Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 maja 2019 r.
15:42

Interwencja wzbudziła mieszane uczucia. Ale kozy z Puław nie wrócą do właścicielki

38 8 A A
Wólka Profecka. Z uwagi na złe warunki chowu urzędnicy odebrali z gospodarstwa 40 kóz
Wólka Profecka. Z uwagi na złe warunki chowu urzędnicy odebrali z gospodarstwa 40 kóz

Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy styczniową decyzję władz miasta Puławy o odebraniu stada kóz z gospodarstwa położonego na os. Wólka Profecka. Teraz zwierzęta przebywają w Nasiłowie, ale wkrótce mogą trafić do gminy Wąwolnica.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z uwagi na złe warunki chowu urzędnicy odebrali z gospodarstwa 40 kóz. Starsza kobieta, która utrzymywała stado, nie radziła sobie z tym zadaniem. Zwierzęta wymykały się poza podwórko i powodowały zagrożenie dla kierowców. Część z nich była związana. Z powodu niekompletnego ogrodzenia kozy były też narażone na ataki psów. Niektóre z nich nosiły ślady po ugryzieniach.

Interwencja wzbudziła mieszane uczucia wśród części mieszkańców Puław. W mediach społecznościowych pojawiły się opisy problemów, z jakimi borykała się właścicielka stada oraz próby udzielenia jej pomocy. Zarejestrowano nawet zbiórkę „na bilet powrotny” dla kóz. Pieniądze miały trafić m.in. na naprawę ogrodzenia, uporządkowanie podwórka „babci Emilki”, nowe zagrody itp. Równolegle właścicielka kóz zaskarżyła decyzję o ich czasowym odbiorze do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Ostatecznie zrezygnowano z akcji zbudowania lepszych warunków dla zwierząt i walki o ich powrót. Na stronie zbiórki jej pomysłodawcy poinformowali, że decyzja o oddaniu darczyńcom zebranych pieniędzy zapadła ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o niechęć sąsiadów sprzeciwiających się powrotowi stada. Także rodzina „babci Emilki” uznała, że w tej sytuacji kozy nie powinny wracać.

Tymczasem SKO zdecydowało, że puławscy urzędnicy działali zgodnie z prawem i utrzymało w mocy decyzję o czasowym odbiorze kóz.

Zwierzęta trafiły do gospodarstwa w Nasiłowie w gminie Janowiec. – Zostały oznakowane, zarejestrowane i przebadane na choroby zakaźne. Znajdują się pod stałą opieką terenowego lekarza weterynarii – informuje Sylwia Żądełek, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Puławy. Zapewnia też, że zwierzęta są regularnie karmione i pojone.

Nie jest to jednak dla nich miejsce docelowe. Jak mówi kierownik WOŚ, kozy powinny zostać umieszczone w gospodarstwie wyspecjalizowanym. Rozmowy w tej sprawie toczą się już z jednym z hodowców z gminy Wąwolnica.

Sprawą kóz zajmuje się także puławska prokuratura, która sprawdza, czy właścicielka odebranego stada złamało prawo – chodzi o możliwość znęcania się nad zwierzętami. W związku z tym osoby biorące udział w styczniowej interwencji wzywane są na przesłuchania.

e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 16:53
+18
Babcia Emilka już ma nowe towarzystwo zamiast kóz. Teraz sfora psów lata i robi to samo co było wcześniej. Gdzie teraz są obrońcy tej pani. Mieli tak ochoczo i systematycznie odwiedzać babcie. Chyba dawno nie byli bo zwierzęta nowe i bez kontroli i ***nik do okoła. Ta pani nie może trzymać żadnych zwierząt, bo osoba umysłowo chora nie ogarnie tego. Ale gówno burza była wcześniej zrobiona i fajnie, fame kilka osób sobie zrobiło i zapomnieli o babince.
Avatar
gość / 9 maja 2019 o 10:00
+8
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie kobiecinie kłopotów, bo czeka ją sprawa w sądzie. 
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie k... rozwiń
Avatar
Do Jadwigi F. Nowak / 9 maja 2019 o 07:09
+1
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o kogo chodzi). Tyle łez wylali nad losem biednych kóz i sytuacją babci, trzy razy więcej jadu wylali na ludzi, którzy mieli odmienne zdanie w tym temacie. Tyle było hucznych zapowiedzi dalszej pomocu I co? I się obesrało. I tyle droga Jadziu.
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o... rozwiń
Avatar
md / 12 maja 2019 o 21:53
0
Przepraszam, ale kto dopóścił do sytuacji grabieży stada hodowlanego i jeszcze napuszcza prokuraturę na starszą Panią ? Powaliło was barany ? Kobiecie dzieje się wielka krzywda a za pieniądze społeczeństwa urzędasy robią sobie używanie. Wstyd.
Avatar
Archimedes / 9 maja 2019 o 10:30
-1
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
 Co ty? kto Ci na to odpowie?! sprawa od początku śmierdząca, a teraz co pieniądze z urzędu się kończą to gospodarstwo już nie jest takie wspaniałe i nie zapewnia najlepszej fachowej opieki...? Tam ręka rękę myje, a jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście chodzi o pieniądze.
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 22:00
-2
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
Avatar
Jadwiga F. Nowak / 8 maja 2019 o 21:46
-2
Do Gość 16:53 Skoro Pan/i jest tak dobrze zorientowany/a w sytuacji p.Emilii to czemu Pan/i nie pomaga? Jak rozumiem z wykształcenia psychiatra skoro stwierdza Pan/i chorobę psychiczną. Z takimi kompetencjami i bez empatii?
Avatar
ja / 8 maja 2019 o 17:12
-5
Można zrobić niezły interes, należy wywieść zwierzaki na zachód europy i założyć wypożyczalnię 'na godziny', na pewno będzie spory popyt ze strony uchodźców.
Avatar
md / 12 maja 2019 o 21:53
0
Przepraszam, ale kto dopóścił do sytuacji grabieży stada hodowlanego i jeszcze napuszcza prokuraturę na starszą Panią ? Powaliło was barany ? Kobiecie dzieje się wielka krzywda a za pieniądze społeczeństwa urzędasy robią sobie używanie. Wstyd.
Avatar
Archimedes / 9 maja 2019 o 10:30
-1
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
 Co ty? kto Ci na to odpowie?! sprawa od początku śmierdząca, a teraz co pieniądze z urzędu się kończą to gospodarstwo już nie jest takie wspaniałe i nie zapewnia najlepszej fachowej opieki...? Tam ręka rękę myje, a jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście chodzi o pieniądze.
Avatar
gość / 9 maja 2019 o 10:00
+8
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie kobiecinie kłopotów, bo czeka ją sprawa w sądzie. 
no jak tam Violka? Nawet odwołania nie potrafisz napisać. TOZ Puławy i jego pseudoinspektorki to szczyt niekompetencji. Nawet psa babci Emilki z lecznicy nie potrafilyscie odebrac. Ile dni tam siedział po zabiegu? Trzeba bylo po was wydzwaniac. Oczywiście za zabieg zaplacila inna organizacja. Bo wy tylko mordy potraficie drzeć. Nic więcej. Powinni was zdelegalizowac i odebrać wam uprawnienia inspektorów, które zreszta kazdy kto chce moze dostac w dwie godziny. Czy teraz pomagacue babci Emilce wielkie ,, dobrodziejki,,? Narobiliscie jedynie k... rozwiń
Avatar
Do Jadwigi F. Nowak / 9 maja 2019 o 07:09
+1
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o kogo chodzi). Tyle łez wylali nad losem biednych kóz i sytuacją babci, trzy razy więcej jadu wylali na ludzi, którzy mieli odmienne zdanie w tym temacie. Tyle było hucznych zapowiedzi dalszej pomocu I co? I się obesrało. I tyle droga Jadziu.
Jadziu droga. Po pieresze, dlaczegoż to miałabym pomagać?? Odpowiedz mi na to pytanie. Po drugie, nie trzeba być psychiatrą, żeby u niektórych osób zauważyć chorobę psychiczną. I na koniec droga Jadwigo, czytania ze zrozumieniem danego tekstu uczą już w szkole podstawowej. Nie wnikam czy się zapomniało czy się nue chciało wtedy pójść do szkoły. Mój wpis nie jest stricte o babci Emilce, tylko o tamtej sytuacji i o osobach, które wtedy brylowały w internecie w tym temacie( nie będę ich wymieniała z imienia, bo i po co, zainteresowani wiedzą o... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 22:00
-2
Ile kosztowała akcja ta akcja? Jakie pieniądze dostaje człowiek opiekujący się obecnie kozami? Czy jest spokrewniony z osobami, które wywołały to całe zamieszanie? Proszę o uzupełnienie artykułu o te informacje!
Avatar
Jadwiga F. Nowak / 8 maja 2019 o 21:46
-2
Do Gość 16:53 Skoro Pan/i jest tak dobrze zorientowany/a w sytuacji p.Emilii to czemu Pan/i nie pomaga? Jak rozumiem z wykształcenia psychiatra skoro stwierdza Pan/i chorobę psychiczną. Z takimi kompetencjami i bez empatii?
Avatar
ja / 8 maja 2019 o 17:12
-5
Można zrobić niezły interes, należy wywieść zwierzaki na zachód europy i założyć wypożyczalnię 'na godziny', na pewno będzie spory popyt ze strony uchodźców.
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 16:53
+18
Babcia Emilka już ma nowe towarzystwo zamiast kóz. Teraz sfora psów lata i robi to samo co było wcześniej. Gdzie teraz są obrońcy tej pani. Mieli tak ochoczo i systematycznie odwiedzać babcie. Chyba dawno nie byli bo zwierzęta nowe i bez kontroli i ***nik do okoła. Ta pani nie może trzymać żadnych zwierząt, bo osoba umysłowo chora nie ogarnie tego. Ale gówno burza była wcześniej zrobiona i fajnie, fame kilka osób sobie zrobiło i zapomnieli o babince.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Metalowiec Goraj – Potok Sitno 0:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Metalowiec Goraj – Potok Sitno 0:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Potok Sitno wciąż zażarcie walczy o utrzymanie. Tym razem w wyjazdowym starciu z Metalowcem Goraj, który również bije się o pozostanie w klasie okręgowej, podopieczni Krzysztofa Rysaka zwyciężyli 0:1, a „złotego gola” zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Patryk Samulak

Avia II Świdnik – Granit Bychawa 0:1. Gra do pierwszej bramki

Avia II Świdnik – Granit Bychawa 0:1. Gra do pierwszej bramki 0 0

Mecz dwóch czołowych drużyn ligi mocno rozczarował. Spotkanie miało potencjał, aby być hitem kolejki. Piłkarze obu drużyn skupili się jednak na uważnej grze w defensywie. W efekcie kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, której autorem był Karol Lewczuk

W Lublinie trwa Feliniada. Tłumy pod sceną [zdjęcia]
galeria

W Lublinie trwa Feliniada. Tłumy pod sceną [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. W ramach Feliniady wystąpiły dziś zespoły Malibu i Megustar (na zdjęciach). Gwiazdą wieczoru będzie Akcent i Zenon Martyniuk

Olimpiakos Tarnogród – Gryf Gmina Zamość 3:5. Zagrali na "piątkę"

Olimpiakos Tarnogród – Gryf Gmina Zamość 3:5. Zagrali na "piątkę" 0 0

Zespół trenera Romana Blonki wiosną rozkręcał się bardzo powoli, ale wydaje się, że na ostatnie mecze w sezonie złapał wiatr w żagle. Tym razem Gryf Gmina Zamość wygrał na wyjeździe z Olimpiakosem Tarnogród 5:3, a wszystkie bramki zdobył przed przerwą

Piast wygrał w Poznaniu i zdobył mistrzostwo Polski!
film

Piast wygrał w Poznaniu i zdobył mistrzostwo Polski! 0 2

Zespół Z Gliwic pokonał w Poznaniu Lecha 1:0 po golu Piotra Parzyszka w 27 minucie. Z kolei Legia Warszawa zremisowała 2:2 z Zagłębiem Lubin, a jedną z bramek dla „Miedziowych” zdobył Patryk Szysz

