Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 grudnia 2018 r.
11:19

Plan dla centrum Puław. Ma uporządkować przestrzeń w tej części miasta

0 37 A A

Prace nad projektem miejscowego planu zagospodarowania centralnej części miasta zostały zakończone. Zanim przyjmą go radni, całość wyłożono do wglądu. Chodzi o teren pomiędzy ul. Piłsudskiego, Centralną i Polną. Urzędnicy chcą uporządkowania przestrzeni w tym miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urbanistycznie teren, o którym mowa nie zachwyca. Tworzą go zróżnicowanej wielkości, często nie trzymające pierzei budynki usługowe, z których większość chowa się pod mozaiką reklam. Całość uzupełniają puste przestrzenie parkingów o zniszczonej, betonowej nawierzchni. Większość tego rodzaju zabudowy znajduje się w posiadaniu prywatnych właścicieli, przez co miasto ma ograniczone możliwości jej ulepszenia.

Pomóc w tym, żeby w przyszłości ten chaos nie został pogłębiony może nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który wszedł właśnie w fazę konsultacji społecznych. Jego wprowadzenie, poza walką o urbanistyczny ład, ma ułatwić również rozwój nowej zabudowy. Jak tłumaczą pracownicy ratusza, chodzi o wprowadzenie przejrzystych reguł i zasad jej kształtowania.

– W projekcie uwzględniono wymagania ładu przestrzennego, efektywnego gospodarowania przestrzenią oraz jej walory ekonomiczne. Określono linię zabudowy, formy i gabaryty obiektów, geometrię dachów oraz lokalizację reklam – wylicza Paweł Oroń, szef Wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta Puławy.

Miejscowy plan obejmuje teren od południowej pierzei ul. Piłsudskiego (wliczając część zabudowy Gdańskiej, Małej, Królewskiej i Zielonej), przez ul. Centralną, aż do południowej zabudowy ul. Polnej oraz okolic skrzyżowania z Lubelską. Zgodnie z wytycznymi planu, możliwa będzie zabudowa na cele usługowo-handlowe m.in. obecnego niezagospodarowanego placu u zbiegu Piłsudskiego i Centralnej (w tym miejscu prywatny inwestor planuje rozbudowę istniejącej nieopodal galerii handlowej YETI).

Nowy plan wskazuje również możliwość powstania w przyszłości nowego, niewielkiego skweru po południowej stronie dawnego „Manhattanu”, w pobliżu budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Projekt uwzględnia również budowę nowego ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy dwoma jednokierunkowymi ulicami (około stu metrów od USC).

– To dobry projekt, który spaja ten obszar i pozwala na jego optymalne zagospodarowanie – ocenia prezydent Paweł Maj.

