Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 grudnia 2018 r.
14:40

Radni obniżyli pensję wójtowi o ponad 30 proc. "To wygląda na polityczno-osobistą zemstę"

0 75 A A
Stanisław Gołębiowski będzie teraz zarabiać najmniej spośród wójtów w całym powiecie puławskim
Stanisław Gołębiowski będzie teraz zarabiać najmniej spośród wójtów w całym powiecie puławskim (fot. Radosław Szczęch)

O ponad 30 procent spadło miesięcznie wynagrodzenie wójta Stanisława Gołębiowskiego. Decyzję o tak drastycznej obniżce podjęli radni z komitetu „Zielonego Powiśla”, którzy obcięli także swoje diety. W tym przypadku cięcia nie były jednak aż tak ostre

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Zieloni” dysponujący większością w radzie gminy podczas ostatniej sesji zdecydowali, że wynagrodzenie wójta, zamiast dotychczasowych 10 180 zł zostanie zredukowane do 7 040 zł brutto miesięcznie. Łagodniejszego spadku zarobków Stanisława Gołębiowskiego (do kwoty niecałych 9 tys. zł) domagali się radni z jego komitetu. Chcieli w ten sposób dostosować uposażenie do średniego poziomu dla gmin powiatu puławskiego. Ich wniosek nie zyskał jednak akceptacji większości.

– Obniżenie poziomu wynagrodzenia wójta znajdowało się w naszym programie wyborczym, więc nie jest to żadna złośliwość. Uważam, że w ostatnich latach wydawaliśmy na jego uposażenie zbyt wiele, obciążając budżet. Decyzja radnych jest rodzajem rekompensaty, dzięki której będziemy w stanie podnieść nasze zdolności inwestycyjne – tłumaczy Janusz Próchniak, prezes stowarzyszenia „Zielone Powiśle”, były kandydat na wójta gminy, który przegrał w wyborach z Gołębiowskim. – Zapewniam, że, gdybym wygrał wybory, radni naszego komitetu podjęliby taką samą decyzję – dodaje.

Warto zaznaczyć, że rada nowej kadencji obniżyła również swoje diety. Nie jest to jednak tak duży spadek, jak w przypadku wójta. Przewodniczący rady zamiast 1342 zł, będzie pobierał 1200 zł miesięcznie. Mniej o 37 zł (do równych 500) otrzyma jego zastępca. Około 30 złotych mniej dostaną także szefowie komisji (450 zł) oraz pozostali radni (400 zł).

– Dzięki tym zmianom, budżet gminy w ciągu jednej kadencji, zyska ok. 350 tys. złotych – wylicza Janusz Próchniak. – Nie powinno być tak, że wójt małej gminy zarabia więcej od prezydenta Puław. Tutaj powinna być dysproporcja, a więc nowa uchwała przywraca normalność – przekonuje.

Innego zdania są radni z komitetu wójta. – Nie wierzę w to, że chodziło o oszczędności. To jest uderzenie bezpośrednio w pana Gołębiowskiego – mówi Kamil Sójka, jeden z radnych, który głosował przeciw nowej uchwale. – Cięcia są potrzebne, ale nie tak drastyczne – tłumaczy. – Mnie to wygląda na polityczno-osobistą zemstę. Rządów nie powinno zaczynać się od restrykcji. To nieprofesjonalne i nieeleganckie – uzupełnia radny Michał Kowalski.

– Uważam, że jest to z ich strony zwykła złośliwość, ale pogodziłem się z tym. Mają o jednego radnego więcej, więc mogą przegłosować to, co chcą. Ja liczę tylko na to, że będzie to z jakąś korzyścią dla gminy – mówi wójt Stanisław Gołębiowski, który podkreśla, że sobie poradzi. – Na bieżące potrzeby mi wystarczy, a inwestować już nie muszę – uspokaja.

Co ciekawe, na zmianie wynagrodzenia wójta może się nie skończyć. „Zielone Powiśle” zapowiada, że chętnie przyjrzy się także drabince płac w urzędzie gminy. I chociaż to wójt decyduje o tym, kto ile zarabia, przedstawiciele większościowego klubu wskazują na potrzebę zmniejszenia rozwarstwienia, czyli zmniejszenia pensji kierownikom oraz podwyżek dla szeregowych urzędników.

Przed i po obniżce

W poprzedniej kadencji wójt gminy Końskowola otrzymywał miesięcznie 10 180 zł brutto, na co składało się: wynagrodzenie zasadnicze (4700 zł), dodatek funkcyjny (1900 zł), dodatek stażowy (940 zł) oraz dodatek specjalny (2640 zł). Po zmianach uposażenie to wynosi 7040 zł brutto (najmniej w całym powiecie puławskim), a składa się na nie: wynagrodzenie zasadnicze (3400 zł), dodatek funkcyjny (1900 zł - bez zmian), dodatek stażowy (680 zł) oraz dodatek specjalny (1060 zł). Warto dodać, że radni wszystkie te zmienne (nie licząc funkcyjnego) obcięli do poziomu minimalnego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gienek / 4 grudnia 2018 r. o 14:53
+68
Uważam, że Radni powinni pracować dla gminy społecznie. Za co im płacić?
Avatar
FundacjaWolnosci / 4 grudnia 2018 r. o 15:31
+45
Sobie o 30 zł, wójtowi o 3000 zł. Co za gest!
Avatar
CK / 4 grudnia 2018 r. o 17:53
+36
A moze PiS obnizylby pobory dla pani Malgorzaty Sadurskiej. Pani Malgosia nie majac elementarnej wiedzy o ZUS w pierwsze 6 miesiecy zgarnala 421.000 zlotych. CK
Avatar
CK / 4 grudnia 2018 r. o 18:22
+27
A moze PiS obnizy pobory prezesa PKN Orlen ktory dziennie zarabia 10.000 zlotych, a miesiecznie 300.000 zlotych. To nagroda dla prominenta za umozenie dlugow Porozumienia Centrum, czyli tak na prawde PiS. CK
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 17:41
+23
Brak szacunku dla władzy wykonawczej - wójta odbije się czkawką zielonym radnym szybciej niż by się tego spodziewali. Na miejscu wójta Gołębiowskiego podziękowałbym wyborcom, przeprosił ich i odszedł z honorem na zasłużoną emeryturę, a nowemu wójtowi zaproponowałbym pracę społeczną na rzecz gminy. Praca bez wynagrodzenia uszlachetnia, a ile inwestycji można by za zaoszczędzone pieniądze zrobić... ŻENUA!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 21:42
+15
Kiedy obniżki w Puławach? Chyba czas najwyższy bo Grobel że swoją świtą był baaardzo drooogi!
Avatar
"hydraulik" / 4 grudnia 2018 r. o 17:17
+15
.......nigdy nikomu nie zazdrościłem i nie zaglądałem do portfeli, ponieważ tak mnie nauczyli rodzice. Zastanawiam się jednak, czy radni na pewno postąpili słusznie obcinając i tak śmieszne uposażenie człowiekowi odpowiadającemu za wszystko, co wydarzy się na jego terenie? Jak ow wójt chce zarządzać gminą, jeśli nie dysponuje większością głosów w RG?
Avatar
Ewa / 5 grudnia 2018 r. o 00:08
+13
Polecam przejrzenie oświadczeń majątkowych Pana Wójta (szczególnie ciekawe jest to za 2015 r.). Pan Gołębowski rzeczywiście zarabiał 10 180 zł od lipca 2017 r (uchwała rady gminy zgodnie z rozporządzeniem o wynagrodzeniu pracowników samorządowych), przedtem natomiast były to kwoty ok. 12 000 zł miesięcznie. Pan Wójt przyznał, że na bieżące potrzeby mu wystarczy, więc nie martwmy się aż tak o niego, bo w ciągu ostatnich kilku lat miał szansę trochę odłożyć.
Avatar
XYZ / 5 grudnia 2018 r. o 23:56
+12
Nie uważam, że Zielone Powiśle jest akurat odpowiednim organem do decydowania o najważniejszych aspektach w gminie Końskowola. Wiele osób ma wręcz zupełnie odmienne zdanie. Ich program wyborczy zamydlił oczy większości mieszkańców Ciekawa jestem, czy dotrzymają choć połowy obietnic. Mam nadzieję jedynie, że za 5 lat ktoś godnie zastąpi P. GOłębiowskiego. Nie dopuszczam myśli jednakże, że mógłby być to Pan Próchniak. Oglądając ostatnią sesję rady gminy, widać było dominację Zielonego Powiśla, co nie dokonca wzbudza we mnie spokoj o dobrą przyszlosc naszej gminy. No cóż. Mam nadzieję, że ten ich układ  ze swoim góru na czele przez te 5 lat zrobi coś pożytecznego dla gminy. 
Nie uważam, że Zielone Powiśle jest akurat odpowiednim organem do decydowania o najważniejszych aspektach w gminie Końskowola. Wiele osób ma wręcz zupełnie odmienne zdanie. Ich program wyborczy zamydlił oczy większości mieszkańców Ciekawa jestem, czy dotrzymają choć połowy obietnic. Mam nadzieję jedynie, że za 5 lat ktoś godnie zastąpi P. GOłębiowskiego. Nie dopuszczam myśli jednakże, że mógłby być to Pan Próchniak. Oglądając ostatnią sesję rady gminy, widać było dominację Zielonego Powiśla, co nie dokonca wzbudza we mnie spokoj o dobrą przy... rozwiń
Avatar
LLB / 4 grudnia 2018 r. o 14:54
+12
TAKA KASA? SZOK!!!NIE DRAZNIJCIE LUDZI!!!! TO I TAK ZA DUZO!!!!
Avatar
Nadzieja / 11 grudnia 2018 r. o 23:24
0
Swoje gierki to wójt ma i musi coś zmienić, bo już swoją polityką nagrabił sobie i ma to co ma! Trafił w końcu na ludzi mądrych , inteligentnych i odważnych. To nie są ludzie jego pokroju i też mją swoje gierki a może lepiej zagrają? Mocno w to wierzę. 
Avatar
Odpad społeczny / 10 grudnia 2018 r. o 22:25
+2
Ciekawe jak długo antystachowa koalicja wytrzyma, bo on na tych gierkach zjadł zęby. Ja bym ich na jego miejscu rozprowadził przy uchwalaniu budżetu. Połowie wsi z których są ludzie od Próchniaka zaplanowałbym jakieś inwestycje za kupę kasy a w pozostałych nie robiłbym nic. I w tych inwestowanych wsiach zrobiłbym zebrania na których bym zasygnalizował że ja tu mimo tego że mi przedstawiciel rzuca kłody pod nogi robię dobrze i poprosiłbym ich mieszkańców o nacisk na radnych aby budżet poparli. Oczywiście pozostali będą wściekli ale nie sądzę aby radni nawet ślepo zapatrzeni w pisowców zagłosowali przeciw inwestycjom u siebie. Panie Stasiu, pan nie dziękuje...
Ciekawe jak długo antystachowa koalicja wytrzyma, bo on na tych gierkach zjadł zęby. Ja bym ich na jego miejscu rozprowadził przy uchwalaniu budżetu. Połowie wsi z których są ludzie od Próchniaka zaplanowałbym jakieś inwestycje za kupę kasy a w pozostałych nie robiłbym nic. I w tych inwestowanych wsiach zrobiłbym zebrania na których bym zasygnalizował że ja tu mimo tego że mi przedstawiciel rzuca kłody pod nogi robię dobrze i poprosiłbym ich mieszkańców o nacisk na radnych aby budżet poparli. Oczywiście pozostali będą wściekli ale nie sądzę ... rozwiń
Avatar
cariwaniwanowicz / 10 grudnia 2018 r. o 20:28
0
i tak nierobowi za dużo zostawili
Avatar
Małgosia / 9 grudnia 2018 r. o 19:43
+1
Pani Małgorzata jest nam znana i ceniona, nie ma potrzeby zakładać wątku i pluć na kobietę jadem, bo tacy też się znajdą, co to nie dostrzegają belki w swoim oku a szukają igły w stogu siana. DOSYĆ !
Avatar
Kasia / 9 grudnia 2018 r. o 18:36
+1
Co się dzieje? To nie jest forum p. Małgorzaty tylko temat wynagrodzenia p. wójta Gołebiowskiego. Coś bardzo odbiegacie od tematu. Szczyty obłudy są w naszym państwie nagminne, na każdym polu dziłania. Zacznijmy naprawę od siebie. 
Avatar
Patriota / 9 grudnia 2018 r. o 13:57
+1
Drogi Cezary. PiS to już dawno Pazerność i Synektura. Ta partia z dobrem Polski i patriotyzmem nie nic wspólnego pomimo wygłaszania przez nich pustych frazesów. Kiedyś popularne bylo powiedzenie że koryto to samo tylko świnie się zmieniły - aktualne jest do dziś.Sam przyznasz by obecnie dostać wysokie stanowisko wystarczy być biernym,miernym ale wiernym. Nie potrzeba tu inteligentnej i bystrej osoby, bo samodzielnie mogłaby podejmować decyzje.Juz Napoleon pisał "Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana." Sam widzisz ile dawnych pzprowskich kacyków znalazło miejsce w tej populistycznej i socjalistycznej partii. Nie o taką wolność nasi rodzice,czy ty walczyli.pozdrawiam
Drogi Cezary. PiS to już dawno Pazerność i Synektura. Ta partia z dobrem Polski i patriotyzmem nie nic wspólnego pomimo wygłaszania przez nich pustych frazesów. Kiedyś popularne bylo powiedzenie że koryto to samo tylko świnie się zmieniły - aktualne jest do dziś.Sam przyznasz by obecnie dostać wysokie stanowisko wystarczy być biernym,miernym ale wiernym. Nie potrzeba tu inteligentnej i bystrej osoby, bo samodzielnie mogłaby podejmować decyzje.Juz Napoleon pisał "Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzo... rozwiń
Avatar
Zosieńka / 9 grudnia 2018 r. o 13:26
+1
W rzeczy samj niesamowita kobieta, nawet facetom dała radę! Przeważnie jest odwrotnie! Ale lament! i tyle ma pieniędzy, dlaczego właśnie ona, a nie ja? Boli. Taka jest narsza narodowa rzeczywistość, takie są kominy płacowe i to jest do zmiany, po co czepiać się kobiety, która z własnej woli zapewne tam się nie znalazła, to siła wyższa ,,wsadziła ją'' na ten intratny stołek. I świetnie sobie radzi! SZACUN!
Avatar
Wierna Rzeka / 8 grudnia 2018 r. o 21:57
+1
 "Twórczo" wykorzystala członkostwo w partii- bezwstydne podejście do ciemnych obywateli. CK trzymaj się.
Avatar
GOŚĆ / 8 grudnia 2018 r. o 20:58
+1
Oj coś się zacięło! Jaki jad.........................
Avatar
Gość 2 / 7 grudnia 2018 r. o 22:08
0
Że pochodzi się z tej samej miejscowości co pani Misiewiczowa? Też mi zaszczyt. Że kobita nie może ścierpieć że w jej mateczniku jej fagasów i pociotów nie wybierają?
 To się nazywa patriotyzm lokalny, a ścierpieć nie może ten, kto  w końcu jest odsuwany od korytka! Końskowolskie piekieło zazdrości!
Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojewoda lubelski o pomyśle zbiórki mebli dla szpitala tymczasowego
galeria

