Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2021 r.
17:23

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
43 1 A A

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek, 3 grudnia, w puławskiej hali sportowej ZST odbyła się gala III Powiatowego Dnia Wolontariatu. W tym roku nagrody z rąk starosty otrzymało 25 osób i 4 organizacje społeczne. Oto oni:

Ewelina Pawłowska, Anna Słomka i Agnieszka Gutkowska. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Prowadzą szkolenia dla wolontariuszy, współpracują z Dziennym Ośrodkiem Adaptacyjnym, ŚDŚ w Wólce Profeckiej, Schroniskiem Brata Alberta w Puławach, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach, Hospicjum oraz Fundacją Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Mazowiacy".

Monika Oleś. Wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Wspiera schronisko dla bezdomnych zwierząt, ŚDS oraz centrum terapii "Inicjatywa". Pomagała w balu karnawałowo-walentynkowym w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym w Puławach. Przygotowywała paczki dla podopiecznych Brata Alberta.

Siostra Anuarita Ewa Tutka. Siostra ze Zgromadzenia Benedyktynek Misjonarek jest dyrektorem Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i wiceprezesem Fundacji Benedyktyński Zakątek w Puławach. Organizuje akcje charytatywne, jak Anioł Dobroci, czy Niebieski Bieg z Aniołem. Pomaga również rodzicom niepełnosprawnych dzieci.

Patrycja Oroń, Julia Stefanek. Członkinie Nieformalnej grupy działania "Emerka" powołanej przez Fundację Latający Ludzie w Kazimierzu Dolnym. Brały udział w zbiórce darów na rzecz Franka Fernezy, rodziny Duniów oraz w akcjach pomocowych szkoły w Kazimierzu. Zaangażowane w promocję pomocy psychologicznej dla nastolatków, realizują projekt "Samoświadomi".

Karolina Stępień. Działaczka Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa. Jeździ na interwencje, pomaga chorym zwierzętom. Swoją działalnością promuje przyjazne podejście do zwierząt.

Elżbieta Krawczyk. Członkini fundacji BezMiar. Pomaga seniorom. W okresie pandemii organizowała im spotkania na świeżym powietrzu służące poprawie ich kondycji fizycznej i samopoczucia.

Małgorzata Chrzan. Pielęgniarka SP ZOZ w Baranowie i wolontariuszka. Opiekuje się potrzebującymi. Pomaga w zabezpieczaniu medycznym imprez ogranizowanych w gminie. Działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Alicja Księska. Animatorka młodzieżowej kultury. Organizuje i bierze udział w akcjach charytatywnych, ściśle współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki. Współpracuje z fundacją „Latający Ludzie” oraz z referatem kultury kazimierskiego Ratusza.

Paweł Małecki. Współpracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Zaangażowany w pomoc ludziom chorym na Covid-19. Działacz na rzecz społeczności lokalnej.

Bożena Krygier. Nauczycielka oraz członkini zarządu Stowarzyszenia Rodzina. Aktywna działaczka społeczna. Organizuje letni i zimowy wypoczynek dla dzieci, konkursy i społecznie użyteczne akcje, w tym Wigilię Miejską.

Monika Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Wspiera organizację Orszaku Trzech Króli, a także inne uroczystości i akcje charytatywne, w tym Dni Papieskie.

Bogdan Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Twórca "Chlebka Albertyńskiego". Wspiera organizację Dni Papieskich.
Janina Sęk. Członkini oraz skarbnik Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”. Pomaga osobom niepełnosprawnym.

Stanisław Kasperek. Od 1983 roku należy do Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”, były wiceprezes tego podmiotu. Działa na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Marcin Rafalski. Wolontariusz Puławskiej Fundacji Osób Niepełnosprawnych PA-KT. Organizuje spotkania, naprawia sprzęt rehabilitacyjny, pomaga w zakupach orazy uczy niepełnosprawnych korzystać z komputera.

Sylwia Skwarek. Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Końskowola "Róża". Działaczka ośrodka wsparcia środowiskowego "Nadzieja". Animatorka w dziennym domu pomocy w Starej Wsi.

Mirosław Kozioł. Opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży KANA. Promuje wolontariat wśród młodzieży, angażuje się w akcje charytatywne. Organizował Dzień Dziecka, pomagał przy Rowerowym Wyścigu po Kremówki. Pomagał także w zbiórce po wybuchu na ul. Krótkiej w Puławach. Jest zaangażowany również w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Marlena Wrotna. Sekretarz fundacji "Obok Nas". Wolontariusz Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości. Animator i organizator wydarzeń, zbiórek i warsztatów.

Stanisław Kowalczyk. Sołtys Baranowa. Wspiera działanie lokalnego Klubu Seniora. Angażuje się jako wolontariusz, pomaga potrzebujących, pomaga w organizacji gminnych uroczystości.

Artur Mizura. Sołtys Klikawy. Wspierał powstanie świetlicy wiejskiej. Organizator społecznych akcji, w tym imprez dla dzieci i projektów charytatywnych.

Irena Anna Wawer. Przez ponad dwa lata bezinteresownie opiekowała się i wspierała finansowo ludzi chorych na raka.
Krystyna Wajszczuk. Działa na rzecz osób starszych. Współpracuje przy organizacji puławskiej "Senioriady".

Ochotnicza Straż Pożarna w Końskowoli. Druhowie oprócz gaszenia pożarów organizują zbiórki krwi promując je wśród lokalnej społeczności, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu. Strażacy z Gołębia również organizują zbiórki krwi. Prowadzili także zbiórkę elektrośmieci działając na rzecz środowiska.

Wolontariusze z I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Młodzież bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Uczniowie wspierają kwesty na rzecz hospicjum, tworzą świąteczne paczki, organizują kiermasze i zbiórki darów dla bezdomnych oraz podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Parafialny zespół "Caritas" przy parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Jego członkowie od 20 lat prowadzą działalność wolontariacką, pomagają potrzebującym, pozyskują dla nich produkty spożywcze i paczki świąteczne.

Przed wręczeniem nagród, zaproszeni goście cierpliwie wysłuchali trwającej ponad godzinę konferencji poświęconej współpracy gmin z "trzecim sektorem". Wśród prelegentów znaleźli się samorządowcy, dyrektorzy domów i ośrodków pomocy, członkowie rad organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń, fundacji etc. W trakcie muzycznych przerywników na scenie wystąpiły młode wokalistki: Nikola Ciesielska oraz Iga Pyśkiewicz.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pimpek / 4 grudnia 2021 r. o 22:47
0
I to sie, proszę Państwa nazywa człowieczeństwo i dobro. Fajny i pozytywny artykuł, a wszystkim w nim wymienionym gratuluję, życzę dalszych sukcesów, powodzenia i oby tak dalej!
Avatar
Pimpek / 4 grudnia 2021 r. o 22:47
0
I to sie, proszę Państwa nazywa człowieczeństwo i dobro. Fajny i pozytywny artykuł, a wszystkim w nim wymienionym gratuluję, życzę dalszych sukcesów, powodzenia i oby tak dalej!
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka
28 stycznia 2022, 18:00

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka

Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie wystąpią 28 stycznia o godz. 18 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) z koncertem "Od serca do ucha".

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Mówi się – słusznie oczywiście – że większość biznesów przenosi się do internetu, w ten czy inny sposób. I że sukces będzie udziałem tych, którzy będą potrafili odpowiednio wykorzystać możliwości promocji swojej witryny/firmy. W głównej mierze zaś tych, którzy znajdą się na czołowych pozycjach wyników wyszukiwania Google. Aby tego dokonać, należy podjąć działania, które określane są jako pozycjonowanie stron internetowych. Ale co trzeba zrobić, zanim zaczniemy wdrażać strategię pozycjonowania?

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru
Aktualizacja
galeria

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru

Na pewno do końca tygodnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach będą uczyć się zdalnie. Zmiana trybu nauki ma związek z pożarem, który wybuchł w budynku szkoły w nocy z poniedziałku na wtorek. Zniszczona została jedna z sal lekcyjnych.

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Resort zdrowia podał najnowsze dane pandemiczne. Z przedstawionego we wtorek raportu wynika, że w całym kraju przybyło blisko 37 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Dzieci i młodzież uczące się w dużych miastach mogą zostać skierowane na naukę zdalną. To jeden z rozważanych przez rząd scenariuszy.

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Przedstawiciele inwestora, władze miasta, ekolodzy, radni a także mieszkańcy wezmą udział w dzisiejszym spotkaniu na temat planowanej budowy spalarni śmieci w Kraśniku. Konsultacje rozpoczną się o godz. 17 w Centrum Kultury i Promocji. Spotkanie będzie transmitowane w internecie.

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Nasz czytelnik, pan Paweł, zakupił bilet na mecz LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na miejsce, którego nie było w hali Globus. Kibic interweniował u pośrednika, który sprzedał mu trefny bilet, u zarządcy hali, jak też w lubelskim klubie

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Ppłk Cyprian Bas został dyrektorem okręgowym Służby Więziennej w Lublinie. Do tej pory pracował w Opolu Lubelskim.

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Nowa siedziba miejskiej biblioteki będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. W tym roku budżet prac wzrośnie o co najmniej 3 mln zł.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach
30 stycznia 2022, 16:00

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach

Ponad 450 zgłoszeń z całego kraju napłynęło na XXVII Ogólnopolski Koncert Kolęd w Puławach. Najpiękniejsze wykonania będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu laureatów 30 stycznia o godz. 16 Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas
zdjęcia
galeria

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas

Ogień pojawił się około północy z poniedziałku na wtorek. Na miejsce wezwano strażaków z Lublina i kilku jednostek OSP.

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Najtrudniejsze warunki panują m.in. w okolicach Lubartowa, Parczewa czy Radzynia Podlaskiego. Tak wynika z informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Robert Oleniacz na nagraniu mówi, że szpital tymczasowy w Lublinie jest niepotrzebny. Ratownik medyczny został zwolniony z pracy po wystąpieniu podczas marszu antyszepionkowców w Lublinie.

Młodzieżowiec z Górnika Łęczna powołany do kadry narodowej

Młodzieżowiec z Górnika Łęczna powołany do kadry narodowej

16-letni zawodnik i wychowanek Górnika Łęczna Dawid Tkacz, który przebywa z pierwszym zespołem na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi otrzymał powołanie na towarzyskie spotkania młodzieżowej reprezentacji Polski z Norwegią

Lublin. Czy prezes ważnego funduszu spycha ludzi poprzednika?

Lublin. Czy prezes ważnego funduszu spycha ludzi poprzednika?

Iskrzy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Szef instytucji zaproponował nowe warunki zatrudnienia szefowym zakładowego związku zawodowego, co spotkało się ze sprzeciwem „Solidarności”. Sprawę badała inspekcja pracy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium