Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 grudnia 2016 r.
17:57

Jakie podwyżki i dla kogo? Kto zyskał, a kto stracił? Puławy mają budżet na 2017 r.

36 76 A A
Czwartkowe obrady obserwował komplet widzów. Ci, którzy nie zmieścili się w sali konferencyjnej dyskusji przysłuchiwali się z korytarza. Większość z nich była przekonana, że radni zagłosują przeciwko podwyżkom ich wynagrodzeń. Ostatecznie cięcia dotkną tylko pracowników Urzędu Miasta (fot. Radosław Szczęch)
Czwartkowe obrady obserwował komplet widzów. Ci, którzy nie zmieścili się w sali konferencyjnej dyskusji przysłuchiwali się z korytarza. Większość z nich była przekonana, że radni zagłosują przeciwko podwyżkom ich wynagrodzeń. Ostatecznie cięcia dotkną tylko pracowników Urzędu Miasta (fot. Radosław Szczęch)

Klub PiS w ostatniej chwili zaproponował i przegłosował szereg poprawek do budżetu Puław na 2017 rok. Radni obniżyli wysokość podwyżek dla pracowników UM, zrezygnowali z podwyższania budżetów POK, biblioteki i Straży Miejskiej. Środki trafią natomiast do spółki "Nieruchomości Puławskie".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sesja budżetowa, która odbyła się w ostatni czwartek, była jedną z najdłuższych i najbardziej burzliwych w tym roku. Jej obradom przysłuchwało się kilkadziesiąt osób, głównie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych miejskich instytucji, którzy byli wyraźnie zaniepokojeni zapowiedziami dotyczącymi wysokości ich przyszłorocznych wynagrodzeń.

Podwyżki tak, ale w różnej wysokości

Dyskusję o tym, że pula środków na ten cel jest za wysoka zapoczątkowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich pierwsza propozycja z początku grudnia dotyczyła wszystkich jednostek samorządowych. Gdyby została przyjęta, odczuliby ją pracownicy m.in. szkół, żłobków, przedszkoli, POK, ŚDS, MOSiR, MOPS, USC i innych. Warto tutaj sprecyzować, że nie chodziło o obniżenie ich pensji, w stosunku do ostatniego roku, a jedynie ograniczenie podwyżek. To jednak wystarczyło do tego, by stawiając się na sali obrad głośno zademonstrować swój sprzeciw.

– Jesteśmy tutaj po to, żeby utrzymać zapowiadany wzost na poziomie 4,4 procenta, co przy naszych wynagrodzeniach to i tak niewiele. Ja reprezentuję pracowników opieki społecznej, którzy pracują z osobami niepełnosprawnymi wymagającymi karmienia, przebierania, pampersowania. Nie mamy żadnych dodatków – mówi jedna z kobiet, która przedstawiła się jako Anna.

Pracownicy przeciw radnym

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tak liczna obecność pracowników miejskich jednostek była inspirowana przez władze, które liczyły na to, że radni PiS mając na przeciwko siebie część nastawionych przeciwko nim mieszkańców, wycofają swoje wnioski. Stało się trochę inaczej. Radni co prawda zmienili treść swoich poprawek, ale decyzję o tym podjęli na kilka dni przed sesją. Ich treść przekazała radna Marzanna Pakuła, przewodnicząca klubu PiS.

Zgodnie z tymi propozycjami, na środki na wynagrodzenia o 4,4 procenta wzrosną we wszystkich miejskich jednostkach, poza Urzędem Miasta. Tutaj ma obowiązywać stawka 1,3 procenta. Zaoszczędzone w ten sposób 300 tys. złotych trafi na modernizację Miejskiego Przedszkola nr 10 wraz z remontem placu zabaw. Na ten sam cel przesunięto także 50 tys., jakie pierwotnie zarezerwowano dla Straży Miejskiej. To nie wszystko. Radni PiS pozytywnie opowiedzieli na prośbę prezesa Nieruchomości Puławskich i na dokapitalizowanie tej spółki przeznaczyli ponad 400 tys. złotych, z czego większość z dotacji dla Domu Chemika (250 tys. zł) i Biblioteki Miejskiej (100 tys.zł) oraz z działalności pozostałej (53 tys. zł).

Poprawki niezgodne z uchwałą?