Wojewoda lubelski o pomyśle zbiórki mebli dla szpitala tymczasowego

Lech Sprawka przyznaje, że polecił usunąć z Facebooka wpis, w którym proszono o pomoc w umeblowaniu szpitala tymczasowego. Tłumaczy, że prośba została wystosowana bez jego wiedzy.

Bądź przedsiębiorczy! Fundusze Europejskie Ci w tym pomogą!

Bądź przedsiębiorczy! Fundusze Europejskie Ci w tym pomogą!

Masz pomysł na biznes i planujesz założenie firmy? Mamy dla Ciebie dobrą informację! Już za miesiąc rozpocznie się nabór wniosków w konkursie dla przyszłych przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie. W tym roku przez Covid będzie wyjątkowy

Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie. W tym roku przez Covid będzie wyjątkowy

W tym roku nie będzie tradycyjnego Orszaku św. Mikołaja. Biskup Miry jednak przejedzie w niedzielę ulicami zabytkowym autem. Jak co roku zawiezie prezenty chorym dzieciom.

Miała latami pomagać przy „ustawionych” licytacjach komorniczych. „Bywało, że przebitka wynosiła 200 i 300 proc.”
wideo
film

Miała latami pomagać przy „ustawionych” licytacjach komorniczych. „Bywało, że przebitka wynosiła 200 i 300 proc.”

- Na nieruchomości można było zarobić 100 proc., nigdy niżej, ale to i tak czasami było za mało dla pana P. Zdarzało się, że przebitka wynosiła 200 i 300 proc. – wylicza kobieta, która miała latami współpracować z komornikiem przy, jak mówi; ustawianych licytacjach komorniczych.

Skoki narciarskie: Do Rosji bez Stocha, Żyły i Kubackiego
film

Skoki narciarskie: Do Rosji bez Stocha, Żyły i Kubackiego

Po konkursach w Wiśle i Kuusamo Puchar Świata zawita do Niżnego Tagiłu – miejsca, za którym nie przepadają nasi skoczkowie. W tym roku ze względu na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata w lotach w Planicy nasza kadra wystąpi tam w zmienionym składzie.

