Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 kwietnia 2016 r.
15:17

Pomóżmy małej Basi z Puław. Rodzice zbierają pieniądze

Autor: Zdjęcie autora rs
574 14 A A
Basia urodziła się z HLHS, czyli wrodzoną wadą serca. Jej rodzice zbierają pieniądze na kolejne operacje (fot. Archiwum)
Basia urodziła się z HLHS, czyli wrodzoną wadą serca. Jej rodzice zbierają pieniądze na kolejne operacje (fot. Archiwum)

Trzymiesięczna Basia urodziła się z poważną wadą serca. Dziewczynka wymaga trzech operacji, na które jej rodziców nie stać. Potrzeba 135 tysięcy złotych. Zbiórka trwa do 22 kwietnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Basia to dziecko rodziców z Puław, którzy o jej wrodzonej wadzie serca dowiedzieli się zanim dziewczynka przyszła na świat. Zebrali pieniądze i za namową polskich lekarzy pojechali do Niemiec. Tam Basia przeszła pierwszą operację, która uratowała jej życie. Zabieg był drogi i bardzo skomplikowany, ale nie jest wystarczający. Konieczne są kolejne operacje korygujące wadę serca, na które potrzeba jeszcze prawie 135 tys. zł. Rodzice dziewczynki o wsparcie proszą każdego, kto jest w stanie dołożyć od siebie choćby najmniejszą cegiełkę.

Zbiórkę prowadzi fundacja „Się pomaga”. Na stronie www.siepomaga.pl/serce-basi każdy zainteresowany wsparciem rodziny z Puław może ofiarować dowolną kwotę. Dotychczas udało się zebrać 25 tysięcy złotych.

Rodzice Basi modlą się, żeby ich dziecko mogło normalnie żyć. – Cały czas działamy i poszukujemy aniołów, które wesprą nas w walce o życie córeczki – piszą, zwracając się do wszystkich, którzy są w stanie im pomóc.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 20:21
0
dlaczego na sie pomaga pisze że zbiórka do 11 maja kwota jeszcze nie cała uzbierana a nie da sie wpłacić pisze zbiórka zakończona?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 20:19
0
trzymamy kciuki niedawno wspomagaliśmy zbiórkę dla chłopca z Kurowa też z wodą serduszka i się udało Wam też się uda.
Avatar
Rebeka / 15 kwietnia 2016 o 09:37
0

zamiast dawać za darmo 500+ to  rząd winien te pieniądze przekazywać na leczenie chorych

no to teraz mają okazję wykazać się dobrocią rodziny dostające za darmo 500+, a tak na marginesie to choler..... rząd winien te 500+ przekazywać na leczenie chorych  a nie dawać za darmo za rozmnażanie się.

Nikt "za darmo" nie dostaje tych pieniędzy. Rodzice samowolnie obniżają komfort swojego życia, aby poświęcić się wychowaniu dzieci, czyli przyszłego pokolenia. Jak to wg Ciebie jest "za darmo", to proszę - sam/a zdecyduj się na dwoje i więcej dzieci.

 
 za leczenie tego dziecka jak i na tysiące innych winien zapłacić NFZ !!

Zgadzam się.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 08:13
0
Wiecie co mnie rozwala? --- że Ludzie są w stanie uśmiercić dziecko jak się kasy nie zbierze. Bo z tego co zrozumiałem, nie ma kasy, nie ma operacji.... Przecież operacje ratujące życie winny być za darmo. Życie to skarb który zwraca się stukrotnie i za to ceny być nie powinno. Straszne że jest jednak cena....
Avatar
es / 14 kwietnia 2016 o 22:15
0

nie ma co narzekać, trzeba pomóc, przelać choć te kilkadziesiąt PLN, jak dużo ludzi pomoże, nawet po małej kwocie, to może dziecku życie uratować.

Pokażmy, że na Lubelszczyźnie ludzie są życzliwi i solidarni

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:58
0

Gdy ja dowiedziałam się że muj syn może mieć poważną wadę serca czułam się rozdarta i bezradna. Naszczescie wszystko jest ok. Trzymam mocno kciuki za Basię , musi być dobrze. Sylwia POWODZENIA.

samymi słowami nie wyleczy się dziecka, tu są potrzebne i to dużeee pieniądze

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:57
0

no to teraz mają okazję wykazać się dobrocią rodziny dostające za darmo 500+, a tak na marginesie to choler..... rząd winien te 500+ przekazywać na leczenie chorych  a nie dawać za darmo za rozmnażanie się.

