Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 września 2015 r.
10:10

Puławy: Awantura w Biurze Zieleni Miejskiej

0 37 A A
Dwie mieszkanki Puław skarżyły się na zachowanie kierownik BZM w stosunku do radnego Pawła Maja, który stanął po ich stronie w sporze o nasadzenia na komunalnym cmentarzu (fot. Radosław Szczęch)
Dwie mieszkanki Puław skarżyły się na zachowanie kierownik BZM w stosunku do radnego Pawła Maja, który stanął po ich stronie w sporze o nasadzenia na komunalnym cmentarzu (fot. Radosław Szczęch)

Próba wymiany starych jałowców na brzozy, które miałyby zdobić alejki cmentarza komunalnego w Puławach, wywołała oburzenie i protest części mieszkańców. Biuro Zieleni Miejskiej zmieniło swoje plany. Teraz interweniujący w tej sprawie skarżą się na zachowanie pani kierownik.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od wydarzeń, o których mowa, minęło trzy miesiące, ale kolejna odsłona tej historii miała miejsce podczas ostatniej, sierpniowej sesji rady miasta. Wszystko zaczęło się od planu zmiany nowych nasadzeń na cmentarzu komunalnym, które zaprojektowało Biuro Zieleni Miejskiej. W maju na prośbę BZM, Zakład Usług Komunalnych usunął jeden rząd jałowców. Na ich miejsce miały zostać zasadzone brzozy. Taki sam los miał spotkać iglaki po drugiej stronie alejki, ale do tego nie doszło na skutek protestu.

Rodziny zmarłych, które opiekują się ich grobami, nie chciały brzóz. Obawiały się niedogodności związanych ze sprzątaniem spadających liści, pylenia oraz ryzyka związanego z naruszeniem osuwającej się skarpy. Na czele protestujących stanęła Stefania Łukasiewicz, a sojusznikiem grupy mieszkańców został radny Paweł Maj. Ostatecznie plan został zmieniony. Ustalono, że zamiast brzózek będą tuje. Wydawało się, że ten kompromis zakończy spór, ale tak się nie stało. Podczas ostatniej sesji ostro skrytykowana została nieobecna na sali kierownik BZM, Izabela Giedrojć.

– Wizyta u tej pani była jak zły sen. Były próby wyrzucenia mnie za drzwi oraz uderzanie ręką w stół – mówił radny Maj, który domaga się teraz zbadania tej sprawy przez prezydenta.

Słowa radnego potwierdziła Stefania Łukasiewicz oraz inna mieszkanka, które wspólnie z radnym uczestniczyły w tym spotkaniu. – Pani kierownik wołała ochronę, która się nie zjawiła. Na pytanie radnego, gdzie są jego pisma, odpowiedziała, że w niszczarce – relacjonowała.

W sprawie tego burzliwego spotkania wypowiedziała się część radnych. – Powinniśmy pamiętać, że to my jesteśmy dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla nas – mówiła Marzanna Pakuła (PiS).
W obronie krytykowanej urzędniczki stanęła z kolei wiceprezydent Ewa Wójcik, która stwierdziła, że atakowanie nieobecnej jest nieeleganckie.

– Chcę stanąć w obronie dobrego imienia nas wszystkich, stanąć w obronie pracowników. Przeprowadziliśmy badania tej sprawy. Skarga nie znalazła uzasadnienia. Elegancko byłoby, gdyby atakowana pani miała okazję powiedzieć jak było. Szacunek należy się nie tylko mieszkańcom, ale też urzędnikom – przypomniała.

O komentarz poprosiliśmy Izabelę Giedrojć, kierownik BZM, która w urzędzie pojawiła się wczoraj. – Nie będę odnosiła się do plotek dotyczących tematyki obyczajowej. Mogę odnieść się jedynie do kwestii merytorycznych. Fakty są takie, że projektowaliśmy na tym cmentarzu drzewa liściaste, a panie zażyczyły sobie iglastych. I takie będą – ucięła pani kierownik.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
1210 / 7 września 2015 o 07:17
0

Taaa.... zaraz zaczną wymieniać trawę z samosiejeki na ogrodową boiskową albo golfową....

Nie mogę się doczekać aż zaczną podzespoły w mózgach wymieniać

Avatar
olo / 7 września 2015 o 07:11
0

No i co że wymienili, a ty nie wymieniasz lodówki, telewizora, pralki, samochodu, butów......

Taaa.... zaraz zaczną wymieniać trawę z samosiejeki na ogrodową boiskową albo golfową....

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:34
0

Interpelacje – wolne żarty! Czytałam właśnie jakie są odpowiedzi na takie interpelacje. http://lpu24.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=532%3Aprzedszkole-nr-2-do-likwidacji-czy-nie To jest właśnie jakiś marix, spychologia i kure...wo! Radny Maj został poproszony przez mieszkańców o wizytę u tej sławetnej z zachowania pani kierownik BZM to poszedł. Co miał olać ludzi ? Powiedzieć im ze będzie czeka na odpowiedzi na interpelacje aż będzie za późno? Jak widać załatwił temat. A że on i my mieszkańcy Puław zostaliśmy przy tym potraktowani jak bydło, to mamy milczeć żeby zło zapuszczało swe korzenie jeszcze bardziej? Rozumiecie ze to wy jesteście dla ludzi a nie my dla was? Dokąd będziecie żyć w w groblowskim matrixie? I nie za to my wam płacimy, byście w czasie pracy pisali kłamliwe, zmanipulowane komentarze. Oczerniające jedynych działających jeszcze w tym mieście ludzi.  

Szanowni Państwo - to jest komentarz napisany osobiście przez pana Maja. On biedny nawet nie wie, jak łatwo i szybko można to sprawdzić :))) Sam się chwali i jeszcze podszywa pod "mieszkańca"

to sprawdzić :))) Sam się chwali i jeszcze podszywa pod "mieszkańca"

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:31
0

Problem niby błachy nie ma się co nim zajmować... tylko czy ktoś sobie zdaje sprawę z kosztów wymiany takiej zieleni, są to kwoty nie małe  które można przeznaczyć np na wycieczki przedszkolaków.........

A z jakiej racji moje podatki mają iść na wycieczki cudzych dzieci. Niech rodzice im fundują. Jeszcze czego. Żeby budżet miasta fundował wycieczki prywatnym osobom? wystarczy, że ci radni bezradni jeżdżą na wycieczki za nasze pieniądze. Np. taki Kwapiński chwali się na fejsie, że jeździ za granicę za kasę z budżetu miasta. I co z tego dla miasta wynika, że taki nieudaczny radny pojechał sobie za miejską kasę. Powinni płacić ze swoich diet, które dostają za pierdzenie w stołki, bo i tak o wszyskim decyduje prezydent Grobel, a nie ta śmieszna rada

A z jakiej racji moje podatki mają iść na wycieczki cudzych dzieci. Niech rodzice im fundują. Jeszcze czego. Żeby budżet miasta fundował wycieczki prywatnym osobom? wystarczy, że ci radni bezradni jeżdżą na wycieczki za nasze pieniądze. Np. taki Kwapiński chwali się na fejsie, że jeździ za granicę za kasę z budżetu miasta. I co z tego dla miasta wynika, że taki nieudaczny radny pojechał sobie za miejską kasę. Powinni płacić ze swoich diet, które dostają za pierdzenie w stołki, bo i tak o wszyskim decyduje prezydent Grobel, a... rozwiń

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:25
0

Interpelacje – wolne żarty! Czytałam właśnie jakie są odpowiedzi na takie interpelacje. http://lpu24.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=532%3Aprzedszkole-nr-2-do-likwidacji-czy-nie To jest właśnie jakiś marix, spychologia i kure...wo! Radny Maj został poproszony przez mieszkańców o wizytę u tej sławetnej z zachowania pani kierownik BZM to poszedł. Co miał olać ludzi ? Powiedzieć im ze będzie czeka na odpowiedzi na interpelacje aż będzie za późno? Jak widać załatwił temat. A że on i my mieszkańcy Puław zostaliśmy przy tym potraktowani jak bydło, to mamy milczeć żeby zło zapuszczało swe korzenie jeszcze bardziej? Rozumiecie ze to wy jesteście dla ludzi a nie my dla was? Dokąd będziecie żyć w w groblowskim matrixie? I nie za to my wam płacimy, byście w czasie pracy pisali kłamliwe, zmanipulowane komentarze. Oczerniające jedynych działających jeszcze w tym mieście ludzi.  