Lubelskie: Nie chcą nowych kopalń. Jakie argumenty mają ekolodzy?
galeria
film

Lubelskie: Nie chcą nowych kopalń. Jakie argumenty mają ekolodzy? 0 7

Przeciw budowie nowych kopalń w rejonie pojezierza łęczyńsko-włodawskiego protestowali w Lublinie ekolodzy. - Te plany zagrażają cennej przyrodzie - przekonywali na „Marszu dla Polesia”. W przyszłym roku ma ruszyć wydobycie węgla w Ostrowie, choć nie to najbardziej martwi ekologów

Cała murawa do wymiany na Arenie Lublin. Wszystko przez najbliższe imprezy

Cała murawa do wymiany na Arenie Lublin. Wszystko przez najbliższe imprezy 0 4

To już pewne: nie da się uniknąć całkowitej wymiany murawy na stadionie Arena Lublin po młodzieżowym mundialu oraz planowanych na 21 czerwca ekstremalnych pokazach motocyklowych i rowerowych.

Krasnystaw: Pierwsza taka wypożyczalnia w woj. lubelskim

Krasnystaw: Pierwsza taka wypożyczalnia w woj. lubelskim 0 0

 Otwarto bezpłatną wypożyczalnię 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych. To pierwsze takie miejsce na Lubelszczyźnie

Krzysztof Cugowski ostro o reaktywacji Budki Suflera. "Tak nie może być"

Krzysztof Cugowski ostro o reaktywacji Budki Suflera. "Tak nie może być" 10 22

Powrót „Budki Suflera” na scenę zapowiada Romuald Lipko, jeden z założycieli zespołu. Jednak na drodze tym planom może stanąć Krzysztof Cugowski, który nie chce brać udziału w reaktywacji i stanowczo się jej sprzeciwia

Premiera spektaklu "Pilecki.Raport"
19 maja 2019, 19:00

Premiera spektaklu "Pilecki.Raport" 0 0

Teatr Bez Maski oraz Fundacja Scytia zapraszają do Centrum Spotkania Kultur na premierę spektaklu "Pilecki.Raport". Przedstawienie zostanie zaprezentowane 19 maja o godz. 19.

Opole Lubelskie: Mamy mądrze bawią dzieci

Opole Lubelskie: Mamy mądrze bawią dzieci 0 0

 Uczą jak dbać o dom, aby nie wywołać pożaru lub zatruć się czadem. Autorski cykl spotkań „6 kroków do bezpiecznego domu”, jest skierowany do dzieci i dorosłych z gminy

Maraton MTB w Puławach. Kilkuset kolarzy na starcie [zdjęcia]
galeria

Maraton MTB w Puławach. Kilkuset kolarzy na starcie [zdjęcia] 0 4

Cisowianka Mazovia MTB Marathon dobiegł końca. Na trasach wokół Puław ścigało się ok. 600 kolarzy z różnych stron Polski. Na dystansie PRO najszybszy okazał się Przemysław Gierczak z Opoczna. Wysokie, piąte miejsce zajął Adrian Wawer z Puław. Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Kosko z Ząbek.

Sondaż wyborczy: PiS wygrywa w woj. lubelskim

Sondaż wyborczy: PiS wygrywa w woj. lubelskim 1 32

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w połowie maja, PiS mogłoby liczyć w woj. lubelskim na 50 proc. głosów, a Koalicja Europejska na 26,4 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu

Spór o budowę dojazdu do willi w Kazimierzu Dolnym. Właściciel: Nie miałem wyjścia

Spór o budowę dojazdu do willi w Kazimierzu Dolnym. Właściciel: Nie miałem wyjścia 1 8

Brutalną ingerencją w przyrodę nazywa jeden z radnych budowę drogi przy zabytkowej willi prof. Pruszkowskiego. - Nie miałem wyjścia, muszę mieć dojazd do budynku, żeby mogło tu dotrzeć w razie potrzeby pogotowie czy straż pożarna - tłumaczy właściciel budynku

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości 0 7

Rozmowa z Marcinem Broniszewskim, trenerem Górnika Łęczna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!