Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 maja 2019 r.
15:42

Interwencja wzbudziła mieszane uczucia. Ale kozy z Puław nie wrócą do właścicielki

38 9 A A
Wólka Profecka. Z uwagi na złe warunki chowu urzędnicy odebrali z gospodarstwa 40 kóz
Wólka Profecka. Z uwagi na złe warunki chowu urzędnicy odebrali z gospodarstwa 40 kóz

Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy styczniową decyzję władz miasta Puławy o odebraniu stada kóz z gospodarstwa położonego na os. Wólka Profecka. Teraz zwierzęta przebywają w Nasiłowie, ale wkrótce mogą trafić do gminy Wąwolnica.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z uwagi na złe warunki chowu urzędnicy odebrali z gospodarstwa 40 kóz. Starsza kobieta, która utrzymywała stado, nie radziła sobie z tym zadaniem. Zwierzęta wymykały się poza podwórko i powodowały zagrożenie dla kierowców. Część z nich była związana. Z powodu niekompletnego ogrodzenia kozy były też narażone na ataki psów. Niektóre z nich nosiły ślady po ugryzieniach.

Interwencja wzbudziła mieszane uczucia wśród części mieszkańców Puław. W mediach społecznościowych pojawiły się opisy problemów, z jakimi borykała się właścicielka stada oraz próby udzielenia jej pomocy. Zarejestrowano nawet zbiórkę „na bilet powrotny” dla kóz. Pieniądze miały trafić m.in. na naprawę ogrodzenia, uporządkowanie podwórka „babci Emilki”, nowe zagrody itp. Równolegle właścicielka kóz zaskarżyła decyzję o ich czasowym odbiorze do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Ostatecznie zrezygnowano z akcji zbudowania lepszych warunków dla zwierząt i walki o ich powrót. Na stronie zbiórki jej pomysłodawcy poinformowali, że decyzja o oddaniu darczyńcom zebranych pieniędzy zapadła ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o niechęć sąsiadów sprzeciwiających się powrotowi stada. Także rodzina „babci Emilki” uznała, że w tej sytuacji kozy nie powinny wracać.

Tymczasem SKO zdecydowało, że puławscy urzędnicy działali zgodnie z prawem i utrzymało w mocy decyzję o czasowym odbiorze kóz.

Zwierzęta trafiły do gospodarstwa w Nasiłowie w gminie Janowiec. – Zostały oznakowane, zarejestrowane i przebadane na choroby zakaźne. Znajdują się pod stałą opieką terenowego lekarza weterynarii – informuje Sylwia Żądełek, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Puławy. Zapewnia też, że zwierzęta są regularnie karmione i pojone.

Nie jest to jednak dla nich miejsce docelowe. Jak mówi kierownik WOŚ, kozy powinny zostać umieszczone w gospodarstwie wyspecjalizowanym. Rozmowy w tej sprawie toczą się już z jednym z hodowców z gminy Wąwolnica.

Sprawą kóz zajmuje się także puławska prokuratura, która sprawdza, czy właścicielka odebranego stada złamało prawo – chodzi o możliwość znęcania się nad zwierzętami. W związku z tym osoby biorące udział w styczniowej interwencji wzywane są na przesłuchania.

e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 16:53
+18
Babcia Emilka już ma nowe towarzystwo zamiast kóz. Teraz sfora psów lata i robi to samo co było wcześniej. Gdzie teraz są obrońcy tej pani. Mieli tak ochoczo i systematycznie odwiedzać babcie. Chyba dawno nie byli bo zwierzęta nowe i bez kontroli i ***nik do okoła. Ta pani nie może trzymać żadnych zwierząt, bo osoba umysłowo chora nie ogarnie tego. Ale gówno burza była wcześniej zrobiona i fajnie, fame kilka osób sobie zrobiło i zapomnieli o babince.
Avatar
gość / 9 maja 2019 o 10:00
+8
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie kobiecinie kłopotów, bo czeka ją sprawa w sądzie. 
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie k... rozwiń
Avatar
Do Jadwigi F. Nowak / 9 maja 2019 o 07:09
+1
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o kogo chodzi). Tyle łez wylali nad losem biednych kóz i sytuacją babci, trzy razy więcej jadu wylali na ludzi, którzy mieli odmienne zdanie w tym temacie. Tyle było hucznych zapowiedzi dalszej pomocu I co? I się obesrało. I tyle droga Jadziu.
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o... rozwiń
Avatar
md / 12 maja 2019 o 21:53
0
Przepraszam, ale kto dopóścił do sytuacji grabieży stada hodowlanego i jeszcze napuszcza prokuraturę na starszą Panią ? Powaliło was barany ? Kobiecie dzieje się wielka krzywda a za pieniądze społeczeństwa urzędasy robią sobie używanie. Wstyd.
Avatar
Gość / 27 lipca 2019 o 13:36
-1
Niech mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem. Miasto zabiera kozy bo Pani się rzekomo nad nimi znęca, sprawa trafia do prokuratury i co dalej...? Zostało wszczęte jakieś śledztwo? sprawa trafiła do sądu? jest jakiś wyrok skazujący/uniewinniający? Dlaczego miasto nie sprzedało kóz na samym początku kiedy było już wiadomo że kozy nie wrócą do Pani czyli w lutym? A teraz jeszcze miasto zrobiło biznes życia kupiło 40 kóz od Pani za 4650zł, a sprzedało 40 kóz za 1500zł, przydało by się jeszcze doliczyć dzienny koszt utrzymania tych zwierząt i weterynarza, jak podał urząd było to 250 zł/dzień . Od dnia interwencji do dnia sprzedaży mija 176 dni, wynik: 44000 zł. Podsumowując Miasto P. wydało na kozy 48650zł a sprzedało je za 1500zł, normalnie godne podziwu jak rozporządza się publiczne pieniądze. Domniemam, że sprawa nie zakończyła się przepadkiem kóz, w urzędzie skończyły się pieniądze a sąsiadom stada zaczął przeszkadzać aromacik i ot taki finał całej zabawy. Dla nie wtajemniczonych: już w lutym wiadomo było że kozy do Pani nie wrócą ze względu na jej bezpieczeństwo, czemu UM wtedy nie zaczął starać się o przejęcie stada i jego szybkie zbycie dla dobra wszystkich? To tak pod rozwagę
Niech mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem. Miasto zabiera kozy bo Pani się rzekomo nad nimi znęca, sprawa trafia do prokuratury i co dalej...? Zostało wszczęte jakieś śledztwo? sprawa trafiła do sądu? jest jakiś wyrok skazujący/uniewinniający? Dlaczego miasto nie sprzedało kóz na samym początku kiedy było już wiadomo że kozy nie wrócą do Pani czyli w lutym? A teraz jeszcze miasto zrobiło biznes życia kupiło 40 kóz od Pani za 4650zł, a sprzedało 40 kóz za 1500zł, przydało by się jeszcze doliczyć dzienny koszt utrzymania tych zwierząt i wetery... rozwiń
Avatar
Archimedes / 9 maja 2019 o 10:30
-1
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
 Co ty? kto Ci na to odpowie?! sprawa od początku śmierdząca, a teraz co pieniądze z urzędu się kończą to gospodarstwo już nie jest takie wspaniałe i nie zapewnia najlepszej fachowej opieki...? Tam ręka rękę myje, a jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście chodzi o pieniądze.
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 22:00
-2
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
Avatar
Jadwiga F. Nowak / 8 maja 2019 o 21:46
-2
Do Gość 16:53 Skoro Pan/i jest tak dobrze zorientowany/a w sytuacji p.Emilii to czemu Pan/i nie pomaga? Jak rozumiem z wykształcenia psychiatra skoro stwierdza Pan/i chorobę psychiczną. Z takimi kompetencjami i bez empatii?
Avatar
ja / 8 maja 2019 o 17:12
-5
Można zrobić niezły interes, należy wywieść zwierzaki na zachód europy i założyć wypożyczalnię 'na godziny', na pewno będzie spory popyt ze strony uchodźców.
