Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 września 2007 r.
17:20
Edytuj ten wpis

Ostro bronią Armii Ludowej

0 8 A A

Nie chcemy żadnych zmian, zostawcie nas w spokoju - apelowało podczas konsultacji społecznych kilkudziesięciu mieszkańców ulicy Armii Ludowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jej nazwę chcą zmienić radni PiS, którzy uważają, że jest niegodna i honoruje Konsultacje społeczne podczas obrad komisji promocji rady miasta były wynikiem pomysłu radnych PiS odnośnie zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej. O inicjatywie pisaliśmy już w kwietniu, kiedy radni ogłosili, że przygotują projekt uchwały w tej sprawie. Wskazali też nowego patrona, którym ma zostać Marian Bernaciak ps. "Orlik”, legendarny dowódca oddziału partyzanckiego Armii Krajowej, który walczył w okolicach Puław.
W uzasadnieniu przygotowanym przez radnego Ignacego Czeżyka (PiS) czytamy, że "główne zadania, które przyświecały działalności AL to całkowita likwidacja lokalnych patriotycznych elit Polaków. Armia Ludowa wykonywała to zadanie i dlatego była organizacją przestępczą”.
To nie przekonało jednak mieszkańców ulicy do zgody na zmianę jej nazwy. - Dlaczego chcecie nam cos narzucać? Zmieniaj pan sobie swoją ulicę - odzywały się głosy z sali podczas wystąpienia Ignacego Czeżyka.
- Ta nazwa kompromituje wolną Polskę - kontynuował radny, który zarzucił przybyłym na spotkanie, że nie zapoznali się z historią Armii Ludowej. Na sali pojawiały się bowiem głosy broniące żołnierzy AL. Jednak mieszkańcy najbardziej akcentowali sprawy finansowe związane ze zmianą nazwy.
- Ja na tej ulicy mam także zarejestrowaną firmę. Oprócz zmiany prywatnych dokumentów, musiałabym płacić też za zmianę treści reklam w książkach ogłoszeniowych. W sumie 8 tys. zł. Kto mi to zwróci? - pytała jedna z kobiet.
Radni obiecali, że kosztami wymiany dowodów osobistych, które wydaje urząd miasta, mieszkańcy nie będą obciążeni. To samo chcieli zaproponować w stosunku do dowodów rejestracyjnych i praw jazdy.
- Powinniśmy wnioskować do rady powiatu, żeby nie obarczała kosztami za wymianę tych dokumentów - mówił radny Andrzej Mitruczuk (LPR).
Jednak głosami radnych PO, Wspólnoty Samorządowej i Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej większość radnych z komisji promocji przychyliła się do próśb większości mieszkańców i zaopiniowała negatywnie projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy. Ostateczną decyzję podejmą wszyscy radni na najbliższej sesji 27 września.


Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 14 kwietnia 2011 o 15:33
0
Brawo mieszkańcy nie poddajcie się dyktatowi różnych oszołomów.
Avatar
jasonvs / 14 kwietnia 2011 o 05:20
0
R&A Secretary Peter Dawson, wanting not to [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons review[/url] repeat last years disaster at the home of golf, listened to the players and ordered the team of greenstaff, headed by Eddie Adams, to rake every bunker around the course to give the players a chance of extrication once in trouble.

"We had some comments and we like to think we listened to them," said Dawson.

Dawson has asked his green-staff to rake the bunkers in such a way that the ball, if running into the bunker, will not hide under the lip, but will roll out into the [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]Titleist AP1 Irons[/url] middle of the trap and provide a shot out, be it backwards, forwards or even sideways.

Even Faldo who avoided each bunker like [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons for sale[/url] the plague in 1990 was shocked to see such a change in the shape of the traps.

"Unbelievable. It is a wall. They are absolutely incredible. Even playing out backwards is a hell of a good shot if you get a lip your way both ways,"

And the great Jack Nicklaus admitted that the [url=http://www.globlesports.com/]Discount Golf[/url] deep sheer faced traps were ever so punishing. However, according to Dr Alistair MacKenzie, former consultant to the St Andrews links, his philosophy was that no bunker was an unfair hazard.All at http://www.globlesports.com/ 20110414
R&A Secretary Peter Dawson, wanting not to [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons review[/url] repeat last years disaster at the home of golf, listened to the players and ordered the team of greenstaff, headed by Eddie Adams, to rake every bunker around the course to give the players a chance of extrication once in trouble.

"We had some comments and we like to think we listened to them," said Dawson.

Dawson has asked his green-staff to rake the bunkers in such a way ... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 24 września 2007 o 08:42
0
???
Avatar
(Anonimowy) / 24 września 2007 o 08:05
0
....
Avatar
Łukasz / 24 września 2007 o 08:04
0
Nie wiedziałem, że wypowiedzi tutaj są cenzurowane i w szybkim tempie wycinane. Więc powtarzam mniej więcej to co wcześniej zamieszczałem.Trudno uwierzyć, że radni PO (czasmi mieniący się prawicą), w prawicowych Puławach, podobnie jak radni tego stworka zwanego Porozumienie Prawicy Samorządowej (czy jakoś tak) są utwalaczami symboli zniewolenia i starego systemu. Nie dziwię się komunistom z SLD, że tego bronią. Zdjęcie każdego radnego z tzw. prawicy, który zagłosuje za utrzymaniem ulicy Armii Ludowej należy powiesić na każdym słupie w mieście.To co się dzieje w mieście Puławy i to co się dzieje w starostwie powiatowym w Puławach to niebo a ziemia. Starosta z PIS odsłania pomnik ku czci bohaterom a w tym samym czasie radni miejscy utwalają władzę ludową. To ludzie z różnych bajek.Przy okazji pytam się moderatora, co w mojej opinii jest takiego, że ją wycina spod artykułu?
Nie wiedziałem, że wypowiedzi tutaj są cenzurowane i w szybkim tempie wycinane. Więc powtarzam mniej więcej to co wcześniej zamieszczałem.Trudno uwierzyć, że radni PO (czasmi mieniący się prawicą), w prawicowych Puławach, podobnie jak radni tego stworka zwanego Porozumienie Prawicy Samorządowej (czy jakoś tak) są utwalaczami symboli zniewolenia i starego systemu. Nie dziwię się komunistom z SLD, że tego bronią. Zdjęcie każdego radnego z tzw. prawicy, który zagłosuje za utrzymaniem ulicy Armii Ludowej należy powiesić na każdym słupie w mieści... rozwiń
Avatar
Łukasz / 24 września 2007 o 07:00
0
W prawicowych wydawało się Puławach radni są przeciw likwidowaniu symboli komunizmu? Nie wierzę. I PO jest temu przeciw? Nie wierzę. Aco to za stworek to Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej? Ma w nazwie prawicowe, a jest przeciw? Nie wierzę. Rozumiem jedno - że radni komuny mogą być przeciw. A tych co udają, że nielewica a są za symbolami komunizmu sfotografować i powiesić na każdej latarni (powiesić zdjęcia jakby ktoś miał watpliwości - przypis autora).Widać, że w kwestiach ideowych to co się dzieje w mieście Puławy a to co się dzieje w starostwie powiiatowym to niebo a ziemia. To są ludzie z różnych bajek. Starosta z PIS stawia pomnik bohaterom, a w tym samym czasie radni miejscy PO i tego stworka konserwują symbol zniewolenia.
W prawicowych wydawało się Puławach radni są przeciw likwidowaniu symboli komunizmu? Nie wierzę. I PO jest temu przeciw? Nie wierzę. Aco to za stworek to Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej? Ma w nazwie prawicowe, a jest przeciw? Nie wierzę. Rozumiem jedno - że radni komuny mogą być przeciw. A tych co udają, że nielewica a są za symbolami komunizmu sfotografować i powiesić na każdej latarni (powiesić zdjęcia jakby ktoś miał watpliwości - przypis autora).Widać, że w kwestiach ideowych to co się dzieje w mieście Puławy a to co się dzie... rozwiń
Avatar
J25 / 22 września 2007 o 13:54
0
komuch trzymają się razem i bronią swoich
Avatar
Beret / 22 września 2007 o 11:02
0
I znów okazało się, że władze w Puławach kierują się rozsądkiem. Brawo! Gdybyz tylko władze Lublina zechciały się od nich uczyć.
Avatar
obserwator / 14 kwietnia 2011 o 15:33
0
Brawo mieszkańcy nie poddajcie się dyktatowi różnych oszołomów.
Avatar
jasonvs / 14 kwietnia 2011 o 05:20
0
R&A Secretary Peter Dawson, wanting not to [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons review[/url] repeat last years disaster at the home of golf, listened to the players and ordered the team of greenstaff, headed by Eddie Adams, to rake every bunker around the course to give the players a chance of extrication once in trouble.

"We had some comments and we like to think we listened to them," said Dawson.

Dawson has asked his green-staff to rake the bunkers in such a way that the ball, if running into the bunker, will not hide under the lip, but will roll out into the [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]Titleist AP1 Irons[/url] middle of the trap and provide a shot out, be it backwards, forwards or even sideways.

Even Faldo who avoided each bunker like [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons for sale[/url] the plague in 1990 was shocked to see such a change in the shape of the traps.

"Unbelievable. It is a wall. They are absolutely incredible. Even playing out backwards is a hell of a good shot if you get a lip your way both ways,"

And the great Jack Nicklaus admitted that the [url=http://www.globlesports.com/]Discount Golf[/url] deep sheer faced traps were ever so punishing. However, according to Dr Alistair MacKenzie, former consultant to the St Andrews links, his philosophy was that no bunker was an unfair hazard.All at http://www.globlesports.com/ 20110414
R&A Secretary Peter Dawson, wanting not to [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons review[/url] repeat last years disaster at the home of golf, listened to the players and ordered the team of greenstaff, headed by Eddie Adams, to rake every bunker around the course to give the players a chance of extrication once in trouble.

"We had some comments and we like to think we listened to them," said Dawson.

Dawson has asked his green-staff to rake the bunkers in such a way ... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 24 września 2007 o 08:42
0
???
Avatar
(Anonimowy) / 24 września 2007 o 08:05
0
....
Avatar
Łukasz / 24 września 2007 o 08:04
0
Nie wiedziałem, że wypowiedzi tutaj są cenzurowane i w szybkim tempie wycinane. Więc powtarzam mniej więcej to co wcześniej zamieszczałem.Trudno uwierzyć, że radni PO (czasmi mieniący się prawicą), w prawicowych Puławach, podobnie jak radni tego stworka zwanego Porozumienie Prawicy Samorządowej (czy jakoś tak) są utwalaczami symboli zniewolenia i starego systemu. Nie dziwię się komunistom z SLD, że tego bronią. Zdjęcie każdego radnego z tzw. prawicy, który zagłosuje za utrzymaniem ulicy Armii Ludowej należy powiesić na każdym słupie w mieście.To co się dzieje w mieście Puławy i to co się dzieje w starostwie powiatowym w Puławach to niebo a ziemia. Starosta z PIS odsłania pomnik ku czci bohaterom a w tym samym czasie radni miejscy utwalają władzę ludową. To ludzie z różnych bajek.Przy okazji pytam się moderatora, co w mojej opinii jest takiego, że ją wycina spod artykułu?
Nie wiedziałem, że wypowiedzi tutaj są cenzurowane i w szybkim tempie wycinane. Więc powtarzam mniej więcej to co wcześniej zamieszczałem.Trudno uwierzyć, że radni PO (czasmi mieniący się prawicą), w prawicowych Puławach, podobnie jak radni tego stworka zwanego Porozumienie Prawicy Samorządowej (czy jakoś tak) są utwalaczami symboli zniewolenia i starego systemu. Nie dziwię się komunistom z SLD, że tego bronią. Zdjęcie każdego radnego z tzw. prawicy, który zagłosuje za utrzymaniem ulicy Armii Ludowej należy powiesić na każdym słupie w mieści... rozwiń
Avatar
Łukasz / 24 września 2007 o 07:00
0
W prawicowych wydawało się Puławach radni są przeciw likwidowaniu symboli komunizmu? Nie wierzę. I PO jest temu przeciw? Nie wierzę. Aco to za stworek to Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej? Ma w nazwie prawicowe, a jest przeciw? Nie wierzę. Rozumiem jedno - że radni komuny mogą być przeciw. A tych co udają, że nielewica a są za symbolami komunizmu sfotografować i powiesić na każdej latarni (powiesić zdjęcia jakby ktoś miał watpliwości - przypis autora).Widać, że w kwestiach ideowych to co się dzieje w mieście Puławy a to co się dzieje w starostwie powiiatowym to niebo a ziemia. To są ludzie z różnych bajek. Starosta z PIS stawia pomnik bohaterom, a w tym samym czasie radni miejscy PO i tego stworka konserwują symbol zniewolenia.
W prawicowych wydawało się Puławach radni są przeciw likwidowaniu symboli komunizmu? Nie wierzę. I PO jest temu przeciw? Nie wierzę. Aco to za stworek to Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej? Ma w nazwie prawicowe, a jest przeciw? Nie wierzę. Rozumiem jedno - że radni komuny mogą być przeciw. A tych co udają, że nielewica a są za symbolami komunizmu sfotografować i powiesić na każdej latarni (powiesić zdjęcia jakby ktoś miał watpliwości - przypis autora).Widać, że w kwestiach ideowych to co się dzieje w mieście Puławy a to co się dzie... rozwiń
Avatar
J25 / 22 września 2007 o 13:54
0
komuch trzymają się razem i bronią swoich
Avatar
Beret / 22 września 2007 o 11:02
0
I znów okazało się, że władze w Puławach kierują się rozsądkiem. Brawo! Gdybyz tylko władze Lublina zechciały się od nich uczyć.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 5 2

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 79 2

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 14 10

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 17 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 45 46

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 26 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!