Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 stycznia 2017 r.
13:27

Jest dyrektor nowego Muzeum Czartoryskich w Puławach

25 80 A A
Honorata Mielniczenko (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Honorata Mielniczenko (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Decyzją prezydenta Puław, nowym, miejskim Muzeum Czartoryskich pokieruje Honorata Mielniczenko, dotychczasowa dyrektor muzeum na Zamku w Janowcu. Pozytywną rekomendację wystawił jej m.in. wiceprezydent Tadeusz Kocoń, który wcześniej był wójtem Janowca. Miasto wynajęło już w pałacu pomieszczenie na gabinet dla nowej szefowej miejskiej instytucji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od poniedziałku 2 stycznia Muzuem Czartoryskich w Puławach (w organizacji) zarządza pełniąca obowiązku dyrektora, Honorata Mielniczenko. Jej zatrudnienie odbyło po analizie kilku kandydatur, bez ogłaszania konkursu.

– To wieloletnia dyrektor Muzeum na Zamku w Janowcu. Prezydentowi Januszowi Groblowi przedstawiłem pozytywną opinię o tej kandydaturze, ale z pewnością nie tylko moje zdanie miało wpływ na tę decyzję – mówi Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław, który jest przekonany, że nowa dyrektor poradzi sobie na nowym stanowisku.

Czemu nie było konkursu? – Zgodnie ze statutem muzeum oraz wytycznymi ministra kultury, na okres nie dłuższy niż rok, prezydent ma prawo zatrudnić osobę pełniącą obowiązki dyrektora bez rozpisywania konkursu – wyjaśnia Jolanta Wróbel, kierownik Wydziały Kultury i Promocji Urzędu Miasta w Puławach, która przyznaje, że konkurs prawdopodobnie zostanie ogłoszony za rok.

Władze miasta wynajęły już pomieszczenie w Pałacu Czartoryskich, które służy jako gabinet pani dyrektor. Styczeń będzie miesiącem poświęconym formalnościom związanym z przejęciem pracowników puławskiej filii Muzeum Nadwiślańskiego oraz eksponatów. Te ostatnie, w związku ze zmianą właściciela (od Fundacji Czartoryskich kupiło je Ministerstwo Kultury), czeka inwentaryzacja. Na razie nie wiadomo ile osób zostanie zatrudnionych w nowym Muzuem Czartoryskich. Te decyzje będą zależały od nowej dyrektor, z którą dziś nie udało się nam skontaktować.

Jedno jest pewne - eksponaty, który miały być wywożone do Krakowa, zostaną w Puławach. Miasto nie będzie również płacić setek tysięcy złotych za możliwość ich dalszego wypożyczania.

– Jesteśmy przekonani, że tak będzie, bo po zakupie zbiorów przez państwo, nasza umowa z Fundacją XX. Czartoryskich stała się bezprzedmiotowa – tłumaczy wiceprezydent Kocoń.

Otwarta pozostaje natomiast kwestia wzbogacenia wystaw o zbiory z innych muzeów narodowych, jeśli tylko takie działanie zostanie uznane za zasadne przez nową dyrektor. Samo muzeum oficjalnie swoją działalność rozpocznie 1 lutego.

Komentarze 80

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 20:55
0
domini nikt nic nie insynuuje. Fakty są takie że nie było konkursu, a pani jest mocno powiązana z pisem i wiceprezydentem Koconiem, co sam powiedział. A cóż takiego chcesz żebyśmy robili i dlaczego uważasz że sami bezrobotni komentują? Mierzysz swoją miarą? A wydawanie pieniędzy, tych z 500+ również, napędza gospodarkę, a na tym baaardzo zależy twoim ulubieńcom, jak sądzę, czyli pisowi.
Avatar
domini / 8 stycznia 2017 o 18:46
0
Proponuję wszystkim krzyczacym zabrać się wreszcie do roboty! Zamiast krzyczeć, zajmijcie się swoją pracą! Nie macie własnych zajęć! Najlepiej rzucać na prawo i lewo jakieś insynuacje! Cieszcie się,że będzie miejskie muzeum! chyba, że wszyscy krzyczący wolą spędzać czas w miejskich galeriach, tam poziom kultury im odpowiada!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 10:05
0
Siq Al-Barid...czytanie ze zrozumieniem się kłania. A złośliwość aż kapie! Nie znoszę ani jednej ani drugiej partii, polityka to dla mnie czarna magia. Nie dla wytłumaczenia Siq Al-Barid bo dyskusja na tym poziomie to żenada.
Avatar
Siq Al-Barid / 6 stycznia 2017 o 20:24
0
O Boże! Mała Petra co wy w tym muzeum wąchacie? Odnoszę wrażenie że masz ochotę na jakiś intratny stołeczek przy pani dyrektorce. Wazeliniarstwo książkowe. A może jesteś już na pisowskiej liście płac trolli? 
Avatar
Mala Petra / 6 stycznia 2017 o 19:39
0
Ktoś nieznający sytuacji może błędnie ocenić. Miałam okazję pracować w tym oddziale. P.Odorowska powoła ten oddział do życia. I faktycznie we współpracy z p.Zadurą. Coś jednak nie zagrało i obie panie własny konflikt przeniosły na teren pracy. Nie mnie oceniać ich pracę. Oddział funkcjonował b.dobrze do czasu kiedy siły obu pań skupiły się na awanturach i złośliwościach, co z kolei biło w muzeum. Pracowałam w tym oddziale i niestety przepychanki personalne spowodowały moje zwolnienie. Mogę w tej sprawie zabrać głos: w oddziale pracują tylko ludzie po studiach wyższych. Zatrudnieni niestety na stanowiskach nie adekwatnych do wiedzy i wykształcenia-decyzja p.Zadury. Są to historycy, muzealnicy i historycy sztuki. Opiekunowie ekspozycji mają często większą wiedzę i pasję niż tzw.merytoryczni. P.Honorata dostała mimo wszystko wspaniały zespół, kreatywny i b.aktywny. Brak reklamy i informacji co dzieje się w oddziale utrudnił znacznie jego funkcjonowanie. Wszyscy turyści których mieliśmy zaszczyt gościć w oddziale muzeum byli zachwyceni wystawą, wiedzą i uprzejmością pracowników. Wystarczy zajrzeć do książki pamiątkowej. Dla osób zainteresowanych podkreślę że wykłady, wywiady, lekcje muzealne, prelekcje były głównie dziełem opiekunów ekspozycji, mimo że nie mieli tego w obowiązkach.
Ktoś nieznający sytuacji może błędnie ocenić. Miałam okazję pracować w tym oddziale. P.Odorowska powoła ten oddział do życia. I faktycznie we współpracy z p.Zadurą. Coś jednak nie zagrało i obie panie własny konflikt przeniosły na teren pracy. Nie mnie oceniać ich pracę. Oddział funkcjonował b.dobrze do czasu kiedy siły obu pań skupiły się na awanturach i złośliwościach, co z kolei biło w muzeum. Pracowałam w tym oddziale i niestety przepychanki personalne spowodowały moje zwolnienie. Mogę w tej sprawie zabrać głos: w oddziale pracują tylk... rozwiń
Avatar
Mala Petra / 6 stycznia 2017 o 10:44
0
Myślę że niepotrzebnie osoba której nie stać nawet na wybór "nicku" nie powinna się wypowiadać i bez żenady wołać imienia koleżanki. Oj wstydziłbyś się wyrośnięty dzieciaczku. O owszem wymieniona osoba ma wiedzę i pasję i z pewnością nadaje się żeby ją docenić. Może nie jest najlepszym kandydatem na dyrektora, ale ma 100% kwalifikacji na asystenta muzealnego. Robi więcej niż inni, "zasuwa" że nawet ją kamery nie zdążą zarejestrować, a inni spijają śmietankę...takie życie... Mam nadzieję że p.dyrektor Honorata dobrze zna ludzi i potrafi ich docenić. Wystarczy patrzeć, wysłuchać wszystkich stron.
Myślę że niepotrzebnie osoba której nie stać nawet na wybór "nicku" nie powinna się wypowiadać i bez żenady wołać imienia koleżanki. Oj wstydziłbyś się wyrośnięty dzieciaczku. O owszem wymieniona osoba ma wiedzę i pasję i z pewnością nadaje się żeby ją docenić. Może nie jest najlepszym kandydatem na dyrektora, ale ma 100% kwalifikacji na asystenta muzealnego. Robi więcej niż inni, "zasuwa" że nawet ją kamery nie zdążą zarejestrować, a inni spijają śmietankę...takie życie... Mam nadzieję że p.dyrektor Honorata dobrze zn... rozwiń
Avatar
Mala Petra / 6 stycznia 2017 o 10:30
0
Cieszę się na te pozytywne komentarze. W mniejszości są na szczęście złośliwe. Pani Honorata nie pochodzi przecież z bezludnej wyspy i zna ludzi ze swego miasta. To oczywiste. Praca i jej efekty się liczą, a nie znajomości! Dobre dzieło powinno trwać bo to Dziedzictwo Kultury wszystkich ludzi. W zbiorach przetrwało wiele dóbr kultury materialnej nie tylko świadczących o wielkości Polski. Jest to wartość ponadczasowa, niestety skupianie się na przepychankach personalnych "umoczeniu" politycznym, pomówieniach i niesprawdzonych pogłoskach, z ignorancją włącznie zaciemnia istotę sprawy. Proponuję skupienie się na wiedzy i pracy i życzę p. dyr. Honoracie sukcesów. Trzymam kciuki!
Cieszę się na te pozytywne komentarze. W mniejszości są na szczęście złośliwe. Pani Honorata nie pochodzi przecież z bezludnej wyspy i zna ludzi ze swego miasta. To oczywiste. Praca i jej efekty się liczą, a nie znajomości! Dobre dzieło powinno trwać bo to Dziedzictwo Kultury wszystkich ludzi. W zbiorach przetrwało wiele dóbr kultury materialnej nie tylko świadczących o wielkości Polski. Jest to wartość ponadczasowa, niestety skupianie się na przepychankach personalnych "umoczeniu" politycznym, pomówieniach i niesprawdzonych pogłos... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 22:42
0
Jazgocze i wrzeszczy to elektorat pisistyczny.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 20:38
0
Tak tak piszczą bo tyle im zostało. Jazgot i wrzask. Co niektórzy na pocieszenie napiją się kawy mieszanej palcem kakao lub wódki.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 20:28
0
"Kazimierz " się wścieka heheheheheheheh Nie ma co robić to piszczy w komentarzach, żeby się jakoś wyżyć na pani Honoracie i pracownikach muzeum. Chore. Co wy sobą ludzie reprezentujecie!! Nic! Człowieku, radość Ci sprawia jechanie tak po każdym?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 20:55
0
domini nikt nic nie insynuuje. Fakty są takie że nie było konkursu, a pani jest mocno powiązana z pisem i wiceprezydentem Koconiem, co sam powiedział. A cóż takiego chcesz żebyśmy robili i dlaczego uważasz że sami bezrobotni komentują? Mierzysz swoją miarą? A wydawanie pieniędzy, tych z 500+ również, napędza gospodarkę, a na tym baaardzo zależy twoim ulubieńcom, jak sądzę, czyli pisowi.
Avatar
domini / 8 stycznia 2017 o 18:46
0
Proponuję wszystkim krzyczacym zabrać się wreszcie do roboty! Zamiast krzyczeć, zajmijcie się swoją pracą! Nie macie własnych zajęć! Najlepiej rzucać na prawo i lewo jakieś insynuacje! Cieszcie się,że będzie miejskie muzeum! chyba, że wszyscy krzyczący wolą spędzać czas w miejskich galeriach, tam poziom kultury im odpowiada!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 10:05
0
Siq Al-Barid...czytanie ze zrozumieniem się kłania. A złośliwość aż kapie! Nie znoszę ani jednej ani drugiej partii, polityka to dla mnie czarna magia. Nie dla wytłumaczenia Siq Al-Barid bo dyskusja na tym poziomie to żenada.
Avatar
Siq Al-Barid / 6 stycznia 2017 o 20:24
0
O Boże! Mała Petra co wy w tym muzeum wąchacie? Odnoszę wrażenie że masz ochotę na jakiś intratny stołeczek przy pani dyrektorce. Wazeliniarstwo książkowe. A może jesteś już na pisowskiej liście płac trolli? 
Avatar
Mala Petra / 6 stycznia 2017 o 19:39
0
Ktoś nieznający sytuacji może błędnie ocenić. Miałam okazję pracować w tym oddziale. P.Odorowska powoła ten oddział do życia. I faktycznie we współpracy z p.Zadurą. Coś jednak nie zagrało i obie panie własny konflikt przeniosły na teren pracy. Nie mnie oceniać ich pracę. Oddział funkcjonował b.dobrze do czasu kiedy siły obu pań skupiły się na awanturach i złośliwościach, co z kolei biło w muzeum. Pracowałam w tym oddziale i niestety przepychanki personalne spowodowały moje zwolnienie. Mogę w tej sprawie zabrać głos: w oddziale pracują tylko ludzie po studiach wyższych. Zatrudnieni niestety na stanowiskach nie adekwatnych do wiedzy i wykształcenia-decyzja p.Zadury. Są to historycy, muzealnicy i historycy sztuki. Opiekunowie ekspozycji mają często większą wiedzę i pasję niż tzw.merytoryczni. P.Honorata dostała mimo wszystko wspaniały zespół, kreatywny i b.aktywny. Brak reklamy i informacji co dzieje się w oddziale utrudnił znacznie jego funkcjonowanie. Wszyscy turyści których mieliśmy zaszczyt gościć w oddziale muzeum byli zachwyceni wystawą, wiedzą i uprzejmością pracowników. Wystarczy zajrzeć do książki pamiątkowej. Dla osób zainteresowanych podkreślę że wykłady, wywiady, lekcje muzealne, prelekcje były głównie dziełem opiekunów ekspozycji, mimo że nie mieli tego w obowiązkach.
