Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 października 2021 r.
18:19

Puławy: Ludzie kultury z nagrodami starosty. Lista laureatów

Autor: Zdjęcie autora rs
4 0 A A
(fot. fot. A. Wyczółkowska/powiat)

Za osiągnięcia w rozwijaniu kultury w powiecie puławskim, nagrody z rąk starosty puławskiej otrzymało 39 osób oraz lokalnych organizacji. Gala odbyła się w ostatni piątek w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Pula nagród wyniosła 35 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do komisji oceniającej kandydatów, pracującej pod przewodnictwem Andrzeja Wenerskiego - szefa działu promocji powiatu, wpłynęło 45 zgłoszeń, z których wybrano 39 laureatów. Nagrodzone zespoły otrzymały po ok. 1,5 tys. zł brutto, a wyróżnieni indywidualnie mogli liczyć średnio na kwoty ok. 1 tys. zł brutto. W tym roku pula dorocznych nagród wyniosła 35 tys. zł. Gala odbyła się w ostatni piątek w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych. Akompaniament przygotowała Puławska Orkiestra Dęta. Na zakończenie wystąpił popularny akordeonista, Marcin Wyrostek z zespołem.

Zgodnie z decyzją komisji doroczne nagrody otrzymali:

 • Przemysław Bajew - współtwórca zespołu DHM i Anioły, kompozytor. Obecnie przygotowuje nową płytę.
 • Weronika Cempel - solistka zespołu wokalnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach. Laureatka wielu nagród.
 • Nikola i Karina Ciesielskie - wokalistki Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu, występowały na dożynkach oraz innych uroczystościach.
 • Szymon Czapik - prowadzi zespół "Bystre Babki" przy GCK w Wąwolnicy. Śpiewa w chórze Jubilate Deo, jest także organistą parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie.
 • Justyna Czopek-Prajsnar - promotorka tradycji rękodzielniczych i kulturowych Ziemi Kazimierskiej.
 • Jan Denko - przewodnik, autor cyklicznych wykładów i prezentacji dla kuracjuszy nałęczowskiego uzdrowiska.
 • Dariusz Domański - muzyk, kapelmistrz i współtwórca Puławskiej Orkiestry Dętej, instruktor sekcji instrumentów blaszanych.
 • Anna Filipiak-Matras - poetka, autorka tekstów piosenek, wokalistka. Instruktorka Domu Chemika, konferansjer. Zagrała główną rolę żeńską podczas Festiwalu Lesslów w Puławach.
 • Łukasz Grabczak - dziennikarz Radia Lublin. Autor cyklicznej audycji "Powiśle - Magazyn Ziemi Puławskiej".
 • Joanna Gracz - zdobywczyni nagrody w konkursie twórczości ludowej na dożynkach powiatowych. Współpracuje z ośrodkiem kultury.
 • Przemysław Jóźwik - gitarzysta, wokalista, kompozytor. Założyciel zespołów Garaż i Zadra. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.
 • Agnieszka Kawka - pracownik Domu Chemika, opiekun Klubu Twórców Ludowych. Inicjatorka Klubu Mam w Puławach.
 • Sławomir Kłos - regionalista, historyk. Współpracownik redakcji historycznej Radia Lublin.
 • Beata Kopcińska - autorka książki "Lubelskie Wilki. Dzieje zgrupowań partyzanckich Lubelszczyzny".
 • Natalia Kosmowska - wokalistka, laureatka konkursów muzycznych. Śpiewa i tańczy od 4. roku życia.
 • Grażyna Kowa - członkini stowarzyszenia "Kobiety z Pasją, Borowa-Skoki". Organizatorka festynów rodzinnych, pomaga w przygotowaniach Święta Truskawki, wije wieńce dożynkowe, tworzy stroiki itp.
 • Michał Kowalczyk - dyrektor Gminnego Domu Kultury w Janowcu. Organizator koncertu "Jazznowiec Festiwal", dożynek gminnych, pikniku lotniczego itp.
 • Ks. Krzysztof Krakowiak - proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Organizator wydarzeń kulturalnych, w tym koncertu ZPiT "Mazowsze" oraz koncertu patriotycznego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
 • Weronika Kubiś - wokalistka związana z Domem Chemika, laureatka nagród w konkursach muzycznych, w tym I miejsca na przeglądzie w Lipsku.
 • Halina Kuna - współautorka sztuk i spektakli, prowadzi Amatorski Teatr w Bronicach.
 • Dominik Mielko - dyrygent Gminnej Orkiestry Dętej w Kurowie, nauczyciel, kompozytor. W tym zorganizował widowisko muzyczno-teatralne na starym rynku.
 • Gabriela Mosińska - wokalistka związana z Domem Chemika, tancerka ZPiT "Powiśle". Laureatka wielu nagród w konkursach muzycznych.
 • Kamila Niećko - wokalistka związana z zespołem Music Club 2. W ostatnim sezonie wygrała przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej.
 • Anna Piłat - dyrektor Biblioteki Gminnej w Kazimierzu Dolnym. Pomysłodawczyni cyklicznych imprez kulturalnych.
 • Wojciech Pokora - redaktor naczelny Kuriera Lubelskiego, autor reportaży, publicysta. Prezes oddziału lubelskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
 • Małgorzata Pszczoła - animatorka z Gminnego Centrum Kultury w Baranowie, prowadzi świetlicę, organizuje zajęcia z tkactwa, garncarstwa i haftu.
 • Zbigniew Rodzik - fotograf, administrator strony internetowej Towarzystwa Przyjaciół Gołębia.
 • Jakub Rogala - wokalista związany z Domem Chemika. Reprezentuje Puławy na międzynarodowych festiwalach.
 • Adela Rybak - członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowie. Śpiewa, szydełkuje, tworzy sztukę ludową.
 • Marianna Sobolewska - członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowie, przewodnicząca lokalnego Związku Emerytów i Rencistów, autorka wieńców dożynkowych, słomianych pająków, palm wielkanocnych itp.
 • Jerzy Michał Sołdek - działacz kultury, wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku, publicysta, regionalista, wieloletni redaktor Głosu Nałęczowa.
 • Renata Szelewicka-Karolik - nauczycielka, autorka zajęć wokalnych dla dzieci. Jej podopieczni zdobyli 24 stypendia marszałka w dziedzinie muzyki (w ciągu ostatnich 11 lat) a także wiele nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą.
 • Ryszard Urban - artysta związany z Klubem Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Nagrody grupowe otrzymały ponadto:

 • Stowarzyszenie Aktywna Wieś Witowice - powstało w 2009 roku. Organizuje imprezy, podejmuje działania kulturalne i społeczne. Współpracuje z miejscową OSP.
 • KGW Czołnowianki - działa od 1960 roku. Panie śpiewają utwory ludowe i patriotyczne, wiją wieńce dożynkowe, gotują tradycyjne potrawy itd. Zdobyły nagrody m.in. podczas dożynek powiatowych.
 • Młodzieżowa Grupa Teatralna z Markuszowa - działa od trzech lat, wystawia jasełka i widowiska, integruje młodzież.
 • Puławska Orkiestra Dęta - działa przy Domu Chemika pod batutą Dariusza Domańskiego. Uświetnia lokalne uroczystości.
 • KGW z Zagród - mistrzynie wicia wieńców dożynkowych, wielokrotnie nagradzane, także na tegorocznych dożynkach wojewódzkich. Finalistki tegorocznych konkursów "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa" oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Podczas gali rozdano również nagody powiatowego konkursu wydawnictw. W kategorii album wygrało Muzeum Czartoryskich w Puławach za publikację pt. "Kres Polskich Aten". Najlepszą publikacją historyczną zostały "Dzieje Puław, tom I" autorstwa Andrzeja Tołpyho. W kategorii folder turystyczny wygrał infomator wydany przez Krainę Lessowych Wąwozów. Nagrodzono również cztery publikacje wydane przez GOK w Końskowoli.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

Znaleźli chłopca w wannie w ostatniej chwili. Był już nieprzytomny

Znaleźli chłopca w wannie w ostatniej chwili. Był już nieprzytomny

12-latek zatruł się czadem. Został od razu zabrany do szpitala.

Tego dnia przyjdą mieszkańcy osiedla i wspólnie ubiorą wielką choinkę
galeria

Tego dnia przyjdą mieszkańcy osiedla i wspólnie ubiorą wielką choinkę

Za kilka dni na terenie LSM będzie już ubrana choinka. Mają to zrobić sami mieszkańcy, a dołączyć może każdy.

Piotr Paluch (Błękitni Obsza): Bez atmosfery nie ma wyników

Piotr Paluch (Błękitni Obsza): Bez atmosfery nie ma wyników

Rozmowa z Piotrem Paluchem, trenerem Błękitnych Obsza

Katolicki Uniwersytet Lekarski
zdjęcia
galeria

Katolicki Uniwersytet Lekarski

Od października 2023 roku KUL chce kształcić przyszłych medyków. W środę uczelnia podpisała porozumienie o współpracy w tej sprawie z kilkoma lubelskimi szpitalami. Wsparcie finansowe zapowiada Ministerstwo Zdrowia.

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał
Nowe zeznania
galeria

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał

Oskarżony nie miał prawa strzelać – ocenił biegły łowczy, zeznający w procesie Dariusza Ch. Były policjant i myśliwy odpowiada za zastrzelenie ucznia szkoły w Kluczkowicach. Przed sądem tłumaczył, że pomylił go z dzikiem.

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Obwodnica to nie wszystko. Otwarta niedawno droga ma zabrać ciężarówki z centrum, ale to nie koniec zmian o jakich myśli miasto. Właśnie pyta mieszkańców na co zwrócić uwagę przy opracowywaniu programu rewitalizacji.

Jak przygotować się na zwiększone wydatki na święta?

Jak przygotować się na zwiększone wydatki na święta?

Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne zawsze wiążą się z dużymi wydatkami. Zanim jednak wpadniesz w wir czynności związanych z organizacją świąt, odpowiednio się do nich przygotuj. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zakupy świąteczne nie były nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

Spór o śmieci. Spółka zarzuca, że miejscy urzędnicy faworyzują jedną firmę

Spór o śmieci. Spółka zarzuca, że miejscy urzędnicy faworyzują jedną firmę

Opóźni się wybór firmy, która na zlecenie miasta będzie odbierać śmieci od 45 tys. mieszkańców dzielnic Rury, Konstantynów, Szerokie i Sławinek. Warunki przetargu zostały zaskarżone przez spółkę, która zamierza walczyć o kontrakt na te dzielnice.

Nie żyje Antoni Gucwiński, legendarny dyrektor ZOO i autor „Z kamerą wśród zwierząt”

Nie żyje Antoni Gucwiński, legendarny dyrektor ZOO i autor „Z kamerą wśród zwierząt”

W wieku 89 lat zmarł znany miłośnik zwierząt i popularyzator wiedzy o przyrodzie. Antoniego Gucwińskiego żegna m.in. prezydent Wrocławia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium