Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 listopada 2009 r.
21:25
Edytuj ten wpis

Milion za błąd podczas odbierania porodu. Szpital poda do sądu lekarkę?

0 18 A A

W sumie aż milion złotych zapłaci rodzinie niepełnosprawnego Szymona puławski szpital za błąd lekarza. – Ta kwota ma zabezpieczyć jego przyszłość – mówi prawniczka, reprezentująca chłopca. Tymczasem szpital rozważa podanie medyka do sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
600 tys. złotych zadośćuczynienia i odsetki. To w sumie ok. miliona złotych. Do tego jeszcze 5,6 tys. zł miesięcznej renty. Sąd Apelacyjny w Lublinie podtrzymał wyrok niższej instancji i zdecydował, że szpital w Puławach musi zapłacić te pieniądze na rzecz 9-letniego dziś Szymona F.

Wyrok jest prawomocny i szpital w tej chwili powinien przekazać pieniądze.
– Będziemy prosili o czas na zebranie tej kwoty. Musimy zaciągnąć kredyt – poinformował wczoraj Marian Jedliński, dyrektor puławskiego szpitala.

Szymon urodził się w 2000 r. Nie dawał oznak życia, nie oddychał, a jego serce nie biło. Życie uratowała mu akcja reanimacyjna, chłopiec był jednak niepełnosprawny. Winą za to jego matka obarczyła lekarzy, którzy nie zrobili jej cesarskiego cięcia, tylko przez wiele godzin wymuszali poród w sposób naturalny, co miało doprowadzić do kalectwa synka.

Dyrekcja szpitala tłumaczyła podczas procesu, że błąd lekarzy nie był jedynym tego powodem. – Absolutnie niedopuszczalne było zachowanie lekarza. Ale to nie tylko poród, ale również wcześniejsza infekcja była powodem niepełnosprawności – tłumaczy dyr. Jedliński.

Sąd przyznał jednak rację matce chłopca. – Jest zadowolona z wyroku, bo odszkodowanie i renta zaspokajają podstawowe potrzeby dziecka – relacjonuje Jolanta Budzowska, radca prawny reprezentująca Szymona.

Przed ogłoszeniem decyzji sądu puławski szpital wpłacił na konto chłopca 300 tys. zł, gdyż na takie zadośćuczynienie się zgadzał.

– Ta kwota nie była wystarczająca. W całej sprawie chodziło o zabezpieczenie przyszłości dziecka. W tej chwili Szymon ma 9 lat i do opieki nad nim potrzebne są dwie osoby. Choćby to niesie za sobą ogromne potrzeby finansowe – mówi Budzowska.

– Matka przed rozprawą powiedziała, że oddałaby całą sumę, którą by wygrała w sądzie, gdyby tylko mogła mieć zdrowe dziecko – dodaje Tomasz Wolicki, radca reprezentujący Szymona na ostatniej rozprawie.

Zasądzoną sumę w większości zapłaci sam szpital. Ubezpieczyciel wypłacił jedynie 170 tys. zł.

– Zastanawiam się teraz nad procesem cywilnym o odszkodowanie w stosunku do lekarza, który popełnił błąd – zapowiada dyr. Jedliński. Lekarka, która odbierała poród Szymona, jest już na emeryturze.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2009 o 14:33
0
mądry inaczej napisał:
Dość tej nagonki na lekarzy ! Oni muszą dostać podwyżki bo głodują ! Jak im podwyżek i immunitetu nie dacie i nagonki nie zakończycie, to zaraz jutro, wszyscy wyjadą i kto nas będzie leczył ?

Dosc juz !!! - to bledow lekarskich i braku odpowiedzialnosci za nie !!!
Avatar
mądry inaczej / 27 listopada 2009 o 12:44
0
Dość tej nagonki na lekarzy ! Oni muszą dostać podwyżki bo głodują ! Jak im podwyżek i immunitetu nie dacie i nagonki nie zakończycie, to zaraz jutro, wszyscy wyjadą i kto nas będzie leczył ?
Avatar
ZUZIA / 24 listopada 2009 o 23:51
0
TO PRAWDA. TA LEKARKA PRZYJMUJE W PRYWATNEJ PRZYCHODNI W CENTRUM PUŁAW. MA BRUDNE PAZNOKCIE I ZDRAPANY LAKIER NA NICH. BYŁAM RAZ U NIEJ I WYSZŁAM Z GABINETU Z OBRZYDZENIEM...
Avatar
beduin / 19 listopada 2009 o 11:30
0
484D58 napisał:
Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką

Jeżeli jest jak piszesz to uzasadnionym posunięciem dyrektora będzie dochodzenie roszczeń od lekarki i jestem za pod warunkiem że nie rozmydli się to co zapowiada bo o ile dobrze zrozumiałem to on rozważa taką ewentualność ,zaś w moim i nie tylko w moim odczuciu odpowiedzialność lekarska musi być indywidualna !I aby zapobiegać odszkodowaniom z funduszu szpitalnego lekarz powinien ubezpieczać się indywidualnie od błędów bo te były są i będą tylko my obywatele nie możemy za to ponosić odpowiedzialności i płacić !Ale jeżeli wchodzą w temat firmy ubezpieczeniowe to te wymagają kwalifikacji i w zależności od nich jak i od stażu takie będą składki więc tych niby przeszkolonych z dyplomem lek.med. stawki przy krótkim stażu będą bardzo wysoki a im wyższe kwalifikacje tym stawka płaconej składki niższa i tego lekarze się boją jak ognia że nie wyjdą na swoje a podnoszenie kwalifikacji to odrębny temat bo nie każdy może je podnieść bez układów koneksji -rodzinnych to coś jak z aplikacjami prawniczymi niby prawników brak ,sprawy trwają latami ale na aplikacje dostają się ci którzy są namaszczeni a jak PIS chciał to zmienić to jakie larum podnieśli ? Ale w naszym kraju wiele należało by zmienić by takich ludzi którzy czują się ponad prawem sprowadzać na ziemię i ELIMINOWAĆ jak i tą panią lekarkę tylko kto to zrobi skoro w korporacji siedzą sami swoi a prawda ze kruk krukowi oka nie wykole jest nadal aktualna choć i z tym można sobie poradzić trzeba tylko chcieć .A jeżeli ta pani chodzi na cyku przypilnować i zgłosić nawet do innego miasta na Policję czy CBŚ pomogą jeżeli może mieć w tym środowisku układy z Lublina do Puław jest tylko 50 km a niebezpieczną wrzodziankę trzeba wyciąć .Zaś sam wyrok uważam za całkowicie słuszny i tu sędzia stanął na wysokości zadania pogratulować mu rozwagi i mądrości w osądzie szkoda w tym tylko dziecka i matki ,ale ludzką głupotę trudno czasami jest naprawić .

Jeżeli jest jak piszesz to uzasadnionym posunięciem dyrektora będzie dochodzenie roszczeń od lekarki i jestem za pod warunkiem że nie rozmydli się to co zapowiada bo o ile dobrze zrozumiałem to on rozważa taką ewentualność ,zaś w moim i nie tylko w moim odczuciu odpowiedzialność lekarska musi być indywidualna !I aby zapobiegać odszkodowaniom z funduszu szpitalnego lekarz powinien ubezpieczać się indywidualnie od błędów bo te były są i będą tylko my obywatele nie możemy za to ponosić odpowiedzialności i płacić !A... rozwiń
Avatar
484D58 / 15 listopada 2009 o 17:53
0
Beduin napisał:
A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszłej wiekiem lekarki ? jest naiwny czy głupi ja myślę że i jedno i drugie bo jeżeli tak nie jest to czy wymusił po tej tragedii na swoich lekarzach ubezpieczenia indywidualne od takich przypadków jak zła diagnoza ?!-wątpię .A gdzie są konsultacje z innym lekarzem na oddziale gdzie był ordynator położna ,no pytań wiele i dlatego taki wyrok sądu mnie nie dziwi bo te stają się już pomaleńku europejskie jak i zasądzone odszkodowanie zaś wiedza i kompetencje niektórych lekarzy NIE koniecznie i nie podnoszą się z racji choćby koligacji rodzinnych bo wiedzę medyczną dzieci lekarzy bardzo często wysysają z mlekiem matki -rzekomo -więc takich przypadków obym się mylił ale będzie coraz więcej !Bo lekarze Polscy są indywidualistami i sami chcą i podejmują decyzje nie zawsze słuszne ale czego się nie robi dla sławy ,kasy przy braku odpowiedzialności imiennej skoro za nimi stoi rodzina i korporacja a na taki indywidualizm mogą pozwolić sobie tylko wielcy a nie rodzinnie namaszczeni o czym dyrektorzy wszystkich szpitali powinni pamiętać .



Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką



Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką rozwiń
Avatar
FF3AEC / 15 listopada 2009 o 17:46
0
niewinny napisał:
Milion złotych i ponad 5000 renty? Dwie osoby trzeba do opieki? to chyba lekka przesada, co się w tym nędznym kraju dzieje... Gdybym był tym dyrektorem to zamknąłbym szpital a ludzi rozesłał do domów, i niech się sąd martwi co dalej ...


Człowieku chyba nie wiesz co mówisz pewnie jesteś siuśmajtek i nie masz pojęcia co to znaczy opiekować sięw takim stopniu niepełnosprawnym dzieckiemCałe szczęście że takich głupoli a AM nie przyjmują
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 00:07
0
Chłop Polski napisał:
Jeżeli ten wyrok miałby być kazusem w sprawach tej podobnych to już dzisiaj można postawić w stan upadłości wiele szpitalnych placówek .
Nie rozumię dlaczego moje pieniądze ze składki zdrowotnej mają być pożytkowane na zadośćuczynienie za czyjąś nieodpowiedzialność.Przecież ta pani"doktor" otrzymywała godziwe wynagrodzenie za wykonywaną pracę .Murarz kiedy dopuści się szkody ponosi odpowiedzialność materialną...
a pani doktor nie????????????.


Co Ty bredzisz , jesli murarz ma firme , ta firma jest on sam to tak bierze odpowiedzialnosc , ale jesli jest firma budowlana ktora zatrudnia 30 murarzy dekarzy itd i jesli cos sie popsuje to obciazana jest firma , ktora ewentualnie bedzie scigac murarza ktoremu placi


Co Ty bredzisz , jesli murarz ma firme , ta firma jest on sam to tak bierze odpowiedzialnosc , ale jesli jest firma budowlana ktora zatrudnia 30 murarzy dekarzy itd i jesli cos sie popsuje to obciazana jest firma , ktora ewentualnie bedzie scigac murarza ktoremu placi rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 14 listopada 2009 o 23:53
0
Jeżeli ten wyrok miałby być kazusem w sprawach tej podobnych to już dzisiaj można postawić w stan upadłości wiele szpitalnych placówek .
Nie rozumię dlaczego moje pieniądze ze składki zdrowotnej mają być pożytkowane na zadośćuczynienie za czyjąś nieodpowiedzialność.Przecież ta pani"doktor" otrzymywała godziwe wynagrodzenie za wykonywaną pracę .Murarz kiedy dopuści się szkody ponosi odpowiedzialność materialną...
a pani doktor nie????????????.
Avatar
Gość / 14 listopada 2009 o 21:45
0
Gość napisał:
to podziękujcie za to Bolkowi i Tuskowi za to że nikt nie chce płacić szpitalowi za wasze leczenie, potem skarżcie się że lekarz nie chce się wami zająć

PS. Jak znasz się lepiej na leczeniu to nie chodź do lekarza a lecz się sam/sama



A co ma do odbierania porodu Bolek czy inny ktoś!! To lekarz, któremu płacą (nieważne ile), lekarz który uczył się, skończył studia, złożył przysięgę - ma obowiązek LECZYĆ i POMAGAĆ. Jeśli mu z jakiegoś powodu to nie odpowiada, to niech się zwolni i idzie robić buty. Przynajmniej nikt przez nieudacznika nie będzie kaleką, a najwyżej złamie sobie źle osadzony obcas!!! Nie mieszajcie do wszystkiego polityki.



A co ma do odbierania porodu Bolek czy inny ktoś!! To lekarz, któremu płacą (nieważne ile), lekarz który uczył się, skończył studia, złożył przysięgę - ma obowiązek LECZYĆ i POMAGAĆ. Jeśli mu z jakiegoś powodu to nie odpowiada, to niech się zwolni i idzie robić buty. Przynajmniej nikt przez nieudacznika nie będzie kaleką, a najwyżej złamie sobie źle osadzony obcas!!! Nie mieszajcie do wszystkiego polityki. rozwiń
Avatar
Beduin / 14 listopada 2009 o 21:42
0
joko napisał:
ciekawe co to za pani doktor

A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszłej wiekiem lekarki ? jest naiwny czy głupi ja myślę że i jedno i drugie bo jeżeli tak nie jest to czy wymusił po tej tragedii na swoich lekarzach ubezpieczenia indywidualne od takich przypadków jak zła diagnoza ?!-wątpię .A gdzie są konsultacje z innym lekarzem na oddziale gdzie był ordynator położna ,no pytań wiele i dlatego taki wyrok sądu mnie nie dziwi bo te stają się już pomaleńku europejskie jak i zasądzone odszkodowanie zaś wiedza i kompetencje niektórych lekarzy NIE koniecznie i nie podnoszą się z racji choćby koligacji rodzinnych bo wiedzę medyczną dzieci lekarzy bardzo często wysysają z mlekiem matki -rzekomo -więc takich przypadków obym się mylił ale będzie coraz więcej !Bo lekarze Polscy są indywidualistami i sami chcą i podejmują decyzje nie zawsze słuszne ale czego się nie robi dla sławy ,kasy przy braku odpowiedzialności imiennej skoro za nimi stoi rodzina i korporacja a na taki indywidualizm mogą pozwolić sobie tylko wielcy a nie rodzinnie namaszczeni o czym dyrektorzy wszystkich szpitali powinni pamiętać .

A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszł... rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2009 o 14:33
0
mądry inaczej napisał:
Dość tej nagonki na lekarzy ! Oni muszą dostać podwyżki bo głodują ! Jak im podwyżek i immunitetu nie dacie i nagonki nie zakończycie, to zaraz jutro, wszyscy wyjadą i kto nas będzie leczył ?

Dosc juz !!! - to bledow lekarskich i braku odpowiedzialnosci za nie !!!
Avatar
mądry inaczej / 27 listopada 2009 o 12:44
0
Dość tej nagonki na lekarzy ! Oni muszą dostać podwyżki bo głodują ! Jak im podwyżek i immunitetu nie dacie i nagonki nie zakończycie, to zaraz jutro, wszyscy wyjadą i kto nas będzie leczył ?
Avatar
ZUZIA / 24 listopada 2009 o 23:51
0
TO PRAWDA. TA LEKARKA PRZYJMUJE W PRYWATNEJ PRZYCHODNI W CENTRUM PUŁAW. MA BRUDNE PAZNOKCIE I ZDRAPANY LAKIER NA NICH. BYŁAM RAZ U NIEJ I WYSZŁAM Z GABINETU Z OBRZYDZENIEM...
Avatar
beduin / 19 listopada 2009 o 11:30
0
484D58 napisał:
Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką

Jeżeli jest jak piszesz to uzasadnionym posunięciem dyrektora będzie dochodzenie roszczeń od lekarki i jestem za pod warunkiem że nie rozmydli się to co zapowiada bo o ile dobrze zrozumiałem to on rozważa taką ewentualność ,zaś w moim i nie tylko w moim odczuciu odpowiedzialność lekarska musi być indywidualna !I aby zapobiegać odszkodowaniom z funduszu szpitalnego lekarz powinien ubezpieczać się indywidualnie od błędów bo te były są i będą tylko my obywatele nie możemy za to ponosić odpowiedzialności i płacić !Ale jeżeli wchodzą w temat firmy ubezpieczeniowe to te wymagają kwalifikacji i w zależności od nich jak i od stażu takie będą składki więc tych niby przeszkolonych z dyplomem lek.med. stawki przy krótkim stażu będą bardzo wysoki a im wyższe kwalifikacje tym stawka płaconej składki niższa i tego lekarze się boją jak ognia że nie wyjdą na swoje a podnoszenie kwalifikacji to odrębny temat bo nie każdy może je podnieść bez układów koneksji -rodzinnych to coś jak z aplikacjami prawniczymi niby prawników brak ,sprawy trwają latami ale na aplikacje dostają się ci którzy są namaszczeni a jak PIS chciał to zmienić to jakie larum podnieśli ? Ale w naszym kraju wiele należało by zmienić by takich ludzi którzy czują się ponad prawem sprowadzać na ziemię i ELIMINOWAĆ jak i tą panią lekarkę tylko kto to zrobi skoro w korporacji siedzą sami swoi a prawda ze kruk krukowi oka nie wykole jest nadal aktualna choć i z tym można sobie poradzić trzeba tylko chcieć .A jeżeli ta pani chodzi na cyku przypilnować i zgłosić nawet do innego miasta na Policję czy CBŚ pomogą jeżeli może mieć w tym środowisku układy z Lublina do Puław jest tylko 50 km a niebezpieczną wrzodziankę trzeba wyciąć .Zaś sam wyrok uważam za całkowicie słuszny i tu sędzia stanął na wysokości zadania pogratulować mu rozwagi i mądrości w osądzie szkoda w tym tylko dziecka i matki ,ale ludzką głupotę trudno czasami jest naprawić .

Jeżeli jest jak piszesz to uzasadnionym posunięciem dyrektora będzie dochodzenie roszczeń od lekarki i jestem za pod warunkiem że nie rozmydli się to co zapowiada bo o ile dobrze zrozumiałem to on rozważa taką ewentualność ,zaś w moim i nie tylko w moim odczuciu odpowiedzialność lekarska musi być indywidualna !I aby zapobiegać odszkodowaniom z funduszu szpitalnego lekarz powinien ubezpieczać się indywidualnie od błędów bo te były są i będą tylko my obywatele nie możemy za to ponosić odpowiedzialności i płacić !A... rozwiń
Avatar
484D58 / 15 listopada 2009 o 17:53
0
Beduin napisał:
A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszłej wiekiem lekarki ? jest naiwny czy głupi ja myślę że i jedno i drugie bo jeżeli tak nie jest to czy wymusił po tej tragedii na swoich lekarzach ubezpieczenia indywidualne od takich przypadków jak zła diagnoza ?!-wątpię .A gdzie są konsultacje z innym lekarzem na oddziale gdzie był ordynator położna ,no pytań wiele i dlatego taki wyrok sądu mnie nie dziwi bo te stają się już pomaleńku europejskie jak i zasądzone odszkodowanie zaś wiedza i kompetencje niektórych lekarzy NIE koniecznie i nie podnoszą się z racji choćby koligacji rodzinnych bo wiedzę medyczną dzieci lekarzy bardzo często wysysają z mlekiem matki -rzekomo -więc takich przypadków obym się mylił ale będzie coraz więcej !Bo lekarze Polscy są indywidualistami i sami chcą i podejmują decyzje nie zawsze słuszne ale czego się nie robi dla sławy ,kasy przy braku odpowiedzialności imiennej skoro za nimi stoi rodzina i korporacja a na taki indywidualizm mogą pozwolić sobie tylko wielcy a nie rodzinnie namaszczeni o czym dyrektorzy wszystkich szpitali powinni pamiętać .



Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką



Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką rozwiń
Avatar
FF3AEC / 15 listopada 2009 o 17:46
0
niewinny napisał:
Milion złotych i ponad 5000 renty? Dwie osoby trzeba do opieki? to chyba lekka przesada, co się w tym nędznym kraju dzieje... Gdybym był tym dyrektorem to zamknąłbym szpital a ludzi rozesłał do domów, i niech się sąd martwi co dalej ...


Człowieku chyba nie wiesz co mówisz pewnie jesteś siuśmajtek i nie masz pojęcia co to znaczy opiekować sięw takim stopniu niepełnosprawnym dzieckiemCałe szczęście że takich głupoli a AM nie przyjmują
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 00:07
0
Chłop Polski napisał:
Jeżeli ten wyrok miałby być kazusem w sprawach tej podobnych to już dzisiaj można postawić w stan upadłości wiele szpitalnych placówek .
Nie rozumię dlaczego moje pieniądze ze składki zdrowotnej mają być pożytkowane na zadośćuczynienie za czyjąś nieodpowiedzialność.Przecież ta pani"doktor" otrzymywała godziwe wynagrodzenie za wykonywaną pracę .Murarz kiedy dopuści się szkody ponosi odpowiedzialność materialną...
a pani doktor nie????????????.


Co Ty bredzisz , jesli murarz ma firme , ta firma jest on sam to tak bierze odpowiedzialnosc , ale jesli jest firma budowlana ktora zatrudnia 30 murarzy dekarzy itd i jesli cos sie popsuje to obciazana jest firma , ktora ewentualnie bedzie scigac murarza ktoremu placi


Co Ty bredzisz , jesli murarz ma firme , ta firma jest on sam to tak bierze odpowiedzialnosc , ale jesli jest firma budowlana ktora zatrudnia 30 murarzy dekarzy itd i jesli cos sie popsuje to obciazana jest firma , ktora ewentualnie bedzie scigac murarza ktoremu placi rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 14 listopada 2009 o 23:53
0
Jeżeli ten wyrok miałby być kazusem w sprawach tej podobnych to już dzisiaj można postawić w stan upadłości wiele szpitalnych placówek .
Nie rozumię dlaczego moje pieniądze ze składki zdrowotnej mają być pożytkowane na zadośćuczynienie za czyjąś nieodpowiedzialność.Przecież ta pani"doktor" otrzymywała godziwe wynagrodzenie za wykonywaną pracę .Murarz kiedy dopuści się szkody ponosi odpowiedzialność materialną...
a pani doktor nie????????????.
Avatar
Gość / 14 listopada 2009 o 21:45
0
Gość napisał:
to podziękujcie za to Bolkowi i Tuskowi za to że nikt nie chce płacić szpitalowi za wasze leczenie, potem skarżcie się że lekarz nie chce się wami zająć

PS. Jak znasz się lepiej na leczeniu to nie chodź do lekarza a lecz się sam/sama



A co ma do odbierania porodu Bolek czy inny ktoś!! To lekarz, któremu płacą (nieważne ile), lekarz który uczył się, skończył studia, złożył przysięgę - ma obowiązek LECZYĆ i POMAGAĆ. Jeśli mu z jakiegoś powodu to nie odpowiada, to niech się zwolni i idzie robić buty. Przynajmniej nikt przez nieudacznika nie będzie kaleką, a najwyżej złamie sobie źle osadzony obcas!!! Nie mieszajcie do wszystkiego polityki.



A co ma do odbierania porodu Bolek czy inny ktoś!! To lekarz, któremu płacą (nieważne ile), lekarz który uczył się, skończył studia, złożył przysięgę - ma obowiązek LECZYĆ i POMAGAĆ. Jeśli mu z jakiegoś powodu to nie odpowiada, to niech się zwolni i idzie robić buty. Przynajmniej nikt przez nieudacznika nie będzie kaleką, a najwyżej złamie sobie źle osadzony obcas!!! Nie mieszajcie do wszystkiego polityki. rozwiń
Avatar
Beduin / 14 listopada 2009 o 21:42
0
joko napisał:
ciekawe co to za pani doktor

A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszłej wiekiem lekarki ? jest naiwny czy głupi ja myślę że i jedno i drugie bo jeżeli tak nie jest to czy wymusił po tej tragedii na swoich lekarzach ubezpieczenia indywidualne od takich przypadków jak zła diagnoza ?!-wątpię .A gdzie są konsultacje z innym lekarzem na oddziale gdzie był ordynator położna ,no pytań wiele i dlatego taki wyrok sądu mnie nie dziwi bo te stają się już pomaleńku europejskie jak i zasądzone odszkodowanie zaś wiedza i kompetencje niektórych lekarzy NIE koniecznie i nie podnoszą się z racji choćby koligacji rodzinnych bo wiedzę medyczną dzieci lekarzy bardzo często wysysają z mlekiem matki -rzekomo -więc takich przypadków obym się mylił ale będzie coraz więcej !Bo lekarze Polscy są indywidualistami i sami chcą i podejmują decyzje nie zawsze słuszne ale czego się nie robi dla sławy ,kasy przy braku odpowiedzialności imiennej skoro za nimi stoi rodzina i korporacja a na taki indywidualizm mogą pozwolić sobie tylko wielcy a nie rodzinnie namaszczeni o czym dyrektorzy wszystkich szpitali powinni pamiętać .

A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszł... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 0 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 8 24

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 5 2

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 3 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 2 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 16

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 5

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 10 1

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 1

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 44 8

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!