Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 grudnia 2018 r.
13:56

Powiat puławski: Radni ustalili zarobki nowego starosty

7 59 A A
 Danuta Smaga będzie zarabiać dokładnie tyle samo, ile jej poprzednik
Danuta Smaga będzie zarabiać dokładnie tyle samo, ile jej poprzednik

Wybór stałych komisji oraz ustalenie wysokości wynagrodzenia starosty były przedmiotem drugiej sesji rady powiatu puławskiego. Danuta Smaga będzie zarabiać dokładnie tyle samo, ile jej poprzednik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rada powiatu puławskiego może już oficjalnie zaczynać pracę. Powiatowi samorządowcy w środę wybrali członków ośmiu komisji. Niespodzianek nie było. Radni z Prawa i Sprawiedliwości będą zarządzać większością z nich. Pracami Komisji Budżetu i Finansów pokieruje Grzegorz Kuna (PiS), a jego zastępcą został Mariusz Wicik (PiS). Ten drugi stanie na czele Komisji Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, a zastępować będzie go Marian Żaba (PSL). Bogdan Krześniak (PiS) to nowy szef Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, gdzie wiceprzewodniczącym został Witold Michna (PiS). Opozycja otrzymała tutaj funkcję sekretarza, którą będzie sprawował Marcin Pisula (Koalicja Samorządowa).

Radni dominującego ugrupowania podzieli pomiędzy siebie prezydia trzech kolejnych komisji. Edukacją zajmie się Małgorzata Górska-Lenartowicz (PiS) do spółki z Michałem Godlińskim (PiS). Przewodniczącą Komisji Kultury, Sportu i Turystyki została natomiast debiutująca w powiatowym samorządzie, Ilona Duda (PiS). Witold Michna (PiS) i Tomasz Szymajda (PiS) pokierują natomiast Komisją Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa.

Najbardziej zróżnicowane pod względem barw partyjnych będą władze Komisji Rewizyjnej, gdzie przewodniczącego, Tomasza Szymajdę z PiS, będzie zastępował Stanisław Wójcicki (PSL), a sekretarzem została Bożena Strzelecka (Wyborcy Janusza Grobla). Jedyną komisją, której przewodniczącym nie został radny z PiS jest ta dotycząca zdrowia i polityki społecznej. Przewodniczyć jej będzie były starosta Witold Popiołek (PSL), a zastępować go będzie Grzegorz Kuna (PiS).

Poza ustaleniem składów nowych komisji, radni zdecydowali również o wysokości wynagrodzenia nowego starosty, Danuty Smagi. Zgodnie z wolą nowych władz, jej miesięczne uposażenie będzie wynosiło dokładnie tyle, ile pobierał jej poprzednik, Witold Popiołek. To 10 620 zł brutto, na które składa się wynagrodzenie zasadnicze (4,8 tys. zł), dodatek stażowy (960 zł), dodatek funkcyjny (2,1 tys. zł) oraz dodatek specjalny (2,76 tys. zł).

