Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 sierpnia 2012 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Konsolidacja "Azotów" martwi mieszkańców Puław

0 8 A A
– Nasz los, nie będzie długi – czarno widzi Andrzej Jacyna, NSZZ Solidarność ZA "Puławy”, który był
– Nasz los, nie będzie długi – czarno widzi Andrzej Jacyna, NSZZ Solidarność ZA \"Puławy”, który był

We wtorek związkowcy organizują w Warszawie manifestację. Radni nie manifestują, ale o planach konsolidacji branży chemicznej dyskutowali na specjalnej sesji Rady Miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czasie nadzwyczajnej sesji, na którą przyszli pracownicy Zakładów Azotowych "Pławy”, związkowcy, mieszkańcy, puławscy parlamentarzyści i minister Włodzimierz Karpiński, Rada Miasta jednogłośnie opowiedziała się za przyjęciem stanowiska w sprawie planów konsolidacji branży chemicznej.

Radni pomimo różnic politycznych napisali, że zaniepokojenie budzą plany, które mogą doprowadzić do przejęcia kontroli nad Zakładami Azotowymi "Puławy” przez Zakłady Azotowe "Tarnów”.
Zanim doszło do wspólnych wniosków, odbyła się długa dyskusja.

– Sprawa konsolidacji, tak naprawdę jest już przesądzona i idzie w złym kierunku. W czasie spotkania z ministrem Pawłem Tamborskim, dowiedzieliśmy się o planach podziału produkcji. Część może zostać przydzielona ZA "Puławy”, a część ZA "Tarnów”. Azoty zostają w Puławach, a chemikalia przechodzą do Tarnowa. Konsolidacja w przyszłości może okazać się prywatyzacją i my na to, jako mieszkańcy Puław, powinniśmy być naprawdę uczuleni – wyjaśniała posłanka Małgorzata Sadurska (PiS).

Wiele niejasności starał się wytłumaczyć, prezes "Azotów.” – Nie mówimy, że jesteśmy najlepszą firmą w branży chemicznej, ale mówimy, że jesteśmy firmą najbardziej efektywną. Pracujemy teraz nad projektem, który ma zapewnić równorzędność podmiotów w czasie konsolidacji. Aby grupa się rozwijała, aby miała siłę, aby zapewnić również interesy Puław. Czeka nas teraz debata z Zakładami Azotowymi "Tarnów” na temat kształtu i funkcjonowania nowej grupy – mówił prezes Paweł Jarczewski.

– Nasz los, nie będzie długi. Może będziemy funkcjonować rok jako grupa tarnowska, a potem może przejąć nas Acron. Moim zdaniem i moich kolegów, powinno zostać tak, jak jest. Mamy przecież najlepszy zarząd, który wypracował 550 mln zysku netto. To jest najlepszy wynik finansowy w historii naszej firmy – uważa Andrzej Jacyna, przewodniczący NSZZ Solidarność ZA "Puławy”.

Dlatego związki zawodowe działające przy puławskiej spółce organizują manifestację. We wtorek, 21 sierpnia będą protestować pod siedzibą Ministerstwa Skarbu w Warszawie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kazimierz_d / 29 sierpnia 2012 o 16:51
0
[quote name='jaca' timestamp='1345467385' post='665999']
Widocznie ich nie martwi. Maja zarzad ktory nie dba o pracownikow, przeciez niedawno wiekszosc zalogi strajkowala a do dzis zarzad nie spelnil postulatow oszukujac tym samym ludzi. Moze to poprostu droga do wybrania mniejszego zla? Kazdy po Jarczewskim i Mozenskim bedzie dobrym panem? Nie wiem, ale tak to wyglada. Wykonczyli ludzi psychicznie mobbingiem i niedbaloscia o bhp. No to ludzie ich nie bronia i czekaja na zmiany. Jedynie Solidarnosc - lamistrajki - nadal wierni prezesowi. A ze nie maja ludzi na zakladzie to emerytki sciagaja. Taka to prawda.
[/quote]
rzeczywiscie nie jestes pracownikiem zaladow, bo gdybys nim byl mialby zielone pojecie o sytuacji w azotach. tak sie sklada, ze pod rzadami tych panow - mozenskiego i jarczewskiego firma ma rekordowe zyski, na poziomie kilka razy wyzszym niz tarnow. jezeli rzeczywiscie zadasz zmian w zarzadzie, to zebys potem nie mowil, ze to byla zla zmiana... podwyzki dostalismy, premier rownie, z jedynym kto je blokowal byli przedstawiciele zzprc i szz, ktorzy potem spotykali sie z synthosem... za plecami wszystkich. i takie sa fakty
[quote name='jaca' timestamp='1345467385' post='665999']
Widocznie ich nie martwi. Maja zarzad ktory nie dba o pracownikow, przeciez niedawno wiekszosc zalogi strajkowala a do dzis zarzad nie spelnil postulatow oszukujac tym samym ludzi. Moze to poprostu droga do wybrania mniejszego zla? Kazdy po Jarczewskim i Mozenskim bedzie dobrym panem? Nie wiem, ale tak to wyglada. Wykonczyli ludzi psychicznie mobbingiem i niedbaloscia o bhp. No to ludzie ich nie bronia i czekaja na zmiany. Jedynie Solidarnosc - lamistrajki... rozwiń
Avatar
jaca / 20 sierpnia 2012 o 14:56
0
Widocznie ich nie martwi. Maja zarzad ktory nie dba o pracownikow, przeciez niedawno wiekszosc zalogi strajkowala a do dzis zarzad nie spelnil postulatow oszukujac tym samym ludzi. Moze to poprostu droga do wybrania mniejszego zla? Kazdy po Jarczewskim i Mozenskim bedzie dobrym panem? Nie wiem, ale tak to wyglada. Wykonczyli ludzi psychicznie mobbingiem i niedbaloscia o bhp. No to ludzie ich nie bronia i czekaja na zmiany. Jedynie Solidarnosc - lamistrajki - nadal wierni prezesowi. A ze nie maja ludzi na zakladzie to emerytki sciagaja. Taka to prawda.
Avatar
obserwator / 20 sierpnia 2012 o 13:31
0
Konsolidacja Azotów martwi garstę emerytowanych staruszek,które maszerują ulicami miasta a gdzie sami zainteresowani tj.pracownicy ZA.
Avatar
olo / 20 sierpnia 2012 o 07:28
0
Azoty zostają w Puławach, a chemikalia przechodzą do Tarnowa.

--- większej bzdury juz chyba nikt nie wymyśli...
Avatar
SOLIDARUCH ???? / 16 sierpnia 2012 o 14:21
0
-TEN OSZOŁOM PO ZAWODÓWCE ((niby przewodniczący solidaruchów J.....na..)) NIECH PRZESTANIE MĄCIĆ - TE JEGO WYPOWIEDZI KWALIFIKUJĄ SIĘ DO SZAMBA JAK I ZARAZEM ON SAM - LIŻE ZADEK ZARZĄDOWI ZA SWÓJ ETACIK - WSTYD p.J.....NA....
Avatar
Oldman / 16 sierpnia 2012 o 11:00
0
Tu jest sesja rady miasta: [media]http://www.youtube.com/watch?v=vE4Bik0gp80&feature=player_embedded#[/media]!

Mozna zobaczyc kto walczy a kto nie. Poslanka Sadurski i Posel Zaczek. Karpinski nic nie zrobil.

Malo tego warto zobaczyc jak blisko zarzad ZAP wspolpracuje z Solidarnoscia, jak sie razem wychwalaja. Dziwny to zwiazek ktorego wychwala pracodawca i ktory chwali pracodawce. Jasne ze jest walka o firme ale zarzad nie przedstawil stanowiska w tej sprawie i z tego co mowi prezes, bedzie przygotowywal plan konsolidacji. Zatem Solidarnosc protestowac powinnna przeciwko pracom zarzadu a tu laurki? Zblatowane towarzystwo. To tak, jakby w 80 latach wladze wychwalaly Walese:) To nie rola zwiazku dbac o opracodawce koledzy z Solidarnosci!!! Pogubliliscie sie!!!
Tu jest sesja rady miasta: [media]http://www.youtube.com/watch?v=vE4Bik0gp80&feature=player_embedded#[/media]!

