Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 sierpnia 2018 r.
18:52

Puławy: Dom Chemika skończą dopiero za 1,5 roku

Autor: Zdjęcie autora rs
10 18 A A
Prace przy przebudowie Domu Chemika znów się toczą. Potrwają jeszcze ok. 1,5 roku
Prace przy przebudowie Domu Chemika znów się toczą. Potrwają jeszcze ok. 1,5 roku (fot. Radosław Szczęch)

Opóźnienie w przebudowie siedziby Puławskiego Ośrodka Kultury może sięgnąć nawet pół roku w stosunku do pierwotnych założeń. Znamy już założenia harmonogramu, który we wtorek do ratusza złożył wykonawca prac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z dokumentem określającym nowe terminy przebudowy Domu Chemika, jej ukończenie planowane jest na koniec 2019 roku. To oznacza, że prace potrwają jeszcze około 1,5 roku. W harmonogramie mogą zajść jeszcze pewne zmiany. Dokument nie został jeszcze przyjęty przez władze miasta.

– Otrzymaliśmy go we wtorek i właśnie się z nim zapoznajemy. Na jego przyjęcie mamy około tygodnia, ale możliwe, że zgłosimy do niego swoje uwagi – mówi Krzysztof Szczepański, kierownik Wydziału Inwestycji w puławskim Urzędzie Miasta, który przyznaje, że według wyliczeń Termochemu, opóźnienie wynikające z konieczności czteromiesięcznego przestoju, może wynieść pół roku.

Przestój był spowodowany koniecznością zejścia wykonawcy z placu budowy. Było to konieczne z uwagi na nowe przepisy, które nakazują wstrzymanie wszelkich prac przy potencjalnym „zabytku”, przedmiocie toczącego się postępowania konserwatorskiego.

Ostatecznie powrót robotników na plac stał się możliwy dopiero w lipcu, po zakończeniu oceny „zabytkowości siedziby POK” przez generalnego konserwatora. Przypominamy, że resort kultury, wbrew oczekiwaniom i wnioskom stowarzyszenia „Puławianie” orzekł, że Dom Chemika zabytkiem nie jest. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
x / 10 sierpnia 2018 o 19:18
+15
towarzyszu Grobel, a gdzie się podział marmur z wnętrza??? Trochę chyba go tam było?? Ktoś chyba zrobił złoty interes na tej budowie, w końcu prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 19:12
+13
I świeżo po ukończeniu będzie można ten bubel przykryć plandeką, żeby nie straszył. Te kolumienki, które będą dolepiane przez pracownię "Marka" nie są już modne od jakichś 10 lat. Elewacja budynku będzie z blachy, nie będzie połowy okien. Oszpecanie centrum miasta postępuje, a później wszyscy się dziwią, czemu ludzie z Puław uciekają do innych miast, i nie zamierzają wracać.
Avatar
myślący / 10 sierpnia 2018 o 22:05
+11
jakie zlosliwe i chamskie komentarze, czyżby stowarzyszenie dawało upust swoim emocjom? Taaa oczywiście, bo jak ktoś ma odmienne zdanie, to od razu ze stowarzyszenia. I jak się komuś coś w Puławach nie podoba, to od razu żyd/mason/chory psychicznie. Nie ma to jak być zero jedynkowym, i mieć takie myślenie. Nowy projekt DCH to kicz i dziadostwo, ale trzeba potakiwać, że faaajny, bo inaczej albo jesteś ze stowarzyszenia, albo z Warszawy.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 23:55
+10
Gwoli ścisłości należałoby napisać w artykule że resort kultury orzekł, iż DCH zabytkiem nie jest ponieważ cech zabytkowości pozbawił go rozpoczęty przez Urząd Miasta remont. Puławscy urzędnicy jakos się nie chwalą uzasadnieniem decyzji ministerstwa
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 21:33
+9
W Puławach myślą tylko Puławianie! Kto zatwierdził ten wiejski, kiczowaty projekt., który będzie gorszy w swojej formie od dotychczasowej bryły. Mam nadzieje że dotychczasowe władze jak i dyrektor bez konkursu popłyną w wyborach.
Avatar
Po co nam ten miś / 11 sierpnia 2018 o 00:00
+8
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu ...
Avatar
Myślący / 13 sierpnia 2018 o 11:54
+3
Tak, stowarzyszenie sobie oczywiście samo plusuje, stowarzyszenie samo stworzyło definicję modernizmu, stowarzyszenie odpowiada za całe zło i tylko stowarzyszenie nie chce bubla w centrum puław. O tym właśnie pisałem w komentarzu powyżej. Kto pisze te brednie o plusowaniu komentarzy? Nie wszyscy myślą identycznie człowieku, pogódź się z tym, ludzie na świecie są różnorodni i mogą mieć różne opinie - a faktem jest, że nowy Dom Chemika nie wszystkim się podoba, bo po prostu zionie tandetą, i są w tym mieście ludzie, którzy mają jakieś wymagania dotyczące estetyki, a nie-byle by było i na odpie..dol.
Tak, stowarzyszenie sobie oczywiście samo plusuje, stowarzyszenie samo stworzyło definicję modernizmu, stowarzyszenie odpowiada za całe zło i tylko stowarzyszenie nie chce bubla w centrum puław. O tym właśnie pisałem w komentarzu powyżej. Kto pisze te brednie o plusowaniu komentarzy? Nie wszyscy myślą identycznie człowieku, pogódź się z tym, ludzie na świecie są różnorodni i mogą mieć różne opinie - a faktem jest, że nowy Dom Chemika nie wszystkim się podoba, bo po prostu zionie tandetą, i są w tym mieście ludzie, którzy mają jakieś wymagani... rozwiń
Avatar
puławiak / 10 sierpnia 2018 o 19:59
+3
Centrum Puław za sprawą naczelnika Grobla zarządzającego miastem od blisko 40 lat wygląda jak kompleks blaszanych pudełek. Mamy już blaszane markety, teraz jeszcze przybędzie blaszany dom chemika. Brawo panie Grobel.
Avatar
luk / 13 sierpnia 2018 o 06:54
+2
"Przestój był spowodowany koniecznością zejścia wykonawcy z placu budowy."??? A może zwyczajnie, ktoś kto odpowiada za inwestycję schrzanił robotę?
Avatar
Oklasky / 11 sierpnia 2018 o 18:58
0
Puławy to miasto, które urzeka atmosferą kulturowego bogactwa, komfortem życia, przyjazną przestrzenią miejską. Dogodna lokalizacja i nowe inwestycje sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości. Odważna wizja sprawiła, że Puławy przodują w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dzięki zrealizowanym projektom można tu korzystać z nowoczesnej bazy sportowej (stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z hostelem i aquaparkiem, nowa hala na wiele tysięcy widzów), rekreacyjnej (port z nabrzeżem), z uzbrojonych terenów inwestycyjnych i oferty biznesowej Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Spragnieni dobrej oferty kulturalnej mogą zawsze liczyć na ciekawe wydarzenia od warsztatów muzycznych po festiwale i imprezy plenerowe, a niebawem już i ultranowoczesny multimedialny dom kultury.
Puławy to miasto, które urzeka atmosferą kulturowego bogactwa, komfortem życia, przyjazną przestrzenią miejską. Dogodna lokalizacja i nowe inwestycje sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości. Odważna wizja sprawiła, że Puławy przodują w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dzięki zrealizowanym projektom można tu korzystać z nowoczesnej bazy sportowej (stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z hostelem i aquaparkiem, nowa hala na wiele tysięcy widzów), rekreacyjnej (port z nabrzeżem), z uzbrojonych terenów inwestycyjnych i oferty biznesowej Puławskiego Pa... rozwiń
Avatar
Myślący / 13 sierpnia 2018 o 11:54
+3
Tak, stowarzyszenie sobie oczywiście samo plusuje, stowarzyszenie samo stworzyło definicję modernizmu, stowarzyszenie odpowiada za całe zło i tylko stowarzyszenie nie chce bubla w centrum puław. O tym właśnie pisałem w komentarzu powyżej. Kto pisze te brednie o plusowaniu komentarzy? Nie wszyscy myślą identycznie człowieku, pogódź się z tym, ludzie na świecie są różnorodni i mogą mieć różne opinie - a faktem jest, że nowy Dom Chemika nie wszystkim się podoba, bo po prostu zionie tandetą, i są w tym mieście ludzie, którzy mają jakieś wymagania dotyczące estetyki, a nie-byle by było i na odpie..dol.
Tak, stowarzyszenie sobie oczywiście samo plusuje, stowarzyszenie samo stworzyło definicję modernizmu, stowarzyszenie odpowiada za całe zło i tylko stowarzyszenie nie chce bubla w centrum puław. O tym właśnie pisałem w komentarzu powyżej. Kto pisze te brednie o plusowaniu komentarzy? Nie wszyscy myślą identycznie człowieku, pogódź się z tym, ludzie na świecie są różnorodni i mogą mieć różne opinie - a faktem jest, że nowy Dom Chemika nie wszystkim się podoba, bo po prostu zionie tandetą, i są w tym mieście ludzie, którzy mają jakieś wymagani... rozwiń
Avatar
luk / 13 sierpnia 2018 o 06:54
+2
"Przestój był spowodowany koniecznością zejścia wykonawcy z placu budowy."??? A może zwyczajnie, ktoś kto odpowiada za inwestycję schrzanił robotę?
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 21:45
-3
Siedzą czuby na dzienniku wschodnim i sobie komentarze plusują. Sami sobie. Czaicie? I co tym chcecie osiągnać? Poprawić sobie samopoczucie? Sprawić wrażenie, że was ludzie popierają? Bo sobie plusów nastawialiście? Żenada totalna.
Avatar
Oklasky / 11 sierpnia 2018 o 18:58
0
Puławy to miasto, które urzeka atmosferą kulturowego bogactwa, komfortem życia, przyjazną przestrzenią miejską. Dogodna lokalizacja i nowe inwestycje sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości. Odważna wizja sprawiła, że Puławy przodują w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dzięki zrealizowanym projektom można tu korzystać z nowoczesnej bazy sportowej (stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z hostelem i aquaparkiem, nowa hala na wiele tysięcy widzów), rekreacyjnej (port z nabrzeżem), z uzbrojonych terenów inwestycyjnych i oferty biznesowej Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Spragnieni dobrej oferty kulturalnej mogą zawsze liczyć na ciekawe wydarzenia od warsztatów muzycznych po festiwale i imprezy plenerowe, a niebawem już i ultranowoczesny multimedialny dom kultury.
Puławy to miasto, które urzeka atmosferą kulturowego bogactwa, komfortem życia, przyjazną przestrzenią miejską. Dogodna lokalizacja i nowe inwestycje sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości. Odważna wizja sprawiła, że Puławy przodują w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dzięki zrealizowanym projektom można tu korzystać z nowoczesnej bazy sportowej (stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z hostelem i aquaparkiem, nowa hala na wiele tysięcy widzów), rekreacyjnej (port z nabrzeżem), z uzbrojonych terenów inwestycyjnych i oferty biznesowej Puławskiego Pa... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 12:26
-4
sami sobie piszą komentarze i sami sobie plusują. kabaret. Nikt was tu nie chce pseudopulawianie!
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 00:11
0
A ten "wykonawca" to kto i skąd on? Co to za firma i czyja?
Avatar
Po co nam ten miś / 11 sierpnia 2018 o 00:00
+8
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu ...
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 23:55
+10
Gwoli ścisłości należałoby napisać w artykule że resort kultury orzekł, iż DCH zabytkiem nie jest ponieważ cech zabytkowości pozbawił go rozpoczęty przez Urząd Miasta remont. Puławscy urzędnicy jakos się nie chwalą uzasadnieniem decyzji ministerstwa
Avatar
myślący / 10 sierpnia 2018 o 22:05
+11
jakie zlosliwe i chamskie komentarze, czyżby stowarzyszenie dawało upust swoim emocjom? Taaa oczywiście, bo jak ktoś ma odmienne zdanie, to od razu ze stowarzyszenia. I jak się komuś coś w Puławach nie podoba, to od razu żyd/mason/chory psychicznie. Nie ma to jak być zero jedynkowym, i mieć takie myślenie. Nowy projekt DCH to kicz i dziadostwo, ale trzeba potakiwać, że faaajny, bo inaczej albo jesteś ze stowarzyszenia, albo z Warszawy.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 21:33
+9
W Puławach myślą tylko Puławianie! Kto zatwierdził ten wiejski, kiczowaty projekt., który będzie gorszy w swojej formie od dotychczasowej bryły. Mam nadzieje że dotychczasowe władze jak i dyrektor bez konkursu popłyną w wyborach.