Dokument można oglądać do 14 grudnia (w Ratuszu lub na stronie miejskiego serwisu internetowego). Uwagi do planu adresowane do prezydenta Puław można składać na piśmie do końca bieżącego roku. Po ich analizie, projekt planu trafi do rady miasta.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 11:35
+17
Szkoda, że prezydent Grobel zabudował jednostkę wojskową blaszakami, mało, np. teren PKS specjalnie zakupił, a przecież cały PKS miasto Puławy mogło mieć za darmo w ramach komunalizacji PKS.
Avatar
orwell1990 / 8 grudnia 2018 o 11:46
+15
ex prezydent kiedyś naobiecywał że będzie DEPTAK NA PIŁSUDSKIEGO po budowie S12 :)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 16:00
+13
zburzyć wielobranżuówkę, wisłę, zurt, meblowiec, tasiemiec i ten nowy ciąg naprzeciw przychodni na Centralnej i bedzie dobrze! Trzeba było myśleć o planie zanim prywaciarze pobudowali sobie te koromysła na Piłsudskiego i Centralnej. Architekci z bożej łaski pff
Avatar
xyz / 8 grudnia 2018 o 18:04
+8
A może na miejscu starego Manhattanu może parking wielopoziomowy i na górze jaką rekreację?
 To jest teren prywatny i nic nie budujesz
Avatar
dqws1q / 8 grudnia 2018 o 18:27
+7
Głosowałam na maja bo chciałam wyprostowania układów rodzinnych, a teraz skoro on mówi pracownikom UM że nikogo nie będzie zwalniał, to uważam ze oszukał wyborców. To był jedyny powód, bo zdawałam sobie sprawę że wykształceniem, doświadczeniem, erudycją, kompetencjami - nowy prezydent nie dorasta nawet do pięt staremu.
  Oszustem i kryminogennym trollem jesteś Ty. Znasz obowiązujący kodeks pracy? Na jakiej podstawie prawnej mógłby kogoś zwolnic oszuście? Po drugie kandydat kiedykolwiek i gdziekolwiek twierdził ze będzie zwalniał? I na jakiej podstawie prawnej będzie to robił?
  Oszustem i kryminogennym trollem jesteś Ty. Znasz obowiązujący kodeks pracy? Na jakiej podstawie prawnej mógłby kogoś zwolnic oszuście? Po drugie kandydat kiedykolwiek i gdziekolwiek twierdził ze będzie zwalniał? I na jakiej podstawie prawnej będzie to robił? rozwiń
Avatar
Gres / 8 grudnia 2018 o 16:03
+7
Niech sobie Maj nie przypisuje zasług... To wszystko to efekt działań Grobla, których nie zdążył dokończyć. I tak teraz będzie. Ze 2 latka pojedzie Maj na działaniach Grobla... A później... strach się bac
Co prawda to prawda
 A gdzie sobie Maj coś tu przypisuje?
Avatar
Sin / 8 grudnia 2018 o 18:31
+5
W centrum miasta pobudowano blaszki wielkopowierzchniowe, a np na obrzeżach miasta można budować do 800 m2. Tak działała stara władza. Kto nie dał to i nie zarobi.
Avatar
jhgfd / 8 grudnia 2018 o 16:18
+5
Jeszcze ten maj to wam bokiem wyjdzie !
 Trollowe kryminalisty obrzydzą nawet anioła.
Avatar
Styczeń / 8 grudnia 2018 o 13:00
+5
Chyba czas najwyższy wprowadzić w Puławach dobrą praktykę by Prezydent Miasta kazdego miesiąca publikował raport dla wyborców, w którym wyliczy co w ostatnim okresie zrobił dobrego dla miasta, a jakich celów osiagnąć się jeszcze nie udało i dlaczego
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 13:04
+4
ja bym na początku sprawdził w jaki sposób cwaniaki weszły w posiadanie ziemi w centrum miasta
Avatar
kokos / 11 grudnia 2018 o 07:32
0
Same skwery się szykują. Moda na skwery do cholery? :)
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 o 23:33
0
Właśnie o to bo już widać jaka to będzie kadencja
Avatar
W młodzieży siła / 9 grudnia 2018 o 22:16
+2
Nie o to chodzi.... Po prostu po co krytykować na starcie... Kogo sobie mieszkańcy wybrali to mają i dajmy się teraz wykazać... Jak były prezydent miasta był na stolku to też nie było pięknie chociaż dużo zrobił dla Puław ale widocznie potrzebne były zmiany... A teraz o boże jaki to Grobel był super etc. Tylko jak tak to zrzedzili ludzie ze wszedzie tylko kostkę by Grobel układał itd... Zdecydujecie się ludzie... To skoro był taki super to było pójść na wybory i wszyscy jednogłośnie zagłosować na Grobla a nie teraz krytykować człowieka który nie zdążył się jeszcze wykazać... Ale pewnie najlepiej zmieszać z błotem zdeptac... 
Nie o to chodzi.... Po prostu po co krytykować na starcie... Kogo sobie mieszkańcy wybrali to mają i dajmy się teraz wykazać... Jak były prezydent miasta był na stolku to też nie było pięknie chociaż dużo zrobił dla Puław ale widocznie potrzebne były zmiany... A teraz o boże jaki to Grobel był super etc. Tylko jak tak to zrzedzili ludzie ze wszedzie tylko kostkę by Grobel układał itd... Zdecydujecie się ludzie... To skoro był taki super to było pójść na wybory i wszyscy jednogłośnie zagłosować na Grobla a nie teraz krytykować człowieka który... rozwiń
Avatar
Pąprezydą / 9 grudnia 2018 o 21:55
0
Tak nawiasem mówiąc to ktoś wyżej twierdzil o przypisywanie sobie zasług przez nowego prezydenta? Bo Grobel nie zdążył? Rzeczywiście mało miał czasu żeby się wykazać prawie 20 lat....pfff...A jak ktoś chce żeby wkoncu coś zmienić to źle?  Ludzie zmiencie nastawienie
Ooo tak najwyższy już czas zmienić nastawienie taaak jest mamy już "nowe" władze więc teraz już koniec z krytyką i nic innego jak tylko rozpływać się w zachwytach 
Avatar
W młodzieży siła / 9 grudnia 2018 o 14:32
+2
Tak nawiasem mówiąc to ktoś wyżej twierdzil o przypisywanie sobie zasług przez nowego prezydenta? Bo Grobel nie zdążył? Rzeczywiście mało miał czasu żeby się wykazać prawie 20 lat....pfff...A jak ktoś chce żeby wkoncu coś zmienić to źle? Ludzie zmiencie nastawienie
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 o 09:13
-1
Jedno pytanie: po ch..j na Centralnej przejścia dla pieszych co 50 metrów? Miasto inwalidów?
Avatar
Paweł / 8 grudnia 2018 o 23:40
+2
Urzednicy UW bronią się kodeksem pracy. Szkoda, że go nie używano przy naborach np.na  stanowiska kierownicze, dyrektorskie itp? Podać nazwiska? Przecież, jak jest każdy może zobaczyć po wizytówkach w UM. Przecież nowoczesnych systemów zarządzania jest kilkanaście, np. system zarządzania jakością może zagwarantować urzędowi wiarygodność, status jednostki przewidywalnej w zakresie jakości, przyjaznej klientowi i działającej w sposób przejrzysty (a w Puławach?).  Zwalniać.. przecież duże firmy, urzędy administracji publicznej i samorządowej są obowiazane do ciągłej modernizacji i zmian kultury organizacyjnej. To jest epoka wiedzy i innowacji... 
Urzednicy UW bronią się kodeksem pracy. Szkoda, że go nie używano przy naborach np.na  stanowiska kierownicze, dyrektorskie itp? Podać nazwiska? Przecież, jak jest każdy może zobaczyć po wizytówkach w UM. Przecież nowoczesnych systemów zarządzania jest kilkanaście, np. system zarządzania jakością może zagwarantować urzędowi wiarygodność, status jednostki przewidywalnej w zakresie jakości, przyjaznej klientowi i działającej w sposób przejrzysty (a w Puławach?).  Zwalniać.. przecież duże firmy, urzędy administracji publicznej i samorządowej są... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 21:15
+2
Jak w centrum ma wreszcie porządek zapanować to taki Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka by się przydał
Avatar
Dżesika / 8 grudnia 2018 o 20:58
+3
A może na miejscu starego Manhattanu może parking wielopoziomowy i na górze jaką rekreację?
To jest teren prywatny i nic nie budujesz
Przecież Maj z Kuszykiem mówili że to nie jest przeszkoda.
O! a ten Kuszyk to kto i skąd on? Pewnie ktoś znaczny skoro z Panem Prezydentem tak mówił
Czy znaczny to nie wiem ale niestety jest teraz radnym namaszczonym przez Maja.
Eee jak sam Prezydent go namaścił to musi być ktoś niebywały
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 20:31
+3
A może na miejscu starego Manhattanu może parking wielopoziomowy i na górze jaką rekreację?
To jest teren prywatny i nic nie budujesz
Przecież Maj z Kuszykiem mówili że to nie jest przeszkoda.
O! a ten Kuszyk to kto i skąd on? Pewnie ktoś znaczny skoro z Panem Prezydentem tak mówił
 Czy znaczny to nie wiem ale niestety jest teraz radnym namaszczonym przez Maja.
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Intermarche niespodziewanie zakończył działalność". Co powstanie w miejsce sklepu w Skende Shopping?