Mozna zobaczyc kto walczy a kto nie. Poslanka Sadurski i Posel Zaczek. Karpinski nic nie zrobil.

Malo tego warto zobaczyc jak blisko zarzad ZAP wspolpracuje z Solidarnoscia, jak sie razem wychwalaja. Dziwny to zwiazek ktorego wychwala pracodawca i ktory chwali pracodawce. Jasne ze jest walka o firme ale zarzad nie przedstawil stanowiska w tej sprawie i z tego co mowi prezes, bedzie przygotowywal pla... rozwiń
Avatar
kweszu / 16 sierpnia 2012 o 10:55
0
wszystkich ta sprawa martwi, bo wiekszosc ludzi czyta gazety, oglada telewizje i ma dostep do internetu i wie, ze to nasze zaklady sa w lepszej kondycji finansowej niz grupa tarnow. zreszta kto wpadl na pomysl konsolidowania polskiej chemii przez firme, w ktorej od kilku tygodni udzialowcem z 14-proc. kapitalem sa rosjanie. przeciez to brak elementarnej logiki i pomyslunku. tymczasem w pulawach skarb panstwa ma ponad polowe akcji i takie laczenie byloby duzo bezpieczniejsze i wiecej korzysci byloby z takie akcji.
nie dobrze, jak polityka bierze gore nad zdrowym rozsadkiem :/
Avatar
Azociak / 16 sierpnia 2012 o 10:49
0
puławscy parlamentarzyści i minister Włodzimierz Karpiński

A minister to nie parlamentarzysta? Ten czlowiek mimo ze jest wciaz urlopowanym pracownikiem ZAP w ktorych od jakiegos czasu pracuje tez jego zona (to tak w kwestii nepotyzmu w PSL) nie robi nic w sprawie prywatyzacji. Pojawil sie teraz, po raz pierwszy od dnia gdy zaczeto mowic o prywatyzacji (najpierw Synthos teraz konsolidacja) i dziennikarz robi mu od razu reklame? Nawet na tym spotkaniu nie zablysnal pan minister sugerujac zeby nie mieszac sie do polityki bo politycy sa od tego i zeby kazdy robil swoje a politycy sie zajma politycznie ta sprawa

Co do protestu w Warszawie to przeciwko czemu on jest? Moze raczej warto zmusic zarzad Zakladow Azotowych do tego by wypowiedzial sie w tej kwestii bo nadal nie wiadomo czy pan Jarczewski uwaza ze to dobrze czy zle z ta konsolidacja nastapi. Wyglada to tak, ze decyzje zapadly, do konsolidacji dojdzie a jedynie Solidarnosc ktora walczy o stolki (straca zwiazkowe etaty gdy ktos obiektywnie policzy ilosc ich czlonkow w zakladach), robi pod publike dziwne akcje na ktore przychodzi 15 osob (plus drugie tyle sluzbowo).
puławscy parlamentarzyści i minister Włodzimierz Karpiński

A minister to nie parlamentarzysta? Ten czlowiek mimo ze jest wciaz urlopowanym pracownikiem ZAP w ktorych od jakiegos czasu pracuje tez jego zona (to tak w kwestii nepotyzmu w PSL) nie robi nic w sprawie prywatyzacji. Pojawil sie teraz, po raz pierwszy od dnia gdy zaczeto mowic o prywatyzacji (najpierw Synthos teraz konsolidacja) i dziennikarz robi mu od razu reklame? Nawet na tym spotkaniu nie zablysnal pan minister sugerujac zeby nie mieszac sie do polityki bo polityc... rozwiń
Avatar
kazimierz_d / 29 sierpnia 2012 o 16:51
0
[quote name='jaca' timestamp='1345467385' post='665999']
Widocznie ich nie martwi. Maja zarzad ktory nie dba o pracownikow, przeciez niedawno wiekszosc zalogi strajkowala a do dzis zarzad nie spelnil postulatow oszukujac tym samym ludzi. Moze to poprostu droga do wybrania mniejszego zla? Kazdy po Jarczewskim i Mozenskim bedzie dobrym panem? Nie wiem, ale tak to wyglada. Wykonczyli ludzi psychicznie mobbingiem i niedbaloscia o bhp. No to ludzie ich nie bronia i czekaja na zmiany. Jedynie Solidarnosc - lamistrajki - nadal wierni prezesowi. A ze nie maja ludzi na zakladzie to emerytki sciagaja. Taka to prawda.
[/quote]
rzeczywiscie nie jestes pracownikiem zaladow, bo gdybys nim byl mialby zielone pojecie o sytuacji w azotach. tak sie sklada, ze pod rzadami tych panow - mozenskiego i jarczewskiego firma ma rekordowe zyski, na poziomie kilka razy wyzszym niz tarnow. jezeli rzeczywiscie zadasz zmian w zarzadzie, to zebys potem nie mowil, ze to byla zla zmiana... podwyzki dostalismy, premier rownie, z jedynym kto je blokowal byli przedstawiciele zzprc i szz, ktorzy potem spotykali sie z synthosem... za plecami wszystkich. i takie sa fakty
[quote name='jaca' timestamp='1345467385' post='665999']
Widocznie ich nie martwi. Maja zarzad ktory nie dba o pracownikow, przeciez niedawno wiekszosc zalogi strajkowala a do dzis zarzad nie spelnil postulatow oszukujac tym samym ludzi. Moze to poprostu droga do wybrania mniejszego zla? Kazdy po Jarczewskim i Mozenskim bedzie dobrym panem? Nie wiem, ale tak to wyglada. Wykonczyli ludzi psychicznie mobbingiem i niedbaloscia o bhp. No to ludzie ich nie bronia i czekaja na zmiany. Jedynie Solidarnosc - lamistrajki... rozwiń
Avatar
jaca / 20 sierpnia 2012 o 14:56
0
Widocznie ich nie martwi. Maja zarzad ktory nie dba o pracownikow, przeciez niedawno wiekszosc zalogi strajkowala a do dzis zarzad nie spelnil postulatow oszukujac tym samym ludzi. Moze to poprostu droga do wybrania mniejszego zla? Kazdy po Jarczewskim i Mozenskim bedzie dobrym panem? Nie wiem, ale tak to wyglada. Wykonczyli ludzi psychicznie mobbingiem i niedbaloscia o bhp. No to ludzie ich nie bronia i czekaja na zmiany. Jedynie Solidarnosc - lamistrajki - nadal wierni prezesowi. A ze nie maja ludzi na zakladzie to emerytki sciagaja. Taka to prawda.
Avatar
obserwator / 20 sierpnia 2012 o 13:31
0
Konsolidacja Azotów martwi garstę emerytowanych staruszek,które maszerują ulicami miasta a gdzie sami zainteresowani tj.pracownicy ZA.
Avatar
olo / 20 sierpnia 2012 o 07:28
0
Azoty zostają w Puławach, a chemikalia przechodzą do Tarnowa.

--- większej bzdury juz chyba nikt nie wymyśli...
Avatar
SOLIDARUCH ???? / 16 sierpnia 2012 o 14:21
0
-TEN OSZOŁOM PO ZAWODÓWCE ((niby przewodniczący solidaruchów J.....na..)) NIECH PRZESTANIE MĄCIĆ - TE JEGO WYPOWIEDZI KWALIFIKUJĄ SIĘ DO SZAMBA JAK I ZARAZEM ON SAM - LIŻE ZADEK ZARZĄDOWI ZA SWÓJ ETACIK - WSTYD p.J.....NA....
Avatar
Oldman / 16 sierpnia 2012 o 11:00
0
Tu jest sesja rady miasta: [media]http://www.youtube.com/watch?v=vE4Bik0gp80&feature=player_embedded#[/media]!

Mozna zobaczyc kto walczy a kto nie. Poslanka Sadurski i Posel Zaczek. Karpinski nic nie zrobil.

Malo tego warto zobaczyc jak blisko zarzad ZAP wspolpracuje z Solidarnoscia, jak sie razem wychwalaja. Dziwny to zwiazek ktorego wychwala pracodawca i ktory chwali pracodawce. Jasne ze jest walka o firme ale zarzad nie przedstawil stanowiska w tej sprawie i z tego co mowi prezes, bedzie przygotowywal plan konsolidacji. Zatem Solidarnosc protestowac powinnna przeciwko pracom zarzadu a tu laurki? Zblatowane towarzystwo. To tak, jakby w 80 latach wladze wychwalaly Walese:) To nie rola zwiazku dbac o opracodawce koledzy z Solidarnosci!!! Pogubliliscie sie!!!
Tu jest sesja rady miasta: [media]http://www.youtube.com/watch?v=vE4Bik0gp80&feature=player_embedded#[/media]!

Mozna zobaczyc kto walczy a kto nie. Poslanka Sadurski i Posel Zaczek. Karpinski nic nie zrobil.

Malo tego warto zobaczyc jak blisko zarzad ZAP wspolpracuje z Solidarnoscia, jak sie razem wychwalaja. Dziwny to zwiazek ktorego wychwala pracodawca i ktory chwali pracodawce. Jasne ze jest walka o firme ale zarzad nie przedstawil stanowiska w tej sprawie i z tego co mowi prezes, bedzie przygotowywal pla... rozwiń
Avatar
kweszu / 16 sierpnia 2012 o 10:55
0
wszystkich ta sprawa martwi, bo wiekszosc ludzi czyta gazety, oglada telewizje i ma dostep do internetu i wie, ze to nasze zaklady sa w lepszej kondycji finansowej niz grupa tarnow. zreszta kto wpadl na pomysl konsolidowania polskiej chemii przez firme, w ktorej od kilku tygodni udzialowcem z 14-proc. kapitalem sa rosjanie. przeciez to brak elementarnej logiki i pomyslunku. tymczasem w pulawach skarb panstwa ma ponad polowe akcji i takie laczenie byloby duzo bezpieczniejsze i wiecej korzysci byloby z takie akcji.
nie dobrze, jak polityka bierze gore nad zdrowym rozsadkiem :/
Avatar
Azociak / 16 sierpnia 2012 o 10:49
0
puławscy parlamentarzyści i minister Włodzimierz Karpiński

A minister to nie parlamentarzysta? Ten czlowiek mimo ze jest wciaz urlopowanym pracownikiem ZAP w ktorych od jakiegos czasu pracuje tez jego zona (to tak w kwestii nepotyzmu w PSL) nie robi nic w sprawie prywatyzacji. Pojawil sie teraz, po raz pierwszy od dnia gdy zaczeto mowic o prywatyzacji (najpierw Synthos teraz konsolidacja) i dziennikarz robi mu od razu reklame? Nawet na tym spotkaniu nie zablysnal pan minister sugerujac zeby nie mieszac sie do polityki bo politycy sa od tego i zeby kazdy robil swoje a politycy sie zajma politycznie ta sprawa

Co do protestu w Warszawie to przeciwko czemu on jest? Moze raczej warto zmusic zarzad Zakladow Azotowych do tego by wypowiedzial sie w tej kwestii bo nadal nie wiadomo czy pan Jarczewski uwaza ze to dobrze czy zle z ta konsolidacja nastapi. Wyglada to tak, ze decyzje zapadly, do konsolidacji dojdzie a jedynie Solidarnosc ktora walczy o stolki (straca zwiazkowe etaty gdy ktos obiektywnie policzy ilosc ich czlonkow w zakladach), robi pod publike dziwne akcje na ktore przychodzi 15 osob (plus drugie tyle sluzbowo).
puławscy parlamentarzyści i minister Włodzimierz Karpiński

A minister to nie parlamentarzysta? Ten czlowiek mimo ze jest wciaz urlopowanym pracownikiem ZAP w ktorych od jakiegos czasu pracuje tez jego zona (to tak w kwestii nepotyzmu w PSL) nie robi nic w sprawie prywatyzacji. Pojawil sie teraz, po raz pierwszy od dnia gdy zaczeto mowic o prywatyzacji (najpierw Synthos teraz konsolidacja) i dziennikarz robi mu od razu reklame? Nawet na tym spotkaniu nie zablysnal pan minister sugerujac zeby nie mieszac sie do polityki bo polityc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 11

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 12

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 8

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 5 10

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 51 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!