Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 października 2015 r.
15:23

Puławy: Karpiński i kandydat Kukiza z najlepszymi wynikami

0 120 A A
Włodzimierz Karpiński ponownie wybrany posłem (Fot. Łukasz Minkiewicz)
Włodzimierz Karpiński ponownie wybrany posłem (Fot. Łukasz Minkiewicz)

Okręgowa Komisja Wyborcza w Lublinie opublikowała protokoły z głosowania na kandydatów do Sejmu i Senatu w naszym województwie. Wśród kandydatów z regionu puławskiego najwyższy wynik zanotował reprezentujący Ruch Kukiz'15, Jakub Kulesza.

Aktualizacja artykułu: 27 października 2015 r. 15:10
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wśród kandydatów pochodzących z regionu puławskiego, najwyższy wynik osiągnął startujący z pierwszego miejsca lubelskiej listy Pawła Kukiza, Jakub Kulesza. Zdobył on w sumie 15058 głosów, co powinno wystarczyć do tego, by znaleźć się w przyszłym Sejmie RP.

Drugi wynik wśród rezprezentanów ziemi puławskiej uzyskał były minister skarbu, Włodziemierz Karpiński. Startujący z drugiego miejsca na liście Platformy Obywatelskiej zdobył 10260 głosów. To drugi wynik na liście, tuż za Joanną Muchą.

Trzecie miejsce wśród puławskich kandydatów przypadło startującemu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości naukowcowi z PIWET-u, Krzysztofowi Szulowskiemu. Głos oddało na niego 9019 osób, co było dziewiątym wynikiem na lubelskiej liście PiS.

Następne miejsce na naszej liście zajmuje Piotr Rzetelski, przedsiębiorca i mieszkaniec Baranowa startujący z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, zdobył 2487 głosów. Dwukrotnie mniej otrzymała mieszkająca w Górze Puławskiej Elżbieta Seredyn (podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej). Jej wynik to 1234 głosy. W osiągnięciu lepszego z pewnością nie pomogło jej ostatnie miejsce na liście.

Podobny wynik osiągnął artysta z Nałęczowa, Paweł Zacharewicz. Reprezentant Ruchu Kukiz'15 zdobył 1129 głosów. Gorszy wynik uzyskała Agnieszka Jakubik, mieszkanka Puław startująca z listy Nowoczesnej, Ryszarda Petru. Krzyżyk w polu przy jej nazwisku postawiło 870 osób. Kiepsko wypadł także radny powiatowy z PO, Marcin Pisula, który zdobył jedynie 367 głosów. Listę puławskich kandydatów do Sejmu zamyka była rada miejska, Teresa Rauner. Wynik tej kandydatki Zjednoczonej Lewicy to 146 głosów.

OKW na razie nie podała informacji o tym, którzy z kandydatów dostaną się do Sejmu. Wszystko jest już natomiast jasne jeśli chodzi o kandydatów do Senatu. Tutaj nie było niespodzianki. W naszym okręgu konkurentów zdeklasował Stanisław Gogacz z PiS, który zdobył 96064 głosy i mandat senatora. Drugie miejsce przypadło Pawłowi Nakoniecznemu z PO, na którego zagłosowało 37831 osób.

 

Komentarze 120

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obywatel / 6 listopada 2015 o 10:58
0
CHUJ Z TA polska WSKCHODNIA......... KARPINSKI.
TO TAK JAKBY POWIEDZIAL CHUJ Z WAMI I WASzymi dziecmi
Kto na tego osobnika " UCZCIWEGO" GLOSOWAL ??????? TEPE TO SPOLECZENSTWO wystarczy tempolom pokazac instrukcje w stylu jak uzywac mopa to przeczytaja i zaglosowali jak zaglosowali. Kto niszczy ten nasz kraj Po pierwsze cofniete w rozwoju spoleczenstwo a pozniej. Ptzedstawiciele tegospoleczenstwa HANBA!!!
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 20:53
0
niech pan Karpiński zabierze ze sobą swoją koleżankę z PZD Puławy pania ni....tez niezła aparatka i kombinatorka
Avatar
jebać PO / 3 listopada 2015 o 18:52
0

Karpiński złodzieju mam nadzieje,że skończysz przed trybunałem stanu za te machlojki i przekręty. Za wciskanie żony , która nie ma kwalfikacji do rady nadzorcze azotów też odpowiesz. Marna naucielczyna ze szkoły nr 2

Avatar
jebać PO / 3 listopada 2015 o 18:51
0

Karpiński złodzieju mam nadzieje,że skończysz przed trybunałem stanu za te machlojki i przekręty. Za wciskanie żony , która nie ma kwalfikacji do rady nadzorcze azotów też odpowiesz. Marna naucielczyna ze szkoły nr 2

Avatar
level111 / 3 listopada 2015 o 14:16
0

10260 głosów na W. Karpińskiego. Pogłowie baranów ciągle wysokie.

ale wystrzyżonych do gołej skóry.

Avatar
level111 / 3 listopada 2015 o 14:13
0

10260 głosów na W.Karpinskiego. Pogłowie baranów ciągle wysokie.

ale już wystrzyżonych do gołej skóry.

Avatar
rr / 2 listopada 2015 o 20:04
0

Zrujnowany to masz mózg i to doszczętnie.

Osiem pieprzonych lat waszych rządów to zrobiło. GOSPODARKA, OBRONNOŚĆ, EDUKACJA wszystko w puch rozniesione.... itd

Avatar
RE / 2 listopada 2015 o 20:01
0

Do roboty to teraz pisiory musza się brać, a reszta patrzy, czeka i rozlicza

TEGO BURDELU PO WAS TO NIKT NIE OGARNIE. MOŻE BĘDZIE CUD I ZMIŁUJE SIĘ NAD NAMI BÓG, INNEJ OPCJI NIE WIDZĘ, CUD ALBO NIC....

Avatar
RE / 2 listopada 2015 o 20:01
0

Do roboty to teraz pisiory musza się brać, a reszta patrzy, czeka i rozlicza

TEGO BURDELU PO WAS TO NIKT NIE OGARNIE. MOŻE BĘDZIE CUD I ZMIŁUJE SIĘ NAD NAMI BÓG, INNEJ OPCJI NIE WIDZĘ, CUD ALBO NIC....

Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 19:56
0
https://www.youtube.com/watch?v=nNu0wOdhfm8 Dla stronników PO link do pouczającej rzeczy. KOCHAM WAS IDIOCI!!!!!!!!
Avatar
obywatel / 6 listopada 2015 o 10:58
0
CHUJ Z TA polska WSKCHODNIA......... KARPINSKI.
TO TAK JAKBY POWIEDZIAL CHUJ Z WAMI I WASzymi dziecmi
Kto na tego osobnika " UCZCIWEGO" GLOSOWAL ??????? TEPE TO SPOLECZENSTWO wystarczy tempolom pokazac instrukcje w stylu jak uzywac mopa to przeczytaja i zaglosowali jak zaglosowali. Kto niszczy ten nasz kraj Po pierwsze cofniete w rozwoju spoleczenstwo a pozniej. Ptzedstawiciele tegospoleczenstwa HANBA!!!
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 20:53
0
niech pan Karpiński zabierze ze sobą swoją koleżankę z PZD Puławy pania ni....tez niezła aparatka i kombinatorka
Avatar
jebać PO / 3 listopada 2015 o 18:52
0

Karpiński złodzieju mam nadzieje,że skończysz przed trybunałem stanu za te machlojki i przekręty. Za wciskanie żony , która nie ma kwalfikacji do rady nadzorcze azotów też odpowiesz. Marna naucielczyna ze szkoły nr 2

Avatar
jebać PO / 3 listopada 2015 o 18:51
0

Karpiński złodzieju mam nadzieje,że skończysz przed trybunałem stanu za te machlojki i przekręty. Za wciskanie żony , która nie ma kwalfikacji do rady nadzorcze azotów też odpowiesz. Marna naucielczyna ze szkoły nr 2

Avatar
level111 / 3 listopada 2015 o 14:16
0

10260 głosów na W. Karpińskiego. Pogłowie baranów ciągle wysokie.

ale wystrzyżonych do gołej skóry.

Avatar
level111 / 3 listopada 2015 o 14:13
0

10260 głosów na W.Karpinskiego. Pogłowie baranów ciągle wysokie.

ale już wystrzyżonych do gołej skóry.

Avatar
rr / 2 listopada 2015 o 20:04
0

Zrujnowany to masz mózg i to doszczętnie.

Osiem pieprzonych lat waszych rządów to zrobiło. GOSPODARKA, OBRONNOŚĆ, EDUKACJA wszystko w puch rozniesione.... itd

Avatar
RE / 2 listopada 2015 o 20:01
0

Do roboty to teraz pisiory musza się brać, a reszta patrzy, czeka i rozlicza

TEGO BURDELU PO WAS TO NIKT NIE OGARNIE. MOŻE BĘDZIE CUD I ZMIŁUJE SIĘ NAD NAMI BÓG, INNEJ OPCJI NIE WIDZĘ, CUD ALBO NIC....

Avatar
RE / 2 listopada 2015 o 20:01
0

Do roboty to teraz pisiory musza się brać, a reszta patrzy, czeka i rozlicza

TEGO BURDELU PO WAS TO NIKT NIE OGARNIE. MOŻE BĘDZIE CUD I ZMIŁUJE SIĘ NAD NAMI BÓG, INNEJ OPCJI NIE WIDZĘ, CUD ALBO NIC....

Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 19:56
0
https://www.youtube.com/watch?v=nNu0wOdhfm8 Dla stronników PO link do pouczającej rzeczy. KOCHAM WAS IDIOCI!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 120

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!