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 11:18
+7
Ludzie czy wy czytać nie potraficie ze zrozumieniem? Po co się wypowiadacie na forum jak nie wiecie o co chodzi. Przecież tutaj nie ma mowy o radzie miasta i prezydencie Puław.
Avatar
w / 8 grudnia 2018 o 16:33
+5
Panie i panowie obecny prezydent krytykował zarobki kierowników działów, sekretarza i tym podobnych. Iż są za wysokie w stosunku do reszty pracowników. A co wszyscy chcący obniżenia pensji prezydentowi powiecie na fakt, że sekretarz może mieć więcej od niego? Czy ktokolwiek wie kto jest sekretarzem i co robi? Będziecie protestować w sprawie sekretarza?
Sekretarza może sobie Maj wymienić, tak jak i cały urząd, zresztą tak zapowiadał
  Z tego co wiem Maj ani nikt inny nie może zwolnic i wymienic sobiesekretarza. Interesuje sie takze i obserwuje dzialnia wałdz i poprzednich kandydatów na prezydenta i nigdzie Maj nie zapowaiadal ze wymieni sobie sekretarza czy cały urząd. Mówił cos zupełnie innego i na szczescie wypowiedzi te są publicznie dostępne.  Takie kłamstwa psują wizerunek osób publicznych i naszego miasta i powinny być karane z urzędu.
  Z tego co wiem Maj ani nikt inny nie może zwolnic i wymienic sobiesekretarza. Interesuje sie takze i obserwuje dzialnia wałdz i poprzednich kandydatów na prezydenta i nigdzie Maj nie zapowaiadal ze wymieni sobie sekretarza czy cały urząd. Mówił cos zupełnie innego i na szczescie wypowiedzi te są publicznie dostępne.  Takie kłamstwa psują wizerunek osób publicznych i naszego miasta i powinny być karane z urzędu. rozwiń
Avatar
w / 8 grudnia 2018 o 16:29
+5
Panie i panowie obecny prezydent krytykował zarobki kierowników działów, sekretarza i tym podobnych. Iż są za wysokie w stosunku do reszty pracowników. A co wszyscy chcący obniżenia pensji prezydentowi powiecie na fakt, że sekretarz może mieć więcej od niego? Czy ktokolwiek wie kto jest sekretarzem i co robi? Będziecie protestować w sprawie sekretarza?
Sekretarza może sobie Maj wymienić, tak jak i cały urząd, zresztą tak zapowiadał
To kiedy ta zapowiadana miotła czystki i porządku zrobienie z tym układem zamkniętym klanami i rodzinnym urzędem spółkami jednostkami miejskimi - ruszyło już coś w tej sprawie???
  Wiesz co to jest prawo pracy? W jaki sposb proponujesz przeprowadzić zgodnie z prawem te miotłę i czystki?
  Wiesz co to jest prawo pracy? W jaki sposb proponujesz przeprowadzić zgodnie z prawem te miotłę i czystki? rozwiń
Avatar
fee223 / 8 grudnia 2018 o 20:24
+4
Skoro już tu ktoś wysokości zarobków Prezydenta Puław broni jak Częstochowy, to ciekawe na jakim poziomie swoje zarobki widziałby sam Pan Prezydent Paweł Maj... bo po zaprzysiężeniu Trzaskowskiego na prezydenta, Rada Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydenta m. st. Warszawy, które będzie wynosić 12,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. Planowane wpływy w budżecie Warszawy na 2018 r. to prawie 16 mld zł, natomiast w rekordowym budżecie Puław na 2018 r. - to niespełna 300 mln zł. Ciekawe jakie wynagrodzenie zechciałby przyjąć nasz Pan Prezydent - tyle co Trzaskowski bo więcej się już chyba nie da, czy może mniej, a jeśli już mniej to o ile?
 Na pewno dałbym mu wiecej niż wójtom Janowca Zyrzyna Baranowa, Wąwolnicy czy Brzezinskiemu. Czy przypadkiem nie mają oni poborów ponad 10 tys zł brutto miesiecznie? I jakie budzety mają tamte gminy i jak ma to sie do Trzaskowskiego?
 Na pewno dałbym mu wiecej niż wójtom Janowca Zyrzyna Baranowa, Wąwolnicy czy Brzezinskiemu. Czy przypadkiem nie mają oni poborów ponad 10 tys zł brutto miesiecznie? I jakie budzety mają tamte gminy i jak ma to sie do Trzaskowskiego? rozwiń
Avatar
Szef Internetu / 8 grudnia 2018 o 09:32
+4
I jeszcze raz ci co są za niska stawka dla prezydenta: zbierzcie 10 000 obywateli żeby poparło wasze farmazony albo lepiej startujcie w wyborach i uzyskajcie większe poparcie. Wtedy pogadamy.  Przyjrzyjcie się zarobkom osób w urzędzie miasta, których pensje są wyższe niż prezydenta lub porównywalne.
Avatar
suweren / 7 grudnia 2018 o 21:02
+3
Nie podpisała się nasza nowa rada powiatu bo poprzednia popiołkowa ekipa była baaardzo droooga
No niestety... szczególnie gdy wokół rady gmin obniżają wynagrodzenia władz
Miejmy nadzieje, ze chociaż Rada Miasta stanie na wysokości zadania i Prezydentowi z jego ekipą zarobki obniży - bo te Groblowe były na nieprzyzwoicie wysokim poziomie! Najzwyklejsze zdzierstwo w biały dzień to bylo!
 Propozycja rady już jest: 5000+2100+2698=9798. Moim zdaniem dużo za dużo, proponuję:3800+2100+1180=7080, co i tak dużo jak na prezydenta, który cztery lata krytykował władzę za rozrzutność i zbyt duże zarobki. 
 Propozycja rady już jest: 5000+2100+2698=9798. Moim zdaniem dużo za dużo, proponuję:3800+2100+1180=7080, co i tak dużo jak na prezydenta, który cztery lata krytykował władzę za rozrzutność i zbyt duże zarobki.  rozwiń
Avatar
SzefInternetu / 9 grudnia 2018 o 16:55
+2
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik???????
Nie powinno tak dalej być bo exprezydent Grobel ze swoją ekipą byli baaardzo drooodzy
Czy ta Groblowa ekipa po przejęciu urzędu przez nowego Prezydenta nie jest przypadkiem już Majową ekipą?
 Nie jest i nigdy nie będzie. Jesteście naiwni mysląc, że wieloletni rozpasani pracownicy nagle zmienią obóz. Pracują, bo to dobre stanowiska. Nigdzie indziej nie zarobią tak dużo ,za tak mało pracy. Maj siedzi obecnie w gnieździe żmij!
 Nie jest i nigdy nie będzie. Jesteście naiwni mysląc, że wieloletni rozpasani pracownicy nagle zmienią obóz. Pracują, bo to dobre stanowiska. Nigdzie indziej nie zarobią tak dużo ,za tak mało pracy. Maj siedzi obecnie w gnieździe żmij! rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 20:38
+2
Nie wiem kim jest Trzaskowski. Nie znam Trzaskowskiego. Jestem zwolennikiem tego aby za dobra prace dobrze placic. CK, tel. 518-482-726
Napewno jest Pan bliżej Pana Prezydenta Pawła Maja - więc uważa Pan że 25tys to jest to kwota, która za jego pracę na tym stanowisku, by go satysfakcjonowała? (jak dopytują na rozmowach o pracę stwierdzając potem że się odezwą...)
TAK! Ja dałbym dla Pawła Maja 25.000 zł. A dla towarzysza Janusza Grobla z PZPR 25 lat ciężkich robót w kamieniołomach! CK, tel. 518-482-726
 Nic nie stoi na przeszkodzie aby pan mu tyle dawał, oczywiście z własnej pensji, oszczedności czy co tam pan ma. Od publicznych pieniędzy pan się odstosunkuje. 
 Nic nie stoi na przeszkodzie aby pan mu tyle dawał, oczywiście z własnej pensji, oszczedności czy co tam pan ma. Od publicznych pieniędzy pan się odstosunkuje.  rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 19:21
+2
Skoro już tu ktoś wysokości zarobków Prezydenta Puław broni jak Częstochowy, to ciekawe na jakim poziomie swoje zarobki widziałby sam Pan Prezydent Paweł Maj... bo po zaprzysiężeniu Trzaskowskiego na prezydenta, Rada Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydenta m. st. Warszawy, które będzie wynosić 12,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. Planowane wpływy w budżecie Warszawy na 2018 r. to prawie 16 mld zł, natomiast w rekordowym budżecie Puław na 2018 r. - to niespełna 300 mln zł. Ciekawe jakie wynagrodzenie zechciałby przyjąć nasz Pan Prezydent - tyle co Trzaskowski bo więcej się już chyba nie da, czy może mniej, a jeśli już mniej to o ile?
Skoro już tu ktoś wysokości zarobków Prezydenta Puław broni jak Częstochowy, to ciekawe na jakim poziomie swoje zarobki widziałby sam Pan Prezydent Paweł Maj... bo po zaprzysiężeniu Trzaskowskiego na prezydenta, Rada Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydenta m. st. Warszawy, które będzie wynosić 12,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. Planowane wpływy w budżecie Warszawy na 2018 r. to prawie 16 mld zł, natomiast w rekordowym budżecie Puław na 2018 r. - to niespełna 300 mln zł. Ciekawe jakie wynagrodzenie zechcia... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 18:23
+2
Dom Pani Starosty  będzie najpiękniejszy na całej ulicy...A może i w całym Golebiu
 Jaki dom? Pani starosta w oświadczeniu majątkowym nie podaje żadnego majątku, nawet gotówki, ma tylko kredyty do spłacenia na ponad 200 tys. ale pewnie teraz go szybciutko spłaci. Dla mnie to baaardzo podejrzane jak osoba 53letnia pracująca na dobrej posadzie może nie mieć niczego, nawet drobnych oszczędności.
Avatar
Mietek / 10 grudnia 2018 o 20:35
0
To może niech prezydent zarabia najniższą krajową, skoro tak was boli, że człowiek, który odpowiada za wszystko co się dzieje w mieście, zarobi na rękę ok. 7 tys. zł, co moim zdaniem nie jest kwotą wygórowaną jak na odpowiedzialność, jaka na nim ciąży. Kwestię tego, czy ktoś był za Majem czy nie, zostawiam z boku, nie o to tu chodzi. Prezydent 50-tysięcznego miasta z budżetem 300 milionów złotych nie może zarabiać ochłapów, ale widzę, że suweren tu czegoś nie rozumie. Dla suwerena każdy pracujący na państwowym powinien zasuwać za miskę ryżu, ale tak właściwie to dlaczego? Tylko dlatego, że płaci mu państwo / samorząd, a nie prywaciarz? Pracownik na państwowym też pracuje, tak samo jak ten u prywaciarza, a możecie mi wierzyć, że zarobki są podobne, a w wielu przypadkach u prywaciarza zarabia się więcej.
  Po zaprzysiężeniu Trzaskowskiego na prezydenta, Rada Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydenta m. st. Warszawy, które      będzie wynosić 12,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie          .    Planowane wpływy w budżecie Warszawy na 2018 r. to prawie       16 mld zł, natomiast w rekordowym budżecie Puław na 2018 r. - to niespełna 300 mln zł. W jakiej wysokości wynagrodzenie prezydenta ustaliła lub ustali Rada Miasta Puławy?  
