Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 sierpnia 2016 r.
21:31

Limity na śmieci. Tylko trzy worki miesięcznie. Mieszkańcy: To za mało!

2 18 A A
Mieszkańcy mówią, że najwięcej kłopotów mają z pozbyciem się odpadów budowlanych i elektrośmieci
Mieszkańcy mówią, że najwięcej kłopotów mają z pozbyciem się odpadów budowlanych i elektrośmieci

– System selektywnej zbiórki odpadów nie działa. Kontener na odpady budowlane jest za mały, a ilościowe ograniczenia, które wprowadziła gmina są absurdalne. Miesięcznie można wyrzucić tylko trzy worki śmieci! – skarżą się mieszkańcy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) działa w Kazimierzu od końca ubiegłego roku. Odpady m.in. budowlane, ulegające biodegradacji, elektrośmieci i zużyte opony można wyrzucać do kilku kontenerów. Jak jednak twierdzi część mieszkańców Kazimierza, system nie spełnia swojej roli.

– Właściwie od początku jest z tym problem. Przede wszystkim chodzi o kontener na odpady budowlane, który jest zdecydowanie za mały, jak na takie przeznaczenie. To nie tylko mój problem, ale większości mieszkańców – podkreśla jedna z mieszkanek Kazimierza, która poinformowała nas o sprawie. – Przecież jeśli nawet kilku mieszkańców zrobi remont i będzie chciało przywieźć takie odpady, nie ma szans, żeby się tam zmieściły. Do tego dochodzi kolejny problem. Firma, która wywozi śmieci zbyt rzadko opróżnia kontener. Czasem nie można się tego doczekać nawet przez dwa tygodnie.

Dodaje, że często koniecznością staje się wywóz śmieci na własną rękę. – Po remoncie miałam 10 worków z odpadami. Gmina wprowadziła jednak ograniczenie do trzech worków miesięcznie na mieszkańca. To absurd. Jak duże musiałyby być te worki, żeby ze wszystkim się zmieścić? – pyta kobieta. – W konsekwencji musiałam wynająć kontener na własną rękę i zapłacić za niego 700 zł. Dlaczego więc mamy płacić za wywóz śmieci, skoro potem i tak płacimy drugi raz?

Mieszkanka przypomina, że prawo nie przewiduje żadnych miesięcznych ograniczeń, ale roczny limit do 300 kilogramów. – To są więc wewnętrzne ustalenia gminy. Ale niestety na dyskusję w tej sprawie nie ma szans – twierdzi.

