Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 kwietnia 2016 r.
20:37

Przebudowa koryta Klikawki nie w tym roku. Wniosek odrzucony

0 14 A A

W tym roku miała ruszyć warta 3 mln zł kompleksowa przebudowa koryta rzeki Klikawki. Tak się jednak nie stanie, bo województwo nie znalazło środków na tę inwestycję, a Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej odrzucił wniosek o wpisanie jej do planu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Klikawka to niewielka rzeka, która przy większych opadach, regularnie występuje z brzegów, zalewając pola i uprawy rolne. Problem pojawił się, gdy kilkanaście lat temu zbudowano przepusty o niewystarczającej średnicy. Czas pokazał, że nie spełniają swojej roli, zarastają i wstrzymują spływ. Po oddaniu do użytku pierwszej części obwodnicy Puław, sytuacja stała się jeszcze gorsza. Woda z dróg spływa na pola, podnosząc poziom wody w rzece, co przy jej niewielkim spadku, stwarza zagrożenie wylaniem.

Bezpieczeństwo mieszkańców gminy Puławy miała poprawić kompleksowa przebudowa koryta Klikawki, o którą od lat zabiegają lokalne władze. Jesienią ubiegłego roku wydawało się, że osiągnięto w tej sprawie porozumienie. We wrześniu przedstawiciele władz województwa deklarowali wsparcie dla inwestycji. Pojawiły się także informacje o tym, że mogłaby ona rozpocząć się w pierwszej połowie bieżącego roku. Za jej przeprowadzenie miał odpowiadać Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie. Dzisiaj wiadomo już, że Klikawka na przebudowę przepustów, czy pogłębienie koryta, będzie musiała zaczekać.

– W bieżącym roku nie zostały zabezpieczone środki na odbudowę koryta rzeki Klikawki wraz z nadaniem budowlom odpowiednich parametrów hydraulicznych, w miejscowościach Bronowice, Kowala i Opatkowice – informuje Dariusz Prażmo, zastępca dyrektora ds. eksploatacji i konserwacji WZMiUW, który zapewnia, że wielokrotnie wnioskował o umieszczenie tej inwestycji w nowych planach gospodarowania wodami, ale bez efektu.

Wnioski o ujęcie odbudowy koryta rzeki zostały odrzucone przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. To oznacza, że szans na otrzymanie środków na ten cel w tym roku już nie ma. Istnieje jednak możliwość, że KZGW zmieni zdanie i inwestycja znajdzie się w dokumentach planistycznych, co otworzy możliwość jej realizacji np. w przyszłym roku.

– Ministerstwo Środowiska podjęło decyzję o przedłużeniu procedury przyjmowania Planów Gospodarowania Wodami oraz weryfikacji projektów. W jej ramach WZMiUW ponownie zawnioskował o ujęcie tego zadania na tworzonych obecnie listach dodatkowych. Ich weryfikacja odbędzie się w czerwcu – informuje Aneta Lis, rzecznik WZMiUW w Lublinie.

Tymczasem mieszkańcy gminy Puławy będą musieli zadowolić się symbolicznym, w stosunku do planowanego, zakresem prac przy problematycznej rzece. Jak zapewniają lubelscy eksperci od melioracji, w czerwcu wykoszone zostaną porosty ze skarp. Usunięte zostaną także zatory z gałęzi i krzaków, które ograniczają spływ. Wartość tej konserwacji to około 30 tys. złotych.

Zdaniem wójta Krzysztofa Brzezińskiego, tego rodzaju prace są jednak niewystarczające. – Wszystko było na dobrej drodze, żeby pogłębienie koryta tej rzeki i wymiana przepustów na mostki zaczęła się w tym roku. Nie wiem dlaczego się nie udało, ale będę zabiegał o to, by ta inwestycja doszła do skutku. Na pewno będę rozmawiał w tej sprawie w Lublinie – zapewnia wójt.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 r. o 15:44
a moze tak referendum o włączenie tych miejscowości do Miasta ?
Avatar
quest / 26 kwietnia 2016 r. o 03:55

Czy wyborca nie wymyślił coś fajnego? Zaproponował sieć zbiorników retencyjnych. Zamiast go mieszać z błotem i obrażać, może któryś urzędnik albo wójt pochyla się nad tym pomysłem. Zgłoszą go do odpowiednich instytucji? Jeśli prawo nie pozwala by takie idee były realizowane, może władze zgłoszą akces do zmiany tak wadliwego prawa? Ma to robić wyborca czy wy? A możne wy jesteście tylko od złorzeczenia i siania jadu na koszt znieważanego podatnika?

Widzisz prostaku najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że bierzesz mnie za urzędnika którym nie jestem, wracając to twoich śmiesznych wypowiedzi to widać jak mało wiesz na tematy na które próbujesz się wypowiadać, spójrz w swoje żałosne wpisy i zobacz kto kogo obraża. Pisanie o sobie w kilku osobach pokazuje jaki samotny (samotna) jesteś w tym co robisz.

Widzisz prostaku najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że bierzesz mnie za urzędnika którym nie jestem, wracając to twoich śmiesznych wypowiedzi to widać jak mało wiesz na tematy na które próbujesz się wypowiadać, spójrz w swoje żałosne wpisy i zobacz kto kogo obraża. Pisanie o sobie w kilku osobach pokazuje jaki samotny (samotna) jesteś w tym co robisz.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 r. o 02:21

Czy wyborca nie wymyślił coś fajnego? Zaproponował sieć zbiorników retencyjnych. Zamiast go mieszać z błotem i obrażać, może któryś urzędnik albo wójt pochyla się nad tym pomysłem. Zgłoszą go do odpowiednich instytucji? Jeśli prawo nie pozwala by takie idee były realizowane, może władze zgłoszą akces do zmiany tak wadliwego prawa? Ma to robić wyborca czy wy? A możne wy jesteście tylko od złorzeczenia i siania jadu na koszt znieważanego podatnika?

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 r. o 02:11

 Nie po to was wybieraliśmy, nie po to utrzymujemy ze swoich podatków byście obrażali, pluli jadem, manipulowali. Weście się do rzetelnej pracy na rzecz nas wszystkich, zamiast tych wyzwisk i ignorancji! Nie bójcie się myśleć, zgłaszać realne potrzeby także do rządu. Wy siedzicie przy korycie i macie taka możliwość. Także jeśli chodzi o zmiany prawa na lepsze. Nie zniżajcie się do poziomu rynsztoka, bo to nie przystoi, nie tylko wam, ale nikomu kto mieni się człowiekiem.

Avatar
quest / 25 kwietnia 2016 r. o 23:29

właśnie, jako zajadły i plujący jadem wyborca, zgłosił byś coś mądrego, aby dla ludzi i regionu było lepiej, a nie tylko narzekasz i pierdzisz w stołek.

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 r. o 23:20
To zacznijcie zgłaszać takie potrzeby wyżej, jakich narzędzi prawnych potrzebujecie, co można zrobić dla nas i regionu na lepsze, a nie tylko pierdzicie w stołki i podpieracie się brakiem narzędzi i uprawnień!
Avatar
quest / 25 kwietnia 2016 r. o 21:37

Najlepiej swa nieudolność zasłaniać przepisami.Miernota i przeciętność zniszczą kiedys ten swiat.

Raczej biurokracja, bo trudno wymagać od kogoś jeśli nie da mu się narzędzi i uprawnień

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 r. o 20:11

Najlepiej swa nieudolność zasłaniać przepisami.Miernota i przeciętność zniszczą kiedys ten swiat.

Avatar
quest / 25 kwietnia 2016 r. o 17:51

Dlaczego żaden z urzędników i pan wójt nie pomyśli o stworzeniu kilku małych zbiorników retencyjnych? To najlepszy sposób na wysokie stany wód. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie woda staje się cenną rzeczą. Trzeba ją zatrzymywać gdy mamy jej obfitość i korzystać z niej gdy jej zabraknie.


większej głupoty nie słyszałem, jak sobie to wyobrażasz. Urzędnicy pana wójta, nie mają tego w zakresie swoich kompetencji (są do tego powołane urzędy jak na przykład Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej), skoro nie ma pieniędzy na regulacje rzeczki i modernizacje przepustów to skąd wziąć pieniądze na wykup gruntów pod budowę tych twoich zbiorników.   


większej głupoty nie słyszałem, jak sobie to wyobrażasz. Urzędnicy pana wójta, nie mają tego w zakresie swoich kompetencji (są do tego powołane urzędy jak na przykład Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej), skoro nie ma pieniędzy na regulacje rzeczki i modernizacje przepustów to skąd wziąć pieniądze na wykup... rozwiń

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 r. o 14:20

Dlaczego żaden z urzędników i pan wójt nie pomyśli o stworzeniu kilku małych zbiorników retencyjnych? To najlepszy sposób na wysokie stany wód. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie woda staje się cenną rzeczą. Trzeba ją zatrzymywać gdy mamy jej obfitość i korzystać z niej gdy jej zabraknie.

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 r. o 15:44
a moze tak referendum o włączenie tych miejscowości do Miasta ?
Avatar
quest / 26 kwietnia 2016 r. o 03:55

Czy wyborca nie wymyślił coś fajnego? Zaproponował sieć zbiorników retencyjnych. Zamiast go mieszać z błotem i obrażać, może któryś urzędnik albo wójt pochyla się nad tym pomysłem. Zgłoszą go do odpowiednich instytucji? Jeśli prawo nie pozwala by takie idee były realizowane, może władze zgłoszą akces do zmiany tak wadliwego prawa? Ma to robić wyborca czy wy? A możne wy jesteście tylko od złorzeczenia i siania jadu na koszt znieważanego podatnika?