To małe pieniądze jak na prezydenta. Wójt w Końskowoli zarabiał więcej! Jakaś proporcja być powinna. Czy tym nie ma kto się zająć? To jakiś absurd! 
To małe pieniądze jak na prezydenta. Wójt w Końskowoli zarabiał więcej! Jakaś proporcja być powinna. Czy tym nie ma kto się zająć? To jakiś absurd!  rozwiń
Avatar
Optymista / 10 grudnia 2018 o 20:29
+1
Panie i panowie obecny prezydent krytykował zarobki kierowników działów, sekretarza i tym podobnych. Iż są za wysokie w stosunku do reszty pracowników. A co wszyscy chcący obniżenia pensji prezydentowi powiecie na fakt, że sekretarz może mieć więcej od niego? Czy ktokolwiek wie kto jest sekretarzem i co robi? Będziecie protestować w sprawie sekretarza?
 Prezydent to Prezydent! Powinien mieć zarobki stosowne do stanowiska i napewno nie mniejsze od starosty! To byłby obciach!
Avatar
gorsiejszy sort / 9 grudnia 2018 o 22:12
0
od kiedy to Jezus jest Bogiem ?
Avatar
Stary układ z nową twarzą / 9 grudnia 2018 o 21:20
0
Wystarczy trochę tych wpisów przeczytać i chcący bardzo szybko sobie osąd o co tu idzie wyrobi
Avatar
SzefInternetu / 9 grudnia 2018 o 16:56
0
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik???????
Nie powinno tak dalej być bo exprezydent Grobel ze swoją ekipą byli baaardzo drooodzy
Czy ta Groblowa ekipa po przejęciu urzędu przez nowego Prezydenta nie jest przypadkiem już Majową ekipą?
Oczywiście że jest. Jeśli nikt nie złożył rezygnacji to wszyscy stali się majowi.
No tak rezygnacji przecież nie złożyli, a nawet niektórzy po chwili zawahania powrócili a nowy Prezydent ich przygarnął i nie pozwalniał - choć starogroblowo to MAMY NOWĄ EKIPĘ MAJOWĄ a skoro ona była BAAARDZO DROOOGA to i Panu Prezydentowi między nimi inaczej czynić nie wypada
 PREZYDENT NIE MOŻE NIKOGO ZWOLNIĆ.
 PREZYDENT NIE MOŻE NIKOGO ZWOLNIĆ. rozwiń
Avatar
SzefInternetu / 9 grudnia 2018 o 16:55
+2
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik???????
Nie powinno tak dalej być bo exprezydent Grobel ze swoją ekipą byli baaardzo drooodzy
Czy ta Groblowa ekipa po przejęciu urzędu przez nowego Prezydenta nie jest przypadkiem już Majową ekipą?
 Nie jest i nigdy nie będzie. Jesteście naiwni mysląc, że wieloletni rozpasani pracownicy nagle zmienią obóz. Pracują, bo to dobre stanowiska. Nigdzie indziej nie zarobią tak dużo ,za tak mało pracy. Maj siedzi obecnie w gnieździe żmij!
 Nie jest i nigdy nie będzie. Jesteście naiwni mysląc, że wieloletni rozpasani pracownicy nagle zmienią obóz. Pracują, bo to dobre stanowiska. Nigdzie indziej nie zarobią tak dużo ,za tak mało pracy. Maj siedzi obecnie w gnieździe żmij! rozwiń
Avatar
Janusz / 9 grudnia 2018 o 08:05
0
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik???????
Nie powinno tak dalej być bo exprezydent Grobel ze swoją ekipą byli baaardzo drooodzy
Czy ta Groblowa ekipa po przejęciu urzędu przez nowego Prezydenta nie jest przypadkiem już Majową ekipą?
Oczywiście że jest. Jeśli nikt nie złożył rezygnacji to wszyscy stali się majowi.
 SIEBIE WARCI 
 SIEBIE WARCI  rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 21:29
-2
pensje to powinno ustalać społeczeństwo a nie kolesie od kieliszka
Avatar
Jpd / 8 grudnia 2018 o 21:06
0
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik???????
Nie powinno tak dalej być bo exprezydent Grobel ze swoją ekipą byli baaardzo drooodzy
Czy ta Groblowa ekipa po przejęciu urzędu przez nowego Prezydenta nie jest przypadkiem już Majową ekipą?
Oczywiście że jest. Jeśli nikt nie złożył rezygnacji to wszyscy stali się majowi.
No tak rezygnacji przecież nie złożyli, a nawet niektórzy po chwili zawahania powrócili a nowy Prezydent ich przygarnął i nie pozwalniał - choć starogroblowo to MAMY NOWĄ EKIPĘ MAJOWĄ a skoro ona była BAAARDZO DROOOGA to i Panu Prezydentowi między nimi inaczej czynić nie wypada
No tak rezygnacji przecież nie złożyli, a nawet niektórzy po chwili zawahania powrócili a nowy Prezydent ich przygarnął i nie pozwalniał - choć starogroblowo to MAMY NOWĄ EKIPĘ MAJOWĄ a skoro ona była BAAARDZO DROOOGA to i Panu Prezydentowi między nimi inaczej czynić nie wypada rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 20:59
0
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik???????
Nie powinno tak dalej być bo exprezydent Grobel ze swoją ekipą byli baaardzo drooodzy
Czy ta Groblowa ekipa po przejęciu urzędu przez nowego Prezydenta nie jest przypadkiem już Majową ekipą?
 Oczywiście że jest. Jeśli nikt nie złożył rezygnacji to wszyscy stali się majowi.
 Oczywiście że jest. Jeśli nikt nie złożył rezygnacji to wszyscy stali się majowi. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy 3 1