Maj jeszcze nikomu nie pomógł poza samym sobą. Wlazł do rady po dietę. Zajrzyjcie do jego oświadczenia majątkowego. Chłop jest bezrobotny, a taki niby specjalista od wszyskiego.

op jest bezrobotny, a taki niby specjalista od wszyskiego.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:21
0

Zaczyna się jakiś matrix. BZM ma dbać o zieleń miejską jak wskazuje jego nazwa, a nie zajmować się wyimaginowanymi problemami mieszkańców Gratuluje postawy. Dla was matrixem jest praca dla mieszkaniowców Puław? Siedzie sobie na groblowskich posadkach, nakazujecie z góry co dobre dla ludzi, a ich faktyczne potrzeby traktujecie jako wyimaginowane problemy? Dobrze ze w nowej radzie są ludzie którzy chcą ten was matrix sprowadzić na ziemie do działania!

Co ty pleciesz o nowych ludziach w radzie i o tym, że czegoś chcą. Byłem parę razy na sesji. Ci nowi radni kompletnie na niczym się nie znają. Co otworzą usta to kompromitacja. Większość w ogóle się nie odzywa i robą wszysko, jak im prezydent zagra. To banda matołków.

Co ty pleciesz o nowych ludziach w radzie i o tym, że czegoś chcą. Byłem parę razy na sesji. Ci nowi radni kompletnie na niczym się nie znają. Co otworzą usta to kompromitacja. Większość w ogóle się nie odzywa i robą wszysko, jak im prezydent zagra. To banda matołków.

rozwiń
Avatar
alien / 4 września 2015 o 19:20
0

Problem niby błachy nie ma się co nim zajmować... tylko czy ktoś sobie zdaje sprawę z kosztów wymiany takiej zieleni, są to kwoty nie małe  które można przeznaczyć np na wycieczki przedszkolaków.........

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:19
0

Po raz kolejny biuro zieleni miejskiej pokazuje iż ma w głębokim poważaniu mieszkańców miasta. Jeśli by próbowano wyrzucić zwykłego petenta sprawa byłaby co najmniej niegrzeczna, ale jeśli dyrekcja tej instytucji chce wyrzucić radnego miejskiego to już jest wyraźnie naruszenie kultury i obyczajowości. Czy Wy również macie wrażenie, że ta instytucja działa po to aby wydawać pieniądze? Może ktoś z rodziny wykonuje zlecenia tej instytucji? Chyba musimy się temu przyjrzeć, o co i Was prosimy

Radny nie jest nikim wyjątkowym, to zwykły człowiek. Jeśli zachowuje się natarczywie lub arogancko i po prostu przeszkadza innym w pracy, bo przyszedł nieumówiony, wpycha się poza kolejką, to nie oznacza, że mają padać pred nim na kolana. Urzędnikiem publicznym jest wyłącznie podczas pełnienia obowiązków. Jeśli przychodzi jako petent, to jest petentem. Z racji bycia radnym nie przysługują mu żadne przywileje. Pan Maj po prostu nie umie się zachować. Wyłazi z niego brak obycia i kultury osobistej.

Radny nie jest nikim wyjątkowym, to zwykły człowiek. Jeśli zachowuje się natarczywie lub arogancko i po prostu przeszkadza innym w pracy, bo przyszedł nieumówiony, wpycha się poza kolejką, to nie oznacza, że mają padać pred nim na kolana. Urzędnikiem publicznym jest wyłącznie podczas pełnienia obowiązków. Jeśli przychodzi jako petent, to jest petentem. Z racji bycia radnym nie przysługują mu żadne przywileje. Pan Maj po prostu nie umie się zachować. Wyłazi z niego brak obycia i kultury osobistej.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 14:57
0

Pod UM wymienili drzewa, chyba po to, by nie siedzieć na ławkach w upalne dni, bo się zniszczą.

No i co że wymienili, a ty nie wymieniasz lodówki, telewizora, pralki, samochodu, butów......

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 13:11
0
Pod UM wymienili drzewa, chyba po to, by nie siedzieć na ławkach w upalne dni, bo się zniszczą.
Avatar
1210 / 7 września 2015 o 07:17
0

Taaa.... zaraz zaczną wymieniać trawę z samosiejeki na ogrodową boiskową albo golfową....

