Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 listopada 2016 r.
10:10

Puławy mają nowego radnego. W głosowaniu remis, trzeba było losować

2 40 A A
Kamil Styczyński i Paweł Matras (fot. materiały kandydatów)
Kamil Styczyński i Paweł Matras (fot. materiały kandydatów)

Kandydat komitetu "Przyjazne Włostowice", popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, Paweł Matras wygrał niedzielne wybory uzupełniające do puławskiej rady miasta. O jego wyborze zadecydowało losowanie, po tym jak okazało się, że jego konkurent, Kamil Styczyński, zdobył identyczną liczbę głosów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do urny w lokalu wyborczym na terenie SP nr 4 mieszkańcy osiedla Włostowice wrzucili 266 głosów ważnych, równo po 133 na każdego z dwóch kandydatów. W takim przypadku o zwycięstwie decyduje losowanie. O jego przeprowadzeniu, po trzykrotnym przeliczeniu głosów, zdecydowała Marzena Śliwa, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej. Do pustej urny wrzucono dwie koperty zawierające numery jednego i drugiego kandydata, po czym przewodnicząca wyciągnęła jedną z nich. W nim więcej szczęścia miał Paweł Matras, który już niebawem uzupełni skład rady.

Nowy radny to prezes stowarzyszenia "Przyjazne Włostowice" oraz asystent w biurze posła Krzysztofa Szulowskiego. - "Udało się. Dziękuję za glosy i za ogromne wsparcie. Z calego serducha! Bez Boga niedaloby rady! Mielismy równą liczbę głosów" - napisał na swoim profilu w internecie tuż po ogłoszeniu wyników.

Jego konkurent, Kamil Styczyński był kandydatem startującym z listy Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej, czyli ugrupowania prezydenta miasta Janusza Grobla. Jego przegrana poprzedzona odejściem z rady miasta innego radnego PSPP, Zbigniewa Śliwińskiego oznacza osłabienie pozycji tego ugrupowania w radzie. Jeszcze bardziej zwiększy się natomiast ilość "szabel" w klubie radnych PiS, który za chwilę będzie liczył sobie 15 osób (na 21 miejsc).

Wybory uzupełniające nie cieszyły się wysokim zainteresowaniem ze strony mieszkańców Włostowic. Do urn poszło 13,5 procent uprawnionych do głosowania. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 r. o 22:00
Chłoptaś, nie chłoptaś, ale za parę dni będzie wyświęcony na pełnoprawnego radnego i to nie wiek ale siła klubu radnych PIS'u powinna decydować o sile argumentów i skutkach działań Rady.
Avatar
Kaśka / 30 listopada 2016 r. o 21:09
To od czego mają klub z przewagą 15-tu do 6-ciu? Chyba po to żeby tak proste sprawy forsować w Radzie i w Zarządzie Miasta!
Avatar
gość / 29 listopada 2016 r. o 21:58
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam nadzieję, że teraz z radnym Matrasem Przyjazne Włostowice to również Czyste Włostowice - bez smogu i dymu z kominów emitujących dym nie tylko z węgla i drewna ale i szmat, folii, butów czy mebli! Tak mebli, ludzie rąbią stare szafy z płyt paździerzowych nasyconych klejami a fenol hula po Włostowicach i naszych płucach. Wieczorami nie da się wyjść na spacer z psem czy kotem ani otworzyć okna!
Naiwność małego dziecka, a cóż ten chłoptaś może zrobić?
Naiwność małego dziecka, a cóż ten chłoptaś może zrobić? rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 13:50
Parapety zewnętrzne mam w domu czarne od śmieci którymi palę niektórzy mieszkańcy Włostowic.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 10:29
Mam nadzieję, że teraz z radnym Matrasem Przyjazne Włostowice to również Czyste Włostowice - bez smogu i dymu z kominów emitujących dym nie tylko z węgla i drewna ale i szmat, folii, butów czy mebli! Tak mebli, ludzie rąbią stare szafy z płyt paździerzowych nasyconych klejami a fenol hula po Włostowicach i naszych płucach. Wieczorami nie da się wyjść na spacer z psem czy kotem ani otworzyć okna!
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 20:08
A to Bóg też głosował? Nie wiedziałem, że jest zameldowany na Włostowicach....
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 18:45
Pokaz tej ludowej religijności w XXI wieku jest żenujący, a brak zasad i ludzkiej ( i katolickiej ) przyzwoitości u P. Grobla i P. Śliwińskiego zastanawia mnie: Gdzie oni mają honor? Jak się nie wstydzą chodzić ulicami Naszego Miasta.
Avatar
max / 28 listopada 2016 r. o 18:28
Słusznie, to folwarczne myślenie. Ludzie mają wykształcenie, a głosują za pis-em. Tego nie rozumiem. Czyżby geny brały górę? 
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 17:51
I nie było pisowskich obserwatorów, nie wierzę, przecież to pisowsczycy uważają że w Polsce fałszuje się wybory. Ale to pewnie jak w USA z Trumpem jak on wygrał to ok, ale jakby przegrał to fałszerstwo.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 17:49
Komisje w wiekszosci obstawione byly przez ludzi janusza, ale trzeba miec jakas wiedze zeby sie rzetelnie wypowiadac, a nie aby pluć jadem zza komputera - lewackie 0 :)
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 r. o 22:00
Chłoptaś, nie chłoptaś, ale za parę dni będzie wyświęcony na pełnoprawnego radnego i to nie wiek ale siła klubu radnych PIS'u powinna decydować o sile argumentów i skutkach działań Rady.
Avatar
Kaśka / 30 listopada 2016 r. o 21:09
To od czego mają klub z przewagą 15-tu do 6-ciu? Chyba po to żeby tak proste sprawy forsować w Radzie i w Zarządzie Miasta!
Avatar
gość / 29 listopada 2016 r. o 21:58
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam nadzieję, że teraz z radnym Matrasem Przyjazne Włostowice to również Czyste Włostowice - bez smogu i dymu z kominów emitujących dym nie tylko z węgla i drewna ale i szmat, folii, butów czy mebli! Tak mebli, ludzie rąbią stare szafy z płyt paździerzowych nasyconych klejami a fenol hula po Włostowicach i naszych płucach. Wieczorami nie da się wyjść na spacer z psem czy kotem ani otworzyć okna!
Naiwność małego dziecka, a cóż ten chłoptaś może zrobić?
Naiwność małego dziecka, a cóż ten chłoptaś może zrobić? rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 13:50
Parapety zewnętrzne mam w domu czarne od śmieci którymi palę niektórzy mieszkańcy Włostowic.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 10:29
Mam nadzieję, że teraz z radnym Matrasem Przyjazne Włostowice to również Czyste Włostowice - bez smogu i dymu z kominów emitujących dym nie tylko z węgla i drewna ale i szmat, folii, butów czy mebli! Tak mebli, ludzie rąbią stare szafy z płyt paździerzowych nasyconych klejami a fenol hula po Włostowicach i naszych płucach. Wieczorami nie da się wyjść na spacer z psem czy kotem ani otworzyć okna!
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 20:08
A to Bóg też głosował? Nie wiedziałem, że jest zameldowany na Włostowicach....
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 18:45
Pokaz tej ludowej religijności w XXI wieku jest żenujący, a brak zasad i ludzkiej ( i katolickiej ) przyzwoitości u P. Grobla i P. Śliwińskiego zastanawia mnie: Gdzie oni mają honor? Jak się nie wstydzą chodzić ulicami Naszego Miasta.
Avatar
max / 28 listopada 2016 r. o 18:28
Słusznie, to folwarczne myślenie. Ludzie mają wykształcenie, a głosują za pis-em. Tego nie rozumiem. Czyżby geny brały górę? 
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 17:51
I nie było pisowskich obserwatorów, nie wierzę, przecież to pisowsczycy uważają że w Polsce fałszuje się wybory. Ale to pewnie jak w USA z Trumpem jak on wygrał to ok, ale jakby przegrał to fałszerstwo.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 r. o 17:49
Komisje w wiekszosci obstawione byly przez ludzi janusza, ale trzeba miec jakas wiedze zeby sie rzetelnie wypowiadac, a nie aby pluć jadem zza komputera - lewackie 0 :)
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Przed pierwszym gwizdkiem o optymizm było bardzo trudno. Piłkarze Motoru w ostatnich tygodniach nie imponowali formą i faworytem środowego meczu barażowego jednak były Wigry. Piłkarze Marka Saganowskiego zdali jednak egzamin. I to celująco, bo wygrali w Suwałkach aż 4:0. Dzięki temu w niedzielę zagrają o awans do Fortuna I Ligi z Ruchem Chorzów.

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Jeszcze w marcu Ratusz miał zapewniać, że nie sprzeda pod zabudowę miejskich działek przy ul. Filaretów. Teraz zmienił zdanie. – To słabe – komentuje przewodniczący rady dzielnicy, który obawia się, że zabudowa tego terenu zaszkodzi pobliskiemu osiedlu.

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski
galeria

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski

W środowy wieczór poznaliśmy ostatniego triumfatora rozgrywek o okręgowy Pucharu Polski. Gryf Gmina Zamość pokonał w Tyszowcach tamtejszą Huczwę dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a w serii jedenastek drużyna Sebastiana Luterka wygrała 4:2

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Nie dłużej niż trzy miesiące ma trwać remont i przebudowa stołówki w Szkole Podstawowej przy ul. Plażowej, która nie spełnia obowiązujących przepisów, na co wielokrotnie zwracał uwagę sanepid.

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń
27 maja 2022, 10:00

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń

W nadchodzący weekend w Janowcu znów będą świętować winiarze oraz wielbiciele potraw regionalnych. W dniach 27-29 maja na Zamku odbędzie się 12. edycja Święta Wina.

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej
4 czerwca 2022, 18:00

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej

Kalendarz miejskich imprez powraca na dawne tory i już na początku czerwca odbędą się Dni Białej Podlaskiej. Ze sceny usłyszymy m.in. przeboje Wilków.

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Zakończyły się konkursy na dyrektorów sześciu placówek oświatowych prowadzonych przez powiat puławski. Do jedynej zmiany doszło w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie wieloletniego dyrektora zastąpi nauczyciel religii.

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Więcej sklepów niż to pierwotnie zapowiadano ma się znaleźć w nowym centrum handlowym powstającym przy ul. Jana Pawła II. Urząd Miasta właśnie zatwierdził zmieniony projekt obiektu.

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Ponad 1,2 mln Ukraińców przewinęło się przez Lublin odkąd Rosja napadła na ich kraj – podliczył Urząd Miasta. Samorządowcy oszacowali, że w mieście przebywa kilkadziesiąt tysięcy uchodźców.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Świetny występ drużyny Marka Saganowskiego. Motor rozbił w meczu barażowym o awans do I ligi Wigry Suwałki aż 4:0. W niedzielę w finale zmierzy się z Ruchem Chorzów (godz. 17).

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Wisła się do nas pcha – alarmują mieszkańcy, którzy mają pola w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Kępie Soleckiej i Gosteckiej. Chodzi o niemal sto hektarów upraw w gminie Łaziska. Przedstawiciele Wód Polskich byli na miejscu i choć oceniają stan wału jako dobry, zapowiadają, że zajmą się sprawą.

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Nowy budynek zabiegowo-anestezjologiczny powstanie przy szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Unia Europejska dołoży do inwestycji wartej 78 mln zł blisko 65 mln zł.

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie
zdjęcia z targowiska
galeria

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie

Jak dobrze poszukać, to za kilogram truskawek można w Lublinie zapłacić 10 złotych. A to jeszcze nie jest pełnia sezonu, kiedy ceny będą jeszcze niższe.

Małpia ospa dotarła do Europy. Jak się przenosi, jakie objawy, jaka śmiertelność?