Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 stycznia 2010 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Nałęczów nie chce hazardu

Autor: Zdjęcie autora (greg)
0 12 A A

Władze Nałęczowa nie widzą w kurorcie miejsca dla salonu gier. Z propozycją jego uruchomienia zgłosił się niedawno do magistratu jeden z młodych przedsiębiorców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jakub Gzara chce ulokować automaty do gier w lokalu gastronomicznym „Madejowa Chata”. – Chcę stworzyć miejsce, w którym można byłoby się kulturalnie rozerwać. Dlaczego? Otrzymuję sygnały, że byłby popyt na taki salon. Uważam, że skorzystałoby na tym miasto, któremu nie tylko przybyłyby wpływy z podatków, ale również dodatkowa atrakcja – twierdzi Gzara.

Odmiennie na sprawę patrzą władze Nałęczowa. – Do tej pory nie zgłosił się do nas ani jeden z mieszkańców, którzy stwierdziłby, że dotkliwie doskwiera mu brak takiego miejsca. Stąd nie zawracamy sobie nawet głowy salonem – mówi burmistrz Andrzej Roman Ćwiek.

- Osobiście uważam, że nie jest dobrym pomysłem lokowanie salonu w mieście, w którym są szkoły z internatami, a ich uczniowie dostają od rodziców kieszonkowe – dodaje burmistrz.

Gzara nie zamierza jednak rezygnować i zapowiada, że ponowi swoje starania. – Poczekam na ustawę i wtedy zwrócę się do radnych z pismem o wydanie opinii dotyczącej lokalizacji – mówi przedsiębiorca.

„Nie” dla hazardu stanowczo podtrzymują również samorządowcy Kazimierza Dolnego. Przypomnijmy, że tam swoją działalność chciała rozpocząć spółka Fortuna. Radni konsekwentnie odmawiali wydania pozytywnej opinii o lokalizacji salonu, w końcu z pomocą przeciwnikom hazardu przyszła rządowa ustawa.

Spółka Fortuna wycofała swój wniosek, ale nie wyklucza ponowienia starań o uruchomienie w Kazimierzu Dolnym swojej działalności.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grabarz / 6 stycznia 2010 o 20:18
0
~gość~ napisał:
Nie medialny ten wasz burmistrz.Jak go oglądam w telewizji to sprawia wrażenie małorolnego chłopa.

Mauzoleum już sobie wybudował:

[url="http://www.mmpulawy.pl/artykul/lada-chwila-wielkie-otwarcie-szaletu-w-naleczowie-66322.html"]http://www.mmpulawy.pl/artykul/lada-chwila...owie-66322.html[/url]

Wkrótce otwarcie!!!

Każdy może pierwszego kloca na (koszt) burmistrza postawić!!!
Avatar
~gość~ / 6 stycznia 2010 o 15:02
0
wSPAniały napisał:
Szkoda że Wielki Budowniczy Nałęczowa Ćwiek vel Cyrkiel słowem nie wspomniał że woli rżnąć w pokera w konkurencyjnej knajpie...
Powodzenia Kuba!
Nie medialny ten wasz burmistrz.Jak go oglądam w telewizji to sprawia wrażenie małorolnego chłopa.
Avatar
kuracjusz / 6 stycznia 2010 o 14:01
0
Rację ma burmistrz.Dosyć głupich pomysłów w tym kraju.Weź si e do roboty młody człowieku.
Avatar
kat / 5 stycznia 2010 o 22:41
0
Zgadzam się z tym, że w Nałęczowie jest bardzo mało miejsc dla młodzieży gdzie można pójść posiedzieć i pogadać. Bo ile razy można chodzić w te same miejsca i grać w bilard?? Jestem osobą z poza tego miasta mieszkam 60 kilometrów dalej ale jestem tam prawie co tydzień i naprawdę nie ma gdzie pójść. Wydaje mi się, że ze strony władz nie ma ani odrobiny inicjatywy stworzenia jakiegoś fajnego miejsca dla młodzieży, bo nawet kino od bardzo długiego czasu jest modernizowane... Ludzie z góry dbają tylko o to, żeby Nałęczów podobał się starszym ludziom którzy jeżdżą tam żeby odpocząć a gdzie myślenie o młodzieży, która przez takie zachowanie władz ucieka z tego miasta i niestety niedługo zostaną tam tylko dziadkowie...
Zgadzam się z tym, że w Nałęczowie jest bardzo mało miejsc dla młodzieży gdzie można pójść posiedzieć i pogadać. Bo ile razy można chodzić w te same miejsca i grać w bilard?? Jestem osobą z poza tego miasta mieszkam 60 kilometrów dalej ale jestem tam prawie co tydzień i naprawdę nie ma gdzie pójść. Wydaje mi się, że ze strony władz nie ma ani odrobiny inicjatywy stworzenia jakiegoś fajnego miejsca dla młodzieży, bo nawet kino od bardzo długiego czasu jest modernizowane... Ludzie z góry dbają tylko o to, żeby Nałęczów podobał się starszym l... rozwiń
Avatar
nłc / 4 stycznia 2010 o 12:59
0
no i ile juz pan burmistrz tam przerżnął??...ciekawe czy gra za nasze czy za swoje.A swoją drogą to by ludzi nie wyjeżdzali masowo z Nałęczowa trzeba ich jakoś tu zatrzymać.A szanowany Panie burmistrzu bede szczery, nie robicie nic by zapewnić jakieś atrakcje w tej mieścinie.Jedynym sposobem na wolny czas jest pójscie do baru na piwo albo wypicie go w parku....bo ile razy można chodzić do zatłoczonego spa!!! DO ROBOTY!
Avatar
Gzara / 4 stycznia 2010 o 09:54
0
Panie burmistrzu do takich salonów gier wchodzi się za okazaniem dowodu osobistego, to taki plastikowy prostokącik, gdzie jest napisane ile kto ma lat, więc raczej nieletnich można wyselekcjonować, pozdrawiam!!!
Avatar
wSPAniały / 4 stycznia 2010 o 09:09
0
Szkoda że Wielki Budowniczy Nałęczowa Ćwiek vel Cyrkiel słowem nie wspomniał że woli rżnąć w pokera w konkurencyjnej knajpie...
Powodzenia Kuba!
Avatar
a / 4 stycznia 2010 o 08:50
0
Hazard uczy ludzi odpowiedzialności za siebie podobnie jak biznes,tylko niewielka liczba grających ulega uzależnieniu i jest to grupa,która uzalezni się zawsze od czegoś.Życie jest brutalne i często hazard uczy odpowiedzialności młodego człowieka i lepiej zrozumie je jak nawet przegra kilka zł.A czym jest namawianie ludzi do brania kredytów na konsumpcje czy to nie doprowadza wielu ludzi do tragedii i chyba więcej jest samobójstw z powodu kredytów niż hazardu.Ci niedouczeni władcy małych miasteczek nie wiele rozumieją pozatem aby utrzymać władzę.
Avatar
ana / 4 stycznia 2010 o 08:36
0
Władze,jakie władze?kilku cwaniaczków co chce decydować o wszystkim nie mając najczęściej pojęcia o zarządzaniu i biznesie.Najlepiej jak młodzież wyjedzie z tych dziur i zostaną sami ze swoją władzą.Automaty to taka sama rozrywka jak inne, po kilku latach się znudzi i nikt nie będzie grał jak na zachodzie.Podobnie było kiedyś z sex shopami dewocja blokowała,a kogo to teraz interesuje?Pozwulmy robić nawet kontrowersyjne w pewnym sensie rzeczy ale legalnie i nie zachowywać się jak hipokryci.Dlaczego władza nie zabroni wysyłania młodych ludzi na wojnę do Afganistanu tam są więkasze zagrożenia.
Władze,jakie władze?kilku cwaniaczków co chce decydować o wszystkim nie mając najczęściej pojęcia o zarządzaniu i biznesie.Najlepiej jak młodzież wyjedzie z tych dziur i zostaną sami ze swoją władzą.Automaty to taka sama rozrywka jak inne, po kilku latach się znudzi i nikt nie będzie grał jak na zachodzie.Podobnie było kiedyś z sex shopami dewocja blokowała,a kogo to teraz interesuje?Pozwulmy robić nawet kontrowersyjne w pewnym sensie rzeczy ale legalnie i nie zachowywać się jak hipokryci.Dlaczego władza nie zabroni wysyłania młodych ludzi n... rozwiń
Avatar
rivaldo / 4 stycznia 2010 o 02:56
0
hehe ten przedsiebiorca juz nie taki młody wezcie mu tak nie odejmujcie tych lat:) moim zdaniem to za dużego popytu by nie miał bo tam coraz mniej ludzi chodzi.ale niech probuje ,lepiej żeby dzieciaki wydały na to niż na wóde i trawe
Avatar
grabarz / 6 stycznia 2010 o 20:18
0
~gość~ napisał:
Nie medialny ten wasz burmistrz.Jak go oglądam w telewizji to sprawia wrażenie małorolnego chłopa.

Mauzoleum już sobie wybudował:

[url="http://www.mmpulawy.pl/artykul/lada-chwila-wielkie-otwarcie-szaletu-w-naleczowie-66322.html"]http://www.mmpulawy.pl/artykul/lada-chwila...owie-66322.html[/url]

Wkrótce otwarcie!!!

Każdy może pierwszego kloca na (koszt) burmistrza postawić!!!
Avatar
~gość~ / 6 stycznia 2010 o 15:02
0
wSPAniały napisał:
Szkoda że Wielki Budowniczy Nałęczowa Ćwiek vel Cyrkiel słowem nie wspomniał że woli rżnąć w pokera w konkurencyjnej knajpie...
Powodzenia Kuba!
Nie medialny ten wasz burmistrz.Jak go oglądam w telewizji to sprawia wrażenie małorolnego chłopa.
Avatar
kuracjusz / 6 stycznia 2010 o 14:01
0
Rację ma burmistrz.Dosyć głupich pomysłów w tym kraju.Weź si e do roboty młody człowieku.
Avatar
kat / 5 stycznia 2010 o 22:41
0
Zgadzam się z tym, że w Nałęczowie jest bardzo mało miejsc dla młodzieży gdzie można pójść posiedzieć i pogadać. Bo ile razy można chodzić w te same miejsca i grać w bilard?? Jestem osobą z poza tego miasta mieszkam 60 kilometrów dalej ale jestem tam prawie co tydzień i naprawdę nie ma gdzie pójść. Wydaje mi się, że ze strony władz nie ma ani odrobiny inicjatywy stworzenia jakiegoś fajnego miejsca dla młodzieży, bo nawet kino od bardzo długiego czasu jest modernizowane... Ludzie z góry dbają tylko o to, żeby Nałęczów podobał się starszym ludziom którzy jeżdżą tam żeby odpocząć a gdzie myślenie o młodzieży, która przez takie zachowanie władz ucieka z tego miasta i niestety niedługo zostaną tam tylko dziadkowie...
Zgadzam się z tym, że w Nałęczowie jest bardzo mało miejsc dla młodzieży gdzie można pójść posiedzieć i pogadać. Bo ile razy można chodzić w te same miejsca i grać w bilard?? Jestem osobą z poza tego miasta mieszkam 60 kilometrów dalej ale jestem tam prawie co tydzień i naprawdę nie ma gdzie pójść. Wydaje mi się, że ze strony władz nie ma ani odrobiny inicjatywy stworzenia jakiegoś fajnego miejsca dla młodzieży, bo nawet kino od bardzo długiego czasu jest modernizowane... Ludzie z góry dbają tylko o to, żeby Nałęczów podobał się starszym l... rozwiń
Avatar
nłc / 4 stycznia 2010 o 12:59
0
no i ile juz pan burmistrz tam przerżnął??...ciekawe czy gra za nasze czy za swoje.A swoją drogą to by ludzi nie wyjeżdzali masowo z Nałęczowa trzeba ich jakoś tu zatrzymać.A szanowany Panie burmistrzu bede szczery, nie robicie nic by zapewnić jakieś atrakcje w tej mieścinie.Jedynym sposobem na wolny czas jest pójscie do baru na piwo albo wypicie go w parku....bo ile razy można chodzić do zatłoczonego spa!!! DO ROBOTY!
Avatar
Gzara / 4 stycznia 2010 o 09:54
0
Panie burmistrzu do takich salonów gier wchodzi się za okazaniem dowodu osobistego, to taki plastikowy prostokącik, gdzie jest napisane ile kto ma lat, więc raczej nieletnich można wyselekcjonować, pozdrawiam!!!
Avatar
wSPAniały / 4 stycznia 2010 o 09:09
0
Szkoda że Wielki Budowniczy Nałęczowa Ćwiek vel Cyrkiel słowem nie wspomniał że woli rżnąć w pokera w konkurencyjnej knajpie...
Powodzenia Kuba!
Avatar
a / 4 stycznia 2010 o 08:50
0
Hazard uczy ludzi odpowiedzialności za siebie podobnie jak biznes,tylko niewielka liczba grających ulega uzależnieniu i jest to grupa,która uzalezni się zawsze od czegoś.Życie jest brutalne i często hazard uczy odpowiedzialności młodego człowieka i lepiej zrozumie je jak nawet przegra kilka zł.A czym jest namawianie ludzi do brania kredytów na konsumpcje czy to nie doprowadza wielu ludzi do tragedii i chyba więcej jest samobójstw z powodu kredytów niż hazardu.Ci niedouczeni władcy małych miasteczek nie wiele rozumieją pozatem aby utrzymać władzę.
Avatar
ana / 4 stycznia 2010 o 08:36
0
Władze,jakie władze?kilku cwaniaczków co chce decydować o wszystkim nie mając najczęściej pojęcia o zarządzaniu i biznesie.Najlepiej jak młodzież wyjedzie z tych dziur i zostaną sami ze swoją władzą.Automaty to taka sama rozrywka jak inne, po kilku latach się znudzi i nikt nie będzie grał jak na zachodzie.Podobnie było kiedyś z sex shopami dewocja blokowała,a kogo to teraz interesuje?Pozwulmy robić nawet kontrowersyjne w pewnym sensie rzeczy ale legalnie i nie zachowywać się jak hipokryci.Dlaczego władza nie zabroni wysyłania młodych ludzi na wojnę do Afganistanu tam są więkasze zagrożenia.
Władze,jakie władze?kilku cwaniaczków co chce decydować o wszystkim nie mając najczęściej pojęcia o zarządzaniu i biznesie.Najlepiej jak młodzież wyjedzie z tych dziur i zostaną sami ze swoją władzą.Automaty to taka sama rozrywka jak inne, po kilku latach się znudzi i nikt nie będzie grał jak na zachodzie.Podobnie było kiedyś z sex shopami dewocja blokowała,a kogo to teraz interesuje?Pozwulmy robić nawet kontrowersyjne w pewnym sensie rzeczy ale legalnie i nie zachowywać się jak hipokryci.Dlaczego władza nie zabroni wysyłania młodych ludzi n... rozwiń
Avatar
rivaldo / 4 stycznia 2010 o 02:56
0
hehe ten przedsiebiorca juz nie taki młody wezcie mu tak nie odejmujcie tych lat:) moim zdaniem to za dużego popytu by nie miał bo tam coraz mniej ludzi chodzi.ale niech probuje ,lepiej żeby dzieciaki wydały na to niż na wóde i trawe
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 0 1

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 18

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!