Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 grudnia 2018 r.
14:47

Lubelskie: W tej szkole większość nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich

0 89 A A
- Radzimy sobie. Nie mamy innego wyjścia. Ja nie mogę nikogo posądzać o to, że nie jest chory. Nie ukrywam, że tą absencją nauczyciele utrudnili mi życie, ale wkrótce część z nich wróci - mówi Marek Matyjanka, dyrektor ZS nr 3 w Puławach, który informuje, że na zwolnieniach lekarskich w poniedziałek i wtorek przebywało 24 z 39 nauczycieli placówki
- Radzimy sobie. Nie mamy innego wyjścia. Ja nie mogę nikogo posądzać o to, że nie jest chory. Nie ukrywam, że tą absencją nauczyciele utrudnili mi życie, ale wkrótce część z nich wróci - mówi Marek Matyjanka, dyrektor ZS nr 3 w Puławach, który informuje, że na zwolnieniach lekarskich w poniedziałek i wtorek przebywało 24 z 39 nauczycieli placówki (fot. Radosław Szczęch)

Wszyscy pełnoetatowi nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach od poniedziałku przebywają na zwolnieniach lekarskich. Zajęcia mimo to nie zostały odwołane,  prowadzą je m.in. dyrektorzy placówki. To protest, czy rodzaj lokalnej epidemii?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nauczyciele wywinęli dyrekcji ZS nr 3 przedświąteczny numer. Wszyscy zatrudnieni na pełny etat „zachorowali”. W efekcie w poniedziałek w pokojach nauczycielskich puławskich „Szpulek” zrobiło się pusto. Do pracy z młodzieżą zaangażowali się więc dyrektorzy: Marek Matyjanka i Grzegorz Jabłoński oraz niepełnoetatowcy. Kierownictwo zdecydowało ponadto, że w trybie awaryjnym większość zajęć będzie łączona. Dzięki podjętemu wysiłkowi młodzież nie została wysłana do domów.

W to, że nauczyciele ZS nr 3 naprawdę masowo zachorowali nie wierzy m.in. Lucjan Tomaszewski, prezes puławskiego zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– To jest na tej zasadzie, że skoro na zwolnienia poszli policjanci, to my też pójdziemy. Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której w pełni zdrowa osoba wyłudza zwolnienie lekarskie, to nie mieści się to w moich kanonach postępowania. Podkreślam, że my, czyli ZNP, tej akcji nie organizujemy, co nie znaczy, że komuś zabraniamy jej stosowania – mówi prezes Tomaszewski, który o pomysłach dotyczących podjęcia tego typu działań wiedział już w ubiegłym tygodniu.

Szef puławskiego ZNP zaznacza jednak, że związek wielokrotnie podejmował temat płac i organizował akcje strajkowe. – Nauczyciele naprawdę zarabiają niewiele, szczególnie ci na stażach. Dlatego my oczekujemy podwyżki w wysokości tysiąca złotych na etat. Niestety nie da się tego osiągnąć bez zmian w budżecie państwa, bo od mieszania herbata nie robi się słodsza – tłumaczy.

Co ciekawe, nagłe „rozchorowanie się” nauczycieli z puławskiej szkoły średniej nie wzbudziło podejrzeń ze strony organu prowadzącego, czyli administracji powiatu. – Nie mamy żadnych postaw, żeby twierdzić, że ci nauczyciele są zdrowi. W ten sposób podważalibyśmy autorytet lekarzy, którzy te zwolnienia wystawili – przyznaje Małgorzata Noskowska, kierownik Wydziału Edukacji w puławskim Starostwie Powiatowym.

Jak informują urzędnicy, na razie nie ma żadnych sygnałów o podobnej „epidemii” w innych puławskich szkołach średnich. O tej również organ prowadzący nie był uprzedzany. Jak podkreśla kierownik Noskowska, powiat nie będzie również w żaden sposób pomagać swoim szkołom w utrzymaniu zajęć. – To są obowiązki spoczywające na dyrektorach – przypomina.

Jak długo potrwa ta nauczycielska „grypa”? Według urzędników, zwolnienia L4 wypisano do środy, 19 grudnia lub do najbliższego piątku.

