Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Puławy

11 marca 2020 r.
18:20

Puławianie ruszyli na zakupy, kolejki w sklepach i aptekach

Autor: Zdjęcie autora rs
0 27 A A
Po tym, jak w środę władze wydały komunikaty o odwołaniu zajęć szkolnych, mieszkańcy Puław i okolic ruszyli na zakupy. Wieczorem w sklepach zaczęło brakować towaru, a przed kasami tworzyły się długie kolejki
Po tym, jak w środę władze wydały komunikaty o odwołaniu zajęć szkolnych, mieszkańcy Puław i okolic ruszyli na zakupy. Wieczorem w sklepach zaczęło brakować towaru, a przed kasami tworzyły się długie kolejki (fot. E. Szczepaniak / S. Kowalska)

Informacje o niebezpieczeństwie związanym z koronawirusem i fakt, że dzieci i młodzież w ciągu najbliższych tygodni zostaną w domach, popchnęły mieszkańców regionu do dyskontów spożywczych, supermarketów i aptek. Sklepowe parkingi szybko się zapełniały. Na pniu wyprzedawano środki higieny, żywność i lekarstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Cieszę się, że jutro mam wolne, bo tylu klientów u nas chyba jeszcze nie było - mówi jedna z kasjerek puławskiego Kauflandu. Około godziny 16 zajęty był niemal cały parking. Puławianie rzucili się na artykuły spożywcze, zwłaszcza te o długich terminach przydatności do spożycia. Z półek szybko znikają kasze, ryż, makarony, a także nabiał. Szybko wyprzedają się również wszelkie środki higieny. W wielu supermarketach, co nie zdarza się często, otwarte były dzisiaj wszystkie kasy.

Z godziny na godzinę ilość klientów w niemal wszystkich sklepach spożywczych rosła, a kolejki się wydłużały. Z kolei ilość towaru, która jeszcze po południu wydawała się wystarczająca, zaczęła zauważalnie spadać. Puławianie zaczęli nawet przesyłać sobie zdjęcia pustych półek. Najtrudniejsza sytuacja była na Włostowicach, gdzie z osiedlowych dyskontów szybko poznikało pieczywo, mięso i warzywa.

- Dzisiaj chciałam zrobić zakupy po pracy. Najpierw zajechałam do jednej Biedronki, później do drugiej, ale jak zobaczyłam te tłumy to zrezygnowałam i wróciłam do domu. Czegoś takiego w Puławach nie widziałam. Jedna wielka mania zakupowa - przyznaje pani Katarzyna.

Wyraźnie widać, że klienci starają się zrobić zapasy w obawie przed pogorszeniem sytuacji związanej z możliwą epidemią koronawirusa. Powodem tej zakupowej nawałnicy prawdopodobnie jest także wynikające z podjętych środków ostrożości zamknięcie szkół i przedszkoli. Ale nie tylko dyskonty przeżywają oblężenie. Podobne problemy mają także puławskie apteki. 

- Nie mamy już rękawiczek, środków do dezynfekcji, spirytusu i elektronicznych termometrów. Zaczyna brakować także podstawowych leków, jak np. paracetamolu. Maseczki skończyły się już dawno - relacjonuje jedna z aptekarek sieci Dr. Max.

Tymczasem do listy zamkniętych od czwartku podmiotów dołączyło puławskie kino Sybilla (oraz wszystkie inne placówki tej sieci w kraju). Jak informuje właściciel, "w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną" kina będą zamknięte od 12 do 22 marca. Przy czym możliwe jest wydłużenie tego terminu. Ostatnim filmem, który zostanie wyświetlony przed tą przerwą będzie thriller "Sala samobójców. Hejter".

