Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 marca 2017 r.
13:48

Powiat odwołuje dyrektora Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego

Autor: Zdjęcie autora rs
0 134 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Zarząd powiatu puławskiego w piątek podjął uchwałę o odwołaniu z funkcji dyrektora Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, Wiesława Smyrgałę. To wynik trwającej od kilku miesięcy kontroli tej jednostki prowadzonej na zlecenie jej organu prowadzącego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że przyszłość Wiesława Smyrgały, który od lat 90-tych prowadzi puławskie RCKU, jest niepewna, wiadomo było już od kilku tygodni.

Zaufanie do doświadczonego dyrektora centrum, w skład którego wchodzi kilka szkół, bursa oraz pięć stowarzyszeń, zostało nadszarpnięte po tym, jak placówka stała się przedmiotem zainteresowania władz powiatu puławskiego.

Na zlecenie zarządu już kilka miesięcy temu przeprowadzone zostały kontrole przede wszystkim kwestii organizacyjno-finansowych i przepływów pieniężnych pomiędzy RCKU, a działającymi przy nim stowarzyszeniami, na czele których stoją wicedyrektorzy centrum oraz członkowie grona pedagogicznego.

Wątpliwości władz powiatu budziło także podejrzenie łamania ustawy o działalności gospodarczej przez dyrektora RCKU, który pełniąc tę funkcję, był jednocześnie prezesem stowarzyszenia "Jagiellonia".

Jeszcze tydzień temu władze powiatu o przyszłości dyrektora Wiesława Smyrgały mówiły niewiele, podkreślając, że będą one uzależnione od wniosków z zakończonej już kontroli w centrum. W piątek 24 marca, czas na składania wyjaśnień i rozmowy pomiędzy organem prowadzącym i dyrektorem RCKU się skończył.

- Mogę potwierdzić, że w dniu dzisiejszym zarząd powiatu podjął uchwałę o odwołaniu pana dyrektora Wiesława Smyrgały - przyznała sekretarz Starostwa Powiatowego, Monika Zych.