Nie mogę się doczekać aż zaczną podzespoły w mózgach wymieniać

Avatar
olo / 7 września 2015 o 07:11
0

No i co że wymienili, a ty nie wymieniasz lodówki, telewizora, pralki, samochodu, butów......

Taaa.... zaraz zaczną wymieniać trawę z samosiejeki na ogrodową boiskową albo golfową....

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:34
0

Interpelacje – wolne żarty! Czytałam właśnie jakie są odpowiedzi na takie interpelacje. http://lpu24.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=532%3Aprzedszkole-nr-2-do-likwidacji-czy-nie To jest właśnie jakiś marix, spychologia i kure...wo! Radny Maj został poproszony przez mieszkańców o wizytę u tej sławetnej z zachowania pani kierownik BZM to poszedł. Co miał olać ludzi ? Powiedzieć im ze będzie czeka na odpowiedzi na interpelacje aż będzie za późno? Jak widać załatwił temat. A że on i my mieszkańcy Puław zostaliśmy przy tym potraktowani jak bydło, to mamy milczeć żeby zło zapuszczało swe korzenie jeszcze bardziej? Rozumiecie ze to wy jesteście dla ludzi a nie my dla was? Dokąd będziecie żyć w w groblowskim matrixie? I nie za to my wam płacimy, byście w czasie pracy pisali kłamliwe, zmanipulowane komentarze. Oczerniające jedynych działających jeszcze w tym mieście ludzi.  

Szanowni Państwo - to jest komentarz napisany osobiście przez pana Maja. On biedny nawet nie wie, jak łatwo i szybko można to sprawdzić :))) Sam się chwali i jeszcze podszywa pod "mieszkańca"

to sprawdzić :))) Sam się chwali i jeszcze podszywa pod "mieszkańca"

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:31
0

Problem niby błachy nie ma się co nim zajmować... tylko czy ktoś sobie zdaje sprawę z kosztów wymiany takiej zieleni, są to kwoty nie małe  które można przeznaczyć np na wycieczki przedszkolaków.........

A z jakiej racji moje podatki mają iść na wycieczki cudzych dzieci. Niech rodzice im fundują. Jeszcze czego. Żeby budżet miasta fundował wycieczki prywatnym osobom? wystarczy, że ci radni bezradni jeżdżą na wycieczki za nasze pieniądze. Np. taki Kwapiński chwali się na fejsie, że jeździ za granicę za kasę z budżetu miasta. I co z tego dla miasta wynika, że taki nieudaczny radny pojechał sobie za miejską kasę. Powinni płacić ze swoich diet, które dostają za pierdzenie w stołki, bo i tak o wszyskim decyduje prezydent Grobel, a nie ta śmieszna rada

A z jakiej racji moje podatki mają iść na wycieczki cudzych dzieci. Niech rodzice im fundują. Jeszcze czego. Żeby budżet miasta fundował wycieczki prywatnym osobom? wystarczy, że ci radni bezradni jeżdżą na wycieczki za nasze pieniądze. Np. taki Kwapiński chwali się na fejsie, że jeździ za granicę za kasę z budżetu miasta. I co z tego dla miasta wynika, że taki nieudaczny radny pojechał sobie za miejską kasę. Powinni płacić ze swoich diet, które dostają za pierdzenie w stołki, bo i tak o wszyskim decyduje prezydent Grobel, a... rozwiń

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:25
0

Interpelacje – wolne żarty! Czytałam właśnie jakie są odpowiedzi na takie interpelacje. http://lpu24.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=532%3Aprzedszkole-nr-2-do-likwidacji-czy-nie To jest właśnie jakiś marix, spychologia i kure...wo! Radny Maj został poproszony przez mieszkańców o wizytę u tej sławetnej z zachowania pani kierownik BZM to poszedł. Co miał olać ludzi ? Powiedzieć im ze będzie czeka na odpowiedzi na interpelacje aż będzie za późno? Jak widać załatwił temat. A że on i my mieszkańcy Puław zostaliśmy przy tym potraktowani jak bydło, to mamy milczeć żeby zło zapuszczało swe korzenie jeszcze bardziej? Rozumiecie ze to wy jesteście dla ludzi a nie my dla was? Dokąd będziecie żyć w w groblowskim matrixie? I nie za to my wam płacimy, byście w czasie pracy pisali kłamliwe, zmanipulowane komentarze. Oczerniające jedynych działających jeszcze w tym mieście ludzi.  

