Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 lutego 2016 r.
12:19

Kazimierz Dolny: Burza wokół budowy SPA w kamieniołomach

0 37 A A

Zaostrza się spór między spółką Zana House, która chce wybudować olbrzymi hotel i SPA w okolicach kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym, a mieszkańcami miasteczka. Według inwestora za protestem stoi kilku przedsiębiorców, którzy boją się konkurencji. Z kolei inicjatorzy tej akcji twierdzą, że inwestycję popiera zaledwie kilka osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tej inwestycji i związanych z nią kontrowersjach pisaliśmy wielokrotnie. 500 mieszkańców Kazimierza podpisało petycję sprzeciwiającą się planom inwestora. Ma ona trafić m.in. do burmistrza Kazimierza Dolnego, starosty puławskiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.

Mimo że już kilka tygodni temu wystąpiliśmy do inwestora z pytaniami na temat inwestycji, do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

W miniony piątek dostaliśmy natomiast wizualizacje obiektu, które firma pokazuje po raz pierwszy. Inwestor zapowiada też, że po ukończeniu projektu budowlanego spotka się z przedstawicielami administracji i władzami miasteczka. Terminu nie precyzuje.

Wyklucza natomiast spotkanie z mieszkańcami, którzy protestują przeciwko budowie obiektu. Zdaniem inwestora akcja protestacyjna to inicjatywa kilku kazimierskich przedsiębiorców uzurpujących sobie prawo do reprezentowania wszystkich mieszkańców.

– Negatywny stosunek do naszej inwestycji jedynie kilku mieszkańców, przede wszystkim właścicieli pensjonatów, wynika z tego, że boją się oni zdrowej konkurencji. Poprzez stosowanie czarnego PR-u i wprowadzanie administracyjnych ograniczeń chcą chronić swoje partykularne interesy – twierdzi mec. Bartłomiej Hejnar, który reprezentuje inwestora. – Proces inwestycyjny jest realizowany przez prywatnego inwestora, za prywatne pieniądze, na prywatnej nieruchomości, dlatego też jego stroną są wyłącznie inwestor oraz właściwe organy administracji, a nie poszczególni przedsiębiorcy.

– Ani ja, ani pozostali inicjatorzy petycji nie prowadzimy działalności hotelarsko-gastronomicznej, więc jest to zarzut chybiony. Wśród 500 osób, które podpisały naszą petycję, są takie osoby, ale one też są mieszkańcami – ripostuje Rafał Suszek, jeden z inicjatorów protestu i były kazimierski radny. – Wśród zwolenników budowy molocha jest zaledwie grupka osób, które do tej pory nie pojawiały się na sesjach, komisjach czy zebraniach.

Inicjatorzy petycji w odpowiedzi na pisma, w których inwestor żąda zadośćuczynienia za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, złożyli zawiadomienie w prokuraturze. W tym tygodniu mają być przesłuchiwani.

Według inwestora kazimierscy hotelarze zyskają na inwestycji.

– W naszym obiekcie przewidujemy jedynie 60 miejsc noclegowych i jest to oczywiste, że będziemy współpracować z właścicielami pensjonatów w celu zapewnienia noclegów dla naszych klientów w ich pensjonatach – zaznacza mec. Hejnar.

Gigant przy kamieniołomach. I parking jedynie na 77 miejsc

Kompleks ma powstać na działce o powierzchni 2 hektarów w pobliżu kazimierskich kamieniołomów. Budynek zaprojektował lubelski architekt Bolesław Stelmach, a jego powierzchnia to aż 16 tys. mkw.

Znajdą się tam: Termy-SPA (z basenami termalnymi, solankowymi, borowinowymi o łącznej powierzchni ok. 4 tys. mkw), Medical SPA (instytut medyczno-kosmetyczny z m.in. salami zabiegowymi, gabinetami chirurgii kosmetycznej i estetycznej nieinwazyjnej oraz pokojami SPA o powierzchni 2,5 tys. mkw), hotel (42 pokoje o powierzchni 1,7 tys. mkw) i sale wielofunkcyjne na ok. 500 osób (o powierzchni ok. 3 tys. mkw). W kompleksie mają się też znaleźć restauracje, bar i kawiarnia (o powierzchni ok. 1,3 tys. mkw). Całość będzie przykryta dachem porośniętym roślinnością. Docelowo pracę ma tu znaleźć 250 osób.

Co ciekawe przy kompleksie zaprojektowano parkingi podziemne jedynie na 77 miejsc. Zdaniem inwestora, ta liczba na razie "jest wystarczająca". Przyznaje też, że docelowo parkingi pojawią się też na zewnątrz.

Mec. Bartłomiej Hejnar: - Na 60 miejsc hotelowych mamy 77 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Natomiast sale wielofunkcyjne będą realizowane w III etapie inwestycji i miejsca parkingowe są przewidziane w garażu podziemnym jak i na zewnątrz. Nie wykluczamy również, że ostatecznie sale mogą ulec znacznemu zmniejszeniu. Uzależnione to będzie od faktycznego zapotrzebowania ze strony różnych środowisk i grup społecznych. Obecny projekt koncepcyjny to efekt zapotrzebowania ze strony środowiska filmowego i aktorskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 r. o 08:57
0
ważne,że inwestor popiera swoimi pieniędzmi...
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 r. o 11:03
0
Może jednak utworzyć tam rezerwat przyrody nieożywionej , nie mogę zgodzić się z poprzednikiem który pisze bzdury , że nikt tam i tak nie chodzi , raczej to dziwne to co wypisuje bo w pobliżu kamieniołomów zawsze ktoś przechodzi . Można utworzyć tam bezpieczne podejście z punktem widokowym , hotele , banki i inne przybytki wcisnąć na obrzeza Kazimierza gdzie nie gryzą się z krajobrazem i nie zakłócają przestrzeni. Znając życie i korupcje w Polsce pieniądze wszystko załatwią , będziemy mieli szpetotę poparta przez urzędników którzy będą nam wmawiali jaki to cud nad Wisłą .Warszawka będzie bardzo zadowolona z takiego spa , klubu go go i innej rozpusty.
Może jednak utworzyć tam rezerwat przyrody nieożywionej , nie mogę zgodzić się z poprzednikiem który pisze bzdury , że nikt tam i tak nie chodzi , raczej to dziwne to co wypisuje bo w pobliżu kamieniołomów zawsze ktoś przechodzi . Można utworzyć tam bezpieczne podejście z punktem widokowym , hotele , banki i inne przybytki wcisnąć na obrzeza Kazimierza gdzie nie gryzą się z krajobrazem i nie zakłócają przestrzeni. Znając życie i korupcje w Polsce pieniądze wszystko załatwią , będziemy mieli szpetotę poparta przez urzędników którzy będą nam w... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 r. o 12:34
0
Wasze wnuki wam tego nie wybaczą.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:56
0
Najbardziej to mi brakuje w Kazimierzu blaszanej Biedronki. Najlepiej na rynku przy studni. Jak przyjadę do Kazimierza, żebym nie musiał daleko chodzić. Czy jest jakiś inwestor gotowy wybudować Biedronkę na Rynku? Będzie nowocześnie, postępowo, będą miejsca pracy, a i pieniądze będą dla gminy. Proszę o rozważenie mojego pomysłu. Myślę, że chętnych do skorzystanie byłoby wiele wiele więcej. I byłaby to atrakcja turystyczna - blaszak w centrum zabytkowego Miasteczka! NIech żyje postęp. Nie chcę skansenu w Kazimierzu! Ps. Uważnych czytelników proszę o potraktowanie mojego komentarza z ironią... a sprawa jest poważna.
Najbardziej to mi brakuje w Kazimierzu blaszanej Biedronki. Najlepiej na rynku przy studni. Jak przyjadę do Kazimierza, żebym nie musiał daleko chodzić. Czy jest jakiś inwestor gotowy wybudować Biedronkę na Rynku? Będzie nowocześnie, postępowo, będą miejsca pracy, a i pieniądze będą dla gminy. Proszę o rozważenie mojego pomysłu. Myślę, że chętnych do skorzystanie byłoby wiele wiele więcej. I byłaby to atrakcja turystyczna - blaszak w centrum zabytkowego Miasteczka! NIech żyje postęp. Nie chcę skansenu w Kazimierzu! Ps. Uważnych czytelników p... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:23
0
Ostatnie miejsca zieleni w Kazimierzu chcą przemienić na jakieś hotel, durne spa, nie patrząc na prawdziwą wartość tego miejsca i całego kameralnego charakteru miasteczka. W czasie wakacji jest to miejsce, gdzie można odpocząć od tego całego zgiełku i hałasu, który panuje w centrum rynku.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:18
0
Zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu nie pozostawiają złudzeń - działalność turystyczna ma być prowadzona w między innymi w odtwarzanych spichlerzach. Czy betonowy klocek pana Stelmacha nawiązuje do spichlerzy? Krótko i na temat. Albo Rada zmieni plan, albo projekt do poprawki. Ponadto, dlaczego zgodnie z wymogami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego dach na budynku nie jest dwuspadowy? Ja budując garaże nie mogłem wykonać dachu jednospadowego! Musiałem zgodnie z wtytycznymi PARKU przeprojektować budynek na dach dwuspadowy? To jest równość wobec prawa?
Zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu nie pozostawiają złudzeń - działalność turystyczna ma być prowadzona w między innymi w odtwarzanych spichlerzach. Czy betonowy klocek pana Stelmacha nawiązuje do spichlerzy? Krótko i na temat. Albo Rada zmieni plan, albo projekt do poprawki. Ponadto, dlaczego zgodnie z wymogami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego dach na budynku nie jest dwuspadowy? Ja budując garaże nie mogłem wykonać dachu jednospadowego! Musiałem zgodnie z wtytycznymi PARKU przeprojektować budynek n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:07
0
Po pierwsze obiekt byłby w czesci miasta do której mało kto dochodzi bo tam nie ma nic interesującego. Po drugie dziwi mnie to, że Kazimierzacy, którzy koszą za wszystko jak w Warszawie nie chcą obiektu, który przyciągnie im jeszcze więcej turystów również poza sezonem. W końcu turyści to pieniądze. Będzie centrum konferencyjne będą konferencje i szkolenia. Uczestnicy muszą gdzieś spać i jesc. To samo w przypadku koncertów.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:03
0
Ale przeciez tam ma sie miescic Centrum Sztuki Audiowzualnej tylko znacznie udoskonalone i na europejskim poziomie a nie pulawskim. W dodatku jest to realne a nie wirtualne. Wiec o co chodzi. Byla o tym mowa na spotkaniu w sierpniuub. roku. Co wiecej bylo to zaprezentowane ze jest uzgodnione w szczegolach z filmowcami i aktorami.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 18:28
0
A jaką atrakcję mieliby turyści (przez cały rok) a przy okazji kazimierscy przedsiębiorcy, gdyby w kamieniołomach powstał rewelacyjny pomysł Stowarzyszenia Filmowców Polskich - Centrum Sztuki Audiowizualnej? Inwestycje w głównej mierze zablokowali zwolennicy i lobbyści mega SPA. Przypadek?
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 17:58
0
Bardzo się ciesze,że wypowiadają się ludzie zamiejscowi co do akceptacji budowy SPA. Głównie przyjeżdżający goście mieliby świetną atrakcję w tym mieście ,jestem pewny że nie jeden mieszkaniec Kazimierza też by skorzystał,
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 r. o 08:57
0
ważne,że inwestor popiera swoimi pieniędzmi...
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 r. o 11:03
0
Może jednak utworzyć tam rezerwat przyrody nieożywionej , nie mogę zgodzić się z poprzednikiem który pisze bzdury , że nikt tam i tak nie chodzi , raczej to dziwne to co wypisuje bo w pobliżu kamieniołomów zawsze ktoś przechodzi . Można utworzyć tam bezpieczne podejście z punktem widokowym , hotele , banki i inne przybytki wcisnąć na obrzeza Kazimierza gdzie nie gryzą się z krajobrazem i nie zakłócają przestrzeni. Znając życie i korupcje w Polsce pieniądze wszystko załatwią , będziemy mieli szpetotę poparta przez urzędników którzy będą nam wmawiali jaki to cud nad Wisłą .Warszawka będzie bardzo zadowolona z takiego spa , klubu go go i innej rozpusty.
Może jednak utworzyć tam rezerwat przyrody nieożywionej , nie mogę zgodzić się z poprzednikiem który pisze bzdury , że nikt tam i tak nie chodzi , raczej to dziwne to co wypisuje bo w pobliżu kamieniołomów zawsze ktoś przechodzi . Można utworzyć tam bezpieczne podejście z punktem widokowym , hotele , banki i inne przybytki wcisnąć na obrzeza Kazimierza gdzie nie gryzą się z krajobrazem i nie zakłócają przestrzeni. Znając życie i korupcje w Polsce pieniądze wszystko załatwią , będziemy mieli szpetotę poparta przez urzędników którzy będą nam w... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 r. o 12:34
0
Wasze wnuki wam tego nie wybaczą.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:56
0
Najbardziej to mi brakuje w Kazimierzu blaszanej Biedronki. Najlepiej na rynku przy studni. Jak przyjadę do Kazimierza, żebym nie musiał daleko chodzić. Czy jest jakiś inwestor gotowy wybudować Biedronkę na Rynku? Będzie nowocześnie, postępowo, będą miejsca pracy, a i pieniądze będą dla gminy. Proszę o rozważenie mojego pomysłu. Myślę, że chętnych do skorzystanie byłoby wiele wiele więcej. I byłaby to atrakcja turystyczna - blaszak w centrum zabytkowego Miasteczka! NIech żyje postęp. Nie chcę skansenu w Kazimierzu! Ps. Uważnych czytelników proszę o potraktowanie mojego komentarza z ironią... a sprawa jest poważna.
Najbardziej to mi brakuje w Kazimierzu blaszanej Biedronki. Najlepiej na rynku przy studni. Jak przyjadę do Kazimierza, żebym nie musiał daleko chodzić. Czy jest jakiś inwestor gotowy wybudować Biedronkę na Rynku? Będzie nowocześnie, postępowo, będą miejsca pracy, a i pieniądze będą dla gminy. Proszę o rozważenie mojego pomysłu. Myślę, że chętnych do skorzystanie byłoby wiele wiele więcej. I byłaby to atrakcja turystyczna - blaszak w centrum zabytkowego Miasteczka! NIech żyje postęp. Nie chcę skansenu w Kazimierzu! Ps. Uważnych czytelników p... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:23
0
Ostatnie miejsca zieleni w Kazimierzu chcą przemienić na jakieś hotel, durne spa, nie patrząc na prawdziwą wartość tego miejsca i całego kameralnego charakteru miasteczka. W czasie wakacji jest to miejsce, gdzie można odpocząć od tego całego zgiełku i hałasu, który panuje w centrum rynku.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:18
0
Zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu nie pozostawiają złudzeń - działalność turystyczna ma być prowadzona w między innymi w odtwarzanych spichlerzach. Czy betonowy klocek pana Stelmacha nawiązuje do spichlerzy? Krótko i na temat. Albo Rada zmieni plan, albo projekt do poprawki. Ponadto, dlaczego zgodnie z wymogami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego dach na budynku nie jest dwuspadowy? Ja budując garaże nie mogłem wykonać dachu jednospadowego! Musiałem zgodnie z wtytycznymi PARKU przeprojektować budynek na dach dwuspadowy? To jest równość wobec prawa?
Zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu nie pozostawiają złudzeń - działalność turystyczna ma być prowadzona w między innymi w odtwarzanych spichlerzach. Czy betonowy klocek pana Stelmacha nawiązuje do spichlerzy? Krótko i na temat. Albo Rada zmieni plan, albo projekt do poprawki. Ponadto, dlaczego zgodnie z wymogami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego dach na budynku nie jest dwuspadowy? Ja budując garaże nie mogłem wykonać dachu jednospadowego! Musiałem zgodnie z wtytycznymi PARKU przeprojektować budynek n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:07
0
Po pierwsze obiekt byłby w czesci miasta do której mało kto dochodzi bo tam nie ma nic interesującego. Po drugie dziwi mnie to, że Kazimierzacy, którzy koszą za wszystko jak w Warszawie nie chcą obiektu, który przyciągnie im jeszcze więcej turystów również poza sezonem. W końcu turyści to pieniądze. Będzie centrum konferencyjne będą konferencje i szkolenia. Uczestnicy muszą gdzieś spać i jesc. To samo w przypadku koncertów.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 20:03
0
Ale przeciez tam ma sie miescic Centrum Sztuki Audiowzualnej tylko znacznie udoskonalone i na europejskim poziomie a nie pulawskim. W dodatku jest to realne a nie wirtualne. Wiec o co chodzi. Byla o tym mowa na spotkaniu w sierpniuub. roku. Co wiecej bylo to zaprezentowane ze jest uzgodnione w szczegolach z filmowcami i aktorami.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 18:28
0
A jaką atrakcję mieliby turyści (przez cały rok) a przy okazji kazimierscy przedsiębiorcy, gdyby w kamieniołomach powstał rewelacyjny pomysł Stowarzyszenia Filmowców Polskich - Centrum Sztuki Audiowizualnej? Inwestycje w głównej mierze zablokowali zwolennicy i lobbyści mega SPA. Przypadek?
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 r. o 17:58
0
Bardzo się ciesze,że wypowiadają się ludzie zamiejscowi co do akceptacji budowy SPA. Głównie przyjeżdżający goście mieliby świetną atrakcję w tym mieście ,jestem pewny że nie jeden mieszkaniec Kazimierza też by skorzystał,
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden z symboli Lublina czeka na remont. Jest na to szansa

Jeden z symboli Lublina czeka na remont. Jest na to szansa

Szykuje się remont charakterystycznego, jedenastometrowego pomnika przy wejściu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Instytucja rozpoczęła już starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń, choć na razie szuka pieniędzy na sfinansowanie robót.

Biała Podlaska: Chcą dokończyć projekty zmarłego radnego

Biała Podlaska: Chcą dokończyć projekty zmarłego radnego

Nowy radny Grzegorz Siemakowicz w poniedziałek złożył ślubowanie. Ale radni z klubu Koalicji Obywatelskiej nie zapominają o zmarłym niedawno Stefanie Parafiniuku. Chcą dokończyć jego projekty.

Wybory w PO. Prezydent Lublina wystawia swoją kandydatkę

Wybory w PO. Prezydent Lublina wystawia swoją kandydatkę

Poseł Marta Wcisło będzie ubiegać się o funkcję szefowej struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Wiele wskazuje na to, że będzie jedyną kandydatką na to stanowisko.

PreZero KPR Radom – MKS AZS UMCS Lublin 19:26. Udana inauguracja

PreZero KPR Radom – MKS AZS UMCS Lublin 19:26. Udana inauguracja

MKS AZS UMCS Lublin wygrał w Radomiu na inaugurację rozgrywek

Gdzie zarobić za granicą? Jakie płace?

Gdzie zarobić za granicą? Jakie płace?

Wybrane oferty pracy za granicą

"Antyszczepionkowcy" w PiS bez szans na karierę w Sejmie?

"Antyszczepionkowcy" w PiS bez szans na karierę w Sejmie?

Dla posłów, którzy wypowiadają się przeciwko szczepieniom na COVID-19, może zabraknąć miejsca na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Taką deklarację złożył w jednym z wywiadów wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W gronie banitów wymienia się jednego parlamentarzystę z naszego regionu.

