Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 czerwca 2017 r.
9:40

Kiedy otwarcie szkoły w Kazimierzu Dolnym? Rodzice planują protest

0 12 A A
Rodzice nie wiedzą do dziś, kiedy szkoła zostanie oddana do użytku
Rodzice nie wiedzą do dziś, kiedy szkoła zostanie oddana do użytku (fot. Agnieszka Mazuś / archiwum)

Kazimierz Dolny. Do wielu znaków zapytania związanych z budową szkoły dołączył kolejny. Od 1 września Gminnym Zespołem Szkół będzie kierował nowy dyrektor. Rodzice uczniów mają dość i planują protest

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jesteśmy oburzeni, że nie przekazuje się nam żadnych informacji o tym, co się dzieje z budową szkoły, gdzie będą się uczyć nasze dzieci, kiedy szkoła zostanie oddana do użytku. Cały czas jest wiele niewiadomych. Zostaliśmy postawienia pod ścianą, dlatego będziemy protestować – mówi mama jednego z uczniów i dodaje: – Nie chcemy, żeby dzieci uczyły się na drugą zmianę, a wiemy że jest to brane pod uwagę. Przerabialiśmy to kilka lat temu, lekcje trwały do godz. 20. Wszyscy byli wykończeni.

1 września zmieni się też dyrektor zespołu. Konkurs wygrał Janusz Raczkiewicz (na razie kieruje szkołą w Karczmiskach) i zastąpi Jerzego Arbuza, który pełnił tę funkcję przez kilkanaście lat.

– Być może była potrzebna zmiana na stanowisku dyrektora, ale pytanie czy to jest dobry moment – zastanawia się Ewa Wolna, przewodnicząca komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. – W kontekście wielu niewiadomych związanych z budową szkoły lepszym rozwiązaniem wydaje się przedłużenie umowy obecnemu dyrektorowi niż wdrażanie we wszystko nowej osoby.

– Nie byłam członkiem komisji konkursowej, ale opieram się na protokołach z jej posiedzenia. Moje zdumienie wywołało kilka odpowiedzi nowego dyrektora dotyczących między innymi współpracy ze szkołami z zagranicy – mówi Ewa Wolna i precyzuje: Nie wiadomo dlaczego, ale jego pomysłem jest współpraca z Węgrami podczas gdy partnerskim miastem Kazimierza jest Staufen w Niemczech.

Wolna dodaje, że „bardzo dwuznaczna i niezrozumiała” była odpowiedź na pytanie o pomysły na rozwiązywanie ewentualnych konfliktów w radzie pedagogicznej. – Odpowiedział, że jakoś to będzie i że inaczej rozwiązuje się takie konflikty z kobietami, a inaczej z mężczyznami – zaznacza przewodnicząca.

– Zabrakło z kolei istotnych z merytorycznego punktu widzenia pytań ze strony komisji. Chodzi o ewentualną reaktywację liceum w ramach zespołu szkół. Nie zapytano także o pomysły na wykorzystanie potencjału wnętrza nowej szkoły, na przykład sali widowiskowej czy sali gimnastycznej.

– Nie będę komentował decyzji komisji konkursowej. Byli w niej m.in. przedstawiciele rodziców, nauczycieli, związków zawodowych i kuratorium. Mają świadomość sytuacji, w jakiej jest szkoła i biorąc to pod uwagę mogli zagłosować na dotychczasowego dyrektora – odpowiada Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Przyszedł czas na ogłoszenie konkursu i tak się stało. Poza tym działania dotychczasowego dyrektora wzbudzały kontrowersje.

W czwartek 8 czerwca odbędzie się specjalna sesja rady miejskiej poświęcona sprawom związanym z budową szkoły. Radni zdecydują m.in., gdzie będą się uczyć dzieci do czasu oddania do użytku nowego budynku. Jedną z możliwości jest budynek Zespołu Szkół im. Koszczyca Witkiewicza. – W poniedziałek mamy w tej sprawie spotkanie ze starostą. Musimy rozważyć to pod kątem bezpieczeństwa uczniów, ale też finansowym. Firma Ramirent, od której dzierżawiliśmy dotychczas kontenery, przedstawiła nam bardzo trudną do przyjęcia propozycję. Kontenery miałyby kosztować 700 tys. zł rocznie – mówi Pisula.

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 22:31
0
Przerażające do czego Pisula w rok doprowadził z tą swoją kliką towarzyszką, żonką, koleżanką nauczycielką i cała resztą pomagierów
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 22:29
0
za wszystko jest winien tylko jeden człowiek były burmistrz Dunia
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 09:54
0
Jakie liceum pani wolna były dyrektor rozwalił liceum, swoimi błędnymi decyzjami i złym kierowaniem spowodował że poziom nauczania jest jednym z najniższych w województwie, wybuch w szkole też by za jego kadencji. Zmiana była konieczna i jako rodzic cieszę się że to towarzystwo wzajemnej adoracji się skończy, a pani w nagrodę chiała mu przedłużyć umowę rozumię że to pani kolega z zakładu pracy ale dla mieszkańców gminy wykonuje pani mandat radnego a nie koleżanki dyrektora wstyd
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 17:52
0
Czy Węgry są zamiast Niemiec czy oprócz?Bo według mnie Jeśli kandydat chce poszerzać bazę przyjaciół to czapki z głów.Od takiej współpracy może zacząć się współpraca partnerska miast.Przenoszenie szkoły może przecież być zlecone Arbuzowi jako polecenie służbowe.Jest najlepszy w tym więc będzie robił to co umie.A Pani Wolna jako Przewodnicząca Komisji Oświaty to chyba nie wie , że nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej.Wstyd. Do mojej poprzedniczki: Komisję powołuje organ prowadzący.Przyszło pismo podpisane przez Radę Rodziców , że deleguje Ona Panią W.i burmistrz nie ma nic do gadania, a ty, bardziej kuratorium.Ktoś szczeka i tworzy ferment pod przyszłe konflikty w Radzie Pedagogicznej.A moja rada dla nowego dyrektora:Rób swoje i wymagaj od wszystkich a kto się nie zdyscyplinuje to Ty zdyscyplinuj Jego/Ją.Każde działanie musi mieć podstawę prawną i merytoryczną.Kto zacznie działać bezpodstawnie ten jest prowodyrem, A To Dyrektor za rok będzie dzielił godzinami.Prowodyrzy będą po prostu ostatni w kolejce do "godzin" i tyle... Ja widzę , że głównym prowodyrem jest odchodzący dyrektor.Sesja będzie 8 czerwca, więc została zapowiedziana na pewno przed 1 czerwcem.I to było wiadome wszystkim (zainteresowanym)rodzicom i mieszkańcom.Tematem sesji ma być problem szkoły. A tu w okresie między ogłoszeniem sesji a sesją wyskakuje Filip z konopi i mąci o braku wiedzy.Proszę ,Arbuzie , przyjdź na sesję to zobaczysz z pierwszego rzędu jak to wygląda , a przy okazji uświadom radnych dlaczego nie kupiłeś czujników gazu.
Czy Węgry są zamiast Niemiec czy oprócz?Bo według mnie Jeśli kandydat chce poszerzać bazę przyjaciół to czapki z głów.Od takiej współpracy może zacząć się współpraca partnerska miast.Przenoszenie szkoły może przecież być zlecone Arbuzowi jako polecenie służbowe.Jest najlepszy w tym więc będzie robił to co umie.A Pani Wolna jako Przewodnicząca Komisji Oświaty to chyba nie wie , że nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej.Wstyd. Do mojej poprzedniczki: Komisję powołuje organ prowadzący.Przyszło pismo podpisane przez Radę Rodziców , że deleguj... rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 16:23
0
Cały ten konkurs to jedna wielka granda. Jak to możliwe żeby członkiem komisji konkursowej była wpływa nauczycielka jako rodzic? Czy to jest zgodne z prawem? To jest skandal. Dziwne, że Kuratorium nie reagowało chyba że nie wiedziało kim jest ta pani!
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 06:30
0
A ja się pytam kto podpisał nadzór projektancki tej budowy?!?! Tyle mil.zł!!! Ktoś tu niezłe pieniądze zarobił...wziął.... Jakby prohekt budowy był podpisany normalnie bez obwarowań projektanta (taka farba,takie krany, taka podłoga itd.) to już dawni ten cyrk by się zakończył i jeszcze parenaście milionów zł. by zostało. Gdzie duża sala gimnastyczna boisko normalne u basen? Czy nie tak powinna wygladać nowoczesna czkoła?
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 20:35
0
Całe szczęście rodzice z Dąbrówki i Rzeczycy obronili dzieci przed burmistrza pomysłem przenosin do Kazika
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 20:29
0
Pisula jest w 100% winny tej sytuacji! Startując w wyborach deklarował zmianę i nową jakość. To co tu teraz mamy nie śniło sie najstarszym góralom. Wstyd i hańba Panie Burmistrzu!!!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 19:15
0
Co za glupie podejscie.. Moze skonczyc ciaglyc wyliczen tego co zrobila lub nie zrobila poprzednia wladza tylko wziasc sie porzadnie do roboty. A burmistrz klamie.. Jednego dnia mowi ze nic nie wie na temat zabrania kontenerów a na drugi dzien okazuje sie ze jest juz umowiene spotkanie ze starosta w tej sprawie. Kazdy tylko wytyka sobie błędy a nikogo nie obchodza dzieci jak one aie w tym odnajdą.. Jasnym jest, ze jesli zabiora dzieci do szkoly zawodowej na druga zmiane nigdy z stamtąd juz nie wyjdziemy. Czesc rodziców juz deklaruje zabranie dzoec w takiej sytuacji.. Zwlasza rodzice dzieci ktore mialyby zaczas nauke we wrzesniu. Liczna uczniow sie zmniejszy .. Nie bedzie potzebna taka liczna nauczycieli i pójdą do zwolnienia kolejna oszczednosc dla gmniny.. Dla garstki osob nikt nie bedzoe konczyc tej szkoły.. Burmiatrz nie bedzie mial komu oddac budynku.. Chetni napewno sie znajdzoe na tak ooazaly budynek ktory bedzie wtedy mogl zarobic na siebie i choc w czesci odrobic to co na niego wydano.. A dzieci? Szkola? Kogo to obchodzi.. Liczy sie zysk i oszczednosci.. !!!
Co za glupie podejscie.. Moze skonczyc ciaglyc wyliczen tego co zrobila lub nie zrobila poprzednia wladza tylko wziasc sie porzadnie do roboty. A burmistrz klamie.. Jednego dnia mowi ze nic nie wie na temat zabrania kontenerów a na drugi dzien okazuje sie ze jest juz umowiene spotkanie ze starosta w tej sprawie. Kazdy tylko wytyka sobie błędy a nikogo nie obchodza dzieci jak one aie w tym odnajdą.. Jasnym jest, ze jesli zabiora dzieci do szkoly zawodowej na druga zmiane nigdy z stamtąd juz nie wyjdziemy. Czesc rodziców juz deklaruje zabranie... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 18:36
0
Rodzice! Gdzie byliście jak poprzedni miernota po cichu podpisał umowy na budowę szkoły? Myślał, że tym ruchem wygra wybory. Już wtedy widać było, że to ZŁA decyzja!!! A w ogóle to jak nowy dyrektor nie zrobi porządku w tej szkole to w takiej formie w jakiej jest to lepiej to zamknąć a dzieci rozdysponować do najlepszych szkół w gminie, czyli: Dąbrówka, Skowieszynek i Bochotnica. I będzie po problemie.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 22:31
0
Przerażające do czego Pisula w rok doprowadził z tą swoją kliką towarzyszką, żonką, koleżanką nauczycielką i cała resztą pomagierów
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 22:29
0
za wszystko jest winien tylko jeden człowiek były burmistrz Dunia
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 09:54
0
Jakie liceum pani wolna były dyrektor rozwalił liceum, swoimi błędnymi decyzjami i złym kierowaniem spowodował że poziom nauczania jest jednym z najniższych w województwie, wybuch w szkole też by za jego kadencji. Zmiana była konieczna i jako rodzic cieszę się że to towarzystwo wzajemnej adoracji się skończy, a pani w nagrodę chiała mu przedłużyć umowę rozumię że to pani kolega z zakładu pracy ale dla mieszkańców gminy wykonuje pani mandat radnego a nie koleżanki dyrektora wstyd
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 17:52
0
Czy Węgry są zamiast Niemiec czy oprócz?Bo według mnie Jeśli kandydat chce poszerzać bazę przyjaciół to czapki z głów.Od takiej współpracy może zacząć się współpraca partnerska miast.Przenoszenie szkoły może przecież być zlecone Arbuzowi jako polecenie służbowe.Jest najlepszy w tym więc będzie robił to co umie.A Pani Wolna jako Przewodnicząca Komisji Oświaty to chyba nie wie , że nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej.Wstyd. Do mojej poprzedniczki: Komisję powołuje organ prowadzący.Przyszło pismo podpisane przez Radę Rodziców , że deleguje Ona Panią W.i burmistrz nie ma nic do gadania, a ty, bardziej kuratorium.Ktoś szczeka i tworzy ferment pod przyszłe konflikty w Radzie Pedagogicznej.A moja rada dla nowego dyrektora:Rób swoje i wymagaj od wszystkich a kto się nie zdyscyplinuje to Ty zdyscyplinuj Jego/Ją.Każde działanie musi mieć podstawę prawną i merytoryczną.Kto zacznie działać bezpodstawnie ten jest prowodyrem, A To Dyrektor za rok będzie dzielił godzinami.Prowodyrzy będą po prostu ostatni w kolejce do "godzin" i tyle... Ja widzę , że głównym prowodyrem jest odchodzący dyrektor.Sesja będzie 8 czerwca, więc została zapowiedziana na pewno przed 1 czerwcem.I to było wiadome wszystkim (zainteresowanym)rodzicom i mieszkańcom.Tematem sesji ma być problem szkoły. A tu w okresie między ogłoszeniem sesji a sesją wyskakuje Filip z konopi i mąci o braku wiedzy.Proszę ,Arbuzie , przyjdź na sesję to zobaczysz z pierwszego rzędu jak to wygląda , a przy okazji uświadom radnych dlaczego nie kupiłeś czujników gazu.
Czy Węgry są zamiast Niemiec czy oprócz?Bo według mnie Jeśli kandydat chce poszerzać bazę przyjaciół to czapki z głów.Od takiej współpracy może zacząć się współpraca partnerska miast.Przenoszenie szkoły może przecież być zlecone Arbuzowi jako polecenie służbowe.Jest najlepszy w tym więc będzie robił to co umie.A Pani Wolna jako Przewodnicząca Komisji Oświaty to chyba nie wie , że nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej.Wstyd. Do mojej poprzedniczki: Komisję powołuje organ prowadzący.Przyszło pismo podpisane przez Radę Rodziców , że deleguj... rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 16:23
0
Cały ten konkurs to jedna wielka granda. Jak to możliwe żeby członkiem komisji konkursowej była wpływa nauczycielka jako rodzic? Czy to jest zgodne z prawem? To jest skandal. Dziwne, że Kuratorium nie reagowało chyba że nie wiedziało kim jest ta pani!
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 06:30
0
A ja się pytam kto podpisał nadzór projektancki tej budowy?!?! Tyle mil.zł!!! Ktoś tu niezłe pieniądze zarobił...wziął.... Jakby prohekt budowy był podpisany normalnie bez obwarowań projektanta (taka farba,takie krany, taka podłoga itd.) to już dawni ten cyrk by się zakończył i jeszcze parenaście milionów zł. by zostało. Gdzie duża sala gimnastyczna boisko normalne u basen? Czy nie tak powinna wygladać nowoczesna czkoła?
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 20:35
0
Całe szczęście rodzice z Dąbrówki i Rzeczycy obronili dzieci przed burmistrza pomysłem przenosin do Kazika
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 20:29
0
Pisula jest w 100% winny tej sytuacji! Startując w wyborach deklarował zmianę i nową jakość. To co tu teraz mamy nie śniło sie najstarszym góralom. Wstyd i hańba Panie Burmistrzu!!!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 19:15
0
Co za glupie podejscie.. Moze skonczyc ciaglyc wyliczen tego co zrobila lub nie zrobila poprzednia wladza tylko wziasc sie porzadnie do roboty. A burmistrz klamie.. Jednego dnia mowi ze nic nie wie na temat zabrania kontenerów a na drugi dzien okazuje sie ze jest juz umowiene spotkanie ze starosta w tej sprawie. Kazdy tylko wytyka sobie błędy a nikogo nie obchodza dzieci jak one aie w tym odnajdą.. Jasnym jest, ze jesli zabiora dzieci do szkoly zawodowej na druga zmiane nigdy z stamtąd juz nie wyjdziemy. Czesc rodziców juz deklaruje zabranie dzoec w takiej sytuacji.. Zwlasza rodzice dzieci ktore mialyby zaczas nauke we wrzesniu. Liczna uczniow sie zmniejszy .. Nie bedzie potzebna taka liczna nauczycieli i pójdą do zwolnienia kolejna oszczednosc dla gmniny.. Dla garstki osob nikt nie bedzoe konczyc tej szkoły.. Burmiatrz nie bedzie mial komu oddac budynku.. Chetni napewno sie znajdzoe na tak ooazaly budynek ktory bedzie wtedy mogl zarobic na siebie i choc w czesci odrobic to co na niego wydano.. A dzieci? Szkola? Kogo to obchodzi.. Liczy sie zysk i oszczednosci.. !!!
Co za glupie podejscie.. Moze skonczyc ciaglyc wyliczen tego co zrobila lub nie zrobila poprzednia wladza tylko wziasc sie porzadnie do roboty. A burmistrz klamie.. Jednego dnia mowi ze nic nie wie na temat zabrania kontenerów a na drugi dzien okazuje sie ze jest juz umowiene spotkanie ze starosta w tej sprawie. Kazdy tylko wytyka sobie błędy a nikogo nie obchodza dzieci jak one aie w tym odnajdą.. Jasnym jest, ze jesli zabiora dzieci do szkoly zawodowej na druga zmiane nigdy z stamtąd juz nie wyjdziemy. Czesc rodziców juz deklaruje zabranie... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2017 o 18:36
0
Rodzice! Gdzie byliście jak poprzedni miernota po cichu podpisał umowy na budowę szkoły? Myślał, że tym ruchem wygra wybory. Już wtedy widać było, że to ZŁA decyzja!!! A w ogóle to jak nowy dyrektor nie zrobi porządku w tej szkole to w takiej formie w jakiej jest to lepiej to zamknąć a dzieci rozdysponować do najlepszych szkół w gminie, czyli: Dąbrówka, Skowieszynek i Bochotnica. I będzie po problemie.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!