Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 stycznia 2017 r.
8:52

Pozwała radnego, a potem pozew wycofała. Adwokat za drogi dla wiceprezydent Puław

121 52 A A
Ewa Wójcik zaskarżyła postanowienie puławskiego sądu dotyczące wysokości zwrotu kosztów poniesionych przez pozwanego przez <br />
nią radnego Pawła Maja
Ewa Wójcik zaskarżyła postanowienie puławskiego sądu dotyczące wysokości zwrotu kosztów poniesionych przez pozwanego przez
nią radnego Pawła Maja (fot. Radosław Szczęch)

Ewa Wójcik, wiceprezydent Puław, najpierw pozwała radnego Pawła Maja, a następnie swój pozew wycofała. Radny zdążył jednak opłacić adwokata, który wystawił mu rachunek na ponad 3 tys. złotych. Sąd uznał, że koszty te musi pokryć powódka. Ta odmówiła i odwołała się do wyższej instancji.

Tuż przed świętami wydawało się, że to już koniec historii sporu pomiędzy urzędującą wiceprezent Puław, a radnym, którego pozwała za zniesławienie. Ewa Wójcik w grudniu wycofała złożony przez siebie pozew.

Problem w tym, że Paweł Maj zdążył zatrudnić adwokata, któremu z góry zapłacił 3075 złotych. Gdy w grudniu sprawa się skończyła, Sąd Rejonowy w Puławach automatycznie nakazał powódce zwrócić te koszty pozwanemu. I tu pojawił się problem, bo zdaniem prawnika reprezentującego zastępcę prezydenta, to suma zbyt wysoka, nieprzystająca do nakładu pracy poniesionego przez adwokata. W związku z tym postanowienie puławskiego sądu zostało w całości zaskarżone do wyższej instancji, czyli Sądu Okręgowego w Lublinie.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 r. o 13:39
0
Pani Prezydent poddała się - widziałachyba klęstę w sądzie
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 r. o 08:45
0
Faktycznie. pani prezydent bardzo biedna? Zarabia ok 15 tys niesieczenie czyli wychodzi jakieś180 tys na rok. Już wstydu nie ma aż tak sie ośmieszać?
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 r. o 08:42
0
TOWARZYSTWO PO BIEDNE BO ZASIADA NA STOŁKACH W URZĘDZIE MIASTA ZA KRÓTKO -SZKODA BIEDAKÓW.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 21:29
0
Kol. Prezydenckie ma rację.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 21:25
0
Nie powinna ustępować. Gonić chamstwo i brak kultury.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 11:30
0
Maj jest winny ze zajmuje sie sprawami miasta i jest pozywany przez to przez takie indywidua, które nie potrafią nawet uszanować wyroku sądu ?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 11:05
0
Komu i gdzie Paweł udowadniał swoja wyższość bo jakoś nigdzie nie widzę? Ze sprzeciwił sie remontom mieszkań cygańskich w ramach tzw programu integracji romskiej to udowadnia swoja wyższość? Albo żeby zamiast krówek cukierków prosił żeby zająć się błotem na skwerze? Kogoś pozywa włóczy po sadach i skubie ludzi z kasy? Bo nie mogę skojarzyć
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 09:50
0
Jedno drugiego warte , ten sam poziom,wstyd, Ale cóż zapędzeni w udowadnianie swojej wyższości .
Avatar
zszokowana / 1 lutego 2017 r. o 08:30
0
Żal mi Pana Pawła Maja. Człowiek chce coś zrobić! Np., zaprowadzić porządek z romami. Czepia się wszystkiego i wszystkich, I BARDZO DOBRZE ! Nie siedzi cicho i nie patrzy się na ten cały bałagan nic nie mówiąc. Ten człowiek wie po co go ludzie wybrali i odwrotnie, ludzie wiedzieli kogo i po co wybierają! Ma duże poparcie w tym co robi tylko dlaczego nikt jawnie nie stanie za nim murem !??! Dlaczego Ci wszyscy co piszą pochlebne komentarze nie ujawnią się np. nie pójdą na sesję i nie zabiorą głosu ? Pan Maj może wtedy by coś wywalczył bo Jego koledzy radni niestety boją się o swoje stołki lub o samochody, które mogą zostać zniszczone! Dlaczego tylko Pan Maj się nie boi? Ludzie ocknijcie się!
Żal mi Pana Pawła Maja. Człowiek chce coś zrobić! Np., zaprowadzić porządek z romami. Czepia się wszystkiego i wszystkich, I BARDZO DOBRZE ! Nie siedzi cicho i nie patrzy się na ten cały bałagan nic nie mówiąc. Ten człowiek wie po co go ludzie wybrali i odwrotnie, ludzie wiedzieli kogo i po co wybierają! Ma duże poparcie w tym co robi tylko dlaczego nikt jawnie nie stanie za nim murem !??! Dlaczego Ci wszyscy co piszą pochlebne komentarze nie ujawnią się np. nie pójdą na sesję i nie zabiorą głosu ? Pan Maj może wtedy by coś wywalczył... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 r. o 20:33
0
Tak trudno pogodzić się z przegraną? Nie wiem czy się śmiać czy płakać. To coś rządzi się moim miastem?
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 r. o 13:39
0
Pani Prezydent poddała się - widziałachyba klęstę w sądzie
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 r. o 08:45
0
Faktycznie. pani prezydent bardzo biedna? Zarabia ok 15 tys niesieczenie czyli wychodzi jakieś180 tys na rok. Już wstydu nie ma aż tak sie ośmieszać?
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 r. o 08:42
0
TOWARZYSTWO PO BIEDNE BO ZASIADA NA STOŁKACH W URZĘDZIE MIASTA ZA KRÓTKO -SZKODA BIEDAKÓW.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 21:29
0
Kol. Prezydenckie ma rację.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 21:25
0
Nie powinna ustępować. Gonić chamstwo i brak kultury.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 11:30
0
Maj jest winny ze zajmuje sie sprawami miasta i jest pozywany przez to przez takie indywidua, które nie potrafią nawet uszanować wyroku sądu ?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 11:05
0
Komu i gdzie Paweł udowadniał swoja wyższość bo jakoś nigdzie nie widzę? Ze sprzeciwił sie remontom mieszkań cygańskich w ramach tzw programu integracji romskiej to udowadnia swoja wyższość? Albo żeby zamiast krówek cukierków prosił żeby zająć się błotem na skwerze? Kogoś pozywa włóczy po sadach i skubie ludzi z kasy? Bo nie mogę skojarzyć
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 r. o 09:50
0
Jedno drugiego warte , ten sam poziom,wstyd, Ale cóż zapędzeni w udowadnianie swojej wyższości .
Avatar
zszokowana / 1 lutego 2017 r. o 08:30
0
Żal mi Pana Pawła Maja. Człowiek chce coś zrobić! Np., zaprowadzić porządek z romami. Czepia się wszystkiego i wszystkich, I BARDZO DOBRZE ! Nie siedzi cicho i nie patrzy się na ten cały bałagan nic nie mówiąc. Ten człowiek wie po co go ludzie wybrali i odwrotnie, ludzie wiedzieli kogo i po co wybierają! Ma duże poparcie w tym co robi tylko dlaczego nikt jawnie nie stanie za nim murem !??! Dlaczego Ci wszyscy co piszą pochlebne komentarze nie ujawnią się np. nie pójdą na sesję i nie zabiorą głosu ? Pan Maj może wtedy by coś wywalczył bo Jego koledzy radni niestety boją się o swoje stołki lub o samochody, które mogą zostać zniszczone! Dlaczego tylko Pan Maj się nie boi? Ludzie ocknijcie się!
Żal mi Pana Pawła Maja. Człowiek chce coś zrobić! Np., zaprowadzić porządek z romami. Czepia się wszystkiego i wszystkich, I BARDZO DOBRZE ! Nie siedzi cicho i nie patrzy się na ten cały bałagan nic nie mówiąc. Ten człowiek wie po co go ludzie wybrali i odwrotnie, ludzie wiedzieli kogo i po co wybierają! Ma duże poparcie w tym co robi tylko dlaczego nikt jawnie nie stanie za nim murem !??! Dlaczego Ci wszyscy co piszą pochlebne komentarze nie ujawnią się np. nie pójdą na sesję i nie zabiorą głosu ? Pan Maj może wtedy by coś wywalczył... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 r. o 20:33
0
Tak trudno pogodzić się z przegraną? Nie wiem czy się śmiać czy płakać. To coś rządzi się moim miastem?