Avatar
Gość / 27 lipca 2019 o 13:36
-1
Niech mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem. Miasto zabiera kozy bo Pani się rzekomo nad nimi znęca, sprawa trafia do prokuratury i co dalej...? Zostało wszczęte jakieś śledztwo? sprawa trafiła do sądu? jest jakiś wyrok skazujący/uniewinniający? Dlaczego miasto nie sprzedało kóz na samym początku kiedy było już wiadomo że kozy nie wrócą do Pani czyli w lutym? A teraz jeszcze miasto zrobiło biznes życia kupiło 40 kóz od Pani za 4650zł, a sprzedało 40 kóz za 1500zł, przydało by się jeszcze doliczyć dzienny koszt utrzymania tych zwierząt i weterynarza, jak podał urząd było to 250 zł/dzień . Od dnia interwencji do dnia sprzedaży mija 176 dni, wynik: 44000 zł. Podsumowując Miasto P. wydało na kozy 48650zł a sprzedało je za 1500zł, normalnie godne podziwu jak rozporządza się publiczne pieniądze. Domniemam, że sprawa nie zakończyła się przepadkiem kóz, w urzędzie skończyły się pieniądze a sąsiadom stada zaczął przeszkadzać aromacik i ot taki finał całej zabawy. Dla nie wtajemniczonych: już w lutym wiadomo było że kozy do Pani nie wrócą ze względu na jej bezpieczeństwo, czemu UM wtedy nie zaczął starać się o przejęcie stada i jego szybkie zbycie dla dobra wszystkich? To tak pod rozwagę
Niech mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem. Miasto zabiera kozy bo Pani się rzekomo nad nimi znęca, sprawa trafia do prokuratury i co dalej...? Zostało wszczęte jakieś śledztwo? sprawa trafiła do sądu? jest jakiś wyrok skazujący/uniewinniający? Dlaczego miasto nie sprzedało kóz na samym początku kiedy było już wiadomo że kozy nie wrócą do Pani czyli w lutym? A teraz jeszcze miasto zrobiło biznes życia kupiło 40 kóz od Pani za 4650zł, a sprzedało 40 kóz za 1500zł, przydało by się jeszcze doliczyć dzienny koszt utrzymania tych zwierząt i wetery... rozwiń
Avatar
md / 12 maja 2019 o 21:53
0
Przepraszam, ale kto dopóścił do sytuacji grabieży stada hodowlanego i jeszcze napuszcza prokuraturę na starszą Panią ? Powaliło was barany ? Kobiecie dzieje się wielka krzywda a za pieniądze społeczeństwa urzędasy robią sobie używanie. Wstyd.
Avatar
Archimedes / 9 maja 2019 o 10:30
-1
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
 Co ty? kto Ci na to odpowie?! sprawa od początku śmierdząca, a teraz co pieniądze z urzędu się kończą to gospodarstwo już nie jest takie wspaniałe i nie zapewnia najlepszej fachowej opieki...? Tam ręka rękę myje, a jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście chodzi o pieniądze.
Avatar
gość / 9 maja 2019 o 10:00
+8
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie kobiecinie kłopotów, bo czeka ją sprawa w sądzie. 
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie k... rozwiń
Avatar
Do Jadwigi F. Nowak / 9 maja 2019 o 07:09
+1
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o kogo chodzi). Tyle łez wylali nad losem biednych kóz i sytuacją babci, trzy razy więcej jadu wylali na ludzi, którzy mieli odmienne zdanie w tym temacie. Tyle było hucznych zapowiedzi dalszej pomocu I co? I się obesrało. I tyle droga Jadziu.
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 22:00
-2
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
Avatar
Jadwiga F. Nowak / 8 maja 2019 o 21:46
-2
Do Gość 16:53 Skoro Pan/i jest tak dobrze zorientowany/a w sytuacji p.Emilii to czemu Pan/i nie pomaga? Jak rozumiem z wykształcenia psychiatra skoro stwierdza Pan/i chorobę psychiczną. Z takimi kompetencjami i bez empatii?
Avatar
ja / 8 maja 2019 o 17:12
-5
Można zrobić niezły interes, należy wywieść zwierzaki na zachód europy i założyć wypożyczalnię 'na godziny', na pewno będzie spory popyt ze strony uchodźców.
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 16:53
+18
Babcia Emilka już ma nowe towarzystwo zamiast kóz. Teraz sfora psów lata i robi to samo co było wcześniej. Gdzie teraz są obrońcy tej pani. Mieli tak ochoczo i systematycznie odwiedzać babcie. Chyba dawno nie byli bo zwierzęta nowe i bez kontroli i ***nik do okoła. Ta pani nie może trzymać żadnych zwierząt, bo osoba umysłowo chora nie ogarnie tego. Ale gówno burza była wcześniej zrobiona i fajnie, fame kilka osób sobie zrobiło i zapomnieli o babince.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.09.2019 0 0

Sondaż: Kto wygra wybory parlamentarne 2019 w woj. lubelskim?

Sondaż: Kto wygra wybory parlamentarne 2019 w woj. lubelskim? 0 5

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska zachowają obecną liczbę posłów z woj. lubelskiego - wynika z przedwyborczej prognozy dla portalu Onet i dziennika Fakt.

Lublin: Ursus Bus uratowany? 30 mln dolarów od Amerykanów i Japończyków

Lublin: Ursus Bus uratowany? 30 mln dolarów od Amerykanów i Japończyków 29 14

30 mln dolarów od amerykańsko-japońskiego konsorcjum to światełko w tunelu dla producenta autobusów z Lublina. – Uregulujemy zaległości płacowe i w ciągu miesiąca uruchomimy produkcję – zapowiada Paweł Dadej, dyrektor zarządzający w Ursus Bus

Granit Bychawa - Lewart Lubartów 0:2. Wygrana bez większych problemów

Granit Bychawa - Lewart Lubartów 0:2. Wygrana bez większych problemów 0 1

Lewart bez większych problemów pokonał w niedzielę na wyjeździe Granit Bychawa 2:0. Goście szybko zdobyli gola i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 1:0. Łatwiej z gry niż z karnego

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 1:0. Łatwiej z gry niż z karnego 0 2

Po twardym i zaciętym meczu Stal Kraśnik zgarnęła trzy punkty. Drużyna Jarosława Pacholarza pokonała w niedzielę na swoim boisku Sokoła Sieniawa 1:0.

Ratownik medyczny zatrzymał dziwnie zachowującego się kierowcę. "Miał głowę na kierownicy"

Ratownik medyczny zatrzymał dziwnie zachowującego się kierowcę. "Miał głowę na kierownicy" 94 6

Kompletnie pijany kierowca jeździł w niedzielę po ulicach Lublina. Podczas badania alkomatem wydmuchał trzy promile. W samochodzie miał butelki z wódką i nalewkami.

MKS Start wygrał Browar Kociewski Cup

MKS Start wygrał Browar Kociewski Cup 0 0

MKS Start Lublin najlepszy w turnieju Browar Kociewski Cup, który był rozgrywany w Skarszewach. MVP imprezy został Brynton Lemar

Wierzchowiska: Grali o puchar Renault [zdjęcia]
galeria

Wierzchowiska: Grali o puchar Renault [zdjęcia] 0 0

25 zawodników startowało w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim w Turnieju Golfowym o Puchar Renault-Nazaruk

Garbarnia – Tęcza 1:1. Remis w podwójnym osłabieniu

Garbarnia – Tęcza 1:1. Remis w podwójnym osłabieniu 0 2

Zespół z Bełżyc przez ponad 50 minut grał w dziewiątkę, ale i tak zdołał wywieźć z Kurowa jeden punkt

Wstrzymana sprzedaż leków Ranigast i Ranimax

Wstrzymana sprzedaż leków Ranigast i Ranimax 0 0

Główny Inspektor Farmaceutyczny otrzymał informacje o zidentyfikowaniu zanieczyszczenia N-Nitrozodimetylenoaminą (NDMA), w niektórych produktach leczniczych zawierających substancję czynną Ranitidinum

Błękitni – Metalowiec 2:1. Trzecia wygrana z rzędu beniaminka

Błękitni – Metalowiec 2:1. Trzecia wygrana z rzędu beniaminka 0 0

Beniaminek z Obszy kontynuuje passę meczów bez porażki. Tym razem zespół trenera Piotra Palucha pokonał u siebie Metalowca Goraj 2:1. Dla beniaminka była to trzecia wygrana z rzędu

Jaki kształt będzie miała Energa Basket Liga Kobiet w tym sezonie? Jeden zespół walczy o licencję

Jaki kształt będzie miała Energa Basket Liga Kobiet w tym sezonie? Jeden zespół walczy o licencję 0 2

Do rozpoczęcia sezonu w koszykarskiej ekstraklasie kobiet pozostały niecałe dwa tygodnie. Ciągle nie wiadomo jednak, jak będą wyglądały tegoroczne rozgrywki. O miejsce w elicie starają się jeszcze zawodniczki MMKS Katarzynki Toruń

Lublin: Budżet obywatelski. Rusza głosowanie, rywalizuje 149 projektów
galeria

Lublin: Budżet obywatelski. Rusza głosowanie, rywalizuje 149 projektów 10 10

Od poniedziałku wszyscy mieszkańcy Lublina, bez względu na wiek, mogą głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2020. Do wydania ponownie jest 15 mln zł, ale zmienił się sposób podziału pieniędzy. Nowymi regułami rządzi się też samo głosowanie, które potrwa do 10 października

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.