Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2015 r.
9:21

Pacjenci z Kuwejtu będą się leczyć w Nałęczowie

0 13 A A
Specjaliści spółki Arthros – Ośrodka Ortopedii i Traumatologii z Nałęczowa<br />
Specjaliści spółki Arthros – Ośrodka Ortopedii i Traumatologii z Nałęczowa

Już w styczniu pierwsi pacjenci z Kuwejtu skorzystają z usług medycznych specjalistów spółki Arthros – Ośrodka Ortopedii i Traumatologii z Nałęczowa oraz szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie. Do końca roku będzie się u nich leczyć ok. 300 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Negocjacje handlowe z firmą Al-Safir z Kuwejtu, która będzie kierować pacjentów do Nałęczowa, rozpoczęły się w lutym tego roku. Ich efektem jest umowa o współpracy z Uzdrowiskiem Nałęczów, która obejmuje leczenie i rehabilitację pacjentów z chorobami narządu ruchu.

Operacje będą wykonywane w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie. Za rehabilitację pacjentów będzie natomiast odpowiadać Ośrodek Ortopedii i Traumatologii Arthros. Koordynatorem całości przedsięwzięcia – w tym zakwaterowania, wyżywienia i organizacji czasu wolnego – będzie Uzdrowisko Nałęczów.

– Ciąży na nas ogromna odpowiedzialność, m.in. w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa i profesjonalnej obsługi. Nie chodzi tu tylko o kwestie medyczne, ale również o odpowiednie wyżywienie, możliwość rozmawiania w ojczystym języku dzięki profesjonalnym tłumaczom i dojazd do różnych miejsc – zaznacza Tomasz Kwiatkowski, prezes Uzdrowiska Nałęczów. – Wiąże się to z wieloma przygotowaniami, które już rozpoczęliśmy. Prowadzimy m.in. szkolenia kulturowe.

Nadzór medyczny nad zabiegami i rehabilitacją będzie sprawował zespół specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii pod kierunkiem dr. hab. n. med. Krzysztofa Gawędy, prezesa spółki Arthros.

– Pierwsze tygodnie po zabiegu są szczególnie istotne w procesie rekonwalescencji. Sprawnie przeprowadzona rehabilitacja z indywidualnie dobranym programem usprawniania, to mocny filar pomyślnego leczenia ortopedycznego – tłumaczy dr Gawęda. – Wierzymy, że coraz więcej zagranicznych pacjentów doceni nasz potencjał medyczny. Czy to poprzez doskonale wykształconą kadrę specjalistów, rehabilitantów, fizjoterapeutów, czy to przez świetne warunki pobytowe, które niewątpliwe posiada Nałęczów.

Ze względu na niezbyt wysoki standard leczenia w Kuwejcie, państwo płaci mieszkańcom za leczenie za granicą. W ubiegłym roku wydało na to 100 milionów dolarów. Umowa na leczenie Kuwejtczyków to dla Nałęczowa szansa nie tylko na korzyści finansowe, ale również promocję.

– Dotychczas pacjenci z Kuwejtu leczyli się tylko w Anglii, Niemczech i Czechach. Z tym, że czeskie ośrodki nie utrzymały poziomu, dlatego zainteresowanie leczeniem tam spadło. Mamy szansę zająć ich miejsce – zaznacza Kwiatkowski. – Ta współpraca oznacza korzyści finansowe nie tylko dla uzdrowiska, ale również dla szpitala klinicznego nr 4.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 07:33
0
Taaaa...... Talibów i bojowników ISIS jeszcze weźta do kompletu.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 06:36
0
tam niemaja w zwyczaju dawac w lape przed operacja.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 20:43
0
Pacjenci z Kuwejtu będą leczyć się w Nałęczowie a pacjenci z Nałęczowa, Puław, Parchatki i Kazimierza Dolnego w Kuwejcie (jak już wszyscy lekarze i pielęgniarki z puławskiego szpitala pójdą na zieloną trawkę).
Avatar
krups / 11 grudnia 2015 o 14:29
0

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

W mieście, którego nazwiska nie powiem,

Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,

W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,

W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,

W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem

Stare zamczysko, pustoty ohyda)

Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,

Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.

Ignacy Kraściki "monachomachia" to wszak o Lublinie... nihil novi sub sole

W mieście, którego nazwiska nie powiem,

Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,

W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,

W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,rozwiń

Avatar
bups / 11 grudnia 2015 o 13:57
0

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

i tu sie mylisz.... bo PSK4 otworzylo nowy blok opercyjny z kilkunastma salami a wis a wis Centrum Onkologii tez w nowym budynku ma kilkanascie sal operacyjnych i wszystkie one nie są w stanie na podstawie finansow z NFZ dzialac w 30%.... wiec może nalezy sie cieszyc, że chca pozyskac nowych klientow i pieniądze z zewnątrz a nie np wydzierżawić sale prywatnemu podmiotowi , który też będzie aspirował po pieniądze do NFZ

i tu sie mylisz.... bo PSK4 otworzylo nowy blok opercyjny z kilkunastma salami a wis a wis Centrum Onkologii tez w nowym budynku ma kilkanascie sal operacyjnych i wszystkie one nie są w stanie na podstawie finansow z NFZ dzialac w 30%.... wiec może nalezy sie cieszyc, że chca pozyskac nowych klientow i pieniądze z zewnątrz a nie np wydzierżawić sale prywatnemu podmiotowi , który też będzie aspirował po pieniądze do NFZ

rozwiń
Avatar
aaaa / 11 grudnia 2015 o 13:07
0

czy koscioly zostana pozamykane w naleczowie?

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

Avatar
krak / 11 grudnia 2015 o 11:19
0

czy koscioly zostana pozamykane w naleczowie?

Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 10:42
0
Specjaliści z Arthrosa operowali mi kolano w Ośrodku w Nałęczowie. Potwierdzam światowy poziom zarówno leczenia jak i opieki. Powodzenia!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 10:25
0
Przecież dyrektor sprzedaje szpital w Puławach jakiejś wrocławskiej firmie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 10:23
0
A dyrektor Rybak wypowiedział Arthrosowi umowę w puławskim szpitalu. Tak właśnie nowy dyrektor dba o rozwój szpitala. Ale pewnie biedak przestraszył się bo nie umie angielskiego.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 07:33
0
Taaaa...... Talibów i bojowników ISIS jeszcze weźta do kompletu.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 06:36
0
tam niemaja w zwyczaju dawac w lape przed operacja.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 20:43
0
Pacjenci z Kuwejtu będą leczyć się w Nałęczowie a pacjenci z Nałęczowa, Puław, Parchatki i Kazimierza Dolnego w Kuwejcie (jak już wszyscy lekarze i pielęgniarki z puławskiego szpitala pójdą na zieloną trawkę).
Avatar
krups / 11 grudnia 2015 o 14:29
0

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

W mieście, którego nazwiska nie powiem,

Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,

W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,

W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,

W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem

Stare zamczysko, pustoty ohyda)

Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,

Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.

Ignacy Kraściki "monachomachia" to wszak o Lublinie... nihil novi sub sole

W mieście, którego nazwiska nie powiem,

Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,

W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,

W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,rozwiń

Avatar
bups / 11 grudnia 2015 o 13:57
0

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

i tu sie mylisz.... bo PSK4 otworzylo nowy blok opercyjny z kilkunastma salami a wis a wis Centrum Onkologii tez w nowym budynku ma kilkanascie sal operacyjnych i wszystkie one nie są w stanie na podstawie finansow z NFZ dzialac w 30%.... wiec może nalezy sie cieszyc, że chca pozyskac nowych klientow i pieniądze z zewnątrz a nie np wydzierżawić sale prywatnemu podmiotowi , który też będzie aspirował po pieniądze do NFZ

i tu sie mylisz.... bo PSK4 otworzylo nowy blok opercyjny z kilkunastma salami a wis a wis Centrum Onkologii tez w nowym budynku ma kilkanascie sal operacyjnych i wszystkie one nie są w stanie na podstawie finansow z NFZ dzialac w 30%.... wiec może nalezy sie cieszyc, że chca pozyskac nowych klientow i pieniądze z zewnątrz a nie np wydzierżawić sale prywatnemu podmiotowi , który też będzie aspirował po pieniądze do NFZ

rozwiń
Avatar
aaaa / 11 grudnia 2015 o 13:07
0

czy koscioly zostana pozamykane w naleczowie?

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

Avatar
krak / 11 grudnia 2015 o 11:19
0

czy koscioly zostana pozamykane w naleczowie?

Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 10:42
0
Specjaliści z Arthrosa operowali mi kolano w Ośrodku w Nałęczowie. Potwierdzam światowy poziom zarówno leczenia jak i opieki. Powodzenia!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 10:25
0
Przecież dyrektor sprzedaje szpital w Puławach jakiejś wrocławskiej firmie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 10:23
0
A dyrektor Rybak wypowiedział Arthrosowi umowę w puławskim szpitalu. Tak właśnie nowy dyrektor dba o rozwój szpitala. Ale pewnie biedak przestraszył się bo nie umie angielskiego.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 1 1

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 16 37

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 6

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 39 47

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 14

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 3

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 17

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 101 74