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:39
0
Gdy ja dowiedziałam się że muj syn może mieć poważną wadę serca czułam się rozdarta i bezradna. Naszczescie wszystko jest ok. Trzymam mocno kciuki za Basię , musi być dobrze. Sylwia POWODZENIA.
Avatar
pijaki precz od NFZ / 14 kwietnia 2016 o 19:47
0
 
 za leczenie tego dziecka jak i na tysiące innych winien zapłacić NFZ !! NFZ płaci za leczenie
pijaków i narkomanów, np leczy taką pijaczynę jak mój kuzyn, skrajny degenerat!!
Na leczenie ludzi z chorobami zawodowymi, którzy kilkadziesiąt lat pracowali w kopalni lub
w azbeście, pieniędzy nie ma!! PIJAKI I NARKOMANI WINNI LECZYĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE!!
 
Avatar
OLA / 14 kwietnia 2016 o 19:29
0

wzielabym kredyt gdyby moje dziecko potrzebowalo

nie każdy by dostał kredyt, może już mają na mieszkanie, łatwo mówić wziełabym tak jakby tak dawali, może wpłać przynajmniej 20 zł i nie komentuj głupio

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 20:21
0
dlaczego na sie pomaga pisze że zbiórka do 11 maja kwota jeszcze nie cała uzbierana a nie da sie wpłacić pisze zbiórka zakończona?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 20:19
0
trzymamy kciuki niedawno wspomagaliśmy zbiórkę dla chłopca z Kurowa też z wodą serduszka i się udało Wam też się uda.
Avatar
Rebeka / 15 kwietnia 2016 o 09:37
0

zamiast dawać za darmo 500+ to  rząd winien te pieniądze przekazywać na leczenie chorych

no to teraz mają okazję wykazać się dobrocią rodziny dostające za darmo 500+, a tak na marginesie to choler..... rząd winien te 500+ przekazywać na leczenie chorych  a nie dawać za darmo za rozmnażanie się.

Nikt "za darmo" nie dostaje tych pieniędzy. Rodzice samowolnie obniżają komfort swojego życia, aby poświęcić się wychowaniu dzieci, czyli przyszłego pokolenia. Jak to wg Ciebie jest "za darmo", to proszę - sam/a zdecyduj się na dwoje i więcej dzieci.

 
 za leczenie tego dziecka jak i na tysiące innych winien zapłacić NFZ !!

Zgadzam się.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 08:13
0
Wiecie co mnie rozwala? --- że Ludzie są w stanie uśmiercić dziecko jak się kasy nie zbierze. Bo z tego co zrozumiałem, nie ma kasy, nie ma operacji.... Przecież operacje ratujące życie winny być za darmo. Życie to skarb który zwraca się stukrotnie i za to ceny być nie powinno. Straszne że jest jednak cena....
Avatar
es / 14 kwietnia 2016 o 22:15
0

nie ma co narzekać, trzeba pomóc, przelać choć te kilkadziesiąt PLN, jak dużo ludzi pomoże, nawet po małej kwocie, to może dziecku życie uratować.

Pokażmy, że na Lubelszczyźnie ludzie są życzliwi i solidarni

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:58
0

Gdy ja dowiedziałam się że muj syn może mieć poważną wadę serca czułam się rozdarta i bezradna. Naszczescie wszystko jest ok. Trzymam mocno kciuki za Basię , musi być dobrze. Sylwia POWODZENIA.

samymi słowami nie wyleczy się dziecka, tu są potrzebne i to dużeee pieniądze

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:57
0

no to teraz mają okazję wykazać się dobrocią rodziny dostające za darmo 500+, a tak na marginesie to choler..... rząd winien te 500+ przekazywać na leczenie chorych  a nie dawać za darmo za rozmnażanie się.

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:39
0
Gdy ja dowiedziałam się że muj syn może mieć poważną wadę serca czułam się rozdarta i bezradna. Naszczescie wszystko jest ok. Trzymam mocno kciuki za Basię , musi być dobrze. Sylwia POWODZENIA.
Avatar
pijaki precz od NFZ / 14 kwietnia 2016 o 19:47
0
 
 za leczenie tego dziecka jak i na tysiące innych winien zapłacić NFZ !! NFZ płaci za leczenie
pijaków i narkomanów, np leczy taką pijaczynę jak mój kuzyn, skrajny degenerat!!
Na leczenie ludzi z chorobami zawodowymi, którzy kilkadziesiąt lat pracowali w kopalni lub
w azbeście, pieniędzy nie ma!! PIJAKI I NARKOMANI WINNI LECZYĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE!!
 
Avatar
OLA / 14 kwietnia 2016 o 19:29
0

wzielabym kredyt gdyby moje dziecko potrzebowalo

nie każdy by dostał kredyt, może już mają na mieszkanie, łatwo mówić wziełabym tak jakby tak dawali, może wpłać przynajmniej 20 zł i nie komentuj głupio

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!