Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 lutego 2016 r.
15:48

Kurator nie pozwolił na oszczędności w gminie Wąwolnica. W szkole radość

0 19 A A
Dyrektor SP w Karmanowicach, Marzena Wartacz Zadora od samego początku sprzeciwiała się planom likwidacji jej szkoły oraz propozycjom utworzenia<br />
 stowarzyszenia, które zajęłoby się jej prowadzeniem (fot. Radosław Szczęch)
Dyrektor SP w Karmanowicach, Marzena Wartacz Zadora od samego początku sprzeciwiała się planom likwidacji jej szkoły oraz propozycjom utworzenia
stowarzyszenia, które zajęłoby się jej prowadzeniem (fot. Radosław Szczęch)

Władze gminy Wąwolnica chciały ograniczyć wydatki na oświatę oddając szkołę w Karmanowicach stowarzyszeniu. Przeciwko tej reformie opowiedzieli się nauczyciele, rodzice, a także lubelski kurator oświaty.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 8 kwietnia 2016 o 20:04
0

Nauczyciele nie walczyli o szkołę tylko  o swoje pensum 18 godzin/tydzień.

Gdyby  zależało im  na utrzymaniu  małej szkoły to przekształcili by ją w szkołę  społeczną, a tak  za rok, może  dwa  ta szkoła  zostanie  całkowicie zlikwidowana.

Ludzie  muszą  zrozumieć  ,że  jak  nie ma dzieci  to nie  może być  szkoły.

Nie rozumiem co to znaczy że nie ma dzieci? W tej szkole są dzieci i jest ich prawie setka. I to nie jest mała szkoła!!!!!! A ci co tak krytykują obronę szkoły to niech pomyślą że to ich pięcio czy sześcioletnie dziecko dojeżdża kilkanaście kilometrów do przedszkola czy szkoły. Gdyby to chodziło o ich własne dzieci to juz nie byliby tacy chętni do likwidacji. Praca nauczyciela to nie tylko odbycie iluś lekcji w tygodniu ale również odpowiedzialność za zdrowie i życie całej grupy dzieci czy uczniów. A ta odpowiedzialność nie powinna być chyba wyceniona na 1500 zł brutto tak jak to jest w stowarzyszeniach?????????????????????????

Nie rozumiem co to znaczy że nie ma dzieci? W tej szkole są dzieci i jest ich prawie setka. I to nie jest mała szkoła!!!!!! A ci co tak krytykują obronę szkoły to niech pomyślą że to ich pięcio czy sześcioletnie dziecko dojeżdża kilkanaście kilometrów do przedszkola czy szkoły. Gdyby to chodziło o ich własne dzieci to juz nie byliby tacy chętni do likwidacji. Praca nauczyciela to nie tylko odbycie iluś lekcji w tygodniu ale również odpowiedzialność za zdrowie i życie całej grupy dzieci czy uczniów. A ta odpowiedzialność nie ... rozwiń

Avatar
kleszcz / 26 lutego 2016 o 10:48
0

Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc może zanim się człowieku wypowiedz zapoznaj się dokładnie z tematem . Zapraszam do obejrzenia spotkania z kuratorem w szkole w Karmanowicach na YouTube ( wpisz Karmanowice to sobie znajdziesz bo przy takim myśleniu to może miałbyś problem jak to znaleźć ) i wówczas się odezwij może coś Ci się rozjaśni A że wieś mała to Wójt myślał że ludzi oglupi i sprawę sobie załatwi a tu niestety lud okazał się silniejszy i mądrzejszy . Chyba Wójt się tego nie spodziewał . Do dzisiejszego dnia nie powiadomił OFICJALNIE Pani Dyrektor o decyzji kuratora a mija drugi tydzień .Jeśli przyjdzie czas kiedy liczba uczniów spadnie poniżej siedemdziesięciu to zrozumiemy to że przejmie nas stowarzyszenie ALE NIE BĘDZIEMY ZLIKWIDOWANI .ROZUMIESZ CZŁOWIEKU ?

Lada dzień wejdzie nowa ustawa o oświacie i może zniknąć kryterium likwidacji szkoły dla mniej niż 70 uczniów!!

Lada dzień wejdzie nowa ustawa o oświacie i może zniknąć kryterium likwidacji szkoły dla mniej niż 70 uczniów!!

rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:04
0
W jednej szkole nauczyciele posiadają laptopy, tablice interaktywne, pomoce z górnej półki, baseny, boiska wszelkiej maści i szkoła jest przeciętną gdzie uczeń to xyz, nikt nie docenia tego co ma. Druga natomiast posiada zielone tablice, pylącą kredę, kilka piłek i wspaniałe wyniki, a nauczyciel i uczeń rozumieją się bez słów, tworzą zgrany tandem. Doceniajmy innych, a nie likwidujmy.
Avatar
gosc / 24 lutego 2016 o 18:47
0

Stowarzyszenia prowadzą szkoły taniej i lepiej, bo nie ma tam żadnego reliktu postkomunistycznego typu karta nauczyciela! Dotyczy to zwłaszcza małych szkół, z których prowadzeniem z naturalnych względów nie poradzi sobie żaden samorząd. Samo oddanie szkoły stowarzyszeniu nie pozbawia takich szkół środków na funkcjonowanie, bo za każdym dzieckiem idą pieniądze z gminy. W przypadku braku zgody na prowadzenie szkoły przez stowarzyszenie dzieci powinny dojeżdżać do najbliższych szkół zbiorczych gminnych, na których prowadzenie znajda się środki w budżecie samorządu. Ekonomii będącej pochodna demografii nie przeskoczysz. Można stać i tupać i nic to nie da.

Sam oddaj swoje dzieci do szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie albo niech dojeżdżają jakąś godzinę przed rozpoczęciem zajęć do tzw szkoły zbiorczej. A co u nas Afryka czy jak! Niby edukacja powszechna a tu jakie propozycje. No i ciągle ten tekst, że stowarzyszenia lepiej prowadzą szkoły. No to pytam, DLACZEGO MIEJSKIE SZKOŁY NIE ODDAJEMY DO PROWADZENIA STOWARZYSZENIOM ? Co mnie obchodzi generowany zysk czy strata przez szkołę. Skoro stowarzyszenia są lepsze to niech prowadzą wszystkie szkoły w naszym państwie. Jak długo jeszcze ludzie bez pojęcia będą powtarzali podobne głupoty! Stowarzyszenie musi się utrzymać. Priorytetem jest kasa - rzeczywiście dużo tam się dzieje ale pytam czy dużo tam się uczy.....

Sam oddaj swoje dzieci do szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie albo niech dojeżdżają jakąś godzinę przed rozpoczęciem zajęć do tzw szkoły zbiorczej. A co u nas Afryka czy jak! Niby edukacja powszechna a tu jakie propozycje. No i ciągle ten tekst, że stowarzyszenia lepiej prowadzą szkoły. No to pytam, DLACZEGO MIEJSKIE SZKOŁY NIE ODDAJEMY DO PROWADZENIA STOWARZYSZENIOM ? Co mnie obchodzi generowany zysk czy strata przez szkołę. Skoro stowarzyszenia są lepsze to niech prowadzą wszystkie szkoły w naszym państwie. Jak długo j... rozwiń

Avatar
gość / 24 lutego 2016 o 18:40
0

Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc może zanim się człowieku wypowiedz zapoznaj się dokładnie z tematem . Zapraszam do obejrzenia spotkania z kuratorem w szkole w Karmanowicach na YouTube ( wpisz Karmanowice to sobie znajdziesz bo przy takim myśleniu to może miałbyś problem jak to znaleźć ) i wówczas się odezwij może coś Ci się rozjaśni A że wieś mała to Wójt myślał że ludzi oglupi i sprawę sobie załatwi a tu niestety lud okazał się silniejszy i mądrzejszy . Chyba Wójt się tego nie spodziewał . Do dzisiejszego dnia nie powiadomił OFICJALNIE Pani Dyrektor o decyzji kuratora a mija drugi tydzień .Jeśli przyjdzie czas kiedy liczba uczniów spadnie poniżej siedemdziesięciu to zrozumiemy to że przejmie nas stowarzyszenie ALE NIE BĘDZIEMY ZLIKWIDOWANI .ROZUMIESZ CZŁOWIEKU ?

