Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 grudnia 2018 r.
14:47

Lubelskie: W tej szkole większość nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich

0 89 A A
- Radzimy sobie. Nie mamy innego wyjścia. Ja nie mogę nikogo posądzać o to, że nie jest chory. Nie ukrywam, że tą absencją nauczyciele utrudnili mi życie, ale wkrótce część z nich wróci - mówi Marek Matyjanka, dyrektor ZS nr 3 w Puławach, który informuje, że na zwolnieniach lekarskich w poniedziałek i wtorek przebywało 24 z 39 nauczycieli placówki
- Radzimy sobie. Nie mamy innego wyjścia. Ja nie mogę nikogo posądzać o to, że nie jest chory. Nie ukrywam, że tą absencją nauczyciele utrudnili mi życie, ale wkrótce część z nich wróci - mówi Marek Matyjanka, dyrektor ZS nr 3 w Puławach, który informuje, że na zwolnieniach lekarskich w poniedziałek i wtorek przebywało 24 z 39 nauczycieli placówki (fot. Radosław Szczęch)

Wszyscy pełnoetatowi nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach od poniedziałku przebywają na zwolnieniach lekarskich. Zajęcia mimo to nie zostały odwołane,  prowadzą je m.in. dyrektorzy placówki. To protest, czy rodzaj lokalnej epidemii?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nauczyciele wywinęli dyrekcji ZS nr 3 przedświąteczny numer. Wszyscy zatrudnieni na pełny etat „zachorowali”. W efekcie w poniedziałek w pokojach nauczycielskich puławskich „Szpulek” zrobiło się pusto. Do pracy z młodzieżą zaangażowali się więc dyrektorzy: Marek Matyjanka i Grzegorz Jabłoński oraz niepełnoetatowcy. Kierownictwo zdecydowało ponadto, że w trybie awaryjnym większość zajęć będzie łączona. Dzięki podjętemu wysiłkowi młodzież nie została wysłana do domów.

W to, że nauczyciele ZS nr 3 naprawdę masowo zachorowali nie wierzy m.in. Lucjan Tomaszewski, prezes puławskiego zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– To jest na tej zasadzie, że skoro na zwolnienia poszli policjanci, to my też pójdziemy. Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której w pełni zdrowa osoba wyłudza zwolnienie lekarskie, to nie mieści się to w moich kanonach postępowania. Podkreślam, że my, czyli ZNP, tej akcji nie organizujemy, co nie znaczy, że komuś zabraniamy jej stosowania – mówi prezes Tomaszewski, który o pomysłach dotyczących podjęcia tego typu działań wiedział już w ubiegłym tygodniu.

Szef puławskiego ZNP zaznacza jednak, że związek wielokrotnie podejmował temat płac i organizował akcje strajkowe. – Nauczyciele naprawdę zarabiają niewiele, szczególnie ci na stażach. Dlatego my oczekujemy podwyżki w wysokości tysiąca złotych na etat. Niestety nie da się tego osiągnąć bez zmian w budżecie państwa, bo od mieszania herbata nie robi się słodsza – tłumaczy.

Co ciekawe, nagłe „rozchorowanie się” nauczycieli z puławskiej szkoły średniej nie wzbudziło podejrzeń ze strony organu prowadzącego, czyli administracji powiatu. – Nie mamy żadnych postaw, żeby twierdzić, że ci nauczyciele są zdrowi. W ten sposób podważalibyśmy autorytet lekarzy, którzy te zwolnienia wystawili – przyznaje Małgorzata Noskowska, kierownik Wydziału Edukacji w puławskim Starostwie Powiatowym.

Jak informują urzędnicy, na razie nie ma żadnych sygnałów o podobnej „epidemii” w innych puławskich szkołach średnich. O tej również organ prowadzący nie był uprzedzany. Jak podkreśla kierownik Noskowska, powiat nie będzie również w żaden sposób pomagać swoim szkołom w utrzymaniu zajęć. – To są obowiązki spoczywające na dyrektorach – przypomina.

Jak długo potrwa ta nauczycielska „grypa”? Według urzędników, zwolnienia L4 wypisano do środy, 19 grudnia lub do najbliższego piątku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grzegorz / 19 grudnia 2018 r. o 17:32
Weźcie ludzie walnijcie się w ten łeb. Nauczyciele kształcą przyszłe pokolenia. To bardzo, bardzo ważna praca. Powinni zdecydowanie więcej zarabiać a nie dostawać mniej niż w sklepie na kasie. Jaka młodzież sobie wychowamy, taka rzeczpospolita będziemy mieli.
Avatar
axy / 19 grudnia 2018 r. o 16:13
Jak Policja strajkowała, to było w porządku. Jak inni zaczynają się upominać, by móc żyć, a nie egzystować, to nazywani są świniami i zwyzywani od braku patriotyzmu. Czyżby trolle pisały?
Avatar
zebra / 19 grudnia 2018 r. o 19:12
Zlikwidować Kartę Nauczyciela.
Avatar
Do: Nauczyciel / 19 grudnia 2018 r. o 18:50
"Chory człowieku , 4 tys. za 20 godzin to malo?" Jakie 4 tysiące? Kto Ci takich głupot naopowiadał? Za dużo TVP oglądasz? Nauczyciele z najwyższym stopniem awansu zarabiają ok 3300 BRUTTO, co na rękę daję ok 2400-2500. Dlaczego piszesz nieprawdę? Chcesz, żeby powstał mętlik i ludzie myśleli, że nauczyciele zarabiają kokosy, czy nie zorientowałeś się w temacie i zabierasz głos?
Avatar
Gosc / 19 grudnia 2018 r. o 17:38
WSTYD WSTYD WSTYD.uczniowe patrzcie i uczcie sie jak beda klasowki to macie gotowe rozwiazanie co robic.
Avatar
Kama / 19 grudnia 2018 r. o 17:42
Grzegorz dobrze mówi. Człowiecze, zastanowiłeś sie co by było jakby każdy nauczyciel zrobil jak mowisz?
Avatar
antL4 / 19 grudnia 2018 r. o 18:41
Ludzie co wy!!! Nauczyciele walczą o przyszłość swoją i waszych dzieci. Pieniądze to jedno a cofnięcie bzdurnej reformy to drugie. Cała retoryka rządzących opiera się na kłamstwie - przykłady: były konsultacje - nie było, mamy nowoczesne podstawy programowe - nie mamy, w podstawach nie ma błędów - są, n-le zarabiają 5500 zł - 2/3 nie widziała nawet połowy tej kwoty, gimnazja były złe - większość nie była itd. itp. Jednym słowem zakłamanie i obłuda. ps. skończcie już z tymi 18 godzinami bo naprawdę już tego nie można słuchać.
 Tak do tego waszego ciężkiego trudu dochodzi, jeszcze jakość nauczania - bez korepetycji trudno dzieciom przechodzić do następnej klasy. Przypomina mi to leczenie w społecznej służbie zdrowia. Najlepiej jak leczysz się równolegle w prywatnych gabinetach.
 Tak do tego waszego ciężkiego trudu dochodzi, jeszcze jakość nauczania - bez korepetycji trudno dzieciom przechodzić do następnej klasy. Przypomina mi to leczenie w społecznej służbie zdrowia. Najlepiej jak leczysz się równolegle w prywatnych gabinetach. rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 15:10
Ciekawe kto odpowie za zaległości w edukacji i dlaczego to będą uczniowie i ich rodzice, którzy do późnych godz wieczornych będą je nadrabiać. ???? !!!!! A potem klasowka za klasowką!!! Brawo Wy !!!! Gratulujemy podagogicznego podejscia!!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 15:01
Kto daje zwolnienia ? Co na to ZUS?I oni uczą nasze dzieci ?
Avatar
Bizon / 19 grudnia 2018 r. o 16:12
Wobec tego teraz kolej na uczniów!?!Niech nauczyciele popatrzą na puste szkolne ławki !
Avatar
Anna / 25 grudnia 2018 r. o 18:25
Jak się nie podoba praca i płaca nauczyciela to się zwolnijcie i zróbcie miejsce dla tych, którzy z pocałowaniem ręki przyjmą waszą posadę. Od 15 lat szukam pracy w szkole. Niestety bez skutku. 
Avatar
Lik / 25 grudnia 2018 r. o 07:46
Wakacje przenieść na miesiące zimowe
Avatar
Rebelia / 22 grudnia 2018 r. o 13:44
Brawo dla nauczycieli tej ZS3. Szkoda, że tylko jedna szkoła w mieście "się rochorowała".
Avatar
zdupizdup / 22 grudnia 2018 r. o 12:08
I tym się właśnie różni socjalizm od kapitalizmu. Jak ja pójdę na lewe zwolnienie to po powrocie grozi mi wypowiedzenie a takie darmozjady mogą chodzić na lewiznę kiedy chcą. Gdzie tu sprawiedliwość? I jeszcze te głupie pisiory spełniają jak leci wszystkie życzenia protestujących darmozjadów.
Avatar
Nauczyciel / 21 grudnia 2018 r. o 21:49
40 godzin pracy od 7 do 15 i ani godziny  dłużej żadnych zebrań wycieczek szkoleń po 15 super chce pracować w takiej szkole od zaraz jak w biurze i środy dzień wolny od interesantów  suuuuper
Avatar
xd / 21 grudnia 2018 r. o 08:33
A co moze to nie prawda, że mozecie isc 5 lat wczesniej na emeryturę?????????
Idź popracuj troszkę w szkole
 Idź pospawaj troszkę
Avatar
Lombardino / 21 grudnia 2018 r. o 00:51
Kasę z etatów katechetów przerzucić uczciwie pracującym nauczycielom, - polonistom, matematykom, językowcom . Rozróżnić rodzaj harówki. A nie tym czasoumililaczom z wf, plastyki, muzyki.
 
Avatar
zna to środowiska / 20 grudnia 2018 r. o 18:31
Przestan gadać głupoty chyba cos maz z głowa nie tak,może zmień lekarza?.
Avatar
lubie swoj zawod, momo wszystko / 20 grudnia 2018 r. o 18:24
Jestem nauczycielem dyplomowanym z 25 letnim stazem i 3 kierunkami studiów. Czas pracy nauczyciele to 40 godzin tygodniowo, w tym 18 godzin dydaktycznych. Kto nie pracował w szkolnictwie nie zdaje sobie sprawy z ogromu tej pracy. Niestety, nie wykonujemy jej w szkole, ponieważ system nam tego nie umożliwia, nie mam fizycznie miejsca w którym mogę przygotowac się do zajęć, dostępu do komputera służbowego /jeden komputer przypada na kilkydziesięciu n-li, ma stare oprogramowanie/, telefonu z którego mogę dzwonić w sprawach służbowych /dzwonię z własnego/. Dlatego dużą część mojej pracy wykonuję w domu.  Gdyby wprowadzono 8 godzinny czas pracy w szkole, okazałoby się, że to wszystko co robimy nie mieści się w 40 godzinach tygodniowo, pozostałoby płacenie nadgodzin, a to się naszemu Państwu nie opłaca.  Dlatego "pracujemy 18 godzin".
Jestem nauczycielem dyplomowanym z 25 letnim stazem i 3 kierunkami studiów. Czas pracy nauczyciele to 40 godzin tygodniowo, w tym 18 godzin dydaktycznych. Kto nie pracował w szkolnictwie nie zdaje sobie sprawy z ogromu tej pracy. Niestety, nie wykonujemy jej w szkole, ponieważ system nam tego nie umożliwia, nie mam fizycznie miejsca w którym mogę przygotowac się do zajęć, dostępu do komputera służbowego /jeden komputer przypada na kilkydziesięciu n-li, ma stare oprogramowanie/, telefonu z którego mogę dzwonić w sprawach służbowych /dzwonię z... rozwiń
Avatar
zzz / 20 grudnia 2018 r. o 18:20
Do Janki Ch..le...a debilko czy ty wiesz ile jeszcze pracuje nauczyciel w domu? Sprawdzenie wypracowań,przygotowanie na następne lekcje,drukowanie na własnym papierze i drukarce pytań na wypracowania. Uczenie się by uczeń na lekcji nie zaskoczył czym o którym się nie wie.Pisanie świadectw na koniec roku Przygotowania do zebrań z rodzicami.
 Zapytam ten od wf też sprawdza klasówki,a od muzyki tez ?. N i e r o b y.
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta