Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 maja 2017 r.
14:07

Pijany kierowca wjechał w dzieci idące z matką. Nie udało się uratować nóżki 2-latki

0 73 A A

Mimo wysiłku lekarzy, nóżki 2-letniej Natalki nie udało się uratować. Dziewczynka przeszła dwie operacje, jej kończynę trzeba było niestety amputować. To ofiara piątkowego wypadku, do którego doszło w Puławach. Sprawca na wniosek prokuratury został osadzony w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pani Małgorzata z 2-letnią córeczką i 6-letnim synem w piątkowe popołudnie wybrała się na krótki spacer. Szła szerokim, równym chodnikiem przy spokojnej, położonej z dala miejskiego zgiełku, ulicy Wólka Profecka. Nagle srebrny volkswagen bora wypadł z drogi na chodnik i wjechał prosto w nich. Rodzina otarła się o śmierć, ale sprawca tego wypadku nie miał ochoty im pomagać. Nacisnął gaz i pojechał dalej, zostawiając poszkodowanych na chodniku.

W wyniku potrącenia przez samochód, 2-letnia Natalka miała rozerwaną tętnicę udową i wymagała natychmiastowej operacji. Jej starszy brat miał podejrzenie wstrząśnienia mózgu, a mama - uszkodzenia kręgosłupa. Cała trójka została zabrana do szpitala w Puławach. Lekarze najbardziej martwili się o stan 2-letniej dziewczynki. Ostatecznie została przewieziona do szpitala w Lublinie, gdzie przeszła dwie operacje. Niestety jej nóżki nie udało się uratować. Napisała o tym sama matka dziewczynki.

– Najbliższe godziny pokażą co dalej. Wszyscy będziemy musieli być dobrej myśli, chociaż jest mi bardzo ciężko – pisała pani Małgorzata tuż po zabiegu swojej córki. Ze względu na jej stan, lekarze musieli wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej, ale jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Jej matka i brat mają się już lepiej. Na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Tymczasem tuż po wypadku, policja rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwania zbiega. Do wszystkich patroli w powiatach puławskim, kozienickim, opolskim i ryckim wysłano komunikaty o srebrnej borze na puławskim numerach rejestracyjnych. Powiadomiono także media. Żeby uniemożliwić ucieczkę, patrole stanęły przy mostach na Wiśle i Wieprzu. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, co dość szybko przyniosło efekt. – Zatrzymaliśmy go po trzech godzinach w miejscu zamieszkania. Sprawca wypadku miał 1,6 promila alkoholu – mówi Ewa Rejn-Kozak, rzecznik puławskiej policji. 

Jak ustalono, Krzysztof M., 27-letni puławianin tego dnia zabrał kluczyki od auta swojej konkubiny i bez jej zgody wyruszył na przejażdżkę. Po wypadku w Wólce Profeckiej dojechał do Borowiny, małej miejscowości pomiędzy Puławami, a Gołębiem, gdzie zostawił uszkodzony samochód i wrócił do Puław. Chwilę po tym, jak zamknął za sobą drzwi, zapukali do niego policjanci. Mężczyzna został już przesłuchany. Zrezygnował ze składania wyjaśnień, ale przyznał się do winy.

– Postawiliśmy mu zarzut spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, a także zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia oraz uszkodzenia mienia, w posiadanie którego wszedł bez zgody jego właścicielki – wylicza Grzegorz Kwit, szef puławskiej prokuratury, potwierdzając, że sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec sprawcy wypadku trzymiesięcznego aresztu.

Za przestępstwa, których się dopuścił, puławianinowi grozi od 8 do 12 lat więzienia. – Sąd w takich przypadkach najczęściej orzeka również o dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów – dodaje prokurator, który przyznaje, że trudno w tej sytuacji dopatrywać się okoliczności łagodzących.

Na razie nie wiadomo, czy w piątek Krzysztof M. znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań toksykologicznych. 

Dla osób, które znają mężczyznę, wynik pozytywny nie byłby zaskoczeniem. – To, że on ćpa, wiedzą wszyscy. Od dawna miał kłopoty z prawem. Można powiedzieć, że był bardzo aktywny w jego łamaniu – mówi jedna z osób, które proszą o anonimowość.

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 22:24
+1
Bandyto zrobiłeś z dziecka kalekę gnij w więzieniu.
Avatar
jjj / 15 maja 2017 o 19:10
+1
undefined napisał:
Witam , pracuję w firmie zajmującej się uzyskaniem najwyższego odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach. Jeśli jest ktoś  zainteresowany proszę o kontakt tel:???????
Czy jesteś w stanie uzyskać jakiekolwiek odszkodowanie od śmiecia, który nic nie ma?
Avatar
h ci w D krzysztof / 15 maja 2017 o 18:17
+1
jeśli ktoś zna dane tego debila niech je upubliczni - trzeba tak żeby ludzie wiedzieli kim on jest i szykować zestaw amputacyjny dla tego pieprzonego narkomana i chwasta 
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 14:09
0
W wiezieniu praca to rarytas jak pozwola ... Mysle ze kazdy wiezen chcialby pojsc do pracy niz siedziec w murach np 10lat... Logikaaa
Avatar
KM / 20 maja 2017 o 11:23
0
undefined napisał:
Za bestialstwo (także drogowe sprawca sprawca musi odpowiadać całym sobą. Wobec tego Skarb Państwa powinien mieć ustawowe prawo odebrania bandyty (w tym przypadku drogowego) rodzinie i przejęcia na swoją wyłączną własność z dowolnym zadysponowaniem przejętym jako 'dobrem' do spieniężenia, czyli: obligatoryjne odebranie bandycie praw ludzkich i nadanie mu statusu groźnej, żywej biomasy. Następnie Skarb Państwa wynajmuje go zainteresowanym koncernom lotniczo-motoryzacyjnym jako żywy manekin do crash-testów w badaniach naukowo-rozwojowych nad bezpieczeństwem w transporcie. Jeśli biomasa ulegnie zejściu śmiertelnemu, zostaje zwrócona wynajemcy, który może sprzedać truchło do preparatorni eksponatów wystawowych w Guben. Pozyskane z tego wszystkiego środki finansowe powinny być przeznaczone na odszkodowania okaleczonym (oraz najbliższym zabitych przez bandytę, jeśli są też takie jego ofiary). W tym konkretnym przypadku pozyskanoby środki na odszkodowania, leczenie, rehabilitację, protezy, dożywotnią rentę itp. Dopiero, gdy tych pieniędzy nie starczy, pomaga dalej państwo. Takie powinno być prawo wobec ewidentnych sprawców ludzkiej krzywdy działaniem umyślnym, ryzykownym lub lekkomyślnym (np. tzw. 'głupim żartem').
Doskonale pomyślane! Niestety raczej nie wejdzie w życie, Ja proponuje aby takie bezmózgie masy nie przewracały się z boku na bok w więzieniach za podatki, tylko codziennie ciężko pracowały i całkowity ich zarobek przekazywany był ofiarom ich bezmyślności. Nie mieści mi się w głowie, ze tego typu więźniowie mają codziennie wikt, opierunek i wyżywienie kiedy rodzice muszą płacić za stołówki w szkołach czy przedszkolach...
Doskonale pomyślane! Niestety raczej nie wejdzie w życie, Ja proponuje aby takie bezmózgie masy nie przewracały się z boku na bok w więzieniach za podatki, tylko codziennie ciężko pracowały i całkowity ich zarobek przekazywany był ofiarom ich bezmyślności. Nie mieści mi się w głowie, ze tego typu więźniowie mają codziennie wikt, opierunek i wyżywienie kiedy rodzice muszą płacić za stołówki w szkołach czy przedszkolach... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 07:36
0
Latarnie sa ze slabszych materialow a zeby podczas uderzenia nie narobic wiekszych szkod.Logika-fizyka
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 05:38
0
Tu nikt nie mowi ze to wina latarni czyaj ze zrozumieniem...
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 05:26
0
Odpisujac na ostatnie 2 komentarze to macie racje to wina latarni bo niepowinna tam stac a predkosc byla tak mala ze tylko znalazl sie na chodniku
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 22:45
0
bardzo dziwne jest to dlaczego samochod nie jest uszkodzony. Wjechal w latarnie wiec skoro samochod nie ma wgniecenia czyli predkosc byla nie duza. A latarnia spadla wiec dziwne na czym byla przymocowana? Nie breonie winnego bo poniesie konsekwecje swojego czynu ale duzo nie prawdy w tym wszystkim
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 12:40
0
Od konkubiny, dzieci i rodziny sprawcy to 3 kroki w bok.! Oni winni temu nie są bo nikt mu nie kazał za kierownicę wsiadać pod wpływem. I dajcie im spokój szykanujcie jego, ale nie ich i nie sprawcy nie bronię broń Boże ale jego rodzinę owszem bo oni tu nic nie zawinili. A nawet nie będę takim tchórzem jak wy i się podpiszę. Pozdrawiam MARKOWSKA MAJA.
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 14:09
0
W wiezieniu praca to rarytas jak pozwola ... Mysle ze kazdy wiezen chcialby pojsc do pracy niz siedziec w murach np 10lat... Logikaaa
Avatar
KM / 20 maja 2017 o 11:23
0
undefined napisał:
Za bestialstwo (także drogowe sprawca sprawca musi odpowiadać całym sobą. Wobec tego Skarb Państwa powinien mieć ustawowe prawo odebrania bandyty (w tym przypadku drogowego) rodzinie i przejęcia na swoją wyłączną własność z dowolnym zadysponowaniem przejętym jako 'dobrem' do spieniężenia, czyli: obligatoryjne odebranie bandycie praw ludzkich i nadanie mu statusu groźnej, żywej biomasy. Następnie Skarb Państwa wynajmuje go zainteresowanym koncernom lotniczo-motoryzacyjnym jako żywy manekin do crash-testów w badaniach naukowo-rozwojowych nad bezpieczeństwem w transporcie. Jeśli biomasa ulegnie zejściu śmiertelnemu, zostaje zwrócona wynajemcy, który może sprzedać truchło do preparatorni eksponatów wystawowych w Guben. Pozyskane z tego wszystkiego środki finansowe powinny być przeznaczone na odszkodowania okaleczonym (oraz najbliższym zabitych przez bandytę, jeśli są też takie jego ofiary). W tym konkretnym przypadku pozyskanoby środki na odszkodowania, leczenie, rehabilitację, protezy, dożywotnią rentę itp. Dopiero, gdy tych pieniędzy nie starczy, pomaga dalej państwo. Takie powinno być prawo wobec ewidentnych sprawców ludzkiej krzywdy działaniem umyślnym, ryzykownym lub lekkomyślnym (np. tzw. 'głupim żartem').
Doskonale pomyślane! Niestety raczej nie wejdzie w życie, Ja proponuje aby takie bezmózgie masy nie przewracały się z boku na bok w więzieniach za podatki, tylko codziennie ciężko pracowały i całkowity ich zarobek przekazywany był ofiarom ich bezmyślności. Nie mieści mi się w głowie, ze tego typu więźniowie mają codziennie wikt, opierunek i wyżywienie kiedy rodzice muszą płacić za stołówki w szkołach czy przedszkolach...
Doskonale pomyślane! Niestety raczej nie wejdzie w życie, Ja proponuje aby takie bezmózgie masy nie przewracały się z boku na bok w więzieniach za podatki, tylko codziennie ciężko pracowały i całkowity ich zarobek przekazywany był ofiarom ich bezmyślności. Nie mieści mi się w głowie, ze tego typu więźniowie mają codziennie wikt, opierunek i wyżywienie kiedy rodzice muszą płacić za stołówki w szkołach czy przedszkolach... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 07:36
0
Latarnie sa ze slabszych materialow a zeby podczas uderzenia nie narobic wiekszych szkod.Logika-fizyka
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 05:38
0
Tu nikt nie mowi ze to wina latarni czyaj ze zrozumieniem...
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 05:26
0
Odpisujac na ostatnie 2 komentarze to macie racje to wina latarni bo niepowinna tam stac a predkosc byla tak mala ze tylko znalazl sie na chodniku
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 22:45
0
bardzo dziwne jest to dlaczego samochod nie jest uszkodzony. Wjechal w latarnie wiec skoro samochod nie ma wgniecenia czyli predkosc byla nie duza. A latarnia spadla wiec dziwne na czym byla przymocowana? Nie breonie winnego bo poniesie konsekwecje swojego czynu ale duzo nie prawdy w tym wszystkim
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 12:40
0
Od konkubiny, dzieci i rodziny sprawcy to 3 kroki w bok.! Oni winni temu nie są bo nikt mu nie kazał za kierownicę wsiadać pod wpływem. I dajcie im spokój szykanujcie jego, ale nie ich i nie sprawcy nie bronię broń Boże ale jego rodzinę owszem bo oni tu nic nie zawinili. A nawet nie będę takim tchórzem jak wy i się podpiszę. Pozdrawiam MARKOWSKA MAJA.
Avatar
Oreo nn / 18 maja 2017 o 06:07
0
Drodzy mieszkańcy ulicy Wólka Profecka i nie tylko! Macie możliwość zapobiec kolejnym tragediom, wystarczy tylko że będziecie zgłaszać na policję swoich sąsiadów którzy sprzedają narkotyki, jeżdzą samochodami pod wpływem alkoholu lub pod takim wpływem opiekują się dziećmi.
Avatar
niemcewicza / 17 maja 2017 o 23:34
0
a dlaczaego mizerny?? zrobił coś złego? takich ,,typów" powinno się piętnować na każdym kroku i mało tego nie zamazywać ich wizerunku. ten gość zrobił z 2 letniego dzieciaka kaleke!!! i co kur..a jeszcze mamy mu współczuć i go w jakiś sposób usprawiedliwiać? powinien pracować najlepiej w kopalni do końca swoich dni a to co zarobi przelewać na konto matki tych dzieciaków. ura bura na osiedlu a zostawił potrącone dzieciaki i uciekł ,,twardziel" jak ostatni szczur z kanału...życze upojnych nocy
Avatar
KM / 17 maja 2017 o 23:05
0
jeden mizerny dziennikarz dogrzebał sie dwóch filmow jak gosc namawial kogos do pomocy w ucieczce...***tygpowisla.pulawy.pl/draniu-skrzywdziles-dziecko-wideo/
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 6 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 22 16

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!