tak jest!!! a czemu kurcze mamy być stowarzyszeniem nawet jak spadnie liczba uczniów poniżej 70??? Nie właśnie dlatego że jesteśmy szkołą wiejską nie i już! chcemy mieć takie same prawa do edukacji naszych dzieci jak szkoły w mieście albo niech państwo nie kłamie że u nas edukacja jest do 18 roku życia darmowa - dlaczego zaczyna się robić ze szkolnictwa biznes ???? EDUKACYJNY BIZNES - okropność,

tak jest!!! a czemu kurcze mamy być stowarzyszeniem nawet jak spadnie liczba uczniów poniżej 70??? Nie właśnie dlatego że jesteśmy szkołą wiejską nie i już! chcemy mieć takie same prawa do edukacji naszych dzieci jak szkoły w mieście albo niech państwo nie kłamie że u nas edukacja jest do 18 roku życia darmowa - dlaczego zaczyna się robić ze szkolnictwa biznes ???? EDUKACYJNY BIZNES - okropność,

rozwiń
Avatar
gość / 24 lutego 2016 o 18:35
0

Nauczyciele nie walczyli o szkołę tylko  o swoje pensum 18 godzin/tydzień.

Gdyby  zależało im  na utrzymaniu  małej szkoły to przekształcili by ją w szkołę  społeczną, a tak  za rok, może  dwa  ta szkoła  zostanie  całkowicie zlikwidowana.

Ludzie  muszą  zrozumieć  ,że  jak  nie ma dzieci  to nie  może być  szkoły.

rany, o to chodzi że w szkole dzieci są 94 uczniów. Wójt chciał teraz szkołę zlikwidować no kurcze jaki wniosek do kuratorium wysłał? LIKWIDACJA SZKOŁY Rany czemu ludzie dla zasady są tak durni! szkoła społeczna - że niby co??? szkoła po likwidacji staje się niepubliczną i zaraz za tym idzie mniejsza subwencja a nasi nauczyciele i tak pracują więcej jak 18 godzin a ferii też nie mieli wolnych zobaczcie sobie na stronkę szkoły co działo się u nas np w ferie. 

rany, o to chodzi że w szkole dzieci są 94 uczniów. Wójt chciał teraz szkołę zlikwidować no kurcze jaki wniosek do kuratorium wysłał? LIKWIDACJA SZKOŁY Rany czemu ludzie dla zasady są tak durni! szkoła społeczna - że niby co??? szkoła po likwidacji staje się niepubliczną i zaraz za tym idzie mniejsza subwencja a nasi nauczyciele i tak pracują więcej jak 18 godzin a ferii też nie mieli wolnych zobaczcie sobie na stronkę szkoły co działo się u nas np w ferie. 

rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 11:37
0

Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , choć ma dużo wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna, lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy, wyposażenie, boisko i jest w niej ponad 90 uczniów.

Kadry nie oceniam, bo wyniki nauczania to wypadkowa możliwości i zaangażowania nauczycieli i uczniów, w każdym razie poziom nauczania wysoki, szkoła najlepsza w gminie.

Przesłanka do likwidacji była jedna - OSZCZĘDNOŚĆ.

Oszczędzanie na dzieciach i ich kształceniu to paranoja. Mógł to wymyślić tylko ktoś, na czyjej edukacji oszczędzano i go nie dokształcono.

Ubolewam nad autorem pomysłu i zwolennikami tego posunięcia.

Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , choć ma dużo wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna, lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy, wyposażenie, boisko i jest w niej ponad 90 uczniów.

Kadry nie oceniam, bo wyniki nauczania to wypadkowa możliwości i zaangażowania nauczycieli i uczniów, w każdym razie poziom nauczania wysoki, szkoła najlepsza w gminie.

Przesłanka do likwidacji była jedna - OSZCZĘDNOŚĆ.

Oszczędzanie na dzieciach i ich kształceniu to paranoja. Mógł to wymyślić tylko ktoś, na czyjej edukacji oszczędzano i g... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 12:49
0
Dlaczego takiego eksperymentu jak likwidacja szkoły i otworzenie przez stowarzyszenie nie przeprowadził wójt w gimnazjum w Wąwolnicy . 1. porównywalna liczba dzieci 2. dzieci subwencyjnych w gimnazjum więcej i dokłada się jeszcze 600tys. - czyli szkoła mniej opłacalna niż w Karmanowicach Nie jestem za likwidacją żadnej szkoły, ukazuję bezsensowność i złośliwość działań naszych władz.
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 11:34
0
Szkoła to nie fabryka gwoździ, aby roić "taniej i lepiej" ;) dobrze się stało w szkole są żywe dzieci, a nauczyciele mają pensum 18+2 to po pierwsze a dalsze 20 godzin jest nienormowanie 90% z nich pracuje ponad 40 godzin na tydzień, z dawnych uprawnień prawie nic nie pozostało (np. emerytury) Np na uczelniach pensum jest od 4-9 godzin na tydzień a Leszek Balcerowicz pracuje 4 godziny na tydzień za bardzo wysoka pensję i co ????
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:25
0

Nauczyciele nie walczyli o szkołę tylko o swoje pensum 18 godzin/tydzień.
Gdyby zależało im na utrzymaniu małej szkoły to przekształcili by ją w szkołę społeczną, a tak za rok, może dwa ta szkoła zostanie całkowicie zlikwidowana.
Ludzie muszą zrozumieć ,że jak nie ma dzieci to nie może być szkoły.

Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc może zanim się człowieku wypowiedz zapoznaj się dokładnie z tematem . Zapraszam do obejrzenia spotkania z kuratorem w szkole w Karmanowicach na YouTube ( wpisz Karmanowice to sobie znajdziesz bo przy takim myśleniu to może miałbyś problem jak to znaleźć ) i wówczas się odezwij może coś Ci się rozjaśni A że wieś mała to Wójt myślał że ludzi oglupi i sprawę sobie załatwi a tu niestety lud okazał się silniejszy i mądrzejszy . Chyba Wójt się tego nie spodziewał . Do dzisiejszego dnia nie powiadomił OFICJALNIE Pani Dyrektor o decyzji kuratora a mija drugi tydzień .Jeśli przyjdzie czas kiedy liczba uczniów spadnie poniżej siedemdziesięciu to zrozumiemy to że przejmie nas stowarzyszenie ALE NIE BĘDZIEMY ZLIKWIDOWANI .ROZUMIESZ CZŁOWIEKU ?
Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc mo... rozwiń
Avatar
ja / 8 kwietnia 2016 o 20:04
0

Nauczyciele nie walczyli o szkołę tylko  o swoje pensum 18 godzin/tydzień.

Gdyby  zależało im  na utrzymaniu  małej szkoły to przekształcili by ją w szkołę  społeczną, a tak  za rok, może  dwa  ta szkoła  zostanie  całkowicie zlikwidowana.

Ludzie  muszą  zrozumieć  ,że  jak  nie ma dzieci  to nie  może być  szkoły.

Nie rozumiem co to znaczy że nie ma dzieci? W tej szkole są dzieci i jest ich prawie setka. I to nie jest mała szkoła!!!!!! A ci co tak krytykują obronę szkoły to niech pomyślą że to ich pięcio czy sześcioletnie dziecko dojeżdża kilkanaście kilometrów do przedszkola czy szkoły. Gdyby to chodziło o ich własne dzieci to juz nie byliby tacy chętni do likwidacji. Praca nauczyciela to nie tylko odbycie iluś lekcji w tygodniu ale również odpowiedzialność za zdrowie i życie całej grupy dzieci czy uczniów. A ta odpowiedzialność nie powinna być chyba wyceniona na 1500 zł brutto tak jak to jest w stowarzyszeniach?????????????????????????

Nie rozumiem co to znaczy że nie ma dzieci? W tej szkole są dzieci i jest ich prawie setka. I to nie jest mała szkoła!!!!!! A ci co tak krytykują obronę szkoły to niech pomyślą że to ich pięcio czy sześcioletnie dziecko dojeżdża kilkanaście kilometrów do przedszkola czy szkoły. Gdyby to chodziło o ich własne dzieci to juz nie byliby tacy chętni do likwidacji. Praca nauczyciela to nie tylko odbycie iluś lekcji w tygodniu ale również odpowiedzialność za zdrowie i życie całej grupy dzieci czy uczniów. A ta odpowiedzialność nie ... rozwiń

Avatar
kleszcz / 26 lutego 2016 o 10:48
0

Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc może zanim się człowieku wypowiedz zapoznaj się dokładnie z tematem . Zapraszam do obejrzenia spotkania z kuratorem w szkole w Karmanowicach na YouTube ( wpisz Karmanowice to sobie znajdziesz bo przy takim myśleniu to może miałbyś problem jak to znaleźć ) i wówczas się odezwij może coś Ci się rozjaśni A że wieś mała to Wójt myślał że ludzi oglupi i sprawę sobie załatwi a tu niestety lud okazał się silniejszy i mądrzejszy . Chyba Wójt się tego nie spodziewał . Do dzisiejszego dnia nie powiadomił OFICJALNIE Pani Dyrektor o decyzji kuratora a mija drugi tydzień .Jeśli przyjdzie czas kiedy liczba uczniów spadnie poniżej siedemdziesięciu to zrozumiemy to że przejmie nas stowarzyszenie ALE NIE BĘDZIEMY ZLIKWIDOWANI .ROZUMIESZ CZŁOWIEKU ?

Lada dzień wejdzie nowa ustawa o oświacie i może zniknąć kryterium likwidacji szkoły dla mniej niż 70 uczniów!!

Lada dzień wejdzie nowa ustawa o oświacie i może zniknąć kryterium likwidacji szkoły dla mniej niż 70 uczniów!!

rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:04
0
W jednej szkole nauczyciele posiadają laptopy, tablice interaktywne, pomoce z górnej półki, baseny, boiska wszelkiej maści i szkoła jest przeciętną gdzie uczeń to xyz, nikt nie docenia tego co ma. Druga natomiast posiada zielone tablice, pylącą kredę, kilka piłek i wspaniałe wyniki, a nauczyciel i uczeń rozumieją się bez słów, tworzą zgrany tandem. Doceniajmy innych, a nie likwidujmy.
Avatar
gosc / 24 lutego 2016 o 18:47
0

Stowarzyszenia prowadzą szkoły taniej i lepiej, bo nie ma tam żadnego reliktu postkomunistycznego typu karta nauczyciela! Dotyczy to zwłaszcza małych szkół, z których prowadzeniem z naturalnych względów nie poradzi sobie żaden samorząd. Samo oddanie szkoły stowarzyszeniu nie pozbawia takich szkół środków na funkcjonowanie, bo za każdym dzieckiem idą pieniądze z gminy. W przypadku braku zgody na prowadzenie szkoły przez stowarzyszenie dzieci powinny dojeżdżać do najbliższych szkół zbiorczych gminnych, na których prowadzenie znajda się środki w budżecie samorządu. Ekonomii będącej pochodna demografii nie przeskoczysz. Można stać i tupać i nic to nie da.

Sam oddaj swoje dzieci do szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie albo niech dojeżdżają jakąś godzinę przed rozpoczęciem zajęć do tzw szkoły zbiorczej. A co u nas Afryka czy jak! Niby edukacja powszechna a tu jakie propozycje. No i ciągle ten tekst, że stowarzyszenia lepiej prowadzą szkoły. No to pytam, DLACZEGO MIEJSKIE SZKOŁY NIE ODDAJEMY DO PROWADZENIA STOWARZYSZENIOM ? Co mnie obchodzi generowany zysk czy strata przez szkołę. Skoro stowarzyszenia są lepsze to niech prowadzą wszystkie szkoły w naszym państwie. Jak długo jeszcze ludzie bez pojęcia będą powtarzali podobne głupoty! Stowarzyszenie musi się utrzymać. Priorytetem jest kasa - rzeczywiście dużo tam się dzieje ale pytam czy dużo tam się uczy.....

Sam oddaj swoje dzieci do szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie albo niech dojeżdżają jakąś godzinę przed rozpoczęciem zajęć do tzw szkoły zbiorczej. A co u nas Afryka czy jak! Niby edukacja powszechna a tu jakie propozycje. No i ciągle ten tekst, że stowarzyszenia lepiej prowadzą szkoły. No to pytam, DLACZEGO MIEJSKIE SZKOŁY NIE ODDAJEMY DO PROWADZENIA STOWARZYSZENIOM ? Co mnie obchodzi generowany zysk czy strata przez szkołę. Skoro stowarzyszenia są lepsze to niech prowadzą wszystkie szkoły w naszym państwie. Jak długo j... rozwiń

Avatar
gość / 24 lutego 2016 o 18:40
0

Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc może zanim się człowieku wypowiedz zapoznaj się dokładnie z tematem . Zapraszam do obejrzenia spotkania z kuratorem w szkole w Karmanowicach na YouTube ( wpisz Karmanowice to sobie znajdziesz bo przy takim myśleniu to może miałbyś problem jak to znaleźć ) i wówczas się odezwij może coś Ci się rozjaśni A że wieś mała to Wójt myślał że ludzi oglupi i sprawę sobie załatwi a tu niestety lud okazał się silniejszy i mądrzejszy . Chyba Wójt się tego nie spodziewał . Do dzisiejszego dnia nie powiadomił OFICJALNIE Pani Dyrektor o decyzji kuratora a mija drugi tydzień .Jeśli przyjdzie czas kiedy liczba uczniów spadnie poniżej siedemdziesięciu to zrozumiemy to że przejmie nas stowarzyszenie ALE NIE BĘDZIEMY ZLIKWIDOWANI .ROZUMIESZ CZŁOWIEKU ?

tak jest!!! a czemu kurcze mamy być stowarzyszeniem nawet jak spadnie liczba uczniów poniżej 70??? Nie właśnie dlatego że jesteśmy szkołą wiejską nie i już! chcemy mieć takie same prawa do edukacji naszych dzieci jak szkoły w mieście albo niech państwo nie kłamie że u nas edukacja jest do 18 roku życia darmowa - dlaczego zaczyna się robić ze szkolnictwa biznes ???? EDUKACYJNY BIZNES - okropność,

tak jest!!! a czemu kurcze mamy być stowarzyszeniem nawet jak spadnie liczba uczniów poniżej 70??? Nie właśnie dlatego że jesteśmy szkołą wiejską nie i już! chcemy mieć takie same prawa do edukacji naszych dzieci jak szkoły w mieście albo niech państwo nie kłamie że u nas edukacja jest do 18 roku życia darmowa - dlaczego zaczyna się robić ze szkolnictwa biznes ???? EDUKACYJNY BIZNES - okropność,

rozwiń
Avatar
gość / 24 lutego 2016 o 18:35
0

Nauczyciele nie walczyli o szkołę tylko  o swoje pensum 18 godzin/tydzień.

Gdyby  zależało im  na utrzymaniu  małej szkoły to przekształcili by ją w szkołę  społeczną, a tak  za rok, może  dwa  ta szkoła  zostanie  całkowicie zlikwidowana.

Ludzie  muszą  zrozumieć  ,że  jak  nie ma dzieci  to nie  może być  szkoły.

rany, o to chodzi że w szkole dzieci są 94 uczniów. Wójt chciał teraz szkołę zlikwidować no kurcze jaki wniosek do kuratorium wysłał? LIKWIDACJA SZKOŁY Rany czemu ludzie dla zasady są tak durni! szkoła społeczna - że niby co??? szkoła po likwidacji staje się niepubliczną i zaraz za tym idzie mniejsza subwencja a nasi nauczyciele i tak pracują więcej jak 18 godzin a ferii też nie mieli wolnych zobaczcie sobie na stronkę szkoły co działo się u nas np w ferie. 

rany, o to chodzi że w szkole dzieci są 94 uczniów. Wójt chciał teraz szkołę zlikwidować no kurcze jaki wniosek do kuratorium wysłał? LIKWIDACJA SZKOŁY Rany czemu ludzie dla zasady są tak durni! szkoła społeczna - że niby co??? szkoła po likwidacji staje się niepubliczną i zaraz za tym idzie mniejsza subwencja a nasi nauczyciele i tak pracują więcej jak 18 godzin a ferii też nie mieli wolnych zobaczcie sobie na stronkę szkoły co działo się u nas np w ferie. 

rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 11:37
0

Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , choć ma dużo wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna, lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy, wyposażenie, boisko i jest w niej ponad 90 uczniów.

Kadry nie oceniam, bo wyniki nauczania to wypadkowa możliwości i zaangażowania nauczycieli i uczniów, w każdym razie poziom nauczania wysoki, szkoła najlepsza w gminie.

Przesłanka do likwidacji była jedna - OSZCZĘDNOŚĆ.

Oszczędzanie na dzieciach i ich kształceniu to paranoja. Mógł to wymyślić tylko ktoś, na czyjej edukacji oszczędzano i go nie dokształcono.

Ubolewam nad autorem pomysłu i zwolennikami tego posunięcia.

Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , choć ma dużo wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna, lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy, wyposażenie, boisko i jest w niej ponad 90 uczniów.

Kadry nie oceniam, bo wyniki nauczania to wypadkowa możliwości i zaangażowania nauczycieli i uczniów, w każdym razie poziom nauczania wysoki, szkoła najlepsza w gminie.

Przesłanka do likwidacji była jedna - OSZCZĘDNOŚĆ.

Oszczędzanie na dzieciach i ich kształceniu to paranoja. Mógł to wymyślić tylko ktoś, na czyjej edukacji oszczędzano i g... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 12:49
0
Dlaczego takiego eksperymentu jak likwidacja szkoły i otworzenie przez stowarzyszenie nie przeprowadził wójt w gimnazjum w Wąwolnicy . 1. porównywalna liczba dzieci 2. dzieci subwencyjnych w gimnazjum więcej i dokłada się jeszcze 600tys. - czyli szkoła mniej opłacalna niż w Karmanowicach Nie jestem za likwidacją żadnej szkoły, ukazuję bezsensowność i złośliwość działań naszych władz.
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 11:34
0
Szkoła to nie fabryka gwoździ, aby roić "taniej i lepiej" ;) dobrze się stało w szkole są żywe dzieci, a nauczyciele mają pensum 18+2 to po pierwsze a dalsze 20 godzin jest nienormowanie 90% z nich pracuje ponad 40 godzin na tydzień, z dawnych uprawnień prawie nic nie pozostało (np. emerytury) Np na uczelniach pensum jest od 4-9 godzin na tydzień a Leszek Balcerowicz pracuje 4 godziny na tydzień za bardzo wysoka pensję i co ????
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:25
0

Nauczyciele nie walczyli o szkołę tylko o swoje pensum 18 godzin/tydzień.
Gdyby zależało im na utrzymaniu małej szkoły to przekształcili by ją w szkołę społeczną, a tak za rok, może dwa ta szkoła zostanie całkowicie zlikwidowana.
Ludzie muszą zrozumieć ,że jak nie ma dzieci to nie może być szkoły.

Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc może zanim się człowieku wypowiedz zapoznaj się dokładnie z tematem . Zapraszam do obejrzenia spotkania z kuratorem w szkole w Karmanowicach na YouTube ( wpisz Karmanowice to sobie znajdziesz bo przy takim myśleniu to może miałbyś problem jak to znaleźć ) i wówczas się odezwij może coś Ci się rozjaśni A że wieś mała to Wójt myślał że ludzi oglupi i sprawę sobie załatwi a tu niestety lud okazał się silniejszy i mądrzejszy . Chyba Wójt się tego nie spodziewał . Do dzisiejszego dnia nie powiadomił OFICJALNIE Pani Dyrektor o decyzji kuratora a mija drugi tydzień .Jeśli przyjdzie czas kiedy liczba uczniów spadnie poniżej siedemdziesięciu to zrozumiemy to że przejmie nas stowarzyszenie ALE NIE BĘDZIEMY ZLIKWIDOWANI .ROZUMIESZ CZŁOWIEKU ?
Tak właśnie piszą ludzie mający ograniczone myślenie i nie znający tematu .Szkoła miała być ZLIKWIDOWANA , ma duże wyższy poziom nauczania niż szkoła gminna , ma dużo lepszą infrastrukturę sanitariaty klasy wyposażenie boisko i jest w niej ponad 90 uczniów A pieniądze jakie gmina dokłada do tej szkoły są o połowę mniejsze chociażby od tych które dokłada do gimnazjum do którego uczęszczają uczniowie spoza gminy co powoduje że tworzone są tam po dwie równolegle klasy po około piętnastu uczniów a to mnoży dodatkowe koszty .Więc mo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!