Widzisz prostaku najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że bierzesz mnie za urzędnika którym nie jestem, wracając to twoich śmiesznych wypowiedzi to widać jak mało wiesz na tematy na które próbujesz się wypowiadać, spójrz w swoje żałosne wpisy i zobacz kto kogo obraża. Pisanie o sobie w kilku osobach pokazuje jaki samotny (samotna) jesteś w tym co robisz.

Widzisz prostaku najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że bierzesz mnie za urzędnika którym nie jestem, wracając to twoich śmiesznych wypowiedzi to widać jak mało wiesz na tematy na które próbujesz się wypowiadać, spójrz w swoje żałosne wpisy i zobacz kto kogo obraża. Pisanie o sobie w kilku osobach pokazuje jaki samotny (samotna) jesteś w tym co robisz.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 r. o 02:21

Czy wyborca nie wymyślił coś fajnego? Zaproponował sieć zbiorników retencyjnych. Zamiast go mieszać z błotem i obrażać, może któryś urzędnik albo wójt pochyla się nad tym pomysłem. Zgłoszą go do odpowiednich instytucji? Jeśli prawo nie pozwala by takie idee były realizowane, może władze zgłoszą akces do zmiany tak wadliwego prawa? Ma to robić wyborca czy wy? A możne wy jesteście tylko od złorzeczenia i siania jadu na koszt znieważanego podatnika?

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 r. o 02:11

 Nie po to was wybieraliśmy, nie po to utrzymujemy ze swoich podatków byście obrażali, pluli jadem, manipulowali. Weście się do rzetelnej pracy na rzecz nas wszystkich, zamiast tych wyzwisk i ignorancji! Nie bójcie się myśleć, zgłaszać realne potrzeby także do rządu. Wy siedzicie przy korycie i macie taka możliwość. Także jeśli chodzi o zmiany prawa na lepsze. Nie zniżajcie się do poziomu rynsztoka, bo to nie przystoi, nie tylko wam, ale nikomu kto mieni się człowiekiem.

Avatar
quest / 25 kwietnia 2016 r. o 23:29

właśnie, jako zajadły i plujący jadem wyborca, zgłosił byś coś mądrego, aby dla ludzi i regionu było lepiej, a nie tylko narzekasz i pierdzisz w stołek.

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 r. o 23:20
To zacznijcie zgłaszać takie potrzeby wyżej, jakich narzędzi prawnych potrzebujecie, co można zrobić dla nas i regionu na lepsze, a nie tylko pierdzicie w stołki i podpieracie się brakiem narzędzi i uprawnień!
Avatar
quest / 25 kwietnia 2016 r. o 21:37

Najlepiej swa nieudolność zasłaniać przepisami.Miernota i przeciętność zniszczą kiedys ten swiat.

Raczej biurokracja, bo trudno wymagać od kogoś jeśli nie da mu się narzędzi i uprawnień

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 r. o 20:11

Najlepiej swa nieudolność zasłaniać przepisami.Miernota i przeciętność zniszczą kiedys ten swiat.

Avatar
quest / 25 kwietnia 2016 r. o 17:51

Dlaczego żaden z urzędników i pan wójt nie pomyśli o stworzeniu kilku małych zbiorników retencyjnych? To najlepszy sposób na wysokie stany wód. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie woda staje się cenną rzeczą. Trzeba ją zatrzymywać gdy mamy jej obfitość i korzystać z niej gdy jej zabraknie.


większej głupoty nie słyszałem, jak sobie to wyobrażasz. Urzędnicy pana wójta, nie mają tego w zakresie swoich kompetencji (są do tego powołane urzędy jak na przykład Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej), skoro nie ma pieniędzy na regulacje rzeczki i modernizacje przepustów to skąd wziąć pieniądze na wykup gruntów pod budowę tych twoich zbiorników.   


większej głupoty nie słyszałem, jak sobie to wyobrażasz. Urzędnicy pana wójta, nie mają tego w zakresie swoich kompetencji (są do tego powołane urzędy jak na przykład Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej), skoro nie ma pieniędzy na regulacje rzeczki i modernizacje przepustów to skąd wziąć pieniądze na wykup... rozwiń

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 r. o 14:20

Dlaczego żaden z urzędników i pan wójt nie pomyśli o stworzeniu kilku małych zbiorników retencyjnych? To najlepszy sposób na wysokie stany wód. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie woda staje się cenną rzeczą. Trzeba ją zatrzymywać gdy mamy jej obfitość i korzystać z niej gdy jej zabraknie.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!