Komentarze 134

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
princessa / 31 marca 2017 o 23:27
0
co tam pracownicy bursy? kasa na lewo się skończy? i teraz płącz haha pora się wziąść do uczciwej pracy gamonie
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 19:28
0
Naprawde jest mi cieżko zrozumieć te chore komentarze , pan Wiesław Smyrgała był i ejst i bedzie zawsze naszym panem dyrektorem
Avatar
mms / 30 marca 2017 o 18:24
0
A jego włościanie pójdą teraz w niewole
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 17:45
0
Król w bursie jest i bedzie tylko jeden i bez znaczenia kto przyjdzie po jego kadencji. P. Smyrgała stworzył to miejsce i zawsze mówiąc o Bursie bedzie miało sie na myśli i mówiło sie o Nim . Jakby nie patrzeć P. Smyrgała jest częścią tego miejsca
Avatar
P / 30 marca 2017 o 14:16
0
A o czym tu pisać? Umarł król niech żyje król...
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 11:30
0
Koniec? Forum zdechło?
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:30
0
najpierw nagonka na p dyrektora teraz tak po kolei smutne i zenujace
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:20
0
O TYM JAK LENIN KUPIŁ ZABAWKĘ PEWNEMU CHŁOPCU Pewien rosyjski rewolucjonista uciekł z carskiego więzienia i ukrył się przed żandarmami za granicą. Zamieszkał w Szwajcarii, w Zurychu. Został robotnikiem w fabryce mebli. Wkrótce przyjechał do Szwajcarii Lenin. Robotnik bardzo chciał zobaczyć Lenina, bo słyszał o nim dużo dobrego i czytał jego książki. I oto pewnego razu ów robotnik usłyszał, że Lenin będzie przemawiać na zebraniu w "Kole robotników rosyjskich". Wówczas postanowił on przyjść na to zebranie, by posłuchać Lenina. Żona robotnika pracowała w fabryce mebli, lecz na zmianie wieczornej. I dlatego nie miał on przy kim zostawić swego małego syna Donata. Więc powiedział do niego tak: - Chodźmy razem na zebranie, popatrzymy na Lenina! Wziął małego Donata za rączkę i poszli razem do klubu robotniczego. Przyszli do klubu, lecz było za wcześnie. Nikogo nie ma. Tylko jeden człowiek siedzi na sali i czyta gazetę. Więc robotnik posadził swego syna przy oknie, zaczął nerwowo kręcić się po sali i myśli: "Lenin chyba nie przyjdzie". W tym momencie człowiek z gazetą (a był to Lenin) mówi do robotnika: - Jest taka piękna pogoda, a pan trzyma swego małego syna w dusznym pokoju. Niech mu pan pozwoli pospacerować po podwórzu! Na to robotnik odrzekł: - Nie, mój synek Donat jest jeszcze bardzo mały. Nudno mu będzie na podwórzu i boję się, że wyjdzie na ulicę i zabłądzi. Lepiej niech tu posiedzi ze mną, poczekamy, aż Lenin przyjdzie. Lenin zwrócił się do chłopca: - Podaj mi rączkę! Pójdziemy na mały spacer. Wziął chłopca za rękę i wyszli razem na ulicę. Po­deszli do sklepu z zabawkami. I weszli do środka. W sklepie Lenin powiedział do niego: - Czy chcesz, żebym ci kupił tę łódeczkę? A była to piękna mała łódeczka z żaglem. Moźna, było podnosić i opuszczać. Obok żagla stał mały marynarzyk. Prócz tego w łódce znajdowały się ławeczka mały ster i chorągiewka. To była niezwykle interesująca zabawka! Chłopczyk ucieszył się bardzo. I Lenin kupił mu zabawkę. Ruszyli szybko z powrotem na podwórze. A na tym podwórzu znajdowała się mała fontanna. Chłopiec zaczął bawić się swoją łodzią żaglową, puścił ją na wodę Wiatr wzdął żagle, a łódeczka, kierowana przez ster, płynęła znakomicie. Chłopiec był tak, że zadowolony, śmiał się, klaskał z radości w dłonie i wołał: "Nie bój się, marynarzyku! Płyń naprzód!"; Lenin zaś stał w pobliżu fontanny i śmiał się także. W tym czasie robotnik chodzi po sali i denerwuje się "To dopiero - myśli sobie - taki kłopot, Lenin jeszcze nie przyjechał, a na dobitkę jakiś obcy człowiek zabrał mojego synka i odszedł z nim". A na sałi zebrało się już sporo łudzi. Wszyscy pytają: - Gdzie jest Lenin? Czyżby jeszcze nie przyjechał? W tym momencie ktoś spośród zebranych spojrzał w okno i mówi: - Popatrzcie, Lenin jest tam na podwórzu z jakimś małym chłopcem. Wszyscy zebrani zaczęli spoglądać w okno. I nasz robotnik też popatrzył i zobaczył syna stojącego z Leninem obok fontanny. Robotnik zdziwił się bardzo. I myśli: "Ach, więc to jest Lenin. A ja myślałem, że to kto inny - taki jest prosty i dobry. Nawet kupił zabawkę mojemu synowi". Po chwili Lenin wrócił na salę i zaczął rozmawiać z robotnikami.
O TYM JAK LENIN KUPIŁ ZABAWKĘ PEWNEMU CHŁOPCU Pewien rosyjski rewolucjonista uciekł z carskiego więzienia i ukrył się przed żandarmami za granicą. Zamieszkał w Szwajcarii, w Zurychu. Został robotnikiem w fabryce mebli. Wkrótce przyjechał do Szwajcarii Lenin. Robotnik bardzo chciał zobaczyć Lenina, bo słyszał o nim dużo dobrego i czytał jego książki. I oto pewnego razu ów robotnik usłyszał, że Lenin będzie przemawiać na zebraniu w "Kole robotników rosyjskich". Wówczas postanowił on przyjść na to zebranie, by posłuchać Lenina. Żona... rozwiń
Avatar
S / 28 marca 2017 o 23:09
0
Dokładnie. Cwaniak incognito, odważniak bo  pisze anonimowo.   Nie dorastasz jej do pięt.  
Avatar
A / 28 marca 2017 o 22:28
0
Komuś ewidentnie pomyliła się tematyka. Chcesz sobie pogadać to przejdź na gadu gadu i znajdź równego sobie, choć nie ukrywam będzie trudno, bo to co piszesz człowieku to jest poniżej wszelkiej krytyki. Co z ciebie za człowiek żeby takie pomyje wypisywać na forum publicznym! Sprawia ci to przyjemność, ekstytujesz się tym bardzo? Żałosne. 
Avatar
princessa / 31 marca 2017 o 23:27
0
co tam pracownicy bursy? kasa na lewo się skończy? i teraz płącz haha pora się wziąść do uczciwej pracy gamonie
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 19:28
0
Naprawde jest mi cieżko zrozumieć te chore komentarze , pan Wiesław Smyrgała był i ejst i bedzie zawsze naszym panem dyrektorem
Avatar
mms / 30 marca 2017 o 18:24
0
A jego włościanie pójdą teraz w niewole
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 17:45
0
Król w bursie jest i bedzie tylko jeden i bez znaczenia kto przyjdzie po jego kadencji. P. Smyrgała stworzył to miejsce i zawsze mówiąc o Bursie bedzie miało sie na myśli i mówiło sie o Nim . Jakby nie patrzeć P. Smyrgała jest częścią tego miejsca
Avatar
P / 30 marca 2017 o 14:16
0
A o czym tu pisać? Umarł król niech żyje król...
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 11:30
0
Koniec? Forum zdechło?
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:30
0
najpierw nagonka na p dyrektora teraz tak po kolei smutne i zenujace
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:20
0
O TYM JAK LENIN KUPIŁ ZABAWKĘ PEWNEMU CHŁOPCU Pewien rosyjski rewolucjonista uciekł z carskiego więzienia i ukrył się przed żandarmami za granicą. Zamieszkał w Szwajcarii, w Zurychu. Został robotnikiem w fabryce mebli. Wkrótce przyjechał do Szwajcarii Lenin. Robotnik bardzo chciał zobaczyć Lenina, bo słyszał o nim dużo dobrego i czytał jego książki. I oto pewnego razu ów robotnik usłyszał, że Lenin będzie przemawiać na zebraniu w "Kole robotników rosyjskich". Wówczas postanowił on przyjść na to zebranie, by posłuchać Lenina. Żona robotnika pracowała w fabryce mebli, lecz na zmianie wieczornej. I dlatego nie miał on przy kim zostawić swego małego syna Donata. Więc powiedział do niego tak: - Chodźmy razem na zebranie, popatrzymy na Lenina! Wziął małego Donata za rączkę i poszli razem do klubu robotniczego. Przyszli do klubu, lecz było za wcześnie. Nikogo nie ma. Tylko jeden człowiek siedzi na sali i czyta gazetę. Więc robotnik posadził swego syna przy oknie, zaczął nerwowo kręcić się po sali i myśli: "Lenin chyba nie przyjdzie". W tym momencie człowiek z gazetą (a był to Lenin) mówi do robotnika: - Jest taka piękna pogoda, a pan trzyma swego małego syna w dusznym pokoju. Niech mu pan pozwoli pospacerować po podwórzu! Na to robotnik odrzekł: - Nie, mój synek Donat jest jeszcze bardzo mały. Nudno mu będzie na podwórzu i boję się, że wyjdzie na ulicę i zabłądzi. Lepiej niech tu posiedzi ze mną, poczekamy, aż Lenin przyjdzie. Lenin zwrócił się do chłopca: - Podaj mi rączkę! Pójdziemy na mały spacer. Wziął chłopca za rękę i wyszli razem na ulicę. Po­deszli do sklepu z zabawkami. I weszli do środka. W sklepie Lenin powiedział do niego: - Czy chcesz, żebym ci kupił tę łódeczkę? A była to piękna mała łódeczka z żaglem. Moźna, było podnosić i opuszczać. Obok żagla stał mały marynarzyk. Prócz tego w łódce znajdowały się ławeczka mały ster i chorągiewka. To była niezwykle interesująca zabawka! Chłopczyk ucieszył się bardzo. I Lenin kupił mu zabawkę. Ruszyli szybko z powrotem na podwórze. A na tym podwórzu znajdowała się mała fontanna. Chłopiec zaczął bawić się swoją łodzią żaglową, puścił ją na wodę Wiatr wzdął żagle, a łódeczka, kierowana przez ster, płynęła znakomicie. Chłopiec był tak, że zadowolony, śmiał się, klaskał z radości w dłonie i wołał: "Nie bój się, marynarzyku! Płyń naprzód!"; Lenin zaś stał w pobliżu fontanny i śmiał się także. W tym czasie robotnik chodzi po sali i denerwuje się "To dopiero - myśli sobie - taki kłopot, Lenin jeszcze nie przyjechał, a na dobitkę jakiś obcy człowiek zabrał mojego synka i odszedł z nim". A na sałi zebrało się już sporo łudzi. Wszyscy pytają: - Gdzie jest Lenin? Czyżby jeszcze nie przyjechał? W tym momencie ktoś spośród zebranych spojrzał w okno i mówi: - Popatrzcie, Lenin jest tam na podwórzu z jakimś małym chłopcem. Wszyscy zebrani zaczęli spoglądać w okno. I nasz robotnik też popatrzył i zobaczył syna stojącego z Leninem obok fontanny. Robotnik zdziwił się bardzo. I myśli: "Ach, więc to jest Lenin. A ja myślałem, że to kto inny - taki jest prosty i dobry. Nawet kupił zabawkę mojemu synowi". Po chwili Lenin wrócił na salę i zaczął rozmawiać z robotnikami.
O TYM JAK LENIN KUPIŁ ZABAWKĘ PEWNEMU CHŁOPCU Pewien rosyjski rewolucjonista uciekł z carskiego więzienia i ukrył się przed żandarmami za granicą. Zamieszkał w Szwajcarii, w Zurychu. Został robotnikiem w fabryce mebli. Wkrótce przyjechał do Szwajcarii Lenin. Robotnik bardzo chciał zobaczyć Lenina, bo słyszał o nim dużo dobrego i czytał jego książki. I oto pewnego razu ów robotnik usłyszał, że Lenin będzie przemawiać na zebraniu w "Kole robotników rosyjskich". Wówczas postanowił on przyjść na to zebranie, by posłuchać Lenina. Żona... rozwiń
Avatar
S / 28 marca 2017 o 23:09
0
Dokładnie. Cwaniak incognito, odważniak bo  pisze anonimowo.   Nie dorastasz jej do pięt.  
Avatar
A / 28 marca 2017 o 22:28
0
Komuś ewidentnie pomyliła się tematyka. Chcesz sobie pogadać to przejdź na gadu gadu i znajdź równego sobie, choć nie ukrywam będzie trudno, bo to co piszesz człowieku to jest poniżej wszelkiej krytyki. Co z ciebie za człowiek żeby takie pomyje wypisywać na forum publicznym! Sprawia ci to przyjemność, ekstytujesz się tym bardzo? Żałosne. 
Zobacz wszystkie komentarze 134

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 14 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!