Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 stycznia 2019 r.
16:24

Piosenki nie słyszeli, ale pieniądze dali. Miasto wesprze młodą piosenkarkę z Puław

536 123 A A
Angelika Irauth to młoda artystka pochodząca z Puław. Radni z komisji promocji zdecydowali się zainwestować 20 tys. zł  w jej projekt muzyczny
Angelika Irauth to młoda artystka pochodząca z Puław. Radni z komisji promocji zdecydowali się zainwestować 20 tys. zł w jej projekt muzyczny

Pochodząca z Puław młoda piosenkarka Angelika Irauth napisała utwór. Artystka chciałaby wydać go na płycie i nakręcić wideoklip. O wsparcie finansowe zwróciła się do puławskiej rady miasta. Komisja promocji już wyraziła zgodę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Utwór nosi tytuł „Mgła” i na razie został nigdzie opublikowany, więc nie wiemy, o czym opowiada. Pani Angelika chciałaby, żeby stał się on częścią projektu promującego miasto Puławy. W jego skład wchodziłby m.in. nakręcony w Puławach teledysk, wydanie płyty (singla) oraz koncert w puławskim klubie Pewex.

Jeśli piosenka odniosłaby sukces, utwór mógłby zostać wyemitowany w ogólnopolskich stacjach radiowych, a klip można byłoby oglądać m.in. TV Polonia. Jak zapewnia artystka, która ukończyła puławską szkołę muzyczną, a przez lata była związana także z Domem Chemika, oswoim pochodzeniu chętnie opowiadałaby przy okazji promocji swojej twórczości. Obecnie artystka mieszka w Warszawie.

Żeby marzenie piosenkarki zostało zrealizowane, potrzeba jednak pieniędzy, które przekraczają jej możliwości. – Dlatego chciałabym poprosić radę miasta o dofinansowanie tego projektu. Potrzebujemy 20 tys. zł – mówiła podczas poniedziałkowego zebrania komisji Promocji Miasta, Kultury i Współpracy. Łączny koszt to 32 tys. zł, ale 12 udało się już zebrać.

Niestety, mimo dostępu do internetu, radnym nie udało się odtworzyć utworu, do którego przekierowanie okazało się nieaktywne. Radni nie usłyszeli więc piosenki, nie zapoznali się również z jej tekstem. O tym, żeby poczekać z wydaniem opinii do czasu zapoznania się z twórczością pani Angeliki, mówił m.in. radny Ignacy Czeżyk. – Nie podejmujmy tej decyzji bez namysłu, bądźmy roztropni – przekonywał. W podobnym tonie wypowiadał się także Waldemar Kowalczyk (Koalicja Samorządowa).

Zwolenników poparcia tego projektu „w ciemno” było jednak więcej. – Te 20 tys. złotych to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze, a skala promocji jest nieporównywalnie duża – stwierdził Grzegorz Bińczak (PiS). – Ja wierzę w ten sukces. To ciekawy pomysł i fajna akcja, a takiej promocji dawno nie było. Nie ma co dywagować. Powinniśmy wydać pozytywną opinię – zachęcał Sławomir Seredyn (Samorządowcy). Ostatecznie jego wniosek poparło 11 radnych, w tym niemal cały klub PiS. Tym samym projekt piosenkarki otrzymał pozytywną rekomendację komisji promocji.

Artystów jest więcej

Większość młodych artystów na sukces pracuje zaczynając od publikowania twórczości w internecie. W sieci można znaleźć niedotowane teledyski kręcone m.in. w Parczewie (hiphopwcy z PRW Projekt), czy Dęblinie (rockowy Bloom). W Puławach wideoklipów powstaje jeszcze więcej. Kręcą tutaj zarówno parodyści spod znaku Braders, czy Formacji Absurd, mistrzowie funku z Yummy Mummy, jak i gwiazdy pokroju Grubsona, czy Paprodziada (wokalista Łąki Łan). Nie brakuje również disco. Kręcona m.in. na ul. Sosnowej „Królowa Nocy” zespołu Meffis ma już ponad 530 tys. wyświetleń. Za 20 tys. zł, o jakie prosi artystka, miasto mogłoby równie dobrze sfinansować teledyski dla Powiśla, Etiudy, Pokusa, czy zespołu Grześ albo wyposażyć orkiestrę dętą w nowe mundury (żeby nie musieli występować w t-shirtach).

Komentarze 123

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
By utd / 27 stycznia 2019 o 16:54
+35
Dla radnego Binczaka 20 tys to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze?????????[/quote]   [quote]Pan Seredyn może wyjaśni dlaczego mamy wydać pozytywną opinię? Przecież  rozrzutni radni nawet piosenki nie słyszeli. Cudze pieniądze wydawać łatwo???
 Ja też śpiewam tańczę i jem pomarańcze. Binczak z Seredynem też mi dacie 20 tys jak przyjdę na komisję? Przecież to takie śmieszne pieniądze. 
Avatar
Gość / 27 stycznia 2019 o 17:05
+30
Czyja to rodzina?
Avatar
Hfrtu / 27 stycznia 2019 o 17:39
+29
Dla radnego Binczaka 20 tys to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze?????????[/quote]
Pan Seredyn może wyjaśni dlaczego mamy wydać pozytywną opinię? Przecież  rozrzutni radni nawet piosenki nie słyszeli. Cudze pieniądze wydawać łatwo???[/quote] Ja też śpiewam tańczę i jem pomarańcze. Binczak z Seredynem też mi dacie 20 tys jak przyjdę na komisję? Przecież to takie śmieszne pieniądze. [/quote]  
Dla radnego Binczaka 20 tys to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze?????????[/quote] [quote]Pan Seredyn może wyjaśni dlaczego mamy wydać pozytywną opinię? Przecież  rozrzutni radni nawet piosenki nie słyszeli. Cudze pieniądze wydawać łatwo???
Ja też śpiewam tańczę i jem pomarańcze. Binczak z Seredynem też mi dacie 20 tys jak przyjdę na komisję? Przecież to takie śmieszne pieniądze.
  [quote][quote]Dla radnego Binczaka 20 tys to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze?????????
[quote]Pan Seredyn może wyjaśni dlaczego mamy wydać pozytywną opinię? Przecież  rozrzutni radni nawet piosenki nie słyszeli. Cudze pieniądze wydawać łatwo???
Ja też śpiewam tańczę i jem pomarańcze. Binczak z Seredynem też mi dacie 20 tys jak przyjdę na komisję? Przecież to takie śmieszne pieniądze.
 Proponuję Binczakowi  i Seredynowi by że swojej kieszeni sfinasowali potrzeby piosenkarskie mieszkanki Warszawy. Gdy będą to ich pieniądze a nie nasze, wtedy może kwota 20 tyś  nie bedzie śmieszna. 
 Proponuję Binczakowi  i Seredynowi by że swojej kieszeni sfinasowali potrzeby piosenkarskie mieszkanki Warszawy. Gdy będą to ich pieniądze a nie nasze, wtedy może kwota 20 tyś  nie bedzie śmieszna.  rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2019 o 16:41
+26
Nie wierzę w to co czytam.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2019 o 17:04
+23
A tyle mówiło się o rekordowy długu miasta a pan Binczak twierdzi że 20 tys zł to takie śmieszne pieniądze. Wymiękam
Avatar
Gość / 27 stycznia 2019 o 16:51
+23
Pan Seredyn może wyjaśni dlaczego mamy wydać pozytywną opinię? Przecież rozrzutni radni nawet piosenki nie słyszeli. Cudze pieniądze wydawać łatwo???
Avatar
Azotowiec / 27 stycznia 2019 o 17:04
+22
Panie Bińczak pan to w Azotach chyba pracuje, ja też, ale na te 20 tys. muszę długo i ciężko tyrać, dla mnie nie jest to śmieszna kwota. Pan jako pisowiec z pewnością ma specjalne wynagrodzenie niczym asystentki NBP, kwalifikacji z pewnością nie!
Avatar
ss / 27 stycznia 2019 o 19:07
+19
Tu nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie to ma być promocja przede wszystkim dla Puław, tak to zrozumiałem. Jeśli artystka zdobędzie jakąkolwiek popularność ,będzie to na pewno korzystne dla Puław. Dlaczego inni artyści nie złożyli projektu,każdy ma równe szanse,może nikt na to nie wpadł.Brawo dla artystki ,zajdzie wysoko,młoda ,zdolna i bardzo kreatywna dziewczyna.Brawo!
 To jest żadna promocja dla miasta.  W tej chwili nie mieszka w Puławch i najprawdopodobniej do nich nie wróci. Za miejskie pieniądze trzeba wspierać artystów którzy autentycznie identyfikują sie z miastem i tu tworzą. 
 To jest żadna promocja dla miasta.  W tej chwili nie mieszka w Puławch i najprawdopodobniej do nich nie wróci. Za miejskie pieniądze trzeba wspierać artystów którzy autentycznie identyfikują sie z miastem i tu tworzą.  rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2019 o 16:46
+17
Dla radnego Binczaka 20 tys to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze?????????
Avatar
Gość / 27 stycznia 2019 o 16:46
+12
Angelika Irauth dobrze śpiewa i akompaniuje, wstydu miastu nie przyniesie, ale w Puławach takie projekty są finansowane przez miasto w ramach corocznie ogłaszanych konkursów na zadania z dziedziny kultury, do których rzecz jasna należy przystąpić składając odpowiednia aplikację z załącznikami, w tym np. nagraniem choćby amatorskim, czy tekstem, który miałby promować Puławy. Tak więc taki sposób dawania kasy na wyciągnięcie ręki, choćby nie wiem jak uzasadniony, to nie tylko nowa jakość (nie wiem czy najlepsza), ale uważam, że nie jest odpowiedni.
Avatar
Gosc / 10 lutego 2019 o 00:48
0
To zdanie idealnie oddaje poziom tego artykułu. 
Avatar
xxxxx / 2 lutego 2019 o 22:32
0
Proszę pani/a żeby nagrać jakąkolwiek pisenkę własną trzeba ja najpierw napisać ,potem npisać do niej muzykę ,ograć z zespołem kilkadziesiąt godzin prób i następnie ją nagrać w studio.Trzeba mieć coś takiego jak talent do tego wszystkiego.Nie jest to wszystko ani łatwe ani proste.Trzeba też napisac projekt.I poświęcić mnóstwo godzin pracy .Trzeba mieć muzyków ,którzy często wyrzekają się spędzenia czasu z własnymi dziećmi i rodzinami, żeby zorganizować próbę.I wiele innych rzeczy które można wymieniać jeszcze długo.Proszę nie pisac bzdur tylko po to żeby coś napisać.
Proszę pani/a żeby nagrać jakąkolwiek pisenkę własną trzeba ja najpierw napisać ,potem npisać do niej muzykę ,ograć z zespołem kilkadziesiąt godzin prób i następnie ją nagrać w studio.Trzeba mieć coś takiego jak talent do tego wszystkiego.Nie jest to wszystko ani łatwe ani proste.Trzeba też napisac projekt.I poświęcić mnóstwo godzin pracy .Trzeba mieć muzyków ,którzy często wyrzekają się spędzenia czasu z własnymi dziećmi i rodzinami, żeby zorganizować próbę.I wiele innych rzeczy które można wymieniać jeszcze długo.Proszę nie pisac bzdur tyl... rozwiń
Avatar
bezrobotna / 1 lutego 2019 o 16:51
-2
Żeby dostać 20 000 dofinansowania jako osoba bezrobotna na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej człowiek musi wypełnić sterty papierów, udzielić poręczenia majątkowego albo wskazać żyrantów, a potem uczciwie pracować przynajmniej przez 12 miesięcy oraz co do grosza rozliczyć dotację, a wystarczy zaśpiewać piosenkę ... Komu piosenkę, komu???
Avatar
Kryśka / 30 stycznia 2019 o 19:50
0
Szkoda tylko, że radni niczego nie dali, a informacje tu zawarte są nieprawdziwe co zresztą potwierdza Pan Jerzy Bryczek na swoim profilu na FB. No ale szum musi być.
 I dobrze niech jad się rozprzestrzenia im więcej jadu tym lepiej o to chodzi
Avatar
Gość / 30 stycznia 2019 o 14:22
0
Szkoda tylko, że radni niczego nie dali, a informacje tu zawarte są nieprawdziwe co zresztą potwierdza Pan Jerzy Bryczek na swoim profilu na FB. No ale szum musi być.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2019 o 13:12
-1
Cyt;"Te 20 tys. złotych to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze, a skala promocji jest nieporównywalnie duża – stwierdził Grzegorz Bińczak (PiS)" Pan Radny jak widać rozrzuca "śmieszne kwoty", na które my podatnicy ciężko pracujemy. Jeśli tak ma wyglądać zarządzanie miastem to gratuluję stanu świadomości, a może i umysłu! Radni zabawili się w pokera, nie podzielam racji pana Czeżyka w wielu względach, ale tutaj wykazał się rozsądkiem. Szkoda, że większość głosujących racji jego ani pana Kowalczyka nie podzieliło.
Avatar
gość / 29 stycznia 2019 o 15:38
0
Gdzie to można obejrzec ? 
Avatar
poy / 29 stycznia 2019 o 09:34
0
Dotowanie sportu przez miasto w roku 2019: ***s://***pulawy.eu/img/wysiwig/files/og%C5%82oszenie%20wynik%C3%B3w%20-%20sport%20du%C5%BCy(1).pdf Jeden podmiot stawiający głownie na profesjonalny sport zgarnia większość kasy. Przyszkolne boiska i bieżnie świecą pustkami. Dziecakami "z podwórka" nie ma się kto zająć.
Avatar
Kryśka / 29 stycznia 2019 o 08:48
+1
Czy ta Angelika to nie wnuczka Pani Irauth która była w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej PSM.?
 Hahahahaha to i spółdzielnia też jest zamieszana ???? Poszukaj jeszcze w Zakładzie Komunalnym może i tam jakiś Irauth pracował jprde co za troll 
Avatar
aqet / 29 stycznia 2019 o 08:11
0
Czy ta Angelika to nie wnuczka Pani Irauth która była w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej PSM.?
Zobacz wszystkie komentarze 123

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Niebezpieczny wyciek chemikaliów przy ul. Metalurgicznej. Strażacy w akcji [zdjęcia]
galeria

Lublin: Niebezpieczny wyciek chemikaliów przy ul. Metalurgicznej. Strażacy w akcji [zdjęcia] 24 3

Niebezpieczna, żrąca substancja wyciekła ze zbiorników umieszczonych w ciężarówce przy ul. Metalurgicznej w Lublinie.

Lublin: Kolejny zwrot w sporze Arkady - miasto. Sąd podjął ważną decyzję
galeria

Lublin: Kolejny zwrot w sporze Arkady - miasto. Sąd podjął ważną decyzję 1 12

Jest kolejny zwrot akcji w sporze dotyczącym miejskich gruntów między ul. Lubartowską a Świętoduską. Do końca zeszłego roku spółka Arkady miała tu zbudować podziemny parking i nie dotrzymała słowa. Miasto domaga się zapłaty kary umownej oraz zwrotu ziemi. Sąd postanowił zabezpieczyć interes miasta

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem 53 9

Polska odwoła swój udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Bezpośrednim przyczyną takiego ruchu były wypowiedzi polityków izraelskich podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie, i zaraz po, dotyczące czasów II wojny światowej. Padły oskarżenia o polski antysemityzm i kolaborację Polaków z Niemcami

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny 0 0

W rozgrywanym awansem meczu 19 kolejki Pierwszej Ligi Futsalu AZS UMCS Lublin przegrał na własnym parkiecie z GSF Gliwice 0:5

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc"

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc" 88 58

W środę w Lublinie odbędzie się lokalna konwencja partii Wiosna. Zaproszenia na to wydarzenie rozeszły się w niespełna trzy dni, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu liczby miejsc.

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę 0 0

W I lidze piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin prowadził już nawet siedmioma bramkami, ale dał sobie wydrzeć zwycięstwo Sośnicy Gliwice

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku 0 0

Niedawno chełmianie z oburzeniem przyjęli wiadomość, że miejska spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie na czas ferii podwyższyła stawki za wstęp do aquaparku. Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił od poniedziałku do końca tygodnia w godzinach od 8 do 10 wpuszczać łyżwiarzy na lodowisko za darmo.

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni 57 1

Do pożaru doszło po południu w bloku przy ul. Łopacińskiego 3 w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie 1 14

Marta Juchnikowska, była skarbnik Białej Podlaskiej, szybko znalazła nową pracę. W wyniku wygranego konkursu zajmie się księgowością w Departamencie Finansów Urzędu Marszałkowskiego.

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu
galeria
film

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu 59 11

Zakończył się proces sprawcy brutalnego zabójstwa przy ul. Gęsiej w Lublinie. Piotr R. zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku?

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku? 0 2

Przed Frassatim Fajsławice ostatnia runda gry na starym boisku. Takie przynajmniej są plany. Od jesieni nowego sezonu drużyna trenera Daniela Krakiewicza ma się przeprowadzić na nowy obiekt w pobliskich Suchodołach

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim 6 1

Więcej pieniędzy będą mieć w tym roku do rozdysponowania mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pod koniec lutego zaczną się spotkania informacyjne

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia 0 2

Miasto zabiera się za budowę odcinka ul. Sportowej między Rudnicką a Wielką.

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu 12 20

Riad Haidar radny sejmiku województwa lubelskiego powalczy o miejsce w Parlamencie Europejskim. Rekomendował go przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka
22 lutego 2019, 19:30

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka 0 0

Już po raz 26. w Lublinie zorganizowany zostanie przegląd Studenckie Konfrontacje Filmowe. W dniach 22 lutego - 20 marca w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zobaczymy aż 16 starannie wyselekcjonowanych filmów z minionego sezonu. W programie m.in. docenione produkcje festiwalowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.