Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2018 r.
19:15

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

28 54 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorządy powiatu puławskiego uchwały ustalające wynagrodzenie włodarzy mają już za sobą. Jako ostatni, uchwałę w tej sprawie w ostatni wtorek, 11 grudnia podjęła rada miasta w Puławach. Na podstawie dostępnych danych przygotowaliśmy zestawienie miesięcznych zarobków brutto, na jakie w nowej kadencji mogą liczyć nowo wybrani włodarze miast i gmin powiatu puławskiego.

Najwięcej zarabiać będzie nowy starosta puławski - Danuta Smaga. Rada powiatu zdecydowała, że będzie to 10 620 zł (brutto).
Niewiele mniej od niej dostaną doświadczeni wójtowie z gmin Żyrzyn, Janowiec i Puławy. Wynagrodzenie Andrzeja Bujka, Jan Gędka i Krzysztofa Brzezińskiego wyniesie tyle samo - 10 180 zł.

To więcej niż stawka przygotowana dla nowego prezydenta Puław. Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem uchwały, Paweł Maj będzie otrzymywał 9 798 zł. Dla porównania, uposażenie jego poprzednika, Janusza Grobla w ostatnich miesiącach wynosiło 9 940 zł (nie licząc dodatku za wysługę lat). Uchwała w sprawie wynagrodzenia nowego prezydenta przeszła 17 głosami, przy 3 wstrzymujących się. 

Z zestawienia wynika, że w uzyskaniu korzystniejszych stawek pomaga dłuższy staż na zajmowanym stanowisku. Dowodem na to są wysokie zarobki włodarzy rozpoczynających swoje kolejne kadencje. Mniej dostaną debiutanci - nowo wybrani na swoje stanowiska wójtowie Markuszowa czy Kurowa.

Od tej zasady są jednak dwa wyjątki. Pierwszym jest rozpoczynająca swoją pierwszą kadencję na stanowisku starosty Danuta Smaga. Drugi to wynagrodzenie Stanisława Gołębiowskiego. Wójt gminy Końskowola, który debiutantem nie jest, nową kadencję rozpocznie jako najgorzej opłacany włodarz gminy w powiecie puławskim.

Ile dostaną nowo wybrane władze?

Danuta Smaga, starosta puławski - 10 620 zł*
Andrzej Bujek, wójt gm. Żyrzyn - 10 180 zł
Jan Gędek, wójt gm. Janowiec - 10 180 zł
Krzysztof Brzeziński, wójt gm. Puławy - 10 180 zł
Paweł Maj, prezydent m. Puławy - 9 798 zł
Marcin Łaguna, wójt gm. Wąwolnica - 9 240 zł
Władysław Pardyka, burmistrz gm. Nałęczów - 9 240 zł
Mirosław Grzelak, wójt gm. Baranów - 9 190 zł
Artur Pomianowski, burmistrz gm. Kazimierz Dolny - 8 950 zł
Arkadiusz Małecki, wójt gm. Kurów - 8 786 zł
Leszek Łuczywek, wójt gm. Markuszów - 7 775 zł
Stanisław Gołębiowski, wójt gm. Końskowola - 7 040 zł

*stawki brutto (źródło: Biuletyn Informacji Publicznej)

Czytaj więcej o:

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
?czy to mozliwe? / 11 grudnia 2018 o 21:53
+13
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?[/quote]  
[quote]Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
BNie wiem ile ale pensja  za wice Wójucik z odprawa za 10 miesiecy pracy wynisla [ponad 220 tys ***s://umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//20181119121652836.pdf
  Cos chyba duże te Januszowe dodatki skoro w 2017 roku zarobił ponad 206 tys co daje ponad 17 tys miesięcznie! umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//1Janusz_Grobel.pdf 
  Cos chyba duże te Januszowe dodatki skoro w 2017 roku zarobił ponad 206 tys co daje ponad 17 tys miesięcznie! umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//1Janusz_Grobel.pdf  rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 o 22:41
+12
W urzędzie popularne jest powiedzenie Maj do Maja. Grobel mami swoich urzędasów że zrzuci Maja podczas absolutorium i wróci w miesiącu Maju. Wiec zamiast pracować kamuflują się w straży miejskiej gdzie spiskują i zakładają związki zawodowe. Potem paplają o tym po mieście. Nawet tajemnicy nie potrafią dochować. Juz pół Puław ma z tego bekę.
Avatar
luis / 11 grudnia 2018 o 22:02
+10
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
Panie podatnik a nikt Panu nie powiedział że myślenie nie boli???? Grobel był prezydentem chyba 24 lata wcześniej też ileś lat pracował a maksymalny dodatek stażowy w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego nabywa się po 20 latach pracy. Rzeczywiście zagadka nie lada:)))
  Całe uposażenia Janusza Grobla z dodatkiem stażowym wynosiło łącznie 10 940 zł niesieczenie. Zarobki wójtów sąsiednich gmin i starosty są podane właśnie z tym dodatkiem.
  Całe uposażenia Janusza Grobla z dodatkiem stażowym wynosiło łącznie 10 940 zł niesieczenie. Zarobki wójtów sąsiednich gmin i starosty są podane właśnie z tym dodatkiem. rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 o 20:34
+10
Na sesji rady miasta były prezydent i była pani viceprezydent to papużki nierozłączki stale zgłaszają uwagę za uwagą i wsadzają kij w szprychy nowego.
Avatar
GOŚĆ / 11 grudnia 2018 o 23:01
+9
Należy to w końcu to unormować, żeby pensja wójta wyższa była od pensji prezydenta miasta,czy ktoś to przemyślał? W Końskowoli wreszcie zrobili porządek. A może należałoby prezydentom dać porządne pobory, a wójtom zostawić. Ale nie ma w tych zarobkach proporcji. A wkład pracy jest zdecydowanie różny. Mówi o tym chociażby budżet, liczba ludnośći itd.... Co to za ciągłe porównywanie wójta do prezydenta! i jak to wygląda? O zgrozo!  Maj na rękę będzie miał ok 6tys. , i czego tu zazdrościć, chyba, że jego chrymy!
Avatar
kjgyua / 11 grudnia 2018 o 22:17
+8
Na sesji rady miasta były prezydent i była pani viceprezydent to papużki nierozłączki  stale zgłaszają uwagę za uwagą  i wsadzają kij w szprychy nowego.
  Na nagraniu widać jak się zachowuje Wójcikowa z Groblem. Zrobili z rady cyrk. Wstyd i żenua. Najlepsze jak widac jak Grobel całą sesje w telefonie siedzi, wczytuje się i nagle olśniony telefonem  krzyczy i pluje jadem. Panie Gorbel naprawdę trzeba panu pisać przez tel co ma pan mówić i jak się zachowywać podczas sesji? Złego ma pan doradcę.
Avatar
? czy to mozliwe? / 11 grudnia 2018 o 22:07
+8
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
BNie wiem ile ale pensja  za wice Wójucik z odprawa za 10 miesiecy pracy wynisla [ponad 220 tys ***s://umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//20181119121652836.pdf
 Jeszcze jedna ciekawostka. Pensja wiceprezydent Wójcik w 2016 roku wynosila 197 544  tys zl. Daje to 16 462 tys zl na miesiac. To sa cuda umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Ewa_Wojcik2017_(1).pdf
Avatar
Kuba / 11 grudnia 2018 o 23:44
+7
Role się odwróciły, tylko że Pan Grobel doskonale zna pracę prezydenta, więc wcale się nie dziwię że zabiera głos. Skoro na temacie Cyganów można zostać Prezydentem i  zyskać poparcie "inteligencji", to istnieje potrzeba jej kształcenia. 7 tys za co? Za chodzenie na wystawę liceum plastycznego i wspieranie lansu dyrektora dch.
 Pan Maj interesuje się wszystkimi wydarzeniami w Puławach, on żyje tym miastem! A jak p. Grobel jest doskonały pokazał na dzisiejszej sesji. Młody Prezydent świetnie sobie poradził  zarzutami p. Janusza. Zapowiada się b. dobrze! 
 Pan Maj interesuje się wszystkimi wydarzeniami w Puławach, on żyje tym miastem! A jak p. Grobel jest doskonały pokazał na dzisiejszej sesji. Młody Prezydent świetnie sobie poradził  zarzutami p. Janusza. Zapowiada się b. dobrze!  rozwiń
Avatar
? czy to mozliwe? / 11 grudnia 2018 o 21:45
+6
Jako podatnik chce wiedzieć ile wynosiła wysługa lat Janusza Grobla i jego pełna pensja?
  BNie wiem ile ale pensja  za wice Wójucik z odprawa za 10 miesiecy pracy wynisla [ponad 220 tys ***s://umpulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//20181119121652836.pdf
Avatar
Sor / 12 grudnia 2018 o 13:13
+5
Pan Maj Paweł i jego zwolennicy szczególnie z tzw.prasy i mediów''znowu mówią i piszą kłamstwa. Pan Maj zarabia mniej ponieważ nie ma żadnego udokumentowanego stażu pracy.W wieku ponad czterdziestkę to zdumiewające.Jak pan Maj zwykł mawiać co na to 'mieszkańcy Puław"?Ale  Błonia i Skwer na Wróblewskiego to już ewidentny sukces  w tak krótkim czasie rządów.Co jeszcze sobie pan przypisze jako swoją zasługę?Z wyrazami najgłębszego ubolewania Ro Man
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor rozwiń
Avatar
Optymista / 12 grudnia 2018 o 21:56
+2
Powinien byc przeglad plac w U M. Nie mozliwe byloby aby kierownicu zarabiali wiecej od prezydenta.
 Oczywiście należy zlikwidować anomalia. A audit będzie?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 o 19:11
+3
Powinien byc przeglad plac w U M. Nie mozliwe byloby aby kierownicu zarabiali wiecej od prezydenta.
Avatar
Mieszkaniec / 12 grudnia 2018 o 16:47
+1
Wójt gminy Wólka też zarabia za dużo a podobno służy ludziom... Sprawdzić go!
Avatar
Sor / 12 grudnia 2018 o 13:13
+5
Pan Maj Paweł i jego zwolennicy szczególnie z tzw.prasy i mediów''znowu mówią i piszą kłamstwa. Pan Maj zarabia mniej ponieważ nie ma żadnego udokumentowanego stażu pracy.W wieku ponad czterdziestkę to zdumiewające.Jak pan Maj zwykł mawiać co na to 'mieszkańcy Puław"?Ale  Błonia i Skwer na Wróblewskiego to już ewidentny sukces  w tak krótkim czasie rządów.Co jeszcze sobie pan przypisze jako swoją zasługę?Z wyrazami najgłębszego ubolewania Ro Man
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor
 Klamsrwa? Staż pracy liczy się od 5 lat . Jesteś więc pewien że nie ma żadnego stażu pracy? Po drugie jedynie radny Maj przeprowadzil z nami konsultacje w soraspr błoni. Więc to tez jego sukces. Po trzecie gdzie, kiedy i w jaki sposób przpisal on sobie czyjas sukces, zasługi  w tym błonia lub skwer na Wróblewskiego? Z wyrazami najgłębszego ubolewania dla kłamców i hopsztaplerow Sor rozwiń
Avatar
Ro Man / 12 grudnia 2018 o 11:19
+1
Pan Maj Paweł i jego zwolennicy szczególnie z tzw.prasy i mediów''znowu mówią i piszą kłamstwa. Pan Maj zarabia mniej ponieważ nie ma żadnego udokumentowanego stażu pracy.W wieku ponad czterdziestkę to zdumiewające.Jak pan Maj zwykł mawiać co na to 'mieszkańcy Puław"?Ale  Błonia i Skwer na Wróblewskiego to już ewidentny sukces  w tak krótkim czasie rządów.Co jeszcze sobie pan przypisze jako swoją zasługę?Z wyrazami najgłębszego ubolewania Ro Man
Avatar
gość / 12 grudnia 2018 o 09:27
+5
Aż miło się ogląda taki ranking. Zazwyczaj wójt Końskowoli Gołębiowski przodował na 1 miejscu pod kontem najlepszych zarobków, a teraz spadł na zasłużone ostatnie miejsce. Mam nadzieję,że przeżyje do pierwszego za te 7 tys. Rada gm. Końskowoli przywróciła normalną równowagę pomiędzy pensją prezydenta Puław i Starostą Puławskim a co z resztą min. z pensyjką wójta ŻYRZYNA- WSTYD ?
Avatar
suweren / 12 grudnia 2018 o 09:14
+2
Ciekawostką jest że pani z UM wyjaśniająca jaki przysługuje prezydentowi dodatek za staż pracy powiedziała że Maj miał działalność gospodarczą i żadnego stażu pracy nie ma. To jak to jest gdzie on tak pracował wcześniej jak się chwali bo tę działalność na  legalu opłacając podatki ma od roku.
Od kiedy ma kto firmę to jesteś doskonale poinformowany. Ale już o oświadczeniach majtkowych, z tego co wiem, weryfikowanych przez skarbówkę, na których dokładnie napisane jest jakie kto i jakie miał umowy to już trollu obłudniku nie wspomnisz.
Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą.
Więc się przyjrzyj donies do skarbówki. To jest twoja norma. Plucie jadem i wymyślanie oszczerstw . Do tej pory na pewno skarbówka się temu nie przyjżała. Kruyminogenny trolling w natarciu.
Oj jak boli. Prawda jest najbardziej bolesna. 
Oj jak boli. Prawda jest najbardziej bolesna.  rozwiń
Avatar
DJ / 12 grudnia 2018 o 08:24
+2
Ciekawostką jest że pani z UM wyjaśniająca jaki przysługuje prezydentowi dodatek za staż pracy powiedziała że Maj miał działalność gospodarczą i żadnego stażu pracy nie ma. To jak to jest gdzie on tak pracował wcześniej jak się chwali bo tę działalność na  legalu opłacając podatki ma od roku.
Od kiedy ma kto firmę to jesteś doskonale poinformowany. Ale już o oświadczeniach majtkowych, z tego co wiem, weryfikowanych przez skarbówkę, na których dokładnie napisane jest jakie kto i jakie miał umowy to już trollu obłudniku nie wspomnisz.
Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą.
 Więc się przyjrzyj donies do skarbówki. To jest twoja norma. Plucie jadem i wymyślanie oszczerstw . Do tej pory na pewno skarbówka się temu nie przyjżała. Kruyminogenny trolling w natarciu. 
 Więc się przyjrzyj donies do skarbówki. To jest twoja norma. Plucie jadem i wymyślanie oszczerstw . Do tej pory na pewno skarbówka się temu nie przyjżała. Kruyminogenny trolling w natarciu.  rozwiń
Avatar
suweren, nie ciemny lud / 12 grudnia 2018 o 08:09
+3
Ciekawostką jest że pani z UM wyjaśniająca jaki przysługuje prezydentowi dodatek za staż pracy powiedziała że Maj miał działalność gospodarczą i żadnego stażu pracy nie ma. To jak to jest gdzie on tak pracował wcześniej jak się chwali bo tę działalność na  legalu opłacając podatki ma od roku.
Od kiedy ma kto firmę to jesteś doskonale poinformowany. Ale już o oświadczeniach majtkowych, z tego co wiem, weryfikowanych przez skarbówkę, na których dokładnie napisane jest jakie kto i jakie miał umowy to już trollu obłudniku nie wspomnisz.
 Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą. 
 Z oświadczeń Maja wynika że pracował tylko na umowy o dzieło. Firmę na od 1.10.2017 roku za to wzrost oszczędności ma nieproporcjonalny do dochodów. To powinna przejrzeć skarbówka na ale jak jest koalicjantem pisowskim to kłamstwo jest normą.  rozwiń
Avatar
Oszczędny / 12 grudnia 2018 o 05:00
+1
Nareszcie się ranking się odwrócił sprawiedliwość przyszła na Matyska. Wójt podrzędnej gminy Końskowola zwykle zarabiający najwięcej z pierwszego miejsca wylądował na ostatnie. Oby dotrwał do końca może przeżyje za te 7 tys.
  Bardzo słuszne podejście, trzeba być oszczędnym. Rada Miasta Puławy powinna brać przykład z Końskowoli.