Maj jeszcze nikomu nie pomógł poza samym sobą. Wlazł do rady po dietę. Zajrzyjcie do jego oświadczenia majątkowego. Chłop jest bezrobotny, a taki niby specjalista od wszyskiego.

op jest bezrobotny, a taki niby specjalista od wszyskiego.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:21
0

Zaczyna się jakiś matrix. BZM ma dbać o zieleń miejską jak wskazuje jego nazwa, a nie zajmować się wyimaginowanymi problemami mieszkańców Gratuluje postawy. Dla was matrixem jest praca dla mieszkaniowców Puław? Siedzie sobie na groblowskich posadkach, nakazujecie z góry co dobre dla ludzi, a ich faktyczne potrzeby traktujecie jako wyimaginowane problemy? Dobrze ze w nowej radzie są ludzie którzy chcą ten was matrix sprowadzić na ziemie do działania!

Co ty pleciesz o nowych ludziach w radzie i o tym, że czegoś chcą. Byłem parę razy na sesji. Ci nowi radni kompletnie na niczym się nie znają. Co otworzą usta to kompromitacja. Większość w ogóle się nie odzywa i robą wszysko, jak im prezydent zagra. To banda matołków.

Co ty pleciesz o nowych ludziach w radzie i o tym, że czegoś chcą. Byłem parę razy na sesji. Ci nowi radni kompletnie na niczym się nie znają. Co otworzą usta to kompromitacja. Większość w ogóle się nie odzywa i robą wszysko, jak im prezydent zagra. To banda matołków.

rozwiń
Avatar
alien / 4 września 2015 o 19:20
0

Problem niby błachy nie ma się co nim zajmować... tylko czy ktoś sobie zdaje sprawę z kosztów wymiany takiej zieleni, są to kwoty nie małe  które można przeznaczyć np na wycieczki przedszkolaków.........

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 19:19
0

Po raz kolejny biuro zieleni miejskiej pokazuje iż ma w głębokim poważaniu mieszkańców miasta. Jeśli by próbowano wyrzucić zwykłego petenta sprawa byłaby co najmniej niegrzeczna, ale jeśli dyrekcja tej instytucji chce wyrzucić radnego miejskiego to już jest wyraźnie naruszenie kultury i obyczajowości. Czy Wy również macie wrażenie, że ta instytucja działa po to aby wydawać pieniądze? Może ktoś z rodziny wykonuje zlecenia tej instytucji? Chyba musimy się temu przyjrzeć, o co i Was prosimy

Radny nie jest nikim wyjątkowym, to zwykły człowiek. Jeśli zachowuje się natarczywie lub arogancko i po prostu przeszkadza innym w pracy, bo przyszedł nieumówiony, wpycha się poza kolejką, to nie oznacza, że mają padać pred nim na kolana. Urzędnikiem publicznym jest wyłącznie podczas pełnienia obowiązków. Jeśli przychodzi jako petent, to jest petentem. Z racji bycia radnym nie przysługują mu żadne przywileje. Pan Maj po prostu nie umie się zachować. Wyłazi z niego brak obycia i kultury osobistej.

Radny nie jest nikim wyjątkowym, to zwykły człowiek. Jeśli zachowuje się natarczywie lub arogancko i po prostu przeszkadza innym w pracy, bo przyszedł nieumówiony, wpycha się poza kolejką, to nie oznacza, że mają padać pred nim na kolana. Urzędnikiem publicznym jest wyłącznie podczas pełnienia obowiązków. Jeśli przychodzi jako petent, to jest petentem. Z racji bycia radnym nie przysługują mu żadne przywileje. Pan Maj po prostu nie umie się zachować. Wyłazi z niego brak obycia i kultury osobistej.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 14:57
0

Pod UM wymienili drzewa, chyba po to, by nie siedzieć na ławkach w upalne dni, bo się zniszczą.

No i co że wymienili, a ty nie wymieniasz lodówki, telewizora, pralki, samochodu, butów......

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 13:11
0
Pod UM wymienili drzewa, chyba po to, by nie siedzieć na ławkach w upalne dni, bo się zniszczą.
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!