Cztery zastępy straży, pogotowie i policja wysłane do pożaru, którego nie było

Cztery zastępy straży, pogotowie i policja wysłane do pożaru, którego nie było

W płonącym domu miała znajdować się starsza osoba. Kiedy na miejsce dotarły służby, okazało się, że nic się nie dzieje.

Bratanek lepszy od stryja. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Bratanek lepszy od stryja. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

W rodzinnym meczu bramkarz Unii Krzywda Dariusz Dadasiewicz okazał się lepszy od stryja Artura Dadasiewicza, trenera Unii Żabików

Opel staranował 30 metrów płotu i dachował

Opel staranował 30 metrów płotu i dachował

Do groźnego wypadku doszło w powiecie łukowskim. Kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Fani żużlowego Motoru Lublin pomogli zatrzymać pijanego kierowcę

Fani żużlowego Motoru Lublin pomogli zatrzymać pijanego kierowcę

Kibice jadący na mecz do Wrocławia pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę.

Różnica między normalnymi a antyalergicznymi poduszkami

Różnica między normalnymi a antyalergicznymi poduszkami

Dobry sen powinien być częścią codziennej rutyny każdego. Mimo to, większość z nas doświadcza problemów z ciągłym i regularnym snem. Niestety, dla wielu osób zmagających się z alergią, każda noc to koszmar i to ten najgorszy, bo na jawie. Osoby cierpiące na alergię doskonale wiedzą, jak to jest mieć problem z zaśnięciem, a kiedy już się uda, to jakie są poranki pod znakiem czerwonych oczu i zatkanego nosa. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to podpowiemy co zrobić, aby poprawić jakość swojego snu i być bardziej wypoczętym w ciągu dnia. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że odpowiedzią na takie kłopoty może być wybór... odpowiedniej poduszki.

Kosmiczna wystawa w Centrum Spotkania Kultur
1 października 2021, 18:00

Kosmiczna wystawa w Centrum Spotkania Kultur

"Gwiezdna flota przybywa! to nowa propozycja wystawiennicza Centrum Spotkania Kultur. W ramach wystawy, której wernisaż nastąpi 1 października o godz. 18, zaprezentowanych zostanie ponad 30 eksponatów związanych z uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

Janowska klacz wróciła z Arabii Saudyjskiej. Uda się odzyskać pieniądze za jej przetrzymywanie?

Janowska klacz wróciła z Arabii Saudyjskiej. Uda się odzyskać pieniądze za jej przetrzymywanie?

Po ponad roku bezumownej dzierżawy, janowska klacz Encarina wróciła wreszcie z Arabii Saudyjskiej do domu. – Jest w dobrej kondycji – przyznaje Lucjan Cichosz, prezes stadniny. Pytanie, czy uda się odzyskać pieniądze za przetrzymywanie klaczy.

Elegancja, blask i przepych – dekoracje ślubne w stylu glamour

Elegancja, blask i przepych – dekoracje ślubne w stylu glamour

Dzień ślubu to czas absolutnie wyjątkowy – taki, z którego wspomnienia pozostaną z nami na całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie aspekty związane z organizacją tej uroczystości były dopracowane na najwyższym poziomie, a każdy szczegół dokładnie przemyślany, zaplanowany i zrealizowany. Tak podniosły moment jak ten, kiedy dwoje ludzi obiecuje sobie miłość na całe życie, wymaga szczególnej oprawy. Nic dziwnego, że elegancki styl glamour to motyw, który wiele par wybiera, myśląc o wystroju sali.

Chcą przedłużyć stan wyjątkowy o 60 dni. Szef MSWiA mówi o terrorystach

Chcą przedłużyć stan wyjątkowy o 60 dni. Szef MSWiA mówi o terrorystach

MSWiA chce przedłużenia stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Jednocześnie ujawnia materiały, które mają wskazywać na związki migrantów z organizacjami terrorystycznymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.