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janosik / 11 marca 2020 r. o 19:43
+14
Gdyby ludzie normalnie robili zakupy tak jak do tej pory, to wszystko byłoby ok. A tak to zrobili tylko spęd w jednym miejscu w krótkim czasie i w ten właśnie sposób zwielokrotnili prawdopodobieństwo zarażenia się. Powinszować. Ludzi, przecież fabryki działają, piekarnie działają, mleczarnie działają, sklepy będą otwarte bo być muszą. We Włoszech też są otwarte i powiem wam w sekrecie, że piekarnie też są tam czynne i ludzie nawet mogą robić zakupy. Wyizolowali cały kraj, ale ludzie muszą jeść i muszą kupować środki czystości i tak też będzie i u nas. Po co ta panika? Co ci da jeden z drugim, że sobie kupiliście 40 rolek papieru toaletowego albo 10 torebek ryżu? Wyczyściliście półki, ale za 2-3 dni ten ryż i ten papier znów tam będzie. Tłum jednak nie potrafi myśleć chłodno.
Gdyby ludzie normalnie robili zakupy tak jak do tej pory, to wszystko byłoby ok. A tak to zrobili tylko spęd w jednym miejscu w krótkim czasie i w ten właśnie sposób zwielokrotnili prawdopodobieństwo zarażenia się. Powinszować. Ludzi, przecież fabryki działają, piekarnie działają, mleczarnie działają, sklepy będą otwarte bo być muszą. We Włoszech też są otwarte i powiem wam w sekrecie, że piekarnie też są tam czynne i ludzie nawet mogą robić zakupy. Wyizolowali cały kraj, ale ludzie muszą jeść i muszą kupować środki czystości i tak też będzi... rozwiń
Avatar
cfgtyjugh / 12 marca 2020 r. o 10:48
+11
Redaktorku !!! Nie siej paniki pokazując takie zdjęcia. Sami napędzacie spiralę strachu zamiast wyciszać emocje !!! Liczy się tylko ilu macie "czytelników" ! Im więcej sensacji tym lepiej ! Żal mi Was !
Avatar
Paranoja / 11 marca 2020 r. o 20:57
+11
Dajcie spokój, piorą wam mózgi jak chcą a cielęta we wszystko wierzą
Avatar
XXX / 11 marca 2020 r. o 20:09
+11
w lubelskich agencjach towarzyskich umiarkowany spokój, nie ma tłoku ani paniki, panie w maseczkach. Za zabawę bez zabezpieczenia dopłata ekstra 50 zł.
Avatar
michał k / 12 marca 2020 r. o 11:03
+8
KUPIE 100 HA ZIEMI POD CMENTARZ. SZPADLE JUŻ MAM. I ZATRUDNIĘ 5 CHŁOPA. TRZEBA SIĘ ZABEZPIECZYĆ. BO USŁUGI POGRZEBOWE BĘDĄ SZŁY JAK MASECZKI
 Ja mam trzy młotki do oddania w gratisie, drewniany, gumowy i żelazny. Wybierz sobie któryś i jebnij się w czajnik, a siły nie żałuj.
Avatar
Gość / 12 marca 2020 r. o 09:35
+8
Do kina nie można, ale do zatłoczonej Biedry trza polecieć... Ludzie to mają ciekawą logikę jednak. :/ Jeden kichnie, stu się zsra i toaletowego nawet brakuje... Przynajmniej sprzedaż wydania papierowego wzrośnie... ;)
Avatar
Ha / 11 marca 2020 r. o 22:04
+8
A ciemny lud kupi wszystko.
Avatar
Gość / 12 marca 2020 r. o 11:52
+7
Octu ponoć nie zabraknie.
Avatar
Czytelnik / 12 marca 2020 r. o 13:19
+6
Moim zdaniem takie artykuły szkodzą społeczeństwu, ponieważ potęgują zjawisko paniki i ogólnego strachu, którego poziom i tak rośnie z godziny na godzinę. Jest to według mnie działanie wysoce nieodpowiedzialnei niezgodne z misją jaka powinna przyświecać temu zawodowi zaufania społecznego. Zaznaczam że jest to moja subiektywna ocena.
Avatar
Ted / 11 marca 2020 r. o 21:45
+6
Dowiedz się kto sprzedał polski holding farmaceutyczny czyli polfy i wtedy pisz.
Avatar
doktoryidą / 13 marca 2020 r. o 14:13
0
Synowa przywiozła mi z Wrocławia 3150 szt. medycznych maseczek jednorazowych tak, jakbym miała z tego gotować obiady! Płynów odkażających zaś 9 l. w buteleczkach po 0.5 l. każda!  Chyba otworzę sklepik z tymi "dobrami"! Oczywiście żartuję i już ją uprzedziłam, że zdecydowaną  większość rozdam wśród znajomych i sąsiadów na co przystała pod warunkiem, iż ani jedna nie trafi do jakiejś kanalii związanej z PiS!
 Jeśli to jest na serio to poczekaj bo jak będzie szpital zakaźny w Pułwach to epwnie im się skończą maseczki i im możesz przekazać.
 Jeśli to jest na serio to poczekaj bo jak będzie szpital zakaźny w Pułwach to epwnie im się skończą maseczki i im możesz przekazać. rozwiń
Avatar
s / 13 marca 2020 r. o 12:14
-1
Zjechałam jedną biedronkę i drugą nigdzie nic nie znalazłam. A w zwykłym sklepie można spokojnie zrobić zakupy. Tępota ludzka nie zna granic, dalej napychajcie obcemu kapitałowi kasę. Bo przecież w biedronce są produkty najpeszej jakości zapomniałem, gdzie jest czysto i pachnąco.
Avatar
krakowiak / 12 marca 2020 r. o 16:09
+1
Z niego redaktor jak ze mnie hydraulik. Powinien pisać artykuły w Kenii tam nie umia czytać.
Avatar
"piguła".... / 12 marca 2020 r. o 15:22
+2
Panie "oburzony", a czym i w którym miejscu dziennikarze straszą ludzi? Faktem jest, że pospólstwo bezrefleksyjnie pustoszy sklepowe półki kupując na zapas tak, jakby ziemniaki i pszenica miały przestać rosnąć, a wszyscy pracownicy branży spożywcze wymrzeć! Dziwię się tylko handlowcom niekorzystającym z okazji do zdecydowanie większego zarobku! Podniesienie cen o 30-40% nawet nie zostałoby zauważone. W moim osiedlowym sklepiku można wszystko kupić bez potrzeby rozpychania się i wysłuchiwania złorzeczeń ...
Avatar
pani od fizyki.... / 12 marca 2020 r. o 15:01
-3
Synowa przywiozła mi z Wrocławia 3150 szt. medycznych maseczek jednorazowych tak, jakbym miała z tego gotować obiady! Płynów odkażających zaś 9 l. w buteleczkach po 0.5 l. każda! Chyba otworzę sklepik z tymi "dobrami"! Oczywiście żartuję i już ją uprzedziłam, że zdecydowaną większość rozdam wśród znajomych i sąsiadów na co przystała pod warunkiem, iż ani jedna nie trafi do jakiejś kanalii związanej z PiS!
Avatar
oburzony / 12 marca 2020 r. o 14:38
+3
Redaktorku !!! Nie siej paniki pokazując takie zdjęcia. Sami napędzacie spiralę strachu zamiast wyciszać emocje !!! Liczy się tylko ilu macie "czytelników" ! Im więcej sensacji tym lepiej ! Żal mi Was !
  To, co robi Pan redakor jest wręcz nieetyczne, to nie jest tak, że w imię prawa do informacji, dziennikarzowi wolno wszystko, nawet straszyć ludzi. Często Pan Szczęch ma problemy ze stosowaniem zasad etycznych związanych z jego zawodem, ale to jest już przegiecie. Powinien tonować nastroje
Avatar
Czytelnik / 12 marca 2020 r. o 13:19
+6
Moim zdaniem takie artykuły szkodzą społeczeństwu, ponieważ potęgują zjawisko paniki i ogólnego strachu, którego poziom i tak rośnie z godziny na godzinę. Jest to według mnie działanie wysoce nieodpowiedzialnei niezgodne z misją jaka powinna przyświecać temu zawodowi zaufania społecznego. Zaznaczam że jest to moja subiektywna ocena.
Avatar
Gość / 12 marca 2020 r. o 11:52
+7
Octu ponoć nie zabraknie.
Avatar
michał k / 12 marca 2020 r. o 11:03
+8
KUPIE 100 HA ZIEMI POD CMENTARZ. SZPADLE JUŻ MAM. I ZATRUDNIĘ 5 CHŁOPA. TRZEBA SIĘ ZABEZPIECZYĆ. BO USŁUGI POGRZEBOWE BĘDĄ SZŁY JAK MASECZKI
 Ja mam trzy młotki do oddania w gratisie, drewniany, gumowy i żelazny. Wybierz sobie któryś i jebnij się w czajnik, a siły nie żałuj.
Avatar
wróg publiczny #1 / 12 marca 2020 r. o 10:55
-6
I TAK NASZ KOCHANY PIS PRZYGOTOWAŁ NAS DO WALKI Z WIRUSEM. W SZPITALACH TEŻ JUŻ ZACZYNA BRAKOWAĆ MASECZEK I PODSTAWOWYCH ŚRODKÓW HIGIENY. TAKI MAMY WSPANIAŁY RZĄD PIS. PIS-IORY MYŚLA ŻE JA DADZĄ WOLNE DZIECIĄ TO BĘDĄ ONE GRZECZNIE SIEDZIEĆ W DOMU I NIE BĘDĄ WYCHODZI Z NIEGO. ŚMIECH WARTE. GRATULACJE ROZUMU PIS-IOROM
 nie będąc psiorem z pierwszą częścią się zgadzam a od pilnowania dzieci są rodzice
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!