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grzegorz / 19 grudnia 2018 o 17:32
+27
Weźcie ludzie walnijcie się w ten łeb. Nauczyciele kształcą przyszłe pokolenia. To bardzo, bardzo ważna praca. Powinni zdecydowanie więcej zarabiać a nie dostawać mniej niż w sklepie na kasie. Jaka młodzież sobie wychowamy, taka rzeczpospolita będziemy mieli.
Avatar
axy / 19 grudnia 2018 o 16:13
+27
Jak Policja strajkowała, to było w porządku. Jak inni zaczynają się upominać, by móc żyć, a nie egzystować, to nazywani są świniami i zwyzywani od braku patriotyzmu. Czyżby trolle pisały?
Avatar
zebra / 19 grudnia 2018 o 19:12
+19
Zlikwidować Kartę Nauczyciela.
Avatar
Do: Nauczyciel / 19 grudnia 2018 o 18:50
+14
"Chory człowieku , 4 tys. za 20 godzin to malo?" Jakie 4 tysiące? Kto Ci takich głupot naopowiadał? Za dużo TVP oglądasz? Nauczyciele z najwyższym stopniem awansu zarabiają ok 3300 BRUTTO, co na rękę daję ok 2400-2500. Dlaczego piszesz nieprawdę? Chcesz, żeby powstał mętlik i ludzie myśleli, że nauczyciele zarabiają kokosy, czy nie zorientowałeś się w temacie i zabierasz głos?
Avatar
Gosc / 19 grudnia 2018 o 17:38
+13
WSTYD WSTYD WSTYD.uczniowe patrzcie i uczcie sie jak beda klasowki to macie gotowe rozwiazanie co robic.
Avatar
Kama / 19 grudnia 2018 o 17:42
+11
Grzegorz dobrze mówi. Człowiecze, zastanowiłeś sie co by było jakby każdy nauczyciel zrobil jak mowisz?
Avatar
antL4 / 19 grudnia 2018 o 18:41
+9
Ludzie co wy!!! Nauczyciele walczą o przyszłość swoją i waszych dzieci. Pieniądze to jedno a cofnięcie bzdurnej reformy to drugie. Cała retoryka rządzących opiera się na kłamstwie - przykłady: były konsultacje - nie było, mamy nowoczesne podstawy programowe - nie mamy, w podstawach nie ma błędów - są, n-le zarabiają 5500 zł - 2/3 nie widziała nawet połowy tej kwoty, gimnazja były złe - większość nie była itd. itp. Jednym słowem zakłamanie i obłuda. ps. skończcie już z tymi 18 godzinami bo naprawdę już tego nie można słuchać.
 Tak do tego waszego ciężkiego trudu dochodzi, jeszcze jakość nauczania - bez korepetycji trudno dzieciom przechodzić do następnej klasy. Przypomina mi to leczenie w społecznej służbie zdrowia. Najlepiej jak leczysz się równolegle w prywatnych gabinetach.
 Tak do tego waszego ciężkiego trudu dochodzi, jeszcze jakość nauczania - bez korepetycji trudno dzieciom przechodzić do następnej klasy. Przypomina mi to leczenie w społecznej służbie zdrowia. Najlepiej jak leczysz się równolegle w prywatnych gabinetach. rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 o 15:10
+9
Ciekawe kto odpowie za zaległości w edukacji i dlaczego to będą uczniowie i ich rodzice, którzy do późnych godz wieczornych będą je nadrabiać. ???? !!!!! A potem klasowka za klasowką!!! Brawo Wy !!!! Gratulujemy podagogicznego podejscia!!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 o 15:01
+9
Kto daje zwolnienia ? Co na to ZUS?I oni uczą nasze dzieci ?
Avatar
Bizon / 19 grudnia 2018 o 16:12
+8
Wobec tego teraz kolej na uczniów!?!Niech nauczyciele popatrzą na puste szkolne ławki !
Avatar
Anna / 25 grudnia 2018 o 18:25
0
Jak się nie podoba praca i płaca nauczyciela to się zwolnijcie i zróbcie miejsce dla tych, którzy z pocałowaniem ręki przyjmą waszą posadę. Od 15 lat szukam pracy w szkole. Niestety bez skutku. 
Avatar
Lik / 25 grudnia 2018 o 07:46
0
Wakacje przenieść na miesiące zimowe
Avatar
Rebelia / 22 grudnia 2018 o 13:44
+1
Brawo dla nauczycieli tej ZS3. Szkoda, że tylko jedna szkoła w mieście "się rochorowała".
Avatar
zdupizdup / 22 grudnia 2018 o 12:08
0
I tym się właśnie różni socjalizm od kapitalizmu. Jak ja pójdę na lewe zwolnienie to po powrocie grozi mi wypowiedzenie a takie darmozjady mogą chodzić na lewiznę kiedy chcą. Gdzie tu sprawiedliwość? I jeszcze te głupie pisiory spełniają jak leci wszystkie życzenia protestujących darmozjadów.
Avatar
Nauczyciel / 21 grudnia 2018 o 21:49
0
40 godzin pracy od 7 do 15 i ani godziny  dłużej żadnych zebrań wycieczek szkoleń po 15 super chce pracować w takiej szkole od zaraz jak w biurze i środy dzień wolny od interesantów  suuuuper
Avatar
xd / 21 grudnia 2018 o 08:33
0
A co moze to nie prawda, że mozecie isc 5 lat wczesniej na emeryturę?????????
Idź popracuj troszkę w szkole
 Idź pospawaj troszkę
Avatar
Lombardino / 21 grudnia 2018 o 00:51
+2
Kasę z etatów katechetów przerzucić uczciwie pracującym nauczycielom, - polonistom, matematykom, językowcom . Rozróżnić rodzaj harówki. A nie tym czasoumililaczom z wf, plastyki, muzyki.
 
Avatar
zna to środowiska / 20 grudnia 2018 o 18:31
+1
Przestan gadać głupoty chyba cos maz z głowa nie tak,może zmień lekarza?.
Avatar
lubie swoj zawod, momo wszystko / 20 grudnia 2018 o 18:24
+3
Jestem nauczycielem dyplomowanym z 25 letnim stazem i 3 kierunkami studiów. Czas pracy nauczyciele to 40 godzin tygodniowo, w tym 18 godzin dydaktycznych. Kto nie pracował w szkolnictwie nie zdaje sobie sprawy z ogromu tej pracy. Niestety, nie wykonujemy jej w szkole, ponieważ system nam tego nie umożliwia, nie mam fizycznie miejsca w którym mogę przygotowac się do zajęć, dostępu do komputera służbowego /jeden komputer przypada na kilkydziesięciu n-li, ma stare oprogramowanie/, telefonu z którego mogę dzwonić w sprawach służbowych /dzwonię z własnego/. Dlatego dużą część mojej pracy wykonuję w domu.  Gdyby wprowadzono 8 godzinny czas pracy w szkole, okazałoby się, że to wszystko co robimy nie mieści się w 40 godzinach tygodniowo, pozostałoby płacenie nadgodzin, a to się naszemu Państwu nie opłaca.  Dlatego "pracujemy 18 godzin".
Jestem nauczycielem dyplomowanym z 25 letnim stazem i 3 kierunkami studiów. Czas pracy nauczyciele to 40 godzin tygodniowo, w tym 18 godzin dydaktycznych. Kto nie pracował w szkolnictwie nie zdaje sobie sprawy z ogromu tej pracy. Niestety, nie wykonujemy jej w szkole, ponieważ system nam tego nie umożliwia, nie mam fizycznie miejsca w którym mogę przygotowac się do zajęć, dostępu do komputera służbowego /jeden komputer przypada na kilkydziesięciu n-li, ma stare oprogramowanie/, telefonu z którego mogę dzwonić w sprawach służbowych /dzwonię z... rozwiń
Avatar
zzz / 20 grudnia 2018 o 18:20
+4
Do Janki Ch..le...a debilko czy ty wiesz ile jeszcze pracuje nauczyciel w domu? Sprawdzenie wypracowań,przygotowanie na następne lekcje,drukowanie na własnym papierze i drukarce pytań na wypracowania. Uczenie się by uczeń na lekcji nie zaskoczył czym o którym się nie wie.Pisanie świadectw na koniec roku Przygotowania do zebrań z rodzicami.
 Zapytam ten od wf też sprawdza klasówki,a od muzyki tez ?. N i e r o b y.
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych."
Magazyn

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych." 0 0

Rozmowa z Olga Kisielewicz, koordynatorką Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż czeka na decyzje komitetu i miasta

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż czeka na decyzje komitetu i miasta 0 2

Sprawa pomnika Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż w zawieszeniu. Społeczny komitet jego budowy czeka na odpowiedź od magistratu, a magistrat od przewodniczącego komitetu. A pomnik jest już przecież gotowy.

Trzeba regulować populację zwierzyny w dzikim stanie. "Leśnikom zależy, by populację zwierzyny zmniejszyć"
Magazyn

Trzeba regulować populację zwierzyny w dzikim stanie. "Leśnikom zależy, by populację zwierzyny zmniejszyć" 10 2

Rozmowa z Andrzejem Tomasiakiem, członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie

Nie będzie lekcji o zmianach klimatycznych. Minister edukacji nie widzi takiej potrzeby

Nie będzie lekcji o zmianach klimatycznych. Minister edukacji nie widzi takiej potrzeby 4 6

Rzecznik Praw Obywatelskich chciał żeby do szkół zawitały lekcje o zmianach klimatycznych i sposobach przeciwdziałania ich skutkom. Minister edukacji takiej potrzeby jednak nie widzi.

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku 0 13

Daniel Dragan może stracić funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Jego odwołania chcą radni Prawa i Sprawiedliwości. Powód? Obraźliwe wpisy na Facebooku.

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni
film

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni 59 4

- Były uderzane poganiaczem w wymiona, rażone prądem w głowę, wykręcano im ogon – mówią przedstawiciele fundacji „Viva!”, którzy zarejestrowali jak wygląda wyprowadzanie zwierząt z ciężarówek w jednym z zakładów w środkowej Polsce.

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum 0 0

Dzisiejsza kolizja w centrum Chełma spowolniła ruch w tamtym rejonie o kilkanaście minut. Co ciekawe, w samym mieście jest kilka punktów, w których podobne zdarzenia utrudniają przejazd.

MKS Perła w niedzielę zagra z Erd. Mistrzynie liczą na wsparcie kibiców

MKS Perła w niedzielę zagra z Erd. Mistrzynie liczą na wsparcie kibiców 0 2

W niedzielę MKS Perła Lublin zmierzy się w hali Globus z węgierskim Erd w ramach meczu fazy grupowej Pucharu EHF. Podopieczne trenera Roberta Lisa zapraszają kibiców na trybuny licząc jednocześnie na donośny doping i wsparcie

Materiał przyszłości prosto z Puław. Firma MakeGrowLab z kolejnymi laurami
Magazyn

Materiał przyszłości prosto z Puław. Firma MakeGrowLab z kolejnymi laurami 19 3

Firma MakeGrowLab to obecnie jeden z najgorętszych start-upów w Polsce. Para naukowców-pasjonatów z Puław wygrywa kolejne konkursy i zaczyna zdobywać pieniądze. Ich bio-materiał nowego typu „tkają” mikroorganizmy. W odróżnieniu od plastiku, rozkłada się w 3 miesiące

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot w Puławach
27 stycznia 2020, 17:00

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot w Puławach 0 0

W poniedziałek, 27 stycznia o godz. 17 w Galerii MDK Puławy (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Zlot.

Studniówki 2020. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2020. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu [zdjęcia] 0

96 par maturzystów bawiło się na studniówce Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, zwanego "Ekonomikiem". Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Zaledwie 100 sekund dzieli nas od północy. Wskazówki Zegara Zagłady zbliżyły się do godziny "zero"

Zaledwie 100 sekund dzieli nas od północy. Wskazówki Zegara Zagłady zbliżyły się do godziny "zero" 3 3

Wskazówki Zegara Zagłady (z ang. Doomsday Clock) zbliżyły się niebezpiecznie blisko północy - od godziny "zero" dzieli nas zaledwie 100 sekund. To pierwsze takie wskazanie od 1947 roku, czyli od momentu stworzenia Zegara.

Kolejne auta z cofniętymi licznikami. Rekordzista miał przebieg mniejszy o 900 tys. km

Kolejne auta z cofniętymi licznikami. Rekordzista miał przebieg mniejszy o 900 tys. km 0 0

Jeden dzień i trzy auta z cofniętymi licznikami. Policjanci wyjaśniają, jak doszło do zmniejszenia wskazań przejechanych kilometrów w trzech samochodach. Dwa pojazdy zatrzymano wczoraj do kontroli drogowej, a właściciel trzeciego z nich sam zgłosił się na komendę.

Czwarty transfer Wisły Puławy

Czwarty transfer Wisły Puławy 0 0

Duma Powiśla potwierdziła kolejny transfer. W piątek do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył Dariusz Brągiel, ostatnio zawodnik Wisły Sandomierz.

W czasie II wojny światowej wydał rozkaz pacyfikacji dwóch wsi pod Krasnymstawem. Dożył 100 lat w USA

W czasie II wojny światowej wydał rozkaz pacyfikacji dwóch wsi pod Krasnymstawem. Dożył 100 lat w USA 17 13

Zbrodnia Michael Karkoc, pseudonim Wołk, który wydał rozkaz pacyfikacji wsi Chłaniów i Kolonia Władysławina pod Krasnymstawem, nie stanie przed sądem. Zmarł w wieku 100 lat w USA. – Można powiedzieć, że uciekł sprawiedliwości – mówią mieszkańcy wsi, gdzie pamięć zbrodni z 1944 roku wciąż jest żywa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!