"Intermarche niespodziewanie zakończył działalność". Co powstanie w miejsce sklepu w Skende Shopping? 0 0

Zakupów nie zrobimy już w sklepie Intermarché w Skende Shopping Lublin. Sklep został zamknięty w sobotę. Na razie nie wiadomo, co powstanie w jego miejscu.

Nowe osiedle 15 minut samochodem od centrum Lublina!
galeria

Nowe osiedle 15 minut samochodem od centrum Lublina! 0

Już od 4750 zł/m²

Lepszy dojazd z Lublina do dwóch gmin pod miastem. Wydłużą trasę linii autobusowych

Lepszy dojazd z Lublina do dwóch gmin pod miastem. Wydłużą trasę linii autobusowych 69 11

Tuż przed świętami dwie linie autobusowe zaczną kursować wydłużonymi trasami. Lepszy dojazd do Lublina zyskają mieszkańcy Jabłonny i Zawieprzyc. Do kursów dopłacą gminy, które dogadały się w tej sprawie z Zarządem Transportu Miejskiego. Kolejne też chcą się porozumieć, wśród nich jest nawet Nałęczów.

Szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie powstał 55 lat temu. "Śmiało planujemy rozwój działalności"
Zdjęcia
galeria

Szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie powstał 55 lat temu. "Śmiało planujemy rozwój działalności" 15 8

Szpital przy Jaczewskiego świętował dzisiaj swoje 55-lecie.

Zmiany w zabytkowym budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie

Zmiany w zabytkowym budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie 0 5

Duże charakterystyczne witryny w Pałacu Morskich przy Krakowskim Przedmieściu 62 zostały obmurowane pustakami. W ten sposób ma być przywrócony pierwotny charakter elewacji.

Były starosta straci funkcję prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego. Po wniosku CBA

Były starosta straci funkcję prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego. Po wniosku CBA 0 17

CBA zwróciło się do Rady Nadzorczej Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego z wnioskiem o odwołanie Andrzeja Maja, pełniącego funkcję prezesa KPM.

"Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia". W Lublinie brakuje szczepionek

"Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia". W Lublinie brakuje szczepionek 1 3

– Kolejna wizyta w sanepidzie w Lublinie w tym miesiącu, i znów brakuje szczepionek. Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia, a dostałem tylko 10 sztuk – irytuje się Tomasz Zieliński, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców

Kto pomylił basen z toaletą! Pływalnia w Zamościu zamknięta po „incydencie higienicznym”

Kto pomylił basen z toaletą! Pływalnia w Zamościu zamknięta po „incydencie higienicznym” 6 4

Trzeba było poddać dezynfekcji miejską krytą pływalnię w Zamościu. Baseny są zamknięte po „incydencie higienicznym”. Na ponowne otwarcie pływacy poczekają przynajmniej do poniedziałku.

Z Muzeum Sienkiewicza do urzędu gminy. Maciej Cybulski znalazł nową pracę

Z Muzeum Sienkiewicza do urzędu gminy. Maciej Cybulski znalazł nową pracę 0 2

Maciej Cybulski dotychczasowy dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej otrzymał już nową propozycję pracy. Zostanie zastępcą wójta gminy Krzywda.

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym
14 grudnia 2019, 20:00

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym 0 0

Bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert Olgi Polikowskiej, który odbędzie się 14 grudnia o godz. 20.

Zboczeniec z Lublina już wcześniej napastował pasażerkę w autobusie

Zboczeniec z Lublina już wcześniej napastował pasażerkę w autobusie 0 19

Ocierał się o nastolatkę, a później onanizował na placu Litewskim w Lublinie. 58-letni Mirosław L. usłyszał właśnie prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna ma już na koncie podobne zdarzenie.

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta
film

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta 29 8

W najbliższych dniach zamknięta będzie większa część rekreacyjna Aqua Lublin. Wszystko przez awarię większej części kompleksu.

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym 0 0

Dziś około godz. 17. w Kowalinie (gm. Kraśnik) doszło do wypadku. Bus zderzył się z samochodem dostawczym. Trzy osoby trafiły do szpitala. Policja prowadzi objazdy.

Wojewoda lubelski może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich

Wojewoda lubelski może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich 7 63

Wojewoda lubelski prowadzi postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę boisk na górkach czechowskich w Lublinie. Zostało ono wszczęte na wniosek jednego z mieszkańców miasta.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12]
13 grudnia 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12] 0 0

Nietypowe, świąteczne kino grozy "Czarne święta" to najgłośniejsza filmowa premiera weekendu. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!