 zł
Marcin Łaguna, wójt gm. Wąwolnica - 9 240 zł
Władysław Pardyka, burmistrz gm. Nałęczów - 9 240 zł
Mirosław Grzelak, wójt gm. Baranów - 9 190 zł
Artur Pomianowski, burmistrz gm. Kazimierz Dolny - 8 950 zł
Arkadiusz Małecki, wójt gm. Kurów - 8 786 zł
Leszek Łuczywek, wójt gm. Markuszów - 7 775 zł
Stanisław Gołębiowski, wójt gm. Końskowola - 7 040 zł

*stawki brutto (źródło: Biuletyn Informacji Publicznej)

Czytaj więcej o:

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
?czy to mozliwe? / 11 grudnia 2018 o 21:53
+13
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?[/quote]  
[quote]Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
BNie wiem ile ale pensja  za wice Wójucik z odprawa za 10 miesiecy pracy wynisla [ponad 220 tys ***s://umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//20181119121652836.pdf
  Cos chyba duże te Januszowe dodatki skoro w 2017 roku zarobił ponad 206 tys co daje ponad 17 tys miesięcznie! umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//1Janusz_Grobel.pdf 
  Cos chyba duże te Januszowe dodatki skoro w 2017 roku zarobił ponad 206 tys co daje ponad 17 tys miesięcznie! umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//1Janusz_Grobel.pdf  rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 o 22:41
+12
W urzędzie popularne jest powiedzenie Maj do Maja. Grobel mami swoich urzędasów że zrzuci Maja podczas absolutorium i wróci w miesiącu Maju. Wiec zamiast pracować kamuflują się w straży miejskiej gdzie spiskują i zakładają związki zawodowe. Potem paplają o tym po mieście. Nawet tajemnicy nie potrafią dochować. Juz pół Puław ma z tego bekę.
Avatar
luis / 11 grudnia 2018 o 22:02
+10
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
Panie podatnik a nikt Panu nie powiedział że myślenie nie boli???? Grobel był prezydentem chyba 24 lata wcześniej też ileś lat pracował a maksymalny dodatek stażowy w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego nabywa się po 20 latach pracy. Rzeczywiście zagadka nie lada:)))
  Całe uposażenia Janusza Grobla z dodatkiem stażowym wynosiło łącznie 10 940 zł niesieczenie. Zarobki wójtów sąsiednich gmin i starosty są podane właśnie z tym dodatkiem.
  Całe uposażenia Janusza Grobla z dodatkiem stażowym wynosiło łącznie 10 940 zł niesieczenie. Zarobki wójtów sąsiednich gmin i starosty są podane właśnie z tym dodatkiem. rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 o 20:34
+10
Na sesji rady miasta były prezydent i była pani viceprezydent to papużki nierozłączki stale zgłaszają uwagę za uwagą i wsadzają kij w szprychy nowego.
Avatar
GOŚĆ / 11 grudnia 2018 o 23:01
+9
Należy to w końcu to unormować, żeby pensja wójta wyższa była od pensji prezydenta miasta,czy ktoś to przemyślał? W Końskowoli wreszcie zrobili porządek. A może należałoby prezydentom dać porządne pobory, a wójtom zostawić. Ale nie ma w tych zarobkach proporcji. A wkład pracy jest zdecydowanie różny. Mówi o tym chociażby budżet, liczba ludnośći itd.... Co to za ciągłe porównywanie wójta do prezydenta! i jak to wygląda? O zgrozo!  Maj na rękę będzie miał ok 6tys. , i czego tu zazdrościć, chyba, że jego chrymy!
Avatar
kjgyua / 11 grudnia 2018 o 22:17
+8
Na sesji rady miasta były prezydent i była pani viceprezydent to papużki nierozłączki  stale zgłaszają uwagę za uwagą  i wsadzają kij w szprychy nowego.
  Na nagraniu widać jak się zachowuje Wójcikowa z Groblem. Zrobili z rady cyrk. Wstyd i żenua. Najlepsze jak widac jak Grobel całą sesje w telefonie siedzi, wczytuje się i nagle olśniony telefonem  krzyczy i pluje jadem. Panie Gorbel naprawdę trzeba panu pisać przez tel co ma pan mówić i jak się zachowywać podczas sesji? Złego ma pan doradcę.
Avatar
? czy to mozliwe? / 11 grudnia 2018 o 22:07
+8
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
BNie wiem ile ale pensja  za wice Wójucik z odprawa za 10 miesiecy pracy wynisla [ponad 220 tys ***s://umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//20181119121652836.pdf
 Jeszcze jedna ciekawostka. Pensja wiceprezydent Wójcik w 2016 roku wynosila 197 544  tys zl. Daje to 16 462 tys zl na miesiac. To sa cuda umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Ewa_Wojcik2017_(1).pdf
Avatar
Kuba / 11 grudnia 2018 o 23:44
+7
Role się odwróciły, tylko że Pan Grobel doskonale zna pracę prezydenta, więc wcale się nie dziwię że zabiera głos. Skoro na temacie Cyganów można zostać Prezydentem i  zyskać poparcie "inteligencji", to istnieje potrzeba jej kształcenia. 7 tys za co? Za chodzenie na wystawę liceum plastycznego i wspieranie lansu dyrektora dch.
 Pan Maj interesuje się wszystkimi wydarzeniami w Puławach, on żyje tym miastem! A jak p. Grobel jest doskonały pokazał na dzisiejszej sesji. Młody Prezydent świetnie sobie poradził  zarzutami p. Janusza. Zapowiada się b. dobrze! 
 Pan Maj interesuje się wszystkimi wydarzeniami w Puławach, on żyje tym miastem! A jak p. Grobel jest doskonały pokazał na dzisiejszej sesji. Młody Prezydent świetnie sobie poradził  zarzutami p. Janusza. Zapowiada się b. dobrze!  rozwiń
Avatar
? czy to mozliwe? / 11 grudnia 2018 o 21:45
+6
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
  BNie wiem ile ale pensja  za wice Wójucik z odprawa za 10 miesiecy pracy wynisla [ponad 220 tys ***s://umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//20181119121652836.pdf
Avatar
Sor / 12 grudnia 2018 o 13:13
+5
Pan Maj Paweł i jego zwolennicy szczególnie z tzw.prasy i mediów''znowu mówią i piszą kłamstwa. Pan Maj zarabia mniej ponieważ nie ma żadnego udokumentowanego stażu pracy.W wieku ponad czterdziestkę to zdumiewające.Jak pan Maj zwykł mawiać co na to 'mieszkańcy Puław"?Ale  Błonia i Skwer na Wróblewskiego to już ewidentny sukces  w tak krótkim czasie rządów.Co jeszcze sobie pan przypisze jako swoją zasługę?Z wyrazami najgłębszego ubolewania Ro Man
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor rozwiń
Avatar
Optymista / 12 grudnia 2018 o 21:56
+2
Powinien byc przeglad plac w U M. Nie mozliwe byloby aby kierownicu zarabiali wiecej od prezydenta.
 Oczywiście należy zlikwidować anomalia. A audit będzie?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 o 19:11
+3
Powinien byc przeglad plac w U M. Nie mozliwe byloby aby kierownicu zarabiali wiecej od prezydenta.
Avatar
Mieszkaniec / 12 grudnia 2018 o 16:47
+1
Wójt gminy Wólka też zarabia za dużo a podobno służy ludziom... Sprawdzić go!
Avatar
Sor / 12 grudnia 2018 o 13:13
+5
Pan Maj Paweł i jego zwolennicy szczególnie z tzw.prasy i mediów''znowu mówią i piszą kłamstwa. Pan Maj zarabia mniej ponieważ nie ma żadnego udokumentowanego stażu pracy.W wieku ponad czterdziestkę to zdumiewające.Jak pan Maj zwykł mawiać co na to 'mieszkańcy Puław"?Ale  Błonia i Skwer na Wróblewskiego to już ewidentny sukces  w tak krótkim czasie rządów.Co jeszcze sobie pan przypisze jako swoją zasługę?Z wyrazami najgłębszego ubolewania Ro Man
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor rozwiń
Avatar
Ro Man / 12 grudnia 2018 o 11:19
+1
Pan Maj Paweł i jego zwolennicy szczególnie z tzw.prasy i mediów''znowu mówią i piszą kłamstwa. Pan Maj zarabia mniej ponieważ nie ma żadnego udokumentowanego stażu pracy.W wieku ponad czterdziestkę to zdumiewające.Jak pan Maj zwykł mawiać co na to 'mieszkańcy Puław"?Ale  Błonia i Skwer na Wróblewskiego to już ewidentny sukces  w tak krótkim czasie rządów.Co jeszcze sobie pan przypisze jako swoją zasługę?Z wyrazami najgłębszego ubolewania Ro Man
Avatar
gość / 12 grudnia 2018 o 09:27
+5
Aż miło się ogląda taki ranking. Zazwyczaj wójt Końskowoli Gołębiowski przodował na 1 miejscu pod kontem najlepszych zarobków, a teraz spadł na zasłużone ostatnie miejsce. Mam nadzieję,że przeżyje do pierwszego za te 7 tys. Rada gm. Końskowoli przywróciła normalną równowagę pomiędzy pensją prezydenta Puław i Starostą Puławskim a co z resztą min. z pensyjką wójta ŻYRZYNA- WSTYD ?
Avatar
suweren / 12 grudnia 2018 o 09:14
+2
Ciekawostką jest że pani z UM wyjaśniająca jaki przysługuje prezydentowi dodatek za staż pracy powiedziała że Maj miał działalność gospodarczą i żadnego stażu pracy nie ma. To jak to jest gdzie on tak pracował wcześniej jak się chwali bo tę działalność na  legalu opłacając podatki ma od roku.
Od kiedy ma kto firmę to jesteś doskonale poinformowany. Ale już o oświadczeniach majtkowych, z tego co wiem, weryfikowanych przez skarbówkę, na których dokładnie napisane jest jakie kto i jakie miał umowy to już trollu obłudniku nie wspomnisz.
Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą.
Więc się przyjrzyj donies do skarbówki. To jest twoja norma. Plucie jadem i wymyślanie oszczerstw . Do tej pory na pewno skarbówka się temu nie przyjżała. Kruyminogenny trolling w natarciu.
Oj jak boli. Prawda jest najbardziej bolesna. 
Oj jak boli. Prawda jest najbardziej bolesna.  rozwiń
Avatar
DJ / 12 grudnia 2018 o 08:24
+2
Ciekawostką jest że pani z UM wyjaśniająca jaki przysługuje prezydentowi dodatek za staż pracy powiedziała że Maj miał działalność gospodarczą i żadnego stażu pracy nie ma. To jak to jest gdzie on tak pracował wcześniej jak się chwali bo tę działalność na  legalu opłacając podatki ma od roku.
Od kiedy ma kto firmę to jesteś doskonale poinformowany. Ale już o oświadczeniach majtkowych, z tego co wiem, weryfikowanych przez skarbówkę, na których dokładnie napisane jest jakie kto i jakie miał umowy to już trollu obłudniku nie wspomnisz.
Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą.
 Więc się przyjrzyj donies do skarbówki. To jest twoja norma. Plucie jadem i wymyślanie oszczerstw . Do tej pory na pewno skarbówka się temu nie przyjżała. Kruyminogenny trolling w natarciu. 
 Więc się przyjrzyj donies do skarbówki. To jest twoja norma. Plucie jadem i wymyślanie oszczerstw . Do tej pory na pewno skarbówka się temu nie przyjżała. Kruyminogenny trolling w natarciu.  rozwiń
Avatar
suweren, nie ciemny lud / 12 grudnia 2018 o 08:09
+3
Ciekawostką jest że pani z UM wyjaśniająca jaki przysługuje prezydentowi dodatek za staż pracy powiedziała że Maj miał działalność gospodarczą i żadnego stażu pracy nie ma. To jak to jest gdzie on tak pracował wcześniej jak się chwali bo tę działalność na  legalu opłacając podatki ma od roku.
Od kiedy ma kto firmę to jesteś doskonale poinformowany. Ale już o oświadczeniach majtkowych, z tego co wiem, weryfikowanych przez skarbówkę, na których dokładnie napisane jest jakie kto i jakie miał umowy to już trollu obłudniku nie wspomnisz.
 Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą. 
 Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą.  rozwiń
Avatar
Oszczędny / 12 grudnia 2018 o 05:00
+1
Nareszcie się ranking się odwrócił sprawiedliwość przyszła na Matyska. Wójt podrzędnej gminy Końskowola zwykle zarabiający najwięcej z pierwszego miejsca wylądował na ostatnie. Oby dotrwał do końca może przeżyje za te 7 tys.
  Bardzo słuszne podejście, trzeba być oszczędnym. Rada Miasta Puławy powinna brać przykład z Końskowoli.
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Białe okładki polskich dzienników. To nie jest żadne ACTA 2!

Białe okładki polskich dzienników. To nie jest żadne ACTA 2! 1 0

Prawo UE W tym tygodniu w Strasburgu europarlamentarzyści będą głosować nad nowymi przepisami dotyczącymi praw autorskich. Wydawcy gazet, filmowcy i inni artyści apelują do europosłów o poparcie zapisów dyrektywy. - To nie jest żadne ACTA 2! - tłumaczą

Juniorzy Motoru pokonali Śląsk Wrocław 2:1

Juniorzy Motoru pokonali Śląsk Wrocław 2:1 0 0

Dobry mecz zawodników Tomasza Jasika. Motor pokonał w niedzielę drugą drużynę w tabeli – Śląsk Wrocław 2:1. Początek meczu nie ułożył się jednak po myśli gospodarzy

Zamiast trzech szkół - nieograniczony wybór? Tak chcieli rodzice. Miasto wprowadza inne zasady rekrutacji

Zamiast trzech szkół - nieograniczony wybór? Tak chcieli rodzice. Miasto wprowadza inne zasady rekrutacji 0 9

Na prośbę rodziców władze Lublina zmienią zasady tegorocznego naboru do szkół średnich. Rodzice prosili, by każdy uczeń mógł składać dokumenty w dowolnej liczbie szkół, a nie tylko w trzech. Ratusz zgadza się na pięć.

Konkurs plastyczny z nagrodami!

Konkurs plastyczny z nagrodami! 0

Już po raz siódmy organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży promujący efekty realizacji unijnych projektów. Prace można składać do 19 kwietnia.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 marca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 marca 2019 r. 0 0

Polska – Łotwa 2:0. Jesteśmy liderami grupy G
film

Polska – Łotwa 2:0. Jesteśmy liderami grupy G 0 3

W drugim meczu eliminacji do Euro 2020 Polska pokonała na PGE Stadionie Narodowym Łotwę 2:0. Oba gole „Biało-Czerwoni” zdobyli po przerwie, a ich autorami byli Robert Lewandowski i Kamil Glik

Zamość: Szkoły kuszą kandydatów podczas dni otwartych [zdjęcia]
galeria

Zamość: Szkoły kuszą kandydatów podczas dni otwartych [zdjęcia] 0 0

W minionym tygodniu na dzień otwarty zaprosiły I LO w Zamościu oraz w Zespole Szkół Mundurowych w Zamościu.

Puławy: Licealiści sadzą drzewka przy szkołach i przedszkolach
galeria

Puławy: Licealiści sadzą drzewka przy szkołach i przedszkolach 0 0

Grupa uczniów II LO im. Komisji Edukacji Narodowej zasadziła drzewka przy miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach. Dzięki nim, dzieci dowiedziały się także o tym, jak ważna jest segregacja śmieci, recykling oraz znaczenia zieleni dla środowiska.

To jedna z największych inwestycji w mieście. Tak będzie wyglądać kompleks basenów [zdjęcia z budowy, wizualizacje]
galeria

To jedna z największych inwestycji w mieście. Tak będzie wyglądać kompleks basenów [zdjęcia z budowy, wizualizacje] 49 4

Budowa kompleksu basenów idzie zgodnie z planem. Ściany krytej pływalni widać już zza ogrodzenia placu budowy. Za nieco ponad miesiąc budowa zasadniczej konstrukcji budynku basenów krytych zostanie zakończona i rozpoczną się kolejne roboty budowlano-instalacyjne.

Nie czekają, aż ktoś posprząta Lublin, tylko robią to sami. Już po raz trzeci, a będą kolejne akcje [zdjęcia]
galeria

Nie czekają, aż ktoś posprząta Lublin, tylko robią to sami. Już po raz trzeci, a będą kolejne akcje [zdjęcia] 249 10

Już po raz trzeci grupa ochotników sprzątała w sobotę zaśmiecone zakątki Lublina. Skrzyknęli się przez internet i zapowiadają kolejne porządki w najbliższą sobotę. Dołączyć może każdy, kto ma czas i chęci.

Nocne ABeCadło. Te litery powstają z myślą o Nocy Kultury
galeria

Nocne ABeCadło. Te litery powstają z myślą o Nocy Kultury 0 0

Noc Kultury będzie w tym roku z 1 na 2 czerwca. Są miejsca w mieście gdzie już trwają przygotowania.

Wisła II – Granit 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Wisła II – Granit 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 1 5

Udany mecz młodych puławian. Podopieczni Roberta Złotnika pokonali 2:0 Granit Bychawa

Spontaniczna akcja ekologiczna w Poniatowej. "Trochę pracy włożone i aż miło na duchu"
Alarm 24
galeria

Spontaniczna akcja ekologiczna w Poniatowej. "Trochę pracy włożone i aż miło na duchu" 85 4

– Wspólnie z kolegą charytatywnie zrobiliśmy małą akcję „zielona Poniatowa”. Efekty na zdjęciu. Trochę pracy włożone i aż miło na duchu. Apel do wszystkich brudasów sprzątajcie po sobie w lesie śmiecie. Zachęcamy do podobnych akcji – napisał do nas Czytelnik i wysłał zdjęcia robione przed akcją i po.

Tomasovia - Polesie 0:0. Obie drużyny mogły wygrać

Tomasovia - Polesie 0:0. Obie drużyny mogły wygrać 0 0

Długo Tomasovia toczyła wyrównany bój z Polesiem. Spotkanie nabrało rumieńców w ostatnim kwadransie. Mogli wygrać jedni, mogli drudzy, ale nikomu nie udało się ostatecznie strzelić zwycięskiego gola

Galeria Chełm z kamieniem węgielnym. Zakupy za rok

Galeria Chełm z kamieniem węgielnym. Zakupy za rok 5 1

Prace na budowie trwają od miesiąca ale kamień węgielny pod budowę Galerii Chełm wmurowano w piątek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.