Ktoś nieznający sytuacji może błędnie ocenić. Miałam okazję pracować w tym oddziale. P.Odorowska powoła ten oddział do życia. I faktycznie we współpracy z p.Zadurą. Coś jednak nie zagrało i obie panie własny konflikt przeniosły na teren pracy. Nie mnie oceniać ich pracę. Oddział funkcjonował b.dobrze do czasu kiedy siły obu pań skupiły się na awanturach i złośliwościach, co z kolei biło w muzeum. Pracowałam w tym oddziale i niestety przepychanki personalne spowodowały moje zwolnienie. Mogę w tej sprawie zabrać głos: w oddziale pracują tylk... rozwiń
Avatar
Mala Petra / 6 stycznia 2017 o 10:44
0
Myślę że niepotrzebnie osoba której nie stać nawet na wybór "nicku" nie powinna się wypowiadać i bez żenady wołać imienia koleżanki. Oj wstydziłbyś się wyrośnięty dzieciaczku. O owszem wymieniona osoba ma wiedzę i pasję i z pewnością nadaje się żeby ją docenić. Może nie jest najlepszym kandydatem na dyrektora, ale ma 100% kwalifikacji na asystenta muzealnego. Robi więcej niż inni, "zasuwa" że nawet ją kamery nie zdążą zarejestrować, a inni spijają śmietankę...takie życie... Mam nadzieję że p.dyrektor Honorata dobrze zna ludzi i potrafi ich docenić. Wystarczy patrzeć, wysłuchać wszystkich stron.
Myślę że niepotrzebnie osoba której nie stać nawet na wybór "nicku" nie powinna się wypowiadać i bez żenady wołać imienia koleżanki. Oj wstydziłbyś się wyrośnięty dzieciaczku. O owszem wymieniona osoba ma wiedzę i pasję i z pewnością nadaje się żeby ją docenić. Może nie jest najlepszym kandydatem na dyrektora, ale ma 100% kwalifikacji na asystenta muzealnego. Robi więcej niż inni, "zasuwa" że nawet ją kamery nie zdążą zarejestrować, a inni spijają śmietankę...takie życie... Mam nadzieję że p.dyrektor Honorata dobrze zn... rozwiń
Avatar
Mala Petra / 6 stycznia 2017 o 10:30
0
Cieszę się na te pozytywne komentarze. W mniejszości są na szczęście złośliwe. Pani Honorata nie pochodzi przecież z bezludnej wyspy i zna ludzi ze swego miasta. To oczywiste. Praca i jej efekty się liczą, a nie znajomości! Dobre dzieło powinno trwać bo to Dziedzictwo Kultury wszystkich ludzi. W zbiorach przetrwało wiele dóbr kultury materialnej nie tylko świadczących o wielkości Polski. Jest to wartość ponadczasowa, niestety skupianie się na przepychankach personalnych "umoczeniu" politycznym, pomówieniach i niesprawdzonych pogłoskach, z ignorancją włącznie zaciemnia istotę sprawy. Proponuję skupienie się na wiedzy i pracy i życzę p. dyr. Honoracie sukcesów. Trzymam kciuki!
Cieszę się na te pozytywne komentarze. W mniejszości są na szczęście złośliwe. Pani Honorata nie pochodzi przecież z bezludnej wyspy i zna ludzi ze swego miasta. To oczywiste. Praca i jej efekty się liczą, a nie znajomości! Dobre dzieło powinno trwać bo to Dziedzictwo Kultury wszystkich ludzi. W zbiorach przetrwało wiele dóbr kultury materialnej nie tylko świadczących o wielkości Polski. Jest to wartość ponadczasowa, niestety skupianie się na przepychankach personalnych "umoczeniu" politycznym, pomówieniach i niesprawdzonych pogłos... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 22:42
0
Jazgocze i wrzeszczy to elektorat pisistyczny.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 20:38
0
Tak tak piszczą bo tyle im zostało. Jazgot i wrzask. Co niektórzy na pocieszenie napiją się kawy mieszanej palcem kakao lub wódki.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 20:28
0
"Kazimierz " się wścieka heheheheheheheh Nie ma co robić to piszczy w komentarzach, żeby się jakoś wyżyć na pani Honoracie i pracownikach muzeum. Chore. Co wy sobą ludzie reprezentujecie!! Nic! Człowieku, radość Ci sprawia jechanie tak po każdym?
Zobacz wszystkie komentarze 80

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 2

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 9

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 5

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!