Będzie można budować ze śmieci? Miliony na badania na Politechnice Lubelskiej

Będzie można budować ze śmieci? Miliony na badania na Politechnice Lubelskiej

Taniej, szybciej i z pożytkiem dla środowiska. Naukowcy z Politechniki Lubelskiej opracowali metodę otrzymania kruszyw ceramicznych z uciążliwych odpadów.

Nowy mural w Lublinie. Nie zgdaniecie, gdzie się znajduje
zdjęcia
galeria

Nowy mural w Lublinie. Nie zgdaniecie, gdzie się znajduje

Na murach Aresztu Śledczego powstał mural edukacyjno-patriotyczny, przedstawiający sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Praca powstała w efekcie współpracy pomiędzy AŚ Lublin a Fundacją im. Kazimierza Wielkiego, zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy instytucjami.

Prezydent z KO i poseł z PiS spierają się, kto loobował za obwodnicą Białej Podlaskiej

Prezydent z KO i poseł z PiS spierają się, kto loobował za obwodnicą Białej Podlaskiej

Kiedy kilka dni temu, poseł PiS Dariusz Stefaniuk ogłosił, że zabiega o budowę wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej, władze miasta pochwaliły się, że również lobbowały o to u marszałka. Tyle, że rzecznik Urzędu Marszałkowskiego odpowiada, że miasto w tej sprawie nie zabiegało.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 grudnia 2020 r.

Liga Europy. Porażka Lecha Poznań w Lizbonie

Liga Europy. Porażka Lecha Poznań w Lizbonie

Lech Poznań przegrał na Stadionie Światła w Lizbonie z tamtejszą Benficą aż 0:4 i stracił jakiekolwiek szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy

ME piłkarek ręcznych. Norwegia pokonała Polskę 35:22

ME piłkarek ręcznych. Norwegia pokonała Polskę 35:22

W swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy piłkarek ręcznych Polska nie miała większych szans w starciu z Norwegią. Do przerwy walka była w miarę wyrównana, ale po zmianie stron faworytki odjechały Biało-Czerwonym i ostatecznie wygrały aż 35:22.

Nie działa ani metoda "na trawnik" ani "na żywopłot". Kierowcy uparcie tu parkują

Nie działa ani metoda "na trawnik" ani "na żywopłot". Kierowcy uparcie tu parkują

Świeżo posadzony żywopłot, chociaż taką miał spełnić rolę, nie powstrzymał kierowców przed dzikim parkowaniem na skraju pl. Kaczyńskiego. Wcześniej zastawiany był tutaj chodnik, później autami niszczony był trawnik, a teraz kierowcy zaczynają rozjeżdżać krzewy.

Dziennikarstwo czy polityka? Rządowe pieniądze na lubelski portal w ręce ludzi Ziobry

Dziennikarstwo czy polityka? Rządowe pieniądze na lubelski portal w ręce ludzi Ziobry

Trzy lokalne portale internetowe, w tym w naszym regionie, uruchomiło stowarzyszenie związane z działaczem Solidarnej Polski. Politycy innych partii, w tym rządzącej, uważają, że portale za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości będą promować ludzi Zbigniewa Ziobry.

Afera respiratorowa. Gdzie jest sprzęt za miliony od firmy E&K?

Afera respiratorowa. Gdzie jest sprzęt za miliony od firmy E&K?

– Sprzęt w dużej części jest w Polsce, ale Ministerstwo Zdrowia nie chce go odebrać – twierdzi prezes kontrowersyjnej firmy E&K z Lublina. Sąd Okręgowy w Warszawie właśnie postanowił, że spółka ma zwrócić resortowi 70 mln zł za respiratory, których nie dostarczyła.

Wielki diabelski młyn stanął w Lublinie i za diabły nikt nie wie, jakim prawem
galeria

Wielki diabelski młyn stanął w Lublinie i za diabły nikt nie wie, jakim prawem

30-metrowy diabelski młyn pojawił się na Błoniach obok Zamku. Problem w tym, że ustawiono go bez pozwolenia konserwatora zabytków, który zapewnia, że takiej zgody nawet nie by nie wydał, bo konstrukcja przytłacza widok na Stare Miasto. Konserwator zapowiada również, że wyda nakaz usunięcia obiektu .

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.