Zanim doszło do głosowania nad nimi, przeciwko ich wprowadzaniu opowiadali się radni zarówno PO, jak i PSPP. Radny Ryszard Stępień próbował nakłonić przewodniczącą rady miasta do tego, by przegłosować wniosek o odrzucenie wszystkich nowych poprawek. Piotr Sadurski argumentował, że radni PiS mieli odpowiednią ilość czasu na ich zgłoszenie. – To wszystko pachnie bałaganem. Nie byliśmy o tych zmianach informowani – mówił.

Prezydent Janusz Grobel zasugerował natomiast, że decyzja radnej Marzanny Pakuły o ścinaniu podwyżek to swoiste "podziękowanie" dla urzędników za wypracowanie dodatkowych pieniędzy dla miasta (w ramach nowego rozliczenia VAT, odzyskano na czysto 7 mln zł). Dał również do zrozumienia, że w jego opinii poprawki dotyczące budżetu, zanim staną na sesji, powinny być głosowane na komisji budżetowej i zyskać rangę oficjalnego wniosku tej komisji. Tak się nie stało, więc zaszło podejrzenie, że rada na sesji nie powinna ich głosować. Ostatecznie do głosowania jednak doszło i wszystkie wyżej wymienione propozycje zostały przyjęte.

Spółka potrzebuje pomocy

O komentarz w sprawie zmian do budżetu zapytaliśmy Bożenę Krygier, przewodniczącą rady miasta (PiS).

– Po pierwsze chcę podkreślić, że obniżenie wysokości podwyżek będzie dotyczyć tylko i wyłącznie pracowników Urzędu Miasta, pozostałe jednostki otrzymają 4,4 procent. Jeśli chodzi o dotację dla POK to musimy pamiętać o tym, że jesienią miejmy nadzieję w tej instytucji rozpocznie się remont, więc uważamy, że podnoszenie im budżetu na 2017 rok nie jest zasadne – tłumaczy radna,

O przyczynach dokapitalizowania Nieruchomości Puławskich mówił natomiast wiceprezydent, Tadeusz Kocoń, którego do odpowiedzi wywołał prezydent Janusz Grobel.

– NP generowały straty, a przyczyn tego było wiele, m.in. wypłata nagród jubileuszowych (600 proc. wynagrodzenia). W związku ze zmianą na stanowisku prezesa, chcemy wiele rzeczy zmienić i zlikwidować niedobór, który sięga 1,5 mln złotych. Związki zgodziły się na zmiany wynagrodzeń, więc pewien wysiłek został podjęty. Uważam, że powinniśmy podać im rękę – mówił wiceprezydent Kocoń. Warto dodać, że kłopoty spółki pogłębiły się, gdy ta odpowiadała za finanse Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Dzisiaj jest na granicy płynności finansowej.

To może być rok dużych inwestycji

Zdaniem Bożeny Krygier, dodatkowe środki przydadzą się także Miejskiemu Przedszkolu nr 10, które wymaga modernizacji. Co prawda władze Puław planują pozyskanie środków na jego rewitalizację, ale według przewodniczącej rady, zabezpieczenie pieniędzy w budżecie nie zepsuje tych planów.

Nowy budżet Puław, jak już pisaliśmy, będzie nadwyżkowy. Łączne dochody wyniosą 222,6 mln złotych, a wydatki przekroczą 217,1 mln. Wśród najważniejszych inwestycji, które mają już zapewnione finansowanie należy wymienić przebudowę ul. Spacerowej (1,2 mln zł), ul. 6 Sierpnia (1 mln), czy nowe boiska dla SP nr 1 (3 mln). Niemal na pewno ruszą także dwie kluczowe inwestycje - pierwszy etap przebudowy Domu Chemika oraz budowa nowej hali sportowej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
justa / 9 stycznia 2017 r. o 14:09
pracuję tu i bardzo bym chciała zarabiac tyle  ile piszecie.... wystapcie do kadr o wysokość wynagrodzeń urzędników. będziecie mieli czarno na białym- a nie z kosmosu jakieś zarobki.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 17:02
A który to radny tak się wzbogacił?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 16:28
Brakuje na budowę ul. Zdebika na ktorej radny wybudował sobie dom.
Avatar
iPAD / 4 stycznia 2017 r. o 16:07
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od takich zachowań. Czyż nie?
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 08:41
95% przedszkoli ma wyremnotwane place , to czego się czepiacie ?
Avatar
Maciek / 3 stycznia 2017 r. o 23:43
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje nienawiść, zazdrość  i szukanie dziury w całym, plotek, szukanie błędnych , sprzecznych informacji. Patrząc z boku, jako ojciec dwójki dzieci, jest mi najzwyczajniej przykro. Ludzie zasługują na dobro i spełnianie marzeń, a zwłaszcza dzieci, którym nowy plac zabaw przyswoi ogrom szczęścia. Pomyślcie czasem komentatorzy, gdzie zgubiliście swoje idee . Pozdrawiam, Maciek 
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje n... rozwiń
Avatar
iPAD / 3 stycznia 2017 r. o 17:37
czy to chodzi o pana l., który pracował w przedszkolu nr 18 jako robotnik do prac ciężkich (zgodnie z info na stronie przedszkola)? czy to chodzi o pana l. przewodniczącego klubu gazety polskiej w puławach? czy to chodzi o pana l., o którym bardzo ciekawe info jest na stronach: ******to.com.pl/polska-i-swiat/art/6340890,krwawa-bojka-na-spotkaniu-z-ks-isakowiczem-zaleskim-ksiadz-jest-w-szoku-zdjecia,id,t.html ***polonus.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=9663&sid=bc87d0a5c39115400288b218d383c7af
Avatar
mama / 3 stycznia 2017 r. o 11:33
a mąż panui L. własnie dostał pracę w szkole nr 3, proszę jaki awans przypadkiem....
Avatar
Katarzyna / 3 stycznia 2017 r. o 09:47
bajońskie podwyżki i zarobki to 2080zł po 23 latach pracy- dla niewtajemniczonych. i zwykłego urzędnika nie stać na opłaty i kształcenie dzieci. Najpierw poproście nas o listy płac- [potem oceniajcie nasze "bajońskie" zarobki.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 09:40
Byłam, widziałam. Hołota na której czele stoi pani Pakuła. Jak ludzie mający na co dzień problemy z prawem- mogą stanowić prawo naszego miasta???
Avatar
justa / 9 stycznia 2017 r. o 14:09
pracuję tu i bardzo bym chciała zarabiac tyle  ile piszecie.... wystapcie do kadr o wysokość wynagrodzeń urzędników. będziecie mieli czarno na białym- a nie z kosmosu jakieś zarobki.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 17:02
A który to radny tak się wzbogacił?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 16:28
Brakuje na budowę ul. Zdebika na ktorej radny wybudował sobie dom.
Avatar
iPAD / 4 stycznia 2017 r. o 16:07
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od takich zachowań. Czyż nie?
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 08:41
95% przedszkoli ma wyremnotwane place , to czego się czepiacie ?
Avatar
Maciek / 3 stycznia 2017 r. o 23:43
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje nienawiść, zazdrość  i szukanie dziury w całym, plotek, szukanie błędnych , sprzecznych informacji. Patrząc z boku, jako ojciec dwójki dzieci, jest mi najzwyczajniej przykro. Ludzie zasługują na dobro i spełnianie marzeń, a zwłaszcza dzieci, którym nowy plac zabaw przyswoi ogrom szczęścia. Pomyślcie czasem komentatorzy, gdzie zgubiliście swoje idee . Pozdrawiam, Maciek 
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje n... rozwiń
Avatar
iPAD / 3 stycznia 2017 r. o 17:37
czy to chodzi o pana l., który pracował w przedszkolu nr 18 jako robotnik do prac ciężkich (zgodnie z info na stronie przedszkola)? czy to chodzi o pana l. przewodniczącego klubu gazety polskiej w puławach? czy to chodzi o pana l., o którym bardzo ciekawe info jest na stronach: ******to.com.pl/polska-i-swiat/art/6340890,krwawa-bojka-na-spotkaniu-z-ks-isakowiczem-zaleskim-ksiadz-jest-w-szoku-zdjecia,id,t.html ***polonus.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=9663&sid=bc87d0a5c39115400288b218d383c7af
Avatar
mama / 3 stycznia 2017 r. o 11:33
a mąż panui L. własnie dostał pracę w szkole nr 3, proszę jaki awans przypadkiem....
Avatar
Katarzyna / 3 stycznia 2017 r. o 09:47
bajońskie podwyżki i zarobki to 2080zł po 23 latach pracy- dla niewtajemniczonych. i zwykłego urzędnika nie stać na opłaty i kształcenie dzieci. Najpierw poproście nas o listy płac- [potem oceniajcie nasze "bajońskie" zarobki.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 09:40
Byłam, widziałam. Hołota na której czele stoi pani Pakuła. Jak ludzie mający na co dzień problemy z prawem- mogą stanowić prawo naszego miasta???
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!