Rodzina z Wronowa (gm. Końskowola) cudem uniknęła śmierci uciekając z płonącego budynku tuż przed eksplozją butli gazowej. Dom został zniszczony, ale dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się postawić nowy

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep
12 stycznia 2019, 20:00

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 na scenie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Jerzy Małek z projektem Black Sheep.

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach
22 grudnia 2018, 19:00

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy występ komika Zbycha Grabowskiego, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem?
film

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem? 22 6

Kilka miesięcy temu pokazaliśmy historię popularnej instagramerki Oliwii P. Jej mąż Mariusz P. ujawnił nagrania, na których słychać, jak kobieta krzyczy na córkę i grozi, że zrobi jej krzywdę. Mimo dwóch toczących się postępowań, wzajemnych oskarżeń i walki o dziecko, para znów mieszka razem. Internauci odkryli, że małżonkowie zaczęli działać na tzw. kamerkach erotycznych, w ten sposób zarabiając pieniądze.

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]
galeria

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia] 5 8

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt"

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt" 0 1

Miasto stanęło przed największym pod względem zakresu i kosztów w jego dziejach zadaniem inwestycyjnym. To projekt „Rewitalizacja Włodawy”, na który miasto otrzyma ponad 14 mln zł

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł
film

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł 13 2

Gorzów Wlkp. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim ruszył proces w sprawie śmierci 15-letniego Mateusza. Jego koledzy są oskarżeni o rozpijanie osoby małoletniej, narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Zarówno Mirosław G., jak i Paweł N. przyznali się do winy.

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia]
galeria

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia] 0 0

25 szkół z całej Lubelszczyzny otrzymało nagrody za udział w konkursie „25 na piątkę z plusem!”. Nagrodą w konkursie było 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej.

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”