Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 lutego 2010 r.
10:30
Edytuj ten wpis

Piroman terroryzujący mieszkańców bloku to... 14-latka?

Autor: Zdjęcie autora KWP Lublin pab
0 11 A A

14-letnia mieszkanka Puław dwukrotnie podłożyła ogień na klatce bloku przy ul. Sienkiewicza - poinformowała policja. W sumie straty oszacowano na ponad 24 tysiące złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy raz pożar w bloku przy ul. Sienkiewicza wybuchł w nocy z 16 na 17 lutego. Spłonął wózek dziecięcy, skrzynki pocztowe, instalacja elektryczna, informatyczna oraz telewizji kablowej.

Właściciele wycenili straty na około 23 tys. złotych. Ale to nie koniec. Kilka dni później w tym samym bloku pożar wybuchł po godzinie 22. Tym razem ogień strawił wózek dziecięcy, zniszczył rower górski oraz pralkę, które stały na klatce schodowej. Pokrzywdzona w tym przypadku oszacowała straty na 1,4 tys. zł.

Policjanci zaczęli szukać sprawcy. Trop doprowadził do... 14-letniej mieszkanki Puław. Nieletnia posiada już nadzór kuratora m.in. za wcześniejsze niszczenia mienia. Teraz zajmie się nią Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbychu / 1 marca 2010 o 10:01
0
brakowało jej poprostu starego jak świat i najbardziej skutecznego w takich przypadkach, środka wychowawczego... wpiernicz w pupę i tyle
Avatar
koko / 1 marca 2010 o 07:06
0
Przerażające jest to, co się dzieje w mózgach tych dzieci, że tak deb***ne pomysły przychodzą im do głowy...
Avatar
men / 26 lutego 2010 o 13:33
0
Tak na marginesie sprawy - co te wszystkie graty robiły na korytarzach? Prywatne rzeczy trzyma się w prywatnych mieszkaniach.
Szczytowym osiągnięciem jest ta pralka na korytarzu.
A dziecko po prostu zadbało o porządek w swoim bloku.
Avatar
xfvxdfdx / 25 lutego 2010 o 10:34
0
To nie wiena rodziców w tym wypadku bo znam dobrze tą osobe i jej rodziców!!
Avatar
Młody0223 / 24 lutego 2010 o 14:44
0
Popieram wypowiedź Julii. To nie wina dziecka jakie jest tylko rodziców, to o nich powinniśmy mówić a nie o tym jakie to dziecko głupie i że za kratki. Najpierw spłodzili a później zostawili na wychowanie ulicy i bloków sami pewnie popijając trunki za 3,40...
Avatar
~julia~ / 24 lutego 2010 o 14:34
0
Rodzice niewydolni wychowawczo ale biologiczni! wiec najlepsi! I znów spoleczenstwo pomstuje na nastolatke, ale gdyby sprawa dotyczyla odebrania dziecka ( 14 lat to wciaz dziecko) i umieszczenia w odpowiedniej placowce, a media znow przedstawilyby sprawe jednostronnie we lzawych oparach absurdu jak to okrutni i zli urzednicy rozdzielaja rodzine, to sytuacja wygladala by inaczej , prawda? odebranie dziecka ZAWSZE jest tragedia i nie ma co nad tym dywagowac, ale czasami naprawde trzeba wybrac mniejsze zlo, zeby nie dopuszczac do takich i gorszych sytuacji!
Avatar
f23 / 24 lutego 2010 o 13:53
0
tępa tzipa, ją spalić powinni
Avatar
pako / 24 lutego 2010 o 12:26
0
A czemu ta młodociana kryminalistka jest jeszcze na wolności??? Za kratki już teraz i niech za kratkami czeka do sprawy
Avatar
Chłop Polski / 24 lutego 2010 o 12:13
0
mama napisał:
14 lataka ma już nadzór kuratora i sąd? A gdzie rodzice. Takiej pannie zamiast sądu dać mop i niech myje podłogę w hospicjum.Niech popatrzy na ludzkie cierpienie,potem niech weźmie łopatę i niech kopie rowy. Po 10 godzinach harówki gdzie odciski na łapach będą wielkie,ból pleców jeszcze większy zapomni o zapałkach,o robieniu szkód. Nudzi się pannie i tyle ,dlatego zamiast kary------- praca,ciężka praca.

CO MOGĄ RODZICE ? SKARCISZ TO PÓJDZIESZ SIEDZIEĆ -takie jest prawo uchwalone przez dzisiejszy SEJM RP.
Rodzic zgodnie z tym prawem ,ma prawo dać jedynie jeść i dać pieniądze na ubranie (broń Boże nie kupować samemu bo może się latorośli nie spodobać i zostać uznane za represję).To są chore systemy,opracowane przez chorych ludzi,mających za nic obyczaje ludzkiego i nie tylko gatunku.
I takie są tego efekty .
Niedługo przyznają dzieciom prawo,że tak myślących jak ty i ja będą mogli spakować" do wora a wór do jeziora"
Czyż lewicowi koledzy Jarugi-Nowackiej kiedy podrośli nie zastosowali tej metody wobec Popiełuszki ? i tylko polityczna potrzeba wsadziła ich za kraty,a ilu takich cieszy się wolnością ? Cóż Pani Jaruga-Nowacka jak widać dalej swobodnie wdraża swoje poglądy naszym pociechom, a nuż uda się wychować jakiegoś Pietruszkę albo Kiszczaka na "pożytek" ich ,przeciw Narodowi Polskiemu.

CO MOGĄ RODZICE ? SKARCISZ TO PÓJDZIESZ SIEDZIEĆ -takie jest prawo uchwalone przez dzisiejszy SEJM RP.
Rodzic zgodnie z tym prawem ,ma prawo dać jedynie jeść i dać pieniądze na ubranie (broń Boże nie kupować samemu bo może się latorośli nie spodobać i zostać uznane za represję).To są chore systemy,opracowane przez chorych ludzi,mających za nic obyczaje ludzkiego i nie tylko gatunku.
I takie są tego efekty .
Niedługo przyznają dzieciom prawo,że tak myślących jak ty i ja będą mogli spakować" do wora... rozwiń
Avatar
~kolka~ / 24 lutego 2010 o 11:40
0
PROSZĘ O NIEJ NIC ZŁEGO NIE PISAĆ I NIE MÓWIĆ BO PODPADNIECIE JARUDZE -NOWACKIEJ i RZECZNIKOWI PRAW DZIECKA A PSYCHOLOGI
UMIESZCZĄ WAS NA STRONACH ŚWIĘTEJ INKWIZYCJI.
TA BIEDACZKA WYRAŻAŁA STAN SWOJEGO DUCHA A OKOLICZNE PROSTACTWO NIE MOŻE JEJ ZROZUMIEĆ.....(matka czemuś jej nie dała na glany i na czarny spray aby mogła malować odwrócone krzyże ,albo hasła pana Betlejewskiego)
Avatar
Zbychu / 1 marca 2010 o 10:01
0
brakowało jej poprostu starego jak świat i najbardziej skutecznego w takich przypadkach, środka wychowawczego... wpiernicz w pupę i tyle
Avatar
koko / 1 marca 2010 o 07:06
0
Przerażające jest to, co się dzieje w mózgach tych dzieci, że tak deb***ne pomysły przychodzą im do głowy...
Avatar
men / 26 lutego 2010 o 13:33
0
Tak na marginesie sprawy - co te wszystkie graty robiły na korytarzach? Prywatne rzeczy trzyma się w prywatnych mieszkaniach.
Szczytowym osiągnięciem jest ta pralka na korytarzu.
A dziecko po prostu zadbało o porządek w swoim bloku.
Avatar
xfvxdfdx / 25 lutego 2010 o 10:34
0
To nie wiena rodziców w tym wypadku bo znam dobrze tą osobe i jej rodziców!!
Avatar
Młody0223 / 24 lutego 2010 o 14:44
0
Popieram wypowiedź Julii. To nie wina dziecka jakie jest tylko rodziców, to o nich powinniśmy mówić a nie o tym jakie to dziecko głupie i że za kratki. Najpierw spłodzili a później zostawili na wychowanie ulicy i bloków sami pewnie popijając trunki za 3,40...
Avatar
~julia~ / 24 lutego 2010 o 14:34
0
Rodzice niewydolni wychowawczo ale biologiczni! wiec najlepsi! I znów spoleczenstwo pomstuje na nastolatke, ale gdyby sprawa dotyczyla odebrania dziecka ( 14 lat to wciaz dziecko) i umieszczenia w odpowiedniej placowce, a media znow przedstawilyby sprawe jednostronnie we lzawych oparach absurdu jak to okrutni i zli urzednicy rozdzielaja rodzine, to sytuacja wygladala by inaczej , prawda? odebranie dziecka ZAWSZE jest tragedia i nie ma co nad tym dywagowac, ale czasami naprawde trzeba wybrac mniejsze zlo, zeby nie dopuszczac do takich i gorszych sytuacji!
Avatar
f23 / 24 lutego 2010 o 13:53
0
tępa tzipa, ją spalić powinni
Avatar
pako / 24 lutego 2010 o 12:26
0
A czemu ta młodociana kryminalistka jest jeszcze na wolności??? Za kratki już teraz i niech za kratkami czeka do sprawy
Avatar
Chłop Polski / 24 lutego 2010 o 12:13
0
mama napisał:
14 lataka ma już nadzór kuratora i sąd? A gdzie rodzice. Takiej pannie zamiast sądu dać mop i niech myje podłogę w hospicjum.Niech popatrzy na ludzkie cierpienie,potem niech weźmie łopatę i niech kopie rowy. Po 10 godzinach harówki gdzie odciski na łapach będą wielkie,ból pleców jeszcze większy zapomni o zapałkach,o robieniu szkód. Nudzi się pannie i tyle ,dlatego zamiast kary------- praca,ciężka praca.

CO MOGĄ RODZICE ? SKARCISZ TO PÓJDZIESZ SIEDZIEĆ -takie jest prawo uchwalone przez dzisiejszy SEJM RP.
Rodzic zgodnie z tym prawem ,ma prawo dać jedynie jeść i dać pieniądze na ubranie (broń Boże nie kupować samemu bo może się latorośli nie spodobać i zostać uznane za represję).To są chore systemy,opracowane przez chorych ludzi,mających za nic obyczaje ludzkiego i nie tylko gatunku.
I takie są tego efekty .
Niedługo przyznają dzieciom prawo,że tak myślących jak ty i ja będą mogli spakować" do wora a wór do jeziora"
Czyż lewicowi koledzy Jarugi-Nowackiej kiedy podrośli nie zastosowali tej metody wobec Popiełuszki ? i tylko polityczna potrzeba wsadziła ich za kraty,a ilu takich cieszy się wolnością ? Cóż Pani Jaruga-Nowacka jak widać dalej swobodnie wdraża swoje poglądy naszym pociechom, a nuż uda się wychować jakiegoś Pietruszkę albo Kiszczaka na "pożytek" ich ,przeciw Narodowi Polskiemu.

CO MOGĄ RODZICE ? SKARCISZ TO PÓJDZIESZ SIEDZIEĆ -takie jest prawo uchwalone przez dzisiejszy SEJM RP.
Rodzic zgodnie z tym prawem ,ma prawo dać jedynie jeść i dać pieniądze na ubranie (broń Boże nie kupować samemu bo może się latorośli nie spodobać i zostać uznane za represję).To są chore systemy,opracowane przez chorych ludzi,mających za nic obyczaje ludzkiego i nie tylko gatunku.
I takie są tego efekty .
Niedługo przyznają dzieciom prawo,że tak myślących jak ty i ja będą mogli spakować" do wora... rozwiń
Avatar
~kolka~ / 24 lutego 2010 o 11:40
0
PROSZĘ O NIEJ NIC ZŁEGO NIE PISAĆ I NIE MÓWIĆ BO PODPADNIECIE JARUDZE -NOWACKIEJ i RZECZNIKOWI PRAW DZIECKA A PSYCHOLOGI
UMIESZCZĄ WAS NA STRONACH ŚWIĘTEJ INKWIZYCJI.
TA BIEDACZKA WYRAŻAŁA STAN SWOJEGO DUCHA A OKOLICZNE PROSTACTWO NIE MOŻE JEJ ZROZUMIEĆ.....(matka czemuś jej nie dała na glany i na czarny spray aby mogła malować odwrócone krzyże ,albo hasła pana Betlejewskiego)
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 7

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 1 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 46 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!