Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 stycznia 2020 r.
7:46

Puławskie szkoły w rankingu Perspektyw. I LO wyprzedza KEN. „Chemik” ciągle najlepszym technikum

Autor: Zdjęcie autora rs
23 9 A A
ZST pozostaje najlepszą szkołą średnią w powiecie puławskim i dziewiątym technikum w województwie
ZST pozostaje najlepszą szkołą średnią w powiecie puławskim i dziewiątym technikum w województwie (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Według najnowszego rankingu magazynu Perspektywy, wśród puławskich szkół średnich, najwyższe miejsce w swoim rankingu zajęło Technikum nr 4 w ZST im. M. Skłodowskiej-Curie. "Chemik" zachował dziewiąte miejsce w województwie. Wśród liceów, I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego nieznacznie wyprzedziło II LO im. KEN.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W najnowszym rankingu nieznaczny awans zanotowały dwa najlepsze licea w powiecie puławskim, a więc I LO (z 268 miejsca w Polsce na 242, oraz z 14 na 12 w województwie), a także II LO im. KEN (z 255 na 254 w kraju). Ta ostatnia szkoła zachowała trzynaste miejsce w rankingu wojewódzkim. Spadek zaliczyło III LO im. F. D. Kniaźnina, które przed rokiem zajmowało 839 miejsce w Polsce, tymczasem obecnie zostało sklasyfikowane na miejscu 873 (i 47 w województwie). Wśród liceów z powiatu puławskiego do rankingu załapało się jeszcze LO im. S. Żeromskiego, z miejscem powyżej tysięcznego w kraju i 57 na Lubelszczyźnie. VI LO w ZS nr 3 nie sklasyfikowano.

Wśród techników, co nie jest niespodzianką, najlepszą szkołą w powiecie i jedną z najlepszych w regionie ponownie zostało Technikum nr 4 w ZST im. M. Skłodowskiej-Curie. Puławski "Chemik" utrzymał 9. lokatę w województwie, chociaż w skali kraju spadł z 86 na 134 miejsce.

– Pracowaliśmy tak, jak zawsze, ale czasami zdarza się po prostu trochę słabszy rocznik. Jesteśmy dużą szkołą, w tym roku mamy 8 klas maturalnych i zawsze znajdą się uczniowie, którzy nie przykładają się do egzaminów tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mimo tego spadku, muszę podkreślić, że jako szkoła wykonujemy dobrą pracę, o czym świadczą m.in. wyniki tzw. wartości dodanej. Należy również pamiętać o tym, nie umniejszając nikomu, kształcimy trudnych przedmiotów zawodowych – ocenia Henryk Głos, dyrektor ZST. – Niemniej liczę na to, że za rok będziemy trochę wyżej – dodaje.

Gdy w "Chemiku" miejsce 134 w kraju uznawane jest za słabszy wynik, o takiej lokacie pozostałe technika w powiecie puławskim mogą jedynie pomarzyć. Żadna z pozostałych szkół nie znalazła się nawet w pierwszej, krajowej pięćsetce. W tej drugiej znalazło się natomiast technikum w ZS nr 2 im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie (38 miejsce w województwie),  Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. S. Sempołowskiej (40 miejsce) oraz Technikum nr 2 w ZS im. E. Kwiatkowskiego (45 miejsce). 

Najlepszymi szkołami na Lubelszczyźnie pozostają Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina (nadal 5 w Polsce) oraz I LO im. S. Staszica w Lublinie (awans z 25 na 19 miejsce w kraju).

Studniówka ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach

Studniówka w ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

Studniówka ZS nr 3 w Puławach

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
suweren / 16 stycznia 2020 r. o 11:07
Najlepsze perspektywy biorąc pod uwagę ilość zdanych egzaminów maturalnych czy zawodowych to co najwyżej powinno być jednym ze składowych takiego rankingu. Bo już nikt się nie interesuje ilu absolwentów dostaje się na studnia ilu absolwentów po technikum pracuje w wyuczonym zawodzie i nie gdzieś tam w Niemczech tylko tu w regionie bo przecież wysiłkiem społeczeństwa tego regionu zostali wykształceni. I niech mnie nikt źle nie zrozumie że mam żal do młodych o to że wyjeżdżają za pieniędzmi ale może by tak w końcu ktoś pomyślał że nie stać nas na utratę tych ludzi i może się narażę ale powiem wprost niech już odejdą na zasłużoną ciężko wypracowaną emeryturę pracownicy ZAP i zwolnią te grubo ponad 300 miejsc pracy żeby absolwenci chemika elektrycy mechanicy technolodzy itd. nie zasilali gospodarek państw europy zachodniej a pracowali na rozwój naszej Lubelszczyzny.
Najlepsze perspektywy biorąc pod uwagę ilość zdanych egzaminów maturalnych czy zawodowych to co najwyżej powinno być jednym ze składowych takiego rankingu. Bo już nikt się nie interesuje ilu absolwentów dostaje się na studnia ilu absolwentów po technikum pracuje w wyuczonym zawodzie i nie gdzieś tam w Niemczech tylko tu w regionie bo przecież wysiłkiem społeczeństwa tego regionu zostali wykształceni. I niech mnie nikt źle nie zrozumie że mam żal do młodych o to że wyjeżdżają za pieniędzmi ale może by tak w końcu ktoś pomyślał że nie stać nas... rozwiń
Avatar
sąsiad szkoły / 16 stycznia 2020 r. o 11:57
Miłe zaskoczenie, jeżeli chodzi o Technikum nr 4 "Chemik". Bo jak widzę te stada uczniów stojących przed szkołą, palących, klnących i nie zwracających uwagi na przechodniów, to uważałem że to jakiś ..........., dzieci ze wsi (ta sama powtórka na przystankach na ul. WP), niekontrolowany przez nauczycieli. A tu proszę, przynajmniej dobrze się uczą.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 11:20
"Słabszy rocznik"-nieładne określenie...
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 08:15
Zaraz znowu się zacznie hejt podłość i plugastwo?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 22:50
Tak odległe miejsca puławskich szkół są porażka puławskiej edukacji. To porażka miasta, powiatu, dyrektorów szkół i nauczycieli. Puławska edukacja dawno już przestałą być chlubą miasta. Państwo dyrektorstwo nie potrafi, a może nie chce przywrócić świetności szkół, nie dorastacie do waszych poprzedników.
Pewnie jestes pracownikiem Azotow, wszystko wisz, o wszystkiem godosz, do kosztola chodzisz, a pierdo... enie to towoje drugie ja
 Jestem mieszkańcem Puław i wyopbraź sobie, że nie wszyscy w Puławach to pracownicy azotów. Skończyłem jedno z tych liceów za jego świetnosći i mam dzieci, które kończyły to liceum w ostatnich kilku latach. Wiem co dzieje się w szkołach i mam prawo jako uczeń,  rodzic i mieszkaniec oceniać działalność szkół utrzymywanych z moich podatków.
 Jestem mieszkańcem Puław i wyopbraź sobie, że nie wszyscy w Puławach to pracownicy azotów. Skończyłem jedno z tych liceów za jego świetnosći i mam dzieci, które kończyły to liceum w ostatnich kilku latach. Wiem co dzieje się w szkołach i mam prawo jako uczeń,  rodzic i mieszkaniec oceniać działalność szkół utrzymywanych z moich podatków. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 11:15
Zapraszam na stronę ***ewd.edu.pl/wskazniki/matura/wykres-szkoly/?id=26653 Dokładnie wskaźnik EWD - czyli edukacyjna wartość dodana - warto się zapoznać.
Avatar
Likiki / 16 stycznia 2020 r. o 21:09
Tak odległe miejsca puławskich szkół są porażka puławskiej edukacji. To porażka miasta, powiatu, dyrektorów szkół i nauczycieli. Puławska edukacja dawno już przestałą być chlubą miasta. Państwo dyrektorstwo nie potrafi, a może nie chce przywrócić świetności szkół, nie dorastacie do waszych poprzedników.
 Pewnie jestes pracownikiem Azotow, wszystko wisz, o wszystkiem godosz, do kosztola chodzisz, a pierdo... enie to towoje drugie ja
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 17:02
Tak odległe miejsca puławskich szkół są porażka puławskiej edukacji. To porażka miasta, powiatu, dyrektorów szkół i nauczycieli. Puławska edukacja dawno już przestałą być chlubą miasta. Państwo dyrektorstwo nie potrafi, a może nie chce przywrócić świetności szkół, nie dorastacie do waszych poprzedników.
Avatar
CENZURA? / 16 stycznia 2020 r. o 16:20
Na stronie „Czartorycha” czart.pulawy.pl jest informacja o sukcesie szkoły. Dziwnym trafem po niedługim czasie treść informacji została zmieniona i „wypadł” z niej następujący fragment: „Rolę nie do przecenienia w wypracowaniu wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności uczniów odegrało także utworzenie gimnazjum przy I LO i sześcioletni, zamiast trzyletniego, cykl kształcenia. W klasach drugich i trzecich liceum uczą się nasi gimnazjaliści, a w pierwszych 4-letniego liceum są uczniowie z naszej szkoły podstawowej „Klasyk”. To dobry prognostyk na kolejne wysokie lokaty w tym ważnym ogólnopolskim rankingu.” Nie chce mi się wierzyć , że cenzura! Domyślam się dlaczego wypadł. Gdyby nawet tego fragmentu nie było od początku to i tak wiadomo, że sukces jest sukcesem poprzedniego kierownictwa „Czartorycha”. Domyślam się dlaczego ten fragment wypadł, jednak nie rozumiem dlaczego. Sukcesy i ranga szkoły to miedzy innymi umiejętna współpraca gimnazjum i liceum. Wiem, ze dzięki tej współpracy kilkoro uczniów w ubiegłym roku szkolnym odniosło znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Czołowe w rankingu szkoły ściśle współpracują z uczelniami i gimnazjami i stąd ich sukcesy. Nie sadzę by pierwszoplanową role grały tam polityka i animozje. Jestam absolwentam „Czartorycha” z czasów zwanych „komunistycznymi” ,Jestem wdzięczny ówczesnym dyrektorom i nauczycielom. Nauczyli mnie szacunku dla wiedzy, tradycji, drugiego człowieka i pomogli wydobyć talenty. Chciałbym by mój „Czartorych” był taki zawsze. Obecnemu kierownictwu życzę jeszcze lepszych osiągnięć. Naprawdę, życzę tego z całego serca. Tak na starcie chce przypomnieć słowa A. Asnyka „ Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy…”
Na stronie „Czartorycha” czart.pulawy.pl jest informacja o sukcesie szkoły. Dziwnym trafem po niedługim czasie treść informacji została zmieniona i „wypadł” z niej następujący fragment: „Rolę nie do przecenienia w wypracowaniu wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności uczniów odegrało także utworzenie gimnazjum przy I LO i sześcioletni, zamiast trzyletniego, cykl kształcenia. W klasach drugich i trzecich liceum uczą się nasi gimnazjaliści, a w pierwszych 4-letniego liceum są uczniowie z naszej szkoły podstawowej „Klasyk”. To dobry prognostyk... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 22:50
Tak odległe miejsca puławskich szkół są porażka puławskiej edukacji. To porażka miasta, powiatu, dyrektorów szkół i nauczycieli. Puławska edukacja dawno już przestałą być chlubą miasta. Państwo dyrektorstwo nie potrafi, a może nie chce przywrócić świetności szkół, nie dorastacie do waszych poprzedników.
Pewnie jestes pracownikiem Azotow, wszystko wisz, o wszystkiem godosz, do kosztola chodzisz, a pierdo... enie to towoje drugie ja
 Jestem mieszkańcem Puław i wyopbraź sobie, że nie wszyscy w Puławach to pracownicy azotów. Skończyłem jedno z tych liceów za jego świetnosći i mam dzieci, które kończyły to liceum w ostatnich kilku latach. Wiem co dzieje się w szkołach i mam prawo jako uczeń,  rodzic i mieszkaniec oceniać działalność szkół utrzymywanych z moich podatków.
 Jestem mieszkańcem Puław i wyopbraź sobie, że nie wszyscy w Puławach to pracownicy azotów. Skończyłem jedno z tych liceów za jego świetnosći i mam dzieci, które kończyły to liceum w ostatnich kilku latach. Wiem co dzieje się w szkołach i mam prawo jako uczeń,  rodzic i mieszkaniec oceniać działalność szkół utrzymywanych z moich podatków. rozwiń
Avatar
Likiki / 16 stycznia 2020 r. o 21:09
Tak odległe miejsca puławskich szkół są porażka puławskiej edukacji. To porażka miasta, powiatu, dyrektorów szkół i nauczycieli. Puławska edukacja dawno już przestałą być chlubą miasta. Państwo dyrektorstwo nie potrafi, a może nie chce przywrócić świetności szkół, nie dorastacie do waszych poprzedników.
 Pewnie jestes pracownikiem Azotow, wszystko wisz, o wszystkiem godosz, do kosztola chodzisz, a pierdo... enie to towoje drugie ja
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 17:02
Tak odległe miejsca puławskich szkół są porażka puławskiej edukacji. To porażka miasta, powiatu, dyrektorów szkół i nauczycieli. Puławska edukacja dawno już przestałą być chlubą miasta. Państwo dyrektorstwo nie potrafi, a może nie chce przywrócić świetności szkół, nie dorastacie do waszych poprzedników.
Avatar
CENZURA? / 16 stycznia 2020 r. o 16:20
Na stronie „Czartorycha” czart.pulawy.pl jest informacja o sukcesie szkoły. Dziwnym trafem po niedługim czasie treść informacji została zmieniona i „wypadł” z niej następujący fragment: „Rolę nie do przecenienia w wypracowaniu wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności uczniów odegrało także utworzenie gimnazjum przy I LO i sześcioletni, zamiast trzyletniego, cykl kształcenia. W klasach drugich i trzecich liceum uczą się nasi gimnazjaliści, a w pierwszych 4-letniego liceum są uczniowie z naszej szkoły podstawowej „Klasyk”. To dobry prognostyk na kolejne wysokie lokaty w tym ważnym ogólnopolskim rankingu.” Nie chce mi się wierzyć , że cenzura! Domyślam się dlaczego wypadł. Gdyby nawet tego fragmentu nie było od początku to i tak wiadomo, że sukces jest sukcesem poprzedniego kierownictwa „Czartorycha”. Domyślam się dlaczego ten fragment wypadł, jednak nie rozumiem dlaczego. Sukcesy i ranga szkoły to miedzy innymi umiejętna współpraca gimnazjum i liceum. Wiem, ze dzięki tej współpracy kilkoro uczniów w ubiegłym roku szkolnym odniosło znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Czołowe w rankingu szkoły ściśle współpracują z uczelniami i gimnazjami i stąd ich sukcesy. Nie sadzę by pierwszoplanową role grały tam polityka i animozje. Jestam absolwentam „Czartorycha” z czasów zwanych „komunistycznymi” ,Jestem wdzięczny ówczesnym dyrektorom i nauczycielom. Nauczyli mnie szacunku dla wiedzy, tradycji, drugiego człowieka i pomogli wydobyć talenty. Chciałbym by mój „Czartorych” był taki zawsze. Obecnemu kierownictwu życzę jeszcze lepszych osiągnięć. Naprawdę, życzę tego z całego serca. Tak na starcie chce przypomnieć słowa A. Asnyka „ Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy…”
Na stronie „Czartorycha” czart.pulawy.pl jest informacja o sukcesie szkoły. Dziwnym trafem po niedługim czasie treść informacji została zmieniona i „wypadł” z niej następujący fragment: „Rolę nie do przecenienia w wypracowaniu wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności uczniów odegrało także utworzenie gimnazjum przy I LO i sześcioletni, zamiast trzyletniego, cykl kształcenia. W klasach drugich i trzecich liceum uczą się nasi gimnazjaliści, a w pierwszych 4-letniego liceum są uczniowie z naszej szkoły podstawowej „Klasyk”. To dobry prognostyk... rozwiń
Avatar
sąsiad szkoły / 16 stycznia 2020 r. o 11:57
Miłe zaskoczenie, jeżeli chodzi o Technikum nr 4 "Chemik". Bo jak widzę te stada uczniów stojących przed szkołą, palących, klnących i nie zwracających uwagi na przechodniów, to uważałem że to jakiś ..........., dzieci ze wsi (ta sama powtórka na przystankach na ul. WP), niekontrolowany przez nauczycieli. A tu proszę, przynajmniej dobrze się uczą.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 11:20
"Słabszy rocznik"-nieładne określenie...
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 11:15
Zapraszam na stronę ***ewd.edu.pl/wskazniki/matura/wykres-szkoly/?id=26653 Dokładnie wskaźnik EWD - czyli edukacyjna wartość dodana - warto się zapoznać.
Avatar
suweren / 16 stycznia 2020 r. o 11:07
Najlepsze perspektywy biorąc pod uwagę ilość zdanych egzaminów maturalnych czy zawodowych to co najwyżej powinno być jednym ze składowych takiego rankingu. Bo już nikt się nie interesuje ilu absolwentów dostaje się na studnia ilu absolwentów po technikum pracuje w wyuczonym zawodzie i nie gdzieś tam w Niemczech tylko tu w regionie bo przecież wysiłkiem społeczeństwa tego regionu zostali wykształceni. I niech mnie nikt źle nie zrozumie że mam żal do młodych o to że wyjeżdżają za pieniędzmi ale może by tak w końcu ktoś pomyślał że nie stać nas na utratę tych ludzi i może się narażę ale powiem wprost niech już odejdą na zasłużoną ciężko wypracowaną emeryturę pracownicy ZAP i zwolnią te grubo ponad 300 miejsc pracy żeby absolwenci chemika elektrycy mechanicy technolodzy itd. nie zasilali gospodarek państw europy zachodniej a pracowali na rozwój naszej Lubelszczyzny.
Najlepsze perspektywy biorąc pod uwagę ilość zdanych egzaminów maturalnych czy zawodowych to co najwyżej powinno być jednym ze składowych takiego rankingu. Bo już nikt się nie interesuje ilu absolwentów dostaje się na studnia ilu absolwentów po technikum pracuje w wyuczonym zawodzie i nie gdzieś tam w Niemczech tylko tu w regionie bo przecież wysiłkiem społeczeństwa tego regionu zostali wykształceni. I niech mnie nikt źle nie zrozumie że mam żal do młodych o to że wyjeżdżają za pieniędzmi ale może by tak w końcu ktoś pomyślał że nie stać nas... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 r. o 08:15
Zaraz znowu się zacznie hejt podłość i plugastwo?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość. Jan Paweł II w roli głównej. Mają go chronić dwie różne uchwały

Zamość. Jan Paweł II w roli głównej. Mają go chronić dwie różne uchwały

Dwie uchwały dotyczące Jana Pawła II znalazły się w programie najbliższej sesji Rady Miasta Zamość. Ta autorstwa radnych PiS wyraża sprzeciw wobec „zmasowanego ataku” i próby odebrania Polakom „czytelnego i potrzebnego autorytetu moralnego”. Druga, przygotowana przez opozycję, sprzeciwia się wykorzystywaniu autorytetu papieża do walki politycznej.

Dom Chemika. Za wspieranie puławskiej kultury wręczono nagrody
galeria

Dom Chemika. Za wspieranie puławskiej kultury wręczono nagrody

We wtorek w sali widowiskowej Domu Chemika wręczono nagrody za osiągnięcia kulturalne. Otrzymali je wokaliści, instrumentaliści, tancerze, aktorzy, instruktorzy oraz działacze wspierający puławską kulturę. Na scenie wystąpił m.in. Buenos Aires Tango Show.

LNBA Polski Cukier Rodmos bliżej mistrzostwa rozgrywek

LNBA Polski Cukier Rodmos bliżej mistrzostwa rozgrywek

Podopieczni Tomasza Szczotki pokonali Patobasket 91:84

Budynek „B" szpitala w Rykach wraca do formy

Budynek „B" szpitala w Rykach wraca do formy

Budynek „B" szpitala powiatowego w Rykach doczekał się ocieplenia ścian, remontu ogrzewania, wymiany oświetlenia i montażu paneli fotowoltaicznych. Prace warte ponad 4,3 mln zł wykonała firma Pol-Bud.

By psom i kotom żyło się lepiej. Potrzebni wolontariusze w zamojskim schronisku

By psom i kotom żyło się lepiej. Potrzebni wolontariusze w zamojskim schronisku

Zwierzaków jest ok. 200, etatowych pracowników kilkoro. Mają wsparcie mniej więcej 20 wolontariuszy. Aby psom i kotom z zamojskiego schroniska żyło się lepiej, należałoby liczbę rąk do pracy zwielokrotnić. Chętni mogą się zgłaszać. Będą bardzo mile widziani.

69 zł za obiad na mieście. Normalnie jest dwa razy drożej. Restaurant Week 2023
galeria

69 zł za obiad na mieście. Normalnie jest dwa razy drożej. Restaurant Week 2023

Startuje kolejna edycja Restaurant Week. W Lublinie odbywa się po raz siódmy i tym razem zaprasza do siebie kilkanaście restauracji.

