Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2015 r.
15:27

Puławy. Dyrektor szpitala ma wsparcie radnych. Ruszyły zwolnienia

0 53 A A
Piotr Rybak, dyrektor szpitala w Puławach na wczorajszej sesji rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)
Piotr Rybak, dyrektor szpitala w Puławach na wczorajszej sesji rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)

Radni powiatowi zgodzili się na program naprawczy zaproponowany przez nowego dyrektora szpitala. A to oznacza zwolnienia pracowników i łączenie oddziałów w SPZOZ.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już dawno sesja rady powiatu nie wzbudziła tak dużych emocji i nie zgromadziła tak dużej ilości zainteresowanych. W środę dyrektor szpitala Piotr Rybak zaprezentował stan finansów zakładu oraz proponowane środki zaradcze. Według niego w szpitalu jest źle, a może być jeszcze gorzej.

– Nasi wierzyciele tracą cierpliwość. Część z nich poszła do sądu. Staram się o kredyt, żeby ich spłacić. To jednak nie rozwiąże problemu, bo cały czas zadłużamy się średnio o ponad milion złotych miesięcznie. Moim zadaniem jest to zatrzymać, a rozwiązaniem jest obniżenie kosztów – przekonywał Piotr Rybak. – Dwa problemy musimy rozwiązać natychmiast, jest to spłata wymagalnych zobowiązań (22 mln zł) i zbilansowanie finansów. Jeśli tego nie zrobimy, utoniemy, szpital przestanie istnieć lub przejdzie w inne ręce – stwierdził dyrektor.

Propozycja dyrektora to m.in. łączenie szpitalnych oddziałów i zwolnienia pracowników.

Radni w sprawie programu byli podzieleni. – Ten plan nie pokazuje żadnej wizji, jest tylko programem zwolnień pisanym „do pożaru”, pod kredyt. Nie wiemy nawet tego, jakie będą proponowane koszty połączeń oddziałów – mówił radny Andrzej Mitruczuk.

Radna Lidia Twardowska, która należy do koalicyjnego klubu PiS, skupiła się na szukaniu winnych. – Stawiam zarzut poprzedniej dyrekcji SP ZOZ i zarządowi powiatu w jego 3/4 składu. To, co wydarzyło się w poprzedniej kadencji teraz ma swoje konsekwencje, a płacić będą za to pacjenci i pracownicy.

10 tysięcy podpisów w obronie

Punktem zapalnym programu naprawczego są redukcje składów osobowych karetek pogotowia. Dyrektor przekonuje, że dwóch ratowników w karetkach podstawowych to ilość wystarczająca, która sprawdziła się w innych miastach. Innego zdania są sami ratownicy, którzy w obronie swoich miejsc pracy oraz bezpieczeństwa pacjentów zebrali ponad 10 tysięcy podpisów.

– Ja tych państwa rozumiem, bo bronią swoich miejsc pracy. Redukcja składów nie wpłynie na bezpieczeństwo pacjentów. Do nagłych wypadków nadal będą jeździły karetki specjalistyczne z lekarzem na pokładzie i minimum trzyosobowym zespołem – mówił Piotr Rybak, który podkreślił, że bezpieczeństwo pacjentów powiatu jeszcze wzrośnie po wzięciu w leasing nowych karetek.

Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)
Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)

Koalicja PiS – PSL poparła dyrektora

Zarząd powiatu rozpatrywał trzy scenariusze. Pierwszy to zgoda na cięcia kosztów, które są szansą na ustabilizowanie finansów szpitala. Drugi to dalsze finansowanie zadłużenia z pieniędzy publicznych, a trzeci to przekształcenie SP ZOZ-u w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Dwie ostatnie możliwości zostały odrzucone, ale do realizacji pierwszego zarząd potrzebował formalnego poparcia ze strony rady. – Jeśli nie wydamy pozytywnej opinii w sprawie programu naprawczego, dyrektor prawdopodobnie złoży na ręce zarządu swoją dymisję. Proszę o podjęcie ryzyka – mówił Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu.

Ostatecznie za pozytywną opinią rady w sprawie programu zagłosowało trzynastu radnych, przy pięciu przeciw i czterech wstrzymujących się.

Zwolnienia ruszyły

To oznacza, że już niedługo szpitalnych oddziałów będzie mniej, posypią się także wypowiedzenia. Pracę już straciło dziesięciu ratowników, a na liście do zwolnienia są kolejni. Zmiany dotkną także część lekarzy, ordynatorów oraz innych pracowników SP ZOZ, nie wykluczając administracji. To ma doprowadzić do spadku tempa zadłużania się. Niestety, jak poinformował dyrektor, szans na wyższy kontrakt z NFZ na razie nie ma.

Zgodzili się na nowy kredyt

Podczas środowej sesji radni przyjęli uchwałę dotyczącą tzw. zmiany wierzycieli SP ZOZ. Jest to formalna zgoda na zawarcie kredytu, który zostanie wykorzystany na spłatę najpilniejszych, wymagalnych wierzytelności. Jak poinformował Piotr Rybak, uzyskał już zgodę na kredyt w wysokości 10 mln złotych. To ponad dwukrotnie mniej, niż potrzeba. Przeciwko tej uchwale zagłosowała tylko dwójka radnych: Paweł Gajek i Lidia Twardowska, którzy są również związkowcami w SP ZOZ.

Tak głosowali radni

Za programem zagłosowali: Bogdan Krześniak, Michał Godliński, Leszek Gorgol, Roman Krawczak, Zdzisław Wójciak, Janusz Wawerski, Danuta Smaga, Przemysław Pytlak, Witold Popiołek, Arkadiusz Małecki, Albin Zasada, Jan Ziomka, Marian Żaba.

Przeciwko byli: Paweł Gajek, Lidia Twardowska, Andrzej Mitruczuk, Maria Kłopotowska i Marcin Pisula.

Wstrzymali się od głosu: Zbigniew Kiełb, Grzegorz Kuna, Elżbieta Seredyn, Bożena Strzelecka.

Nieobecny: Wojciech Kuba.

Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)
Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:25
0
Jeśli tak ma wyglądać zarządzanie dobrem materialnym aktualnej ekipy to gratuluje.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 10:22
0
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark szlag trafił, kolejny raz. No ale zmiana jest dobra. http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22789_fileot.pdf http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22788_fileot.jpg
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark s... rozwiń
Avatar
krzywe koło / 6 grudnia 2015 o 08:31
0

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Forum dotyczy PUŁAW!!!!Lublin 50km od Puław.

Avatar
Gruby / 5 grudnia 2015 o 22:51
0

Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok kampanii wyborczej do samorządu to (-) 2,7 mln zł. Rok ten obfitował w szpitalu wieloma kontrolami instytucji pt. NIK, CBA, ABW które były efektem działań wręcz posiadających charakter sabotażu,także ze strony pana SAKA i ówczesnych radnych opozycyjnych, czyli Pisu. Ze strony rady powiatu nie było także jakiejkolwiek zgody na przedstawiane ambitne plany naprawczo-rozwojowe dla szpitala. A co mamy w 2015 roku: rządzi w szpitalu PiS i znowu mamy katastrofę. Zaprezentowane dane finansowe i fakty dostępne w sieci, też na stronach starosty z lat 2007-2016.

Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok... rozwiń
Avatar
guest / 5 grudnia 2015 o 21:16
0

Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 09:57
0

A jakie to zasługi ma pani dyrektor zatrudniona przez ekipę PO-PSL, która karierę w szpitalu kończyła ze skróconym nazwiskiem. Chyba nie powiesz, że obecny gigantyczny dług wziął się w ciągu roku od zmiany koalicjanta.


Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:29
0

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:27
0

Radzie, staroście i dyrekcji to wszystko wisi, oni mają się dobrze. Tylko szkoda pacjentów którzy ucierpią na tym najbardziej. Tylko ci, którzy dzisiaj mają władzę w rękach nie pomyślą, że może kiedyś i oni będą PACJENTAMI.

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:25
0

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:15
0
Trupku szpitalny czy jak tam siebie nazywasz - weź koło i pierd... się w czoło.. Skoro twoim zdaniem nikt tu się nie leczy to skąd te nieustające kolejki??
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:25
0
Jeśli tak ma wyglądać zarządzanie dobrem materialnym aktualnej ekipy to gratuluje.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 10:22
0
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark szlag trafił, kolejny raz. No ale zmiana jest dobra. http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22789_fileot.pdf http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22788_fileot.jpg
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark s... rozwiń
Avatar
krzywe koło / 6 grudnia 2015 o 08:31
0

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Forum dotyczy PUŁAW!!!!Lublin 50km od Puław.

Avatar
Gruby / 5 grudnia 2015 o 22:51
0

Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok kampanii wyborczej do samorządu to (-) 2,7 mln zł. Rok ten obfitował w szpitalu wieloma kontrolami instytucji pt. NIK, CBA, ABW które były efektem działań wręcz posiadających charakter sabotażu,także ze strony pana SAKA i ówczesnych radnych opozycyjnych, czyli Pisu. Ze strony rady powiatu nie było także jakiejkolwiek zgody na przedstawiane ambitne plany naprawczo-rozwojowe dla szpitala. A co mamy w 2015 roku: rządzi w szpitalu PiS i znowu mamy katastrofę. Zaprezentowane dane finansowe i fakty dostępne w sieci, też na stronach starosty z lat 2007-2016.

Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok... rozwiń
Avatar
guest / 5 grudnia 2015 o 21:16
0

Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 09:57
0

A jakie to zasługi ma pani dyrektor zatrudniona przez ekipę PO-PSL, która karierę w szpitalu kończyła ze skróconym nazwiskiem. Chyba nie powiesz, że obecny gigantyczny dług wziął się w ciągu roku od zmiany koalicjanta.


Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:29
0

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:27
0

Radzie, staroście i dyrekcji to wszystko wisi, oni mają się dobrze. Tylko szkoda pacjentów którzy ucierpią na tym najbardziej. Tylko ci, którzy dzisiaj mają władzę w rękach nie pomyślą, że może kiedyś i oni będą PACJENTAMI.

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:25
0

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:15
0
Trupku szpitalny czy jak tam siebie nazywasz - weź koło i pierd... się w czoło.. Skoro twoim zdaniem nikt tu się nie leczy to skąd te nieustające kolejki??
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pianino, trąbki, gitary i stare telefony komórkowe Nokia. Wyprzedaż w Lublinie
galeria

Pianino, trąbki, gitary i stare telefony komórkowe Nokia. Wyprzedaż w Lublinie 2 0

Do wzięcia jest tuba o stroju B marki Cerveny, sanitarny polonez lub zestaw 40 starszych telefonów komórkowych Nokia, wystawiony za cenę wywoławczą 50 złotych. Agencja Mienia Wojskowego po raz kolejny organizuje przetarg na stary sprzęt. Na liście sprzedażowej są prawdziwe perełki.

"Sprawmy by województwo lubelskie podniosło się z kolan". Konwencja PiS w Zamościu
galeria

"Sprawmy by województwo lubelskie podniosło się z kolan". Konwencja PiS w Zamościu 0 2

"Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy i w samorządzie" - z takim hasłem kandydaci Prawa i Sprawiedliwości z Zamojszczyzny ruszają do wyborów samorządowych.

Jerzy Buzek w Puławach o Unii Europejskiej

Jerzy Buzek w Puławach o Unii Europejskiej 4 1

Na zaproszenie puławskiej Platformy Obywatelskiej w środę do Puław przyjechał były premier RP, prof. Jerzy Buzek. W sali konferencyjnej Hotelu Olimpic opowiadał m.in. o wartościach europejskich, polskich sukcesach politycznych i konieczności szanowania prawa.

Puławy: Nie ma chętnych na działki, które sprzedaje urząd miasta

Puławy: Nie ma chętnych na działki, które sprzedaje urząd miasta 2 0

Mieszkańcy, którzy protestowali przed zbyt intensywną zabudową ul. Sosnowej, mogą spać spokojnie. Próba ich sprzedaży zakończyła się fiaskiem. To oznacza, że miasto w tym roku nie otrzyma zakładanych wpływów z tego tytułu.

Portfel z pieniędzmi leżał na ulicy

Portfel z pieniędzmi leżał na ulicy 0 0

W piątek do radzyńskiej komendy zgłosił się 44-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski. Mężczyzna poinformował, że na ul. Międzyrzeckiej znalazł portfel i chce go zwrócić właścicielowi.

Niedziela 23 września. Handlowa czy nie? Sprawdź czy zrobisz zakupy

Niedziela 23 września. Handlowa czy nie? Sprawdź czy zrobisz zakupy 10 1

Niedziele handlowe i z zamkniętymi sklepami. Sprawdź czy w niedzielę 23 września normalnie zrobisz zakupy w sklepach, czy zastaniesz zamknięte supermarkety.

Janowiec: Uczniów zastąpią gospodynie i emeryci

Janowiec: Uczniów zastąpią gospodynie i emeryci 1 1

Jeszcze w tym miesiącu radni gminy Janowiec zdecydują o rozwiązaniu technikum weterynaryjnego znajdującego się w miejscowym Zespole Szkół. Placówka od lat nie prowadzi naboru. Ostatnia klasa liczyła dziewięć osób. Ich miejsce w budynku wkrótce zajmie m.in. Koło Emerytów.

Mężczyzna zginął po potrąceniu na przejściu. Kto widział wypadek?

Mężczyzna zginął po potrąceniu na przejściu. Kto widział wypadek? 9 3

Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 6 września na ul. Lubelskiej w Niemcach.

SLD liczy na 5 mandatów w Sejmiku Województwa Lubelskiego
galeria

SLD liczy na 5 mandatów w Sejmiku Województwa Lubelskiego 2 13

W sobotę działacze lubelskiego SLD zaprezentowali kandydatów, którzy walczą o mandaty we wszystkich pięciu okręgach w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Motor Lublin - Sokół Sieniawa 2:1 (zapis relacji na żywo)

Motor Lublin - Sokół Sieniawa 2:1 (zapis relacji na żywo) 1 11

Najwidoczniej to już tradycja na Arenie. Motor w meczach u siebie strasznie męczy się z rywalami, ale ostatecznie zdobywa punkty. Tym razem ekipa z Lublina pokonała Sokoła Sieniawa 2:1.

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl 0 1

Victoria wykonała zadanie. Piłkarze Piotra Molińskiego pokonali na własnym boisku Ładę 3:0. Wszystkie gole padały w drugiej połowie, a kluczowe role odegrali: Erwin Sobiech i Piotr Lecki.

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia]
galeria

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia] 35 8

Pierwszego dnia zaplanowano festyn, a drugiego imprezę sportową. Tak otwierany jest nowy park urządzony przy ul. Zawilcowej w Lublinie na terenie dawnej oczyszczalni ścieków i wysypiska śmieci.

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka 15 1

Prawie 400 gramów suszu konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj policjanci z komisariatu w Bełżycach.

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem 8 0

W środę na jednej z posesji w gminie Kamionka policjanci zabezpieczyli 9,5 litra alkoholu oraz prawie 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera 2 0

W niedzielę o godz. 16 Stal Kraśnik zmierzy się u siebie z Wisłą Sandomierz, czyli byłym klubem trenera Jarosława Pacholarza. Gospodarze będą próbowali się podnieść po bardzo słabym występie w Sieniawie, gdzie dostali aż pięć bramek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.