Co na to burmistrz Kazimierza? – Mamy podpisaną umowę z firmą i są tam określone ilości śmieci, które każdy mieszkaniec może przywieźć. Nie jesteśmy w stanie przyjąć każdej ilości, bo co by było, gdyby każdy przynosił przyczepę odpadów? – komentuje Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Funkcjonowanie PSZOK-u reguluje uchwała Rady Gminy. Nie jesteśmy w stanie przyjmować większych ilości ze względów finansowych. Mamy ograniczony budżet, w związku z czym musieliśmy wprowadzić też ograniczenia ilościowe.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 31 sierpnia 2016 o 08:41
0
Poproszę o podanie numeru do tej firmy chętnie skorzystam
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 14:32
0
Strasznie biedni ludzie moze te ceny zrównać z cenami warszawskimi takię jak panują w kazimierzu
Avatar
obserwator / 23 sierpnia 2016 o 21:38
0
,,Jeżeli remont wykonuje firma lub ktoś z działalnością gospodarczą, to on jest odpowiedzialny za usunięcie odpadów, a odpady budowlane przestają być już odpadami komunalnymi, za które mamy płacić my wszyscy." Teraz domyślacie się skąd zbyt duża ilość budowlanki na pszoku :) Właściciel firmy jako mieszkaniec danej gminy gruz poremontowy odstawia na pszok :)
Avatar
gość / 23 sierpnia 2016 o 13:18
0
Miałem podobny przypadek z gruzem... w sumie nieduży remont, tylko łazienki - ale ze zdzieraniem ścian do cegły, wyszło może 10 worków tak po 10-15 kg gruzu. Objętościowo niedużo. Ale problem, jak usunąć - dzwonię po firmach wywożących śmieci - a oni, owszem, podstawimy kontener, cena - w granicach 250 zł(!), proszę podac termin z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, podstawimy, ale na określony czas - rano przywieziemy, po południu zabieramy, obojętnie, pusty czy pelny. No i weź, zaplanuj... wiadomo, jak to z "fachowcami"...  Pytam jeszcze, jaki kontener, bo dużo gruzu nie będzie, mówię, że może 150 kg, może około 200 kg - a oni, że taki duży, na ciężarówkę - śmieciarkę. KONTENER, nie jakiś pojemnik - na max 200 kg gruzu? - a co to, ja to firma budowlana, że mam "przerób" gruzu rzędu TON? "Niestety, nie mamy mniejszych"... Kpina, czy jak? Toż zwykły pojemnik na śmieci, taki na kółkach, by wystarczył... W końcu załatwiłem znajomego, który akurat "sie budował", bardzo chętnie potrzebował troche gruzu na droge dojazdową - przyjechał samochodem osobowym, nawet bez przyczepki, wrzucilismy worki do bagażnika (to byl samochód typu kombi), pojechał - i spokój. Ja rozumiem, duże remonty, prowadzone przez firmy, tam trzeba wywozic setki kilogramów albo i tony, ale zwyklego, stosunkowo niedużego mieszkania - i co ma robić taki - przepłacać? Tak u nas robi sie forsę! Mocno nieuczciwie. I dziwić się, że wyrzucają gruz po lasach?
Miałem podobny przypadek z gruzem... w sumie nieduży remont, tylko łazienki - ale ze zdzieraniem ścian do cegły, wyszło może 10 worków tak po 10-15 kg gruzu. Objętościowo niedużo. Ale problem, jak usunąć - dzwonię po firmach wywożących śmieci - a oni, owszem, podstawimy kontener, cena - w granicach 250 zł(!), proszę podac termin z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, podstawimy, ale na określony czas - rano przywieziemy, po południu zabieramy, obojętnie, pusty czy pelny. No i weź, zaplanuj... wiadomo, jak to z "fachowcami"...  Py... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:36
0
A dlaczego inni mieszkańcy mają płacić za gruz pani? Bardzo dobrze burmistrz robi. Dość kombinatorstwa
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:36
0
I dlatego w okolicznych lasach i laskach, wąwozach, szuwarach nad Wisłą - pełno śmieci i złomu... problem ogólnokrajowy, niestety. Dokąd nie pojadę poza miasto - tam ZAWSZE natykam się na dzikie wysypiska. I nie jest to tylko kwestia "wychowania" okolicznych mieszkańców, acz także, ale przede wszystkim kwestia - złej organizacji służb oczyszczania... bo czy ich niedofinansowania? Sprawa dyskusyjna...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:23
0
A czemu nie miala odwagi podać swoich danych? Bo wyjdzie, że to po remoncie pensjonatu hehhe kombinatorka
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:21
0
Pani myślała, że gmina jej sfinansuje usunięcie gruzu po remoncie. Dobra cwaniara
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 09:45
0
zawsze, gdy robiłem remont zamawiałem kontener na koniec za około 70 złotych.
Avatar
wyborca / 23 sierpnia 2016 o 09:21
0
gratuluję burmistrza. najpierw podpisuje c***ową umowę.później powołuje się na jej zapisy. gdzie jest odpowiedzialność za czyny własne i podległych urzędników???
Avatar
. / 31 sierpnia 2016 o 08:41
0
Poproszę o podanie numeru do tej firmy chętnie skorzystam
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 14:32
0
Strasznie biedni ludzie moze te ceny zrównać z cenami warszawskimi takię jak panują w kazimierzu
Avatar
obserwator / 23 sierpnia 2016 o 21:38
0
,,Jeżeli remont wykonuje firma lub ktoś z działalnością gospodarczą, to on jest odpowiedzialny za usunięcie odpadów, a odpady budowlane przestają być już odpadami komunalnymi, za które mamy płacić my wszyscy." Teraz domyślacie się skąd zbyt duża ilość budowlanki na pszoku :) Właściciel firmy jako mieszkaniec danej gminy gruz poremontowy odstawia na pszok :)
Avatar
gość / 23 sierpnia 2016 o 13:18
0
Miałem podobny przypadek z gruzem... w sumie nieduży remont, tylko łazienki - ale ze zdzieraniem ścian do cegły, wyszło może 10 worków tak po 10-15 kg gruzu. Objętościowo niedużo. Ale problem, jak usunąć - dzwonię po firmach wywożących śmieci - a oni, owszem, podstawimy kontener, cena - w granicach 250 zł(!), proszę podac termin z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, podstawimy, ale na określony czas - rano przywieziemy, po południu zabieramy, obojętnie, pusty czy pelny. No i weź, zaplanuj... wiadomo, jak to z "fachowcami"...  Pytam jeszcze, jaki kontener, bo dużo gruzu nie będzie, mówię, że może 150 kg, może około 200 kg - a oni, że taki duży, na ciężarówkę - śmieciarkę. KONTENER, nie jakiś pojemnik - na max 200 kg gruzu? - a co to, ja to firma budowlana, że mam "przerób" gruzu rzędu TON? "Niestety, nie mamy mniejszych"... Kpina, czy jak? Toż zwykły pojemnik na śmieci, taki na kółkach, by wystarczył... W końcu załatwiłem znajomego, który akurat "sie budował", bardzo chętnie potrzebował troche gruzu na droge dojazdową - przyjechał samochodem osobowym, nawet bez przyczepki, wrzucilismy worki do bagażnika (to byl samochód typu kombi), pojechał - i spokój. Ja rozumiem, duże remonty, prowadzone przez firmy, tam trzeba wywozic setki kilogramów albo i tony, ale zwyklego, stosunkowo niedużego mieszkania - i co ma robić taki - przepłacać? Tak u nas robi sie forsę! Mocno nieuczciwie. I dziwić się, że wyrzucają gruz po lasach?
Miałem podobny przypadek z gruzem... w sumie nieduży remont, tylko łazienki - ale ze zdzieraniem ścian do cegły, wyszło może 10 worków tak po 10-15 kg gruzu. Objętościowo niedużo. Ale problem, jak usunąć - dzwonię po firmach wywożących śmieci - a oni, owszem, podstawimy kontener, cena - w granicach 250 zł(!), proszę podac termin z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, podstawimy, ale na określony czas - rano przywieziemy, po południu zabieramy, obojętnie, pusty czy pelny. No i weź, zaplanuj... wiadomo, jak to z "fachowcami"...  Py... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:36
0
A dlaczego inni mieszkańcy mają płacić za gruz pani? Bardzo dobrze burmistrz robi. Dość kombinatorstwa
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:36
0
I dlatego w okolicznych lasach i laskach, wąwozach, szuwarach nad Wisłą - pełno śmieci i złomu... problem ogólnokrajowy, niestety. Dokąd nie pojadę poza miasto - tam ZAWSZE natykam się na dzikie wysypiska. I nie jest to tylko kwestia "wychowania" okolicznych mieszkańców, acz także, ale przede wszystkim kwestia - złej organizacji służb oczyszczania... bo czy ich niedofinansowania? Sprawa dyskusyjna...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:23
0
A czemu nie miala odwagi podać swoich danych? Bo wyjdzie, że to po remoncie pensjonatu hehhe kombinatorka
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:21
0
Pani myślała, że gmina jej sfinansuje usunięcie gruzu po remoncie. Dobra cwaniara
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 09:45
0
zawsze, gdy robiłem remont zamawiałem kontener na koniec za około 70 złotych.
Avatar
wyborca / 23 sierpnia 2016 o 09:21
0
gratuluję burmistrza. najpierw podpisuje c***ową umowę.później powołuje się na jej zapisy. gdzie jest odpowiedzialność za czyny własne i podległych urzędników???
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 2 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 12 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 136 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!