Resovia II Rzeszów – GKS Górnik Łęczna 2:5. Męczarnie z happy endem

Resovia II Rzeszów – GKS Górnik Łęczna 2:5. Męczarnie z happy endem

GKS Górnik Łęczna długo męczył się z trzecioligową Resovią II Rzeszów, ale ostatecznie sięgnął po przekonującą wygraną i zameldował się w ćwierćfinale rozgrywek Orlen Pucharu Polski kobiet

Lubelskie. Terespol czeka na wiadukt. Ale jak podzielić koszty?

Lubelskie. Terespol czeka na wiadukt. Ale jak podzielić koszty?

Na wiadukt kolejowy mieszkańcy Terespola czekają już od wielu lat. Coś drgnęło w 2019 roku, gdy podpisano porozumienie o wspólnej realizacji inwestycji z PKP PLK. Ale roboty szybko nie ruszą, bo na razie nie wiadomo, jak ma wyglądać podział kosztów pomiędzy kolejową spółką a samorządami.

Joanna Kozłowiec została czwartą radną w bialskiej radzie miasta

Joanna Kozłowiec została czwartą radną w bialskiej radzie miasta

Nowa radna już po ślubowaniu. Joanna Kozłowiec (Koalicja Obywatelska) zajęła miejsce po Grzegorzu Siemakowiczu, który w lutym zrezygnował z mandatu.

Rocznica zobowiązuje. O lotniczych tradycjach Białej Podlaskiej będzie głośno

Rocznica zobowiązuje. O lotniczych tradycjach Białej Podlaskiej będzie głośno

Wydarzeń będzie kilka, a najciekawsze z nich planowane jest we wrześniu, gdy odsłoniona zostanie replika PWS–26, modelu wyprodukowanego w Podlaskiej Wytwórni Samolotów. I to przypadającą w tym roku 100. rocznicę jej powstania miasto chce odpowiednio uczcić.

Puławskie Azoty zarobiły ponad 290 milionów. Kombinat podał dane za 2022 rok

Puławskie Azoty zarobiły ponad 290 milionów. Kombinat podał dane za 2022 rok

Grupa Azoty "Puławy" opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za rok 2022. Przychody grupy kapitałowej wyniosły 8,9 miliarda złotych, z czego najwięcej przyniosła sprzedaż nawozów. Spółka zarobiła łącznie 291 mln zł, czyli o prawie 40 proc. więcej rok do roku.

Zobacz, o czym musisz pamiętać przy urządzaniu wystroju sklepu stacjonarnego

Zobacz, o czym musisz pamiętać przy urządzaniu wystroju sklepu stacjonarnego

Czy konsumenci zwracają uwagę na wystrój sklepu? Jak najbardziej! W wielu przypadkach jest on czynnikiem decydującym o dokonaniu zakupów w danym lokalu. Sklepy, które nie dbają o porządek oraz umieszczanie elementów przyciągających uwagę nie cieszą się zbyt dużą liczbą odwiedzających. Pojawia się zatem pytanie – na co warto się zdecydować, aranżując wnętrze sklepu? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym wpisie! Zapraszamy do czytania!

Reportaż fotograficzny – historia pełna emocji zawarta w kilku kadrach

Reportaż fotograficzny – historia pełna emocji zawarta w kilku kadrach

W ciągu całego życia jesteśmy uczestnikami wielu wydarzeń, które znajdują szczególne miejsce w naszej pamięci i sercu. Często, by upamiętnić najważniejsze momenty swojego życia, wynajmujemy współczesnego kronikarza, który tworzy dla nas relację i przedstawia ją w kilku, a nawet kilkunastu zdjęciach.

Centrum Kultury ponownie zaprosi na "Ryt przejścia"
24 marca 2023, 20:00

Centrum Kultury ponownie zaprosi na "Ryt przejścia"

W lubelskim Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) znów będzie można zobaczyć niezwykły spektakl Pawła Passiniego "Ryt przejścia". Nie jest to klasyczne przedstawienie, a sam udział w wydarzeniu wymaga szczególnego przygotowania.

Lubelska klasa okręgowa. Za drużynami ostatnie sparingi przed startem rundy wiosennej

Lubelska klasa okręgowa. Za drużynami ostatnie sparingi przed startem rundy wiosennej

W zdecydowanej większości piłkarze rywalizowali z drużynami z niższych lig, aby zyskać pewność siebie przed zaplanowanym na weekend wznowieniem rywalizacji

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium