Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 grudnia 2018 r.
14:40

Radni obniżyli pensję wójtowi o ponad 30 proc. "To wygląda na polityczno-osobistą zemstę"

107 93 A A
Stanisław Gołębiowski będzie teraz zarabiać najmniej spośród wójtów w całym powiecie puławskim
Stanisław Gołębiowski będzie teraz zarabiać najmniej spośród wójtów w całym powiecie puławskim (fot. Radosław Szczęch)

O ponad 30 procent spadło miesięcznie wynagrodzenie wójta Stanisława Gołębiowskiego. Decyzję o tak drastycznej obniżce podjęli radni z komitetu „Zielonego Powiśla”, którzy obcięli także swoje diety. W tym przypadku cięcia nie były jednak aż tak ostre

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Zieloni” dysponujący większością w radzie gminy podczas ostatniej sesji zdecydowali, że wynagrodzenie wójta, zamiast dotychczasowych 10 180 zł zostanie zredukowane do 7 040 zł brutto miesięcznie. Łagodniejszego spadku zarobków Stanisława Gołębiowskiego (do kwoty niecałych 9 tys. zł) domagali się radni z jego komitetu. Chcieli w ten sposób dostosować uposażenie do średniego poziomu dla gmin powiatu puławskiego. Ich wniosek nie zyskał jednak akceptacji większości.

– Obniżenie poziomu wynagrodzenia wójta znajdowało się w naszym programie wyborczym, więc nie jest to żadna złośliwość. Uważam, że w ostatnich latach wydawaliśmy na jego uposażenie zbyt wiele, obciążając budżet. Decyzja radnych jest rodzajem rekompensaty, dzięki której będziemy w stanie podnieść nasze zdolności inwestycyjne – tłumaczy Janusz Próchniak, prezes stowarzyszenia „Zielone Powiśle”, były kandydat na wójta gminy, który przegrał w wyborach z Gołębiowskim. – Zapewniam, że, gdybym wygrał wybory, radni naszego komitetu podjęliby taką samą decyzję – dodaje.

Warto zaznaczyć, że rada nowej kadencji obniżyła również swoje diety. Nie jest to jednak tak duży spadek, jak w przypadku wójta. Przewodniczący rady zamiast 1342 zł, będzie pobierał 1200 zł miesięcznie. Mniej o 37 zł (do równych 500) otrzyma jego zastępca. Około 30 złotych mniej dostaną także szefowie komisji (450 zł) oraz pozostali radni (400 zł).

– Dzięki tym zmianom, budżet gminy w ciągu jednej kadencji, zyska ok. 350 tys. złotych – wylicza Janusz Próchniak. – Nie powinno być tak, że wójt małej gminy zarabia więcej od prezydenta Puław. Tutaj powinna być dysproporcja, a więc nowa uchwała przywraca normalność – przekonuje.

Innego zdania są radni z komitetu wójta. – Nie wierzę w to, że chodziło o oszczędności. To jest uderzenie bezpośrednio w pana Gołębiowskiego – mówi Kamil Sójka, jeden z radnych, który głosował przeciw nowej uchwale. – Cięcia są potrzebne, ale nie tak drastyczne – tłumaczy. – Mnie to wygląda na polityczno-osobistą zemstę. Rządów nie powinno zaczynać się od restrykcji. To nieprofesjonalne i nieeleganckie – uzupełnia radny Michał Kowalski.

– Uważam, że jest to z ich strony zwykła złośliwość, ale pogodziłem się z tym. Mają o jednego radnego więcej, więc mogą przegłosować to, co chcą. Ja liczę tylko na to, że będzie to z jakąś korzyścią dla gminy – mówi wójt Stanisław Gołębiowski, który podkreśla, że sobie poradzi. – Na bieżące potrzeby mi wystarczy, a inwestować już nie muszę – uspokaja.

Co ciekawe, na zmianie wynagrodzenia wójta może się nie skończyć. „Zielone Powiśle” zapowiada, że chętnie przyjrzy się także drabince płac w urzędzie gminy. I chociaż to wójt decyduje o tym, kto ile zarabia, przedstawiciele większościowego klubu wskazują na potrzebę zmniejszenia rozwarstwienia, czyli zmniejszenia pensji kierownikom oraz podwyżek dla szeregowych urzędników.

Przed i po obniżce

W poprzedniej kadencji wójt gminy Końskowola otrzymywał miesięcznie 10 180 zł brutto, na co składało się: wynagrodzenie zasadnicze (4700 zł), dodatek funkcyjny (1900 zł), dodatek stażowy (940 zł) oraz dodatek specjalny (2640 zł). Po zmianach uposażenie to wynosi 7040 zł brutto (najmniej w całym powiecie puławskim), a składa się na nie: wynagrodzenie zasadnicze (3400 zł), dodatek funkcyjny (1900 zł - bez zmian), dodatek stażowy (680 zł) oraz dodatek specjalny (1060 zł). Warto dodać, że radni wszystkie te zmienne (nie licząc funkcyjnego) obcięli do poziomu minimalnego.

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gienek / 4 grudnia 2018 o 14:53
+67
Uważam, że Radni powinni pracować dla gminy społecznie. Za co im płacić?
Avatar
FundacjaWolnosci / 4 grudnia 2018 o 15:31
+43
Sobie o 30 zł, wójtowi o 3000 zł. Co za gest!
Avatar
CK / 4 grudnia 2018 o 17:53
+34
A moze PiS obnizylby pobory dla pani Malgorzaty Sadurskiej. Pani Malgosia nie majac elementarnej wiedzy o ZUS w pierwsze 6 miesiecy zgarnala 421.000 zlotych. CK
Avatar
CK / 4 grudnia 2018 o 18:22
+25
A moze PiS obnizy pobory prezesa PKN Orlen ktory dziennie zarabia 10.000 zlotych, a miesiecznie 300.000 zlotych. To nagroda dla prominenta za umozenie dlugow Porozumienia Centrum, czyli tak na prawde PiS. CK
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 o 17:41
+21
Brak szacunku dla władzy wykonawczej - wójta odbije się czkawką zielonym radnym szybciej niż by się tego spodziewali. Na miejscu wójta Gołębiowskiego podziękowałbym wyborcom, przeprosił ich i odszedł z honorem na zasłużoną emeryturę, a nowemu wójtowi zaproponowałbym pracę społeczną na rzecz gminy. Praca bez wynagrodzenia uszlachetnia, a ile inwestycji można by za zaoszczędzone pieniądze zrobić... ŻENUA!
Avatar
Ewa / 5 grudnia 2018 o 00:08
+14
Polecam przejrzenie oświadczeń majątkowych Pana Wójta (szczególnie ciekawe jest to za 2015 r.). Pan Gołębowski rzeczywiście zarabiał 10 180 zł od lipca 2017 r (uchwała rady gminy zgodnie z rozporządzeniem o wynagrodzeniu pracowników samorządowych), przedtem natomiast były to kwoty ok. 12 000 zł miesięcznie. Pan Wójt przyznał, że na bieżące potrzeby mu wystarczy, więc nie martwmy się aż tak o niego, bo w ciągu ostatnich kilku lat miał szansę trochę odłożyć.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 o 21:42
+14
Kiedy obniżki w Puławach? Chyba czas najwyższy bo Grobel że swoją świtą był baaardzo drooogi!
Avatar
"hydraulik" / 4 grudnia 2018 o 17:17
+13
.......nigdy nikomu nie zazdrościłem i nie zaglądałem do portfeli, ponieważ tak mnie nauczyli rodzice. Zastanawiam się jednak, czy radni na pewno postąpili słusznie obcinając i tak śmieszne uposażenie człowiekowi odpowiadającemu za wszystko, co wydarzy się na jego terenie? Jak ow wójt chce zarządzać gminą, jeśli nie dysponuje większością głosów w RG?
Avatar
LLB / 4 grudnia 2018 o 14:54
+12
TAKA KASA? SZOK!!!NIE DRAZNIJCIE LUDZI!!!! TO I TAK ZA DUZO!!!!
Avatar
XYZ / 5 grudnia 2018 o 23:56
+10
Nie uważam, że Zielone Powiśle jest akurat odpowiednim organem do decydowania o najważniejszych aspektach w gminie Końskowola. Wiele osób ma wręcz zupełnie odmienne zdanie. Ich program wyborczy zamydlił oczy większości mieszkańców Ciekawa jestem, czy dotrzymają choć połowy obietnic. Mam nadzieję jedynie, że za 5 lat ktoś godnie zastąpi P. GOłębiowskiego. Nie dopuszczam myśli jednakże, że mógłby być to Pan Próchniak. Oglądając ostatnią sesję rady gminy, widać było dominację Zielonego Powiśla, co nie dokonca wzbudza we mnie spokoj o dobrą przyszlosc naszej gminy. No cóż. Mam nadzieję, że ten ich układ  ze swoim góru na czele przez te 5 lat zrobi coś pożytecznego dla gminy. 
Nie uważam, że Zielone Powiśle jest akurat odpowiednim organem do decydowania o najważniejszych aspektach w gminie Końskowola. Wiele osób ma wręcz zupełnie odmienne zdanie. Ich program wyborczy zamydlił oczy większości mieszkańców Ciekawa jestem, czy dotrzymają choć połowy obietnic. Mam nadzieję jedynie, że za 5 lat ktoś godnie zastąpi P. GOłębiowskiego. Nie dopuszczam myśli jednakże, że mógłby być to Pan Próchniak. Oglądając ostatnią sesję rady gminy, widać było dominację Zielonego Powiśla, co nie dokonca wzbudza we mnie spokoj o dobrą przy... rozwiń
Avatar
Nadzieja / 11 grudnia 2018 o 23:24
-1
Swoje gierki to wójt ma i musi coś zmienić, bo już swoją polityką nagrabił sobie i ma to co ma! Trafił w końcu na ludzi mądrych , inteligentnych i odważnych. To nie są ludzie jego pokroju i też mją swoje gierki a może lepiej zagrają? Mocno w to wierzę. 
Avatar
Odpad społeczny / 10 grudnia 2018 o 22:25
+1
Ciekawe jak długo antystachowa koalicja wytrzyma, bo on na tych gierkach zjadł zęby. Ja bym ich na jego miejscu rozprowadził przy uchwalaniu budżetu. Połowie wsi z których są ludzie od Próchniaka zaplanowałbym jakieś inwestycje za kupę kasy a w pozostałych nie robiłbym nic. I w tych inwestowanych wsiach zrobiłbym zebrania na których bym zasygnalizował że ja tu mimo tego że mi przedstawiciel rzuca kłody pod nogi robię dobrze i poprosiłbym ich mieszkańców o nacisk na radnych aby budżet poparli. Oczywiście pozostali będą wściekli ale nie sądzę aby radni nawet ślepo zapatrzeni w pisowców zagłosowali przeciw inwestycjom u siebie. Panie Stasiu, pan nie dziękuje...
Ciekawe jak długo antystachowa koalicja wytrzyma, bo on na tych gierkach zjadł zęby. Ja bym ich na jego miejscu rozprowadził przy uchwalaniu budżetu. Połowie wsi z których są ludzie od Próchniaka zaplanowałbym jakieś inwestycje za kupę kasy a w pozostałych nie robiłbym nic. I w tych inwestowanych wsiach zrobiłbym zebrania na których bym zasygnalizował że ja tu mimo tego że mi przedstawiciel rzuca kłody pod nogi robię dobrze i poprosiłbym ich mieszkańców o nacisk na radnych aby budżet poparli. Oczywiście pozostali będą wściekli ale nie sądzę ... rozwiń
Avatar
cariwaniwanowicz / 10 grudnia 2018 o 20:28
-1
i tak nierobowi za dużo zostawili
Avatar
CK / 9 grudnia 2018 o 21:45
0
Uprzejmie przypominam, ze oczernianie to rozpowszechnianie o kims nie prawdziwych I oszczerczych informacji w celu zdyskredytowania danej osoby. Mam pyranie jaka informacje o pani Malgorzacie Sadurskiej podalem ktora ja OCZERNIA? CK, tel. 518-482-726
Avatar
CK / 9 grudnia 2018 o 21:42
0
To prosze mi cos konkretnego zarzucic. Oraz podac stawiajac uczciwy I prawdziwy zarzut swoje dane osobowe. CK, tel. 518-482-726
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 o 21:30
0
Pani Małgorzata jest nam znana i ceniona, nie ma potrzeby zakładać wątku i pluć na kobietę jadem, bo tacy też się znajdą, co to nie dostrzegają belki w swoim oku a szukają igły w stogu siana. DOSYĆ !
Pani Małgosiu! Podanie PRAWDZIWYCH FAKTÓW o pani Małgorzacie SADURSKIEJ nie jest żadnym PLUCIEM JADEM! Fakty! Tylko fakty! A niech czytelnicy Forum Dziennika Wschodniego sami ocenią jak poznają FAKTY! CK, tel. 518-482-726
Szanowny Panie CK, ma pan wielką satysfakcję oczerniać ludzi i to na szerokim forum. Czy pan jest taki kryształowy, że ma pan prawo rzucać w człowieka kamieniem? Fakty na pana również by ludzie pokroju pana znaleli. Czy to warto przed świętami stwarzać taką niedobrą atmosferę? 
rozwiń
Avatar
CK / 9 grudnia 2018 o 20:12
0
Pani Małgorzata jest nam znana i ceniona, nie ma potrzeby zakładać wątku i pluć na kobietę jadem, bo tacy też się znajdą, co to nie dostrzegają belki w swoim oku a szukają igły w stogu siana. DOSYĆ !
 Wątek tematyczny już jest pani Małgosiu założony:  Małgorzata SADURSKA z PiS Puławy! Ocena Jej jako człowieka i polityka! CK, tel. 518-482-726
Avatar
CK / 9 grudnia 2018 o 20:01
0
Pani Małgorzata jest nam znana i ceniona, nie ma potrzeby zakładać wątku i pluć na kobietę jadem, bo tacy też się znajdą, co to nie dostrzegają belki w swoim oku a szukają igły w stogu siana. DOSYĆ !
 Ja w odróznieniu od pani Małgosi podaję swój numer telefonu komórkowego. Chętnie podałbym swoje imię i nazwisko. Niestety dzięki działaczom bolszewików z PiS Puławy mogę jedynie podać swoje inicjały. Na moje imię i nazwisko jest założona BLOKADA! CK, tel. 518-482-726
Avatar
CK / 9 grudnia 2018 o 19:59
0
Pani Małgorzata jest nam znana i ceniona, nie ma potrzeby zakładać wątku i pluć na kobietę jadem, bo tacy też się znajdą, co to nie dostrzegają belki w swoim oku a szukają igły w stogu siana. DOSYĆ !
 Pani Małgosiu! Podanie PRAWDZIWYCH FAKTÓW o pani Małgorzacie SADURSKIEJ nie jest żadnym PLUCIEM JADEM! Fakty! Tylko fakty! A niech czytelnicy Forum Dziennika Wschodniego sami ocenią jak poznają FAKTY! CK, tel. 518-482-726
Avatar
Małgosia / 9 grudnia 2018 o 19:43
0
Pani Małgorzata jest nam znana i ceniona, nie ma potrzeby zakładać wątku i pluć na kobietę jadem, bo tacy też się znajdą, co to nie dostrzegają belki w swoim oku a szukają igły w stogu siana. DOSYĆ !
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy 3 1

Rodzina z Wronowa (gm. Końskowola) cudem uniknęła śmierci uciekając z płonącego budynku tuż przed eksplozją butli gazowej. Dom został zniszczony, ale dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się postawić nowy

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep
12 stycznia 2019, 20:00

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 na scenie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Jerzy Małek z projektem Black Sheep.

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach
22 grudnia 2018, 19:00

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy występ komika Zbycha Grabowskiego, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem?
film

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem? 22 6

Kilka miesięcy temu pokazaliśmy historię popularnej instagramerki Oliwii P. Jej mąż Mariusz P. ujawnił nagrania, na których słychać, jak kobieta krzyczy na córkę i grozi, że zrobi jej krzywdę. Mimo dwóch toczących się postępowań, wzajemnych oskarżeń i walki o dziecko, para znów mieszka razem. Internauci odkryli, że małżonkowie zaczęli działać na tzw. kamerkach erotycznych, w ten sposób zarabiając pieniądze.

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]
galeria

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia] 5 8

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt"

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt" 0 1

Miasto stanęło przed największym pod względem zakresu i kosztów w jego dziejach zadaniem inwestycyjnym. To projekt „Rewitalizacja Włodawy”, na który miasto otrzyma ponad 14 mln zł

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł
film

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł 13 2

Gorzów Wlkp. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim ruszył proces w sprawie śmierci 15-letniego Mateusza. Jego koledzy są oskarżeni o rozpijanie osoby małoletniej, narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Zarówno Mirosław G., jak i Paweł N. przyznali się do winy.

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia]
galeria

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia] 0 0

25 szkół z całej Lubelszczyzny otrzymało nagrody za udział w konkursie „25 na piątkę z plusem!”. Nagrodą w konkursie było 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej.

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu” 3 1

W Chełmie rozegrany został IX Międzynarodowy Halowy Turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”

500 zamiast 1500 zł premii dla pracowników. Będzie spór zbiorowy w Azotach?

500 zamiast 1500 zł premii dla pracowników. Będzie spór zbiorowy w Azotach? 31 38

Propozycja, by zamiast 1500 zł świątecznej premii pracownicy otrzymali 500 zł rozsierdziła związkowców z Zakładów Azotowych „Puławy”. Władzom spółki grożą sporem zbiorowym. Tymczasem prezes ZA wezwał działaczy do oddania swoich pensji. On chce przekazać swoją na pomoc dla najmniej zarabiających pracowników

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018. Dzisiaj język polski. Arkusze CKE

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018. Dzisiaj język polski. Arkusze CKE 0 0

Dziś rozpoczyna się kolejny próbny egzamin ósmoklasistów. Tym razem uczniowie odpowiadać będą na pytania stworzone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Klub seniora w nowej odsłonie działa w Rzeczycy

Klub seniora w nowej odsłonie działa w Rzeczycy 0 0

W Rzeczycy (gm. Międzyrzec Podlaski) powstał Klub Seniora +. Samorząd pozyskał na ten cel 100 tys. zł z rządowego programu.

Coraz mniej czasu na dostosowanie stadionu do wymogów Ekstraligi
żużel

Coraz mniej czasu na dostosowanie stadionu do wymogów Ekstraligi 11 12

Zarządca stadionu przy Al. Zygmuntowskich ponownie szuka firmy, która wyremontuje odwodnienie toru żużlowego. To tylko część prac, które trzeba wykonać przed nowym sezonem, aby obiekt spełnił wymogi Ekstraligi

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 grudnia 2018 roku 0 0

Nauczyciele mieli iść na L4, ale poszli na lekcje. "Dużo mówiliśmy, ale nikt się nie odważył"

Nauczyciele mieli iść na L4, ale poszli na lekcje. "Dużo mówiliśmy, ale nikt się nie odważył" 25 25

Nauczyciele z Lubelszczyzny czują się dobrze i nie chorują – tak najkrócej można opisać to, co w poniedziałek działo się w szkołach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.